Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) jonasg


jonasg
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kb. 2 éves Samsung LE32B530 LCD tv-m! A problémám az lenne, hogy mostanában néha nem reagál a távirányítóra! Ha hangosabbra akarom venni, vagy csatornát akarok váltani, akkor a TV veszi a jelet (villog a vörös led) de nem történik semmi!
Aztán gondol egyet és megjavul, vagy kb 1 perc késéssel csatornát vált! Ilyen esetben a TV oldalán lévő gombokra sem reagál!
Van valami tippetek, mi lehet a baj?

(#25002) leslieke válasza sandró60 (#24999) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor nekem 5 év a garancia. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25003) leslieke válasza jonasg (#25001) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elemcsere?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25004) sandró60 válasza xigris (#25000) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt a tipust "Samsung UE40D5000 LED "sajnos nemnagyon lehet "okositani"Samart tv-k az "okos" tévék-D5500-tól
Ami linket adtál nem ebbe a topikba való,de ha a képminőséget nézzük akkor inkáb ami a linken van ajánlott :K

(#25005) xigris válasza sandró60 (#25004) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
tudom hogy nem ide való csak gondoltam van valakinek tapasztalata akkor maradok a plazmánál köszönöm

(#25006) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy a Samsung B sorozatú tévéken lehet-e usb-s pendrive-re kimenteni a digitális csatornalistát? Van egy szintén Samsung felvevőm, és azt szeretném, ha ugyanaz lenne a csatornák sorrendje.

(#25007) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

[link]
Erre én is kíváncsi lennék. Mivel tudna többet? :F
Amúgy nem tudom ki hogyan gondolja,de egy jó esetben 3-5 év garanciával rendelkező több 100k tévét cseszegetni elég nagy fa..ság. Nem hiszem,hogy ha visszavisznek pár hónap után egy D7000 csak úgy félrerakják és adják a másikat.Ha valakinek annyi pénze van,hogy rizikózik miért nem vesz csúcsmodellt kapásból?
Kívánom,hogy senkinek ne legyen kára ha próbálkozik,de szerintem ez átértékelendő nagyon.

Más: Nálunk elég gyakran szokott lenni hirtelen pár másodperces áramszünet. Árthat a tévének? Esetleg érdemes lenne egy szünetmentesre kötni?

(#25008) sandró60 válasza digikábeles (#25006) üzenetére


sandró60
addikt

Ha a beállitási menűben van olyan pont,hogy usb-exportálás-vagy importálás akkor igen

[ Szerkesztve ]

(#25009) sandró60 válasza GLOCK34 (#25007) üzenetére


sandró60
addikt

Ajánlatos egy szünetmentes közbeiktatása,ha nálatok sürűn előfordulú áramkimaradás van
ha olcsóbban akarod megoldani akkor már vehetsz egy feszültség stabilizálós elosztót

[ Szerkesztve ]

(#25010) leslieke válasza sandró60 (#25009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam ez utóbbira van kötve minden fontos és drága eszköz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25011) sandró60 válasza leslieke (#25010) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is :C

(#25012) sityupityu válasza leslieke (#25003) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha 1 perc késéssel csatornát vált,és a tévén lévő gombok sem reagálnak akkor nem valószínű hogy az elemmel lenne gond. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25013) attamero81 válasza leslieke (#25010) üzenetére


attamero81
senior tag

Megnéztem a betű dolgot.A belső betűkészlet fix amit a flash-ben lévő szoftver állít be a a kijelző nagyságától és felbontásától függően.Az egyik ismerősöm próbálkozott szoftver átírással,programozással de ezek a kutya zabáló csík szeműek egy olyan védelemmel látták el a tv szoftvert,ami tiszta koreai karakterbe ugrik át a piszkáljuk.Egyenlőre szerintem nem lesz rá megoldás.Ha van esetleg valami alternatíva akkor nézd meg azt.De nem sok esélyt látok,hogy betű nagyságát növeljük menüből vagy valamilyen alkalmazásból.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25014) attamero81 válasza sityupityu (#25012) üzenetére


attamero81
senior tag

Milyen típusú tv?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25015) sityupityu válasza attamero81 (#25014) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem az én tévém. :) De állítólag egyB530-as

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25016) attamero81 válasza sityupityu (#25015) üzenetére


attamero81
senior tag

Gondolom a menüben nagyon lassan mozog vagy egyáltalán nem veszi észre a menü gombot.Nagy valószínűséggel az eeprom tartalom kisült.A bekapcsolásnál nem késik a dallam vagy a kép?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25017) sityupityu válasza attamero81 (#25016) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem tudom,nem nekem van a problémám hanem Jonasg fórumtársnak. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25018) Flashget válasza leslieke (#24998) üzenetére


Flashget
félisten

az csak dec 31-ig vásároltakra vonatkozott.
ilyentájt csak +1 év a 2 év garin felül.

Realme GT Master Edition

(#25019) Flashget válasza GLOCK34 (#25007) üzenetére


Flashget
félisten

Más: Nálunk elég gyakran szokott lenni hirtelen pár másodperces áramszünet. Árthat a tévének? Esetleg érdemes lenne egy szünetmentesre kötni?

meg nem árt egy túlfesz.védő is akkor ha még nincs...[link] Bár én ezt a PC-hez vette jó pár évvel ezelött, de ezekhez az LCD/LED tévékhez szerintem ugyan úgy ajánlottak már. Régebbi analóg tv nem volt háklis az ingadozásra.

Realme GT Master Edition

(#25020) jonasg válasza attamero81 (#25016) üzenetére


jonasg
csendes tag

Szia!
Van amikor semmiféle gombra nem reagál, de még a TV-oldalán lévőkre sem! Aztán csak egyszer helyreál! A dallam nekem le van némítva, így nem tudom azzal mi a helyzet!

(#25021) leslieke válasza attamero81 (#25013) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi a fáradozást! :R Alternatíva van, csak az nem tetszik annyira, de ha nincs megoldás, akkor marad az.

(#25018) Flashget tudom, ezért gondolkodom 5 év gariban.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25022) attamero81 válasza jonasg (#25020) üzenetére


attamero81
senior tag

Amit megtudsz tenni házilag az annyi,hogy a factory-ba bele menve nyomsz egy factory reset-et.
Ezt úgy kell előhivni,hogy standby módból info--menü--mute--power gombsor kombinációval belépve rögtön az első option almenübe belépve factory reset lesz legfelül.Erre rányomva kikapcsol a tévé és lenulláza magát.Ezután,mint az olyan lesz,mint ha most vetted volna.Ha nem segit ez sem akkor a fent emlitett eeprom hiba okozza a galibát.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25023) jonasg válasza attamero81 (#25022) üzenetére


jonasg
csendes tag

Köszönöm szépen kipróbálom! Annyi kérdésem még lenne, hogy ha ez sem segít akkor mi a teendő? Lehet ezt javítani? És mennyibe fájna? :)

(#25024) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R Veszek egyet ami elbírja a pc is.

(#25025) attamero81 válasza jonasg (#25023) üzenetére


attamero81
senior tag

Lehet javitani.Maga a dolog nem sokáig tart.Tovább tart elhozni meg vissza vinni,mint maga a forrasztás.A héten már elvagyok havazva,de jövőhéten egyeztethetünk.Maga a szoftver irás és
eeprom csere 8000.Ha gondolod végig is nézheted.Persze gari van a saját munkámra 3 hó.Ha netán ugyanazzal a hibával kiesik akkor ingyen javitom az 3 hónapon belül.
Mérete mekkora?Hova valosi vagy?

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25026) jonasg válasza attamero81 (#25025) üzenetére


jonasg
csendes tag

Heves megyei vagyok (Besenyőtelek)!
Egyenlőre még nem olyan gyakori a probléma,(3-szor fordult elő) még a resetet sem próbáltam! Viszont ha az sem segít, és gyakoribbak lesznek a gondok, és nem is vagy túl távol akkor megkeresnélek! Egyébként egy 80cm-es TV!

(#25027) Tutu7030 válasza digikábeles (#25006) üzenetére


Tutu7030
veterán

B650 tv-n van rá mód (másik típuson nem próbáltam), de marha macerás(türelem+reflex kérdése).
TV-t bekapcsolod, majd megnyomod a hengerő le gombot, utána jó ritmusban az "OK" gombot, de ezt nyomva is kell tartani. Ha jól csinálod, akkor kb 10másodperc nyomvatartás után bejön egy angol nyelvű menü, ahol az usb-re mentés és az usb-ről visszaállítás van.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25028) air76


air76
tag

2012-es árak

[ Szerkesztve ]

(#25029) Viper26 válasza air76 (#25028) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez hasznos, köszi! :R

Pixel 7 | FR955

(#25030) vilmaboy válasza air76 (#25028) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ez honnét való lista?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25031) AttyVin válasza attamero81 (#24975) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A factory menü --- SVC --- panel display time --- itt azt a működési órát írja ki,ami eltelt az első beindításból.

Ez pontosan mit és hogyan mér ?

Mert pont ma néztem és 37 órát mutatott, holott december óta használjuk, tehát biztosan többnek kellene lennie.

Lehet, hogy egy Factory reset lenullázza?

Üdv, Vino

(#25032) attamero81 válasza AttyVin (#25031) üzenetére


attamero81
senior tag

Mennyit használjátok a tv-t?Napi szinten?Volt javítva vagy factory-ba piszkálva?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25033) iversonpeter


iversonpeter
csendes tag

Sziasztok!

Conax modulos problémám van. A napokban vettünk a Tarr Kft.-től Conax modult, és a hozzá tartozó SMART kártyát, de behelyezés után a hitelesítés nem fut végig.

A TV típusa: Samsung UE32C5000
A modul típusa: Conax Secure Cam, a gyártó: @SMIT.

Elvileg van egy 5 lépésből álló hitelesítés, de a 4/5 után, azaz az 5.lépésnél ezt az üzenetet írja ki a TV:
A hitelesítés nem sikerült - A hitelesítési kulcs ellenőrzése nem sikerült.

Ezután felhívtam a szolgáltatót, leellenőriztük, hogy a modul száma, a kártya száma, és az előfizetés megfelelően párosítva van. De valami olyat mondott, hogy náluk nincs hitelesítési kulcs. Ezt nem értettem pontosan.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma? A ügyfélszolgálatos olyat is mondott, hogy talán nem kompatibilis a két készülék (tv, modul), de ezt nem tartom elképzelhetőnek.

Üdv,
Péter

(#25034) AttyVin válasza attamero81 (#25032) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Most, hogy számolgatom, lehet, hogy reális mégis az adat, mert kb. 80 napja van használatban és ez elosztva átlagosan 2 óra/nap... A gyári teszt az még mennyi szokott lenni?

Javítva nem volt, de a Factory reset igen, mivel a PVR keresése nem volt sikeres.

Ez egy D5500-as. Egyébként ebben ne is keressük a PVRT-? Mert más plusz funkció amúgy nemigen érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#25035) Tutu7030 válasza iversonpeter (#25033) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hali!
Az újabb modulok problémásak a tarrnál.
Nekem 3 modul üzemel itthon, de hiba nélkül csak a két "régi" működik. Az új sokszor nem tudja nyitni némelyik csatornát. Jelentsd be hibának, hogy legyen valami nyoma.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25036) avisti


avisti
csendes tag

ha már senki nem tud gariztatni akkor talán egy jo szerelő aki érti a dolgát ??

(#25037) iversonpeter válasza Tutu7030 (#25035) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

Hát igen, erre azt mondták, hogy szívesen visszaveszik a 2000 Ft-os modult, és akkor van helyette régebbi 11000-ért. :S
Vagy esetleg kiküld valamilyen techcsapatot, kiszállási, és intallálási díjjal, de ennek nem látom értelmét. Nem gondolom, hogy sok mindent tudnának ezzel kezdeni.

Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#25038) attamero81 válasza AttyVin (#25034) üzenetére


attamero81
senior tag

Az üzemi teszt 168-336 óra közt ingadozik.Mondjuk a 46 col felett inkább a 336 órás égetés a megszokott.A factory reset Elvileg nem törli,de már láttam esetet az ellen példára.A PVR-t ne keresd mert abba nem jön elő soha.Fizikailag nincs kiépítve.Feljebb már linkeltem be egy 5500-as és egy 7000-es panelt amiről nem szakmai szemmel is meglehet állapítani,hogy fizikailag lehetetlen életre kelteni D5500-at D7000-ként.A D6500-nál már megy ez a dolog,mert az egy D7000-es alul szoftverelve.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25039) attamero81


attamero81
senior tag

Itt a fotó egy D5000(mondjuk a képen egy 5700-es van) és D7000 panelről.A D7000-es felépítése ugyanza,mint a D6500,ezért lehet átállítással okosítani.
A fotó

A C6000-es tulajoknak íme:
C6000
C6800

A C7000-es tulajoknak a legtöbb amit kilehet hozni a C8700.A felett már nem szép az átalakítási művelet.A paneleket lehet átépíteni,de mivel ezek javában még garisak ezért a cserét preferálom,kivéve ha fizikailag és szoftveresen majdnem egyezik a kért típustól.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25040) air76 válasza vilmaboy (#25030) üzenetére


air76
tag

(#25041) Flashget válasza attamero81 (#25039) üzenetére


Flashget
félisten

A képen a D6500 és D7000 között eltér a sok integrált bizgere.
És mivel tudna többet a D6500 egy ilyen buherát követően? oké azt írtad 2 féle chip van benne..tételezzük fel az van benne amit fel lehet okosítani.

Realme GT Master Edition

(#25042) azozo


azozo
senior tag

Gondolom a c650-et sem lehet 750-sre ... :)) bár sq1-es panel van
Le40c650l1wxxh :)
3D-t m egnézném factoryból át lehet állítani de a őanel bírja -e ?

(#25043) AttyVin válasza attamero81 (#25038) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A korábbi fényképes válasz után nem volt teljesen tiszta.

Eleinte nem jött le, hogy az 5500-as most az 5000-es széria "vége" vagy a 6000-esek "eleje" és emiatt kérdeztem rá újra.

Meg azért is, mert valaki korábban írt már ilyet, de tőle nem kaptam pontos választ. Ha egyértelmű, hogy nincs "gyárilag" megoldva, akkor nemigen fog menni...

Azért köszönöm.

Üdv, Vino

(#25044) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Korábban volt már szó az all-share dolgokról.

Sokan javasolták a Serviio-t, de többeknél (így eleinte nálam is) előkerültek mindenféle gondok (pl. tűzfal, beállítások, stb.), illetve a lejátszható formátumok.

Javasolt a Serviio/config/profiles.xml "megpiszkálása" [link].

Furcsa módon, ha valamit nem támogat (pl. MOV), akkor már eleve el sem indul a Serviio...

Ezzel pl. beállítható a wmv és más videoformátum is. Nálunk a D sorozatú Samsungon is ez segített.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#25045) attamero81 válasza azozo (#25042) üzenetére


attamero81
senior tag

A 650-est nem lehet csak 670-ig feltolni.Próbáltam 750-re átalakítani.Bele lett ölve egy kazal pénz,de sajna a 3D volt az első dolog ami kifektette a projekt-tet.A 650-es kijelző nem tudja a 750-es effektet megjeleníteni,így a 3D-t sem.Maga a panelt elindítja,de csak háttérfény lesz kép már nem.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25046) Flashget


Flashget
félisten

akinek esetleg asus 6870 vga van, nyugodtan vehet hozzá 1.4-es HDMI kábelt. A gyári DVI-HDMI átalakítót használva és ezt a HDMI vezetéket, a hangot is átviszi a tévére hiába DVI a csatoló.

Realme GT Master Edition

(#25047) attamero81 válasza AttyVin (#25043) üzenetére


attamero81
senior tag

Az 5000-es széria vége a 5800-as.A képen egy 5700-es van,de alapjaiban szinte semmi eltérés nincs egy 5000-5500-5700-5800 közt.Egy pár alkatrész ami nincs integrálva a kisebb típusokon azon kívül nem különbözik.A 6000-es panel is olyan felépítésű,mint fentebb a 7000-es.Erről is csinálok majd fotót és észre vehetitek.Csinálok egy chip nélküliről,egy chipesről és egy 7000-ről.Ami biztos,hogy a chip-es verziónál a böngésző kibővül a 7000-es típuséra.Mint ahogy írtam az egyik tulajnak a wifivel vannak problémák,mivel nem tudtuk még,hogy miért va az,hogy az egyiken megy egy másik olyanon meg nem.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25048) attamero81


attamero81
senior tag

Ime a fotó megint.
Az 1-es karikában látható az ALTEA chip
A 2-es karikában a 3D-t létrehozó chip
a kép

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25049) azozo válasza attamero81 (#25048) üzenetére


azozo
senior tag

Kár pedig a panel birta volna csak akkor ha jól értem a két chip nincs meg.....éls a nanel is éltérha jól látom..(kicsit mosodott a kép:))
Mondjuk a c650 -és a c670 között mi a különbség ...;)

[ Szerkesztve ]

(#25050) sonye


sonye
senior tag

Helló!

Bár nem kimondottan a TV-hez tartozik, de elmesélem.

Vettem egy LG BD írót. Lejátszásra is szeretném használni. A gépbe.
A TV-vel össze van kötve a gép.

Na most ez a barom ökör, aki kitalálta a BD védelmet, azt most rögtön kéne a Dunába lőni.
Meg lehet oldani, hogy 2 képen menjen a film, vagyis a gép monitorján, meg a TV-n.

De ha TV-t kilövőm, akkor 2 perc után a power DVD előszed valami barom hibát.
Ha a monitort kapcsolom ki, akkor megy a film a TV-n szépen.

A durva az, hogy a videokártyámat kéne állítgatom állandóan, ha én elsődlegesen a monitoron akarom nézni a filmet vagy a TV-n és a másik kijelzőt kikapcsolom.

Eszement egy baromság, mert DVD-vel semmi baj, csak a szuper okos Blu-ray védelem ilyen ökör. :o :W

Ha van valami ötletetek, szívesen venném! Nincs kedvem állandóan állítgatni ha le akarok ülni filmet nézni és épp az asszony TV-t nézne. Vagy épp fordítva. Utálom mikor kókányolni kell ha filmet néznék....

Kevesebb smile is elég lesz..

[ Módosította: Barthezz2 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.