Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) kaviat válasza Magnat (#20046) üzenetére


kaviat
tag

ezt tapasztalom én is a syno routerrel, 5Ghz ac egy légtérben müködik leginkább, ha már egy szobával (pláne 2) arrébb megy az ember akkor néha átugrik a 2.4esre. most beraktam a routert lakás majdnem mértani közepére, innen úgy ahogy megy. de pl. most ebben a pillanatban a macbook-om ugyanabban a szobában 3 és fél méterre van a routertől és 75 - 77%-ot mutat a Wifi Signal.

[ Szerkesztve ]

(#20052) noorbertt válasza noorbertt (#20049) üzenetére


noorbertt
őstag

Félre siklottam, igen kettőt tudok hozzá kötni és a többi fizetős. (reggel van) :)

(#20053) #29810560 válasza Mauzes (#20047) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS tűzfalán átengedted az FTP portot? :F

(#20054) #29810560 válasza kaviat (#20051) üzenetére


#29810560
törölt tag

Új Synology (RT1900ac) routered van? :F

[ Szerkesztve ]

(#20055) fuzer.zsolt válasza kaciokos (#20050) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Szia, írtam privátban kérdést, kérlek nézd meg!

Zsozsó

(#20056) Mezga Aladár válasza #29810560 (#20053) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én is átengedem, viszont csak az ftps szerver fut az ftp nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20057) tobias40 válasza noorbertt (#20049) üzenetére


tobias40
veterán

Mit értesz "offline"alatt?

Az SS szoftverével tudod használni a kamerákat és ehhez 2 ingyen licenszt kapsz a többi fizetős!

Az hogy mennyivel rögzítesz azt te döntöd el nem függ a licenszek számától!
Lehet csak "nézni" és lehet pluszban rögzíteni uanazzal a kamerákkal!

(#20058) kaviat válasza #29810560 (#20054) üzenetére


kaviat
tag

igen, finom darab. egy tplink wrt1043ast cseréltem le vele. a syno gyorsabb, jobban skázázható (júzerenként), jobban összebarátkozott a NAS-al (415play). szárazabb, tisztább érzés. a wrt-nek elég sűrün alá kellett rugni, bár néha csak a wifi-t dobta el. persze kell még egy kis idő, még csak 1 hete muzsikál itthon az TR1900-es, eddig meggyőzött, de majd egy hónap stabil működés után fogok igazán lelkesedni. remélem az itthon előforduló erőforrásokkal el fog boldogúlni (NAS, 3 - 4 laptop, 4 ios eszköz).

megj : amikor készenlétes vagyok, kell a stabíl háló itthon is, hogy a céges laptopomról 7/24-ben el tudjam érni a céges VPN-t, bosszantó ha instabíl a router, egy ideje már a készenlétes hetemet egy router alárugással kezdem. remélem a syno jobb lesz. oda jutottam, hogy már a kölköket is kitanítottam, hogy kell ki majd bekapcsolni a wrt-t ha nem megy a steam vagy a kedvenc youtube : ))

(#20059) gbors válasza Darvascapone (#20048) üzenetére


gbors
nagyúr

Az alacsonyabb átviteli sebesség mellett, amivel esetleg együtt lehet élni, a NAS válaszideje elég random lesz, ami viszont elég idegesítő. Pl. bekapcsolsz egy mikrosütőt, és elkezd akadozni a film, amit nézel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20060) Darvascapone válasza gbors (#20059) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Arra gondoltam hogy a Nast a tv melle rakom es kabelel kotom ra. Vagy ez abszollt hulyeseg?

Capone

(#20061) #29810560 válasza kaviat (#20058) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R
Még egy kérdés. ... ha, megengeded?

A DIGI az ISP szolgáltatód? :F

(#20062) #29810560 válasza Mezga Aladár (#20056) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Csak tipp volt. :)

Jómagam, nem használok FTP-t. Ki van kapcsolva a szolgáltatás. Web DAV-ot, meg CIFS-t használok.

(#20063) kaviat válasza #29810560 (#20061) üzenetére


kaviat
tag

UPC van itthon, megvallom fogalmam sincs most épp mekkora sávszéllel (rég láttam számlát, azon ott szokott lenni hogy mennyi pontosan). 240 v. 250 rémlik, de folyton duplázgatnak, amúgy mind1. ha rendesen elindúl valami lefele kb 15 - 17 Mbyte/s a torrent (a wrt mellett 10 - 12 volt a legtöbb, de akkor egy régebbi laptop volt 100as etherneten, viszont a NAS gigás bár szerintem nem ezen múlik - sajna nem néztem a NAS-t a régi wrt-vel). amíg nem korlátoztam, felfele másfél - 2 Mbyte/s-ot is láttam. a gigás DIGI-nek azért tudnék örülni (bár így is elvagyok) : )))

úgy vettem észre, hogy eddig még nem akasztotta meg a 415play-t a torrent

(#20064) gbors válasza Darvascapone (#20060) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem feltétlen hülyeség, csak nem jellemző (99% csillag-elrendezést használ), ezért nemigen fogja tudni senki megmondani, milyen gondokra számíthatsz. Gondolom, a TV is meg a NAS is WiFi-n kapná az IP-címet a routertől - már rögtön abban sem vagyok biztos, hogy nem a routeren keresztül menne a forgalom akkor is, ha direktben összekötöd a TV-t és a NAS-t. Ha van kedved, kísérletezz vele, előfordulhat, hogy összeáll, és elégedetten használod, de biztatni sajna nem tudlak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20065) #29810560 válasza kaviat (#20063) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R

A DIGI lett volna érdekes.
Kíváncsi lettem volna, hogy működik-e rajta az IPv6-DP, de így tárgytalan.

(#20066) kaviat válasza #29810560 (#20065) üzenetére


kaviat
tag

nekem az IPv6 még olyan gyerekcipőnek tűnik, ahol tudom le is tíltom. még, persze tudom, hogy ez a jövő

(#20067) tobias40


tobias40
veterán

Ha kiveszem a Nas-ból az egyik lemezt azt az usb-re dugva látni fogja a Nas?(gondolom,nem)

és erre vki?

[ Szerkesztve ]

(#20068) caris1 válasza tobias40 (#20067) üzenetére


caris1
tag

Ha egy RAID 1 tömb egyik lemeze volt, akkor így lehet USB-re csatlakoztatni.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20069) tobias40 válasza caris1 (#20068) üzenetére


tobias40
veterán

SHR-ben van jelenleg..

De a linkben leírtam mit szeretnék pontosan.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20070) Mauzes válasza #29810560 (#20053) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt így érted?

Emellett router port továbbítás és TC beállítások.

Nem értem, hogy mi nem jó, de továbbra is kapcsolathívási hibát ír...

(#20071) juhasz406


juhasz406
tag

Jó estét!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy synology nas, ftp beállítva és egy total commander, interneten keresztül kapcsolódok a nas-ra. Látom a fájlokat és másolni is tudok meg feltölteni is, sikerült a kapcsolat! De van egy gond megnyitni nem tudom a fájlokat semmit sem csinál. Hálózati meghajtóként is van csatolva egy megosztott mappa, ha onnan megnyitok egy fájlt akkor a webböngészőt nyitja meg és ez a hibaüzenet fogad.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#20072) #29810560 válasza Mauzes (#20070) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen!

... de, az alap FTP portokat nem kell port forwardolni a routeren 20; 21; (esetleg ha SFTP-t használsz) 22? ... vagy teljesen más portokra írtad át a kapcsolatot? A router tűzfal FTP fájlszerver bejegyzése melyik portot/portokat jelenti?

(#20073) noorbertt válasza tobias40 (#20057) üzenetére


noorbertt
őstag

hm, ezt majd ugy is meglatom ha elottem van.. mint hogy merre.
Remeljuk a tobbire is jon segitseg , koszi:)

(#20074) Patice válasza noorbertt (#20042) üzenetére


Patice
Topikgazda

215j szerintem épp elég lesz erre a feladatra, kicsit erősebbet vennék a kamerák miatt, 215+ már jó választás, azzal biztos elleszel évekig. :K

A Maximális megosztott mappa szinkronizálási feladat azt jelenti, hogy ezek a gépek képesek másik Synology NAS-sal együttműködni és a másik eszközre biztonsági másolatot készíteni, vagy szinkronban tartani pár megosztott mappát. Ez a szám a 215j esetében pont 2.

215j max. 10 IP kamerát képes kezelni, de ebből 2 az ingyenes licensz, a többi kihasználásához már további licenszeket kell venned.

Szoftverfrissítés: ahogy eddig látom, kb. 5 évig kap friss rendszert egy Syno NAS, utána már csak biztonsági frissítéseket. Az újabb és persze egyre nagyobb hardverigényű DSM-ek miatt valószínű, hogy lassabb lesz az utolsó DSM-mel, mint az elején.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20075) zeeland66


zeeland66
tag

Sziasztok, évek óta egy DS112j-t használok..elérkezett az idő,hogy erősebbre cseréljem..mit javasoltok?
főként torrent fut rajta, de 2-3 PC +telefonok+médialejátszó kiszolgálása egy időben, már gondokat okoz.
előre is köszönöm.

(#20076) fuzer.zsolt


fuzer.zsolt
csendes tag

Meg tudná valaki mondani, hogy DS414j RAM bővíthető-e?

Zsozsó

(#20077) noorbertt válasza Patice (#20074) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm, akkor inkább az erősebb verzió lesz a kiszemelt.

Az adatok csak az eszköz (mobil, laptop) és a nas között áramlik minden esetben?

(#20078) eric.cartman válasza fuzer.zsolt (#20076) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nem (normális keretek között nem)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20079) Sanya válasza eric.cartman (#20078) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem normális keretek közt hogy bővíted? forrasztasz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20080) Borisz76 válasza noorbertt (#20077) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlen...helyi hálón igen de mi van ha a világ másik feléről akarod elérni a nas-t ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20081) fuzer.zsolt válasza eric.cartman (#20078) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Köszi. Ezek szerint a kiválasztott modell képességeivel kell együtt élni. Ha kevésnek bizonyul, akkor csere.

És ha csere, akkor az előző NAS-on levő adatokkal mi lesz, át lehet vinni? A benne lévő merevlemezeket gondolom nem lehet áthelyezni egyből az újba, hanem abba is minimum ugyanakkor tárhelyet kell helyezni, mint a régiben volt az áthelyezés miatt. Utána pedig gondolom lehet formázni a régiből kivett lemezeket és betenni az újba (ha van elég hely).

Jól gondolom ezt?

Zsozsó

(#20082) GrofUr válasza Patice (#20074) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

215J-s NAS-on rögzítek 10db 720p-s kamerát. Tökéletesen megy. Viszont egy érdekesség, hogy ugyan azt a kamerát raktam rá egy 216Play Nas-ra. Értékek:
felbontás: 1280*720
képkocka:25fps
bitsebesség: változó
képminőség: 5 (legmagasabb)
szükséges hely 215J esetén 38GB naponta
szükséges hely 216Play esetén: 23GB naponta

Nagyon érdekes.

(#20083) eric.cartman válasza Sanya (#20079) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Igen. Csináltam anno ilyet asus routeren, sony laptopon:
Elvileg ha találsz kompatibilis memória chipet és kicseréled a kétszeresére mondjuk, akkor ha nincs firmware-ből figyelve vagy korlátozva, akkor működhet a dolog (én tuti nem állnék neki már ilyennek) :D

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20084) nlq válasza GrofUr (#20082) üzenetére


nlq
aktív tag

sztem a 216 play valami jobb tömöritesi modszert hasznal

esetleg nem folyamatosan vesz, hanem csak mozgasra

[ Szerkesztve ]

(#20085) nlq válasza fuzer.zsolt (#20081) üzenetére


nlq
aktív tag

nem, nem jol gondolod...

siman athelyezed a winyokat amikor inditod eszreveszi hogy mas cuccban van es egy költöztetes varazslot indit el azaz ujratelepiti a rendszert a az uj DS nek megfeleloen, sot meg azt is megkerdi a varazslo kozben hogy a beallitasaidat is meg akarod tartani vagy csak az adataidat

itt egy tutorial (meg dsm 4 hez keszult)
https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/tutorials/484

(#20086) fuzer.zsolt válasza nlq (#20085) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Nagyszerű, nagyon szépen köszönöm, ez megnyugtató! ;) :C

Zsozsó

(#20087) GrofUr válasza nlq (#20084) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Mind a két esetben ugyan úgy van beállítva. Ezt mondja a kalkulációnál.

(#20088) noorbertt válasza Borisz76 (#20080) üzenetére


noorbertt
őstag

Pedig pont az lenne a lényege hogy "saját felhő" , nem?

(#20089) nlq válasza GrofUr (#20087) üzenetére


nlq
aktív tag

akkor marad a tomoritesbeli kulonbseg
mondjuk en azert kivancsi lennek ra hogy a kalkulacio ellenere fizikailag mennyit foglal...

lehet hogy az ujnak rosszul kalkulal a szoftvere :)

(#20090) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Biztos volt már róla szó.., ha a DS211j nas-ban volt 2 db hdd raid5-ben, akkor azokat ha kiszedem tudom olvasni külön?
Most egy DS214-es van de abba már beletettem az új vinyókat és külső usb-ről nem sikerült olvasni a régit.

Köszönöm!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#20091) GrofUr válasza nlq (#20089) üzenetére


GrofUr
csendes tag

A kalkulációnak megfelelően történt a helyfoglalás mértéke.

(#20092) fuzer.zsolt


fuzer.zsolt
csendes tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem!

Választanom kell, hogy a Download Stationt VAGY a Transmissiont használom torrentezésre, vagy mehet egymás mellett a kettő?

A Transmission beállításával bajlódok, és olyan üzenetet kaptam, ha beállítom a Transmissiont, akkor megszakadhat a DS kapcsolat. Azon viszont jelenleg elég sok torrent fut, ezért nem akartam kockáztatni a beállítás mentését.

Zsozsó

(#20093) #29810560 válasza fuzer.zsolt (#20092) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát csodálkoznék, ha menne két különböző torrent program egy eszközön egyszerre. :K

Azonos IP című gépen fut, azonos portokat használ mindkettő. Mi különbözteti meg így IT oldalról a két torrent programot egymástól? :F

A nevük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20094) fuzer.zsolt válasza #29810560 (#20093) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

Akkor le kell állítani a DS-t. VBiszont nem tudom milyen portot kell beállítani, a routeren külön kell-e beállítani portot, fix IP-t?

A NAS a 16881 portot használja.
A Transmission 51413
A GUI a 9091

Nekem ez tökéletes kavalkád...

Zsozsó

(#20095) crissprivat válasza GrofUr (#20091) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az adatfolyamot állítsd 4096 kbps-ra.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#20096) #29810560 válasza fuzer.zsolt (#20094) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Transmission-ban nem tudok segíteni. Azt majd megteszi más.

Én Download Stationt-t használok, ami BT-re alapból a 16881 TCP (DSM v2.0.1 és újabb rendszerrel rendelkező eszközök) portot használja.

Ezt kell átengedni a NAS-tűzfalán és - ha szüksége - a routeren port-forwardolni a NAS belső IP címére.
(Az én routeremen - ASUS - ki sincs nyitva a port mégis megy. Sőt, ahogy elnézem a NAS tűzfalon sincs explicite megnyitva. Szerintem elintézi a Download Station.)

A NAS-nak egyébként mindenképpen fix IP kell a belső hálón.

Ja! ... és persze a DS alapportját (gyárilag 5000 TCP, de célszerű megváltoztatni) - mert a Download Station is azt használja - port-forwardolni kell a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#20097) bosa válasza fuzer.zsolt (#20092) üzenetére


bosa
tag

Nekem megy a download station, transmission és még egy rtorrent is egy ds212j-n. Egyedül a portokat kell állítani hogy mindegyik mást használjon... Kevered a dolgokat nézz utánna melyik port miért felelős. Ha valakinek nincs alap hálózati ismerete az minek kezd bele egy nas konfigurálásába? Miért hiszi azt mindenki hogy megveszem kiveszem és tökéletesen működik, az informatika továbbra is egy szakma amit tanulni kell, annak ellenére hogy egyre többet használjuk a mindennapi életünkben....

[ Szerkesztve ]

(#20098) #29810560 válasza bosa (#20097) üzenetére


#29810560
törölt tag

Úgy OK! Ha nem használnak azonos portokat, működhetnek egymás mellett.

"Ja! ... és persze a DS alapportját (gyárilag 5000 TCP, de célszerű megváltoztatni) - mert a Download Station is azt használja - port-forwardolni kell a routeren."

Ez félreérthető volt. Pontosítom:

A DS(DSM) és a Download Station is alapból a gyári 5000 portot használja. Nem azért célszerű megváltoztatni a portot, mert ütik egymást, hanem a nagyobb biztonság miatt, hogy ne a mindenki által ismert gyári érték legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20099) bosa válasza #29810560 (#20098) üzenetére


bosa
tag

Az alap beállításban sem azonos mint ahogy írta:
"A NAS a 16881 portot használja." Ami ugyebár a download station portja a kliensben ezen megy a torrent forgalom
"A Transmission 51413" Ua mint az előző csak a transmission forgalma
"A GUI a 9091" Ezen jön be a webes felület illetve a gui is ezzel kommunikál....

akkor miért is akadna?

szerk.: ha megfelelő a jelszó és be van állítva az automatikus tiltás akkor teljesen mindegy milyen port nekem 3 próba után tilt örökre az időt szándékosan nem írom :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#20100) fuzer.zsolt válasza bosa (#20097) üzenetére


fuzer.zsolt
csendes tag

A helyzet az, hogy pontosan tudom - tapasztalatból - hogy nem fog az magától működni. :N

Éppen azért kérdezősködök itt. Segítséggel már sok minden sikerült, és ragadt is rám valami. Tudom, hogy nem foghatja mindig más a kezemet. :N
Eddig amit akartam, többnyire elértem, ha ugyan nem volt lehetetlen. :K

Remélem a NAS is az elvárásaimnak megfelelően fog működni hamarosan, bár egyelőre csak bosszankodom miatta. :W

A válaszod azért megnyugtat, jelenleg is fut a DS és a uTorrent egymás mellett. :DD

Az szerintem meg érthető, hogy bármennyire igazad is van abban, hogy az informatika egy szakma, amit tanulni kell, arra nincs idő, mikor egy problémával szembetalálom magam. Vannak segítő csoportok, de itt vannak a legnagyobb szakértők a témában. :C Ezért fordultam hozzátok. :))

Zsozsó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.