Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) #29810560 válasza puru (#20700) üzenetére


#29810560
törölt tag

Dehogynem! :)

A tűzfal beállítás első szabálya, hogy a saját LAN-odat engedélyezd, vagy legalább a LAN-ról azokat az IP-ket, amikről el akarod érni a NAS-t. Nehogy kizárd magad. :D

Abban/azokban csak megbízol. ;)

Pl. az első tűzfalszabály LANx-re vagy Bondx-re:

192.168.y.0 / Összes port / Összes protokoll - Engedélyez

Általában a routereken beállítható az y hálózat értéke. Leggyakrabban az y, 0 vagy 1.

[ Szerkesztve ]

(#20702) puru válasza #29810560 (#20701) üzenetére


puru
senior tag

Így már helyes, köszi :)
csak szegény kezdők, simán belefutottak volna az önkizárásba :)

(#20703) #29810560 válasza puru (#20702) üzenetére


#29810560
törölt tag

Csak azért szóltam hozzá, mert a PPPoE-re beállított tűzfal könnyen hamis biztonságérzetet ad. :K
... mert, alapból a tűzfal megengedő, pont az önkizárás elkerülésére. (A Hozzáférés engedélyezése rádiógomb az alap minden interfészen.)

Ezzel szemben a jól beállított tűzfalban alapból minden IP-re, minden port, minden protokollon tiltva van. Kivéve, amit beengedünk.

Illetve, ha megnézi valaki a PPPoE interfész állapotát - nyilván a legtöbbünknél ilyen, kivéve az említett speciális esetet - a Vezérlőpult/Hálózat/Hálózati interfész táblában, akkor az Bontva van állapotú. (No, ez a legjobb védelem, ami nem kapcsolódik az nem is támadható. :D )

Egyébként volt már önkizáró itt a fórumon is. Nem végzetes, csak kellemetlen. ;)

Egy Reset törli a tűzfal szabályokat (is).

[ Szerkesztve ]

(#20704) Elemental válasza #29810560 (#20703) üzenetére


Elemental
addikt

Basszus, akkor ezért tűnt el minden szabály (reset). Azt sem tudom már, hogy miket állítottam be anno. Kár hogy nem mentettem el a beállításokat. Na minegy, most nincs kedvem hozzáfogni, majd a router megvéd :)

[ Szerkesztve ]

(#20705) #29810560 válasza Elemental (#20704) üzenetére


#29810560
törölt tag

"majd a router megvéd"

Ne add fel ilyen könnyen! Jó az a kettős védelem. ;)

Nálam összesen 6 engedélyező bejegyzés van a tűzfalban - minden más tiltva - és ebből egyet már korábban/lentebb leírtam. Az átgondolással együtt sincs fél órányi munka. :K

[ Szerkesztve ]

(#20706) biker


biker
nagyúr

üdv
2 héten belül másodszor járok úgy, hogy az amúgy jól működő 213j egyszer csak lefagy. Kapok egy üzenetet, hogy a gazdagéppel a kapcsolat megszakadt (synology.me) és onnantól böngészőn sem tudok belépni
A készüléken a lan led villog mintha adat menne, de a diskek csak zölden világítanak, nem jeleznek írás/olvasást
ki kell kapcsolni, majd bekapcsolni

Régen volt éjjelre leállítás, de amióta a kamerák rá lettek kötve, nem alszik sosem.
Mi lehet a tipp? logban is csak IP vesztés látható

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20707) Elemental válasza #29810560 (#20705) üzenetére


Elemental
addikt

Neki fogok majd állni, de most nincs kedvem :)
Ha a Magyarországot engedélyezem és alul ha nem teljesülnek tilt -re teszem, akkor a külföldi próbálkozásokat már kizártam?

(#20708) Mezga Aladár válasza #29810560 (#20705) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ajjaj. Nálam a belső hálóra minden engedélyezett, a részletes szabályok a wan-ra vannak beállítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20709) #29810560 válasza Mezga Aladár (#20708) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az még nem tragédia.

Mint nokliká-nak is írtam, a router tűzfala már elegendő védelem, feltéve, hogy jól van beállítva, de néha nem árt a második vonal. ... és ez a NAS tűzfala. :D

(#20710) #29810560 válasza Elemental (#20707) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, ha Magyarországot engedélyezed akkor csak az országból éred el a NAS-t (Azon a szolgáltatáson, porton és protokollon, amit megadsz.)

Azért, ha külföldre mész - ideiglenesen - mindig add hozzá azt az országot, ahová mész. (Nagyon jó ez az országonkénti szűrés, de én már káromkodtam Németországban emiatt. :D )

(#20711) crissprivat válasza #29810560 (#20710) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
Olvasom itt a tanácsokat tüzfal kapcsán. Megnéztem én is,hogy nálam hogyan van. Hát így:

A tevékenységnél az engedélyez / tilt valójában mire vonatkozik? Nálatok hogy is van :F

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#20712) Bandus99 válasza crissprivat (#20711) üzenetére


Bandus99
őstag

Pl ha ip alapon egy területről tiltani akarod az elérhetőséget vagy netán csak egy területről szeretnéd engedni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20713) crissprivat válasza Bandus99 (#20712) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,kezd derengeni a dolog :DDD

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#20714) zsolt1967


zsolt1967
csendes tag

Sziasztok.100 %-on megy a procim már egész délután.Nézem a folyamatokat.és valami /synodlgetduration/ fut nagyon.Tudja valaki mi ez? 10 torrent fut.de az is csak felfele.Az antivirusra gondoltam először.de mikor leállítottam akkor is fullon megy a proci..

(#20715) Sanya válasza #29810560 (#20710) üzenetére


Sanya
nagyúr

Meg a transitorszagokat is meg kell adni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20716) csipuka válasza biker (#20706) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem is volt ilyenem, es annyi tunt fel, hogy valami terheles hatasara tortent. Amikor tavasszal 6 hetre hazautaztam es a 3. napon lefagyott, akkor nagyon anyaztam. Azota beallitottam, hogy hetente 2x ejfelkor rebootoljon . Igy ha gond van a kovetkezo reboot megoldja. Azota nincs gond.

(#20717) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Ma elmentem itthonról és kikapcsolt a nas, de nem tudom felébreszteni.
Azt hogyan lehet beállítani, hogy csak aludjon?

Köszönöm

(#20718) kokosmith válasza csipuka (#20716) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Ez a reboot engem is érdekelne. Tesóm DS115J-je elég gyakran fagy meg. Letudnád írni, hogy tudod ezt beütemezni?

Köszönöm!

(#20719) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok!
Egy hete beállítottam a nas-on a ddns-t (synology-s) és egészen szerdáig ment is, aztán szerda este már nem érte el a nast (415play). Távoli eléréssel otthoni gépen keresztül bejelentkeztem,nézem megváltozott az IP címe.. Ok, tableten átír, minden rendben. Csütörtök reggel már megint nem értem el, szitu ugyan ez és délután még egyszer új IP lett..
Szerintetek ez miért van? Hogy lehet kiküszöbölni? Eléggé bosszantó..

(#20720) claire78 válasza Süvi (#20717) üzenetére


claire78
senior tag

Az automatikus kikapcsolással nekem is ezt produkálta. Kikapcsolt, de nem tudtam felébreszteni, csak a bekapsc gombbal.

(#20721) Mezga Aladár válasza claire78 (#20720) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ajánlatos lenne a WOL fogalom megismerése. [link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20722) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

MMég nem használtam a fotó rendező appot, tegnap gondoltam egyet, áthelyeztem a fényképeinket egy másik megosztásból a gyári default photo megosztásba. Ma felkeltem, látom még mindig valami konvertálás megy, a képek 12%-nál tartanak, a videók pedig 27-nél.
WUT? Ez mit csinál pontosan? Lehet mégsem kellett volna áthelyezni, mielőtt nincsenek rendesen mappaszinten szétszortírozva a képek? (nagyon régóta halogatjuk már, összevissza van minden)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20723) Süvi válasza Mezga Aladár (#20721) üzenetére


Süvi
őstag

Az enyém támogatja 214 play
VEzérlőpult>Hardver>Általános bekapcsolva.
Akkor még kellene valamit állítanom a routerben is :F
Köszönöm

claire78 : Én is pont így vagyok, akkor próbálgatom :)

(#20724) Multibit válasza SPEA (#20719) üzenetére


Multibit
veterán

Nem adtál fix IP címet a NAS-nak? Az kellene!

(#20725) SPEA válasza Multibit (#20724) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ha a belső hálós fix ipre gondolsz, akkor igen, az elsők között volt amit beállítottam, routeren is portok rendben. Majdnem 5 teljes napig működött is 😃 aztán megváltozott a külső IP. Majd ezt követően 2x is.
Áramszünet, nas újraindulás, stb ilyen nem volt

(#20726) claire78 válasza Süvi (#20723) üzenetére


claire78
senior tag

Bizonyára akkor az élő áramforrás ami hiányzik neki... :)

[ Szerkesztve ]

(#20727) Multibit válasza SPEA (#20725) üzenetére


Multibit
veterán

Ha beállítottad volna a fix IP-t a NAS-hoz, akkor ez nem következhetett volna be: nézem megváltozott az IP címe

(#20728) Mezga Aladár válasza Süvi (#20723) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak magic packet ébreszti fel. Olvassátok el a súgót!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20729) claire78 válasza Mezga Aladár (#20728) üzenetére


claire78
senior tag

Elolvastuk magic packet!
Gondoltam a NAS saját alkalmazásai képesek eme csomag küldésére, vagy éppen a router nem támogatja.
Minden esetre egy MAC Mini gond nélkül képes ugyanezen a hálózaton WOL-nel felébredni.

(#20730) SadLZ


SadLZ
csendes tag

Üdvüzlet!
Vásárlás előtt állok, és próbálom a lehető legtöbb infót begyűjteni előtte.
Amit még nem sikerült kiderítenem az az, hogy ha a Photo Stationban "Photo Station-fiókok" fajtájú hozzáférést állítok be, és így adhatok a felhasználóknak saját Photo Station felületet, akkor tudom-e korlátozni, beállítani külön-külön, minden felhasználónak, hogy melyiknek mennyi tárterülete lehet a fotói tárolására?
Elnézést, ha már volt ez a kérdés, de ennyi hozzászólásban képetelenség visszakeresni :(
Köszönöm!

(#20731) Mezga Aladár válasza claire78 (#20729) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az udp 7/9 port. Ha a router a mac felé küldi akkor nem fog ébredni a nas.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20732) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

WOL magic packet sender

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20733) claire78 válasza Mezga Aladár (#20732) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi! iOS-re is van jó pár, csak azt nem értem, hogy a gyári DS alkalmazásokra miért nem lehetett ezt a funkciót beletenni?! :U

(#20734) SPEA válasza Multibit (#20727) üzenetére


SPEA
aktív tag

ok, rendben. Akkor még egyszer.
Tehát a nasnak a hálózat, hálózati interfész, szerkesztés alatt a manuális konfigurálás használata opciót választottam már akkor amikor üzembe helyeztem a nast, így ez az IP címe fixebb nem is lehetne.
- "Ha a belső hálós fix ipre gondolsz, akkor igen, az elsők között volt amit beállítottam, routeren is portok rendben. Majdnem 5 teljes napig működött is " .

Azonban ha az Külső hozzáférés, DDNS, szerkesztés, Külső IP cím beállítására gondolsz, (a gondolatod nem volt egyértelműsítve ;) ), akkor ott amikor én magam írtam be egy "tetszőleges" címet, akkor Q -ra nem működött. Amikor ő "generált" egyet, akkor életre kelt és meg is tartotta, de kérész élete szerény 5 napig tartott csak...

A kérdés tehát, hogy akkor miért is ugorhat a külső IP és hogyan tudom kivédeni?

(#20735) tobias40 válasza SPEA (#20734) üzenetére


tobias40
veterán

Ha a szolgáltatód dinamikus ip-t ad akkor sehogy,ha csak nem lehet venni nála fix ip.-t de akkor meg nem kell a ddns! :Y

Te a belsőip-t fixáltad ha jól gondolom....(192.168.1.xxx-ra,igaz?)

[ Szerkesztve ]

(#20736) SPEA válasza tobias40 (#20735) üzenetére


SPEA
aktív tag

Igen, a belső IP-t fixáltam és azért állítottam be aa ddns hozzáférést, hogy távolról is elérjem a nast. Erre a Syno saját ddns szolgáltatását használtam, lett is egy xxx.myds.me elérés a hozzá tartozó külső IP címmel.
Ezt a tableten pl transmision kliensben használva tök jól elértem kívülről a rendszert, vagy pl DS file-ban.
De 5 nap utan egyszercsak megváltozott ez a külső IP cím, majd köv napon már 2x.. :W
Reggeltem a no-ip oldalra is, de azzal valajogy nem sikerült a használat.
Nem állítom,hogy nem user error, de az fura ha egyszer már ment faszán, akkor miért kezdett el szarakodni.
Diginél máröegy ideje nem lehet fix IP-t venni csak üzleti előfizuval :((

(#20737) Süvi válasza Mezga Aladár (#20728) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, sajnálom, hogy a gyári IOS alkalmazások nem keltik fel.
Ti egyébként használjátok ezt a funkciót vagy csak hibernáltok?
Egyébként levettem róla a Plex-et, mert rendesen erősforrásigényes program és nem is nagyon használom ki, ill. 1,5 éve folyamatosan ment a gép, 2 áramszünetet kivéve.

claire78: Tudnál küldeni, ami Neked bevált IOS-re?

[ Szerkesztve ]

(#20738) Varszegig válasza SPEA (#20736) üzenetére


Varszegig
veterán

De nem értem. Ha van xxx.synology.me név, akkor nem mindegy, mi az ip? Ugárlni fog, mert a diginél minden disconnect után új ip-t fogsz kapni. De épp erre van a synology.me.

(#20739) SPEA válasza Varszegig (#20738) üzenetére


SPEA
aktív tag

Mondomén hogy képzavarom van :DDD
A tabon pl. Remote transmission progiban csináltam 2 usert, a "távolinál" ha beírtam a hosthoz az xxx.myds.me címet akkor connection timeout üzenet fogadott, aztán beírtam azt az IP címet ami ott megjelent a ddns beállításokban, akkor működött. Működött, hisz akkor épp az volt az ip címe..
No. Most egyébként így hogy beszélünk róla,már leesett a mikéntje az IP-s dolognak :DD
A kérdés hogy a myds.me címmel miért nem megy?

Próbáljam meg mégis inkább a no-ip oldalon regisztráltat?
Vagy jobb ha a routeren állítom be a ddns-t? Mondjuk nekem elég ha csak a nast érem el távolról.

(#20740) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Android-os okosteló használata a Syno nass-al.....

Esetleg létezik egy hasznos cikk ami összefoglalná a lehetőségek végtelen tárházát.
Még ismerkedek a telefonnal is és a droiddal is :)
Jól jönne 1-2 link.

Köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20741) Elemental válasza Borisz76 (#20740) üzenetére


Elemental
addikt

(#20742) Borisz76 válasza Elemental (#20741) üzenetére


Borisz76
veterán

Már párat letöltöttem :) Köszi.

Engem leírás érdekelne a használatáról, beállításokról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20743) claire78 válasza Süvi (#20737) üzenetére


claire78
senior tag

Most ahogy beszéltünk róla letöltöttem egyet: RemoteBoot, de nem próbáltam még ki. Ma állítottam be a NASt, hogy kapcsoljon ki estére. Rájöttem, hogy ez így optimálisabb lesz számomra. Ha jól gondolom kikapcsolt állapotban lesz lehetőségem felébreszteni ezzel a progival.

(#20744) Multibit válasza SPEA (#20736) üzenetére


Multibit
veterán

Te nem a NAS belső IP változásáról beszéltél, hanem a router WAN (külső) IP változásról??? :W :W :W
A külső IP mindenkinél változik! UPC esetében ritkábban, Digi esetén gyakran. Mi ezzel a baj? Azért van a DDNS szolgáltatás! Behalok rajtad...

(#20745) SPEA válasza Multibit (#20744) üzenetére


SPEA
aktív tag

Mr. PH addikt, felőlem behalhatsz, de tudod játszva tanul az ember. Gondolom Te is elkezdted valahol...
Szarrá nyomkodhatom, állíthatom, tuningolhatom a nas-t millió egy hibával és resettel, aztán előbb utóbb én is májer leszek. De gondoltam előtte kérdezek, még pedig úgy ahogy a kevésbé tapasztaltak szoktak.
Ha nem kapásból hülyének nézel, hanem figyelmesen elolvasod amit írtam akkor nem kéne a fejed a falba verni ;) pl.: "Ha a belső hálós fix ipre gondolsz, akkor igen"
Ha meg a szakmaiságodból ennyi válaszra telik. Nos, akkor inkább ne segíts kérlek.
Köszi

(#20746) claire78 válasza claire78 (#20743) üzenetére


claire78
senior tag

Kipróbáltam, működik! :K

(#20747) Varszegig válasza SPEA (#20739) üzenetére


Varszegig
veterán

Holnap kipróbálom mobilnetről neked, mert én is digis vagyok, és nekem is megy a synology.me dns, de megy egy asus-os is. És azért megy kettő, mert mióta ipv6 dual stack van a diginél, azóta nem tudtam felépíteni az ipsec alagutat az amazon cloudba (ez mondjuk off), ha ott a xxx.synology.me címmel hivatkoztam az itthoni ip-mre. Ha más dyndns-sel pl. asus-ossal akkor megy. ipv6 előtt mindegy volt neki. Ha megnézem a dyndns bejegyzést stimmel az ip, de az ipsec nem épül fel. Holnap kipróbálom, hogy elérem-e a nas-t mobilnetről mindkét dyndns-sel, mert ezt nem is teszteltem eddig. Lehet a synology.me nem szeret valamit az ipv6-ban. (Aminek mindegynek kéne lennie, hiszen megy az ipv4 is.)

(#20748) SPEA válasza Varszegig (#20747) üzenetére


SPEA
aktív tag

Rendben,köszi!
Én is valami syno vs. digi vs. Ipv6 huncutságra gondoltam, de a routerben (tplink wdr3600, gyári fw) eddig nem láttam jelét ip6nak főleg mivel be sincs kapcsolva 😃 Gondolom a digis átállás nem egyszerre történik és eddig engem elkerült vagy megy még mellette az ipv4. Azt tudom pl itt a lakótelepen csak 100/100as netet adnak és még nem tervezik az infrastruktúra fejlesztését, nem tudom ez mennyire befolyásolja a többi mindnet. Az is lehet teljesen független ettől és lehet az a baj, hogy barna a függönyöm :DD ;]

(#20749) kaviat válasza Varszegig (#20747) üzenetére


kaviat
tag

mi az ipv6 előnye?

(#20750) SPEA válasza kaviat (#20749) üzenetére


SPEA
aktív tag

Rövidebb kivonat a leírásból 😃
[link]

Egy része azért átjön, a többivel meg azt sem tudom találkozunk e a hétköznapoban :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.