Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) bolha23 válasza Elemental (#1148) üzenetére


bolha23
aktív tag

Lehet, hogy a megosztott mappa nevének ékezetes betűi nem tetszettek neki.

(#1152) Elemental válasza bolha23 (#1151) üzenetére


Elemental
addikt

Ez elképzelhető. Csak ebben volt ékezet.
Az ékezetekkel nincs teljesen kibékülve, mert ha ékezetes betűvel kezdődik a film neve, akkor azt a sor végére rakja.

(#1153) tagabor1977


tagabor1977
csendes tag

Synology 212J-m van és hozzáférés gondom. Hiába tiltom le gyakorlatilag minden felhasználó (admin, guest) számára a képek könyvtáram hozzáférését, helyi hálózaton sima guestként jelszó nélkül böngészhető (pl egy Tv-ről vagy éppen a iphone DS photo alkalmazásból). Vicces mert a tiltás után filestation nem látja, intézőből nem tudom tallózni de a DSPhoto simán rálép guestként.

Van bárkinek ötlete miért? Be lehet állítani úgy hogy kérjen jelszót? (többen használjuk a hálózatot és nem szeretném a privát fotóimat mindenkivel megosztani)

köszi

(#1154) Criton válasza tagabor1977 (#1153) üzenetére


Criton
veterán

Ez érdekes, nálam tökéletesen megy, ami publikus azt mindenki látja, az összes többi mappához csak az fér, akinek megengedtem.

(#1155) akisbandi válasza tagabor1977 (#1153) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A PhotStation jogosultságait nem a DSM-ben, hanem a diskstation/photo alatt, webes felületről tudod állítani.

(#1156) dani3l válasza tagabor1977 (#1153) üzenetére


dani3l
őstag

Vagy kapcsold ki a mediaszervert (bar ds photoban valoszinü utana is lathato lesz), vagy ha kell, akkor csinalj egy masik megosztott mappat a kepeknek, ami nem az alap (photo) nevet hasznalja.
Esetleg kapcsold be a home mappakat es akkor a te mappadhoz csak a sajat felhasznaloddal fersz hozza.
Hirtelen ennyi juttott eszembe.

(#1157) tagabor1977 válasza Criton (#1154) üzenetére


tagabor1977
csendes tag

segits picit kérlek mert lehet én cseszek el valamit.
vannak a felhasználók meg a csoportok. felhasználón belül admin meg guest. guestben mindent "nincs hozzáférése" státuszra állítok. azt gondolom így guestkéne nem lehet hozzáférni. rosszul csinálom?

(#1158) Elemental


Elemental
addikt

Ma körülbelül 20 ilyen üzenet fogadott:
System failed to register [xx.xx.xx.xx.] to [xxx.xxx.xx] in DDNS server of [ ].
Elérem távolról a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

(#1159) tagabor1977 válasza dani3l (#1156) üzenetére


tagabor1977
csendes tag

kösz, alakul, úgy látom ha nem a system default mappákat használom ott van lehetőség ezt azt kitiltani, tesztelem :)

(#1160) akisbandi válasza tagabor1977 (#1159) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Miert a bonyolultabb utat valasztod?

A DSM-ben letrehoztal felhasznalokat gondolom.

Bongeszovel belepsz a NAS_IP/photo cimen a Photo Station-be, adminkent.

A bal felso reszen megkeresed a beallitasok menupontot. Ezutan a megnyilo ablakban a felhasznaloi fiokok kezelesere lepsz. Itt kivalasztod az elozoleg letrehozott felhasznalot, rakattintassz a szerkesztesre es beallitood hozza mappankent az irasi/olvasasi jogosultsagot.

Persze ha minden eszkozon/gepen pl. a samba elereshez az admint hasznalod, akkor ki is fog mindent listazni, miutan neki mindenhez joga van.

Hasznalj minden eszkozhoz kulon usert, ha normailsan szeretdned a hozzafereseket konfiguralni.

Amugy a default photo mappa jogosultsagait csak itt allithatod.

(#1161) Criton válasza Elemental (#1158) üzenetére


Criton
veterán

Ilyen nekem is sok volt, nem a nas-al van a gond.Dyndns.org?

[ Szerkesztve ]

(#1162) Elemental válasza Criton (#1161) üzenetére


Elemental
addikt

synology.me

(#1163) fPApi


fPApi
őstag

Hogyan tudom azt elérni (ha lehet), hogy egy adott felhasználó névvel csak a belső hálózatról lehessen elérni a NAS-t (tehát kívülről ne)?

(#1164) Patice válasza fPApi (#1163) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem árulod el neki a dynDNS azonosítódat. :D

Viccet félretéve:

Ha ez a felhasználó saját magad lennél, akkor külön szerintem nem tudsz egy user-t sem kizárni, úgy hogy csak belső hálón működhessen.

Amikor internet felől is elérhetővé teszed a NAS-t azt a NAS-sal teszed, nem a felhasználóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1165) Elemental


Elemental
addikt

Nektek van beállítva restart, vagy folyamatosan megy a nas?

(#1166) dani3l válasza Elemental (#1165) üzenetére


dani3l
őstag

Milyen restart? Nem igazan latom az összefüggest a mondat elsö es masodik resze közt.. :B

(#1167) Elemental válasza dani3l (#1166) üzenetére


Elemental
addikt

:)
Pont gondolkoztam, hogy jó lesz-e, ha tömören fogalmazok...
Időzített kikapcsolás. utána időzített bekapcsolás. Ez kb megegyezik egy restarttal.
Múltkor volt, hogy kicsit összezavarodott a nas, és egy restarttal helyretettem, ezért beállítottam heti egy alkalommal, hogy leálljon, és 10 perc múlva induljon.
Gondolom ez is, mint egy pc, néha nem árt neki a restart.

(#1168) dani3l válasza Elemental (#1167) üzenetére


dani3l
őstag

Jaa, hogy uuugy.. :)
Nekem nincsen, bar ez alatt a par honap alatt, miota megvan, mindig volt valami ok ra, hogy ki-be kapcsoljam, ugyhogy 40-50 napnal tovabb egyhuzamban meg nem ment.
Bar szerintem nincs jelentösege, elvegre pont arra lett kitalalva, hogy folyamatosan menjen.
En pl gepet is ritkan inditom ujra, altalaban csak hibernalom..

(#1169) Patice válasza Elemental (#1165) üzenetére


Patice
Topikgazda

Folyamatosan megy. Eddig csak akkor kapcsoltam ki, amikor takarítottam, portalanítottam a cuccot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1170) Criton válasza Elemental (#1167) üzenetére


Criton
veterán

Nálam 35nap után volt az, hogy nem ártott egy restart. A memória használtság 32%-on volt (video station telepítése után), amit egy kicsit furcsálltam is, nas-t újraindítottam és most 15%-on van megint a memóriahasználtság.Dr.FantastiK-al beszéltük a múltkor, hogy néha egy restart nem árt neki.

Egyébként aktív 160 torrentel sem volt baj, alig zabálta a nas erőforrásait, de a upc miatt most csak 4 aktív torrentem van :( napi 120GB helyett max napi 20GB upload pld....

[ Szerkesztve ]

(#1171) fPApi válasza Elemental (#1165) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem energiatakarékossági okokból be van állítva, hogy minden éjjel kapcsoljon ki és reggel kapcsoljon be.

(#1172) Elemental válasza fPApi (#1171) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem ez az azért nem jó, mert van, hogy hajnal 1-ig filmezek. És 5-re jövök melózni, ilyenkor az első, hogy kapcsolom be a gépet, és jelentkezek be :)

(#1173) Razermazer válasza Criton (#1170) üzenetére


Razermazer
őstag

Nekem adsl 10mbit-em van és 372 torrent megy rajta :D Transmission 27mb-ot kajál befelé a procit meg 13-46% között járatja. Memória 50 %-ban terhelt, de ebben a többi folyamat is benne van monitorozó okosságok rendszerfolyamatok 2-3 megával, más programot nem is futtatok rajta csak filecsere.
Most belevágtam egy 138gigás blu-ray-be 3-4 nap lesz mire lejön ;)

35 napos runtime-nál járok és az enyém csak egy kis 110j :) ha nincs mennydörgés akkor 6 hónapot simán megy megállás nélkül.

Upc sosem bírtam őket, a filecserének meg pont az a lényege, hogy nem annyira terheli le a hálózatot, mint ugye ha ftpznénk. Okosabb cégek programcsomagjaikat már torrentként terjesztik van rá példa bőven.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1174) Criton válasza Razermazer (#1173) üzenetére


Criton
veterán

Hát engem, nem kicsit lekorlátoztak (3TB-os upload forgalom egy hónap alatt). Nekem is 35nap volt az uptime és volt olyan is hogy 200 torrent közel is jártam, de feleslegesnek tartottam, hogy annyi bent legyen. 2x-sen visszatöltöm és ki is lövöm a torrentből.Nekem alapból ennyi terhelés mellett sem ment fel 20% fölé a memóriahasználtság.

[ Szerkesztve ]

(#1175) Razermazer válasza Criton (#1174) üzenetére


Razermazer
őstag

Neked könnyű elérni a 2x arányt azzal a nettel, de nekem muszáj bent tartanom őket 60-70kB/sec a fel és kész :D viszont ugye keveset fogyaszt és 0-24-be megy, így nem gond az aránytartás. Ritka, hogy leszedek ekkorát, ez csak különleges tartalom esetén fordul elő velem( Lord of the Rings, Star Wars)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1176) Criton


Criton
veterán

szerintetek akkor mindenképpen kapcsoljam ki a hibernációt? ha érdemes kikapcsolni, akkor az idő: egyik sem, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1177) Elemental válasza Criton (#1176) üzenetére


Elemental
addikt

Ha nem akarod a hibernálást, akkor egyik sem.
Én úgy állítottam be, hogy sose hibernáljon.

(#1178) Criton válasza Elemental (#1177) üzenetére


Criton
veterán

A speciális...dolog elöl is ki lehet akkor venni a pipát?

Kikapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#1179) Elemental


Elemental
addikt

Ventisebesség nektek hogy van beállítva?
Én az alacsony energia módot választottam.

A vinyók hőfokai:

[ Szerkesztve ]

(#1180) Criton válasza Elemental (#1179) üzenetére


Criton
veterán

nekem csak ez van

(#1181) dani3l válasza Elemental (#1179) üzenetére


dani3l
őstag

Nekem hüvösön van es igy is hangtalan. Viszont ami erdekes, hogy a 2-es lemez mindig 1-2 fokkal melegebb, mint a masik. Lehet azert, mert az van a nyak mellett, aztan onnan is kap egy kis plusz meleget..

(#1182) Criton válasza dani3l (#1181) üzenetére


Criton
veterán

nálam mind a 4 hdd 29/30fok körül van

(#1183) Razermazer válasza Criton (#1182) üzenetére


Razermazer
őstag

Nálam például 39-41 fok állandóan 3-4-éve, egy régebbi raid-3-as western digital raid edition vinyó 1 terrás.
Smart szerint még most is hibátlan megnéztem hdd sentinelel semmi baja.
Annak idején még tudtak vinyót csinálni, a mai red edition vinyók is hullanak mint a legyek, a green-ek meg még rosszabbak(szervizes ismerős mondta).
A raidek biztos jók még ma is, az áruk is szép mint mindig, ezt a raidet anno 60k-ért vettem :)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1184) Dr.FantastiK válasza Elemental (#1179) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:N Nekem sincs a harmadik : ' Alacsony Energia mod'.

Nallad hanyas DSM van ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1185) Elemental válasza Dr.FantastiK (#1184) üzenetére


Elemental
addikt

(#1186) Ispy válasza dani3l (#1181) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem fixen 28 fokon van mindkét vinyó, úgy hogy közben megy a seed.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1187) Intelligencs

Valaki már próbálta, hogy a NAS-sal hozzáférni egy másik - nem Synology - NAS-hoz? Apámékhoz leraktam a régi NAS-omat, bekonfigoltam, távolról elérem titkosított FTP-n. Jó lenne ha erre tudnék automatikusan archiválni akár egy lokális diszkre. Viszont a Synology archiválós részén nincs olyan opció, hogy távoli eszközre FTP-n vagy SSH-n belépve mentsen.

The Amiga, Born a Champion

(#1188) Razermazer válasza Intelligencs (#1187) üzenetére


Razermazer
őstag

Esetleg synocommunityn valami 3rdparty application[link] :F

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1189) Dr.FantastiK válasza Intelligencs (#1187) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Beallitasz egy iSCSI lun-t (a regi Syno gepeden ),, oszt akarhol elered ezentul, mint egy local particio-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1190) tsilver


tsilver
aktív tag

Tudtok valami online naptárat Syno-hoz? én nem nagyon találtam, viszont jó lenne ha nem Google és társait tudnám használni

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1191) dani3l válasza Dr.FantastiK (#1189) üzenetére


dani3l
őstag

"Valaki már próbálta, hogy a NAS-sal hozzáférni egy másik - nem Synology - NAS-hoz?" :U

(#1192) Dr.FantastiK válasza dani3l (#1191) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

azt nem tudjuk hogy a masik NAS milyen ..?

attol hogy nem Syno (a masik) attol meg tudhat iSCSI-t , nem ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1193) sityak válasza Dr.FantastiK (#1189) üzenetére


sityak
tag

azért ez az akárhol kicsit túlzás
az iSCSI amúgy sem erre való
ő simán csak egy könyvtár replikációt szeretne, ami mondjuk RSYNC vagy RTRR-el kivitelezhető
bár valóban jó lenne ismerni a másik nas típusát

http://legipanorama.hu

(#1194) Dr.FantastiK válasza sityak (#1193) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' azért ez az akárhol kicsit túlzás ''

Ugyertem akarhol ahol van egy Windows 7 vagy 8.
_( persze a NAS ki kell legyen engedve a Net-re.).
En hasznalom, nagyon hasznos.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1195) Razermazer válasza sityak (#1193) üzenetére


Razermazer
őstag

Ha jól tudom egy dns 320 az a másik nas tehát dlink.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1196) Intelligencs válasza Razermazer (#1195) üzenetére

Köszönöm szépen! Majdnem eltaláltad. :) Egy Dlink DNS-323 típusú őskövület. Szóval nem tud semmi iSCSI-t. Elvileg Google segítségével találtam olyan 3rd party alkalmazást, ami tudja ezt a funkciót, kérdés mennyire merjek felrakni ismeretlen forrásból (értsd: nem Synology) plugint. A NAS túl kényes dolog ahhoz, hogy valami vírus kinyírja az adatokat.

Ha másként nem megy, akkor majd használok PC-s archiváló programot, kibírom, hogy mondjuk havonta egyszer-kétszer futtassam kézzel. Persze jobb lenne, ha időzítetten, magától történne éjjel, de éjjel meg nem megy a PC-m. :D

Más, hibernálásos téma. A másik topikban azon kattognak, hogy hibernáljon-e a diszk meg az egész NAS, vagy ne. Eddig ezen el sem gondolkodtam, hagytam alapbeállításon. Viszont most elgondolkodtam a dolgon. Azt hiszem sityak kolléga írta, hogy eddig csak olyan NAS-sal volt gondja, amit ki-be kapcsolgattak. Lehet benne valami.

Az előző melóhelyemen hoszting témakörben dolgoztam, és emlékszem, a rendszergazdák mindig rettegtek, ha egy 4-5 éves uptime-os szervert le kellett állítani, mert szinte biztos volt, hogy 1-2 lemez elpukkan újraindításkor. 1 még oké, de kettőnél már szalagos egységről backupból kellett visszaállítani a sztorit. Ami mindig kockázatos, mert kérdés mikori a backup, meg sok meló volt vele.

Nekem is van egy szerverem, már 5 éve megy, sima mezei desktop lemezek vannak benne, 4db, azóta is hibátlanok. Szóval lehet valami ebben a "ne hibernáljunk, inkább pörögjön 24/7-ben" elvben.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1197) Razermazer válasza Intelligencs (#1196) üzenetére


Razermazer
őstag

Ezt csak megerősíteni tudom nekem a 110j-be mint írtam 4-éve megy folyamatosan a raid vinyó 1 terrás.
Egy két kivételtől eltekintve (villámlás, mennydörgés) folyamatosan megy. Se hibás se gyenge szektor.
Ezért jó egy UPS mindenképpen egy ilyen eszközhöz, a legjobb igazán meg olyan ami 2-3-órát is áthidal, soha nem lehet tudni, hogy az elektromosok hogy végeznek.
Az egyik fórumtárs itt nagyon okosan csinálta, a bejövő hálózatra(a villanyóra után) kötötte a baromi erős UPS-ét 1400, 2000 voltamperes, így az egész házat ellátja.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1198) Criton


Criton
veterán

a DS-ben a BT résznél mik az alapbeállítások? Főleg alul a % rész meg az idő érdekel...

(#1199) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Nagy gáz van ! :Y

Az Istenért sem megy az Upload ,, a DS-bol ! :Y Miért ? ?

az Utorrent a PC-n szepen tolt felfele, és pedig ugyanaz a Router mogott van a PC is , és a NAS is.

Mi lehet a problema ? ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1200) akisbandi válasza Dr.FantastiK (#1199) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A 16881-es port hova van irányítva a routeben? Biztos, hogy a Diskstation felé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.