Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) GrofUr válasza crissprivat (#20095) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Félrétrés ne essék. Meg vagyok elégedve a NAS-sal, csak furcsa volt, hogy két különböző NAS azonos kamerával és beállításokkal telesen más értéket mutat és vesz.

Amit írtál beállítást, azzal csak a hely szükségletét növelem, ha a változóról állandóra állítom át a bitsebesség vezérlését. (szerintem).

Azért köszönöm. :))

(#20102) Elemental válasza fuzer.zsolt (#20092) üzenetére


Elemental
addikt

Persze hogy mehet. Nekem mindkettő fut. A ds csak seedel. A tm meg csak letölt.
Mr jano: nem ugyanaz a port.

[ Szerkesztve ]

(#20103) #29810560 válasza Elemental (#20102) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R

... már tudom. :)
Nem használok Transmissiont, így ez az infó kimaradt. Azt gondoltam, azonos portot használnak bit-torrentre. :B

[ Szerkesztve ]

(#20104) Elemental válasza #29810560 (#20103) üzenetére


Elemental
addikt

Okés, én is csak utána olvastam tovább, hogy már kibogoztátok :)

(#20105) zeeland66


zeeland66
tag

Tisztelettel kérdezném, kérhetnék választ a 20075 hozzászóláshoz?

(#20106) Darvascapone válasza gbors (#20064) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Koszonom, kiprobalom, majd megirom a tapasztalatokat.

Capone

(#20107) Mauzes válasza #29810560 (#20072) üzenetére


Mauzes
őstag

Próbaképpen engedélyeztem a 20:21-et is. így sem működik az a mocsok FTP. :(

Én elvileg (legalábbis direkt) nem állítottam át semmilyen portot. A router tűzfal FTP fájlszerver bejegyzését nem találom, ezt kicsit kifejtenéd, hogy mit keressek?

Amúgy az miért van, hogy a képen látható módon továbbítottam portokat a routeren, de amikor a böngészőben az open port check tool-la megnézem, akkor a 12050 nyitva van, de a 20, 21, 55536 mind zárva vannak?

[ Szerkesztve ]

(#20108) Magnat válasza Mauzes (#20107) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

aktív vagy passzív ftp?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20109) Mauzes válasza Magnat (#20108) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt úgy érted, hogy a Total Commander-ben mit állítok be? Akár bepipálom, hogy passzív mód használata, akár nem, úgy is azt írja, hogy kapcsolathívási hiba.

(#20110) bosa válasza Mauzes (#20107) üzenetére


bosa
tag

mert helyi portot nem adtál meg....

(#20111) Mauzes válasza bosa (#20110) üzenetére


Mauzes
őstag

Igazad van. Amatőr vagyok, de ezt full nem láttam a hivatalos leírásokban.

És amúgy belső hálón kívülről hogyan tudok csatlakozni NAS-hoz a TC-ben?

(#20112) Magnat válasza Mauzes (#20109) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, így értem. Azért kérdezem, mert passzív módban több portot használ és külső hozzáférés esetén azokat is nyitogatni kell.
Most akkor még mindig nem működik lanon sem?
Ha nem, én akkor addig nem is foglalkoznék a routerrel meg a portok kinyitásával amíg lanon sem műxik ...
Bocs a hülye kérdésért, de 100%, h a nas ebben a pillanatban is a 192.168.1.161-es ip-n van? Ha igen és be van kapcsolva a nason a tűzfal, akkor kapcsold ki és nézd meg, h úgy sem műxik?
Jah és a saját gépeden a tűzfal biztos nem nyúl bele a dolgokba? Én a teszt erejéig azt is kikapcsolnám.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20113) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok! Van egy DS112 nas-em, és az utóbbi időben nem hajlandó leállítani a hdd-t. Az összes szolgáltatási csomagot leállítottam. NFS-en keresztül filmezek róla esténként, de megy egész nap a hdd. Ötlet valakinek?

(#20114) moooooo válasza moooooo (#20113) üzenetére


moooooo
csendes tag

ja és a lan lámpa néha villog rajta, gondolom valami process használja, hogyan tudnám kideríteni?

(#20115) Patice válasza moooooo (#20113) üzenetére


Patice
Topikgazda

NFS?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20116) caris1 válasza Patice (#20115) üzenetére


caris1
tag

Network File System

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20117) Mauzes válasza Magnat (#20112) üzenetére


Mauzes
őstag

LAN-on most működik, úgy hogy bosa tanácsára a TC-n nem csak annyit adtam meg, hogy 192.168.1.161, hanem porttal együtt 192.168.1.161:12050. Csak mivel a Syno leírásában ezt nem láttam, így én nem így csináltam magamtól.

Külső elérésnél annyi a különbség, hogy nem a LAN ip-t adom meg, hanem a külső IP-t?

(#20118) #29810560 válasza Mauzes (#20117) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kívülről a publikus WAN IP-t vagy a DDNS címet kell megadni és a portszámot. (... de, ha a belső hálóról próbálod elérni DDNS címmel, akkor ahhoz HOSTS file módosítás vagy NAT-Loopback képes router kell.)

[ Szerkesztve ]

(#20119) Sanya válasza zeeland66 (#20105) üzenetére


Sanya
nagyúr

A DS 216 play most a ds214 árában megkaphatod, kb hasonló tudással, erősebb cpu, több ram, de nincs hot swap hdd.

83K bruttó (igen, felszaladt, 73-ért volt kapható kb másfél hónapja)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20120) Patice válasza caris1 (#20116) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tudom mi az az NFS, de igazad van, félreérthetően írtam/kérdeztem.

A kérdező figyelmét próbáltam felhívni ezzel, hogy lehet meg is van a HDD-t ébren tartó "valami".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20121) caris1 válasza Patice (#20120) üzenetére


caris1
tag

Én is NFS megosztást használok (DS2214se) és lekapcsolja a HDD-ket.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20122) Patice válasza caris1 (#20121) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kliensek olyankor áram alatt vannak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20123) caris1 válasza Patice (#20122) üzenetére


caris1
tag

Igen, Raspberry Pi 2 a kliens és állandóan be van kapcsolva.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20124) Patice válasza caris1 (#20123) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor nem az NFS tartja ébren.

Csak tippeltem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20125) Magnat válasza Mauzes (#20117) üzenetére


Magnat
veterán

Ahogy Mr Janó mondta, külső ip:port vagy ddns név:port alapján tudod kintről mexólítani, de mint említettem, arra figyelj, h passzív ftp-nél több portot is nyitni kell (és a nasra irányítani) - nekem ftps-en pl (ez a biztonságos ftp, TC támogatja, ajánlott használni) az 55536-55539 portok vannak nyitva az alap ftp port mellett.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20126) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem valaki szerintem tud segíteni :)...

Adott syno nas... Eddig UPC net volt most Digi lett viszont azóta nem érel el a nast syno ddns reggel... csak sima külső ip + port párossal sem.... belső hálón elérem külső ip vel is de mondjuk az nem mérvadó...

Hivtam DIGI-t mindent megnézett a srác nincs tiltva részülkről egyátalán saját IP -m van nem NAT olt stb... ö is próbálta elérni és pingelni se tudta a nast.... erre azt mondta csak valami belső gikxer lesz...

Asus router... port átengedve NAS ip hez....

Esetleg valamit még kellene buherálnom? NAS ban vagy ruterben?

Csak furi mert eddig UPC nél ment.....

Előre is köszi

:R

(#20127) Elemental válasza partytime25 (#20126) üzenetére


Elemental
addikt

Ha nem ddns-sel próbálod, hanem ip-vel, akkor sikerül?

Szerk: sry, most olvastam el mélyebben, tehát úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#20128) kozi71


kozi71
senior tag

Sziasztok!
Ha csak háttértárnak kellene, tehát semmi torrent, akkor melyiket vegyem?
Synology DS415+ vagy Asustor AS-5104T.
Olvastam teszteket mindkettőről, így aztán már nem tudok dönteni. :)

high tech, low life

(#20129) #29810560 válasza partytime25 (#20126) üzenetére


#29810560
törölt tag

"... csak sima külső ip + port párossal sem...."

Márpedig akkor vagy rosszul tudod a publikus WAN IP-det vagy nem jut át vagy a router tűzfalán (ha van) vagy a NAS tűzfalán. Esetleg rossz a router port-forwardja, de ennek kicsi a valószínüsége, ha eddig működött.

A Synology DDNS által regisztrált IP-t (IPv4 és most már IPv6) itt tudod megnézni.

(#20130) partymaci válasza partymaci (#20090) üzenetére


partymaci
aktív tag

Üdv!

Szóval a nas-ból kivett raides winyókat lehet úgy olvasni(írni), hogy nem kerül vissza nasba?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#20131) Patice válasza partymaci (#20130) üzenetére


Patice
Topikgazda

:(

Illetve Linux alatt olvashatóvá tehető.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20132) partymaci válasza Patice (#20131) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszi!

Szedtem le egy Ext2Fsd nevezetű progit, de nem segített a bajomon. És Usb-s dokkolóval sem látta a Nas :((
( Ext3 linux raid a kötet típusa)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#20133) #29810560 válasza partymaci (#20132) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem a RAID fájlrendszert nem tudja olvasni más eszköz csak speciális módon. ... esetleg.

(Hiába fut Linux az eszközön és ismeri az alap fájlrendszert az ext3/ext4-et. A RAID speciális fájlrendszer.)

(#20134) partymaci válasza #29810560 (#20133) üzenetére


partymaci
aktív tag

Mivel Linuxot most nem tudok eszközölni nem úszom meg a hdd cserélgetést, köszönöm a javaslatokat!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#20135) Mauzes válasza Magnat (#20125) üzenetére


Mauzes
őstag

Egyébként kicsit teszteltem már belső hálóról, miután tegnap sikerült. Kicsit furcsa eredményeket kapok TC-vel.

DS213j, Asus RT-N18U router és laptop SSD-vel. Kábellel van összekötve mind.

Nagyobb videófájlokkal tesztelve nálam:

Total Commander-ben
- NAS-ról másolva a laptop-ra olyan 50-70 MB/s között ugrál, néha kicsit visszaesik
- laptopról NAS-ra 13-15 MB/s között másol

Windows Explorer-ben
- NAS-ról másolva a laptop-ra elég stabilan hozza a 70 MB/s értéket, legalábbis úgy mutatja
- laptopról NAS-ra 55 MB/s között

(#20136) #29810560


#29810560
törölt tag

Tudom, hogy nem egy kardinális kérdés, de ha már a DIGI bevezette az IPv6-ot, miért ne próbálkozzak?

IPv4-en minden OK!

IPv6:

Szóval az IPv6 DHCP-PD-vel a LAN eszközei szépen kapnak IPv6 címet. A NAS is. A Synology DDNS szépen nyilván is tartja.

Nos, ezzel a címmel a belső hálón elérem a DSM-et az általam kitalált porton és a 80-as porton a WEB szerverét. A többi szolgáltatást, amit használok - pl. TV stream port - nem, de ezt betudom annak, hogy valószinüleg a DVBLogic szerver nincs felkészítve az IPv6-ra.

... de, amit nem értek, hogy kívülről - pl. mobilnet - nem érem el azokat a szolgáltatásokat/portokat sem, amiket belülről gond nélkül elérek. Pedig ideiglenesen totál kikapcsoltam a router IPv4 és IPv6 tűzfalát is, tehát az nem foghatja meg az IPv6 címet. A NAS tűzfalán pedig IPv6 rule-t be se tudok állítani. Pedig nyilván tartja a kapott IPv6 címet, azt a hálózati beállításokban látom. Gondolom ezért is válaszol a belső hálón az IPv6-os kérésre. ... de, a kívülről jövőre kérésre miért nem?

Ja! ... és IPv6-nál nincs NAT és port-forward, tehát ez se lehet gond.

Szerintetek mi lehet a gond? Ötlet? :F

Nagyon új nekem ez az a szép új IPv6 világ. :U

[ Szerkesztve ]

(#20137) fuzer.zsolt


fuzer.zsolt
csendes tag

Lenne rá vállalkozó, aki segítene beállítani a Transmissiont DS414j NAS-on? A kapcsolat beállításával van probléma. Köszönöm előre is! :)

Zsozsó

(#20138) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

Egy DS215j-t üzemelünk be ismerőssel. 2x1TB-os HDD lesz benne. Cél: fotó, családi videok, tárolása és persze filmnézés.

Mi a javaslat a diszk konfiguárcióra? Pótolhatatlan adatokat jó lenne redundásan tárolni, az 1-2x megnézős és újra beszrezhető filmek alá pedig pazarlás a redundáns tárolás.

Szóval Raid1 és Raid0 vegyes használata javasolt, vagy csak simán raid nélkül a 2 diszk és ütemezett másolatkészítés a fontos cuccokról a másik HDD-re?

Nyilván nem új a kérdés, Ti hogy oldottátok ezt meg?

(#20139) partytime25 válasza #29810560 (#20129) üzenetére


partytime25
tag

Köszönöm a választ....

A külső ip tuti nem natolt hanem rendes syno ddns irja nekem is az ipv6 ipv4 et is rendesen...

Mondjuk a tűzfal dolgot megnézem mert se nason se ruteren nem álítottam semmit csak simán be van kapcsolva. Lehet át kéne ott is engedni csak az a furi hogy UPC alatt sem volt beállítva semmi csak simán be volt kapcsolva..... elvileg ha átirányítom a portot az akkor nem érvényes a router tüzfalára? ASUS n18u ról van szó pontosan....

Majd megpróbálnám kikapcsolni teljesen ha megoldódik akkor ráérek vele pöcsölni , de akkor kiderülne végre....

:R

(#20140) #29810560 válasza partytime25 (#20139) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS tűzfalán a DSM alapportját - amit használsz - mindenképpen engedd át vagy az összes IP-re vagy a Magyarországiakra azon a LAN porton/illesztőfelületen, amit használsz.

[ Szerkesztve ]

(#20141) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogyan vagy milyen programmal lehet a nason a lomtárból visszavarázsolni a dolgokat?

(#20142) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Surveillance Staton-t szeretném használni Windows 10-es PC-n, de nem bírom. Ha belépek chrome-ba, akkor kiírja, hogy a chrome nem támogatja az npapi-t. Megnéztem a helpet, majd beléptem a Win10-es explorerrel, és ott is azt írja ki, hogy chrome nem támogatja az npapi-t :D Tiszta kész vagyok...

What else?

(#20143) #29810560 válasza ggg666 (#20141) üzenetére


#29810560
törölt tag

File Station > kívánt #recycle mappa (ez a lomtár) > törölt fájlok kijelölése > Tevékenység gomb > Másolás a következő helyre/Áthelyezés a következő helyre menüpont.

... a többi értelemszerű.

[ Szerkesztve ]

(#20144) #29810560 válasza ATM_automata (#20142) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez áll a Surveillance Station Műszaki leírásánál legalul:

Minimum PC-kliens követelmények:

...
Windows böngészők: Firefox, IE 11 vagy újabb (kivéve Microsoft Edge)
...

(#20145) ggg666 válasza #29810560 (#20143) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi, de nekem úgy emlékszem nem jelent meg a recycle mappa, akkor már rég előbb lennék, ezt hogy lehet elővarázsolni?

(#20146) #29810560 válasza ggg666 (#20145) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ha nem állítottál be Lomtár létrehozást, - pl. a felhasználóknak - akkor utólag már sehogy, mert nem keültek a lomtárba a törölt fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#20147) kaciokos válasza Cselo (#20138) üzenetére


kaciokos
őstag

Két lemezzel nem tudsz különböző RAID tömböket keverni. Szerintem használj SHR-t, a fontos adatokat meg mentsd gyakran.

(#20148) ggg666 válasza #29810560 (#20146) üzenetére


ggg666
őstag

Mint írtam a lomtárból kell visszaállítani, mert be van állítva a lomtárba helyezés és a fájlok a nason levő hely miatt látszik is hogy nem törlödtek, de a lomtárat sehol nem látom, úgy mint a windows esetében.

(#20149) #29810560 válasza ggg666 (#20148) üzenetére


#29810560
törölt tag

A File Station-ban nézegesd a megosztott mappákat a könyvtár fában. Ha engedélyezted anno a Lomtárat a megosztott mappára ott kell lennie az adott mappában a #recycle mappának is.

(A felhasználók #recycle mappája a homes mappában van az adott felhasználónév mappájában.

[ Szerkesztve ]

(#20150) claire78


claire78
senior tag

Download Staionban az ideiglenes helyen tárolja valóban a letöltött anyagot, vagy azt csak addig használja amíg éppen letöltés alatt van az állomány?
Hogyan van megoldva, hogy a seed alatt álló anyagot bárhová át tudom másolni, mégis ott marad seedben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.