Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Intelligencs válasza Razermazer (#2151) üzenetére

Szerintem otthonra szükségtelen a RAID edition. Túl drága és túl hangos. Amennyiben ez szempont. Ha nem, akkor megfelelő.

De a RAID edition sem csodaszer. Anno méregdrágán (kb. 45 ezer forintért) vettem egy 400 gigás Raid Edition WD-t. Mondván, hogy legyen legalább egy nagyon király diszkem, arra tettem minden szuper fontos adatot. Nyilván ez ment tönkre... :D

Otthonra jobb választásnak tűnik a Red. Olcsóbb, halkabb, és elvileg 24 órás üzemre van tervezve ez is. Egy a trükk: RAID tükröt kell használni és/vagy mentést.

Egyébként az előző NAS-omban nekem is RAID edition diszkek voltak, mindkettő 100% még mindig, 3 év folyamatos üzem után is.

The Amiga, Born a Champion

(#2202) Parson


Parson
addikt

Sziasztok,

képzeljétek mit tapasztalok legújabban:
NAS: Synology DS212j
OS: DSM 4.2
SW: Download Station
7/24-es üzem

Szitu: véletlenszerű időközönként az nCore nem lát véletlenszerű számú torrentet a futtatott torrentek közül (a Download Station szerint meg mennek). Manuális újrainditásnál a SW-ben újra 'betöltődnek' és akkor újra látja az nCore. Ez meg miért lehet? :F Csak pár napja tapasztalom ezt...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2203) Intelligencs válasza Parson (#2202) üzenetére

Sztem ez ncore hiba. Nekem ugyanez van pár napja.

(Mondjuk én meg a routerre gyanakodtam, mert épp most raktam fel új firmware-t. És emiatt visszaraktam a régit, de azzal is ez van. :DDD)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2204) Dr.FantastiK válasza Parson (#2202) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nekem is volt ilyen, valoszin. nem frissitette pillanatnyilag az adataidat az nCore-s szerver. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2205) dani3l válasza Intelligencs (#2203) üzenetére


dani3l
őstag

+1, ez valoszinü az ncore hibaja lesz..

(#2206) Parson válasza Intelligencs (#2203) üzenetére


Parson
addikt

Huh akkor jó, már azt hittem az én gépeimben van vmi hiba... De most csöppet megnyugodtam. Köszi nektek az infót. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2207) brumi1024 válasza Parson (#2206) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó ugyanez van nálam is, szóval valszeg az nCore a hibás.

(#2208) Elemental válasza Parson (#2202) üzenetére


Elemental
addikt

Aktivitás menüben stoppednek mutatja a torit, vagy a profilodban nem látod, hogy menne?
Az aktivitás menüben lehet, hogy stoppednek mutatja a futó torrentet sűrün, azzal nem kell foglalkozni.
Az utóbbi csak akkor van, ha tényleg nem fut.

(#2209) bolha23 válasza Parson (#2202) üzenetére


bolha23
aktív tag

Ugyanez Transmission 2.77-el.

(#2210) Parson válasza Elemental (#2208) üzenetére


Parson
addikt

Az aktivitás menüben stopped-nak mutatja, azzal nem kell foglalkozni, de ez csak akkor van, ha tényleg nem fut? Sztem pont az ilyenekkel kell foglalkozni, nemdebár?

Amúgy a profilomban sem látom hogy menne, és az aktivitásban is csak pár torrentet mutat...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2211) Razermazer válasza Intelligencs (#2201) üzenetére


Razermazer
őstag

Én 60 k-ért vettem ezt az 1terrásat :D és megy 3 éve most lesz a 4.
Persze ez sem csodaszer, de egy szervizes fórumtárs tapasztalatai alapján mondtam, amit mondta és saját tapasztalat alapján.
Lehet hogy ide írt ebbe a topikba, vagy a milyen vinyót vegyekben olvastam, hogy green vinyókat hetente hoznak vissza tömegesen, azután jönnek a redek, és végül a black talán a legkevesebb.
Szerintem a mesterséges árvíz óta a minőség is silányabb lett :D és még drágábban is tolják le a torkunkon :)) .
Van halk raid is, olyan mint egy green, bár sajnos a szériaszámát nem tudom, meg nekem nem szempont, hogy hangos, mert olyan helyen van ahol senkit sem zavar, hogy hangosan kerreg.
Azt is igazán csak akkor amikor letöltés van, feltöltésnél nem nagyon hallom, meg ilyen adsl-el ami nekem van hehe nem is tud dolgozni igazán.

A legfontosabb talán a folyamatos üzem megállás nélkül, vagy nagyon kevés ideig történő leállás, de a hibernálás az a leghalálosabb a vinyókra(hibernálás, felélesztés). Azt tudom hogy amikor lekapcsolnak egy egész szerverparkot a rendszergazdák azon imádkoznak, mondjuk ugye egy 5-év folyamatos üzem után, hogy ne minden vinyó halljon meg az újraindításkor. Aztán lehet visszaállítani mágnesszallagról, vagy mit tudom én mit használnak már.

Ja ja ez ncore hiba, nem kell izgulni, majd a frissítéskor visszaáll minden szerverkarbtartvan

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#2212) Elemental válasza Parson (#2210) üzenetére


Elemental
addikt

Van, hogy a profilomban mutatja a torit, de az aktivitás menüben stoppednek mutatja.
Ilyenkor nem kel vele foglalkozni, mert valamiért nem frissít az aktivitás menüben. De ugyanúgy seedben van. Tehát pereg a seedidő.

(#2213) dani3l válasza Razermazer (#2211) üzenetére


dani3l
őstag

Igazabol ez tenyleg szerencse (vagy szerencsetlenseg) kerdese, barmelyik tipusbol ki lehet fogni egy hibas darabot, valakinek a greenek is mennek evek ota gond nelkül..
Meg azert azt sem art figyelembe venni, hogy greenböl meg mindig többtucatszor több fogy, mint redbol, vagy raid editionböl, igy termeszetes, hogy többet is visznek vissza belöle..
Ettöl függetlenül en is inkabb megvettem/megveszem a redet a nasba, ha mar egyszer arra valo (na meg a +1 ev gari), de szerintem otthonra az mar böven eleg.

(#2214) No.01


No.01
őstag

Na vegre mukodik minden. Elkezdtem a telepitgetest...

Hogy erdemes a mar laptopon levo torrenteket atmasolni (ugyszinten "magos") h ne kellejen szivnom vele ha mindent atmasoltam?

Tovabba eloretekintve mikent hozzak letre mappat/fiokot a torrenteknek? (nemtudom elev h fog mukodni az uj torrentek letoltese, de igaz meg nem tartok ott :DDD igy eleg ha elso lepesnek segitetek a mostaniakat atkoltozteteseben)

Elore bocsatom, h tenyleg nemigazan vagyok (meg) kepbe szoval elnezest az esetleges lama/hulye kerdesekert. :B

(#2215) Patice válasza No.01 (#2214) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most hol tartasz? Felraktad már a DSM-et a NAS-ra?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2216) No.01 válasza Patice (#2215) üzenetére


No.01
őstag

Igen azon tul vagyok sot mar van nCore, kepek es Zene mappaim is :K

What's next?

Jobboldalt az eroforras figyelesnel miert irja azt, h a CPU 98%-on mukodik amikor meg nem is csinalok semmit?

[ Szerkesztve ]

(#2217) Loboda válasza No.01 (#2216) üzenetére


Loboda
senior tag

Talán formázza a merevlemezt!

(#2218) No.01 válasza Loboda (#2217) üzenetére


No.01
őstag

Remelem... majd kiderul.

Meg egy kerdes. most v.miert csak neten keresztul tudom elerni. olyan megoldas nincs, h a sajtagepen belul lassam?

(#2219) Patice válasza No.01 (#2218) üzenetére


Patice
Topikgazda

A megosztásokat win-ben felcsatolhatod hálózati meghajtóként. De ha formáz akkor várd meg míg kész lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2220) No.01 válasza Patice (#2219) üzenetére


No.01
őstag

Azt hogy is kellene?

Kozben letoltottem a Download Station-t es elkezdetm az nCore mappaba atmasolni a laptopon levo torrenteket. (remelem ez az elso lepes) a gond az, h 2.4 MB/s-ot ir csak :F

(#2221) Patice válasza No.01 (#2220) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha wifin másolod, akkor nem... :))

A hálózati mappák felcsatolása előtt a routereddel is érdemes behatóbban megismerkedned. Port forward + IP címek fixesítése megy?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2222) No.01 válasza Patice (#2221) üzenetére


No.01
őstag

Anno csinaltam port forwardot remelem megy.

Nekem ugyis jo lenne ha elso korben segitenel abban, h mi a legegyszerubb es leggyorsabb mondja a mar meglevo torrentek atmasolasanak. 2,2-2,4MB/sec az nagyon karcsu...
(Azt mondtam, h nalam a router a falban van es csak wifin tudok kapcsolodni hozza. Ennek tukreben milyen sebessegre szamithatok fel ill letoltesnel?)

(#2223) bosa válasza Elemental (#2212) üzenetére


bosa
tag

Én pont ezért váltok most vissza a transmissionról ds-re mert a 106 torrentemből csak vagy 50 volt elérhető a többinél nem volt kapcsolat a tracker meg a kliens között, jha és nem csak nc hanem aszfalt giga tvs.... pl oldalanként volt 20 torrent leszedve és seedelve de ha ment a kliensben a feltöltés akkor csak oldalanként 8-10 sőt volt olyan hogy egy sem látszódott...! Ez már így gáz azért megy a nas hogy menjen a kölcsönzés!

(#2224) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sziasztok!

Mint már többen írtátok, nálam is "Stopped"ként látszanak az nCore-os letöltések az "Aktivitás" alatt. Én azt vettem észre, hogy a Syno restartja után egy ideig szépen visszaáll Seed-be, majd egy idő után megint "Stopped"nak látszik. Azaz én nem feltétlenül írnám az nCore számlájára a jelenséget, lehet valami Syno bug. Van esetleg ötletetek erre?

Köszi,

A

(#2225) brumi1024 válasza blueboy_HU (#2224) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem továbbra is nCore hibáról van szó. Ugyanez a probléma áll fent transmissionnel routeren és utorrentel laptopon.

(#2226) bosa válasza brumi1024 (#2225) üzenetére


bosa
tag

Szerintem meg transmission mert sok oldalnál előjött és ha rányomok a tracker frissítésre akkor megjavul.

(#2227) Intelligencs válasza blueboy_HU (#2224) üzenetére

Már a routeres topikban is azon agyaltak, hogy mi lehet a baj... ;) Úgy látom az ncore kvázi ipari szabvánnyá vált, és ha ott baj van, sokan a saját eszközükben keresik a hibát. Pedig néha az is lehalhat, sőt, neadjisten, még a szervereket is lefoglalhatják. :DDD Gyorsan keresztet is vetek, hogy ilyen eretnek dolgot mondtam, honnét lenne meg akkor a napi filmbetevőm.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2228) Elemental válasza blueboy_HU (#2224) üzenetére


Elemental
addikt

Amelyik stopped, az régebben volt frissítve (valahol írja, hogy mikor frissített). Legalább is nálam. Sztem mindenkinél. Helyre fog állni. Én a stoppeddel nem foglalkozok, ha az adatlapon mutatja a futtatott torik között. Eddig nem is volt gond vele.
Aszfaltnál nekem minden aktív.
DS-t használok.

De poén, mennyien vagytok a magon ugyanezzel a felhasználónévvel, mint itt :)

[ Szerkesztve ]

(#2229) Patice válasza Elemental (#2228) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én TM-et használok a NAS-omon és csak a magos kölcsönzéseknél írja, ki, hogy a tracker nem válaszol.

Azaz a mag a bajok forrása. Böngészés közben is szarakodik sokat, amikor a részletekre vagyok kíváncsi. Egy csomó ideig tölt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2230) Multibit


Multibit
veterán

Eltévedtem? Azt hittem ez Synology topic. Kiderült, hogy a Mag kölcsönző témája. Térjetek vissza a Syno-hoz, mielőtt egy moderátor szétcsap köztetek! :K

(#2231) No.01


No.01
őstag

Akkor segitsetek kerlek. A sajatgepen belul halozatok cimszo alatt latom a Diskstation menupontot, de megnyitni nem tudom. Windows nem tud kapcsolatot letesiteni. A halozati eleris ut nem talalhato...
Ezt mikent tudnam megoldani??

(#2232) TorPe


TorPe
tag

Sziasztok!
Nemrég sikerült vásárolnom egy 213j-t :)
Melyik repoban kellene lennie az MC-nek?
Azt gondoltam, hogy itt kellene látnom:
http://packages.synocommunity.com

De nem hozza fel sajnos :(
Ti melyik repokat használjátok?
Köszi!

(#2233) Dr.FantastiK válasza Elemental (#2228) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' De poén, mennyien vagytok a magon ugyanezzel a felhasználónévvel, mint itt ''

Nem tagadjuk meg onmagunk ! :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2234) Ablakos válasza TorPe (#2232) üzenetére


Ablakos
őstag

Valamellikben lehet, de már nem tudom melyik az.

(#2235) sanchomuzax válasza TorPe (#2232) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Terminálban írd be, hogy ipkg install mc, és kész, települ.

Google: Sancho blogja

(#2236) tobias40


tobias40
veterán

A DS hova menti átmenetileg a még le nem töltött torrent filéket?
Mi van akkor ha csak 10%-t töltökle de utána törlöm a DS-ből mert mégsem kell?
Automatikusan törlődik amit addig letöltött?
Ha nem akkor honnan tudom letörölni hogy ne foglalja fölöslegesen a helyet?

(#2237) dani3l válasza tobias40 (#2236) üzenetére


dani3l
őstag

Letörlödik automatikusan, ha törlöd a torrentet.
Epp hetvegen neztem, hogy volt olyan torrent seedben, amit a letöltesi mappabol mar reg athelyeztem mashova, de megis seedelte. Ahogy kitöröltem a torrentet, kitörlödött az ideiglenes helyröl is.

(#2238) tobias40 válasza dani3l (#2237) üzenetére


tobias40
veterán

De a "kész" torrent-nél nem törlődik az általam megadott letöltési mappából ha törlöm a torrentet hanem kézzel kell onnan kitörölnöm!
Értem hogy az "átmeneti" könyvtárból törlődik,ez volt a kérdésem lényege.. :R
És hol van az "átmeneti"könyvtár:

Csak azt gondoltam hogy lehet hogy onnan is kézzel kell törölni mint a véglegesnél... :Y

[ Szerkesztve ]

(#2239) dani3l válasza tobias40 (#2238) üzenetére


dani3l
őstag

Nem kell az atmeneti könyvtarbol törölni, onnan törlödik automatikusan..
Ott addig van bent, amig fut a torrent. Ha törölted a torrentet, eltünik onnan is. Ha a letöltött torrentet athelyezed, de a torrent meg fut, az atmeneti könyvtarban akkor is ott marad tovabbra is, amig a torrent fut. Amint törlöd, törlödik onnan is.

Remelem erthetö. :)

Az atmeneti könyvtar azthiszem egy rejtett @download mappa, de ha minden igaz azt is at lehet allitani valahol. (Korabban linkelt is rola valaki kepet, de nekem pl az a pont nem is volt benn a DS-ben...)

(#2240) Razermazer válasza tobias40 (#2236) üzenetére


Razermazer
őstag

1:A DS hova menti átmenetileg a még le nem töltött torrent filéket?
Olyan helyre ahol nem tudod bolygatni :D rendszerszinten jó mélyre menti el.
2: Semmi ha úgy állítod be a DS-t, hogy a torrent filet is törölje az adattal együtt, akkor azt is törli.
3: Ha nem állítottad be akkor, manuálisan a downloads vagy incomplete mappákból, amit megadtál a ds-ben letöltési helynek ott lesznek az adatok.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#2241) tobias40 válasza Razermazer (#2240) üzenetére


tobias40
veterán

Létrehoztam neki egy külön "filmek"mappát és oda töltöm a torrenteket.
Hol tudom azt beállítani hogy a torrent törlésekor automatikusan törölje az állományokat a "filmek"könyvtárból is?

(#2242) dani3l


dani3l
őstag

Hasznal itt valaki 4 lemezes Synologyt raid5-ben? Erdekelne, mennyire terheli le a nast a raid kötet..

(#2243) Razermazer válasza tobias40 (#2241) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ezt írtam, hogy vagy manuálisan törlöd, vagy a ds-ben én nem tudom hol, mivel nem használom, de transmission alapú, meg egy az egyben az csak kiherélve.
Tuti van olyan opció benne, hogy torrental együtt az adatállományt is lehet törölni, vagy a ds beállításoknál van ilyen opció, vagy rákattintva az adott torrentre a ds listában, utána jobb klikk és ott kiválasztani a torrent file eltávolítást+adat eltávolítást.
Én transmissionben így szoktam jobb klikk a torrenton torrent és adat eltávolítás és kész. Ezt lehet 1 darab torrental is megtenni, de lehet tetszőleges számúval is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#2244) No.01


No.01
őstag

Ha mar megint ennyire torrent temaban utazunk akkor mikent tudom a felmasolt torrenteket ujraellenoriztetni, h mostantol a NAS-rol seedeljek?

(#2245) dani3l válasza No.01 (#2244) üzenetére


dani3l
őstag

Siman toltsd be a kliensbe a torrentfilet es letoltesi helynek azt a mappat add meg, ahova masoltad. Akkor ellenorzi es ha megvan minden akkor beall seedbe.

(#2246) sanchomuzax válasza No.01 (#2244) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Én úgy szoktam, hogy bemásolom a letöltés mappába az anyagot, majd elindítom a torretnt letöltést újra, és ekkor végignyalja, hogy van-e már letöltött. Ez elrat egy darabig. Mivel van anyag, ezért folytatja a seed-elést, ha az arány 100% és az idő 72 óra (azaz még három napot seedel, aztán leáll, mivel 100% a HDD-n van).

Google: Sancho blogja

(#2247) Elemental


Elemental
addikt

Ideiglenes hely beállítása itt:

Ha megvan, csinál 2 könyvtárat:

A @tmp nem látszik a File Stationban, csak a @download.
A @downloadban vannak a a DS-ből még nem törölt torrentek ilyen formában:

Innen seedel, célmappából nyugodtan át lehet helyezni a torrentet, seedelni fog tovább.
Tehát, ha véletlenül kitörlöd a cél mappából (az a hely, amit megadtál letöltési helynek) a letöltött cuccot, akkor innen még át tudod másolni. Ha kitötölsz a DS-ből egy torrentet, akkor törli a @download mappából a hozzá kapcsolódó adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#2248) fPApi válasza dani3l (#2242) üzenetére


fPApi
őstag

Én igen (illetve a hibrid raid-et használom), nem vettem észre ilyen problémát.

(#2249) No.01


No.01
őstag

Koszonom akkro ezek szerint az a legegyszerubb ha ujra kikeresem oket az oldalrol es elinditom a letoltest...
Na akkro ma estere is megvan a program :U

Meg egy kerdes: kell aggodnom a aktiv/passziv statusz vegett? Geprol ugye nem volt gond. siman UPnP engedelyezve volt es ment minden magatol.

(#2250) brumi1024 válasza sanchomuzax (#2246) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet, hogy félreértem amit mondasz, de az arány=100% azt jelenti, hogy a letöltött mennyiséggel egyenlő mennyiséget töltött vissza. Tehát csak akkor fog leállni, ha legalább 72órát seedelt és feltöltött annyit amekkora a letöltött mennyiség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.