Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#2099) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem jó ...
Pedig a fájlmegosztásoknál a popcornnak adtam írási/olvasási jogot is ... :F
Most látom a filmlistát de semmit nem játszik le ( couldn't play ).

(#2102) Patice válasza Loboda (#2100) üzenetére


Patice
Topikgazda

NFS-sel próbáltad?

Tűzfalnál szerintem nem is kell látszania a médialejátszónak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2103) Patice válasza Gulyopapa (#2101) üzenetére


Patice
Topikgazda

Attól, hogy az NFS-t engedélyezted még nem fog létrejönni a kapcsolat.

Az NFS-nél meg kell adni azt a belső IP-t, ami ezt fogja használni (a médialejátszónak adott fix IP-t).

Ha ez megvan, akkor a médialejátszón kell megadni a pontos elérési útvonalat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2104) Gulyopapa válasza Patice (#2103) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A videó könyvtárba be tudok már lépni. A két eszköz látja egymást.
Csak nem játszik le semmit a videó könyvtárból.
Érthetetlen.

(#2105) Loboda válasza Patice (#2102) üzenetére


Loboda
senior tag

Nem! Tudnál segíteni benne, nem igazán értek a hálózatokhoz!

(#2106) Patice válasza Loboda (#2105) üzenetére


Patice
Topikgazda

A routereden be kellene állítani minden eszköznek fix IP-t. A legjobb lenne MAC cím alapján (ez egy hexadecimális azonosító, ami minden eszköznél egyedi).

Ha megvannak a fix IP címek a belső hálózatodon, akkor jöhet a restart a routeren.

Utána kell engedélyezni a NAS-ban az NFS megosztást, és ezen belül azokat az IP-(ke)t, amivel NFS megosztást akarsz használni. Ezek az IP-k azok, amiket a belső hálózatodban a médialejátszó(k)nak adtál.

Ezután a lejátszókban kell az NFS kapcsolatot létrehozni, ha erre képesek.

Ha csak Samba megosztást tudnak, akkor csak csinálsz a médialejátszó(k)nak felhasználónevet + jelszót és engedélyezed ezeknek a felhasználóknak a megfelelő mappákhoz az olvasási (esetleg írási) jogot.

Ezután a lejátszókban kell megadnod a megfelelő felhasználónevet + jelszót.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2107) pentium4


pentium4
senior tag

srácok áruljatok már el valamit!!
miért van az hogy fentvana plex media szerver, és már maga az admin felület is gyök 2 vel jön be, a tv amikor pedok pedig belelépek a plex szerver mappába azis csak tölt és tölt és tölt, több percig aztán kinyögi hogy nincs fájl, aztán ha megint belépek akkor sok-sok perc után végre látja a mappákat, de a további lépkedés is tetu lassu! de 80%ban az eredmény az hogy nincs fájl és megcseszhetem :)
32400 as port nyitva van, szal nem tom mi a baja!
várom az ötleteket! ezer köszi

P4

(#2108) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Nem tudom hova írjak. Popcorn és NAS összekötése NFS szerverrel....
Látom a popcornon a videó mappákat de nem játssza le a gép.
Samba szerver megy, viszont ott meg akadnak a magas bitrátájú filmek ...
Nem lehet valami router beállítási probléma ? Új a router ( 4300-as )
Tegnap a 1043-assal tökéletesen ment az NFS. :U

(#2109) Patice válasza pentium4 (#2107) üzenetére


Patice
Topikgazda

Plex átkódolja a médiatartalmakat. Azaz real time próbálja küldeni a cuccot a TV-dnek. Nem írtad mióta van fent a plex, de lehet azóta darálja a tartalmak konvertálását. A konvertálás meg ugye proci igényes.

TV-hez elég lenne egy média szerver is. UPNP-n az is átviszi a dolgokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2110) Patice válasza Gulyopapa (#2108) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogyan kell Popiban felcsatlakoztatni az NFS megosztásokat?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2111) No.01


No.01
őstag

Ez a Popcornos dolog engem is erdekel. Most kaptam teszteles vegett egy A200-at (A heten adtam el az A300-at mert betellt a pohar a hulye fagyasokkal) mert sajna a TV-ben levo lejatszo megsem hozza az elvart szintet :(( legalabbis feliratok teren nagyon nem!

[ Szerkesztve ]

(#2112) pentium4 válasza Patice (#2109) üzenetére


pentium4
senior tag

nem darál ez semmit, nem kódolja át! szerintem, jelenleg is takarékon megy a nas procija, biztos hogy nem eszi a plex! azért is nem értem hogy mivan!
ilyen unpn-t hogy tudok csinálni?

P4

(#2113) Gulyopapa válasza Patice (#2110) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez biztos kereszt kérdés akart lenni :D
Web browser > NFS > video mappa > filmek ( amik nem indulnak el )
Viszont ugyanebben a mappában egy jpg-et beolvasott :D
Tanácstalan vagyok :F

[ Szerkesztve ]

(#2114) Patice válasza pentium4 (#2112) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csomagkezelési központban felrakod a média szervert és ennyi. Utána TV-n és DLNA képes eszközön látnod kell a NAS-t.

Bocsánat nem, UPNP-t akartam írni, késő van már. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2115) Patice válasza Gulyopapa (#2113) üzenetére


Patice
Topikgazda

Médiafájlok indexelése be van kapcsolva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2116) Gulyopapa válasza Patice (#2114) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Felraktam ( hozzáad > nas ip címe, elérési mappa pontos címe ), be is lép de továbbra sem játszik le semmit csak egy jpg-et ( 100 kb-os ) de azt is fél perc alatt nyitja meg !!! Olyan mintha be lenne szűkítve ez az ip cím, komolyan :)

Tegnap mindenhogyan ment ( indexelés, másolás is volt és nem akadt semmi lejátszás ... most el sem indul ) ...
Nem hiszem el hogy az új router miatt szopok ...

[ Szerkesztve ]

(#2117) Patice válasza Gulyopapa (#2116) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor marad a router. Abban kéne majd még szétnézned.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2118) Gulyopapa válasza Patice (#2117) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát jah, csak nem vagyok hozzáértő.
Új router, új gyári fw-vel ... nem tudom

(#2119) pentium4 válasza Patice (#2114) üzenetére


pentium4
senior tag

igen igen, de a média szerverbe valahogy hozzá lehet adni boritó képet?
továbbá akkor is érdekelne hogy a plex miért ilyen tetves lassu!

P4

(#2120) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Mézga Aladár ismét segített és megoldotta a problémát ( router beállítási probléma volt ). Időt és energiát nem sajnálva, elképesztő türelemmel megoldotta ! Nagy tisztelet neki és öröm látni hogy vannak még segítőkész, másokra figyelő emberek !!! :R

(#2121) Loboda válasza Patice (#2106) üzenetére


Loboda
senior tag

Sikerült elérnem a NAS-t !
Médiaszerver, DMA Kompatibilitás, eszközlistába nem volt engedélyezve a O!Play media lejátszóm!
Most már látom az otthoni hálózatba, és az UPNP listában is!

(#2122) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Azt még mindig nem értem hogy a beépített BT miért ilyen tetű lassú.
Próbaképpen elindítottam egy azonos file letöltését NAS-on és Winben is és mire a windowsban már rég lejött a 20gb-os file, NAS-ban még 10%-nál jár :F Nem értem.
No nem baj, ez legyen a legnagyobb bajom :D

(#2123) Ablakos válasza Gulyopapa (#2122) üzenetére


Ablakos
őstag

A beépített torrent letöltőhöz lehet használni Transmission Remote klienst?

(#2124) brumi1024 válasza brumi1024 (#2020) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszönöm a válaszokat, végülis a DS213 lett(talán jobban future-proof mint a j-s változat, az első usb3 mindenképp hasznos lenne számomra és mivel asztalon lesz kifejezetten előnyös, hogy nem fehér, de ez az utolsó szempont), és rendeltem hozzá egyelőre 1 db 3Tb-os WD Red-et. Hétfőn veszem át, szóval csatlakozom a klubhoz nem sokára. :)

(#2125) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#2122) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A titkosítást kapcsold át automatára.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2126) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Van egy ds212j nas-om (dsm 4.1) és feltelepítettem rá a transmission-t, viszont szeretném elérni a konfig fájlját, de sehogy se látom a rendszer fájlokat. Ebben kérném a segítségeteket. Illetve egy remote gui-t hogyan tudnék telepíteni hozzá?
Ha jól tudom midnight commanderrel el lehet érni a rendszerfájlokat, de én hiába telepítem fel, nem jelenik meg a "Futtatás" gomb, amivel indíthatnám.

Köszönöm a segítséget!

(#2127) bolha23 válasza Ablakos (#2123) üzenetére


bolha23
aktív tag

A gyári klienshez nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2128) Patice


Patice
Topikgazda

(#2121) Loboda:

Zsír! Menni fog ez! Csak így tovább! :C

(#2122) Gulyopapa:

Ez egy NAS, nem egy PC, kicsit korlátozottabb letöltési képességekkel. Türelem rózsát terem. Csak időben be kell dobni a letöltéseket, normálisan beszabályozni, hogy bírja és kész. Nem lehet, hogy túl sok kapcsolata van és azért lassú?

(#2123) Ablakos:

A gyári klienshez nincs külön remote GUI, de ha jól emlékszem külön elérhetővé lehet tenni a DSM-be való bejelentkezés nélkül a DDNS host/download címmel.

Vagy felrakhatod harmadik féltől származó alkalmazásként a Transmissiont és akkor van remote GUI-d.

(#2124) brumi1024:

Jó választás, magam is ilyet nyúzok és én is a jövőt állóság miatt döntöttem a 213-as mellett. Üdv. a klubban hamarosan! :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2129) Gulyopapa válasza Patice (#2128) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem fogok várni rá mikor windows alatt 10x-es sebességet kapok :D

(#2130) Patice válasza Gulyopapa (#2129) üzenetére


Patice
Topikgazda

10x-es fogyasztással.... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2131) No.01


No.01
őstag

Na megepitettem az otthonat az en kis 213j-nek. Holnap kezdem az installalast.

szerintem meg jovok a kerdesekkel.

Golyopapa te kulonosen keszulj most kaptam ideiglenesen egy Popi A200-at amig nem szerzek be v.mi mast.
Remelem a torrentes gondokat amit irtam csak v.mi rossz beallitas okozta mert nalam az az egyik fontos szempont.

(#2132) tobias40 válasza No.01 (#2131) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is a-210 van és gyönyörűen dolgoznak együtt a Nas-al(212j)a megfelelő beállításokkal!
Akár a bd25-50 is megy röccenés nélkül,igaz 12-20-as mkv-kat nézek 90%-ban!

Torrent is megy rajta fullon(mint ahogy másoknál is) amit a netem bír,tehát ez is csak beállítás kérdése

Azt nem tudom megoldani hogy a Nas és a popi között tudjak másolni vezetéken keresztül úgy hogy a laptopomról "vezérlem" az egészet totálcommanderrel...
Jelenleg ha így csinálom akkor wi-fin keresztül teszi ezt a laptopon keresztül 6-10 megával,avezetéken 40-60 megával menne ha jól gondolom...

(#2133) Intelligencs válasza Gulyopapa (#2129) üzenetére

Nyitottál dedikált portot, ahogy korábban leírtam neked? Nekem ugyanannyival jön, mint a számítógépen:

The Amiga, Born a Champion

(#2134) dani3l


dani3l
őstag

Hali!

Regen jartam erre, az a helyzet, hogy ma reggelre megadta magat a nas, folyamatosan csipogott. Ha jol emlekszem, valakinel korabban olvastam, hogy hasonlo törtent, mi lehet a problema? 1-es lemez villogott narancssargan, elerni nem lehet, gombokra nem reagal. Kihuztam konnektorbol, utana visszadugtam, de ugyan ugy nem lehet elerni, össze vissza villog, power gomb is csak villog, nem vilagot, status led egyaltalan nem vilagit es szinten nem reagal semmire.. Megprobaltam ugy is inditani, hogy kivettem az 1-es lemezt, de ugy is semmi..
Ötlet?

(#2135) Mezga Aladár válasza dani3l (#2134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem csak tesztelni tudod.
Én minden lemezt eltávolítanék, majd egy másik üzemképes hdd-vel megnézném. Ha igy müxik akkor lemez, ha nem akkor a nas beteg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2136) dani3l válasza Mezga Aladár (#2135) üzenetére


dani3l
őstag

Az a baj, hogy nincsen masik hdd keznel.. :(
Egyebkent hajnalban pont smart tesztek futottak, lehet ott bukott ki valami.. De remelem nem a vinyo halt el mert akkor tuti idegbajt kapok..

Lehet elgondolkodok a cseren egy 413-ra vagy 412+-ra.. Mas kerdes: Raid5-öt csak kezdesnel tudnek beallitani, mi? Tehat ha egyszerre teszem be a 4 vinyot, utolag formazas nelkül nem megy..

(#2137) Ablakos válasza dani3l (#2136) üzenetére


Ablakos
őstag

HDD nélkül is megy. A NAS-ok anélkül is elindulnak. Gondolom a reset megvolt. A tápegységet lenne jó megmérni, nem-e vacakol a feszültség.

(#2138) dani3l válasza Ablakos (#2137) üzenetére


dani3l
őstag

Megy anelkül. :K Csak nem tudok vele semmit csinalni, mert nincs benne lemez. Szoval a nasnak ugy nez ki, nincs baja. De ahogy beteszem az egyes lemezt, se kep se hang, villog a lan csati meg a power led, de a halozaton megse latszik es nem is reagal semmire..
Mindegy, körülnezek a synology oldalan, a kezikönyvben nem talaltam ilyen hibakeresös reszt.

(#2139) Mezga Aladár válasza Ablakos (#2137) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem hdd nélkül nem csinál semmit.
Én amikor vettem kipróbáltam, úgy nem volt elérhető, csak villogott össze-vissza.
Mondjuk nem is csoda mert az op.-rendszert a lemezre telepíti.
Még azt is ki lehet próbálni hogy a Synology Assistant progival a pc-ről megnézném.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2140) Mezga Aladár válasza dani3l (#2138) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Megy anelkül. Csak nem tudok vele semmit csinalni, mert nincs benne lemez. "
Saját magadnak mondasz ellent.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2141) dani3l válasza Mezga Aladár (#2140) üzenetére


dani3l
őstag

:F Megy a nas, elindul, vilagit rendesen, el tudom erni es annyit ir ki, hogy nincs benne lemez. Ergo nem a nas a hibas, különben ez se jönne be.

Egyebkent most a 2-es lemeztöl elindult, szoval nagyon ugy fest, hogy az 1-es halt meg. Erdekes, pedig azt hittem, azon van a dsm is, de igy is bejött, mondjuk egy full szüz dsm, minden alkalmazas meg stb nelkül.
Mindjart nezek valami logot.

[ Szerkesztve ]

(#2142) Mezga Aladár válasza dani3l (#2141) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megint tanultam.
A dsm-et minden lemezre felrakja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2143) dani3l válasza Mezga Aladár (#2142) üzenetére


dani3l
őstag

:R
HDSentinel 54%.. Fel evet birt a red..
Az a baj, hogy elvileg müködnie kene, de a nasba ha beleteszem, lehal az egesz.. Pedig valahogy jo lenne lementeni rola az adatokat. Megprobalom megcserelni a ket lemezt, hatha a 2es szlotban meg elmegy, ha nem erröl kell betölteni a dsm-et, bar erösen ketlem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#2144) bolha23 válasza dani3l (#2141) üzenetére


bolha23
aktív tag

Meghalt az 1. lemezed. Én is így jártam, ráadásul a HD Sentinel szerint hibátlan volt, a Syno mégis kidobta. Visszavittem gariba, és 3 progival is letesztelték mire előjött a hiba.
Ha Raid-ben voltak nincs gond, beteszel egy másikat, és javítod a kötetet.
Szintén WD RED volt, 8 napos...

[ Szerkesztve ]

(#2145) Mezga Aladár válasza dani3l (#2143) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld meg külső házzal usb-n

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2146) dani3l válasza bolha23 (#2144) üzenetére


dani3l
őstag

Csak sajnos nem raidben voltak.. :( Raadasul pont ezen volt több minden.. Igaz "fontos" adat nem nagyon volt rajt, föleg regebbi filmek, amiket jo munka lesz majd megint megkeresgelni, dehat ez van..
Meg megprobalok keresni gepre valami progit ami ismeri a linux filerendszert, hatha valahogy vissza tudom varazsolni rola a cuccokat.
Az a baj a gariztatassal, hogy nem halt meg teljesen, most visszaküldöm a webshopnak ahonnan rendeltem, radugjak a gepre, latjak, hogy megy, aztan visszaküldik nekem, hogy nincs semmi baja.. :W (Sajnos volt mar korabban ilyen tapasztalatom, igaz masik bolt, meg az memoriakartya volt, dehat mindegy, ha nincs ott az ember szemelyesen, akkor ugyis leszarjak..)

Egyebkent a torrent mennyire terheli a lemezt? Mivel erröl ment az is. Erdemesebb lehet esetleg egy külsö lemezre torrentezni, amin mas nem nagyon van?

Mezga Aladár: Ugy dugtam ra most a gepre ugy neztem meg hd sentinellel.

[ Szerkesztve ]

(#2147) Ablakos válasza dani3l (#2146) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerencse, vagy helyesebben szerencsétlenség kérdése, hogy kifogtál egy ilyen HDD-t. Két éve megy egy lemezem synoban mindenfélére(torrent, backup óránként) és nincs baja. Érdemes lassabb fordulató lemezt venni, de ezt úgy is tudja minden NAS tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#2148) bolha23 válasza dani3l (#2146) üzenetére


bolha23
aktív tag

USB-n keresztül nem kapsz megbízható teszt eredményt, rá kéne kötni a számítógéped belső SATA portjára, és ott nyomni egy SMART tesztet.

(#2149) dani3l válasza bolha23 (#2148) üzenetére


dani3l
őstag

Csak laptop van itthon.. Valami gebasz tuti mindig akad.. :D
Mindegy, valahol kell lennie egy regebbi gepnek, majd jövö heten megkeresem, radobok egy linuxot, aztan ha szerencsem van, akkor ki tudom menteni az adatokat, ha nem, akkor megy vissza igy gariban..

(#2150) Mezga Aladár válasza dani3l (#2146) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha ext4(csak ez lehet) akkor ha a syno-ra dugod,usb-n, akkor látni kell a fájlrendszert, állományokat.
Remélhetőleg csak az op.-rendszer által használt terület hibásodott meg.
A többi menthető (a webes, ftp, cifs felületen keresztül).

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.