Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) dani3l válasza tobias40 (#1650) üzenetére


dani3l
őstag

Nem.. Ugyan azzal lepsz be külsö ip-röl, mint belsöröl.

(#1652) Patice válasza tobias40 (#1650) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem.

Ha a DSM bejelentkező felületéig eljutottál, akkor azzal tudsz belépni, amit létrehoztál magadnak, vagy admin.

Remélem még nem zártad ki magad a túl sok próbálkozással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1653) Intelligencs válasza Patice (#1652) üzenetére

Én pont ezért allow listre tettem az asztali gépem IP-jét. Onnét mindenképpen be tudok menni, akkor is ha valamiért túl sokat bénázok a jelszóval. Ez úgyis privát cím.

The Amiga, Born a Champion

(#1654) Patice válasza Intelligencs (#1653) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyi. Én is így tettem. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1655) Intelligencs

Másfél hónap aktív Synology DS213+ használat után azt kell mondanom, hogy nagyon szuper a szerkezet, viszont alaposan túlméreteztem itthonra ezt a kütyüt. Sajnos akkor még nem létezett a 213j, csak a 213-as, az pedig nem volt annyival olcsóbb, hogy elgondolkodjam. Viszont a 213j az már durván olcsóbb, 61 ezer Ft! A memória ugyanannyi benne, csak a proci gyengébb. De ahogy elnézem az erőforrás-felhasználását a NAS-omnak, a processzor kihasználtsága állandóan 4% körül van, csúcsokban 20%-on, a memória pedig folyamatosan 20%-on.

Szerintem egy 213j röhögve elég otthonra. Kikúrtam az ablakon 50 rugót, eh. :W

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1656) Patice válasza Intelligencs (#1655) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én is lehet a 213j mellett döntöttem volna tavaly. De akkor még nem volt, és nem akartam véletlenül gyenge vasat venni. Meg nem fél évre szándékoztam a vásárlást tervezni. Jó lesz ez nekem még sok mindenre (DS213).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1657) Elemental válasza Intelligencs (#1655) üzenetére


Elemental
addikt

212j is röhögve elég otthonra.
A tudatnak jót tesz az erősebb vas, de gyakorlati haszna nincs szerintem. (nekem)

(#1656) Patice: nem fél évre szándékoztam a vásárlást tervezni

8 hónapja van meg a 212j-m, és még működik. :DD Ez természetesen csak szurka volt :)
Vannak, akik 3-4 éves nassal nyomják, és ha cserélnek, akkor sem feltétlen a vas gyengesége miatt, hanem mert valami meghibásodás miatt, az meg nem a kisebb proci vagy a kevesebb ram okozza.

(#1658) tobias40 válasza dani3l (#1651) üzenetére


tobias40
veterán

Azt hol látom ha kizártam magam?
Egyébként ha átkapcsolok a belső hálózatra auarról a tab-ról akkor a belső ip-ről simán fellépek a NAS-ra! :Y
Most akkor mi lehet a gond? :F

(#1659) Criton válasza tobias40 (#1658) üzenetére


Criton
veterán

Ha nem tudsz belépni akkor esélytelen, hogy megnézd, hogy kizártad-e magad.
De nekem most valami nem kerek, te most melyik jelszavadat felejtetted el? DSM admin?

(#1660) tobias40 válasza Criton (#1659) üzenetére


tobias40
veterán

Először a ddns-t és most már a dsm-et sem tudom.. :W
Amikor megvettem a nas-t akkor beállítottam és a jelszó emlékeztetőt kipipáltam a dsm belépő képénél,emiatt mindíg automatikusan lépett be a nas-ba.
Ezért nem kellett megjegyeznem a pw-t és még azt gondoltam hogy a chrome megjegyzi a pw-t ,de nem!

Az asztali gépemrőlmég be tudok lépni sztem a dsm-be,mit állítsak be? :U

(#1661) Patice válasza Elemental (#1657) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én már családban gondolkodom, több felhasználóval, több média-stream-mel való dolgozásra, kamera kép rögzítésre, stb.

Idővel érzésem szerint csak több dolga lesz a NAS-omnak és szeretném ha ezeket ki tudja majd szolgálni. Ezért döntöttem a 213-as mellett.

Meg mostanában a NAS-om lesz a zeneforrásom is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1662) Patice válasza tobias40 (#1660) üzenetére


Patice
Topikgazda

SOHA ne jegyeztesd meg szerintem a DSM jelszavát egyik böngészővel sem! A legkönnyebben kibányászható adat!

Az asztali gépedről belépve a Vezérlőpulton az IP blokkolásnál tudod megnézni, hogy mely IP-ket tiltott le. Itt be tudod állítani a kivételeket is.

Ezért érdemes az otthoni belső hálódon fix IP-t adni szinte minden eszköznek, aminek net kell. Így csak hozzáadod ezeket a gépeket és azokat soha nem zárja ki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1663) Criton válasza Patice (#1662) üzenetére


Criton
veterán

dsm-en a kivételeket hol is lehet beállítani? :DDD

(#1664) Patice válasza Criton (#1663) üzenetére


Patice
Topikgazda

Írtam feljebb.

Vezérlőpult --> IP Block innen már nem emlékszem pontosan, de nem nehéz ott megtalálni.

Munkahelyemen vagyok és innen még nem tudom elérni a DSM-et és így nem tudom megnézni pontosan. :B

Bár még próbálkozom majd, hogy hogy tudom kikerülni a cég tűzfalát.

Lehet kipróbálom külön a webes felületes alkalmazást a File Station-höz is. Photo Station-t és Transmission-t pl. elérem innen is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1665) Criton válasza Patice (#1664) üzenetére


Criton
veterán

Én felraktam mobilra az összes Synology Appot és a telefonról is tudom managelni :D

(#1666) Patice válasza Criton (#1665) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én is, de ennyire nem vagyok függő. Mobilra nekem nem kell net. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1667) sityak válasza tobias40 (#1660) üzenetére


sityak
tag

talán akkor a jelszót

http://legipanorama.hu

(#1668) tobias40 válasza sityak (#1667) üzenetére


tobias40
veterán

Megváltoztattam és azóta már megy a belső és a külső ip-ről is a belépés... :R
Engem az zavart meg hogy azt gondoltam hogy a külső ip-nél a synology.me-s jelszava kell! :W

Más:
Ha a routerbe írom be a ddns adatait akkor majd milyen jelszavat kell megadnom ha beengedne a router?
Mert ugye az már nem a NAS webes felülete lesz!

Azért lenne jó mert akkor minden eszközömet el tudnám érni ezen keresztül.
OpenWrt | vargalex v1.1 (trunk, r30817) van fent a TP-Link TL-WR1043N/ND v1 routerem!

(#1669) Patice válasza tobias40 (#1668) üzenetére


Patice
Topikgazda

A routerbe azt a felhasználónevet és jelszót kell beírni, amit a Synology honlapján megadtál a MyDS Centerben.

Ha a router beenged, akkor attól függ melyik porton próbálkozol.

Ha az adott port a router menüjéhez van rendelve, akkor oda irányít, akkor a routerhez való azonosítók kellenek.

Ha az adott port a NAS-ra van továbbítva (forwardolva), akkor a NAS bejelentkező felülete (DSM) vagy más alkalmazása (Photo Station, File Station, stb.) fog megjelenni.

Ha az adott port nincs forwardolva, akkor nem kellene, hogy beengedjen a routered. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1670) tobias40 válasza Patice (#1669) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh ez nekem kissé bonyolult így. :B
Azt gondoltam hogy csak beenged a roter és látom egyből az összes belső hálón levő gépemet! :C

Jelszavakra visszatérve:
Nekem vagy 60-70 pw van elmentve a böngészőbe,ezt hogyan jegyezzem meg?
Van erre vmi "okos" megoldás?
Tudom hogy van a böngészőben master jelszó a mentett jelszavaknál de akkor ez is könnyen feltörhető,nem?

[ Szerkesztve ]

(#1671) Criton válasza tobias40 (#1670) üzenetére


Criton
veterán

Ha olyan sok jelszavad van, akkor ajánlom figyelmedbe a KeePass nevű programot.

(#1672) tobias40 válasza Criton (#1671) üzenetére


tobias40
veterán

Ebbe a progiba hogyan tudom beleimportálni a chrome böngészőbe mentett adatokat?
Angol a progi és abban nem vagy erős.. :B

Esetleg magyar nyelvű ilyen progi nincs,ami jó és biztonságos? :F

[ Szerkesztve ]

(#1673) Criton válasza tobias40 (#1672) üzenetére


Criton
veterán

Letölthető a programhoz magyar nyelv is.
Importálni szerintem sehogyan sem tudod, de arra szerintem nincs is olyan program....

[ Szerkesztve ]

(#1674) Patice válasza tobias40 (#1670) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Azt gondoltam hogy csak beenged a roter és látom egyből az összes belső hálón levő gépemet! "

És ezt hogy képzelted? Böngészőben majd szépen megjelennek a hálózatodon lévő gépek kis ikonokkal, mint egy Win-es sajátgépben? (Jó lenne persze, de most vedd ki a biliből a kezedet.) :))

Jelszavak:

Az ilyen esetekre szoktam mondani, hogy akinek nincs esze, annak legyen notesze. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1675) Elemental válasza tobias40 (#1670) üzenetére


Elemental
addikt

Én csak egy megoldást tartok biztonságosnak.
Leírom papírra, és bele a széfbe. Van a pc mellett egy kis széf, amit direkt a jelszavaknak vettem.
A fontos jelszavakról másolatot csinálok, és bele a másik széfbe.
Ott biztonságban vannak, nem játssza el sem a gyerek, sem vendég, sem senki.
Kb 15 jelszó van a fejemben, amiket rendszeresen használok, ami új, azt beleírom a telóba jeygzetként, és ha megjegyeztem, akkor onnan is kitörlöm.
Én pcre vagy bármilyen online elektronikus dologra sose mentenék pw-t.
Bár így is be lehet szopni egy keyloggert, de legalább ha valami vírust vagy bármit benyalok, legalább nem talál semmit.

(#1674) Patice: Az ilyen esetekre szoktam mondani, hogy akinek nincs esze, annak legyen notesze.

Erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1676) Criton válasza Elemental (#1675) üzenetére


Criton
veterán

A KeePass elég híres és biztonságos is, elég nagy cégek használják, főleg rendszer adminisztrátorok.
Androidra és iOS-re is van program....

(#1677) Elemental válasza Criton (#1676) üzenetére


Elemental
addikt

Na majd otthon meglesem.

(#1678) tobias40 válasza Patice (#1674) üzenetére


tobias40
veterán

Igen ez túl egyszerű lett volna!
Neked is ilyen routered van mint az enyém,megpróbáltad már a ddns-el elérni?
Hogyan tudom meg hogy melyik gépemhez milyen portot kell forwardolni?

(60-70 pw-t nem hiszem hogy bárki felyben tart ha az legalább 8-12 karakter egyedi karakterekkel tarkítva..)
Sajnos közel az 50 évhez már nem olyan a memóriám mint régebben! :B
Marad a notesz!! :R

(#1679) tobias40 válasza Criton (#1676) üzenetére


tobias40
veterán

Tudok importálni bele a chrome-ból?(vagy firefox-ból?)
Ha igen,hogyan?
Jöhet privátba is ha tudsz ebben segíteni! :C

[ Szerkesztve ]

(#1680) Criton válasza tobias40 (#1679) üzenetére


Criton
veterán

Pont azt írtam, hogy nem lehet importálni, és nincs olyan program szerintem ami ezt megtudná ilyen formában csinálni.
Jelszavakat Chrome-ban, FF-ban, IE-ban stb... nagy felelőtlenség tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1681) tobias40 válasza Criton (#1676) üzenetére


tobias40
veterán

Közben találtam hozzá magyar nyelvet! :R :Y

(#1682) Patice válasza tobias40 (#1678) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, DDNS-el elérem internet felől a routeremet is és a NAS-t is.

A munkahelyem az kicsit kilóg a sorból. Itt van net, de nem mindent tudok elérni a NAS-ból, de amit elérek, az eddig elég nekem. :D

Gépek + forwardolás:

Első körben a routerben adj fix IP-t minden netes eszköznek, gépnek. (MAC címhez köthető is)

Második körben adsz minden géphez egy portot, amit az adott gép fix IP-jére forwardolsz. A portokat úgy válogasd meg, hogy ne legyen egyik sem ugyan az, mint amit a NAS használ kommunikációra.

0-tól 65ezer valahányig van lehetőséged. Én az 50-60ezres tartományt javasolnám, mert ezt a tartományt jellemzően nem sok minden használja, főleg a 60ezer felettit. (Mondjuk egy példa: a születési évszámod elé teszel egy hatost és máris van egy portod, amit kinyitsz. Ez lesz az első gépé. Hozzá adsz egyet és az lesz a másodiké, stb. De lehet random is, csak írd fel valahova! :K )

Ha ez megvan, akkor a böngésző címsorába beírod (www nélkül): DDNS cím (host):kinyitott port száma. Ezzel megvan a kapcsolat a gépig.

Az adott gépen pedig létrehozol a hálózati beállításokban egy felhasználót egy jelszóval (ezt is felírod, használhatod mindegyik géphez is ugyan azt, csak ne legyen könnyen fejthető, vagy más-más azonosítókat használsz minden géphez.).

Ha a gépen megvan ez a felhasználó, létrejött, akkor a forwardolás után net felől be tudsz lépni a gépedre, az adott felhasználónévvel és jelszóval.

Vagy megtanulod használni a TeamViwer-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1683) tobias40 válasza Patice (#1682) üzenetére


tobias40
veterán

És te is a synology.me-vel éred el a routert?(vagy az mindegy?)
Minden gépem fix ip bérlettel rendelkezik a hálózatban!

A TeamViwer szimpatikusabb lenne szerintem! :)
Habár gondolom akkor is kell minden eszközre forwardot csinálni a routerem-ben..
Viszont a nas-ra lehet telepíteni TeamViwer-t?
A TeamViwer-re is leírnál egy példát ahogyan eltudnék vele érni egy eszközt?(a többit már azalapján megcsinálnám.. :) )

Jobban rá kell szánnom erre az időt már látom!

[ Szerkesztve ]

(#1684) Intelligencs

Akinek van eladó Synology DS112j, DS112, esetleg DS212j-je, ne habozzon nekem írni egy privát üzenetet! :) Vagy ezeknél régebbi modell is lehet.

The Amiga, Born a Champion

(#1685) Parson válasza Intelligencs (#1684) üzenetére


Parson
addikt

Nekem van vadi új 212j, megfelelő haszonrés mellett szívesen továbbadom. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1686) Patice válasza Intelligencs (#1684) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hardverapró? AVX? AVForums? Aprókban nézz körül, ha ennyire kell. :))

Egy Synology NAS-nál jobb a kettő.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1687) Patice válasza tobias40 (#1683) üzenetére


Patice
Topikgazda

TeamViewer-t még nem használtam idő hiányában, de abban az a lényeg, hogy minden gépen kell futnia hozzá, hogy tudd használni.

TeamViewer + router forward-ban nem nyilatkozom, lehet hogy nem is kell a routerben semmi extrát beállítani, vagy csak egy portot.

De mondom, nem használtam még. Csak hallottam róla, hogy hasznos kis program és sokan használják.

NAS-ra nem kell, azt eléred amúgy is.

Amúgy igen, én is synology.me-s DDNS címet csináltam és ezzel a host-tal érem el a routeremet is, a web management portján, amit én állítottam be rajta. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1688) tobias40


tobias40
veterán

Hol állítom -engedélyezem az ip kamerát?
Adtak próbára egy ip címet ahol megy egy ip kamera és kiszeretném próbálni hogy rögzít-e a NAS-ra!

Foscam Ip kameraFI8904W a tipusa.

(#1689) tobias40


tobias40
veterán

Közben már felraktam hozzá a szoftvert!
Melyik mappába rögzít a SurveillanceStation?

(#1690) blueboy_HU válasza tobias40 (#1689) üzenetére


blueboy_HU
tag

\\NAS_neve\surveillance\kamera_neve

(#1691) tobias40 válasza blueboy_HU (#1690) üzenetére


tobias40
veterán

Közben megtaláltam csak ki kellett lépnem a file stationból meg vissza! :R
Egész jó a minősége is a kamerának és az ára sem vészes!(25 ezer ft/db) :Y
Tetszik a szoftver is de majd még tesztelem..
Egyébként mennyi licensz van a synology-hoz,hány kamerát kapcsolhatok hozzá ingyenesen?
Jó lenne legalább 2 db! :C

(#1692) Dr.FantastiK válasza tobias40 (#1691) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Egyébként mennyi licensz van a synology-hoz,hány kamerát kapcsolhatok hozzá ingyenesen? ''

sajnos csak 1. :(((

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1693) tobias40 válasza Dr.FantastiK (#1692) üzenetére


tobias40
veterán

Igen közben kipróbáltam de csak egyet engedélyez! :F
Mennyibe kerül a 2 illetve több licensz?

(#1694) Konflikt válasza tobias40 (#1672) üzenetére


Konflikt
addikt

Ebbe a progiba hogyan tudom beleimportálni a chrome böngészőbe mentett adatokat?
es
(#1673) Criton: Importálni szerintem sehogyan sem tudod, de arra szerintem nincs is olyan program....

ilyet is lehet, ezzel az appal lehet exportalni chrome-bol a usr/pwd-ket, majd az outputot importlani lehet KeePass-ba. :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1695) Dr.FantastiK válasza tobias40 (#1693) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Licensz 4 kamerához = 61.800 ft.

1 licensz = 16.500 ft ,, ugyanitt.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1696) Elemental válasza Criton (#1676) üzenetére


Elemental
addikt

Te használod a keepass-t?
Ennek az a lényege, hogy elment egy .kdbx fájlt, ami tartalmazza az elmenett jelszavaimat, amit egy mesterjelszóval tudok megnyitni?
Ez csak nekem tűnik veszélyesnek, hogy egy jelszó védi az összes tárolt jelszavamat.

(#1697) dani3l válasza Elemental (#1696) üzenetére


dani3l
őstag

:K

(#1698) tobias40 válasza Dr.FantastiK (#1695) üzenetére


tobias40
veterán

Az jó drága! :(
Kellene vki aki "átadná" az ingyenes synology licenszét de lehet hogy ez nem járható út... :F

(#1699) akisbandi válasza Elemental (#1696) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ki lehet egészíteni key fájllal is, akkor még biztonságosabb.

Azt írja, ha elfelejted a master pwd-ot, búcsút mondhatsz az adatbázisban tárolt adatoknak, nincs semmilyen más lehetőség a kdbx fájl kinyitására.

(#1700) Elemental válasza akisbandi (#1699) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt max úgy tudom elképzelni, hogy elmentem a jelszavaimat, az elmentett fájlt, ami tartalmazza a pw-ket, azt másolom a külső vinyóra, amit a széfben tárolok, letörlöm a pcről, és ez lesz a tartalék, ha véletlenül történne valami a papírral, amire a pw-ket írogatom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.