Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Borisz76 válasza Patice (#20899) üzenetére


Borisz76
veterán

Vez. pult / Csoport / Administrators / Tagok szerkesztése :

2 bejegyzés :

- Admin : System Def. user
- Én : Rendszertulajdonos

Elviekben benne vagyok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20902) Borisz76 válasza Borisz76 (#20901) üzenetére


Borisz76
veterán

Mindenesetre érdekes....

Nem bajlódom vele tovább.
Elteszem magamat ...mert éjszaka meló van.

Jó éjt mindenkinek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20903) claire78 válasza Borisz76 (#20901) üzenetére


claire78
senior tag

Nem neked, de ehhez kapcsolódva:
admin felhasználót használni gond lehet? valahogy most nem jut eszembe miért lehet gond.
Ha igen, és csinálok egy felhasználót, van rá mód, hogy az admin meglévő beállításait átmásoljam?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#20904) genndy válasza claire78 (#20903) üzenetére


genndy
addikt

Azért gond, mert arról tudják hogy létezik és azzal a névvel próbálnak először betörni. Kell egy admin jogú, de nem admin nevű felhasználó, az alap admin-t meg le kell tiltani.
A második részét nem tudom.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#20905) claire78 válasza genndy (#20904) üzenetére


claire78
senior tag

Ahh, igen. Jogos.
Végülis nem vészes, a Video Station beállítása kellett volna csak, melyik filmet láttam már vagy sem. De ez pár perc alatt megoldható.

(#20906) Chrys_ válasza genndy (#20904) üzenetére


Chrys_
addikt

És ezzel az új felhasználóval működik az ssh? Midnight Commander miatt.

(#20907) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Win-es megosztás nem látszik az intézőben, egyik napról a másikra!

Mit kellene átnéznem? Ami fura még, hogy semmilyen megosztást nem lát a WIN csak a sajátját!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#20908) nemerei


nemerei
tag

sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy synology nason beállítottam a külső hozzáférést, xxxxx.synology.me DDNS-t beállítottam a nason, és folyamatosan ha megnyitom a linket akkor a digis, modem-routernek a bejelentkező felülete jön elő, viszont az távolról is :DD .
Esetleg valami ötlet hogy milyen beállítást kellene csinálnom, hogy a nas jöljön fel. quickconnect el meg jó.

üdv: nemerei

(#20909) Patice válasza nemerei (#20908) üzenetére


Patice
Topikgazda

A synology.me után kell ketősponttal írni azt a portot, amit forwardoltál a NAS-ra, a DSM belépéshez.

Ez alap esetben az 5000/5001-es port (http/https).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20910) nemerei válasza Patice (#20909) üzenetére


nemerei
tag

Úgy meg egyáltalán nem megy, valószínűleg erre gondoltál, mert ha az ip címét írom be ami 192.168.1.24:5000 , tehát az a 5000-es port. de ha a synology.me:5000 akkor a lap nem jeleníthető meg. linkelek egy képet hátha ez segít valamit, az a lények hogy a digis modem-router után van még egy asus router amire vannak téve az összes hálozati elem. aztán ezt reklamálja.

képet

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#20911) Patice válasza nemerei (#20910) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor a digis-modem routert kell csak modem üzemmódba rakni és a routolást intézze csak a saját routered.

Utána lehet megint beszélni az elérésről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20912) Doky586 válasza nemerei (#20910) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

...vagy a digis routeren DMZ-be rakni a saját routered ipcímét...

(#20913) csipuka válasza kokosmith (#20718) üzenetére


csipuka
senior tag

Control panel-> hardware & power menuben allitottam be.

(#20914) csipuka válasza biker (#20772) üzenetére


csipuka
senior tag

Vezeraldozat, hogy akkor 5 percig nem rogzit a kamera. Tavaly 6 hetiv voltam otthom, es a 2. napon lefagyott. Az ideg csapkodott.
Nekem nem allt le 5 perc alat igy felvettem 10-re a reboot idot.
Jobb lenne valami script-et irni, ami pingeri a router-t es ha eltunik akkor reboot. Meg nem szantam ra magam.

(#20915) nemerei válasza Doky586 (#20912) üzenetére


nemerei
tag

Csak nem nagyon találok ott ilyen beállítást, lehet hogy nagyon korlátozva van a felhasználó rajta. Az asus routerembe egyből megvan a dmz, de ezen nincs.

digi
digi2

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#20916) Doky586 válasza nemerei (#20915) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a manualja szerint ott kell hogy legyen, és így néz ki:

Lehet hogy a new gombot kell először megnyomni és utána kiválasztani a DMZ-t..?

(#20917) nemerei válasza Doky586 (#20916) üzenetére


nemerei
tag

nekem csak a port forwarding megy.
ott esetleg nem lehet beállítani valamit?, DIGI-s topicba olvasgattam és írták hogy kiheréltek belőle egy csomó beállítást. esetleg mit írjak át mert amiket most beírtam ugyan az a gond. Esetleg az ip cimeket fordítva?

digi3

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#20918) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért lehet hogy windows alatt csak ilyen 20-30MB/s a másolás nasról gépre? Gigabites switch mellett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20919) #29810560 válasza nemerei (#20917) üzenetére


#29810560
törölt tag

A "jó" hír:

A Huawei Echolife HG8247H egy Hardver Gateway. Alapvetően ONT (Optical Network Terminal), de router funkciókkal is rendelkezik. Itt mindent megtalálsz róla. A gyári belépési infók is megtalálhatók itt.

A DIGI ezeket régebben Bridge módba állítva adta át/telepítette az előfizetőknek. Így bármilyen saját routert rákötve és beállítva rajta a PPPoE kapcsolatot és minden egyebet a saját routeren keresztül kézben lehetett tartani mindent, amit csak akart az ember/előfizető, mert a saját ruoterét mindenki úgy konfigurálta, ahogy akarta.

A rossz hír:

A DIGI áttért arra, hogy ezeket az eszközöket Router módban adja át/telepíti.
Valamint le van benne tiltva az Admin szintű hozzáférés, hogy az ügyfél ne tudja elkonfigurálni az alapvető kapcsolati részét. (Valószínűleg a gyári root jelszót is megváltoztatta.)

A lényeg:

Célszerű lenne visszaállíttatni a DIGI-vel Bridge módba, mert akkor nem szólna bele a kapcsolatba - a bridge mód transzparens átviteli szempontból - és így mindent a saját routereden kellene bekonfigurálnod (PPPoE, DHCP, Port-forward, WiFi, IPv6 stb.).

[ Szerkesztve ]

(#20920) bigdady válasza enginev3.0 (#20918) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem 6 megával megy csak wifin pl, én azt keveslem

(#20921) Varszegig válasza nemerei (#20917) üzenetére


Varszegig
veterán

Port forwardinggal is meg tudod oldani a DMZ-t. Egyszerűen az összes portot forwardolod a routered felé. Viszont a portszűrést ott el kell végezned, különben komoly rést nyitsz a világ felé.
Tehát: az összes bejövő tcp/udp portot forwardold a routered ip-jére.
A tökéletes megoldás meg a bridge mód visszakérése, mivel azzal megszabadulsz a felesleges dupla NAT-tól.

(#20922) nemerei válasza Varszegig (#20921) üzenetére


nemerei
tag

köszönöm. :))

üdv: nemerei

(#20923) bigdady


bigdady
nagyúr

Syno tud DIGA felvevőként funkcionálni?

(#20924) Casoli válasza bigdady (#20920) üzenetére


Casoli
őstag

Ez kb. 50MBit. 2.4GHz-s Wifi ennyit tud.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#20925) bigdady válasza Casoli (#20924) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak 50-et tud az n-es wifi?

(#20926) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Sziasztok! A problémám az lenne, hogy kb, két hete egyetlen letöltésem sem indul el. DS212j-t használokAddig nem volt gond, igaz kicsit állítgattam a beállításokban és egy új HDD is belekerült. A kérdésem többek közt az lenne, hogy mik lennének az alapvető beállítások a Download station-ben. Lehet, kicsit szűkszavú vagyok, de konkrét visszakérdésre, konkrétan válaszolnék. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#20927) Multibit válasza bigdady (#20925) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs olyan, hogy "xx-t tud az n-es wifi", mivel a wifi müködése környezet, eszköz és beállítás függö! Tehát mindenhol más és más.

(#20928) bigdady válasza Multibit (#20927) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor ez még jónak is mondható?

[ Szerkesztve ]

(#20929) Multibit válasza bigdady (#20928) üzenetére


Multibit
veterán

A környezet, az eszközök és a beállítások ismerete nélkül nem lehet a kérdésedre válaszolni.

(#20930) gbors válasza bigdady (#20928) üzenetére


gbors
nagyúr

Régebben kísérletezgettem, milyen átviteli sebességeket lehet kihozni az N-es wifiből. A legjobb olyan 18-19MB/sec (azaz kb. 150Mbs) lett - ezt 3-4 méterre a routertől sikerült elérni, fal nélkül. Ugyanaz a notebook további 3-4 méterrel és két fallal messzebb már csak 7-8MB/sec-et tudott.
Persze mind a router, mind a NB N-es volt, notiknál előfordul, hogy még N-t sem tudnak.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20931) Doky586 válasza gbors (#20930) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3-4 eszközzel egyszerre kell mérni (MIMO) és az eredményeket összeadni.. Így jönnek ki a gyár által megadott nagy számok...

[ Szerkesztve ]

(#20932) Multibit válasza Doky586 (#20931) üzenetére


Multibit
veterán

A gyár csak linksebességet ad meg! Mi mást tehetne? Azon mondjuk lehetne vitázni, hogy mennyire korrekt az eszközgyártók részérôl a különbözô wifi normák linksebességeinek összeadása és azt hìrdetve sebességként.

(#20933) gbors válasza Doky586 (#20931) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem sokszor az az érzésem, hogy a specifikációk duplex sebességeket írnak le, mert egy irányban pont a felét bírom kimérni. Legalábbis a wifinél és USB2-nél nagyon így passzolt, persze lehet véletlen egybeesés is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20934) Mezga Aladár válasza gbors (#20930) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van egy tplink1043 v1 és thinkpad t60 egy intel wifi link 5100 agn kártyával.
Na ezzel sikerült 10/11 MBps kipréselnem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20935) Doky586 válasza gbors (#20933) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gyár pl ezt adja meg: N750
De olvass utána. N-es eszközöknél már nem 1db végpontra hanem többre adják meg az összegzett MIMO sebességet amit a router összesen tud. Ennek nem sok köze van egyetlen végponton mért sebességhez, miért is lenne, a gyártó routert árul nem végpontot...

(#20936) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy felcsatoltam több hálózati meghajtót (jelenleg 2-t) windows 10-re.
Azonban míg az egyik működik, a másikra ezt az üzenetet kapom:

Ugyan azzal a user fiókkal használnám őket.

Tudja valaki mi lehet a baj, hol lehet beállítani, hogy működjön?

Köszi!

We were here

(#20937) aneda


aneda
aktív tag

DS audio - ban tudok menteni zenét az sd kártyára?
Z1 Compact és 4.4.4
A programban csak a belső tárolót tudom kiválasztani, ha jól értelmezem.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#20938) Tuomas válasza Tuomas (#20936) üzenetére


Tuomas
addikt

Már tárgytalan, újból felcsatoltam, így működik mindkettő :) :U

We were here

(#20939) gbors válasza Doky586 (#20935) üzenetére


gbors
nagyúr

Elhiszem utánanézés nélkül is, az ugyanakkor nem igaz, hogy nincs köze a több végpont összesített sebességének az egy végponton elérhetőnek - mindkét esetben ugyanaz az erőforrás-pool van használatban, esetleg lehet valami korlát, ami miatt egy kapcsolat nem képes a teljes poolt használni.
Ha MIMO a sebességdefiníció, akkor máris logikus, hogy miért csak a felét sikerült elérnem egy kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20940) Sanya válasza Mezga Aladár (#20934) üzenetére


Sanya
nagyúr

Gyari vagy openwrt?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20941) Elemental válasza Mezga Aladár (#20934) üzenetére


Elemental
addikt

Csináltam egy gyorsteszt, nasról laptopra 2.4g 11-12 MB/s 1043 és archer c7 is fal nélkül 5m kb. Egy fallal 9MB/s.

(#20942) bigdady válasza Elemental (#20941) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem archer c5 fal nelkul openwrtvel 6mega 2.4ghzen

(#20943) Elemental válasza bigdady (#20942) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem gyári fw.

(#20944) Mezga Aladár válasza Elemental (#20943) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20945) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mivel nem nagyon férek el 2x2TB-n, ezért tervezem két nagyobb, 3-3TB-os WD Red beszerzését, csak ez nem holnapra fog megtörténni, inkább tavasszal. Addig, mint átmeneti megoldás azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha egy kihasználatlan 3,5-ös winyómat külső USB-s házban bekötném a NAS-ra, és úgy használnám, mint megosztás? A ház ugyan csak usb2-es, de akkor nyilván nem azon tárolnám a gyakran használt, gyakran mozgatott adataimat.

Nagyon rossz ötlet, lehet belőle valami probléma? Jól sejtem, hogy így a NAS nem képes pihenő állapotba tenni a külső HDD-t? Eredetileg az asztalimban terveztem használni, de annyira borzasztóan hangos, hogy ezt az ötletet inkább elvetettem, a NAS pedig olyan helyen van, hogy ott aztán végképp nem zavarna senkit. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20946) Borisz76


Borisz76
veterán

DSM Downgrade

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20947) Tuomas válasza Tuomas (#20938) üzenetére


Tuomas
addikt

Mégsem tárgytalan, minden újraindításnál egyik lekapcsolódik. Valaki tud megoldást rá? :(

We were here

(#20948) laczo válasza Borisz76 (#20946) üzenetére


laczo
tag

Köszi :)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#20949) Borisz76 válasza laczo (#20948) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondoltam itt is hasznos lehet...sőt akár a készülő összefoglalóba is be lehetne tenni.....már ha Patice-nak van ideje :)

Személy szerint nem érint mert béta oprendszert sosem telepítek...sem wint sem DSM-t a nas-ra.
2x próbáltam béta progit de azok is csak a VGA meghajói voltak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20950) claire78 válasza kavarc (#20853) üzenetére


claire78
senior tag

Ma volt időm próbálkozni a távoli ébresztéssel.
Doky586 leírását, ötleteit próbáltam követni, de nekem sem enged csupa FF MAC címet beírnom az ARP bejegyzéshez. Huawei ONT-m van egyébként.

A következőt követtem el:
- 9-es port megnyitása NAS számára,
- ARP NAS IP, NAS MAC címmel összerendeltem,
- DS Finder WOL port 9 beírtam

Láss csodát, tökéletesen működik! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.