Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok!

Ma kaptam meg a kalocsai cégtől a 40c650-t. Én is csak azt tudom mondani, hogy istenkirály a képe, viszont ugyanaz a problémám van mint Anonymusnak. Ugyanúgy Avatar BD25 és be-be "röccen" a kép, HDMI-n átjátszva Pcről. Mit állítsak be és hol hogy ez ne történjen meg?

Előre is köszi :)

(#6502) davidreg


davidreg
csendes tag

Firmware frissítés után nem ismeri fel a TV-m a Samsung winchestereimet, pedig előtte tökéletesen ment. Most kipróbáltam egy Seaget winchestert és azzal tökéletesen működik.

Régebbi firmware-t hol lehet találni?
LE40C650

(#6503) kishoris válasza davidreg (#6502) üzenetére


kishoris
tag

Ha találsz is, nem tudod feltölteni...

(#6504) davidreg válasza kishoris (#6503) üzenetére


davidreg
csendes tag

Nem jó hír:(

(#6505) gejala válasza Jassz (#6501) üzenetére


gejala
őstag

A Motion Plus miatt néha beakad a film gyors vágások után. Sajnos 1080p-ben és nagy bitrátával sokkal gyakoribb, mint 720p-ben. Csak az AMP kikapcsolásával lehet megszüntetni, de ugye akkor elvész a 100 hz előnye és valószínűleg lesz judder is...

[ Szerkesztve ]

(#6506) Davebowman


Davebowman
senior tag

Segítsetek! Én attól félek, hogy a zertéelklubban nyújtottak lesznek a fejek. Ugye egyszerűen át lehet kapcsolni, vagyis át lehet kapcsolni 4:3 arányra?

Vargalex 1.1.7

(#6507) vlevi válasza Davebowman (#6506) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze. Kétféleképpen is. Az egyik a 4:3-as kép használata, ilyenkor természetesen oldalt lesz fekete csík. A másik lehetőség a nagyítás. Ilyenkor alul-felül vág le valamennyit. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy pl. a retekklub, tévékettő esetén a 12-es karikának csak egy kis része látszik, illetve a tévé logójából semmi. Ennyi a különbség a kétféle kép között. Bocs a tré képekért, de most csak a teló volt nálam. A lényeg remélem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#6508) Davebowman válasza Jassz (#6501) üzenetére


Davebowman
senior tag

Amúgy a be-be röccenés alatt mit értesz? A pc-ddel is hdmi-n keresztül nézed és úgy nem csinálja? A monitorod képfrissítése nem jobb esetleg mint a c650-é? Talán segít a válaszod a megoldásban.

Vargalex 1.1.7

(#6509) Davebowman válasza vlevi (#6507) üzenetére


Davebowman
senior tag

Nagyon köszönöm a választ! Meggyőzött. Még egy kérdés, hogy ha én átlagos szemmel rendelkezek 2,8 méterre lenne a tv a szememtől (megmértem) az megfelelő? Értem ezalat, hogy mekkora az ajánlott távolság, illetve te milyen távolról nézed?

Vargalex 1.1.7

(#6510) snefftamas válasza Jassz (#6501) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!
Amiket olvastam, kapcsold ki a 100hz-et mert az filmeknél többet árt mint használ + ne PC-keresztül játszd le hanem direktbe. WD vagy BD player :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6511) snefftamas


snefftamas
aktív tag

Van itt valaki kinek van Samsung le46c650 SQ panellel? :W Hol lehet ilyet beszerezni? Nagy tróger ez a samsung... Raknák a csodálatos AA paneleket az alsóbb kategóriás TV-ükbe, ne a csúcs - nem ledes - LCD-ükbe!!!!
Mi ez ha nem átverés? És direkt nem írják bele a tv típusszámába vagy a dobozra, hogy átverjék a népet. Van egyáltalán még egy ilyen gyártó?
A tavalyi B650-es szériába is ugyanígy mutyiztak?
Arra vadászok már egy ideje de nem nagyon találkoztam még ilyennel 40"-be láttam már több SQ-t is de 46-ba még csak AA-t.

És nem akarok venni BMW ruhába bújtatott OPEL-t venni....mert VAN különbség.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6512) Elektrojoe7


Elektrojoe7
csendes tag

Sziasztok valaki ránézne erre a beállitásra......[L:/dl/upc/2010-12/20/300898_zbcofiuot19aizxu_12-20-10_2013.jpg](IMG:/dl/upc/2010-12/20/300898_zbcofiuot19aizxu_12-20-10_2013.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
DLNA megy ,de mire megnyitná a fájlt vagy nem olvassa vagy kilép.
KÖSZI !

(#6513) gejala válasza snefftamas (#6511) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom mi ez a nagy AA panel ellenesség, semmivel se rosszabb az SQ-nál (max. a gyengébb quality control miatt több a cloudingos), csak más előnye/hátránya van.

"Raknák a csodálatos AA paneleket az alsóbb kategóriás TV-ükbe, ne a csúcs - nem ledes - LCD-ükbe!!!!"
Abba rakják, a C650 középkategória, a csúcstól nagyon messze van. :D

(#6514) snefftamas válasza gejala (#6513) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A C650-es nél melyik a magasabb nem ledes Samsung lcd?, na jó a 750-es... de asszem az már 3D-s.

A röhej, hogy egy csomó C550-be tesznek SQ-t, akkor ha már tudatosak lennének egyék az összes 550-ba AA-t és a C650-be meg SQ-t.

Hát szerintem a dupla kontrasztarány azért különbség meg a kékülő fekete oldalról sem szép látvány

Akárhogyis nem etikus a magatartásuk. :)

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6515) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a 40c650 lejátssza az 5.1-es és a dts hangsávot is, de most találkoztam egy ilyen filmmel, amelynek ilyen a hangja: Dolby Digital 5.1-EX.

Ezt szerintetek le tudja játszani vagy ne is próbálkozzak vele? Nem igazán találtam infot a neten ezzel kapcsolatban.

Köszi.

(#6516) Elektrojoe7 válasza eric.cartman (#6494) üzenetére


Elektrojoe7
csendes tag

Szia ehhez mit szólsz. .

(#6517) Winne válasza snefftamas (#6511) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem tavalyi B650T2 van, és a már korábban írt "cn03" van benne.

Más: visszaolvasgattam kicsit a topicban és jól sejtem, hogy jobban járnék, ha lefrissíteném a tv-men a firmware-t, hogy tudja a DTS-t és nem pc-ről játszanám a filmet, hanem usbről? Azt írtátok, hogy usb-ről kitolja a DTS-t és a DD-t optikain, az meg nekem úgy nem 10m hdmi kábel lenne a pc-től, hanem fél méter az usbtől. Azért úgy tűnik ez nem teljesen mindegy. Lehet, hogy még a 100Hz-es szaggatás is megszűnne? :F :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6518) snefftamas


snefftamas
aktív tag

egy jó objektív, nem okoskodó (magamat is beleszámítom ebbe a körbe :))
összehasonlítás AA vs QS:

http://www.digitalversus.com/samsung-le40c630-p364_9365_36.html

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6519) Anonymus23 válasza Jassz (#6501) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megnéztem most, és én mivel Asus O!Playyel játszottam le, azon van egy beállítás, hogy 1080p 24Hrz támogatás, kvázi mozimód, amit ha bekapcsolok, akkor eltűnik ez a röccenés, az egész szép folyamatos lesz, viszont ez meg nekem nem jön be annyira, lehet hozzá vagyok már szokva a röccenésekhez :D
Gyakorlatilag úgy tűnik, hogy a film kódolásában lesz a gond, lehet neked is az aNyaM verzió van meg ;)

;) - The Power of the Light Side

(#6520) Anonymus23 válasza snefftamas (#6514) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom, hogy mikor kék a fekete, de nekem is SQ paneles van, és amikor bekapcsolom a TV-t olyan gyönyörű kék az a fekete oldalról, hogy azt öröm nézni.
Az igaz, hogy TV nézés közben, ez nem tapasztalható.
A matricán SQ01 van, illetve a szerviz menüből is ez látszik:
40A1UF0C
Azaz Samsung, 100 Hz-es, Ultra Clear panel, FullHD, 1-es verziójú display, CCFL megvilágítás.

A felhősödéssel kapcsolatban: Nekem a jobb felső sarokban van egy kisebb felhő, illetve a közepén alul, mondjuk emez közel sem annyira feltűnő, viszont azt tapasztaltam, hogy hosszasabb TV nézés után ezek a felhő mondhatni eltűnnek, vagy a környezet erősödik meg, vagy még jobban homogén lesz az egész felület, nem tudnám megmondani.

;) - The Power of the Light Side

(#6521) pfekete101


pfekete101
csendes tag

Sziasztok,
tegnap telefonáltam a kalocsai cégnek Samung LE46C650 ügyben.
A szokásosat mondták: SQ panellel nem tudják garantálni (90%-ban AA-s panellel van).
A hölgy annyira nem volt kedves, de lehet hogy már én is az agyukra mentem ezzel a panel mizériával, meghát közeleg a karácsony is (meg még ki tudja micsoda).
Én meg zsákbamacskát nem veszek. :-(
Nem tudjátok véletlenül, de ezt a paneles dolgot sehol sem tudják garantálni?
Köszi.

(#6522) snefftamas válasza pfekete101 (#6521) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

A 46"-os 90%-ban AA? Vagy a samsung TV-k általában?

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6523) eric.cartman válasza Winne (#6517) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem a B650 semmilyen gyári firmware-el nem képes DTS-t játszani... (ne legyen igazam)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6524) nero.inter


nero.inter
csendes tag

Sziasztok! :)

Az a gondom, hogy bedugom a ps2-t a tv-be (LE40C650), és bekapcsolom a játék módot, majd a source gombot megnyomva kiválasztanám a megfelelő felületet (1. külső vagy 2.külső), de mind2nél azt írja ki h nincs jel ellenőrizze, hogy csatlakoztatva van-e ez meg az.
Ez mitől van? Én vagyok a hülye vagy vmi nem jó??

Köszi a segítséget! :D

(#6525) Winne válasza eric.cartman (#6523) üzenetére


Winne
nagyúr

Én amikor megvettem, már akkor volt a tv-re egy nem hivatalos frissítés, ami után már játszotta a tv a dts-t, de ugyanez van 550-re is.

Nem jól emlékszem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6526) Memme


Memme
csendes tag

Sziasztok!

C650 készülékhez való csatlakozásokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni az alábbiakról:

1. Egy Samsung MM-C430D mikro-hifit/DVD lejátszót csatlakoztattam a TV-hez. Ha azt szeretném, hogy a hifi hangszóróján szóljon a TV adás, milyen kábellel kell még összekötnöm, vagy van-e jelentősége, hogy melyik HDMI bemenetbe csatlakoztatok? Jelenleg a készülék HDMI-vel van csatlakoztatva a TV-hez, plusz a hifi audio kábele megy a PC/DVI Audio In csatlakozójába. Így ha a TV-t átállítom a külső hangszóróra nem szól semmi! A filmeknél, és egyéb funkciónál nincs probléma.

2. T-Home-os set top box-ot ha HDMI kábellel csatlakoztatok a TV-hez, számos adó kizárólag 4:3-as méretben jelenik meg, hiába állítok a képernyőméreten. A set top box menüjében a képarány beállítását 1080i HD-re állítottam, de ilyenkor is ugyanez a helyzet. SCART csatlakozóval nincs ez a probléma, ott az éppen megadott képernyőméret szerint jeleníti meg az egyes adókat. A box menüjében nem találtam egyéb erre vonatkozó beállítási lehetőséget.
Mi lehet a baj, mit javasoltok? Mivel szemmel láthatólag jobb a képminőség HDMI-s csatlakozással, jobb lenne, ha ki tudnám cserélni a SCART-ot!

3. A notebookomon kizárólag VGA monitor kimenet van. Van egy VGA=DVI átalakítóm. Ha ennek a segítségével DVI-HDMI kábellel csatlakoztatom a gépet a TV-hez az ugyanúgy monitorként funkcionál, csak jobb a minősége? Azért kérdezem, mivel a VGA monitorkábel nem fér be a TV hátuljába a fal miatt, ugyanakkor a HDMI csatlakozót oldalra tudom tenni alkalomadtán, hogy monitorként használjam a TV-t.

Fontosak lennének a fentiek, így előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

Üdv

(#6527) eric.cartman válasza Winne (#6525) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nekem C-s van, de úgy tudom, hogy a B széria nem játszik DTS-t semmi gyári fw-el, csak vmi hack-el ami nem éppen tökéletes (talán csak "még")

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6528) vlevi válasza snefftamas (#6510) üzenetére


vlevi
nagyúr

"+ ne PC-keresztül játszd le hanem direktbe"
Nekem össze van kötve HDMI-n keresztül a PC és a TV, de inkább DLNA-n keresztül nézem a filmeket, és nem PC-s lejátszóprogival. Valahogy most jobban tetszik így...

(#6529) Winne válasza eric.cartman (#6527) üzenetére


Winne
nagyúr

Ennek utána lehet olvasni valamilyen ezzel foglalkozó szakmai fórumon? Sajnos nem vagyok jártas a dolgokban, eddig még nem foglalkoztam igazán a témával, csak betettem a tv-t és nézem. Speciel azt sem tudom, hogy hol lehet ilyen frissítést keresni... :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6530) Jassz


Jassz
tag

Köszi mindenkinek a segítséget :)
Elképzelhető, hogy a Pc lenne a ludas? Extended módban van egy samsung B2230H-ról, ami ugyanúgy 60 Hz-en megy. Sajna ma már nincs időm kísérletezgetni, azért köszönöm :)

(#6531) ronson88


ronson88
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.
A napokban vásároltam egy 32C650-es készüléket, amihez tegnap vettem egy gyári wifi adaptert (WIS09ABGN). Sikeresen megy is az internet része a tv-nek, gond nélkül csatlakozik a routerre.
(Nem N-es, csak egy régi Linksys WRT54G. Tervezem a cseréjét, de még nem tudom milyenre lenne szükségem, szívesen fogadnék javaslatokat.)

Van viszont egy Dvico Tvix HD media playerem, aminek a beépített merevlemeze hálózati meghajtóként csatlakozik a routerhez, kábelen keresztül. Bár N-es wifi csatlakozást is tud, a routerem még nem, szóval egyenlőre csak így működik. (Az otthoni hordozható gépeim – az egyiken XP, a másikon Win 7 van – gond nélkül látják és használják, mint hálózati meghajtót, wifin keresztül.)

Nos az ezen lévő tartalmakat (film, kép, audio) szeretném a tv-n nézni-hallani wifi-n keresztül, de nem tudom csatlakoztatni a tv-hez (konkrétan nem is látja a meghajtót).
(Tvix az egyik szobában, a 32C650 egy másikban, HDMI, USB nem megoldás.)

A Samsung PC Share Manager, hálózatban látja a Tvix-et, de nem engedi megosztani azzal, hogy „Csak mappaelem osztható meg”.

(A tv beépített media player felülete DLNA-n keresztül gond nélkül kezeli a 7-es win-nel futó gép video anyagát és akadozás nélkül játszik le HD tartalmat a gépről.)

Külső merevlemezt a tv-re csatlakoztatva usb-n keresztül, kitűnően működik a dolog, de én a Tvix merevlemezén lévő anyagot szeretném wifi-n keresztül nézegetni a tv-n.

Mit csinálok rosszul?

Elnézést, ha olyan dolgot kérdezek, amit esetleg már többször kitárgyaltatok, de a kereső segítségével nem találtam választ, a 6000+ hsz. végig olvasása pedig jelenleg számomra nem megoldható, sajna.
(Bár jó lenne.)

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Abyssh válasza powerwade (#6491) üzenetére


Abyssh
csendes tag

"Mit jelent az internetes (online) vásárlás?

Az internetes vásárlás a távollévők között megkötött szerződések közé tartozik, azaz a szerződéskötésre a kereskedő és a fogyasztó egyidejű jelenlétének hiányában kerül sor. A fogyasztó az eladó (a szolgáltató) által üzemeltetett internetes áruházban (más néven webáruház, webshop, online shop, e-üzlet) virtuális módon, az egérrel történő kattintások vagy e-mail útján rendeli meg a kiválasztott terméket."

Lentebb írok pár linket amit érdemes elolvasni. Sajnos ma nem volt időm felhívni őket, de holnap az első dolgom az lesz. Egyébként a 8napos elállás az *8 munkanap*.

http://www.nfh.hu/hasznos/internetes/internetes.html
http://www.nfh.hu/hasznos/internetes/jogervenyesites.html
http://www.nfh.hu/portal/hasznos/internetes/elallasijog.html?query=el%C3%A1ll%C3%A1si%20jog
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900017.kor
http://jogiq.com/elallasi-jog-internetes-vasarlas-eseten/

(#6533) powerwade válasza Abyssh (#6532) üzenetére


powerwade
senior tag

köszi, megolvasom majd a linkeket. kiváncsi vagyok mire jutsz. te is cserélni akarsz?

(#6534) Abyssh válasza powerwade (#6533) üzenetére


Abyssh
csendes tag

Persze. Én csak egy normálisan működő tv-t szeretnék. De ha 8 munkanapon belül nem jönnek ki (holott 72órát garantálnak azoknak is akik nem kérnek hosszabított cseregaranciát) akkor igényt tartok a tv+a 2én cseregari árára.

(#6535) vlevi válasza ronson88 (#6531) üzenetére


vlevi
nagyúr

Próbáld ki a serviio-t. Azzal (úgy láttam) hozzá lehet adni hálózati meghajtót is a media libraryhoz. Azt viszont ne kérdezd, hogy hogyan működik, mert egyetlenegy gépem van itthon, nem tudok kipróbálni :DDD

(#6536) ronson88 válasza vlevi (#6535) üzenetére


ronson88
tag

Köszönöm, utána olvasok mi ez.

(#6537) eric.cartman válasza Winne (#6529) üzenetére


eric.cartman
senior tag

íme

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6538) Winne válasza eric.cartman (#6537) üzenetére


Winne
nagyúr

Itt tényleg nem taláőltam olyat, hogy frissítettek volna, és ez megoldotta volna sokunk problémáját, inkább átkódolták ac3-al, ami nekem nem megoldás, mert nem szeretem a félmegoldásokat. :) Holnap utánajárok a gyártónál, hogy erre milyen megoldást tudnak nekem adni, van egy jó Samsungos ismerős, akit rá tudok uszítani. A linket köszönöm, ma még kicsit guglizok, hátha. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6539) JaniACE válasza ronson88 (#6531) üzenetére


JaniACE
tag

(konkrétan nem is látja a meghajtót).
Ha Tvix nem tud dlna szerverként működni, akkor nem fog menni (spec. eset lentebb). Az eszközöket vagy lokálisan kötöd a tvre, vagy hálózaton keresztül és akkor marad a dlna.
Win7 alatt két gyári lehetőség van:
1. a win7 általi hálózati megosztásokat kezeli a beépített dlna szerver.
2. kézzel küldöd a médiapléjerrel a tv részére (angolnál PlayTo gomb a lejátszólistánál)
Ami a szgépen helyi (nem hálózati!) meghajtóként látszik, azzal a win7 megbirkózik.
Ami hálózati meghajtóként (vagy közvetlenül megcímezve \\szerver\megosztás\) látszik csak, az nem fog menni.

Az 1-esnél a gond: a win7 képtelen a hálózati meghajtókat/megosztásokat (és az az alatti dolgokat) más megosztásként továbbadni -> a win7 dlna szervere nem fogja lekezelni
A 2-esnél a gond: médiainformációkat nem kapja meg (vagy valami ehhez felettébb hasonló a hibaüzenet), és még azelőtt kiakad, hogy a tv-n megjelenne a figyelmeztetés, hogy adatot kap a win7től.

XP alatt nincs gyári, csak a hivatalos samushare. Egyértelmű fail.

Megoldás v1 - Linux (Ubuntuval próbáltam, működik a hálózaton át történő lejátszás)
Megoldás v2 - Írogattak páran alternatív dlna szerverekről, lehet, hogy valamelyikük képes hálózati meghajtót is lekezelni. (Passz)
Megoldás v3 - Realtime átkódolni: kellékek - Erős gép, VNC, Webszerver, Netplayer a tvre telepítve, és egyedi .xml file beimportálva hozzá. (Ma dolgoztam ki a módját, hamarosan publikálom - gyakorlatilag bármit amit lejátszik a vnc, vinni fog a tv is :)) MIDI, trackerzenék, ogg, mtv-videótár... csak a forrást kell pontosan megadni )

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6540) Davebowman


Davebowman
senior tag

Én még a 100Hz-es Motion Plus-al vagyok képzavarban, ha egyszer 100Hz-es a tévém, de azt érdemesebb kikapcsolni, akkor mi lesz 50Hz-es? Mert akkor érdemesebb a C550-et megvenni 20Rugóval olcsóbban, ha úgysem érdemes 100Hz-es üzemmódban használni. Én pont a 100Hz-miatt venném ezt a tévét! Bocsi, ha el vagyok tévedve.

Vargalex 1.1.7

(#6541) BBéci válasza gulupeti (#6515) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom 5.1 helyett Dolby Digitalt akartál írni.
"lejátssza az 5.1-es és a dts hangsávot is"

Valami nem stimmel, ugyanis az EX jelentése Extended Surround, amit az 5.1-hez képest kell értelmezni, tehát csakis 6.1 lehet. Szerintem a Samsung lejátszójának nem fog a torkán akadni.

(#6540) Davebowman
Játéknál érdemes kikapcsolni az alacsonyabb input lag miatt, egyébként nagyon hasznos, mert 50 hertzen csak 300 soros az LCD tévék mozgóképfelbontása.
Ha ezt nem érted, akkor használd a keresőt és a Google-t! LCD motion blur a kulcsszó!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6542) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok! Egyik barátom most vásárolt LE40B750es tv-t.

Lenne egy kérdés amire nem jöttünk rá:

hogyan lehet nyelvet állítani a beépített media playerrel?!

Firmware frissítésnek van-e értelme?

(#6543) Thom! válasza moooooo (#6542) üzenetére


Thom!
veterán

sehogy...mert tavalyi modellt vett :(

(#6544) snefftamas válasza Davebowman (#6540) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!

Most vettünk az apósomnak C550-et vagy 530, mindegy. Mindegyik 50hz-es, abszolút jó a mozgása nem hiányzik a 100 hz + ahol olvasgattam teszteket inkább kikapcsolni ajánlják, mert amennyit nyersz itt azt elveszted ott, ha érted mire gondolok. Sztem ezek a 100, 200, 600 Hz-ek nagyrészt marketing fogások, max sportműsorok esetén lehet jelentőségük, de van hátrányuk is.

Én az ultra Clear panel miatt vennék C650-et nem a 100 hz miatt. Sokat javít a színeken meg a feketén.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6545) #09634560 válasza gulupeti (#6515) üzenetére


#09634560
törölt tag

Olyan hogy Dolby Digital(DD) 5.1 EX,olyan nincs. Dolby Digital EX (EXtended surround hivatalosan és G.L filmrendező filmjeiben jelent meg először) viszont van és az nem 5 hanem 6.1 és a hangja Surr Back hangszórón jelenik meg. Ha nincs Surr back vagy csak 5.1-es dekóder van,akkor az EX kioltódik. Tehát ha lejátssza a DD 5.1-et akkor viszi és vinnie kell a DD EX formátumot is.
Közbe Béci is válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#6546) pfekete101 válasza snefftamas (#6522) üzenetére


pfekete101
csendes tag

Erről igy konrkrétan nem beszéltünk.
Amikor mondtan, hoga SQ paneleset kérnkék, akkor azt mondták, hogy azt nem tudják garantálni, mert csak a TV-n van rajta ez az info és 90%-ban amúgy is AA-s panel van.
Szóval hogy most azt a Samungra értette vagy csak a 46"-osra, nem tudom. De korábban már mintha mások irták volna a 40"-osra is ugyanezt, szóval gyanitom a C650-esekre úgy általában igaz lehet ez. :-(
Most azt nem tudom, hogy ne inkább egy Sony KDL 46EX500-at vegyek-e inkább.
Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy úgy megbizhatóség szempontojából melyik jobb:
Samsung C650-es belső média lejátszója vagy pl. egy WD (~30e Ft-os kategória) média lejátszó (ezt használnám a Sonyhoz)?

(#6547) Davebowman válasza snefftamas (#6544) üzenetére


Davebowman
senior tag

Iggeeeen, ezt vártam! Nagyon köszönöm! Ez soket segített nekem, bár így is a c650-es mellett voksolok, de már tudom, hogy 50Hz-es tévét veszek így is + NET@TV + Ultra Clear és ha valami miatt nagyon kell a 100Hz-akkor az is rendelkezésre áll. Így már értem miért adok ki + ~20.000Ft-ot :)

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#6548) BBéci válasza snefftamas (#6544) üzenetére


BBéci
titán

Minden esetben hasznos a megnövelt kép (alképpont) frissítés, ezt felesleges ragozni.
Össze kell hasonlítani egy adott, gyors mozgásokat tartalmazó filmrészletet 50 és 100 hertzen, a különbséget zongorázni lehet.
A normális 24p megjelenítéshez, a 4:4 pulldownhoz is kell a 100 Hz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6549) powerwade válasza pfekete101 (#6546) üzenetére


powerwade
senior tag

ismerősöm most adta el a WD lejátszóját, mert teljesen meg van elégedve a C650 belső lejátszójával. Én szintén. Tudok hangcsatornát váltani, kezeli a feliratokat, van chaptering. Mi kell még? Ja és eddig minden filmet lejátszott, akadásmentesen (most ne beszéljünk a Motion Plusos "akadásról")

(#6550) Davebowman válasza powerwade (#6549) üzenetére


Davebowman
senior tag

Ezt örömmel hallom. Laptop képét ki lehet tenni monitor kábellel, (D-SUB), (HDMI) vel, de drót nélkül is megy wifin? Az az allshare progi tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.