Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Statikus válasza Statikus (#20347) üzenetére


Statikus
senior tag

Hibernál, kikapcsolja a ventit, szinkronizál egy másik synoról. Igy már nem szükséges, hogy ki-be kapcsolgasson. Király

[ Szerkesztve ]

(#20352) tobias40


tobias40
veterán

Hogyan tudom a Nas-ról másolni a Mederer usb-jén levő külső vínyóra a tartalmakat?(tehát láthatóvá tenni)
Ha lehet lépésről,lépésre leírás jöhetne! :R
Nem találtam a súgóban számomra érthető leírást erről.. :(

Jah,és jó lenne ha a win7-es laptopomról is tudnám kezelni a Mederer külső vinyóját... :R

[ Szerkesztve ]

(#20353) Alex91 válasza tobias40 (#20352) üzenetére


Alex91
félisten

Atdugod a nas-ra a kulso hdd-t?

Egyebkent meg minek ramasolni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20354) bosa válasza kavarc (#20350) üzenetére


bosa
tag

DDNS esetén írd utána a portszámot is https esetén pedig a https:// is írd oda.
VPN egyik legbiztonságosabb változata az OpenVPN. Ennek beállítására én is írtam annó egy hszt itt.

(#20355) tobias40 válasza Alex91 (#20353) üzenetére


tobias40
veterán

Hálózatban szeretném rendezni a filmeket az usb-s vinyóról és a NAS-ról,de nem akarom hurcolászni a vinyót mert eléggé be van építve...
A hálózatot azért is hozzuk létre hogy tudjunk rajta kényelmesen ide-oda másolni,rendezgetni,felügyelni,nem?!

Tehát hogyan lehet megoldani a vinyó hurcolászása nélkül? :Y

[ Szerkesztve ]

(#20356) Alex91 válasza tobias40 (#20355) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kellene nezni a medialejatszo hasznalatijat, hogy hogyan lehet a merevlemezt megosztani a halozaton...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20357) tobias40 válasza Alex91 (#20356) üzenetére


tobias40
veterán

A média lejátszóból látom a NAS-t és így tudok másolni,stb. de nekem fordítva is kellene! :K
Ez nem beépített vinyós csak usb-s és erről nem írnak semmit a könyvben.

De gondolom uanugy lehetne láthatóvá tenni mintha pc-t akarnék megosztani a nas-al,nem?
Azt sem csináltam még tehát az sem árt ha leírnád hogyan kell,igaz nem ez a fő cél de hátha hasonlóan működne a MP-er is! :R

(#20358) claire78 válasza tobias40 (#20357) üzenetére


claire78
senior tag

SMB szervert kellene telepíteni, futtatni rajta. Nem tudom, hogy ez a lejátszó képes-e rá. Ha igen a használatijában biztosan le van írva. Ha sikerült beállítani, akkor mindegy, hogy USB vagy belső tárhely, bármelyiket tudnia kellene megosztani a hálózaton.

Egyébként meg szerintem nagyon lassú lesz a másolás, szóval át kellene ezt gondolod. :)

[ Szerkesztve ]

(#20359) bosa válasza tobias40 (#20357) üzenetére


bosa
tag

Elvileg van a meederben smb szerver [link], az ilyen problémáiddal inkább ott kellene érdeklődnöd... Meg nem ártana egy manualt elolvasni ...

(#20360) Sanya válasza kavarc (#20350) üzenetére


Sanya
nagyúr

A kérdés, hogy USB3 végén mi lóg mikyen filerendszerrel. Fat-tal gyorsabb, ntfs-sel sokkal lassabb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20361) Sanya válasza Rengete (#20349) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én így lépek be: intézőben beírom:
//DISKSTATION
nekem erre megtalálja

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20362) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

oly kérdésem lenne, a DS215j NAS-t ha bedugom az új routerbe(ASUS RTAC87U) egyszerűen nem találom a hálózaton. fix ip cím volt neki kiosztva. Hiába osztok az új routeren új fix ip címet neki, nem találom. amint visszadugom az előző routerem(ASUS RTN18U), egyből működik az azon beállított fix címen. valahol át kellene állítani a DSMen? :F :U

előre is köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#20363) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Továbbra is szenvedek a 215j-vel... :)
A sebességek aggasztóak.
Gigabites hálózat.
Beépített lemezre írás hálózaton: 5MB/s
USB lemezre írás hálózaton: 3-5MB/s
Másolás NAS-ról PC-re: 5-9MB/s

Csak valami beállítási problémára tudok gondolni, mert ez annyira gyenge... A routerre kötött usb tudott 30MB/s olvasás és 25MB/s írást ugyanezena hálózaton. Ehhez képest a NAS sebessége kritikán aluli, pedig az összes extra szolgáltatást leállítottam. MIvel lehetne helyretenni az olvasás/írási sebességeket?

A másik gondom a DS. Hajnalig szenvedtem vele mire rábírtam, hogy letöltsön. Portok nyitva a routeren. A gond most az, hogy nem tölt fel. Mit kellene megnéznem, ahhoz, hogy rendesen működjön a feltöltés is?

köszi!

(#20364) kavarc válasza Sanya (#20360) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!
ext4-es FS van a külső vinyón. :)
Így is ilyen gyenge. Sajnos az írás mellett az olvasás sem túl rózsás.

(#20365) caris1 válasza TBMC (#20362) üzenetére


caris1
tag

A NAS-nak fix IP címe van, vagy pedig DHCP-n kér IP címet a routertől? Ebben az ablakban pontosan mi van?

Ha DHCP-n kér címet a routertől, akkor az új routeren is be van kapcsolva a DHCP?

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20366) TBMC válasza caris1 (#20365) üzenetére


TBMC
addikt

MAC cím alapján van kiosztva routerből. Mind két esetben. illetve, igen az új routeren is be van kapcsolva a szórás.

:R

markbellus.hu 

(#20367) caris1 válasza TBMC (#20366) üzenetére


caris1
tag

De én itt a képen azt látom, hogy fix IP cím van beállítva a NAS-nak. Az új router is a 192.168.1.x tartományban van?
Én azt csinálnám, hogy bekapcsolnám az új routeren a DHCP-t ha nincs bekapcsolva, valamint a NAS-on is. Úgy mennie kell.

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20368) TBMC válasza TBMC (#20362) üzenetére


TBMC
addikt

másik kérdés lenne még: külső hálózatról, miért olyan sizonyú lassú a NAS írás/olvasás sebessége? :F (ds215j) pár perc eltelik mire megtudok nyitni egy nagyobb excel filet.

caris1: az új router 192.168.2.x tartományban van :F

akkor amint hazaérek (mert jelenleg külső hálózatról kapcsolódtam, hogy küldjem a képet, tegyem át DHCP automatikus IP cím kérésre a NAS-t, illetve a routeren engedélyezve van a dhcp szórás, és akkor a routeren beállított új ip cím mac address alapján akkor már azt fogja értelmezni igaz? tehát valószínűleg dhcp kérés gondja volt, hogy le van tiltve a nas on.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20369) bosa válasza TBMC (#20366) üzenetére


bosa
tag

a kép alapján nem dhcp-n kapja hiszen dhcp használata: NEM

Így elsőnek vezérlőpult->Hálózat interfész-> Szerkeszt>Hálózati konfiguráció automatikus lekérdezése

(#20370) caris1 válasza TBMC (#20368) üzenetére


caris1
tag

Akkor azért nem megy, mert más tartományban van a router és a NAS.
Pontosan mit szeretnél? A régi routert leváltani az újra? Vagy egymás mellett üzemeltetni a kettőt?

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20371) TBMC válasza caris1 (#20370) üzenetére


TBMC
addikt

most jelenleg egymás mellett üzemel a kettő, de szeretném a régi routert kiiktatni, és csak az újat használni.

bosa: köszönöm, igaz, ez lesz akkor a gond valószínűleg, benéztem ;] amint hazaérem , be is kapcsolom, és reménykedek, hogy minden OK lesz. van esetleg más teendőm? azon kívül, hogy az új routeren kiosztott fix IP címhez tartozó portokat feloldom? (azokat a portokat amik jelenleg is nyitva vannak, hogy megfelelően működjöj a NAS)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20372) fogtunder válasza TBMC (#20371) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor hagyd békén a NAS-t, szedd ki a régi routert és az újat állítsd át, hogy a 192.168.1.xxx tartományt használja, utána jó lesz.

így külön alhálózaton vannak, aminek gondolom az az oka, hogy be van kapcsolva mindkét routeren a DHCP, ami eleve nem jó dolog, hacsak nem tudod, hogy mit csinálsz és direkt állítasz be két külön alhálózatot otthonra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20373) bigdady válasza tobias40 (#20355) üzenetére


bigdady
nagyúr

Minek kulso hdd a mede8ernek? Tedd a nas hdd-re a filmeket es mindkettő legyen egy routeren. Maris megsporoltal egy hdd-t es halozatbol (nfs ajánlott) megy a lejatszas.

[ Szerkesztve ]

(#20374) TBMC válasza fogtunder (#20372) üzenetére


TBMC
addikt

először így próbáltam, amikor hazahoztam az új routert. (ahogy írtad) De így nem ment, ezért csináltam jelenleg alhálózatot, mert így működik. Viszont szeretném kiiktatni a másik routert.

Amennyiben bekapcsolom a dhcp fogadást a NAS-on, és kiveszem a 192.168.1.x en lévő routert, de a másikon ami 2.x tartományt szórja - elviekben működnie kellene, igaz?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20375) fogtunder válasza TBMC (#20374) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hogyhogy nem ment? én előre bekonfiguráltam az enyémet (ASUS RT-N15U-ról N18U-ra csere), WiFi, DHCP, fix IP-k, port forward szabályok, aztán csak kicseréltem a kettőt, beállítottam a netet és ment tovább az élet.

szerintem ne legyen két DHCP szerver egy hálózaton, valamelyik routeren kapcsold ki. illetve ha a routerben fixálva van az IP, akkor nyugodtan átnyomhatod a NAS-t automatikusra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20376) Statikus


Statikus
senior tag

Mindenkinek, aki keresi a NAS-t, de nem találja:

http://find.synology.com

Ha a (routeres) modembe van dugva, akkor 192.168.0.x lesz az DHCP által osztott IP címe, ha a modembe van bedugva egy külön router és abban a NAS, akkor 192.168.1.x lesz kiosztva.
A router alhálózatában lévő eszközök simán nem látják a routeres modembe dugott (azaz más alhálóban lévő) eszközöket, ezért célszerű egy alhálóba kötni, vagy elmélyülni a hálózatok működésében, a beállításokban. :)

(#20377) Statikus


Statikus
senior tag

Abban segítsetek légyszi, hogy miért kel fel x időnként a NAS hibernálásból, senki nem keresi, senki nem használja, nincs map-elve, nincs külső elérés beállítva, semmi...
Egy valamire használom, másik non-stop syno időzítve backupol rá, naponta 1x.
Nem lehetne valahogy lelőni, hogy ne álljon fel minden hálózati mozgásra, sajátgép klikkeléskor hálózat felderítésre stb?

(#20378) gbors válasza Statikus (#20377) üzenetére


gbors
nagyúr

Sokszor felmerült már, eddig nem láttam rá választ....

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20379) Alex91 válasza bigdady (#20373) üzenetére


Alex91
félisten

Na, ezert nem ertem en se! Ha van NAS, akkor minek hdd a lejatszoba :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20380) Sethdobaloah válasza kavarc (#20363) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

portok: katt
(meg mondjuk a ds-re is itt keresném a megoldást)

Lassú sebesség: tuti nem indexel éppen csillió képet meg zenét meg videót?
Vagy nem fűzi fel éppen a második vinyót az első mellé RAID-be?
Nem döglődnek éppen a vinyók?

Nálam a 215j kiakasztja a gigabites hálót ha róla másolok a PC-re.

...csak én vagyok helikopter?

(#20381) Mykl


Mykl
tag

Sziasztok!

Egy DS115 NAS-om van ami nem kodolja újra a filmeket, ezért nem tudok mindent lejátszani az Apple TV-n és a ChromeCaston. Tudtok valami olyan kodolo progit OsX-re amivel át tudom kodolni a filmeket?

Köszi
Mykl

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20382) bigdady válasza Mykl (#20381) üzenetére


bigdady
nagyúr

Osx-re nincs ds video app?

(#20383) claire78 válasza Mykl (#20381) üzenetére


claire78
senior tag

(#20384) Mykl válasza bigdady (#20382) üzenetére


Mykl
tag

a DS Video nem kodolja át a videot!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20385) Mykl válasza claire78 (#20383) üzenetére


Mykl
tag

sajnos meg kell venni a 9,99€ pro-t mert csak az kodol!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20386) bigdady válasza Mykl (#20385) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nplayer vagy plex?

(#20387) Sanya válasza Mykl (#20381) üzenetére


Sanya
nagyúr

chromecastnek az x264-es kódolású filmeket válaszd!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20388) MrCsiT válasza kavarc (#20363) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Másolás NAS-ról PC-re: 5-9MB/s" - a NAS-on nézd meg, minek látja a hálózatot.
SMB 3.0-t bekapcsoltad a NAS-on?
Hogyan másolsz a NAS-ra?
Úgy lenne a legtutibb, ha csinálnál egy "csatlakozok" usert a NAS-on, akinek van olvasási joga a megosztott mappára, majd
hálózati meghajtóként ezzel a userrel/pw-vel felvennéd win/akármi alá, és egy commanderrel vagy intézővel másolnál rá.
Ha megvan a gigabit, és fel van csatolva a meghajtó, nem kaphatsz ilyen gyenge másolási értékeket,

kivéve

ha új a NAS, és felmásoltál rá a photo mappába 32000 képet/videót, és épp ahhoz készít indexképet. :DDD

Tehát, javaslom, a másolás alatt lépj be a DSM-be, és nézd meg - akár widget-tel - hogy mennyi a prociterhelése a NAS-nak..

Írj, hogy mi lett!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20389) Varszegig válasza TBMC (#20371) üzenetére


Varszegig
veterán

Az Ac87U jól kezeli az upnp szabályokat, érdemes azt használni.

(#20390) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Egy Synology DS 214 boldog tulajdonosa vagyok, de egy kis problémám akadt vele mostanság. World of Tanks játék közben a ping értékem a 15-25-ös értékről felugrik 999-re, a tankom irányíthatatlanná válik. Pár másodperc után minden helyre áll. Letöltés nem sok fut, a sávszélességem sincs teljesen kihasználva. Telekom 120/10-es előfizetésem van, Cisco EPC 3925-ös routerrel.
Mi lehet a megoldás?

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20391) hemaka válasza Digital (#20390) üzenetére


hemaka
nagyúr

A cisco a ludas, egy kalap szart nem er. Nalam is volt olyan, mindent probaltam vele(csak modemkent ment, kicsereltettem ujra), de vegul inkabb atmentem a digihez. Azota megszunt az ilyen jellegu problemam.
Szoval nem a NAS a gond a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#20392) Digital válasza hemaka (#20391) üzenetére


Digital
addikt

Azt elfelejtettem írni, ha kikapcsolom a NAS-t, akkor megszűnik a probléma! Mondjuk attól még lehet hulladék a Cisco...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20393) hemaka válasza Digital (#20392) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyaltalan nem jelentkezik nas nelkul?
Mert nalam nagyon nem birta a kapcsolatokat a cisco. Konkretan arrol ment a tv is, ha a gyerek bedurrantotta a mese csatornat, az online jatekokat el lehetett felejteni. (Neha meg a netezest is) :D

Esetleg kerj valakitol kolcson egy routert es probald csak modemkent hasznalni a routert, hatha javul a helyzet.

(#20394) MrCsiT válasza Digital (#20390) üzenetére


MrCsiT
addikt

QoS-t tud a Cisco-d? Ha igen, adj sávszélt és prioritást a játéknak, amit játszol..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20395) caris1 válasza Digital (#20390) üzenetére


caris1
tag

Pont ugyanez volt nekem is. Volt egy (elég gyenge) Belkin routerem és ha a NAS (214se) be volt kapcsolva, akkor véletlenszerű időközönként ping pár másodpercre felugrott az egekbe. Ha a NAS ki volt kapcsolva, akkor minden jól működött. Mióta a routert kicseréltem egy RT-N18U-ra, azóta megszűnt a probléma és minden hibátlanul megy.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20396) Digital válasza caris1 (#20395) üzenetére


Digital
addikt

Akkor valószínű kell még egy routert vennem (bár előtte kipróbálom egy kölcsön darabbal). A Cisco maradna modemként.

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20397) claire78 válasza Mykl (#20385) üzenetére


claire78
senior tag

:U

(#20398) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Biztos tud rá válaszolni valaki egyből.. :)

Adott egy syno 212+ most cserélek 215+ ra meg tudom e oldani a hdd áthelyezést biztonsági külső mentések nélkül ha csak a jelenlegi konfig file-t mentem le és behelyezem 215 be 1/1 be a hdd ket ahogy 212 be volt. Vagy kell valami extra dolgot is csinálni.... (SHR kötet 2*2TB)

Előre is köszönöm...

:R

(#20399) AtaWrc válasza Digital (#20390) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali

Bőven lehet ludas a WOT is, egy nagy rakás szar lett az a játék.
Egyre több gond van vele.
Játék közben kérdez rá a pingre másnál.

(#20400) Core2duo6600 válasza partytime25 (#20398) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Semmi extrát nem kell csinálnod, csak átteszed a hdd ket az újba, majd amikor megtaláltad a asszisztenssel a migrációt kell választani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.