Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Rick4 válasza Elemental (#2948) üzenetére


Rick4
félisten

Pont most nézegettem én is az alternatívákat a cseréhez, de gyakorlatilag ésszerű keretek közt nincs mire cserélnem a 212j-met. 120/10-es nettel elvan bőven, ha maxon jön le valami, akkor se veszem észre, hogy a többi funkció lassabb lenne.. Szóval úgy néz ki, marad.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2952) Criton válasza Mezga Aladár (#2949) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos még nem nagyon :(

(#2953) ManUnited válasza akisbandi (#2947) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Az rtorrent miben jobb mint a DS?

(#2954) XuChi


XuChi
addikt

Akinek ds213j-je van az írjon már nekem pár írás/olvasás eredményt ha szépen megkérem :R

Nekem nagyon fontos a nas gyorsasága.

Köszönöm.

Ja és légyszíves tapasztalatot írjatok ne a marketinges reklámot :R

(#2955) Elemental válasza Rick4 (#2951) üzenetére


Elemental
addikt

Én, ha váltok, akkor max 4 lemezesre, nekem bőven elég a hardver. De igazából elég a 2 lemez is bőven. Nem hinném, hogy mostanában csere lesz.

(#2956) Elemental válasza XuChi (#2954) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 212j van. Cat 5e kábeles a hálóm. Leteszteltem.
Olvasás (nas-ról pcre): 55-65 MB/s között ugrált. Ez nagyon változó, van amikor felmegy 80 90-re is nem értem, hogy miért.
Írás (pcről nas-ra): 40-42 MB/s között volt. Ez kb ennyi szokott lenni máskor is.

Még annyi, hogy a progik nagy része a nason van, innen telepítek, nem másolom fel a pcre.

[ Szerkesztve ]

(#2957) akisbandi válasza ManUnited (#2953) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A ruTorrent felülete jobban bejön, mint a transmission és leginkább annyira megszoktam az elmúlt években a router/tomato kombó alatt, hogy nem bírtam tőle megválni. Van hozzá egy rakás plugin, így számomra jobban használható, de nem állítanám, hogy jobb.

(#2958) Mezga Aladár válasza Elemental (#2956) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Olvasás (nas-ról pcre): 55-65 MB/s között ugrált. Ez nagyon változó, van amikor felmegy 80 90-re is nem értem, hogy miért."
Tűzfal, vírusirtó, pc leterheltsége.

DS211 WD Black. Nálam smb2, pc-ről nasra 50-55, fordítva 85-90 MBps, stabilan. Ha más is fut akkor természetesen lassul.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2959) XuChi


XuChi
addikt

Nos meggyőztek a számik.

Ds213j a nyertes :)

Köszönöm a segítséget srácok :R

(#2960) ManUnited válasza akisbandi (#2957) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi, azt hittem van valami extra dolog benne ami miatt jobb. :R

(#2961) Elemental válasza XuChi (#2959) üzenetére


Elemental
addikt

Jó választás.
Majd várjuk a kérdéseidet, ha megjött a cucc. :)

(#2962) XuChi válasza Elemental (#2961) üzenetére


XuChi
addikt

Hát remélem nem kell csalódnom benne :)) :R

(#2963) TorPe válasza XuChi (#2962) üzenetére


TorPe
tag

Én is óriási számokat írtam, tuti nem fogsz benne csalódni.

(#2964) XuChi válasza TorPe (#2963) üzenetére


XuChi
addikt

Hát már nagyon várom hogy megjöjjön a kicsike :). Majd 23.-a után jön :Y

Egyenlőre nincs több manim vinyóra, így a 2tb seagate barracuda 7200rpm megy majd bele. Majd wd red-et akarok bele venni. A seagate is fog menni benne rendesen ??

(#2965) Patice válasza XuChi (#2964) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze. Szabvány vinyó. Max. melegebb és hangosabb lesz vele, de van aktív hűtés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2966) Elemental válasza Mezga Aladár (#2958) üzenetére


Elemental
addikt

A nasban wd green vinyó van. Lehet, hogy ez ennyit tud?
A pcben lévő alaplaptól ez nem függ?
A pcben elég régi vinyók vannak, az is befolyásolhatja?

(#2967) Mezga Aladár válasza Elemental (#2966) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A nasban wd green vinyó van. Lehet, hogy ez ennyit tud?"
Az biztos hogy az elérési ideje nem a legjobb. Én teszteltem úgy hogy a hds progiban az akusztikai jellemzőket , a csöndre hegyeztem ki, és csökkent a nas teljesítménye. Igen számít hogy milyen sebességű a hdd.

"A pcben elég régi vinyók vannak, az is befolyásolhatja?"
Igen ugyan úgy lassíthatja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2968) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A kérdésem hogy az miért van hogy a power dvd 12 és a ps3 is csak az alap 3 mappát látja a NAS-ról? A 3 mappa amit lát a Music, Video, Photo. Ezek ugye amiket a rendszer magától hozott létre. A kérdésem hogy azokat a mappákat amiket én hoztam létre miért nem látják? Ha win alól hálózati helyekkel lépek be vagy a total commanderből akkor látom őket mind. Csak ezek nem látják. A mappák beállításainál már minden jogosultságokat megnéztem minden pipa és beállítás megegyezik a gyári mappák beállításaival. Van még valami amit be kell állítanom vagy miért nem látják a mappáimat?

Köszönöm előre is a segítséget, ManUnited.

[ Szerkesztve ]

(#2969) Patice válasza ManUnited (#2968) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Média szerver fut a NAS-on?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2970) ManUnited válasza Patice (#2969) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Fut. Ezért nem értem hogy miért csak a 3 alap mappát látja.

(#2971) Patice válasza ManUnited (#2970) üzenetére


Patice
Topikgazda

A média indexelés jutott még eszembe. Ott megadtál több mappát is a 3 "fő" médiamappán kívül?

Esetleg PS3-nak adhatsz külön felhasználó nevet és a kívánt mappákhoz jogosultságokat. Hátha.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2972) ManUnited válasza Patice (#2971) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Na ez nem volt beállítva. A média indexelés megoldotta a problémát. Köszönöm a segítséget. :R Nem is tudtam hogy van ilyen menüpont. :)

[ Szerkesztve ]

(#2973) Patice válasza ManUnited (#2972) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, egy darabig eltart, amíg az ember rájön ezekre, vagy megtudja fórumról. :D

Én akkor világosodtam meg ezzel kapcsolatban, amikor az Audio Station-höz szerettem volna hozzáadni a letöltős mappát, hogy onnan is tudjak tallózni zenéket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2974) ManUnited válasza Patice (#2973) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Szóval akkor ezért nem ment az Audio Station dolog se nekem. Köszi, 1-2 év és talán megtanulom használni is a NAS-t. :K

(#2975) poirot válasza ManUnited (#2972) üzenetére


poirot
senior tag

Pontosan hol található ez a menüpont ?

Köszi, előre is.

Na, meg van, kiverte a szemem.

:)

[ Szerkesztve ]

(#2976) ManUnited válasza poirot (#2975) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Én beírtam a keresőbe :) Meglepően jól használható az a kereső, minden beállítási menüpontot megtalál, bár ez a meglepően jól használhatóság elmondható az egész NAS-ról. Nagyon örülök hogy "rábeszéltetek" a Synology-ra. :K

(#2977) Rick4 válasza Elemental (#2966) üzenetére


Rick4
félisten

A nasban wd green vinyó van

Megnéznéd nekem, a smart-ban a 193-as sorban milyen értéket látsz?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2978) Elemental válasza Rick4 (#2977) üzenetére


Elemental
addikt

(#2979) Elemental


Elemental
addikt

A folyamatoknál mi a postgres?

(#2980) Elemental válasza Elemental (#2979) üzenetére


Elemental
addikt

Most néztem, hogy a jelenlegi kapcsolatoknál van egy ismeretlen ip-ről egy ftp kapcsolat 450 órája. Már megszakítottam.
Elképzelhető, hogy az az lehet, hogy voltunk nyaralni, onnan küldtem haza ftp-n a fotókat a nasra, és egyszer még adatküldés közben lemerült a laptop aksija, és ilyenkor ugye hibernál. Lehet, hogy azért érzékelte meglévőnek a kapcsolatot? A dátum megegyezik azzal, amikor ott voltunk.

(#2981) Mezga Aladár válasza Elemental (#2980) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A log-ból kiderül hogy adott időben milyen felhasználó jelentkezett be, és milyen fájlokhoz fért hozzá.
Kivéve ha engedélyezted a névtelen ftp-t

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2982) tobias40 válasza Mezga Aladár (#2981) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a "log-ot"hol találom ahol minden megtalálható visszamenőleg? :F

(#2983) Mezga Aladár válasza tobias40 (#2982) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Start menü, rendszernaplók.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2984) tsilver


tsilver
aktív tag

File station-al letöröltem egy könyvtárat, amit nem kellett volna.
Van itt valami lomtár szerűség vagy valahogy vissza lehet fordítani, ha még nem írtam felül lemez tartalmát?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#2985) Ablakos válasza tsilver (#2984) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha a lomtárat engedélyezted, akkor igen. Különben tanultál valamit :)

(#2986) Elemental válasza Mezga Aladár (#2981) üzenetére


Elemental
addikt

Csak uploaded volt, downloaded 0 bytes. Akkor az én lehettem :)

(#2987) Mezga Aladár válasza Elemental (#2986) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2988) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Egy DS211j-m van egy db 2 TB-os winchesterrel, ami lassan betelik már, ezért gondoltam hogy törlök róla valami olyat ami nagy (120 GB, több video fájl, több almappában) és nem használom. A törlést egy laptopról (win8)Intézőjéből követtem el shift + DEL segítségével. Amit tapasztaltam, hogy a NASon törlés előtt és után is kb 20 GB szabad hely volt. Ami változott, az az hogy az állapotánál (rendszer épsége) már nem zöld volt, hanem riasztott a kevés tárhely miatt, de az a törlés után kizöldült...

azóta próbálom keresni a FileStationnal azt a mappát, de nem találom... valakinek van ötlete mi lett azzal a 120 GB-al?

még annyi infó, hogy a lomtár nincs engedélyezve semmilyen mappára (nem tudtam róla, viszont rá ettől függetlenül is rá tudtam nyomni a lomtár ürítésére, de így sem történt semmi) és megpróbáltam 14 GB-ot FileStationon keresztül törölni, sajnos így sem szabadult fel hely.

Mit csináljak hogy a helyet és nem az állományokat visszanyerjem?

illetve ezentúl hogy töröljek? :)

Előre is köszi!

(#2989) sityak válasza Elemental (#2979) üzenetére


sityak
tag

adatbázis kezelő

http://legipanorama.hu

(#2990) Antilhu válasza sityak (#2989) üzenetére


Antilhu
tag

helló,

és azt esetleg nem tudod, hogy a "httpd" miért szerepel az erőforrás figyelés / folyamatok listában kb 20szor CPU-t nem foglal de egy a memória foglaltsága kb 30-40 MB között lehet. És alvó állapotúnak írja a folyamatokat.

Előre is köszi!

(#2991) Elemental válasza sityak (#2989) üzenetére


Elemental
addikt

Az eszi a legtöbb procit.

(#2992) prono válasza Antilhu (#2988) üzenetére


prono
csendes tag

Remélem nem vezetlek félre, de én azt vettem észre, hogy ha a DS-ből töröm a torrent filet akkor még felszabadít helyet ... Esetleg próbáld meg azt is ... Talán majd valaki megerősít aki gyakrabban töröl...

(#2993) tobias40


tobias40
veterán

Amikor a NAS-ról másolok a külső vinyómra akkor hol látom a sebességet,a kötetnél vagy a lemeznél?

(#2994) Elemental válasza tobias40 (#2993) üzenetére


Elemental
addikt

Mivel másolsz? File station?

(#2995) Ispy


Ispy
veterán

Szerintetek mi a legegyszerűbb módja egy DS212j-ben lévő 2 darab 2TB-s HDD-n lévő adatoknak 3TB-s HDD-re másolásának?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2996) Patice válasza Ispy (#2995) üzenetére


Patice
Topikgazda

Biztonsági mentés, vagy HDD csere?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2997) Ispy válasza Patice (#2996) üzenetére


Ispy
veterán

2 TB-s lemezek cseréje 3 TB-s lemezekre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2998) Patice válasza Ispy (#2997) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szükséged lesz még egy, legalább 2 TB-os lemezre, amire a NAS Backup-ot tud csinálni és a HDD csere után erről visszaállítani.

Én pont pár napja csináltam ilyet. Szerencse, hogy volt "készleten" egy harmadik 2 TB-os lemez. Amúgy nem tudtam volna ilyen simán megcsinálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2999) Ispy válasza Patice (#2998) üzenetére


Ispy
veterán

Csak a beállításokat tudom backupolni? Pl. lementem a beállításokat, berakom az új vinyókat, restorolom rajta a beállításokat, majd külső rackből visszamásolom az adatokat. Ez így nem tud menni?

Jelenleg csak 1 TB-s vinyóm van felesleges.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3000) Patice válasza Ispy (#2999) üzenetére


Patice
Topikgazda

A beállításokat is le lehet menteni, csak sajnos nem mindent ment el. Ez egy kicsit gyenge pont. :(((

Érdekes kérdés ez az egész, mert nagyon nem mindegy, hogy két lemezes NAS esetén milyen felállásban van a két HDD. RAID1, RAID0, vagy külön kötetként formázva mindkettő? (Nálam két külön kötet a két HDD.)

A külső rack-es megoldás szerintem azért nem fog működni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy a cserélni kívánt lemezen is lesznek rendszermappák, amiket ugye nem te hoztál létre manuálisan, hanem a rendszer magának, ezeket szerintem nem fogod tudni egy az egyben visszamásolni. Ezért kell a backup.

A 2 TB-os lemez amúgy tele van? Mert ha nem, akár az 1 TB-os is elég lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.