Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) No.01


No.01
őstag

Az miert van, h a "mag-rol" toroltek a legutolso Top gear reszt mert felraktak az egesz 20. evadot, de a DS meg mindig azt irja, h seedeli holott ez nem igaz...
Anno a uTorrent ilyen esetben atvaltott pirosra es kiirta, h unregistered torrent.

Itt mikent tudom ezt kiszurni, h amit mar lattam es nem seedelem tovabb azt jelezze es torolni tudjam?

(#2902) Belsee


Belsee
csendes tag

Sziasztkok!

Nas vásárlás előtt állok olyan synology NAS-t szeretnék ami elbír a Plex Mediaszerverrel. Full hd 3d filmeket is tud konvertálni, lejátszani zökkenőmentesen!
A PLexet már használom rég óta számítógépről 3770K procival de az kiszolgálja akár a 3 tv-t is, de zavar, hogy mindig be kell kapcsolva lennie a számítógépnek, és a mentések sincsenek megoldva.
Van NAS amit ajánlanátok ilyen célra?

Szerintetek mit vegyek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

CSaba

(#2903) Patice válasza Belsee (#2902) üzenetére


Patice
Topikgazda

Plexhez és a médiakonvertáláshoz erőgép kell. Én DS712+-ra mondanám azt kipróbálatlanul, hogy ezt a feladatkört el tudná valószínűleg látni.

Szerintem maradj a mostani felállásnál és a PC-d fogyasztását csökkentsd, ha lehet. Mentést kell csak megoldanod,arra meg elég egy külső HDD is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2904) Mezga Aladár válasza Belsee (#2902) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Keress más a plex helyett. Kínszenvedés a nas-on.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2905) Belsee válasza Mezga Aladár (#2904) üzenetére


Belsee
csendes tag

Mire gondolsz? Hogyan lehet megosztani filmeket tv-re médialejátszó nélkül?
Az alapvető probléma amiért a plexet kezdtem használni az volt hogy 3db 3d tvt csak 3 marha drága média lejátszó tud kiszolgálni. de egyre inkább úgy látom, hogy kell venni egy 213, 413 nast akár J-t és hozza rakni a médialejátszót amitől úgy ódzkodok.

(#2906) Rick4 válasza Belsee (#2905) üzenetére


Rick4
félisten

csak 3 marha drága média lejátszó tud kiszolgálni.

10K egy wd, egreat, meder8er akár használtan, plexnek nincs értelme, mert a konvertálás így feleslegessé válik, elég egy hálón lennie egy nasnak ezekkel... Nincs semmi csak a stream, ezek zsigerből játszanak mindent. Ha 3D-re volt pénz, erre is lesz. A nas meg elvisz így 7-8-at is egyszerre.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2907) Konflikt


Konflikt
addikt

van aki hasznal ip camerat a NASahoz, ha igen milyen tipust?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2908) Ablakos válasza Konflikt (#2907) üzenetére


Ablakos
őstag

Cisco-Linksys WVC2300-EU. Csak egyet használok. Minden mozgást detektál, rögzít a kapuban. Sajnos sokszor az őrkutya és kóbor macskára is felvételre kapcsol. Rendszámfelismerést sajnos nem tud.

(#2909) Belsee válasza Rick4 (#2906) üzenetére


Belsee
csendes tag

"csak 3 marha drága média lejátszó tud kiszolgálni.
10K egy wd, egreat, meder8er akár használtan, plexnek nincs értelme, mert a konvertálás így feleslegessé válik, elég egy hálón lennie egy nasnak ezekkel... Nincs semmi csak a stream, ezek zsigerből játszanak mindent. Ha 3D-re volt pénz, erre is lesz. A nas meg elvisz így 7-8-at is egyszerre.
[ Szerkesztve ]
A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél."

3D filmeket nem játszanak le a gyenge lejátszók a 10-20 K ért. Ami lejátszik az 60-80K ba kerül + távirányító az asztalon, és ez 3 tv re alaphangon is +120 000 FT + a Nas ami kb. 110 000 Ft. Ds213+ Másik verzió legdurvább NAS is csak 180 000 be kerül pl. 412+ és viszlát médialejátszó!!! Bár eddig senki sem mondta hogy az amit én elképzeltem megvalósítható lenne:(

(#2910) Mezga Aladár válasza Belsee (#2909) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én próbáltam egy 211-es nassal a plex szervert. Iszonyatos volt. Már az adatbázis felépítése is kínszenvedés volt. Ha a 3d a lényeg akkor ez így nem fog menni. Nekem csak hagyományos filmezéshez kell, oda pedig tökéletes, a hagyományos hálózati protokollok. Egyébként a plex stream lassabb volt mint az nfs.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2911) Joker555


Joker555
csendes tag

sziasztok!

nekem egy 212j van. lassan betelik az 1 db 2TBos vinyo.
ha boviteni akarom, csak belerakom a kovetkezot, felismeri es alapbeallitassal megnovekszik a terulet 4 tb-ra?
nem akarok adatot menteni, es el se akarom rontani, hogy valahogy elveszitsem a mar rajta levő dolgokat.

sima ugy?

(#2912) Elemental válasza Joker555 (#2911) üzenetére


Elemental
addikt

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de szerintem az nem 4t lesz, hanem 2x2t.
2 kötet.
De amúgy sima ügy, csak beteszed, megformázod, és kész.

(#2913) Elemental válasza Belsee (#2909) üzenetére


Elemental
addikt

Pontosan, ha 3d bd50-et akarsz streamelni, akkor oda 3d-s mediaplayer kell, ami nem 10k.
Viszont ahhoz nem kell erőgép nas-t venni, nincs szükség a +-os verzióra, elég a sima, talán a j-s is.
Átgondolandó, hogy talán maradjon-e a jelenlegi rendszered.
Azt zárójelben jegyzem meg, hogy az én hálózatomban a bd50 iso (nem 3d) az akad elég rendesen.
212j-m van és mellé wd tv live.

(#2914) Mezga Aladár válasza Elemental (#2913) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Használd az nfs-tcp.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2915) Elemental válasza Mezga Aladár (#2914) üzenetére


Elemental
addikt

Az enyémben csak samba van. Ez a gen2.

(#2916) Mezga Aladár válasza Elemental (#2915) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kár. Ott nekem is akad.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2917) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Szeretnék venni otthonra egy synology ds213j-t. A kérdésem az lenne, hogy ezt a nas-t egy lemezzel is lehet használni ?? Ha igen és felmásolom rá az adataimat, majd idővel veszek mellé még egy lemezt, akkor ha mirror-ba állítom be, akkor törli a teljes adatállományomat? Vagy szépen formázza a 2-es lemezt és letükrözi rá az 1-es lemez tartalmát?

(#2918) Rick4 válasza Belsee (#2909) üzenetére


Rick4
félisten

nekem egy egreat r6s van, az itt is köztudatban lévő killa sample-t akadás nélkül viszi, 3d filmek, bd iso, half sbs, meg minden megy szintén csont nélkül, új ára asszem 22K, kínából 16-17K

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2919) No.01 válasza XuChi (#2917) üzenetére


No.01
őstag

Nekem ilyen van es jelenleg 1 HDD van csak benne. A 2. kerdesedre sajna nem tudom (meg) a valaszt.
Lemezbol viszont erdemes "belevalot" venni. (WD Red)

(#2920) ricsik


ricsik
őstag

Az mitől lehet urak, hogy ami eddig jó volt, hirtelen szar lett?
Olvasás NAS-ról 0-24 MB/sec és baromira ingadozik.
Ez nagyon karcsú, ment ez már a 3x-osával is.
Mi lehet a gond, restart volt már, nem változott semmi a rendszerben.

(#2921) ricsik válasza ricsik (#2920) üzenetére


ricsik
őstag

Már meg is van, a hálókártyám szart be, vagy annak a drivere.
Most megy rendesen.

(#2922) Ablakos


Ablakos
őstag

Akinek van elég tárhelye dropboxra tárolni, végre működik a SynoBox. :K

(#2923) Mezga Aladár válasza Ablakos (#2922) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt most nem értem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2924) Ablakos válasza Mezga Aladár (#2923) üzenetére


Ablakos
őstag

SynoNAS -> Dropbox syncronra készített synobox nevű alkalmazásnak örültem, hogy végre működik normálisan. Kilépett a beta, vagyis *aszik működni állapotból. Gondoltam, hátha valakit érdekel.

(#2925) Mezga Aladár válasza Ablakos (#2924) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2926) TorPe válasza Ablakos (#2924) üzenetére


TorPe
tag

Melyik repoban van?
Nem találom, pedig nagyon jól hangzik.

(#2927) TorPe válasza TorPe (#2926) üzenetére


TorPe
tag

á, már meg is van, a http://synobox.fr.nf/synopackages/ repóban.
Esetleg egy kis segítség, hogy mi is az a három csomag:
synobox, synobox base, synobox data

(#2928) Parson válasza XuChi (#2917) üzenetére


Parson
addikt

Ha megvetted és előirás szerint beüzemelted, az elején a Synology Hybrid Raid (SHR)-t nem állitod át, akkor az új lemezt a meglévő mellé csak be kell majd tenned, tároláskezelőben elinditani amit kell, az inicializáláshoz, és onnantól szépen formázza és tükrözi a meglévő lemez tartalmát. Én kb két hete csináltam ezt végig, és pöpecül mükszik 212j-n.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2929) Intelligencs

Ez a király ebben a Synoban! :DDD Tegnap valamit matattak a házban, amitől 40 percig nem volt áram. Erre én most csak abból jöttem rá, hogy a titkosított meghajtóm ma nem volt felcsatolva. (Direkt kikapcsoltam, hogy ne csatlakozzon fel magától újra.) No meg a logból:

Information System 2013/08/11 11:54:31 SYSTEM Windows file service was started.
Information System 2013/08/11 11:54:22 SYSTEM Local UPS was plugged in.
Information System 2013/08/11 11:54:14 SYSTEM External disk [USB Disk 1] is mounted and shared folder [usbshare1] is exported.
Information System 2013/08/11 11:53:57 SYSTEM System successfully registered [XX.XX.XX.XX] to [XXX.synology.me] in DDNS server [Synology].
Information System 2013/08/11 11:53:39 SYSTEM System started to boot up.
Warning System 2013/08/11 11:52:02 SYSTEM Server back online.
Information System 2013/08/11 11:51:32 SYSTEM Server back online.
Information System 2013/08/11 11:15:41 SYSTEM External disk [USB Disk ] is ejected.
Information System 2013/08/11 11:15:34 SYSTEM External disk [USB Disk 1 Partition 1] is ejected.
Information System 2013/08/11 11:15:13 SYSTEM Windows file service was stopped.
Warning System 2013/08/11 11:14:57 SYSTEM Server going to Safe Shutdown.
Warning System 2013/08/11 11:13:56 SYSTEM Server is on battery.

Úgy állítottam be, hogy ha 1 percig nincs áram, akkor lője le magát, de ha visszajön, akkor meg kapcsoljon vissza.

The Amiga, Born a Champion

(#2930) Ablakos válasza TorPe (#2927) üzenetére


Ablakos
őstag

Mindhármat telepíted a csomagkezelőben és webes felületen értelemszerűen beállítod a dropbox kulcsokat, szinkronizálandó foldereket.

(#2931) Intelligencs

Arra vajon van lehetőség, hogy az audiostation ne csak a music könyvtárban lévő fájlokat legyen hajlandó lejátszani a böngészőből?

The Amiga, Born a Champion

(#2932) Patice válasza Intelligencs (#2931) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van, csak akkor azokat a mappákat is indexelni kell és "megmondani" a NAS-nak, hogy abban a mappában mit keressen.

Nekem a TM mappát sikerült így betenni forrásnak, csak a változó tartalom miatt néha újra kell indexelni, vagy nem emlékszem van-e automatikus újraindexelés. Még nem jutottam el odáig.

(Épp HDD cserével vagyok elfoglalva. :D )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2933) Loboda


Loboda
senior tag

Egy kis segítség kellene!
Pár napja nem tudom elérni a NAS-t Androidos DS alkalmazásokkal, QuickConnect azonosítómmal!
Egyik nap még ment másik napra megszűnt, a kettő között nem történt semmi változtatás a beállításokba!
A NAS Vezérlőpult QuickConnect beállításánál az alsó sorban, állapotnál Regisztrálás.... ír ki!

Mobil csatlakozásnál ezt az üzenetet kapom:

De ez engedélyezve van!

(#2934) Loboda válasza Loboda (#2933) üzenetére


Loboda
senior tag

Tárgytalan, magától helyre jött!

(#2935) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

NAS választó: http://www.synology.com/products/nas_selector.php?lang=us

Google: Sancho blogja

(#2936) Criton válasza sanchomuzax (#2935) üzenetére


Criton
veterán

Érdekes, a 413j készüléket pl videostreameléshez nem ajánlják, se vpn szerverhez.
Én mindegyiket használom, és van vagy 20userem és nem látom, hogy a nas nagyon megerőltetné magát :P

[ Szerkesztve ]

(#2937) sanchomuzax válasza Criton (#2936) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Akkor ennyire használható. :DDD

Google: Sancho blogja

(#2938) Mezga Aladár válasza Criton (#2936) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha jól emlékszem nálad már a 4.3 beta van telepítve?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2939) Criton válasza Mezga Aladár (#2938) üzenetére


Criton
veterán

Igen, az van

(#2940) Mezga Aladár válasza Criton (#2939) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Esetleg tapasztaltál a hálózati kapcsolatokban sebesség változás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2941) Criton válasza Mezga Aladár (#2940) üzenetére


Criton
veterán

Mint ha gyorsabb meg stabilabb lenne az egész rendszer. Egyetlen egy problémám van, hogy a DownloadStation-ben a mappalétrehozás nem megy olyan könnyen. Értem itt, hogy van a video mappa, ami alatt nekem elég sok almappa van, és legelőször mindig úgy kell csinálnom mint ha a video mappába tölteném le a filet, aztán nyomok rá egy cancelt és utána tudok csak almappát létrehozni a video alatt.
Ezt jeleztem a Synology-nak, de ők annyit válaszoltak, hogy ilyen problémával eddig a teszt userek közül csak én jelentkeztem.

(#2942) Mezga Aladár válasza Criton (#2941) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet hogy a video mappával azért problémázik, mert az alap rendszer mappa?
Sebességet mértél samba, ftp, nfs kapcsolatokon?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2943) Criton válasza Mezga Aladár (#2942) üzenetére


Criton
veterán

4.2 alatt nem volt ilyen problémája. De majd ma egy kicsit jobban utánanézek a dolgoknak.

(#2944) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Otthoni letöltő szervernek, megosztási központnak, hálózati adattárnak elég egy ds112j is vagy inkább a 112+ ??

Fontos lenne hogy az összes otthoni eszközöm ( 2db series 6 samsung okos tv, 2db iphone5, 3 db sz.gép) le tudjon játszani zenét, filmet, képeket úgy hogy csak a nas-ról stream-elje a tartalmakat, és a telefonommal a melóban is tudjak így filmet nézni :)

Sebességben: Írás/olvasás mik a külömbségek ? Tapasztalat kellene nem a marketing maszlag !!!!

Előre is köszi a válaszokat :R

(#2945) Elemental válasza XuChi (#2944) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem a 112j kevés. Lehet, hogy menet közben találsz 1-2 jó szolgáltatást, amit használnál.
Mindenképpen 1 lemezest akarsz venni? A 213j nem rossz vétel. Lehet azt is egy lemezzel használni, és ha az már kevés, akkor csak veszel bele egy másikat.

(#2946) Criton válasza Elemental (#2945) üzenetére


Criton
veterán

vagy a 413j is egy jó választás szerintem

(#2947) akisbandi válasza XuChi (#2944) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szia,

Én egy 112-t használok, hardverileg talán a 413j -vel lehet pariban, fele memóriával. Miután az internetet már nem akarom letölteni, az egy lemez nekem bőven elég. A fontos adatokat amúgy is igyekszem a nastól távolabb tükrözve tárolni. Ráadásul a fogyasztása is kisebb.
A teljesítménye pedig bőven elég, sem a memóriával, sem a processzorral nem volt még hiányérzetem. Fut rajta rtorrent, kiszolgál nfs-en több eszközt, fotókat, filmeket, zenéket streamel. 15/1,5-es netem van, így filmeket nem, de zenét simán streamelek vpn-en keresztül.
Maximálisan meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom.

(#2948) Elemental válasza akisbandi (#2947) üzenetére


Elemental
addikt

Azért ajánlottam inkább a 213j-t, mert az 2 rekeszes, és annyi az ára, mint a 112-nek, igaz a 112 erősebb cpu-val van szerelve.
Szerintem, egy 2 lemezesben több lehetőség rejlik, mint egy 1 lemezesben, de ez az én véleményem.

Én 212j-t használok, 2x2 t lemezzel, és összesen 600g szabad hely van rajtuk.
Amire használom: kiszolgál 3 mediaplayert, kettőt többnyire egy időben, pc-t laptopot ellát adatokkal, és torrent. Gyári torrentklienst használok, volt már seedben 260 torrent, simán elbírta.

[ Szerkesztve ]

(#2949) Mezga Aladár válasza Criton (#2946) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Esetleg teszteltél? (Sebesség) :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2950) akisbandi válasza Elemental (#2948) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ha a tárkapacitás is fontos, akkor mindenképpen a 213j-től felfelé kell valamit választani, ahogy mondod. Mellé egyikkel sem fog nyúlni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.