Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) sesshou válasza Tegla80 (#41998) üzenetére


sesshou
senior tag

Áhá:) itt a bibi. én azt hittem hogy antenna alapból van a tv-ben:) Egybként nem tartok igényt annyira a digitális csatornákra csak gondoltam ha már lehet akkor rákeresek.
Köszönöm szépen a választ.

(#42002) Iginotus válasza BBéci (#41995) üzenetére


Iginotus
őstag

Az hol kell AMD-m van itt ilyent találtam, hogy LCD overdrive, de az sem segitett, pedig alapból ki volt kapcsolva.

utánvétel Ez viszont segített a képernyőhöz igazít beállítás. DE Olyan a képe, hogy hagy ne mondjam zavaros nagy pixeles hudevacak...

Plug and Pray... :)

(#42003) utánvétel válasza Iginotus (#42002) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ha kép vacak az nem a tv hibája, hanem a forrásanyagé. Nem konkrétan az mkv-é, hanem annak a konkrét letöltött filmnek amit néznél.
Nem divx-et lesel rajra véletlenül???

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#42004) BBéci válasza utánvétel (#42000) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, ezt miért csinálod?
Te írtad: 'Lehet meg kéne venni a bótba a gyári blúréjt." Én erre válaszoltam.

Azzal pedig jó lesz vigyázni, hogy ki mit és honnan tölt le, mert egyik fórumtársunknál ma volt kint a rendőrség házkutatást tartani és számítógépet foglalni egy (1) db MP3 szám megosztása miatt. Saját szememmel láttam, olvastam a jegyzőkönyvet!

(#42001) sesshou
Antenna a tévében? :Y Láttál már olyat? Bár a Junosztynak van teleszkópos antennája, de azt is ki kell húzni, különben nem fog semmit. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42005) Iginotus válasza utánvétel (#42003) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez az oldalt nézem és probáld azt elképzelni, hogy 1650 es felbontásokban ugy ahogy jo ott kicsit elmosodott a kép de éles.
Itt 1980 ban a betűk elfolynak szinte kontrasztja nincsen zavarja a szememet, mintha a herzel lenne valami gond. Régi CRTn láttam hasonlót amikor csak 40 herzen ment...
Ezen nem lehet valahol ilyet állítani, mert csak 60 ig engedi a windowsosban állítani. (Érdekes hogy alacsonyabb felbontáson meg jó, persze az meg nem a natív felbontása..)
Na megvan képernyő frissítés. Ebben nincs valami ilyen duplázó vagy mi a vacak amit ki kéne kapcsolni? Menüben? Hogy nem 50 hertzen megy hanem 100 on és az vacak?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#42006) BBéci válasza Iginotus (#42005) üzenetére


BBéci
titán

Beállítási probléma van Nálad. Hetente előkerül valaki ugyanezzel a gonddal. Ha tudnám, leírnám a megoldást, de sajnos nem jegyeztem meg, mert soha nem kötöm tévére a laptopomat. Illetve 4 éve próbáltam és legalább másfél órán át vacakoltam vele, mire minden a helyére került. Egyedül, segítség nélkül, ami nagy szó, mert nem vagyok jó informatikából. Akkor megfogadtam: soha többet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42007) utánvétel válasza BBéci (#42004) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Persze én írtam, meg kéne venni, de a mai válságos világban keveseknek van rá keret.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#42008) nismoka válasza Iginotus (#42005) üzenetére


nismoka
addikt

Overscan-t nullára kell állítani, vizszintes csúszka.

(#42009) nismoka válasza BBéci (#42006) üzenetére


nismoka
addikt

Az akkori driverekben nagyon el volt dugva az overscan állítása ez igaz, ma már nem.

(#42010) BBéci válasza nismoka (#42008) üzenetére


BBéci
titán

21:50-kor írtam én is, hogy az Overscant állítsa nullára.

Nem azzal volt bajom, azt pillanatok alatt megtaláltam, csak éppen nem akarta megjegyezni. Egyébként nVidia, ott másképp nevezik.
Más gondok voltak, amit egy normális médialejátszó megoldott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42011) Iginotus válasza BBéci (#42010) üzenetére


Iginotus
őstag

Magyar menüm van átnéztem az egészet nincs benne ilyen ebben a rohadt menüben :D
Most kezdem lapozgatni leírást...

Plug and Pray... :)

(#42012) BBéci válasza Iginotus (#42011) üzenetére


BBéci
titán

Ha AMD, akkor valami haladó, vagy profi módot kell választani, amit pontosan nem ismerek, mert mostanáig csak nVidiás gépeim voltak és nem is szeretnék másmilyet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42013) mycso válasza Iginotus (#41993) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Simán a VGA driverében lehet méretezni a képet.
Nekem ATI kártyám és a laptop intel VGA-ja is rosszul rakja ki a képet, de szépen mind2 vga driverében be lehet kézzel állítani a méretet, a képernyő széléhez igazítva.
Nálam eddig ez jött be, hiába kapcsolgattam mindenféle kapcsolókat a driverben, tökéletes sosem lett, csak így.

Más.:
Pár napja nem voltam, kemény már, ami itt ment erről a fullhd 3d, váltottsosros FHD, stb-ről... :))
Én mondjuk úgy vagyok ezzel, hogy azért vettem a 6100-ast, mert:
1, erre volt pénzem
2, tetszett a tudása és a szolgáltatások, amit tud
3, a képe is bejött 2d és 3d módban is
4, a csatlakozói típusai és száma is megfelelő volt számomra
5, kinézetre is jó

A többi meg nem érdekel, nekem teljesen megfelel.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42014) BBéci válasza mycso (#42013) üzenetére


BBéci
titán

"kemény már, ami itt ment erről a fullhd 3d, váltottsosros FHD, stb-ről... "
Nehéz elfogadni, hogy a megrendelt, de még meg nem érkezett tévé a várakozással ellentétben nem tud full HD 3D-t. És mindenki ellenség, aki ezt ki meri mondani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42015) mycso válasza BBéci (#42014) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a samsung részéről az tényleg geny@ság, hogy sehol nincs ez konkrétan leírva és a dobozon is a "Samsung FullHD 3D" felirat/logó van.

Ha egy másik kontinensen lennénk, akkor besétálnék a tv-vel meg a logójukkal és persze az ellenkezőjének a bizonyítására szolgáló hivatalos tesztekkel a samsunghoz, aztán visszaadnák a tv árát, meg még egy csomó pénzt, de hát nem ott vagyunk, meg nem is a logó miatt vettem meg a tv-t.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42016) BBéci válasza mycso (#42015) üzenetére


BBéci
titán

Valamikor a tegnapi nap folyamán írtam, hogy ez nem ugyanaz, mint amit tavalyelőtt műveltek. Azért valóban lehetett perelni a Samsungot, Németországban meg is tették. Az E széria esetében másképp működik a becsapás, mert bizonyos szemszögből full HD 3D képesek a 6500 alatti modellek, de mégsem egyenértékűek a magasabb sorozatszámúak háromdéjével. Az interlaced egy alacsonyabbrendű változat, nem véletlenül van minden jobb lejátszóban deinterlacer. Amikor 10 évvel ezelőtt megjelentek az első progresszív DVD-játszók, bizony képminőség terén komoly előrelépés volt. Erre 2012-ben előveszik? Vicc.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42017) ati05 válasza Iginotus (#42011) üzenetére


ati05
aktív tag

Az itt leírtakat állítsd be: [link]
nekem bevált!

(#42018) JoeYi válasza mycso (#42013) üzenetére


JoeYi
őstag

a vásárlási oklistád teljesen illik rám is. Arról nem is beszélve hogy abban a két hónapban mióta megvan kb 2 hosszabb filmet néztem meg rajta 3D-ben, meg több kicsi youtube/demo anyagot, és azokat is csak SBS-ben, szóval nemigazán lényeges a kérdés számomra (arról nem is beszélve, hogy SBS-ben pont ugyanúgy jelennek meg az anyagok rajta mint a komolyabb társain).

Amiért mégis pörgetem a kérdést az azért van mert megtehetem. Otthon csücsül egy ilyen tévé és módomban áll teszteket csinálni, valamint saját mérésekkel kiszűrni az igazságot az innen-onnan jövő félinformációkból.

(#42019) ultio válasza utánvétel (#42007) üzenetére


ultio
senior tag

Már csak elvből se veszek semmit. Főleg nem filmeket.

rasti rusti

(#42020) cday3


cday3
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy 2012 februárjában vásárolt UE40D5000-m van. Ha átállítom 5800-ra milyen plusz dolgok jönnének elő? Ha egyáltalán előjönnek. Visszaolvasgatva usb-ről jobb lejátszás volt írva, ha jól emlékszem. Mást nagyon nem találtam, vagy elkerülte a figyelmem.
Van értelme egyáltalán nekem átállítani 5800-ra?

(#42021) JoeYi


JoeYi
őstag

Érdekesség számítógépről 3D-zni kívánóknak:

A PowerDVD oldalán fel van tüntetve a hardveres szükségletek: [link]

Ami a Samsung felhasználókat érinti:

- HDMI 1.4 enabled 3DTV
-- Eye wear: Active shutter glasses
-- Supported Hardware: HDMI 1.4 enabled 3D TV
-- Supported Graphic Card: NVIDIA GeForce GTX 460 and AMD Radeon HD 6800 series
-- Integrated Graphics: 2nd generation Intel Core processors

Tehát ez alapján még az olcsóbb laptopokkal is elérhető ez fícsör

(#42022) davz válasza utánvétel (#42007) üzenetére


davz
csendes tag

Kószönöm a rettentö tartalmas, technikai jellegü segítséged. Természetesen ez csupán a film egy elözetese, hogy eldönthessem, kivánom-e megvenni a filmet a 'bótban'. az interneten elöforduló torrent-tartalmakkal megegyezö filenév csupán a véletlen müve. Sajnos valóban nincs BD lejátszóm, épp ezért akartam HDD-röl lejátszani a FullHD tartalmat.

A benned élö jogvédö megnyugvása érdekében felteszem máshogy a kérdést: Mi lehet az oka, hogy BÁRMILYEN .mkv kiterjesztésü file HDD-röl való lejátszásakor hibaüzenetet kapok? File-konvertálással, vagy akárhogy lehet orvosolni a problémát? A kérdés vonatkozik TrueHD hanggal rendelkezö mkv-kra is, mert a multkor azt dobta vissza a TV.

Várható és egzáltalán életszerü, hogy egyszer egy FW frissités orvosolja ezeket, vagy ez HD kérdése?

(#42023) kmarci25 válasza davz (#42022) üzenetére


kmarci25
veterán

A legegyszerűbb megoldás egy médialejátszó, persze ez is 20 ezernél kezdődik, de azzal nem lesz gondod, és bármit megeszik. Jópár évre megoldódik a lejátszási problémád.
Ha ez nem játszik, akkor marad a gépen való átkódolás, illetve olyan film előzeteseket ;) keresel, amik kompatibilisek a tv beépített lejátszójával. Elhiszem én, hogy a Samsungé az egyik legjobb beépített lejátszó, de egy külső céleszköz sokkal jobb megoldás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42024) sandró60 válasza davz (#42022) üzenetére


sandró60
addikt

Az mkv-szót,ha ott jobra felűl a keresőbe beirod akkor talán találsz a kérdésedre választ.Igaz egy kicsit "időigényes"de megéri.Elnézést ha bele kotyogtam :K
mkv

[ Szerkesztve ]

(#42025) davz válasza sandró60 (#42024) üzenetére


davz
csendes tag

jogos. túl is vagyok rajta, de sajnos a keresö fogyatékossága miatt feltett kérdésekre (amiben szerepel az mkv szó) adott válaszokat csak a kérdés idézése esetén látok.

gondoltam van olyan technikai specifkiacio, amivel behatárolható a TV mediaplayer képessége, bitrate/formatum/akármi, és akkor nem is próbálkozom bizonyos tartalmakkal. de igy, hogy egyszer igen, egyszer nem játsza le ugyanazt a formátumot, nehéz kiigazodni.

(#42026) Silent77 válasza davz (#42025) üzenetére


Silent77
veterán

Lehet 5.1 profil, és azért nem szereti, ilyenkor át kell konvertálni 4.1-be.
Vagy nézz helyette másik rlzt, én azt tenném.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42027) mfranky válasza davz (#42025) üzenetére


mfranky
őstag

mkv tartalmaknál a hang szokott megpróbáltatások elé tenni egy lejátszót, legyen az a samsung tv, vagy valami külső media player... én egy asus oplay-t adtam el, mikor megvettem a samsung tv-t, mert a tv a mai napig lejátszik mindent. Ha nem is allshare-n keresztül, de külső hdd-ről simán.
Szóval mkv esetén a hangot, általában "hd" hangokat nem szokta szeretni, létezik egy program, amivel át lehet konvertálni (mkv merge, remux fórum)
Ha mégis valami külső media playeren gondolkoznál első szempont a támogatottság legyen, azt szokták gyakran elhanyagolni a gyártók.

Itt a program: MKV Toolnix

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#42028) davz válasza Silent77 (#42026) üzenetére


davz
csendes tag

koszi a valaszt, mfranky-nek is. Ezek szerint a TV nem is ad igazi 5.1 hangot, vagy csak mkv-k eseteben kerdeses? (a riz-t, mint szot nem ertem, de a konvertalas megoldja majd a problemamat, szoval mar nem is kell)

(#42029) sb válasza BBéci (#41913) üzenetére


sb
veterán

Az oké, hogy oktatták meg itt leírja, de nincs kép, nincs bizonyíték.
Mondani én is tudom... még úgy is, hogy bizisten nekem is mondták a szakértők.

Azt nem értem, hogy ami a tesztoldalakon kint van teszt kép és tisztán látszik belőle, hogy:
1. Nem 540p
2. Nem felskálázott 540p
...,ert egyszerűen minden pixelsor egy pixel magas és nem azonos tartalommal bír... na ezeket a képeket miért nem lehet megcáfolni ES6100-ról fényképezett képekkel, amin ennek az ellenkezője, tehát az 540p látszana.

Ilyenek nincsenek csak a kijelentések.

Ezt linkelem már huszadjára, de most beteszem képként, hátha végre valaki veszi a fáradtságot és ránéz.

Alatta a szöveg:
"Left: Series 6000 TV from 2011 / Right: ES6300
Unlike 2011's 6000 series TVs, this 2012 displays genuine Full HD 3D images. The difference is clear to see."

Erre kéne magyarázat (hazudik a tesztoldal, dilettánsak több tucat teszt után, stb...) vagy cáfolatként egy a bal oldalihoz hasonló, duplázott pixelsorú kép.

És egy "miért" sem ártana, mert ami eddig szájhagyomány útján terjedt, a panelsebesség annak nem igazán lehet köze a dologhoz. Eleve a 120Hz elég kell legyen, de másrészről a mégsem elég a frissítés akkor hogy lenne elég váltottsorosan ugyanúgy egy teljes képhez? Mivel aktív szemüvegről beszélünk egy teljes képet kell látnia mindkét szemnek minden frame-en, tehát ezen aligha segít az, hogy a fizikailag 1920x1080 ponton megjelenő képnek mi a logikai felbontása.
Ennek a képfeldolgozási sebességhez lehet maximum köze, de ott szintén nem látok semmi elvi problémalehetőséget, mert ha valós 120Hz-es a panel, tehát 2D-ben ki tud rakni 120db független, teljes felbontású képet egymás után, akkor ugyanezt miért nem tudja megtenni (fullhd) 3D forrásból? Ahogy ugyanúgy 120 teljes felbontású kép lesz, csak nem a tv interpolálta a forrásképek közé hanem többet kapott belőle (és kevesebbet interpolál, mert még emellett is kell neki.)

De térjünk vissza képre és a feliratra. Ennek ellentétét kéne megmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#42030) samen válasza oz82 (#41989) üzenetére


samen
tag

Szia!

Köszönöm,majd kipróbálom!
Esetleg abban tudnál még segíteni,hogy a kép opcióknál miért nem lehet automatikusra állítani?Csak a 4:3,16;9 meg a többit engedi.

(#42031) JoeYi válasza sb (#42029) üzenetére


JoeYi
őstag

és akkor erről meg erről a tesztképükről még nem is beszéltünk. Ezeken sincs jele a felezett felbontásnak.

Azt szó nélkül elfogadnám ha azt próbálnák egyesek bemondani bizonyíték nélkül hogy csak 1080i-t tud nem p-t 3D-ben, de azt nem akaródzik elhinnem hogy felezi a felbontást. Bármelyik szakértő, szerelő teszter boltos vagy akárki csak egy tesztképet mutatna hogy látom JoeYi, így néz ki a fullHD ehhez képest ilyen ocsmány a kép ES6100-on, és elfogadnám, pont mint a D6500-nál, de egészen eddig sehol nem találtam ilyesmire képi bizonyítékot

[ Szerkesztve ]

(#42032) BBéci válasza sb (#42029) üzenetére


BBéci
titán

Maradjunk abban, hogy 1080i és akkor megnyugszanak a kedélyek!
Engem a téma igazából nem érdekel, mert nincs a tulajdonomban, és nem is fogok Samsung LCD tévét venni, a 3D pedig semmilyen tévén nem foglalkoztat, mert mókusvakításnak tartom. Csak a tesztelés és kalibrálás idejére veszem elő a szemüvegeket, pedig van 3D-s médialejátszóm és terabájtszámra tudnám beszerezni a frame packed filmeket.
Mindenki élvezze az általa kiválasztott és megvásárolt tévét, ne foglalkozzon se az én véleményemmel, se másokéval.
Attamero81 ha akarja megmagyarázza, mit értett váltósoroson, ha nem az sem tragédia.
Elnézést kérek mindenkitől, akit esetleg megbántottam azzal hogy a tévéjét felezett felbontásúnak neveztem!
Ezzel befejeztem a téma boncolgatását és a vitát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42033) attamero81


attamero81
senior tag

:P

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#42034) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#41959) üzenetére


Bogyi007
veterán

Miután felmérgeltem magamat a Tv-m Smart felületének lassúságán s a webböngésző állandó lefagyásán (amin csak a tv áramtalanítasával tudtam segíteni) mégiscsak felraktam ezt a 001008-as firmwaret.
Az eredmény nem várt meglepetest okozott. Minden megmaradt a régiben, a Smart felület sem változott meg. A Pvr funkció is megvan, ellenben a Smart felület most sokkal gyorsabban tölt és a webböngésző sem fagyogat.

Lehet hogy ez most tényleg egy hasznos update volt?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42035) Tegla80 válasza Bogyi007 (#42034) üzenetére


Tegla80
addikt

ha tetszik amit kaptál az új FW től,sztem azonnal "off"old az autó frissítést. :K

Flashget
thx a linket .
onnan mivel próbálkozzam szted?? YTHD?(Plex pl van. alapban "E"re) vagy melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42036) Altbrucke válasza Tegla80 (#42035) üzenetére


Altbrucke
tag

:D
nehogy kényszeresen ismét frissítsen :DDD

(#42037) Tegla80 válasza Altbrucke (#42036) üzenetére


Tegla80
addikt

gondolom,"nem szenvedsz" a "smart" al mint mások
de amúgy,meg igen: nehogy kényszeresen ismét frissítsen magától esetleg a készülék ,aminek a végterméke esetleg egy nagy kalap lócitrom :D (fw szinten). Míg most tetszik neki amit "kapott"

Sony® & PlayStation®

(#42038) Iginotus válasza ati05 (#42017) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi mindenkinek, egy két profilváltás és nekem is működött. De tényleg nem egyszerű én sem tudom pontosan mit állítottam de a vége jó lett.

Plug and Pray... :)

(#42039) Altbrucke válasza Tegla80 (#42037) üzenetére


Altbrucke
tag

nem, tényleg nem szenvedek, mert amire kell arra most jó :DDD
ha rossz lesz akkor szenvedek majd :D

[ Szerkesztve ]

(#42040) sb válasza BBéci (#42032) üzenetére


sb
veterán

De ne maradjunk 1080i-ben mert semmi értelme.
Jó lenne, ha ez a fórum nem berögződésekről és szájról-szárja terjedő hiedelmekről (meg falme-ről néha, ahogy látom) szólna, hanem valamivel tudományosabb alapon közelítenénk meg a témát.
Ha azt mondjuk, hogy A vagy B akkor annak legyen valami magyarázata.

Itt nem érzelmekről van szó, pusztán a tényekről és racionális érvekről. Nekem ezek hiányoznak, nincs ilyen TV-m, még csak 3D TV-m sincs. Most akarok venni, pusztán csak biztosra akarom tudni mi mire képes és mi az oka.

Pl. írod az 1080i-t. Hogy jönne ez ki?
1. A bemeneti jeled valós fullhd 3D, tehát 1920x1080-as képet kap a tv a bemeneten, felváltva mindkét szemre. mondjuk legyen 30-30 kép mp-enként, tehát 60fps 1920x1080

2. A tv panelje meg tudja jeleníteni az 1920x1080 60fps-t 2D-ben, hiszen 120Hz-es a panel. sőt, még interpolálni is tud közé képeket és 120fps-sel is le tudja nyomni. (vagy hogy maradjunk a klasszikus 2D filmnél: 23.976-24fps 5:5 pulldown-nal = 120 kép, vagyis 120 fps másodpercenként)

Tehát a forrásban kapsz megfelelő felbontású képet és a panel is meg tudja jeleníteni. Akkor belül vajon minek szedne ki minden sor és miért csinálna belőle 1080i-t, kvázi felezve a felbontást?

Ez is lehetséges, de logikusan mondjuk csak olyan miatt, hogy nem tudja kezelni a feldolgozó elektronika ezt az adatmennyiséget. Persze ennek is ellentmond, hogy 2D-ben tudja.

A FullHD 3D megjelenítése gyakorlatilag semmiben nem tér el a 2D megjelenítéstől, tökéletesen ugyanaz fizikailag. Ha megvan a kellően nagy (120Hz) valós frissítési freki. Márpedig megvan.
Attól lesz 3D, hogy a tartalom minden második képkockán a másik szemhez való (a tv-nek meg irreleváns mi van egy képkockán) és a szemüveg ennek megfelelően sötétül és világosodik el.

szerk: Megnézted a belinkelt képet?

[ Szerkesztve ]

(#42041) ayden


ayden
tag

Valaki tudna nekem addan segiteni hogy a Samsung D7000-es sorozatú tvje milyen 3d filmeket tud lejátszani? Értem itt azt,hogy a vizszintesen/függőlegesen félbevágott vagy ami ilyen eltolásos technikával csinálja esetleg a szinekkel játszik.
Remélem érthető volt, bár aki tudja a válszt az ugyis felfogja:)

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#42042) sb


sb
veterán

Akkor még egy kérdés 3D + panel témában.

1. Az ES6500-ra a tudástárban valós 100Hz és CMR 400Hz van írva. Ez most akkor valós 100 vagy elírás és valós 200Hz?

2. Valós 200Hz-es (240?) panelen a szemüvegek milyen frekin villognak? Vagy egységes a Samsungokon belül és minden TV-n 120Hz, mp-enként 60-60 frame/villogás van lencsénként?

(#42043) hbooo


hbooo
csendes tag

garancia tema:
tudja esetleg valaki hogy a "nem annyira noname" cegek mint pld. Avplanet vagy Aqua milyen garikkal adjak pld a samsung 6100 -as tvket?

(#42044) nightshadow válasza sb (#42042) üzenetére


nightshadow
veterán

1. Az ES6500-ra a tudástárban valós 100Hz és CMR 400Hz van írva. Ez most akkor valós 100 vagy elírás és valós 200Hz?

Nem lehet egyértelműen tudni. Ha valós 200Hz-es kell, akkor Sony HX750: [link] Egész jól lement az ára.

[ Szerkesztve ]

(#42045) #49155328 válasza hbooo (#42043) üzenetére


#49155328
törölt tag

AVplanet saját garanciával árulja a termékeit.
Ausztriában szervizeltetnek nem itthon.
Semmi gond nincs ezzel.

(#42046) JoeYi válasza nightshadow (#42044) üzenetére


JoeYi
őstag

az a baj hogy ennyiért még mindig inkább az 46ES6100-at választanám. Bár a tesztek szerint a 750 képe szebb, de nagyon sokat jelent +6"

[ Szerkesztve ]

(#42047) JoeYi válasza hbooo (#42043) üzenetére


JoeYi
őstag

kérdezd meg őket szerintem, az a biztos. Ha úgy van ahogy FPSTunker mondja akkor azzal két bibi van:
- ausztiában vették és csak újraértékesítik
- megkérdeztem még anno a samsungot és azt mondták hogy az ausztriában vett termékre EU garancia van, vagyis számlával itthon is gariztatható, más szóval valami susmus van

(#42048) nightshadow válasza JoeYi (#42046) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát igen, de most te egy webshopos árat hasonlítasz egy normál bolti árhoz: [link]

(#42049) #49155328 válasza JoeYi (#42047) üzenetére


#49155328
törölt tag

4 nap volt a szervizeltetés igaz nem tv (samsung fényképező).
Optikát cseréltek.

(#42050) JoeYi válasza nightshadow (#42048) üzenetére


JoeYi
őstag

hopp, tényleg. Webshopban 199900 a 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.