Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) Tuomas válasza tobias40 (#20300) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha jól tudom, ez annyiban különbözik, hogy az eszközre streameli, tehát ha te egy mkv-t akarsz lejátszani, akkor azt az eszközödnek megfelelően "lebutítja", tehát nem lesz felesleges adatforgalom. Másik példa a zene mp3-ba streamelése. Ha nagy hülyeséget írtam akkor bocsi :B

We were here

(#20302) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam beállítani az elérési utakat a Transmissioun GUI-ben, de nem működik, sem az új torrent megnyitásánál (Célmappa / Böngészés) , sem a Tartalmazó Mappa megnyitása opciónál.

Mit csinálok rosszul? Esetleg a DSM-ben is valamit engedélyezni kell vagy beállítani?

no brain, no problem

(#20303) lajos75 válasza Zolee11 (#20302) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem oda nincsen semmi beírva

Esetleg ez segíthet

[ Szerkesztve ]

(#20304) hegyimorc válasza Zolee11 (#20302) üzenetére


hegyimorc
senior tag

ilyen alakban írd, mint ahogy a példák is mutatják

/volume1/transmission/downloads=y:\transmission\downloads

távoli=helyi

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#20305) tobias40


tobias40
veterán

Ha kiveszem az egyik shr-ben lévő vinyót ami külön kötet és a média lejátszó usb-re teszem akkor mit kell tennem hogy lássa a MP-er?
Kell vmi különleges dologa kivételnél vagy csak leállítom a NAS-t,kiveszem a vinyót és berakom egy külső usb-s házba és ennyi??

Gondolom ami van rajta tartalom az nem marad meg hogy lássa a MP!?

(#20306) Mezga Aladár válasza tobias40 (#20305) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A mindenhatóhoz imádkozni csodáért.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20307) caris1 válasza tobias40 (#20300) üzenetére


caris1
tag

A szállodában, ahol voltunk, volt WiFi. A tableten futó DS Video alkalmazás segítségével az otthon lévő NAS-ról streamelve lehet nézni a filmeket (le is lehet tölteni a tabletre, nemcsak streamelni), a feliratokat is kezeli.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20308) nilrem


nilrem
tag

Sziasztok,

Mai nap installáltam 216 play-t. admin userrel és egy másik userrel ami szintén admin windows 7-ről nem érem el a megosztott alap mappákat (természetesen a mapákhoz írás olvasás jogokat rendeltem mindkék usernek) windows explorer (probáltam meghajtóként bemapalni ott ezt a hibaüzenetet kaptam The network folder specified is currently mapped using a differne user name and password. to connect using a different user name and password, firts disconnect any existing mappings to this network share -> ez fura hiszen semmivel nem csatlkaoztam) Ipadről ds file alkalmazással simán látom a fenti két userrel a megosztott mapákat. Mi lehet a gond?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#20309) tobias40 válasza Mezga Aladár (#20306) üzenetére


tobias40
veterán

Mihez kell a csoda? :F

Nem jó ahogyan írtam?

Ha nem akkor elmondanád hogyan kell csinálni?

caris1:így már értem..:)

[ Szerkesztve ]

(#20310) nilrem válasza nilrem (#20308) üzenetére


nilrem
tag

windows újraindítás megoldotta....

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#20311) Mezga Aladár válasza tobias40 (#20309) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az MP biztos nem fogja olvasni a syno lemezét. Az sem biztos h., tudod formázni vele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20312) Zolee11 válasza hegyimorc (#20304) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszi a segítséget, most már működik a tallózás gomb, viszont nem tudja írni az adott mappát.
Eddig a SYSTEM csoportot adtam hozzá írás/olvasás jogkörrel a letöltési mappához, és az elégséges volt, viszont lehet, hogy további csoportokat vagy adott felhasználót kellene engedélyeznem, csak kérdés mit.

no brain, no problem

(#20313) Zolee11 válasza Zolee11 (#20312) üzenetére


Zolee11
senior tag

Közben rájöttem mit rontottam el, most úgy tűnik működik. :)
Ezzel a formával jó lett.
/volume1/WD RED/Downloads=X:\Downloads

no brain, no problem

(#20314) lacc24


lacc24
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek: egylemezes Synology D115J-m van, benne 3TB-os WD RED ketyeg non-stop.
Netsebességem: 94/54 Mbps (Digi), router nem dobja el.

A gondom az, hogy amikor megdolgoztatom, és nagyobb számú torrentet futtatok (bevallom, jelenleg cirka 200-at), akkor rendre úgy lefagy, hogy manuálisan kell újraindítanom/áramtalanítanom.
Ez főleg már a megosztás alatt is jelentkezik.

Korábban megtöltöttem benne ugyanilyen 3T-set, akkor is az volt, hogy mondhatni simán lehúzta a torrenteket, DE utána szinte azonnal meg is nyekkent! Újra és újra...

Mi lehet a baj? Esetleg a megoldás?

Köszönöm! Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#20315) tobias40 válasza Mezga Aladár (#20311) üzenetére


tobias40
veterán

És akkor hogyan tudom használhatóvá tenni ha kivettem NAS-ból? :F

(#20316) jozsi252 válasza lacc24 (#20314) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Szerintem ezt a NAS-t nem ilyen igénybevételnek találták ki. Egy kis 370-es Marvell proci van benne, ami 800MHz-en ketyeg. Alapból a netsebességed is túl sok ennek a NAS-nak. Alapból a letöltési sebességed 11-12MB/s környéke, az iszonyat sok egy ilyen kis NAS-nak.
Szóval az én tippem a túlterhelés.

iPhone 13 Pro Max

(#20317) Mezga Aladár válasza tobias40 (#20315) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Úgy h., a tartalma rajta marad?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20318) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Sziasztok,
fotó (és videó) automatikus feltöltési megoldást keresnék android 4.4.2-ről. Eddig a DS Photo az ami megy, tölti fel belső és külső kártyáról is.

A Cloud station úgy látom sajnos nem tud külső sd kártyáról hozzáférni (legalábbis ezen az Androidon).
A DS Uploadert is próbáltam, ami viszont szuper lenne, ha működne... kiírja, hogy a media monitor aktív, útvonalat is beállítottam automatikus feltöltésre, 3 képet tett fel, azóta semmi, wifi bekapcsolva.
Másnak megy ez, szerintetek mi a leggyorsabb megoldás?

Az egyedi fájl feltöltés megy simán DS file és DS Uploaderrel is, itt nekem a DS Uploader tetszik a legjobban, mert azzal, hogy megjegyzi az útvonalat és nem kérdez rá, hova, tényleg nagyon gyorsan lehet feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#20319) Tuomas


Tuomas
addikt

Egy kérdés: Ha torrentet töltök le nas-al ahhoz a pc-nek nem kell menni ugye? Telefonról lehet vezérelni?

We were here

(#20320) shownomarcy válasza Tuomas (#20319) üzenetére


shownomarcy
csendes tag

Így van, nem kell mennie.
Van rá app is (DS download).
(Megjegyzés, mert mint új én sem tudtam: a download manager fut mindig (hacsak le nem állítod), tehát ha belépsz a DSM-re és nincs megnyitva, attól még fut és seedel/tölt (csomagkezelési központban tudod ellenőrizni ;) )

[ Szerkesztve ]

(#20321) tobias40 válasza Mezga Aladár (#20317) üzenetére


tobias40
veterán

Ha megmarad az csak bónusz,de úgy is jó ha nem csak usb-ről tudjam használni a Mederer 600x-el! :C

(#20322) Tuomas válasza shownomarcy (#20320) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi :)

We were here

(#20323) kaviat válasza Tuomas (#20319) üzenetére


kaviat
tag

sőt, szerintem még hozzá is tudsz adni torrentet (bár én még nem próbáltam), le kell mentened a telefonra, azán ds-ből a + -al hozzá tudod adni, kitallózva a .torrent filet a telefonodról.

[ Szerkesztve ]

(#20324) Multibit válasza tobias40 (#20321) üzenetére


Multibit
veterán

A rajta lévő adatokat nem fogja olvasni az mp. Akaszd a HDD-t a számítógép USB vagy eSATA portjára és formázd olyan fájlrendszerre, amit a mediaplayer szeret!

(#20325) csipuka válasza shownomarcy (#20318) üzenetére


csipuka
senior tag

En a Folder sync app-ot hasznalom, es csak otthon megy wifi-n a szinkronizalas. Marmint, nincs igenyem tavolrol szinkronizalni. Bar valszeg az is menne.
En SMB-rol valtottam WebDAV-ra, es a msolas 3-4Mb-rol felment 11-12Mb/sec-re.

(#20326) tobias40 válasza Multibit (#20324) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

És ha a NAS usb-jére rakom külső házba akkor kell formáznom vagy megy simán és felismeri?
Van több vinyóm ezért variálok ennyit vele hogy mit mire használjak! :U

[ Szerkesztve ]

(#20327) Tuomas válasza kaviat (#20323) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi :)
Egyébként valszeg a napokban fogom megrendelni a 215j-t, talána két ünnep között kihozzák :)
Mennyire nehéz beállítani? Jól olvastam, hogy van valami gyorsbeállítás, és nem kell port forward-al babrálni?

Először csak egy vinyót rakok bele, kell valamire figyelni ebben az esetben? Ha később bővítek, és raidbe rakom, akkor magától mindent tükrözni fog?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20328) Multibit válasza tobias40 (#20326) üzenetére


Multibit
veterán

Passz. Miért nem próbálod ki?

(#20329) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Megvettem a NAS-okat, egyelőre ismerkedek a DSM-mel, eddig tetszik.
A jelenlegi célom 2 csurig lévő 2TB HDD átmozgatása az asztali PC-ből a NAS-ba. Van egy üres 2TB WD Red HDD-m, ami holnapig a rendelkezésre áll az átmozgatáshoz, végleges helye nem itt lesz.
Szeretnék egy külön partíciót a fontos adatoknak, ezt az egészet szinkronizálni fogom egy távoli helyre.
Szeretnék egy külön partíciót, ahova a távoli helyről fognak szinkronizálódni, backupolódni az adatok, ez most még üres lesz.
És végül szeretnék egy partíciót, ahova minden más fog menni (filmek, zene, stb)

Hogyan célszerű csinálnom? A folyamatot szeretném kitalálni, mert nem tudom rögtön beletenni mind2 HDD-t, egyszerre csak az egyiket tudom leüríteni a WD-re, ezt már meg is tettem, a további lépéseken ötletelek, mert az időm korlátozott (holnap délelőttig)

Van értelme RAID-be tenni őket a partícióegyesítés miatt? (RAID0) Jól tudom, ilyenkor ha az egyik HDD elszáll, akkor mind2 adatai mennek a levesbe?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20330) shownomarcy válasza A_ScHuLcZ (#20329) üzenetére


shownomarcy
csendes tag

Az én eddigi kevés tapasztalatom szerint kényelmes megoldás, ha van néhány nagy mappa (esetedben talán három) "Megosztott mappa" a gyökérben, mert az eddigi verziókon nem megy a szinkronizálás a Nas-on almappákra. A felhasználói jogosultságokat is könnyű ezekre kiosztani. És szerintem elég mappákról beszélni, nem kell partíció.

(#20331) tobias40 válasza Multibit (#20328) üzenetére


tobias40
veterán

Az lesz!
Kivehetem a vinyót simán vagy kell vmi-t leválasztanom ha SHR-ben van a másikkal?

[ Szerkesztve ]

(#20332) shownomarcy válasza csipuka (#20325) üzenetére


shownomarcy
csendes tag

Igen, tulajdonképpen elég lenne belső hálóról is a mentés. A DS Photo-nak annyi hátránya lenne, úgy látom, hogy elkezdené konvertálni is a képeket. Ezt kikapcsoltam (médiaindexelést is a vezérlőpultban és konvertálási folyamatnál is az örökös késleltetésre állítottam), hogy ne terhelje le a NAS-t. Így már jónak tűnik ez a "Photo Backup".
Nekem épp csak annyira kell, hogy mindent lementsen a mobilról, nem kell, hogy szinkronizáljon, mert mobilról törlöm időnként a képeket.

(#20333) noorbertt


noorbertt
őstag

Hátha valakinek hasznos
https://m.reddit.com/r/synology/comments/2g56lq/securing_your_synology_nas_on_the_internet/
(bocs a link miatt.)
Itt például ahogy olvasom sokan használják a QuickConnect opciót, itt még is kikapcsolása mellet vannak

(#20334) daniel2121


daniel2121
senior tag

Segítség kellene,vettem egy Syno 413j-ét használtan. Szeretném feltenni a DSM progit de rögtön az elején elakadtam. Kaptam egy pat fájlt. Mivel ill. hogyan kell megnyitni?

(#20335) Patice válasza daniel2121 (#20334) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tedd fel a gépedre a Synology Assistant-ot, amivel fel tudod rakni a .pat fájlt a NAS-ra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20336) daniel2121 válasza Patice (#20335) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi meg is tettem már. Lesz még biztos kérdésem.

(#20337) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20338) csipuka válasza shownomarcy (#20332) üzenetére


csipuka
senior tag

Csak ennyire hasznalom a foldersync-et, hogy lementse a kepeket es elferjek a telefonomon :)

(#20339) dallosszabi


dallosszabi
újonc

Synology DS216Play sebesség problémában tud valaki segíteni?

Eddig egy Zyxel NSA325-öm volt ami stabil 45/55MB/s sebességgel ment a hálózaton. Most ezt szerettem volna feltornázni egy új nassal és a Synology Ds216play-re esett a választásom, ami a reklám szerint 90/110MB/s-t tud. Tettem bele 2db WD Red 3tb-s winyót, hogy ne legyen gond azokkal, összeállítottam a rendszert, a hiba kereséi útmutatót is elolvastam a synology oldalán, nehogy vmi kimaradjon.
A routert is lecseréltem a TP-link wdr4300-at egy Asus ac55u-ra mind a kettő gigabites és a nas is látja hogy gigabites, kábeleket lecseréltem.

Mindezek ellenére az írás nagy nehezen éri el a 30MB/s-t!!! Ha egy!!! aza egy letöltés megy, akkor max 17MB/s lesz belőle! Az olvasási sebesség az 100 és 90 közt mozog mindig, a nas cpu az max 62% memória 30% körül... Erre a problémára valakinek ötlet? Írtam a synology-nak is csak ott mire válasz jön addigra elmúlik ez az év is...

(#20340) gbors válasza dallosszabi (#20339) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha a letöltés torrent, akkor a 17MB/sec lehet reális. A 30MB/sec írás viszont biztosan probléma - milyen konfigurációban vannak a HDD-k? Ha nincsenek sem RAID-ben, sem másképp összefűzve, akkor érdemes megnézni, hogy mindkét HDD-n ugyanekkora-e az írási sebesség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20341) Multibit válasza dallosszabi (#20339) üzenetére


Multibit
veterán

Honnan, hova másolsz, mikor ilyen alacsony az írási sebesség? Mivel másolsz? Mennyire van tele a cél lemez?

(#20342) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

DSM 6 Beta 2 van mar ?? :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20343) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

most installáltam fel egy 115j-t, nincs a DSM-ben időzített be/ki kapcsolás, WOL...
Mitől lehet? Fapad syno?

(#20344) caris1 válasza Statikus (#20343) üzenetére


caris1
tag

115j nem tud se WOL-t, se időzített ki/be kapcsolást.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20345) Statikus válasza caris1 (#20344) üzenetére


Statikus
senior tag

Ez igazán remek, csak emiatt vettem második synot...
Hol van ez leírva?

(#20346) caris1 válasza Statikus (#20345) üzenetére


caris1
tag

Az adatlapján trükkösen nincsen feltüntetve, hogy hiányzonak belőle ezek, de ha összehasonlítod más modellel, akkor kiderül: [link]
(Scheduled Power On/Off és Wake on LAN/WAN).

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20347) Statikus válasza caris1 (#20346) üzenetére


Statikus
senior tag

OK, ha 7/24 bekapcsolva tartom, és a HDD hibernál, a ventillátor miért nem kapcsol le? Ill. miért nem hibernál a HDD, ha még full üres, senki nem éri el, csak bele van dugva egy routerbe - QC sincs beállítva.

(#20348) claire78


claire78
senior tag

Két rövid kérdés:
- az adatmentés értesítését nem lehet kikapcsolni? Nekem napi 2 mentesen van, de akinek óránként van bekapcsolva napi 24 értesítése van, hogy a biztonsági mentes elkészült? :F
- almás eszközök kép, videó lejátszására van vmi megoldásotok? Gondolok itt a lassított videó, vagy live fotó lejátszására.

(#20349) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje a win10 nem látja a hálozatoknál számítogépnek a nas-t. Ami nekem annyiban probléma, hogy nem akarok minden mappát egyesével meghajtóként csatlakoztatni és egy mappába sem akarok mindent másolni. Ha az elérési utat beírom egyszer az explorerbe akkor megjelenik a hálozatoknál. Parancsikont csinálok róla de így is néha nem lép bele mert azt írja, hogy egy vagy két protokol hiányzik. Aztán fél óra múlva meg belép. Laptopon is ezt csinálja, meg már a winfost is újra raktam.
Valakinek ötlet?

(#20350) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

A friss DS215j-vel kapcsoltban lenne néhány kérdésem, ill. gondom.

USB3-as másolás nagyon lassú. Max 40MB/s-el megy,de átlag 25MB körül van, emellett magas a CPU kihasználtság 70-80%. (nagyméretű file-ok) Van valami beállítás, amivel lehet emelni ezen az átviteli sebességen? A gyári oldalon jóval nagyobb átviteli sebességek vannak...

Pontosan milyen portokat kell engedélyezni/továbbítani a routeren a DSM-hez, DownloadStation-höz, quickconnecthez és a DDNS-hez?

A DDNS megoldás nem működik külső hálóról (az oldal nem elérhető). A account oldal szerint minden rendben. Szerintem ez is hálózati gond lesz.

VPN-t érdemes az eszközön beállítani vagy inkább a routeren? Melyik VPN megoldás a preferált?

köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.