Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Parson


Parson
addikt

No üzemel a kicsike. Jöhet az ismerkedés a lehetőségek háza táján. Aszem lesz pár kérdésem...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1502) Patice válasza Parson (#1501) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jöhetnek... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1503) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Na, megvan az új 2T-s WD Red (mellette egy 2T-s WD Green van). Akkor este "játszd újra Sam", kezdhetem nulláról az egészet (~400Gb copy) :(((
De az biztos, hogy a képeket Syno Assistanttal fogom felnyomni, ahogy tanácsoltátok.

(#1504) Patice válasza blueboy_HU (#1503) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez gyors volt. :))

Esetleg annyit még tanácsolnék, hogy kisebb adagokban kezd el feltolni a képeket, hogy a PC se menjen addig folyamatosan, vagy ha ez nem gond, akkor hajrá.

Nekem 4x-5x megszakadt a folyamat, amikor több, mint 30.000 képet és videót kezdtem el feltolni így a NAS-omra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1505) Parson válasza Patice (#1502) üzenetére


Parson
addikt

1. No belőttem az ideiglenes, stabil helyére
2. kapott egy APC UPS-t, amit szépen fel is ismer (már a webes felületen a Vezérlőpult/Tápfeszültség ikon alatt)
3. telepités elején bepipáltam, hogy Synology Raid (vagy mi) mehet (bár még csak egyetlen vinyó van benne...)
4. (#1498) noklika -nak teljesen igaza van, nem fogok tökölni külön particiókkal, szűz vinyókat kap a kicsike.
5. Beállitottam egy fix IP-t (IPv4) - IP-cim ütközés elkerülésére figyelve

Webes felület klafán bejön, admin-ként belépve.

Nos a következőket szeretném default-ból, aztán ráérek ismerkedni a többi opcióval:
a. total commanderrel tudjak rá másolni - FTP vagy hálózati meghajtó létrehozása kell?
b. ha total commanderben csinálok új könyvtárakat, azok egyenértékűek a webes felületen létrehozottakkal ?
c. Mediatartalmak DLNA opcióval hogyan legyenek megosztva? - egyelőre csak D5000-es Samsung TV fogja fogadni, később talán más is. :)
d. távoli elérésre lesz még szükségem, hogy fel és le tudjak tölteni pl munkahelyi gépről pl doksikat, meg ezt azt. Ehhez mi kell?

Totál új felhasználó vagyok, és igazából PC szinten is csak szimpla felhasználó vagyok nagy általánosságban (tehát nem holmi IT professor), ezért az alapvető kérdések - no meg adatbiztonság révén sem mindegy, hogy előre kérdezek, vagy utólag okoskodunk.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1506) blueboy_HU válasza Patice (#1504) üzenetére


blueboy_HU
tag

Elvileg azt tervezem, hogy egyszerre ráengedem. Van egy netbook, amire rákötöm a külső HDD-t amin a cucc van, majd azzal rámásolom. Csak attól tartok kicsit, hogy lassabb lesz mint direktben a NAS USB-jéről. Pedig így is rohadt hosszú idő volt... Na, akkor este kezdem újból :((

(#1507) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Kérdés: jól gondolom, hogy ha kicserélem a meghibásodott HDD-t (1-es slot), totál nulláról kell kezdjem? Gondolok itt konkrétan magára a DSM 4.2 és csomagok telepítésére +beállításra...

[ Szerkesztve ]

(#1508) Patice válasza blueboy_HU (#1506) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez csak a netbook procijától és annak nyers számítási teljesítményétől fog függeni. Ha ez jobb, mint a NAS-é, akkor gyorsabban fog végezni, mint a NAS. Milyen procija van a netbook-nak?

Nekem a több, mint 30.000 kép és videó átkonvertálása (és áttolása a NAS-ra) folyamatos üzemmel kb. 5 napig tartott az asztali PC-mnek, amiben egy AMD A4-5300-as Trinity APU van, ami3,4 GHz-en megy maxon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1509) blueboy_HU válasza Patice (#1508) üzenetére


blueboy_HU
tag

Hmm... Egy egymagos 1.6-os Atom van benne 2G RAM-mal. Háttőő, akkor lehet szerzek kölcsön valami combosabb vasat a másoláshoz :S Vagy 10+ nap lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1510) Patice válasza blueboy_HU (#1509) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld ki egy adag képpel, mondjuk 5 GB-al és mérd le mennyi idő alatt csinálja meg. Aztán tudsz számolni. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1511) Patice válasza blueboy_HU (#1507) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha külön partíciók voltak a lemezek, akkor nem tudom, hogy önmagát vissza tudje-e állítani. Gyanítom nem (vagy részben), csak akkor, ha készítesz biztonsági másolatot magáról a rendszerről is. (Lehet.)

Sajnos nem minden beállítást és telepített programot tud lementeni, így csak a legfontosabb beállítások maradnak csak meg. Minden más előröl fog indulni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1512) Ed Parker válasza blueboy_HU (#1509) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor sztem majdnem hogy mindegy melyikkel konvertálsz, sebességben nincs nagy difi.
De próbáld ki.

(#1513) Elemental válasza Parson (#1505) üzenetére


Elemental
addikt

b: Webes felületen kell létrehozni megosztott mappákat. Azokat beállítani, hogy melyik felhasználó mit tudjon vele csinálni-csak olvasás, írás olvasás, semmi.

c: Ha dlna-t akarsz használni, akkor vagy a mediaszervert kell feltenned, vagy külön amit akarsz használni- video station, photo station, music station. Ezek a csomagkezelési központban vannak. Ha feltetted, akkor megjelenik a video, music, photo mappa, ezekbe kell másolnod a bele illő fájlokat.

d:Távoli elérés alatt gondolom vagy az ftp-re gondolsz, és arra, hogy elérd bárhonnan a webes felületet-DSM-et.
Itt először is az kell, hogy minden szolgáltatásnak van egy alap portja (amit érdemes megváltoztatni, hogy ne legyen olyan egyszerű támadni) a dsm-nek pl az 5000, ezt kell a routeredben forwardolni a nas ip címére.
E nélkül nem tudsz helyi hálózaton kívülről elérni semmit, mert a router blockolni fogja.

(#1514) Dr.FantastiK válasza Patice (#1508) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Nekem a több, mint 30.000 kép és videó átkonvertálása (és áttolása a NAS-ra) folyamatos üzemmel kb. 5 napig tartott az asztali PC-mnek, amiben egy AMD A4-5300-as Trinity APU van, ami3,4 GHz-en megy ..''

hat ne haragudj de akkor azt kell mondjam hogy a NAS vegezte a nehez munkat, nem az asztali PC !

Sebaj megprobalom en is, ratolok 3000 kepet , kivancsi vagyok mikorra vegez (Asistant-al) nekem ugyanis 3930 K -m van ...

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1515) tobias40 válasza Patice (#1508) üzenetére


tobias40
veterán

Miért kell átkonvertáltatni mindent?
Én simán total commanderrel másoltam fel minden képet és videót,és tökéletesen látja és lejátsza a popi a-210 média lejátszóm mindet!És minden hálózatba kötött eszköz is látja őket..
Vagy a konvertálásnak más szerepe van?
Van vmi előny a sima másolással szemben?

Más:
Milyen vezetékes ip kamerát javasoltok amivel lehet rögzíteni is a felvételt és jó minőségű?
Bejárati kaput és udvart szeretnék vele figyelni ha nem vagyok otthon,távoli eléréssel!
Linket és árakat is dobhatnátok meg vmi magyar leírást a telepítésről,használatról!
A NAS-ra menteném a felvételeket természetesen!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1516) Parson


Parson
addikt

No az értesítésbeállitásokkal van egy kis gondom... SSMTP-hez mit kell beirni, hogy megkapjam az értesitő leveleket? :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1517) Elemental válasza tobias40 (#1515) üzenetére


Elemental
addikt

Azért konvertálnak, mert valószínűleg a photo stationt használják.
Én sem használom, nekem fölösleges szolgáltatás.

(#1518) tobias40 válasza Elemental (#1517) üzenetére


tobias40
veterán

Az ip kamerára tud vki választ? :R

(#1519) fPApi válasza tobias40 (#1518) üzenetére


fPApi
őstag

Kismillió szóba jöhet, de pl. nézd meg az Y-Cam kamerákat.

[ Szerkesztve ]

(#1520) tobias40 válasza fPApi (#1519) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Én olyanra gondoltam aki használja a kamerákat és gyakorlati tapasztalata is van hogy melyiket érdemes és hogyan használni... :R

Ja és vmi olcsóbb és egyszerűbb kamera is megfelelne nekem! :C

[ Szerkesztve ]

(#1521) Parson válasza Parson (#1516) üzenetére


Parson
addikt

Erre vki vmit?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1522) Dr.FantastiK válasza Parson (#1516) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ertesitesekhez :

smtp.gmail.com

aztan user es a jelszo .. ez persze csak ha Gmail-os az email cimed ..

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1523) Parson válasza Dr.FantastiK (#1522) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, végre vki. Az a nagy bibi, hogy már mindenhogy állitgattam és k-ra nem akar összejönni semmi. Eléggé bosszantó a dolog...
Persze, van 2 gmail cimem is... de feltételezem itt elég ezek szerint 1 is? Legyen az egyik a küldő, a másik a fogadó? Vagy lehet netán mindkettő egyésugyanaz?
No azt irja hogy a port-hoz nem tud csatlakozni. hányas port-ot érdemes belőni?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1524) Dr.FantastiK válasza Parson (#1523) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

persze eleg egy cim is..

SMTP port = 25

pipa, Enable ) a Secure autentification -hoz ,, kitolteni az user-nel a komplett gmailos cimet irod be ! ! !

mi nem megy ? ?

nem jon a ' proba' email ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1525) Parson válasza Dr.FantastiK (#1524) üzenetére


Parson
addikt

Nos a komplett cim van beirva, eddig is ugy volt.
Igazából magam sem értem mi nem megy, lényegében nem kapok teszt e-mailt, és már állitgattam mindent...

No de menjünk akkor sorba:
ssmtp szerver: smtp.gmail.com
smpt port: 25
biztonsági kapcsolat: pipa

smtp hitelesités /
hitelesités szükséges: pipa
felhasználónév: gipszjakab@gmail.com
jelszó: ********
jelszó megerősítés: ********

elsődleges e-mail: gipszjakab@gmail.com
másodlagos e-mail: gipszjakab@gmail.com
téma-előtag: NAS-01

Értesítő küldése uj felhasználónak: pipa

teszt e-mail küldése: nyomom, és nem jön semmi.

tűzfalon is kell netán állitani vmit?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1526) Dr.FantastiK válasza Parson (#1525) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

masodlagos emailnak nem kell beirni ugyanazt mint az elsonek !

A 25 port a Routeren OK ? ?

probald ki itt : [link]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1527) Parson válasza Dr.FantastiK (#1526) üzenetére


Parson
addikt

connection time out. ilyenkor mi a teendő?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1528) Dr.FantastiK válasza Parson (#1527) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a Router-be belepsz, es a Port Forwarding -nal a 25 port-ot engedelyezed = mindig, nyitva,

A porttovábbítás, port forwarding, vagy néha tunelling egy olyan eljárás, amely a számítógép-hálózatokban lehetővé teszi, bizonyos belső hálózati címek külső elérését egy megadott porton keresztül. A port forwarding rendkívül hasznos minden olyan feladat esetében, ahol egy adott lokális hálózat (LAN) egyik belső IP-címét akarjuk elérni egy külső gépről (WAN).

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1529) Parson válasza Dr.FantastiK (#1528) üzenetére


Parson
addikt

Aha. Klafa. Van egy T-Home-os routerem, meg egy Tp-Link is... Tp-Linken már aktiváltam.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1530) Parson


Parson
addikt

Ekkora sz*pást... na majd holnap folyt köv, most ráuntam kicsit. Tény, hogy ehhez már mezei user vagyok csak. :W :W :W

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1531) Dr.FantastiK válasza Parson (#1530) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

mikor belepsz a Router-be , be kell irjad a NAS IP cimet is a 25 port forwarding beallitasahoz.
Kitoltotted ezt rendesen ?
>tegyel be ide egy kepet a Router menujerol. :)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1532) fPApi válasza tobias40 (#1520) üzenetére


fPApi
őstag

Én használtam az Y-Cam Bullet-et, nem volt semmi gond vele. Én úgy csináltam, hogy megvettem, felraktam a megfelelő helyre, beállítottam, majd szükség esetén néztem ...

(#1533) Parson válasza Dr.FantastiK (#1531) üzenetére


Parson
addikt

Próbálkoztam, és naná, hogy azt az ip cimet irtam be, de akkro most kezdjük el szépen nulláról ha már ilyen necces ez a téma.
Szóval a gerinchálózatom úgy épül fel (kívülről befelé haladva), hogy:

<T-home coax cable>

1. T-Home-os Cisco Router - Port Range Forwarding - még üresen

<UTP>

2. TP-Link Router - Forwarding (Virtual Servers) - már kitöltve

<UTP>

3. TP-Link Gigabit Switch

<UTP>

4. Synology DS212j - IP cime fix, TP-Link Router által: 192.168.1.100

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1534) tobias40 válasza fPApi (#1532) üzenetére


tobias40
veterán

Ennyit én is gondoltam de..
De semmit nem kell hozzá feltelepíteni?
Ha vezetékes a kamera akkor milyen a csatlakozó és hova kell csatlakoztatni?
Olcsóbb kamera nincsen?(én 10-20 ezer között gondoltam max!!)

Más:

Vmiért nem frissül a ddns-em a NAS-on a synology-s.(ki írja a NAs is az "értesítések"-nél.)
Már jó ideje nem is tudom elérni külső ip-ről a NAS-t!
Pedig acsatlakozás ellenőrzésénél "normált"ír ki!!
Mi lehet a gond?
Régebben gond nélkül üzemelt tabról mobil internetről simán elértem...

[ Szerkesztve ]

(#1535) Parson válasza Parson (#1533) üzenetére


Parson
addikt

No és itt kezdődik a probléma:
1. T-Home-os Cisco Router - Port Range Forwarding - kitöltve

Itt jön be az hogy ehhez én már biza alap szinten kevés vagyok, és csak (félig) logikátlanul, tippelgetve próbálom kitalálni, mit is kéne beirogatni.

Help please ! :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1536) Criton


Criton
veterán

iOS-re leszedtem a DS-File alkalámázást, mit kell a NAS-on engedélyezni?
Minden más tökéletes, bár a filmeket DS-Video-n keresztül sajnos videókat nem játszik le :(
Ötlet, hogy ehhez mit kell telepíteni pld?

(#1537) tobias40 válasza Parson (#1535) üzenetére


tobias40
veterán

Router restart volt már?
Miért van 2 routered?

[ Szerkesztve ]

(#1538) Criton válasza Criton (#1536) üzenetére


Criton
veterán

ds-file problem solved, de a videó lejátszására még mindig nem jöttem rá :(

(#1539) Elemental válasza Parson (#1535) üzenetére


Elemental
addikt

Ha 2 routered van akkor szerintem nem lehet egyszerűen forwardolni.
Ehhez nem értek, de úgy emlékszem, hogy az egyik routert valahogy úgy kell beállítani, hogy ne routerként funkcionáljon.

Mellesleg nekem is ez a téofflájnos router van, de én csak azt használom, nem raktam be még egy routert.

Még valami. Ha egy szolgáltatásnak 25-ös a portja akkor 25 to 25-öt kell írni.

(#1540) tobias40 válasza Elemental (#1539) üzenetére


tobias40
veterán

Igen de az ip-re írta ki a hibát a router!
Ettől függetlenül szerintem is csak 25-t kell beírni a port-hoz.. :R

(#1541) Patice válasza Dr.FantastiK (#1514) üzenetére


Patice
Topikgazda

Miért a NAS végezte a nehéz munkát? Amúgy igen, az asztali gépemnek tartott ennyi ideig.ű

(#1515) tobias40:

Nem kötelező átkonvertálni, de ha a photo megosztott mappába rakod, akkor konvertálni fogja a NAS a DS Photo webes felületéhez, a képek megjelenítéséhez, thumbnail-ekhez.

Ez egy külön alkalmazás a NAS-on, de nem kötelező használni.

(#1534) tobias40:

IP kamera ügyben: Általában a szoftvert mellékelik a kamerához, de sokszor nem kell hozzá külön telepíteni semmit, csak a NAS-on a Surveillance Station-t a programok közül. Ha vezetékes a kamera, akkor LAN kábellel tudod routerhez csatlakoztatni, ha vezeték nélküli, akkor WiFi-vel kapcsolódik a routerhez. Van olcsóbb kamera, valaki írt is róla itt Prohardveren 25 körül jön ki Kínából rendelve.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1542) Parson válasza tobias40 (#1537) üzenetére


Parson
addikt

Router restart... klafa. Kiprógálgatom ezt is a szimpla mentések után.
Miért van 2?
Alapból ez a felállás már évek óta - még az ADSL korszakból jött, mikor D-Link-es ADSL Routerből csak egy UTP kimenet volt -> kellett egy router, ami lekezeli a helyi hálózatot.
Jelenleg is hasonló a helyzet, csak ez a Cisco Router már 'rendes' router, igaz, csak 4 kimenettel, ami nekem kevés néha, de ez fogadja a koaxot és adja UTP-re a külső netet.

(#1539) noklika ->
Hm, valahogyan tuti meg lehet oldani, csak még keresgélni kell a megoldást. :)
A portokra vonatkozó tartományt köszi. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1543) Elemental válasza tobias40 (#1540) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, nem is arra írtam. Csak ezt észrevettem azért írtam.

Viszont az én cisco routeremnél az ip-k így néznek ki: 192.168.0.x (nem 1).

(#1544) Elemental válasza Parson (#1542) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is az volt a felállás az adsl korszakan, de amikor jött t-home, akkor kivettem a régi routert, és csak a cisco-t használom.
Wifiben kicsit gyengébb, de gigabites, teljesen jól használható router.

(#1545) blueboy_HU válasza Parson (#1535) üzenetére


blueboy_HU
tag

A T-Home-os Cisco-ban a TP-Link IP-je felé forwardold, ne rögtön a NAS felé! Úgy menni fog.
Mert ha végiggondolod a "gerinchálózatodat" ( :) ) sorban akkor ugye Cisco => TP-Link => NAS... pontosan ebben a sorrendben kell a (z összes) portot fordardolni. Azaz a Ciscoban 192.168.1.1 fele forwardold, a TP-Linkben pedig 192.168.1.100 felé. Sok sikert! :)

(#1546) Patice válasza Parson (#1505) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bocsi, hogy csak most, de most kerültem gép elé azóta. :)

1-2-3-4-5: :K Helyes.

a. Én hálózati meghajtónak felcsatoltam a fontosabb megosztott mappákat és csináltam egy felhasználót az asztali PC-mnek és azzal "regeltem" be a belső hálómon a hálózati könyvtárakat. A megfelelő jogosultságokkal TC-ben is ugyan úgy létre tudok hozni új könyvtárakat, minta a webes felületen a File Station-ben csináltam volna.

b. Fenti alapján igen.

c. A DLNA-hoz be kell üzemelni a NAS-on a médiaszervert, ekkor fogja látni a hálózaton az összes DLNA-képes eszköz a NAS megosztott mappáit. Hogy melyeket? Music, photo, video. Ezeket ezért nem lehet törölni sem és ezért hozza létre alapból a NAS. DLNA-s megosztásnál ha jól tudom ezen könyvtárakon kívül nem is tudsz más könyvtárat hozzáadni. A tartalmaknak ezekben a könyvtárakban kell lennie. De ha lesz más hálózati eszközöd, akkor érdemes használni a Samba (SMB) megosztást, vagy az NFS-t is.

d. A távoli eléréshez a legegyszerűbb szerintem, ha a Synology DynDNS szolgáltatását használod. A NAS-on keresztül regelhetsz egy synology-s DDNS címet, egy host-ot, amihez mindig elküldi a NAS, az aktuális IP címed. Gondolom dinamikus IP-t kapsz a netszolgáltatódtól.
Ha megvan a DDNS cím, akkor kívülről, net felől csak a választott host-ot kell a böngésző címsorába beírni és eléred a DSM kezelőfelületét (+ minden más alkalmazást is ezen keresztül). Az eléréshez szerintem hasznos a biztonságos kapcsolat, ezért az 5000-es és 5001-es portok mellett ajánlott a routerben forwardolni az 5005-ös és 5006-os portokat. A biztonságos kapcsolatot (https) a NAS-on is aktiválni kell, és akkor minden belépés https-sen keresztül fog menni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1547) tobias40 válasza Patice (#1541) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát annyi hely kell a routerben ahány kamerát akarok tenni?
Sajnos már csak egy üres helyem van.
A NAS érzékeli hogy a routerhez csatlakozik egy ip kamera?
Sosem volt még ilyen kamerám és ezért a sok lama kérdés... :R

Jó lenne használtan kifogni ilyen kamerát kipróbálásra és ha megtetszik akkor vennék még hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1548) Elemental válasza tobias40 (#1547) üzenetére


Elemental
addikt

Tehát annyi hely kell a routerben ahány kamerát akarok tenni?

Rádugsz egy switchet és máris több helyed lesz :)

(#1549) Patice válasza tobias40 (#1547) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha vezetékes kamerát veszel, akkor igen, vagy kell akkor egy switch is, amit arra az üres portra dugsz, és akkor arra kötöd a kamerákat.

Ha nem vezetékes kamera, akkor wifi-s, de az drágább.

A NAS meg tudja keresni a belső hálón a kamerákat, jaja. De ezt egy routeren keresztül, PC-ről, vagy laptopról is meg lehet kerestetni és kész.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1550) Parson válasza Patice (#1546) üzenetére


Parson
addikt

Köszi a hszt, végig fogunk menni rajta, de első körben ezt a port forwarding-os problémát kellene megoldani, ha lehet, 2 routeren keresztül. Erre esetleg vmi ötleted?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.