Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jbodot bármikor tudok utólag csinálni? Formazas nélkül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20852) #29810560 válasza bigdady (#20850) üzenetére


#29810560
törölt tag

Látom mégsem a router volt a ludas, hogy nem ment a DLNA. :B

Viszont, ahogy követem a fórumot, NAS tűzfalbeállítások tekintetében nagy az információhiány.:DDD

A DLNA alatt jelenleg nem streamelhető az ISO, mert a DLNA egy fájl esetén csak egy streamet tud közvetíteni. (Az ISO pedig fájlok összefüggő rendszere, hisz tartalmazza pl. a média menüjét is.)

(#20853) kavarc válasza Doky586 (#20846) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Asus routerem van, gyári legújabb firmware-rel. Azt hiszem ez DD-WRT -s. A router maga tud WOL-t, de én nem szeretnék a routerre távolról belépni és úgy ébreszteni a NAS-t, hanem, ha már van ilyen funkciója, akkor DS Finderrel, vagy bármely WP-n működő wake-on-wan programmal távolról ébreszteni.

A képen, csak, hogy jól értsem:
- egy olyan subneten belül lévő IP-re kell a 9-es UDP portot forwardolni, ami nincs még assign-olva egyetlen eszközhöz sem, tehát nem a NAS fix IP-jét kell beírni? Kvázi egy fake IP.
- úgy látom a routeren, hogy csak meglévő/létező eszközhöz tudok IP/MAC bindingot alkalmazni (vagy csak nem találtam az ellenkezőjére utaló menüt)
- ha jól értem ez a teljes subnetre kiküldi a magic packet-et tehát az összes hálón lévő WOL gépem ébredni fog? :D

Nem értem miért ilyen körülményes ez. Vagy legalább miért nincs erre egy egzakt leírás, mint ahogy annyi minden másra ad a synology...

[ Szerkesztve ]

(#20854) Doky586 válasza kavarc (#20853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Asus routerem van, gyári legújabb firmware-rel."
Akkor az ASUS firmware és nem DDWRT...

A képet jól érted.
A mágikus csomag csak azt a gépet ébreszti amelyiknek a mac címét beleírtad a küldő progiba. (a többi is megkapja de nem ébred fel tőle)

"Nem értem miért ilyen körülményes ez."
Azért mert ez router függő, és mindenkinél más típusú router van.. Synology-nak semmi köze hozzá.

De egyenlőre itt kezdd:
A PCre telepítsd a linkelt WOL monitor programot, routerben a PC IPcímét add meg a 9-es porthoz forwardhoz és próbáld ki megérkezik-e a lanra a mágikus csomag.

[ Szerkesztve ]

(#20855) Mezga Aladár válasza Doky586 (#20854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De egyenlőre itt kezdd:
A PCre telepítsd a linkelt WOL monitor programot, routerben a PC IPcímét add meg a 9-es porthoz forwardhoz és próbáld ki megérkezik-e a lanra a mágikus csomag.

+ rendelje össze a mac cimet az ip-vel. blinding

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20856) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#20851) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valaki?

Egyébként megvan a Nas :R :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20857) kavarc válasza Mezga Aladár (#20855) üzenetére


kavarc
aktív tag

Nos...
A gyári asus firmware-ben nem találtam arp binding menüt...
A statikus dhcp oldalon van egy ilyen összerendelés, ahol bármilyen fake mac-et elfogad kivéve az FF:FF:FF:FF:FF:FF -et. Azt mondja a router, hogy érvénytelen MAC cím. Nem veszi be a gyomra. :(
Szóval itt egyelőre megállt a történet. Azért fel nem adom. :) Csak most kicsit tanácstalan vagyok.

(#20858) Doky586 válasza kavarc (#20857) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi az Asus pontos típusa ?

A mágikus csomagok megérkeznek a PCre? (természetesen mobilnetröl, kikapcsolt wifivel)

(#20859) kavarc válasza Doky586 (#20858) üzenetére


kavarc
aktív tag

A router: RT-AC56U
Futtattam a programot, de nem talált packet-et. Mondjuk értelmezésem szerint ennek előfeltétele, hogy broadcastolja a csomagot, de az FF-es MAC-et nem tudom beállítani a routeren, mert nem fogadja el.

(#20860) Bobbacsi válasza enginev3.0 (#20851) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én nem választanám a JBOD-ot :
A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe.

Inkább 2 külön kötetként tenném be a vinyókat.
PL :

[ Szerkesztve ]

(#20861) enginev3.0 válasza Bobbacsi (#20860) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oké, bár semmi fontos nem lesz rajta :)

5.2 dsm jó lesz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20862) Doky586 válasza kavarc (#20859) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerencsére támogatja a DD-WRT firmet / betas / 2016 - AC56U... de NE ezzel kezdd még.

Egyenlőre a PC-re érkezzen meg a mágikus udp csomag. Ehhez csak a PC IP címére kell beállítani a portforwardot (ugyanúgy mint ftp vagy torrent esetén), mac cím megadása nem kell, (bármilyen mac legyen a telefonba írva).

Ha mindent helyesen állítottál be akkor a PCn a detektor jelzi hogy megérkezett az udp csomag. Ezután ha a routeren kicseréled PCip címét a NASip címére akkor azt fogja ébreszteni (ha a telefonon helyes mac címet adtál meg), de ez csak a nas kikapcsolása után fél percig tud ébreszteni..

Ha ez működik de nem elég a fél perc: akkor jöhet a router firmware csere..

[ Szerkesztve ]

(#20863) Bobbacsi válasza enginev3.0 (#20861) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Persze : DSM 5.2 a legutolsó

(#20864) enginev3.0 válasza Bobbacsi (#20863) üzenetére


enginev3.0
félisten

Melyik a legjobb torrent kliens? Ami a legkevesebbet igényli

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20865) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van egy DS312j-m. egy hete érdekes dolgot művel. Egyik pillanatról a másikra nem tudom elérni, nagyon lassan lehet belelépni és nagyon lassan lehet róla másolni. Pártíz K-val. nagynehezen bejön a webes felület, újraindítom, megint jó egy kis ideig (fél nap) aztán megint belassul. az utóbbi pár napban 4szed indítottam újra.
5.2-5644 van rajta

Esetleg valakinek van ötlete?

(#20866) Bobbacsi válasza enginev3.0 (#20864) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem tudom én a gyári Download Station-t használom (nekem megfelel ,most 156 torrentet futtatok vele)

[ Szerkesztve ]

(#20867) Sanya válasza AndrewTdi (#20865) üzenetére


Sanya
nagyúr

312j?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20868) AndrewTdi válasza Sanya (#20867) üzenetére


AndrewTdi
addikt

elírtam, bocs. 213j

(#20869) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Az utóbbi 2 hétben furcsán viselkedik.....de nem a nas :)
Annó mikor megvettem : Hálózati meghajtóként csatoltam a NAS-t a PC-hez ( D meghajtó ).
Mostanában előfordul , hogy nem csatolja ezért a Total Commanderrel nem érem el.
Webes felületen , helyi hálón semmi gond.

Restart után meggyógyul és elérhető TC-l is.

Win 8.1 64 bit-s rendszer.
Szerintetek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20870) bigdady válasza Borisz76 (#20869) üzenetére


bigdady
nagyúr

halozati meghajtokent csatova nekem mar nem csinalja. Azota jo nalam.

[ Szerkesztve ]

(#20871) Tuomas válasza Borisz76 (#20869) üzenetére


Tuomas
addikt

Egy kósza tipp:

Mivel a "D"meghajtó eléggé a kiosztás "elején" van, nem lehet, hogy csatolsz valami külső meghajtót, pendrive-ot, stb és az kapja meg a "D" meghajtó nevet, és ezért nem tud csatlakozni a NAS? Én mindig a vége felől adok neki meghajtónevet, x, y, z stb

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20872) Patice válasza Borisz76 (#20869) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem a Win8.1 csinál olyat, hogy bekapcsoláskor kiírja, hogy "nem tudott csatlakoztatni minden hálózati meghajtót". Ez állítólag azért van, mert a Win nem vár eleget a hálózatra és a NAS-ra, hogy létrehozza a kapcsolatot, hanem adott idő után nem próbálkozik tovább és dobja a hibaüzenetet.

Persze beindulás után a meghajtóra kattintva kapcsolódik, kicsit várok és utána sikerül felcsatolni mindet.

Ezzel sajnos nagyon nem lehet sok mindent kezdeni, Linux alatt van ilyen opció, hogy boot közben várja meg az OP rendszer a hálózat válaszát és csak utána töltsön be. Win alatt nincs ilyesmi. :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20873) Borisz76


Borisz76
veterán

Tuomas írása után jutott eszembe . hogy kb 2 hete használtam a pendrive-omat....benne hagytam a gép "fenekében".

Most kihúztam és meglátjuk , hogy ez okozta e ?!

Köszi ! :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20874) Tuomas válasza Borisz76 (#20873) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor lehet, hogy jó volt a tipp :DDD
Írj majd, hogy ez okozta-e a hibát :K
Javaslom, ha emiatt van, akkor válaszd le a hálózati meghajtót, majd csatold fel újra, ám ezúttal egy ABC-ben hátrébb szereplő betűvel, így nem fog összeakadni semmivel

We were here

(#20875) Borisz76 válasza Tuomas (#20874) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha már hálózati meghajtó....

A kezdetek-kezdetén létrehoztam egy megosztott mappát.

A megosztott mappa neve is Synology 2415 ezért most így néz ki a felcsatolt hálózati meghajtóm a gépen :

Synology 2415 (\\SYNOLOGY2415)

Pár napja telepítettem a Photo Station-t, Audio Stationt ,Video Station-t és a Médiaszervert.
Ezzel egy időben megjelentek a hozzájuk tartozó mappák:
Photo,Audio,Video.

Ezeket csak külön lehet felcsatolni hálózati meghajtóként vagy van rá mód, hogy a "gyökér" legyen felcsatolva ?
Mert nekem nem sikerült ....

Szürke a gyökérkönyvtár esetén az "OK" gomb :

Ha mappát jelölök ki akkor rendben van :

Vagy valamit elnéztem ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20876) Tuomas válasza Borisz76 (#20875) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, ez sajnos ilyen, nem lehet egybe feltenni, mivel külön "főmappákról" van szó :(

Hupsz, nem arra válaszoltam :B :DDD Ja de :DDD

Szóval magát az eszközt nem tudod felcsatolni, csak az eszközön található megosztott mappákat. Sajnos én sem találtam módot arra, hogy ezeket a fájlokat akár az énáltalam létrehozott megosztott mappába integráljam, hogy egybe fel tudjam csatolni. Így marad az, hogy külön-külön kell őket.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20877) Patice válasza Borisz76 (#20875) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Synology "főmappáit" megosztásoknak hívja a DSM Manual.

A megosztásokon belül lehetnek mappák csak.

Azaz minél kevesebb megosztásod legyen, hogy ne kelljen mindent külön csatolgatni.

Nekem is van vagy 6 megosztás felcsatolva. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20878) Tuomas válasza Patice (#20877) üzenetére


Tuomas
addikt

Na igen, erre gondoltam én is :D
Viszont ugye, ha feltelepítjük a fent írt alkalmazásokat, kapásból lesz 3 olyan megosztott mappánk, amibe csak azokat a fájlokat tároljuk logikusan, amire való. Fotó a fotókba, videók a videóba, zene a zenébe.
Az egy jó megoldás lenne, ha mondjuk a megfelelő alkalmazásokon belül, beállíthatnánk, hogy hol legyen az alkalmazás mappája, vagy honnan töltse be a különböző képeket, zenéket, videókat :(

We were here

(#20879) Borisz76 válasza Patice (#20877) üzenetére


Borisz76
veterán

Na akkor újrarendezem a csatolásokat és 4. lesz egy "vegyes" mappa....

Kicsit várok még vele mert éppen konvertálja a fotókat amiket bemásoltam a Photo mappába.
....nem egészen 500 GB.

A filmeket is átdobom majd a "video" mappába...ahogy a zenéket is a megfelelő helyre.

Azért variálok amúgy mert életem első okostelóját megvettem és az elsők között telepítettem a megfelelő alkalmazásokat erre az androidos csodára.
Még friss a kapcsolatunk de úgy tűnik, hogy barátok leszünk :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20880) gbors válasza Borisz76 (#20879) üzenetére


gbors
nagyúr

Én azt csináltam, hogy létrehoztam egy foldert az SSD-n, amibe mklinkkel felmappeltem a megosztásokat. Ez egy kis kézimunka, ill. új megosztás esetén utána kell menni húzni, viszont egy helyen van minden, és nem kell network drive-ot használni (személy szerint utálom).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20881) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha egy idő után veszek bele még egy HDD-t és volume 1 meg 2 lesz, akkor nem lehet egybe vonni pl a filmek mappat, hogy ne külön mappaban legyenek?! Mint jbodnal csak itt még sincs jbod

Ja meg hol van a legtöbb package?:D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20882) Patice válasza Borisz76 (#20879) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amúgy nem muszáj ezeket a mappákat használni a média tárolásra, mert simán indexelhető más mappa is a mobil appoknak. Csak a média szervernek, meg a DLNA miatt kellenek ezek az alap mappák. Ja meg a Photo Station miatt is.

Vagy másik megoldás még a csatolásra az iSCSI. :)) (Link1, Link2) Hátránya, hogy csak a kezdetekkor tudod létrehozni, mert vagy dinamikusan növekszik, vagy egy egész diszket foglal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20883) kaciokos válasza Patice (#20882) üzenetére


kaciokos
őstag

DLNA miatt miért? Én nem használom ezeket a megosztásokat, máshol vannak a filmek, és megy simán a DLNA, csak mint írtad, azokat a mappákat is indexeltetni kell, ahova pakolom a filmeket.

(#20884) Patice válasza kaciokos (#20883) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem konkrétan a DLNA miatt, de a Médiaszerver felrakásakor jönnek létre ezek a könyvtárak, ami a DLNA-t szolgáltatja belső hálón.

Ha nem kell a DLNA semmilyen eszköznek, akkor nem kell a Médiaszervert sem fölrakni, így nem jönnek létre ezek a megosztások sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20885) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi hajtja a hdd-t ha nem fut semmi rajta
Mit nézzek át ezzel kapcsolatban ?!

Néhány alap beállítást írhatnátok, amit érdemes, nem magyar, így nehezebb elsőre :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20886) Topuka


Topuka
csendes tag

Sziasztok, szeretnék magamnak egy 2 lemezes synology nas-t, több dolog miatt is.
Egy helyen lenne a router/modem, a nas és a tv+médialejátszó, természetesen a videókat és fotókat is szeretném biztonságosan tárolni.
1., Ha letöltök rá egy filmet akkor azt a tv-re tovább tudom küldeni és nézni? A tv nem wifis, de lan port van rajta.
2., Ha mobilon csinálok egy képet, azt fel tudja tölteni atuomatikusan?
3., van egy ip kamerám, elméletileg annak a képét tudom rögzíteni a nas-ra?

Köszi
üdv
Attila

(#20887) caris1 válasza Topuka (#20886) üzenetére


caris1
tag

1. Ha a TV tud DLNA/Samba/NFS/stb. megosztásról filmet játszani, akkor igen.
2. Igen, a DS Photo alkalmazással
3. Igen, a támogatott kamerákat itt találod.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#20888) Multibit válasza caris1 (#20887) üzenetére


Multibit
veterán

1. Ha a TV tud DLNA/Samba/NFS/stb. megosztásról filmet játszani, akkor igen.
+ a letöltött film a tévé beépített lejátszójának "szája íze" szerint lett kódolva/muxolva.

(#20889) Borisz76 válasza Tuomas (#20874) üzenetére


Borisz76
veterán

Tényleg az a "tetves" 128 GB-s pendrive okozta a hálózati csatlakozás hibáját. :W

Mióta kihúztam nem volt ilyen gond ! :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20890) Tuomas válasza Borisz76 (#20889) üzenetére


Tuomas
addikt

Szuper, örülök hogy megoldódott :)

We were here

(#20891) Borisz76 válasza Tuomas (#20890) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak most akadt egy másik.... :D

A Video, Audio, Photo mellé szerettem volna egy új mappát létrehozni...

De nem akar összejönni.

Tuti, hogy a jogosultságokkal lesz gond....csak még nem jöttem rá, hogy mi.

Mod : Addig is kiszellőztetem a fejemet és megyek egy kis havat lapátolni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20892) kaciokos válasza Borisz76 (#20891) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem új megosztást akarsz létrehozni, nem új mappát, így próbáld.

(#20893) Sanya válasza Borisz76 (#20889) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha usb 3-s, megbízható, gyorsan másol, akkor add nekem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20894) Borisz76 válasza Sanya (#20893) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen a pendrive.

De sajnos nem eladó :)

A megosztásnál pedig ezt dobja :

Már többször bejelentkeztem...mégsem.

Admin alapból tiltva...sosem használtam.
Saját névvel és jelszóval lépek be. ( Telepítés óta így van )
Azt írja rám, hogy Rendszertulajdonos.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20895) tobias40


tobias40
veterán

A NAS-ra csatlakoztatott külső vinyót "csak" hibernálni lehet ha nincs használva vagy lelehet teljesen kapcsoltatni a NAS-al?
A kettő között(ha lehet) mi a különbség?
A belső vinyót nem érdemes hibernálni ha jól olvastam a korábbi beírásokban,főleg ha torrent fut rajta...

(#20896) Tuomas válasza tobias40 (#20895) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha torrent fut rajta, eleve nem hibernál, akkor hibernálja magát, ha nincs dolga.

Külső vinyó csak akkor hibernál, ha ezt a külső eszköz támogatja. Nekem is rá van kötve, de nem hibernálja magát.
Ha lekapcsol a NAS, a külső eszköz is lekapcsol.

We were here

(#20897) Mezga Aladár válasza Tuomas (#20896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha lekapcsol a NAS, a külső eszköz is lekapcsol.

Vagy, nem kapcsol ki. Eszközfüggő.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20898) Tuomas válasza Mezga Aladár (#20897) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, lehet igazad van. Azt tudom, hogy az enyém, ha a NAS este automatikusan leáll, a külső vinyó is leáll vele együtt :) Más eszközzel nem próbáltam

We were here

(#20899) Patice válasza Borisz76 (#20894) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet, hogy rendszer tulajdonos vagy, de tagja a felhasználód az admin csoportnak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20900) tobias40 válasza Tuomas (#20896) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,a NAS-t soha nem kapcsolom le csak az usb-s vinyót szeretném ha lekapcsolna ha nem használom..
Erre csak a hibernáció van,igaz?(ha támogatja a vinyó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.