Hirdetés

2020. április 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1801) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1800) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Ezután CSAK itt :DD mert fingom sem lesz a beállításokkal :DD

(#1802) sityak válasza Parson (#1798) üzenetére

sityak
(tag)

192.168.1.10.216.243
Ez mi?
Udp nem kell, raadasul, ha belul probalkozol, akkor portot sem kell megadni neki

Csak ip-re megy?

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#1803) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#1801) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Egy kis ráhangolódás. [link]

(#1804) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1803) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Kösz ! :)
Mondjátok hogy nem elég az egy lemezes változat, viszont ehhez is lehet csatolni HDD-t(ket) ...

(#1805) Intelligencs válasza Criton (#1772) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Nos, írtam a synology.hu-nak a Facebookon, 3 percen belül válaszoltak. Azt írták, csak regisztrálnom kell, és a jogok átszállnak rám. És lőn: "A terméktámogatás átregisztrálása megtörtént".

Nagy pirospont nekik! :D

The Amiga, Born a Champion

(#1806) sanchomuzax válasza Gulyopapa (#1804) üzenetére

sanchomuzax
(aktív tag)

Khm. Nekem egyetlen lemez sincsen benne, csak külső, és nincsen bajom. :)) (USB Station 2. Mondjuk, erre bármi csak hack-elve van, az uccsó sw a DSM 3.2, azt kész. Csak ezt sajnálom.

Google: Sancho blogja

(#1807) Gulyopapa válasza sanchomuzax (#1806) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

A lényeg hogy ez is bővíthető na :D
Nem DSM 4.0 van rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#1808) Gulyopapa

Gulyopapa
(addikt)

sőt most látom hogy már 4.2 is van hozzá ... vagy rosszul látom ? :D

[ Szerkesztve ]

(#1809) sanchomuzax válasza Gulyopapa (#1808) üzenetére

sanchomuzax
(aktív tag)

Az összes Synology NAS-ra már 4.2 van, kivéve a legkisebb, szappantartóra, az USB Station 2-re. Abban csak 128MB RAM van, és 700MHz CPU, és ventillátor mentes. Ja meg 2db USB port. Szóval annak a képességei limitáltak. Azonban a többi vas esetén mennek a frissítések, és ha éppen nem is azonnal, de optimalizálva a kódot, megjelenik az új DSM.

(#1810) Patice válasza Intelligencs (#1805) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ezt nem gondoltam volna, hogy meg lehet csinálni. Korrekt.

Respect nekik. :R

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#1811) Gulyopapa válasza Patice (#1810) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Ez mi ez a regisztrálás ? Olyan mint a Popcorn A-210 esetében a regisztrációs kártya, ami semmit nem ér ?

(#1812) dani3l válasza Intelligencs (#1805) üzenetére

dani3l
(őstag)

"..és a jogok átszállnak rám.." Marmint milyen jogok? Hozzaszolhatsz a forumban? :D

Gulyopapa: :K

[ Szerkesztve ]

(#1813) Patice válasza Gulyopapa (#1811) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Azaz. :K

Szerintem.

(#1814) Parson válasza sityak (#1802) üzenetére

Parson
(őstag)

Eh. Külső FTP elérésről beszélek. A belső működik. Gond nélkül. A külsővel van gond! :)

──────────────── P r o / E N G I N E E R ────────────────

(#1815) Intelligencs válasza dani3l (#1812) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Igen, illetve még hozzáférsz a zárt topikokhoz is, szerintem azokat regisztráció nélkül olvasni sem lehet.

sanchomuzax: a download center szerint csak a 109j-ig van 4.2-es. A 108j-re már csak 4.0, az alatt pedig 3.1. Egyébként nekem első dolgom volt megnézni, mielőtt megvettem a használtan a DS111-et, hogy milyen DSM megy fel rá. Mert mindenképpen olyat akartam, amire felmegy ugyanaz, mint a 213+-ra. Gondoltam, hogy szinkronizáláskor nem árt, ha egyforma rajtuk a szoftververzió.

[ Szerkesztve ]

(#1816) Parson válasza Parson (#1814) üzenetére

Parson
(őstag)

Pontositok: Belső elérésnél még csak nem is kell FTP elérés, nativ eléréssel működik hálózati eszközként a DS212j. FTP elérés tipikusan külső elérésre hasznos.

Közben most nézem a log-ot, hogy vki erről (85.214.198.145 - Berlin, Németország) a cimről be akart lépni FTP klienssel a gépemre. Szegényke 3 próbálkozás után tiltva lett. Tetszik ez a Syno. :)

[ Szerkesztve ]

(#1817) fPApi válasza Gulyopapa (#1811) üzenetére

fPApi
(őstag)

" a regisztrációs kártya, ami semmit nem ér?"
Én ezt úgy fogalmaznám inkább, hogy Te még nem jöttél rá, hogy mire való...

(#1818) sityak válasza Parson (#1814) üzenetére

sityak
(tag)

akkor a portforward-ot keféled el

(#1819) Parson válasza sityak (#1818) üzenetére

Parson
(őstag)

Akkor azt modnod, hogy:
1. Elég 1 [db] port (default port 21, de ehelyett lehet használni mást is elméletileg), és az legyen csak TCP ?
2. Ha a forwardolás elméletileg jó, akkor a total commanderben az uj FTP kapcsolatnál 'host name:port' -ot kell megadni plusz felh név és jelszó, vagy ezen felül még mást is?
3. SSl/TLS-sel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#1820) Gulyopapa válasza fPApi (#1817) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Dehogy nem !
Más fél éve van Popi A210-em. Ahhoz is "kellett" regisztrációs kártya a zárt topikhoz.
Semmivel sem ér többet az a topik mint bármelyik más itteni ... ennyi
De persze majd meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#1821) sanchomuzax válasza Gulyopapa (#1820) üzenetére

sanchomuzax
(aktív tag)

Több a történés itt, mint ott. Macerás belépni a regisztrált tagoknak is szerintem.

(#1822) sanchomuzax válasza Intelligencs (#1815) üzenetére

sanchomuzax
(aktív tag)

Köszi a kiegészítést!!!

(#1823) Gulyopapa

Gulyopapa
(addikt)

Holnap jön a cucc.
Tuti lesznek kérdéseim :DD

(#1824) Patice válasza Gulyopapa (#1823) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Elsőre azt tudom tanácsolni, hogy olvasgasd a használati utasítást! Sok minden le van írva! :B

Szerintem.

(#1825) Gulyopapa válasza Patice (#1824) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Azt fogom.
Igazából csak a popi a210-zel való szinkronizálástól félek csak, hogy látni fogják-e egymást.
Holnap kiderül :)

(#1826) Patice válasza Gulyopapa (#1825) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Izgatott kétkedéseid hamarosan szertefoszlanak és beköszönt majd az unalmas elégedettség... :D

Szerintem.

(#1827) dani3l válasza Gulyopapa (#1825) üzenetére

dani3l
(őstag)

Nem egy bonyolult müvelet, par perc alatt megvan az egesz. :)

Egyebkent a Synonak tenyleg nagyon reszletes a leirasa, szinte minden le van irva szajbaragosan benne.

(#1828) Mezga Aladár válasza Patice (#1826) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Ez sajnos így van, nincs mit turmixolnom, müxik minden.

(#1829) Parson válasza Parson (#1819) üzenetére

Parson
(őstag)

No működik szépen ez is. Intraneten és interneten keresztül is, passziv módban, de aktiv módban is megy.
Valóban a port forwarding-gal volt gond. Illetve annak hiányával, lévén még ki kellett nyitnom egy tartományt, és kész. Minden port egyedi, csak TCP, talán ez növeli pöppet a biztonságot. SSL/TLS bekapcsolva. Kiváncsian várom az első próbálkozókat... remélem hiába. :)

[ Szerkesztve ]

(#1830) Mezga Aladár válasza Parson (#1829) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Nálam még egy sem volt.
A tűzfalat valaki elmagyarázhatná hogyan müxik a dsm-nél. Lehet-e a meglevő progikhoz, szolgáltatásokhoz automatikusan szabályokat felállítani?

(#1831) blueboy_HU válasza Parson (#1829) üzenetére

blueboy_HU
(tag)

Hello!

Esetleg megtennéd, hogy leírod pontosan mit állítottál be? Ugyanez a bajom nekem is, kívülről az FTPS "500 Illegal PORT range rejected" hibát dob Total Commanderből.

Köszi,

b

(#1832) Intelligencs

Intelligencs
(őstag)

Most lehet, hogy valami hülyeséget fogok kérdezni, de ennek a cloud station-nek mi értelme van? Ha jól értem az az előnye, hogy szinkronizálja a fájlokat a számítógép(ek) és a NAS között. De akkor nem egyszerűbb, ha minden gépről ugyanabban a megosztott mappában lévő fájlokat direktben a NAS-on szerkesztik? :F

Mert a Data Replicatort azt értem: az a számítógépen lévő fájlokról időnként másolatot készít a NAS-ra. Ütemezett backup a gépen lévő fontos fájlokról. (Mondjuk itt sem logikus, hogy akkor miért nem egyből a NAS-ra dolgozik inkább valaki, hiszen ott egyből a RAID1 lehetőség, meg időzített backup a rákötött USB-s diszkre, stb. Persze egylemezes NAS-nál jó, ha rögtön két helyen megvan a cucc: a gépen is, meg a NAS-on is.)

(#1833) sityak válasza Parson (#1829) üzenetére

sityak
(tag)

ha kívülről megemeled a portszámot, akkor még csak várnod sem kell
mondjuk az 50021-es port megy a 21-re belülre

(#1834) sityak válasza Intelligencs (#1832) üzenetére

sityak
(tag)

ezt próbáld meg egy xls-el pl :D
az az értelme, hogy mindenhol ott van offline, és csak a változásokat követi
ráadásul teszi ezt minden mókolás nélkül, nem kell vpn, nem kell csatlakozni, stb

[ Szerkesztve ]

(#1835) Criton válasza Patice (#1826) üzenetére

Criton
(veterán)

Ez így igaz, már az unalmas elégedettség :D Semmi probléma nincs, minden beállítva, minden teszi a dolgát, frissítések jönnek maguktól amik kellenek, már észre sem veszem, hogy van NAS :DDD

(#1836) Dr.FantastiK válasza sityak (#1834) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

'' ezt próbáld meg egy xls-el pl ''

Marminthogy mi lehet a gond egy xls-el ? nem ertem ! :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1837) Parson válasza blueboy_HU (#1831) üzenetére

Parson
(őstag)

Szia!

Utólag nézve nagyon egyszerű:
1. Bemész a Vezérlőpult(/Fájlmegosztás és Jogosultságok)/FTP-be
2. Általános fül alatt bepipálod a felső 3 boxot (bár itt aszem lehet majd variálni) -> Alkalmaz
3.a) FTP/FTPS fül alatt FTP szolgáltatás portszámát beállitod egyedire -> Alkalmaz
3.b) Passzív FTP porttartomyát megadod egyedire (min 4 portot tartalmazzon default alapján) -> Alkalmaz
4. SFTP fül alatt megadsz egy egyedi portot -> Alkalmaz

5. Routeredben kinyitod TCP módban a 3.a), 3.b), 4. pont alatti portokat és porttartományt.

6. Számítógépen Total commanderben uj FTP kapcsolat:
Session: [akármilyen név, ez jelenik majd meg az FTP kapcsolati listában]
Hostname: [a DDNS szolgáltatód által adott webcim]:[3.a) port száma]
Username: [felhasználó neved a synology DiskStation-ön]
Password: [Username-hez tartozó jelszó]

SSL/TLS csak akkor működik, ha letöltöd pl innen az oldal alján lévő két dll-t és berakod a C:\totalcmd könyvtárba, vagy ahova a Total commander fel lett telepitve.

És itt jön be a lehetőség, hogy ha titkositott üzemmódban kivánja csak használni az emebr az FTP kapcsolatot, akkor a 2. pont alatt melyik pipát lehet kihagyni a játékból. Ezt még kisérletezgetni kell, vagy megmondja egy hozzáértő a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#1838) Patice válasza Intelligencs (#1832) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Részben meg is válaszoltad a kérdésedet.

RAID1 esetében kapásból van másolat, de nem biztos, hogy mindenki RAID1-ben használja a HDD-ket a NAS-ban. Pl. én sem.

Igaz, hogy dolgozhatnék kapásból a megosztott mappában, de mivel nem RAID1-et használok, ezért a gépemen is megvan a fájl, másolatban meg automatikusan mentődik a NAS-ra is és nem kell vele törődnöm. Ahogy változik az adott gépen a mappa tartalma utána szinkronizálja a NAs-ra is.

Ha szinkronizálás közben ki kell kapcsolnod a géped, akkor sincs baj, a következő bekapcsoláskor folytatódik onnan, ahol abbahagyta.

Interneten keresztül is működik.

Mobil eszközökről is működik.

Én pl. azt is megcsináltam, hogy az adott mobil eszköz Cloud Station mappáját csatoltam fel a gépre meghajtóként, és ha oda akarok küldeni valamit, akkor csak bemásolom oda is.

Data Replicator-ban az időzített mentéshez bekapcsolva kell lennie a gépednek, hogy lefuthasson.

A gépeden lévő Cloud Station mappában dolgozva egyből van biztonsági másolatod pl. a Office dokumentumaidról.

Szerintem elég hasznos és kényelmes szolgáltatás. :)

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#1839) sityak válasza Dr.FantastiK (#1836) üzenetére

sityak
(tag)

nyissák meg 4-en ugyanazt a file-t

(#1840) Dr.FantastiK válasza sityak (#1839) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

az nem megy akkorsem ha a PC-n van a file !?

(#1841) Parson válasza Dr.FantastiK (#1840) üzenetére

Parson
(őstag)

4-en nem is ülnek egy PC-nél... szerintem erre (is) gondolt. Ergo local copyval működik amit szinkronizál majd a NAS. Nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#1842) Patice válasza Parson (#1841) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

sityak szerintem arra gondolt, hogy ha a NAS-on dolgoznak közvetlenül az emberek, akkor ha az egy módosítandó fájlt 4-en megnyitják szerkesztésre, akkor nem fogják tudni ugyan oda menteni.

Cloud Station-nel ez is megoldható (bár nem egy fájl lesz a végeredmény). :))

Szerintem.

(#1843) Gulyopapa

Gulyopapa
(addikt)

Megjött de húhaaa :DD
Elveszek az 1000-nyi opció között. :DD
Ha beírja valaki az ip címet amit itt látok, eléri a bejelentkező oldalamat vagy még ahhoz állítgatni kell ?

[ Szerkesztve ]

(#1844) tobias40 válasza Gulyopapa (#1843) üzenetére

tobias40
(addikt)

Mit szeretnél,nem értem?! :F

(#1845) Gulyopapa válasza tobias40 (#1844) üzenetére

Gulyopapa
(addikt)

Semmit, inkább barátkozom még vele.
Nem akarok hülyeségeket kérdezni :DDD

(#1846) Intelligencs válasza Patice (#1838) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Kipróbáltam. Tényleg jó cucc... lenne, ha működne. A NAS szinkronizált mappájába bemásolt fájlok megjelennek a számítógépen, viszont a gép szinkronizált mappájába bemásolt fájlok nem jelennek meg a NAS-on. Másnak is volt ilyen jelenség a Cloud Station-nel?

(#1847) Dr.FantastiK válasza Intelligencs (#1846) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

Nekem volt, ezert nem hasznalom a Cloud Station-t, es nem tartom 100 % megbizhatonak ! !

Az nekem nem uzlet hogy ALLANDOAN utanna kellessen ellenozizzek hogy 'minden file-t' at-szinkronizalt-e ! !_ :Y

[ Szerkesztve ]

(#1848) Intelligencs válasza Dr.FantastiK (#1847) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Eltelt pár perc, most már megjelentek a fájlok a NAS-on. Ki érti ezt? Csak pár mbyte-os fájlokról volt szó, szóval nem az van, hogy sokáig tartott átmásolni. Igen, úgy látom kicsit még béta ez a szolgáltatás.

(#1849) sanchomuzax válasza Intelligencs (#1848) üzenetére

sanchomuzax
(aktív tag)

Vagy szétindexelte magát a meglévő fájlokon, és nézte, mit kell átraknia. Ezek szerint nem azt nézi, mi az új, hanem végigmegy. Ami meg időigényes és zörgős.

(#1850) Intelligencs válasza sanchomuzax (#1849) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Ez valami kezdeti megakadás lehetett, amíg beállt a rendszer. Most már amit bemásolok, azonnal megjelenik. Tényleg jó cucc ez! Apáméknál ezt fogom inkább használni a Data Replicator helyett.

Saját backup rendszerem:
Én itthon a NAS-ra dolgozom, ami RAID1-ben van. Rsync-en hetente kétszer szinkronizál faterék NAS-ára plusz local backupot készít egy rádugott USB3-as diszkre.

Faterék rendszere:
A gépre dolgoznak, amiben RAID1-ben vannak a diszkek. Ez Cloud Station-nel szinkronizál a saját NAS-ukra, ami hetente kétszer rsync-en átlövi az én NAS-omra a cuccot.

Náluk azért nem gondolkodtam kétlemezes NAS-ban, mert ott a NAS-t wifin keresztül éri el az asztali gép, ezért dög lassú lenne. Inkább a gépre megy minden, a szinkronizálás meg wifin is jó lesz.

Ki van ez találva kérem... :D

Egyelőre mindez persze csak terv, eleve faterék NAS-a még itt van nálam. De szerintem működni fog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.