Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#1450) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na most hallom hogy dolgozik, de a hőmérséklet az nem megy lejjebb
ui lejjebb ment. :)

Ez a venti nem sokat ér, lehet hogy cserélni fogom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1452) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#1451) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem aktívan hűti, csendes üzemmódra van állítva, 19dB ha jól emlékszem, elég halkan hűt.

(#1453) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#1452) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem ügy tűnik nem fix fordulaton müxik, hőmérséklet és beállítási profiltól függően változtatja a fordulatot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1454) Patice válasza blueboy_HU (#1438) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyszerű a megoldás. A külső HDD-t rádugod tényleg a NAS-ra. A laptopodra felcsatlakoztatsz egy hálózati könyvtárat a NAS-ról és ebbe a mappába másolod a képeket kapásból.

Erről a megosztott/ felcsatlakoztatott mappáról időzített mentéseket csinálsz a külső HDD-re.

Szerintem ennyi. A NAS-on is meglesznek a családi fotók, videók + a külső HDD-n is biztonsági másolatként.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1455) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#1453) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

pontosan,ezt írtam én is,a csendes üzemmód nálam egy automata funkció,akkor kapcsol be és csak addig,amig szükséges.

(#1456) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#1455) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam a másik is így müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1457) blueboy_HU válasza Patice (#1454) üzenetére


blueboy_HU
tag

Igen, rájöttem én is, DiskStation-ből simán megy :)
Épp távolról másolom fel a külső 1T-sről a NAS-ra a kb. 120Gb-nyi családi képet/videót. :DD (Külső HDD USB-n rajta a NAS-on, én 50 km-rel arrébb).

[ Szerkesztve ]

(#1458) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Hello! Na megszületett a következő kérdésem...
/music megosztásba felmásoltam pár zenét próbaképpen, AudioStation viszont nem lát egyet se. Vártam egy csomót, gondolván kell neki kis idő, de nem akarja... :((
Mit keffentettem el? :U

(#1459) Patice válasza blueboy_HU (#1458) üzenetére


Patice
Topikgazda

Magad hoztad létre ezt a megosztást?

Az Audio Station maga hozza létre a megosztott könyvtárát. Szerintem ez akadhatott össze.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1460) blueboy_HU válasza Patice (#1459) üzenetére


blueboy_HU
tag

Nem, már megvolt a /music megosztás alapból az első bekapcsoláskor.

(#1461) Patice válasza blueboy_HU (#1460) üzenetére


Patice
Topikgazda

És milyen nézetben van az Audio Station? Az első konfigra már nem emlékszem annyira sajnos. Nem rémlik, hogy nagyon be kellett volna valamit is állítani.

Média indexelést beállítottad?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1462) Criton válasza Patice (#1461) üzenetére


Criton
veterán

Elvileg indexelnie kell automatikusan amennyire én is emlékszem, és akkor benne is van.

(#1463) Patice válasza Criton (#1462) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az indexelés be van pipálva alapból? Erre már nem emlékszem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1464) Criton válasza Patice (#1463) üzenetére


Criton
veterán

szerintem alapból benne van az indexelés

(#1465) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Próbáltam leszedni az AudioStationt és újrarakni, semmi változás. Indexeléshez nem nyúltam. Próbáltam az AS leszedése után törölni a music share-t, nem engedi. Gondoltam arra is, azért nem "ismeri fel" mert (egy raklap kép másolása miatt) indexképeket gyárt ezerrel, de próbáltam szüneteltetni az indexkép gyártást, de ez sem segített. Tanácstalan vagyok... :((

(#1466) Patice válasza blueboy_HU (#1465) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hja, rátoltál pár ezer képet a photo mappába? :))

Akkor persze, hogy azt indexeli, ahogy bírja. Képek számától függően eltarthat pár napig, de akár több hétig is. :)) (Vagyis nem az indexelés tart neki ennyi ideig, hanem kis képeket gyárt a Photo Station webes felületéhez + ha vannak videók is a képek mellett azt is át kell darálnia.)

Vagy kilövöd ezt, vagy PC-vel kellene megcsináltatnod (Synology Assistant-al, mert ebben az esetben a PC-n történik a konvertálás, aminek a procija nagy valószínűséggel gyorsabb lesz, mint a NAS-é.)

Amíg ezzel hegeszt a NAS, addig szerintem nem fog semmit kezdeni az audio station-nel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1467) blueboy_HU válasza Patice (#1466) üzenetére


blueboy_HU
tag

Hátttőőő, olyan 35-40000 képet+videót kb. 300-400 Gb összesen :))
Most azt mondja ~30.000 van hátra, 4.39%-nál tart, de még javában másolódnak felfele :DD
Akkor erre egy picit később visszatérünk...
By the way... ha majd a /photo megosztásról backupot csinálok külső hdd-re, akkor backupolni fogja a thumbnaileket is amivel most pár napot molyol a cucc? Azaz ha eccer összef*ssa magát a hdd akkor újból szívnom kell pár napot vagy sem?

(#1468) Criton válasza blueboy_HU (#1467) üzenetére


Criton
veterán

akkor nem kizárt, hogy ez a probléma, egy ideig el fog tartani

(#1469) Ed Parker válasza blueboy_HU (#1467) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd írj júniusban :DDD
Addigra csak végez.

(#1470) Patice válasza blueboy_HU (#1467) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg részletekben is csinálhatod ezt az Assistanttal és akkor nem a NAS pörög vele. Bár ha nem zavar, hogy akkor így jó pár hétig lassabb lesz a NAS, akkor mindegy. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1471) blueboy_HU válasza Patice (#1470) üzenetére


blueboy_HU
tag

Talán még neki is állnék laptopon thumbnailezni, de honnan tudom, hogy mihez készült már el és melyik képekhez kell még megcsinálni...? Csak mert már két napja csinálja, tehát sok képhez már megvan elvileg.

(#1472) Patice válasza blueboy_HU (#1471) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg, ami még nem másolódott át, azt leállítod, megjegyzed melyik ez a rész és azt az adagot csináltatod meg majd lapossal. Amúgy nem tudni sehonnan, hogy melyikhez csinálta meg, meg melyikhez nem, de szerintem sorban halad, ahogy felmásolódtak az állományok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1473) blueboy_HU válasza Patice (#1472) üzenetére


blueboy_HU
tag

Hát sajnos az a baj, hogy kb. 85%-nál tartok, így szerintem meg már nem sok értelme van manuálisan bíbelődni. Szóval akkor inkább hogyom, had csinálja. Tehát júniusban jelentkezem... :D :D :DD :DD

(#1474) Ed Parker válasza blueboy_HU (#1473) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Viccet féltetéve, én is kipróbáltam de annyira lassú es felesleges dolog hogy kikapcsoltam.
Nekem a képek egy külön mappában van es akkor nem indexeli.

(#1475) respecter


respecter
csendes tag

Sziasztok,

nem tudom, hogy elhangzott-e már a fórumban a következő probléma (legalábbis számomra az). :)

Munkánk során elég sokszor küldünk nagy fájlokat ügyfeleinknek, alvállalkozóinknak és ezt jelenleg úgy tesszük, hogy a webszerverünk publikus mappájába egy dedikált könyvtárba másoljuk az adott fájlt így mindig állandó helyről tudunk linket küldeni az ügyfeleknek, azaz így néz ki egy link: www.domain.hu/mappa/fájl.
A "hozzáértő" ügyfélnek így csak kattintani kell és már töltheti is az anyagot, nem kell felhasználó nevekkel és jelszavakkal bajlódnia.

A Synology-n találtam 'Fájlhivatkozás megosztása' nevű megosztási módot, de ugye ebben az esetben egyedi azonosítót generál az adott fájlhoz, így minden megosztást a Synology-n keresztül kellene generálni, ami enyhén szólva problémás.

Tehát a kérdésem az, hogy lehet-e publikus nem generált linket produkálni Synology-ról?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1476) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

igy van, jobb kulon mappaba tenni a kepeket, mert igy is lehet keresni koztuk.
feleslegesek a kis thumbnailok.).

UI : az indexeles a Music-nal 'alapbol' nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1477) Criton válasza Dr.FantastiK (#1476) üzenetére


Criton
veterán

én a Synology Assistan-al szoktam feltölteni, akkor elég gyorsan megy.

(#1478) Dr.FantastiK válasza Criton (#1477) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

es ugy vetted eszre hogy a PC dolgozik :F a kiskepek eloallitasan ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1479) Criton válasza Dr.FantastiK (#1478) üzenetére


Criton
veterán

hát, gyorsabban megcsinálja.

(#1480) Elemental válasza respecter (#1475) üzenetére


Elemental
addikt

Tehát neked az a macera ebben, hogy ha meg akarsz osztani egy synon lévő fájlt, akkor mindig kattintgatni kell az adott fájlra, és bemásolni a linket?

Hogy van-e más mód, nem tudom sajna, én mindig így küldök fájlokat, bár nekem csak ritkán kell.

[ Szerkesztve ]

(#1481) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

na most lecsekkoltam, a seagate green 2TB lemezeim egységesen 45fokosak, a wd green 41fok.
a venti nem hangtalanul hűti őket.

(#1482) Patice válasza Dr.FantastiK (#1478) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, ha az Assistanttal rakod föl a képeket a photo mappába, akkor a PC csinálja a konverziót. Megerősítem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1483) tobias40 válasza Patice (#1482) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt az "Assistant-ot" én nem találom a NAS-omon.
Hogy lehet feltenni vagy honnan tudom letölteni? :U

(#1484) Criton válasza tobias40 (#1483) üzenetére


Criton
veterán

Azt nem a NAS-ra kell rakni, hanem az asztali gépedre vagy laptopra.

(#1485) Patice válasza tobias40 (#1483) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem is a NAS-odon lesz, hanem a mellé kapott telepítő CD-n van. De netről is szedhető a Synology honlapjáról mondjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1486) Criton


Criton
veterán

Milyen jó ilyenkor a szünetmentes, a vihar alatt eddig 7 kisebb áramkimaradás...

(#1487) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

meg van az új Synology DS212j-m, notebook vinyót szeretnék belerakni első tesztelésnél, van amire komolyabban figyelni kell? Nem probléma, ha elfektetve dolgozik a NAS?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1488) Patice válasza Parson (#1487) üzenetére


Patice
Topikgazda

Grat a vételhez! Üdv. a klubban! :C

Használatiban nincs erről valami?

Szerintem nem ajánlott elfektetve használni a szellőzés miatt, bár kipróbálhatod és figyeled a hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1489) Parson válasza Patice (#1488) üzenetére


Parson
addikt

Köszi. :)
Nem nagyon találtam egyelőre.
Csak tesztelési ideig menne igy, amig nem szerzek megfelelő rögzítő csavarokat a notebook vinyókhoz.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1490) Patice válasza Parson (#1489) üzenetére


Patice
Topikgazda

212j-hez nem adnak rögzítő csavarokat, vagy az csak 3,5-ös vinyókhoz jók? Nem ugyan akkora a furat?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1491) Parson válasza Patice (#1490) üzenetére


Parson
addikt

Nem ugyanakkora a furat és ezért más csavar kell, amit nem adnak. Amit adnak, az csak 3.5-ös vinyóhoz jó.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1492) Patice válasza Parson (#1491) üzenetére


Patice
Topikgazda

Értem. Nincs ismerősi körben valakinek ilyen csavarja?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1493) Parson válasza Patice (#1492) üzenetére


Parson
addikt

Egyelőre nincs, de majd utánanézek, és beszerzem. Valszeg nem egy nagy tétel.

Közben feldobtam a Synology Assistant software-t, más nem is kell ehhez?
A NAS meg közben sárgán villog bekapcsolás után... gondolom jelzi, hogy a vinyót késziti elő (formázza, stb...)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1494) Patice válasza Parson (#1493) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM-et feltöltötted a NAS-ra?

Amúgy a használatiban elég sok minden le van írva... :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1495) Parson válasza Patice (#1494) üzenetére


Parson
addikt

Jah, közben rájöttem én is. Most megy még a telepitgetés... A Raid beállitásokra leszek kiváncsi első körben.
Jól van, közben úgy tűnik az új vinyónak semmi baja... Ez süti.
Hmm. Most nézem. Ez a Synology cuccos tudja kezelni azt, ha a vinyó külön paritciókra van bontva?
Pl rendszer- + adatpartició? Ez tisztábbnak hangzik, ha ilyen van...
Ezesetben kérdés, hogy mekkora partició kell neki a rendszerüzemeltetéshez ?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1496) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sz*pórolleres szép jó napot!

Úgy néz ki (sajnos) megoldódott a thumbnailes kérdés...
Hajnal kettőkor sípolásra ébredtem, aminek az oka, hogy összef*sta magát az 1-es HDD, egy 1T-s WD1002FBYS Black. Már nem is tud új kötetet létrehozni rajta :((
Tudom volt már korábban téma, mégis ismét feltenném a kérdést: milyen HDD-t érdemes venni a Syno-ba és hol?

Köszi,

b

(#1497) Patice válasza blueboy_HU (#1496) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van még rá garid, vagy már régen lejárt?

Amúgy WD Green, de leginkább WD RED, amit ajánlok bele. Árgépen ránézel, melyik a szimpatikus (1,2 vagy 3 TB-os verzió) és veheted.

Arra figyelj, hogy olyan boltban vedd, ahol megadják rá a gyári 3 év garit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1498) Elemental válasza Parson (#1495) üzenetére


Elemental
addikt

Nem tudom, hogy annak van-e értelme. Úgy is megosztott mappákat hozol létre, amit hozzárendelsz adott felhasználókhoz.
Én legalább is nem foglalkoztam vele. Nekem egy vinyó egy partíció.

(#1499) Ed Parker válasza blueboy_HU (#1496) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem green vinyóim vannak, kb 2 éve használom őket, teljesen jó.
A lényeg sztem az alacsony fordulaton van és a jó üzemi hőmérsékleten.

(#1500) Parson válasza Elemental (#1498) üzenetére


Parson
addikt

Értem. Igazad lehet, de azért még utánanézek ennek picit, az ember sohasem tudhatja, milyen apró finomsággal lehet még pöpecebb a rendszer. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.