Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Mezga Aladár válasza need (#20650) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

nfsv4?? Vedd ki a pipát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20652) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van valakinek SK tapasztalata h., az x11 sorozat DSM 5.2 oprendszerrel, mekkora lemezméretet támogat?
4, 5, 6 TB?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20653) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Kedves fórumozók!

Ötletet kérek tőletek, hogy milyen NAS-t vegyek? Azért nem a hasonnevű topicban kérdezem ezt, mert azt már biztosan tudom, hogy Synology NAS-om lesz, mint ahogy az is volt, eddig egy 213j és egy 215j, most pedig egy 115-öm van(ami a 215j-vel azonos vas, csak 1 lemezzel).

A fő felhasználás: mail szerver és mail station, azaz levelezés, valamint a Syno-n lévő levelek a lehetőségekhez képest minél gyorsabb távoli elérése, főleg mobilon.

2 lemezes NAS-ban gondolkodok, mert tárhelyben akár 1 TB elférek, és nem vagyok egy nagy letöltögető sem.

Már nézelődtem, és jelenleg a 2 leginkább szimpatikus versenyző, a 215+ és a 716+ modellek.
Ahogy nézem, a hivatalos spec. szerint, a korábbi 215j-m fogyasztása 13,42 W volt működés közben.
A 215+ -nál ez az érték 20,77 W, míg a 716+ -nál 18,96 W.
Ehhez képest, ebben a tesztben, ugyanazzal a lemezzel mérve, a 215+ -nál 24 W-t, míg a 716+ esetén már 31 W fogyasztást mértek.
A 31 W-t már azért sokallom kicsit.

E mellett, szeretnék x86 64 bites procis NAS-t, egyrészt jövőtállóbbnak látom, másrészt a 716+ -ban a 4 magos proci valóban erős versenyző. Szerintem, majd a DSM 6.0 Bétában lévő Mai Server Plus -t szeretném majd használni, amit jelenleg még tesztre is csak az x86_64-es procis NAS-ok kaptak meg.

Itt a Web Server Response Time adatot néztem: ha jól gondolom, ez kapcsolatban van pl. a DSM felület megjelenítésével is, hiszen az is egy Webes szervíz? :F

Ez alapján, elég lehetne a középértéket nyújtó 215+ , de az meg se nem Marvell Armada, se nem x86 64 bites, hanem Annapurna Labs Alpine AL-212 procis, így kérdés, hogy vajon a jövőbeni fejlesztéseket megkapja-e olyan gyorsasággal, mint vagy az x86-os platform, vagy az elterjedtebb Marvell Armada?

Ramból min. 1 GB-t szeretnék a NAS-ban, de pl. a 716+ -ra azt írja a legionhardware cikke, hogy elvileg cserélhető benne a ram, a gyári 2 GB helyett (ami most még bizonyosan elég nekem) majd 4 GB-s modulra.

Ár most nem kérdés (bár természetesen az is szempont), viszont a fogyasztás, az igen, mert nem szeretnék 4-5 éven belül NAS-t cserélni, így átgondolom a választást, mert +50% fogyasztás nem mindegy nekem, és most kissé tanácstalan vagyok.. :F

Ti mit javasoltok?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20654) airsoftpro válasza Tuomas (#20643) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Köszi, nem rossz ötlet, megpróbálom :)

(#20655) Magnat válasza MrCsiT (#20653) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

csak a fogyasztás-ár témához: 15 watt többletfogyasztás 5 év alatt 40ft/kwh-val számolva: 0.015*40*24*365*5 (fogyasztás*áram ár*24 óra*365 nap*5 év)=26280Ft

Ha meg csak a 215+ és a 716+ játszik , akkor ott 5 év alatt fogyiban lesz kb ennek a fele-harmada, mondjuk 15 ezer forint ... a két nas között meg árban van majdnem 50 ezer forint ... szóval nem biztos, h ennyire rá kéne menni a fogyasztásra sztem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20656) Sanya válasza MrCsiT (#20653) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mail szerverhez szerintem a lehető legtöbb memória kell, véleményem szerint 512Mb is kevés lehet. Ha mindenképp olcsó, 1Gb ramos, esetleg intel procis nast keresel, akkor a ds214play is atom processzoros, de hogy x86 vagy x64 a szoftver rá, azt nem tudom.

Szerk: most látom hogy nem is 215j-t akarsz venni, hanem komolyabbat. Ds716 elég combos, annak el kell bírnia mindent.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20657) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#20652) üzenetére


MrCsiT
addikt

Csak a Synology tapasztalatát tudom megosztani Veled:

"Taipei, Taiwan—July 30, 2014—Synology® Inc. today announced compatibility results for new WD Red® and WD Red Pro 3.5-inch NAS hard drives, including WD60EFRX (6 TB), WD50EFRX (5 TB), WD4001FFSX (4 TB), WD3001FFSX (3 TB), WD2001FFSX (2 TB). After comprehensive stress testing, Synology has confirmed the above hard drives to be compatible with selected DiskStations and RackStations from x15, x14, x13, x12, x11, x10 series."

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20658) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#20657) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20659) GrofUr


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Beállítási segítség kellene. Adott egy samba megosztás és azt szeretném a synology nassal önmagára lementeni. Sajnos ahogy néztem a beállításokat csak úgy lehetne, hogy a synologyval mentem le a tartalmat egy távoli megosztásra. Ahol a szamba megosztás van oda nem szeretnék semmilyen plusz programot telepíteni.

Köszönöm.

(#20660) caris1 válasza GrofUr (#20659) üzenetére


caris1
tag

Rendszeresen backupolni szeretnéd a NAS-ra a megosztás tartalmát, vagy pedig csak 1x átmásolni?

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20661) Varszegig válasza airsoftpro (#20641) üzenetére


Varszegig
veterán

Amazon Glacier-be is mentheted, Glacier Backup-pal. Havi pár centből megúszod.

(#20662) GrofUr válasza caris1 (#20660) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Van egy szerver samba megosztással. A synology lenne a mentő szerver. Tehát heti/havi/éves mentést szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#20663) caris1 válasza GrofUr (#20662) üzenetére


caris1
tag

A Backup app biztos nem tudja ezt megcsinálni:
Remote mounted shares cannot be selected as the backup source or destination.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20664) GrofUr válasza caris1 (#20663) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Ez baj. Akkor nem értem a mentési funkciót, mert ha meghal a szerver akkor a mentési db is vele hal. Ezért szerettem volna a syno-val menteni, hogy a db is a mentett cuccokkal együtt legyen.

(#20665) Patice válasza MrCsiT (#20653) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem DS716+...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20666) need válasza Mezga Aladár (#20651) üzenetére


need
addikt

ez sem segített... :O

viszont..

mivel nem nagyon vagyok jól linuxban és nem sok parancsot ismerek elsősorban azt szeretném kideríteni hogy egyáltalán van e NFS megosztás!!?
létre hoznám újra a volume1/ és ide mit kellene írnom hogy az egész Diskstationt lássa..?! Vagy egyáltalán hogyan tudom kideríteni hogy van e NFS megosztás..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#20667) Mezga Aladár válasza need (#20666) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Popi nfs böngésző?
Mappa megosztás?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20668) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#20667) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

nfsstat -l

Terminálon kiadva a parancs.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20669) a.gabriel


a.gabriel
tag

van különbség adatátvitelben a duplex és a full duplex között?

nekem ezt mutatja:

De láttam már a neten olyan képet, ahol minden ugyan az volt, csak ott full duplexet írt ki a Nas

Mindenhol CAT6 kábel, és minden egységem tudja ezt a sebességet.

[ Szerkesztve ]

A minőség az nem véletlen!

(#20670) Mezga Aladár válasza a.gabriel (#20669) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20671) a.gabriel válasza Mezga Aladár (#20670) üzenetére


a.gabriel
tag

Köszi így már tiszta. :R

De, akkor mi nem OK nálam, merre keressem? :F

A minőség az nem véletlen!

(#20672) Mezga Aladár válasza a.gabriel (#20671) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs nálad semmi gond.

Terminálban ellenörizheted a ethtool eth0 parancsal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20673) a.gabriel válasza Mezga Aladár (#20672) üzenetére


a.gabriel
tag

Elnézést kérek, de ez nekem most kínai.
Lehet, hogy gáz, mert ezt tudnom kellene...., mond, mit hogyan csináljak.

Nem szégyenlek tanulni senkitől sem!

A minőség az nem véletlen!

(#20674) Mezga Aladár válasza a.gabriel (#20673) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Töltsd le a putty nevű wines alkalmazást.
A nas vezérlőpult/terminál beállításoknál engedélyezd az ssh-t.
Utána putty megnyit, beír a nas ip, kipipál az ssh, és konekt.
Megnyílik egy parancssoros felület, először feltesz egy bizt. vonatkozó kérdést, ott ok.
Utána az user:root
pass: admin fiók jelszava, alapértelmezett 1234

Bent vagy a nas-ban.
A parancssorba az ethtool eth0 karakt, majd enter.
Kilépés csak exit vagy bezárod a putty.

Ez természetesen csak saját felelősségre, ha elrontasz valamit akkor az a te sarad.

UI az ssh terminál portját ki ne engedd a netre mert életveszélyes, tehát utána inaktivál az ssh opciót a nas vezérlőpult/terminál beállításoknál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20675) MrCsiT válasza Patice (#20665) üzenetére


MrCsiT
addikt

szerk: az világosan látszik, hogy ha megteheti valaki, akkor a közeljövőben érkező DSM 6.0 miatt, ami 64 bitre optimalizált rendszer, érdemesebb 64 bites procival szerelt NAS-t venni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20676) Boost3er válasza Elemental (#20649) üzenetére


Boost3er
tag

Engedélyezve van, illetve Sanya hozzászólására reagálva nem a guest wifi az is ki van kapcsolva. De már a NAS-on a Plex nem indul el, nem csak a tv-n vagy telefonon nem érem el. Nas-on rákattintok az alkalmazásra és nem tudja betölteni az oldalt.

(#20677) a.gabriel válasza Mezga Aladár (#20674) üzenetére


a.gabriel
tag

Minden ment simán. :))
Csak ilyen szájbarágósan kell nekem leírni (sajnos)

Úgy csináltam, ahogy leírtad, lejjebb látható a végeredmény:

Ha jól veszem ki, akkor tudja a full duplexet a systemem, csak nem írja úgy ki?

A minőség az nem véletlen!

(#20678) Mezga Aladár válasza a.gabriel (#20677) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#20679) a.gabriel válasza Mezga Aladár (#20678) üzenetére


a.gabriel
tag

:R :R :R

Annyi volna még a kérdésem mára, hogy van egy DS1511+ 2.db 4TB WD Red-el SHR-be.
Ha ezt kibővítem további 3.db-al, azaz összesen 5.db lesz benne (továbbra is marad SHR-be), akkor sebességben fog-e változni az up&down adat sebességem a mostanihoz képest? :F

A minőség az nem véletlen!

(#20680) Sanya válasza Boost3er (#20676) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor a csomagkezelőből indítsd el újra.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20681) claire78 válasza claire78 (#20648) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor megválaszolom magamnak.. :)
Eszembe jutott, hogy van itthon AirPlay képes lejátszóm, Popcorn A400 személyében.
Ki is próbáltam a rádiót, és ezen az eszközön gyönyörűen ment a lejátszás. :))
Azt hiszem belevágok ebbe az iHome eszközbe. :DD

(#20682) SeaShark


SeaShark
tag

Sziasztok!

Egyre jobban érik bennem, hogy veszek egy synology nas-t otthonra.
A kinézet típus egy 716+, mely biztos jó ideig kiszolgálna.
Olvasgatva a fórumot, az a kérdés merült fel bennem, miszerint egy ilyen nas megfelelő hálózati beállításához (távoli elérés, vpn) – minden megfelelően működjön pl.: megfelelő számú port átírányítása - az én régi wrt320N-es routerem van eredeti firmware-el megfelelő-e, vagy sem. Esetleg elég firmware-t frissíteni vagy szükséges egy új router.

Mivel nem vagyok egy hálózati guru ezért kérném a segítségeteket.

Üdv;

(#20683) Borisz76 válasza SeaShark (#20682) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kell új router venned.

Támogatási Lista ( routerek )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20684) Multibit válasza Borisz76 (#20683) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS miatt valóban nem kell új routert vennie. Viszont az a kompatibilitási lista felesleges. Bármilyen gigabites router megfelel. Az a lista csak azoknak szól, akik a NAS-ra bízzák a routerük konfigurálását.

[ Szerkesztve ]

(#20685) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Ez igy normalis?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20686) Bandus99 válasza Bandus99 (#20685) üzenetére


Bandus99
őstag

Storno, megoldas AVG Antivirus kikapcsolasa.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20687) SeaShark válasza Multibit (#20684) üzenetére


SeaShark
tag

Köszönöm az infókat, ez jó hír számomra.
Így remélhetőleg februárban sikerül megvenni a cuccost.

Esetleg valaki már rendelkezik DS716+-al?
Ha igen akkor esetleg leírná a tapasztalatait azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#20688) claire78


claire78
senior tag

Tud valaki működő ClassFM online rádió címet Audio Stationba?

(#20689) I2oli válasza claire78 (#20688) üzenetére


I2oli
tag

http://91.82.85.41:9614/CLASSFM_S#.mp3
http://91.82.85.41:9614/CLASS_FM#.mp3
http://91.82.85.44:7058/CLASS_FM#.mp3

ps.: gugli segített :) lehet a reggeli morningshownál lehal ez is

[ Szerkesztve ]

(#20690) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok...

Hátha valaki tud valami okasságot irni......

Adott egy syno nas SHR kötet total commander, helyi giga lan elérés.... ha a pc ről tolom rá az adatok 100-105MB/s körül csapat de ha lefele húzom róla tehát elvileg olvas olyan 65-70Mb körül megy úgy hogy nem dolgozik semmi a háttérben... Csak érdekesnek találom hogy pont fordítva kellene lennie nem? iráskor lenne a lassabb elvileg vagy rosszul tudom?
Ha van valami magyarázata valakinek megköszönöm...

Köszi :R

(#20691) ada19 válasza partytime25 (#20690) üzenetére


ada19
senior tag

Csak tipp, többször futottak már bele: a lemez, amire töltöd bír ennél többet?

Mégsenem

(#20692) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Tudtok dobni egy linket, hogy a NAS tűzfalát hogyan érdemes beállítani ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20693) claire78 válasza I2oli (#20689) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm! :R
Goglit ismerem, sőt használom is! :K Tegnap este vagy 2 órán keresztül kerestem, és vagy 10 linket kipróbáltam, de egyik sem ment. Az általad írottak közül sem megy az első, elindul 1 másodperc és megáll. A második megy. :K :R

(#20694) Sanya válasza Borisz76 (#20692) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem a router tűzfala védi és kész. Max a tűzfalon nyitok rá portokat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20695) Borisz76 válasza Sanya (#20694) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, nálam is így van....csak gondoltam , hogy ezen felül érdemes valamit még beállítani ?!

Nem piszkáltam mióta megvettem és beüzemeltem.

Más :

Most az ünnepek alatt otthon voltam és ki tudtam próbálni a Quick Connect-t.
Magyarországról léptem be a Németországban található NAS-ra.

Szépen vette a Download Station a feladatokat...amivel megbíztam :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20696) Tuomas válasza Borisz76 (#20695) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!

Nekem MrCsiT tanácsolta az alábbiakat:

biztonság/tűzfal, válaszd ki jobb fent a "PPPOE" lehetőséget, ne LAN-ra (otthonra) szabályozz! Itt lehet felvenni terület alapú szűrést. Menj a létrehozásra és a forrás IP-nél kiválaszthatod a területet.

Na most hogyha neked németbe van a NAS, te pedig itthon, akkor mindkét országot szerintem ki tudod választani. Ha mondjuk pl. elutazol Szibériába, és onnan akarod elérni a NAS-t, akkor előtte ne felejtsd el kiválasztani Oroszországot is! :DDD

Ugyan itt, a forrás IP fölött, a portoknál: választás a beépített alkalmazások listájáról, ott kiválasztás, és a vége felé lesz a kezelői felhasználói felület, protokollnál DSM (HTTP) és a DSM (HTTPS) mindkettőt pipáld ki. Ne feledd, ez nem a helyi hálózatra vonatkozik, hanem PPPoE!

Még egy olyat kell megcsinálnod, hogy az ablak alján van egy olyan, hogy "Ha nem teljesülnek a szabályok": Itt a pontocskát belerakod a hozzáférés tiltása felirat elé, és kész is vagy :) (ez a tűzfal fülön van, nem abban az ablakban, ahol a szűrést megcsináltad)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20697) Sanya válasza Borisz76 (#20695) üzenetére


Sanya
nagyúr

Meg tudod adni, hogy blokkolja az összes ip címet a világon, és a kivételekhez adod azokat ahonnan hozzáférhetnek ismerősök, vagy amerre utazol. Pl egy időben sok volt a kínai próbálkozás, én meg kitiltottam egész Ázsiát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20698) tobias40 válasza Sanya (#20697) üzenetére


tobias40
veterán

Mutatnál egy képet erről hogyan néz ki nálad? :R

(#20699) #29810560 válasza Tuomas (#20696) üzenetére


#29810560
törölt tag

"biztonság/tűzfal, válaszd ki jobb fent a "PPPOE" lehetőséget, ne LAN-ra (otthonra) szabályozz!"

Ez csak akkor igaz, ha a NAS maga hozza létre a PPPoE kapcsolatot, tehát router nélkül a NAS-on keresztül kapcsolódik valaki az Internet kapcsolati eszközhöz (DSL modem, ONT bridge módban, stb.) vagyis a NAS az ún. "betárcsázó".

Amennyiben routerhez kapcsolódik lokális hálózaton keresztül a NAS - ez esetben ugyanis általában az útválasztó/router a PPPoE kapcsolatot létrehozó/"betárcsázó" - akkor arra a LAN portra/portokra kell beállítani a NAS tűzfalát, amivel a lokális hálózathoz csatlakozik. (Amennyiben a NAS LAN portjai BOND-olva vannak és úgy kapcsolódik a lokális hálózathoz, akkor a BOND-ra.)

(#20700) puru válasza #29810560 (#20699) üzenetére


puru
senior tag

ez igaz, de ebben az esetben a teljes helyi Lan is tiltva lesz :)
tehát a saját belső hálózatából se fogja tudni elérni a NAs-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.