Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki használ rtorrentet? Miért lehet hogy olykor leáll? főleg új torrent hozzaadasnal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20952) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok...

Valaki hátha csinált már ilyet...

Szeretnék murmur - t telepíteni synora.

Felraktam elindult viszont cfg file-t el kéne érjem valahogy.
config file editort nem tudom telepíteni mert nincs digitálisan aláírva.. erre esetleg valami megoldás lehet hogy haggya figyelmen kívül? (DSM 5.2)

Olvastam DSM 5.1 hez irogattak hogy win SCP vel el lehet érni a jelenleg adminisztrátor jelszóval Mondjuk 5.2 öm van lehet avval nem megy. PL felhasznév: root / pass: ******
De nem engedi ellenőrzi és azt mondja Hozzáférés nem lehetséges... pedig jelszó jó azt használom nap mint nap :)...

Igy az a baj nem tudok semmijen configot módosítani bármilyen progi legyen az....

Esetleg valaki tud valami külső progit megoldást hogyan lehetne elérni?

Előre is köszi

:R

[ Szerkesztve ]

(#20953) noorbertt


noorbertt
őstag

Van valami megoldás a könyvjelzők tárolására és szinkronizálására gép és telefonok között?
Google és Firefox sync helyett

(#20954) Multibit válasza partytime25 (#20952) üzenetére


Multibit
veterán

SSH + MC.

(#20955) Konflikt


Konflikt
addikt

Sziasztok.

MAC + Synology file megosztas kerdes.
A problema roviden: lassu. 30-50MB/s fole nem nagyon megy az olvasas/iras syno-ra.
probaltam smb-n, apf-n is. Az OSX 10.11. Mig ugyanezzel az infrastrukturaval (router, switch, syno) egy windows-os gepre az elmeleti max kozeleben tortenik a masolas/iras: azaz kb 120-125MB/s-el.
Sot, ha a MAC-re bebootolok egy live tool-al, es lementem a particiot, akkor FTP-n synora szinten ami a csovon kifer, 120MB/s-el ir. Azaz biztos hogy valami OSX-es problema ez.

Van erre megoldas? Nektek is ilyen lassu?
koszonom!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#20956) partytime25 válasza Multibit (#20954) üzenetére


partytime25
tag

Köszönöm válaszodat. 2 mondatban megírnád hogy mi a lépés...
SSH engedélyezem , NAS tüzfalán adok engedélyt , Midnight commander nél pontosan milyen protokollt , jelszót adok meg? ... Mert nekem sima admin fiok tiltva van létrehoztam egy másik admint annak jelszavával próbálkoztam winSCP vel.... Valami extra belállítás kell hozzá még NAS on vagy MC ben?
Köszi

(#20957) #29810560 válasza Tuomas (#20936) üzenetére


#29810560
törölt tag

Két különböző felhasználónévvel akarsz két különböző mappát felcsatolni a Windows-ban, mint a hibaüzenetből is látszik ezt a Szamba nem engedi.

"Ugyan azzal a user fiókkal használnám őket."

... és mégsem. A belépési felhasználónak a DSM-ben felvett felhasználónak kell lennie és a DSM tartományából kell belépni.

Felhasználónév: Kiszolgálónév\DSM-ben felvett felhasználónév
Jelszó: A DSM-ben a felhasználóhoz tartozó jelszó

Pl.:

myDiskStation\felhasznalo
jelszó

Kicsit lehet "trükközni", ha a Windows User neve = DSM felhasználó neve akkor a névazonosság miatt elég a jelszó megadása. (Természetesen a DSM-ben felvett jelszó.)

[ Szerkesztve ]

(#20958) Multibit válasza partytime25 (#20956) üzenetére


Multibit
veterán

1. Telepíted a Midnight Commandert a NAS-ra
2. PuTTY-val belépsz a NAS-ra (SSH), bejelentkezel (root/admin jelszó), majd kiadod az mc parancsot.

A Midnight Commandernél semmilyen protokolt vagy jelszót nem kell megadni.

(#20959) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Winchester csere kapcsán kérném a segítségeteket, adott egy DS211j és 1db WD 2TB-os 5 éves wincheszter, mely kezdi megadni magát ezért szeretném cserélni 1 db WD Red 3TB-os lemezre.

Én az alábbi módon képzelném el a műveletet, tudnátok abban segíteni, hogy így fog-e működni?
1. a fontos adatokról biztonsági mentést csinálok egyéb lemezekre
2. a jelenlegi lemezt kiveszem a NASból
3. új lemezt beteszem ugyanabban a slotba és hagyom, hogy teljesen friss rendszer települjön az új lemezre. Mivel kb 5 éve telepítettem és mostanában csinál fura dolgokat (nem tudom hogy az öreg vinyó miatt vagy azért mert valami elállítódott) gondolom ráfér.
4 miután az új rendszer feltelepült és sikerült teljesen beállítanom, akkor betenném a másik slotba a régi lemezt és átmásolnám róla az adatokat. Ez a leggyengébb pontja a tervnek :) nem tudom hogy akkor látni fogja-e a 2. lemezt, adatok megmaradnak-e és hogy nem kavar-e be hogy mindegyik lemezen van rendszer.

Szerintetek ez így működhet? Ti hogyan csinálnátok, mit javasoltok?

Előre is köszönöm!

(#20960) caris1 válasza Antilhu (#20959) üzenetére


caris1
tag

Nem kell ennyire túlbonyolítani :)

1. Biztonsági mentést csinálsz az adataidról (kihagyható, csak a biztonság kedvéért).
2. Berakod az új lemezt, új kötetet hozol rajta létre.
3. Átmásolod az adataidat a régiről az újra.
4. Régi HDD-t kiszedheted.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20961) Antilhu válasza caris1 (#20960) üzenetére


Antilhu
tag

Tényleg egyszerűbbnek tűnik... de mi fog akkor történni amikor kiveszem a régi lemezt már csak az új lemezzel indítom el a NASt?

Ekkor tudja úgy telepíteni a rendszert, hogy az új lemezre másolt adatokkal nem lesz gond? Elég meredeken hangzik...

Egy frissen települt rendszernél, hogy jelenek majd meg a megosztott mappák?

Ha jól értem akkor így is garantálható, hogy semmi régi beállítás nem mászik át az új lemezre csak az adatok.

(#20962) Patice válasza caris1 (#20960) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az adatokat mentsd ki más lemezekre.

Aztán mentsd le a beállításaidat (annak egy részét lehet csak).

Régi lemez ki.

Új be a helyére - az első lemezhelyre!

Adatokat visszarakod. Régi lemez jó lesz még akár fájltárolásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20963) Borisz76


Borisz76
veterán

Keresnék egy Total Commander-hez hasonló fájlkezelőt.

A Mindnight Commander-t próbáltam de nincs hozzá parancsikon...vagy csak vak vagyok.

File Station-al is tudok adatokat mozgatni ( 2x megnyitva ).
Teszi is a dolgát de már megszoktam a TC-t :)

Más alternatíva ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20964) enginev3.0 válasza Borisz76 (#20963) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mc-t ssh alól éred el

Azt kell beírni hogy mc

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20965) Antilhu válasza Patice (#20962) üzenetére


Antilhu
tag

Akkor ez azt jelenti, hogy nem javasolt az amit caris1 írt (#20960)? Konkrétan az hogy az új lemez először 2. lemez, úgy átmásolom az adatokat majd elsőlemez és akkor települ rá a rendszer?

Továbbá még az kérdés, ha az általad leírtakat követem, akkor amikor már az új lemezről megy az új rendszer, akkor betehetem-e a régivniyót másodiknak? Nem fog-e bekavarni, hogy azon is van rendszer?

Másik kérdés, milyen fájlrendszert javasoltok? Azt hallottam hogy az ext4 nem a legjobb és komoly fejfájást tud okozni hiba esetén. Mi a véleményeket?

(#20966) Patice válasza Antilhu (#20965) üzenetére


Patice
Topikgazda

A DSM-nek nem mindegy, hogy melyik lemez melyik lemezhelyben van, főleg, ha külön kötetnek formázod a lemezeket.
2. lemezhelyre betéve egy HDD-t és külön kötetként megformázod, akkor az a második kötet lesz, a DSM rákerül már ekkor erre is, és ami a második köteten van, azt a második lemezhelyen "várja".

Régi vinyót úgy fogod tudni belerakni másodiknak, ha leformázod. Így nem fog meghülyülni a rendszer attól, hogy visszarakod ugyan azt a vinyót, csak a második helyre, holott már lesz neki egy másik első lemez.

A fájlrendszert nem te választod meg, az Ext4, csak a védelem és az összefűzés fajtáját tudod kiválasztani formázáskor.

Hiba esetén már jó párszor le lett írva és linkelve, hogy hogyan lehet olvasni a Syno-ból kivett vinyót más rendszeren. (Most újra belinkelem.)

+ Magyar útmutatók. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20967) dni válasza Konflikt (#20955) üzenetére


dni
őstag

Szia,

nekem egy 415+-om van és nincs ilyen problémám, 10.11.2-es oprendszert és 5.2-es DSM-et használva. Manapság smb-t használok fájlok elérésére, de a TM AFP-n megy, viszont azt nem néztem meg, hogy mennyire terheli ki olyankor a hálót.

[ Szerkesztve ]

(#20968) Doky586 válasza Antilhu (#20961) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal az sok programot megzavarhat ha nincs a rendszerben Volume1, csak Volume2...

(#20969) partytime25 válasza Multibit (#20958) üzenetére


partytime25
tag

Köszi a választ este ki is próbálom...

Még annyi hogy a syno community package között most nem tudom installálni az mc-t nincs ott pedig régebben én is láttam azt fel tudom tenni másképpen is? mert általába ha csak lehútom manuálisan dobom fel akkor " nincs digitálisan aláirva szöveg jelenik meg"...

Köszi

:R

(#20970) partytime25 válasza Multibit (#20958) üzenetére


partytime25
tag

.. Sikerült feldobnom mauálisan jelenleg nem fut de gondolom az nem probléma mert ha csatlakozok majd akkor indul el....

A parancskiadásnál a konzolba majd egyszerűen mc és kész indulni fog vagy kell valami extrát írni csinálni?

A nasnál elég ha engedélyezve van a ssh 22 port vagy valami mást is kell engedélyezni?

PuTTY nál kell valami extra beállítás vagy simán SSH + IP + 22port majd gondolom a root+admin pass majd akkor kéri be ha csatlakozik az nem kell Putty ban beállítani előre...

Köszi

:R

(#20971) Antilhu


Antilhu
tag

Használta már valaki az TotalCommander Ext4-es pluginjét NASból kiszedett lemeznél? Működött?

USB adapterrel kötném a NAS vinyót a laptopra?

(#20972) Doky586 válasza Antilhu (#20971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak az ext4 a gond hanem hogy a win home verziók nem kezelik a dinamikus köteteket sem, mivel a NAS nem hagyományos partíciókat használ.

(#20973) Antilhu válasza Doky586 (#20972) üzenetére


Antilhu
tag

Értem, szerinted a Win7 32bit Professional már megbirkózik vele?

(#20974) Essejó válasza Antilhu (#20973) üzenetére


Essejó
veterán

Az tuti nem, de esetleg a W98Me a nyerő. :D

Tudod Patice pár hozzászólással (#20966) ezelőtt már belinkelte és ráadásul pont neked, hogy hogyan tudod olvashatóvá tenni a Synóból kivet vinyót. Vázold már, hogy melyik felét nem értetted. Viszont, hogy tiszta legyen ezért megismétlem neked a linket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#20975) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok

... Syno Murmur telepítésben eljutottam odaáig hogy configot tudom irni megfuttatom servert log file ban létre is hozza szobákat minden franko portok nyitva syno ban és routeren is.

Viszont mikor szeretnék csatlakozni akár dyndns el vagy akár belső ip vel "connection refused" az üzi ...

Olyan mintha valami bokkolná.... kéne még valami baállítás valahol?

Ha van valakinek tippe csinált már ilyet....

:R

(#20976) need


need
addikt

Üdv mindenkinek..

Nem régen volt nálam egy router csere.. egy 1043ND v2 cseréltem a régimet..

Én mindent át portoltam vagy is mindent úgy állítottam be az új routerbe ahogyan a régibe volt...

valami oknál fogva még sem érem le a nast. tehát webes felületen nem sikerül..

Furcsa ez az egész mert a mobil applikációim amiket használok a letöltéshez és file böngészéshez azok elérik a nast és minden gond nélkül működnek is..

esetleg mit kellene megnézni a nasson vagy a routeren..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#20977) MrCsiT válasza need (#20976) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én a port továbbítást nézném meg újra.

Mobil appok quickconnect-el mennek,vagy ugyanazzal a porttal, userrel, amivel a webes rész nem?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20978) poirot válasza need (#20976) üzenetére


poirot
senior tag

Hali. :)

A router-ben a DDNS sikeresen kapcsolódik ?

Nagy ritkán előfordul, hogy "elejti".

Ha a NAS-ra a 192.168.0.xxx -el belépsz, vezérlőpult/külső hozzáférés-nél meg van a szolgáltató és a gazdanév ? Normál állapotú?

(#20979) Patice


Patice
Topikgazda

DSM 6.0 beta 2-őt ma kiadták.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20980) need válasza poirot (#20978) üzenetére


need
addikt

Üdv Laca..

Felkelek rá nézek ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#20981) enginev3.0 válasza Patice (#20979) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezeken mennek a packageok? ami nem gyári

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20982) ulaci78 válasza McAdam6 (#18651) üzenetére


ulaci78
csendes tag

Szia,

Ma én is így jártam, hogy a kötet tönkrement a syno-ban (nekem is 3TB-s WD EFRX). Amit írtál, az nem egyértelmű számomra. Végülis távszervizeltetted a support-tal, vagy kivetted a disk-et, áttetted egy PC-be és valami Linux-alól láttad az adataidat?

Köszi, ha válaszolsz. Kissé most engem is levert a víz.

Üdv,

ulaci

(#20983) Sanya válasza enginev3.0 (#20981) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem ezen sem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20984) Patice válasza enginev3.0 (#20981) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem, még a gyári csomagoknál is lehetnek bug-ok, harmadik féltől származó meg lutri.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20985) MrCsiT válasza Patice (#20979) üzenetére


MrCsiT
addikt

Vajon a MailPlus for Android alkalmazás hogyan érhető el?
A Play Áruházban nem kaptam találatot a MailPlus -ra keresve. :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20986) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan package ami számolja az adatforgalmat?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20987) noorbertt válasza MrCsiT (#20985) üzenetére


noorbertt
őstag

. Nekem is lenne ezzel kapcsolatban kérdésem (ezért válaszként megy :) )
Ha esetleg offline a nas de jön egy Mail akkor azt meg fogom kapni vagy a küldő kap egy hiba üzenetet?

(#20988) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy, ha usb-s tv tuner kártyát tennék a nas-ba, akkor tudom streamelni az adást a hálózaton lévő pc-re vagy laptopra?Esetleg felvenni?

Köszi a választ!

(#20989) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ha azonos árban van, 214+ vagy 216Play lenne az ajánlottabb? Otthoni felhasználásra, adattárolás és médiamegosztás céljából (pl. Plex-szel tv-re vagy DS Video mobilra).

(#20990) Varszegig válasza llacee (#20988) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, mindkettőt. DVBLogic TvSource progival pl. Sőt nem csak usb-s, akár hálózati tuner is szóba jöhet. (HDHomeRun). Persze nem mindegy, mit akarsz a tunerbe dugni, mert pl. kódoltat (UPC) hiába.

(#20991) Casoli


Casoli
őstag

Azt valahogyan meg lehet oldani, hogy a Synology tudja olvasni az NTFS-t? Van 5db 1.5TB-s HDD-m tele anyaggal, eddig dokkolóban használtam őket, de most összeraktam egy dedikált PC-t xpenologyval. Streamelni szeretném a winyón lévő cuccokat az asztali Blu-ray olvasómon keresztül. Illetve azt tudja valaki, hogy pl. a TV-k támoagatják-e a Synology saját fájlrendszerét? Magyarán, ha kiveszem a NAS-ból a HDD-t, látja-e aznnak tartalmát USB-n keresztül a TV?

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#20992) llacee válasza Varszegig (#20990) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm!
Digi optika van , pont a Synology DS213 mellet jön el a koax csomópont a lakásban, ezért gondoltam, hogy le ágazatatom.Alkalmazás van androidra meg ios-re adást nézni, de pcre nincs.1tv van, gondoltam ezzel meg tudom oldani h a gépen nézzem a meccset vagy laptopon, ami szabad.

[ Szerkesztve ]

(#20993) Doky586 válasza Casoli (#20991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Synology tudja olvasni az NTFS-t ! - ez nem kérdés (külső lemezről) (USB v eSata)

A tv nem látja szerintem a dinamikus kötetet..

[ Szerkesztve ]

(#20994) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem csak boldog Synology tulaj vagyok de a mai naptól prémium tag is itt a PH-n ! :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20995) Sanya válasza Borisz76 (#20994) üzenetére


Sanya
nagyúr

Öröm é bódottá, mert synóról nem tudsz linkelni képet :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20996) Arolotifar válasza Borisz76 (#20994) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ezt a hozzászólásodat rejthetem? :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20997) Borisz76 válasza Arolotifar (#20996) üzenetére


Borisz76
veterán

Nyugodtan :)

Amúgy friss észrevétel :

Tegnap a Download Station-hoz adott fájlok lejöttek. No problem.

Ma reggel adtam volna hozzá újat és Piros felkiáltójellel ...el sem kezdi a letöltést.
Mag-ot használom.

Kliens leállítása és újraindítása megvolt.
Lehet a mag-l van gond ?

Aki használja az oldalt , ránézhetne, hogy nála megy e a dolog.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20998) Arolotifar válasza Borisz76 (#20997) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam megy, most húztam le valamit :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20999) bosa válasza Patice (#20966) üzenetére


bosa
tag

Patice:
nekem 1 évig ment 1 lemezzel a 2 lemezhelyről, így szerintem teljesen mindegy hova van rakva... (a bolt ahonnan vettem így küldte ki már összeszerelve) Jelenleg is úgy működik kötet egy a lemez 2 helyen kötet 2 a lemez 1 helyről.

(#21000) Tuomas válasza bosa (#20999) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem is így van egyébként, én amikor összeraktam, logikusan úgy gondoltam, hogy belülre rakom, mert ha majd x hónap múlva veszek egy másikat, azt könnyebb beszerelni a külső helyre. Meg se fordult az a fejemben, hogy az esetleg 2. lemezhelyre rakom. Aztán amikor bekapcsoltam láttam, hogy mivan, de nem foglalkoztam vele, nem szedem szét azért még egyszer.

[ Szerkesztve ]

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.