Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Luissimo válasza Aty1 (#999) üzenetére


Luissimo
veterán

demégcsak nem is H D M I :( :DDD :DD :Y

(#1002) Aty1 válasza Luissimo (#1001) üzenetére


Aty1
csendes tag

Sry :D gyorsan írtam :P

[ Szerkesztve ]

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1003) zhagyma válasza atesss (#990) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Konkrétan melyik eszközről beszélgettek ..."

PMSW 300 DVB-T / CATV átkapcsoló (switch)
PMSW 200 DVB-T/CATV átkapcsoló (switch)

Problémamentes otthoni megoldás kábeltv / földi adás közösítésére ( 47 - 862 MHz mindkét ág)

A digitális / analóg adás megkülönböztetése antenna / koax / közösítő / osztó / passzív szerelési anyagok tekintetében értelmetlen. Itt a frekvencia számít ...

diplexer A 47-862 MHz (kábeltv / földfelszini) és 950 - 2400 MHz (SAT, parabola LNB-ből kijövő) frekvenciasávok közösítésére szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#1004) zhagyma válasza Aty1 (#999) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha a digitalis adas STB / HDMI-n jön, akkor azt a minőséget kapod, amit a T-Home kiad (nincs átkódolás). Ha nem akadozik, nem kockásodik, nem esik szát a kép, akkor nincs átviteli hiba. Gondolom az 4:3 képarányú SD adás nagyítva. A HD adás is ilyen? Az sem mindegy melyik eszköz végzi a nagyítást (STB/TV)?

(#1005) Aty1 válasza zhagyma (#1004) üzenetére


Aty1
csendes tag

A tv-n nem tudom beállítani, hogy miylen legyen a képméret.
A HD adások pedig tökéketesek.

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1006) rígel válasza #09634560 (#996) üzenetére


rígel
őstag

Mitől is nem egy kategória? Azért mert LED háttérvilágítást használ?
A 2009-es modellévben pl. a 6000 sorozatu LED-esek szolgáltatásai nem voltak pariban a 6-os CCFL-ekkel, azok a 7000-es LED-ekkel voltak szolgáltatásban és elektronikában egy kategóriában. Márpedig a kategóriákat inkább ezek határozzák meg, nem az agyonhype-olt LED háttérvilágítás megléte vagy hiánya. Persze a LED megvilágítás rohamosan terjed, de ennek elsősorban az az oka,hogy sokkal olcsóbban előállítható, mint a CCFL, mégis drágábban lehet adni, mert "újdonság"

(#1007) zhagyma válasza Aty1 (#1005) üzenetére


zhagyma
őstag

Akkor a TV-nek semmi baja. Otthon az LE40B530 kíválóan felskálázza a 4:3 arányú digitális SD adást 16:9 képarányra, ezért az STB lehet a probléma (STB nélkül nézek DIGI-t). Próbálj meg az STB-ben olyan beállítást keresni, ami kikapcsolja az STB felskálázását és ezt a TV-re hagyja ...

UI: Az is lehet, hogy a T-Home alacsony bitrate-l tömörít SD 4:3 adást, amin semmilyen felskálázás sem segít. Ez gáz lenne ...

(#1008) rígel válasza zacky74 (#997) üzenetére


rígel
őstag

Privi ment!

(#1009) zacky74 válasza rígel (#1008) üzenetére


zacky74
csendes tag

Köszi!!!!! :R :R :R :R :R :R :R

(#1010) rígel válasza zhagyma (#1007) üzenetére


rígel
őstag

Ezért mondtam, hogy jó lenne kipróbálni egy másik szolgáltatót.
Nem akarok rosszat feltételezni a T-home-ról, mindenesetre én csak akkor lennék előfizetőjük, ha fizetnek érte.

(#1011) Aty1 válasza zhagyma (#1007) üzenetére


Aty1
csendes tag

eza baj.. egyszerüen nem tudom kiakpcsolni h azSTB méretezze a képet
ennyi beállítás van:
-4:3
-szélesvászni
-720p
-1080i
és ennyi. :S

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1012) zhagyma válasza Aty1 (#1011) üzenetére


zhagyma
őstag

Gondolom 1080i-re van állítva és akkor az STB méretezi át a 4:3 adásokat. Ez gáz ... Én beszólnék a T-Home-nak: Elfogadhatatlan a minőség SD adások esetén. Hozzon más típusú STB-t. Ha nem tud, akkor adjon CAM modult a TV CI slot-ba. Ebbe bedughatod az STB-ből kivehető előfizetői kártyát és nézheted az STB nélkül az adást. Természetesen a T-Home-nak ki kell iktatnia az STB / előfizetői kártya összerendelést, de ez legyen az Ő baja ...

(#1013) Aty1 válasza zhagyma (#1012) üzenetére


Aty1
csendes tag

Az STB-ből nem lehet kivenni semmit.. alapból bele van építve. :S

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1014) zhagyma válasza Aty1 (#1013) üzenetére


zhagyma
őstag

Hm. Akkor adjon egy TV CI interface-ben használható CAM + előfizetői kátya kombinációt ... :)

[ Szerkesztve ]

(#1015) Aty1 válasza zhagyma (#1014) üzenetére


Aty1
csendes tag

Na ezt én nem nagyon értem :D de majd megmondom a t-homeosoknak :D hátha ők értik :D

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1016) zhagyma válasza Aty1 (#1015) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha az ÜSZF nem is "fogja", a műszakiak érteni fogják. Nem lesznek boldogok ...

(#1017) Aty1 válasza zhagyma (#1016) üzenetére


Aty1
csendes tag

nem érdekel hogy mennyire lesznek boldogok!
Legyennormális kép és kész :D

Csak találjak műszakis embereket. mert uyge a hibabejelentő ezzel enm foglalkozik.

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1018) Khelben válasza Aty1 (#991) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kábeles vagy műholdas az adás? Nekem ugyanez a tv + műholdas t-home és teljesen jó a kép sd adásoknál is.

(#1019) Aty1 válasza Khelben (#1018) üzenetére


Aty1
csendes tag

üvegszálon jön

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1020) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nekem T Sat van igaz hogy most nincs LCD-m de amikor még a Sony E4000-em volt ott nem volt gond az SD adásokkal sem!
Az már más kérdés hogy az Eurosport gyakorlatilag nézhetetlen Tennis közbe mert szinte mindig késik a hang...

(#1021) Aty1 válasza Misi 007 (#1020) üzenetére


Aty1
csendes tag

De itt vannak oylan adások amik szépek . de pl a VIVA tv nem valami jó képpel rendelkezik .. :S

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#1022) Josi válasza stimea (#962) üzenetére


Josi
aktív tag

Én is megcsináltam ugyanezt a tvmen.
Végre lett index widget :)
Igaz, előtte vissza kellett állítani mindent alapra.
Mivel törlődött minden adóm, igy újra kellett kerestetni az összeset.
Az usb mentést megcsináltam előtte, de úgy néz ki mentéskor csak az adók sorrendjét menti.
Mert amikor visszatöltöttem, de csak nagy sistergés volt mindenhol.
De miután meglettek az adók, úgy már visszatöltés után a megszokott sorrendbe kerültek.
Viszont a hangerőszabályozó kijelzése sajnálatos módon átment csuszkává.
Hol lehet beállítani, hogy a régebbi hanszórós kijelzés legyen?
Nem találtam sehol. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#1023) der_


der_
tag

hali
Nekem is küldhetnétek privben olyan oldalakat ahonnan rendesen lehet tölteni a hd anyagokat. (nem baj ha meghívós)
Köszönet érte.

(#1024) ORCA58 válasza Aty1 (#1019) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem IP-TV-d van véletlenül? Akkor ugyanis nincs kártya, és CAM modult is elfelejtheted. Box nélkül nem lehet IP-TV adást fogni.
Valahol azt olvastam hogy agyontömörített az IP-TV adása.
A környékünkön (nem üvegszálon) sokan sírtak, hogy egy évet aláírtak IP-TV előfizetéshez, mert olyan rossz volt nekik. Csak a fejállomás közelében ment jól.

(#1025) kovipetii válasza Josi (#1022) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Bocsi a láma kérdésért ,de ha Indexet varázsolok a tv -re garancia marad ugye?

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#1026) aTom_DJ válasza Josi (#1022) üzenetére


aTom_DJ
tag

Én is megcsináltam tegnap. Lett Index és Picasa is, DE nem törlődött semmi! Maradt minden csatorna, beállítás stb...

(#1027) Josi válasza aTom_DJ (#1026) üzenetére


Josi
aktív tag

Nekem sem azért törlődött, csak amikor meglett a tv angolra lett állítva, és yahoo widgetek voltak, és nem tudtam átállítani.
Igy inkább alaphelyzetbe tettem a tvt :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#1028) gyulagy válasza Josi (#1022) üzenetére


gyulagy
tag

idézet:
Először is az animált hangerőszabályzó esete: az UI CONTROL-t valami (vagy én) átállította BASIC-re. Ezt visszaállítva akár BLUE, akár RED értékre visszajön az eredeti animált hangerőszabályzó, és megint normálisak a menük.

(#1029) rígel válasza kovipetii (#1025) üzenetére


rígel
őstag

Nagyon jó a kérdés, egyáltalán nem láma. Erre érdemben még senki sem mondott biztosat.

(#1030) rígel válasza aTom_DJ (#1026) üzenetére


rígel
őstag

Picasa már alapból is van.
Megvan még a Grande?

(#1031) Sutter válasza rígel (#1030) üzenetére


Sutter
csendes tag

Nekem nem volt eredetileg Picasa. Aztán egyszercsak lett. De eskü nem csináltam közben semmit, mert pár napig még a TV menüjében (nemhogy a szerviz menüjében) sem jártam, mivel csak 1-1 filmet volt időm és kedvem megnézni, nem pedig buherálni.
Szóval nem értem hogy miért nem volt, és egyszercsak mitől lett Picasám, és azt sem, hogy miért kellene galád módon garanciát vesztve(?) a szervízmenüben bármit állítanom ahhoz, hogy a magyar cuccoknál elvárható index-hu widgetem megjelenjen.

(#1032) rígel válasza Sutter (#1031) üzenetére


rígel
őstag

Ja, Index is lehetne alapbó, de buherálni nem fogok miattal. Eredetileg nekem sem volt Picasa.

(#1033) screampiu válasza rígel (#1032) üzenetére


screampiu
csendes tag

Higgyétek el az itthoni szervizesek nem fogják nézni mi van beállítva a factory-ban.
Ha valami elromlik lapcsere oszt csá.

Eső után ropognak a csigák!!!

(#1034) rígel válasza screampiu (#1033) üzenetére


rígel
őstag

Az itthoni hozzáállás ismerve, ha bármilyen, egyébként irreleváns okot találnak, amire hivatkozva meg lehet tagadni a garanciális javítást, akkor meg is teszik. Erről nincsenek illúzióim :(

(#1035) Josi válasza gyulagy (#1028) üzenetére


Josi
aktív tag

THX, bejött
De UI COLOR nem Control :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#1036) screampiu válasza rígel (#1034) üzenetére


screampiu
csendes tag

A szerviznek nem érdeke hogy megtagadja a javítást.

Eső után ropognak a csigák!!!

(#1037) rígel válasza screampiu (#1036) üzenetére


rígel
őstag

Ez igaz, és tőlünk szerencsésebb országokban ezt tudják is. De nálunk ?
Itt a rövidtávú érdekek dominálnak.
De legyen igazad, én lennék a legboldogabb ember, mert azt jelentené, hogy tettünk egy lépést Európa felé!

(#1038) rígel válasza screampiu (#1036) üzenetére


rígel
őstag

Szóval itt nem a javítás megtagadásán van a hangsúly, hanem a garancia elismerésén.
Véleményem szerint a szervizmenübe való belépés módja nem véletlenül nem publikus hivatalosan, és nem véletlenül hívják szerviz menünek, nem pedig felhasználói menünek.
A felhasználónak ott nincs semmi keresnivalója, az abban való turkálás akár végzetes is lehet.
Valószínűsítem, hogy a belépéseknek és a módosításoknak bármikor kiolvasható nyoma marad, és erre hivatkozva megtagadható a garanciális javítás. Ez csak a szerviz és a Samsung Mo. jóindulatán múlik.

(#1039) screampiu válasza rígel (#1038) üzenetére


screampiu
csendes tag

Akkor van baj ha a kijelző bekapcsolási órája,ami azt jelzi,hogy mennyit ment az adott kijelző,reset-kor nullázódik és azért feltűnő a számláló.
És azért elég feltűnő a 0 órás 5 hónapos tv.

Eső után ropognak a csigák!!!

(#1040) Dog 11 válasza simi12345 (#964) üzenetére


Dog 11
tag

Szia !
Nézd meg a Prohardver forum>Hálózat,szolgáltatók>Digikábel tv-digitális adás bejegyzéseit . (1507 )

(#1041) pacseryk válasza zhagyma (#1003) üzenetére


pacseryk
csendes tag

Egy szervíz és a Samu ügyfélszolgálat szerint egyik Samu TV sem tudja az 5 voltot kiadni az antenna kimeneten. :(

(#1042) pitman válasza rígel (#1038) üzenetére


pitman
őstag

Ha nyoma is marad, hogy valaki már belépett a szerviz menübe, honnan lehet azt tudni, hogy nem-e a szervizes belépését regisztrálta vagy a tv meghibásodásából adódóan csesződött el valami. Erre hivatkozni nem nagyon lehet, hiszen a tv fizikailag nem sérült, szoftveresen pedig bármi megeshet legyen az szándékos vagy véletlen/valaminek a következménye...
Én láttam már olyan tv-t, ami simán a bekapcsológomb megnyomására szervizmenüvel indult (nem ontopic márka), azóta sem sikerült az esetet reprodukálni...

(#1043) rígel válasza pitman (#1042) üzenetére


rígel
őstag

Ha nyoma is marad, hogy valaki már belépett a szerviz menübe, honnan lehet azt tudni, hogy nem-e a szervizes belépését regisztrálta

Mondjuk onnan, hogy a a szervizbe kerülés időpontját hivatalosan rögzítik. Ha az előtt történt a belépés, akkor egyértelmű a dolog.

És onnantól kezdve- még ha a meghibásodásnak semmi köze sincs a szervizmenüs ügyködéshez- már erre hivatkozva meg lehet tagadni a garanciális javítást. tapasztalatom szerint országunkban ha ki lehet bújni valahogy a garanciális kötelezettség alól, akkor a szervizek ki is bújnak.
Innentől csak a szervizek és a Samsung Mo. jóindulatán múlik a dolog.

(#1044) pitman válasza rígel (#1043) üzenetére


pitman
őstag

És mi a garancia arra, hogy a tv-n be volt állítva a jó dátum és idő, amit naplózhatott volna? Vagy egyáltalán be volt állítva rajta (pl. áramtalanításkor emlékei szerint a Samsung tv-k elfelejtik a dátumot és időt)?
Mi van akkor, ha a szerviz sem tud belépni a menübe (a tv állapota miatt)?
Mi van olyan esetben, amit említettem?
Mi van, ha teszem azt egy sima áramszünet után így indul a TV-d?

Több sebből vérzik az ezen való vitatkozás. Ők azt mondják beléptél, te azt mondod nem. Ő nem tudja bizonyítani, hogy akaratlanul ilyen nem történhetett.

Persze ettől még kekeckedhetnek, de nagyobb a valószínűsége, hogy nem foglalkoznak ilyesmivel, hiszen gyorsan lehet így kuncsaftot veszteni és egy nagy márkának ez nem biztos, hogy érdeke.

[ Szerkesztve ]

(#1045) rígel válasza pitman (#1044) üzenetére


rígel
őstag

Logikus amit mondasz, és elvileg egyik márkának sem érdeke a kuncsaftok elvesztése.
Csakhogy tapasztalatom szerint a magyar viszonyok között nem érvényesül a logika. Itt nagyon keveseket érdekel a hosszútávú kuncsaftmegőrzés. A rövidtávú profitmaximalizálás, és költségminimalizálás a cél.
Szomorú tapasztalataim vannak, és azért mondom.

Mellesleg szerinted nincsen a tv-kben egy hálózati árramforrástól függetlenül működő időmérő, ill. memória? Nem kell a pontos időt mutatni, csak a gyártási időponttól eltelt másodperceket.
A vásárlás napja ugye meg szerepel a garanciapapíron.

Lehet, hogy paranoiás vagyok?

(#1046) stimea


stimea
tag

Egyet értek a fentiekkel!
Párszor beléptem már én is, kizárólag kíváncsiságból az elején.
Mert, hogy itt van valami nagy titok!
Olyan izgalmas!
Mert, hogy itt is van ilyen!?
Hát pl. a PC alaplap gyártója felhívja a figyelmet a BIOS frissítésére.
A Canon küldi a regisztrált ügyfélnek a nyomtatóhoz az értesítést a legújabb sw-ről.
A műholdvevőmre 6-8 havonta biztos van egy frissítés. (pl a kijelző legyen halványabb, vagy ne világítson). Amúgy ez egy pici számítógép, Linux buszozik benne.
Telepítettem párszor a Wéndózót is mert elromolott! Nem gyulladt ki! Csak elromolott!
STB…
Elő az állványt, meg egy sport szelet és minden lépést lefotóztam.
Az üzemidő-számláló nem állítódott el! Persze lehet nullázni! Minek?
Rengeteg beállítási lehetőség van! Pontosabban elállítási!
Valóban, nincs mit keresni itt! Valóban?
A Sam csak írja, hogy folyamatosan bővül, meg újak is meg még izé.
De, közben nem!
És mi van, ha ráülök véletlenül és ezemmel azt, azommal meg ezt meg még valami és hoppácska itten van egy új nemtommicsoda!
Miért nem védi le! A 3000.2–ből visszaállni nem lehet! Nesze!
Ne legyen ilyen menü! Ne itt legyen! Vagy tiltsa le egy részét! :F
Van ott hátul egy luk. Service, az az ővé!
Finn országi magyar barátunknak elmagyarázta a tévékihozó, mit-hogyan kell, hogy legyen Index!
Szerintem ilyen kódok, útvonalak nem találódnak csak úgy ki!
Én magam részéről köszönöm a Jóemberek segítségét! :R

[ Szerkesztve ]

(#1047) rígel válasza stimea (#1046) üzenetére


rígel
őstag

:Y
Bocsesz, de nem nagyon értelek.
Mi köze az alaplapi bios frissítésének, és úgy általában az eszközök bios frissítésének a TV szerviz menüjéhez?

(#1048) pitman válasza rígel (#1045) üzenetére


pitman
őstag

Ha lenne időmérője, valószínűleg nem felejtené el az órát sem. Egy gobelemet pl. nyugodtan belenyomhattak volna, mint az alaplapoknál vagy fényképezőknél. Kicsit gáz 210-ben egy ilyen gagyi megoldás a több százezerbe kerülő tv-k esetében. Arról nem beszélve, hogy így a környezetvédelemről sem igazán beszélhetnek, hiszen vagy nem kell órát programoznod, de állandóan feszültség alatt kell lennie a tv-nek, vagy áramtalanítasz, ha nem használod és programozod, ha olyan funkciót akarsz használni, ami időhöz kötött (pl. epg).

Egyébként a garanciapapíron mit sorolnak fel garivesztő beavatkozásnak? Bizonyos termékeknél (nem ontopic) már a firmware frissítés is ilyen lehet, hiszen beavatkozás, ami szintén gáz, mert a hibákat csak az tudja javítani.

(#1049) screampiu válasza pitman (#1048) üzenetére


screampiu
csendes tag

Akkor miért van közzétéve a samsung.com-on a szükséges firmware verzió MINDENKI számára,és lehet frissíteni pendrive-ról,és mi van ha frissítés közben elmegy az áram?
Én már nagyon sokszor frissítettem firmware-t,de ezt a jövő héten kipróbálom,mi van ha megszakad a tápellátás.

Eső után ropognak a csigák!!!

(#1050) rígel válasza pitman (#1048) üzenetére


rígel
őstag

Én nem hiszem el, hogy spórolásból kihagynak egy pár eurós, de nagyon hasznos dolgot.
Ha mégis igazad van, az tényleg gáz, akkor valóban nem lehetne áramtalanítás után megtudni pl azt, hogy hány órát működött a tv.
Mivel azonban ezt meg lehet tudni, ezért mégiscsak lennie kell benne valamilyen külső ármarforrástól független időmérőnek.

Garancia téma:
Tételesen felsorolni azt, hogy milyen tevékenység jár a garancia elvesztésével nem igazán szokás.
Ellenben minden garancialevélen szerepel jokerként a NEM RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLAT. Erre mindig lehet hivatkozni, igaz hogy ezt a szerviznek kell bizonyítani.
Viszont amennyiben a tv naplózza a szervizmenüben történő ténykedést (márpedig szerintem naplózza) az beletartozik a nem rendeltetésszerű használat körébe, a bizonyíték pedig ott van a naplófile-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.