Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) gyugyo79 válasza JaniACE (#6187) üzenetére


gyugyo79
addikt

Furcsa nekem megcsinálja / nem állítja le a felvételt ha hdmi -re átváltok. Csatornát persze, hogy nem tudsz váltani mert 1 tuner van (mondjuk 1 muxon belül engedhetné).
Ha hdmi -n állok amikor vége a beállított felvételnek akkor feldob egy ablakot, hogy végzett és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#6202) i.attila válasza Benhill (#6065) üzenetére


i.attila
tag

mov-ot avi-ra átnevezve nekem lejátszotta

(#6203) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok mint a cím is elárulja a 2 Samsungt tv közül szeretném egyiket magaménak tudni
csak a kérdés hogy melyiket.

És ebben szeretném a szakemberek véleményét ki kérdezni inkább egy 82cm LED vagy 94cm LCD

a 2 tv pontos típusa

Samsung LE37C530F1WXXH

Samsung UE32C5000QWXXH

köszi a helpet előre is :R

(most írom le azt hiszem 4. ére pls ha valaki ért a tvkhez akkor vállaszoljon :B)

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6204) horvathd válasza dvd_R+ (#6203) üzenetére


horvathd
aktív tag

Többen írták már itt, illetve más topikokban, hogy ebben a kategóriában a méreten kívül alig van előnye a LED-es megvilágításnak, viszont a betekintési szöge kisebb. Azonban a 37"-os Samsung LCD TV-k invertere hajlamos a zúgásra.

"The Kid just rages for a while."

(#6205) eric.cartman válasza JaniACE (#6187) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6206) vlevi válasza dvd_R+ (#6203) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a 32-es kicsi. Én egy 70 centis régi tévét cseréltem, és a 32-es szóba sem jöhetett. Azért, mert az a +12 centi csak a szélessége miatt több. A kép magassága ugyanúgy 50 centi körül van. 37-est akartam, de nem tudtak hozni, így lett 40-es (LE40C650). Valaki írta itt, hogy mostmár jó invertert szerelnek a 37-es tévékbe is, és nem zúg, de én ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. A 40-es nemzúg...
LED-est viszont nem vennék, azért, amiért itt már írták. Ebben az árkategóriában csak annyival tud többet, hogy valamivel kevesebbet fogyaszt. De a C5000-es csak 50 Hz, és a C5000 áráért ugyanakkora méretűC650-t kaphatsz, ami jobb panel, és szoftveresen is többet tud, és még 100Hz-es is. Akár 37, akár 40"-os méretben nézed, az árkülönbség kb ugyanannyi. Sőt, még talán olcsóbb is pár ezressel.

Itt a C650
Itt a C5000

Ja, és mégvalami. Vigyázz, mert itt ezért harapnak :DD Mindkettő LCD, csak az egyik CCFL megvilágítású, a másik pedig LED. Tehát a panel az tökugyanaz, csak mással van megvilágítva. Ráadásul mindkettőnél ugyanúgy oldalról, szóval még ebben sincs különbség. Legfeljebb annyi, hogy a LED-es C5000 nagyon vékony. Ez lehet előny is, de hátrány is, mert pl. nincs hozzá normális SCART csatlakozó, csak egy átalakítókábelen keresztül. A másikon van két rendes SCART.

(#6207) BBéci válasza vlevi (#6206) üzenetére


BBéci
titán

A CCFL csövek hátulról világítják meg a panelt, nem oldalról!
Az adapteres Scart teljesértékű, amiatt nem kell a másik tévét választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6208) kutyman válasza Gaben1987 (#6197) üzenetére


kutyman
aktív tag

Úgynevezett " ál 5.1 lesz " Minden hangszóró szólni fog, de nem úgy mint dd5.1-ben.

(#6209) Elektrojoe7 válasza Freestyle79 (#6157) üzenetére


Elektrojoe7
csendes tag

Köszi végre valaki ...............az internet tv megy csak gyári utp kábellel nem, 2 zsir újjal is
probáltam .
Egy rövid kábelt elvágtam és beletoldtam 3m-t buherás de azzal megy.
Viszont a PC SHARE MANEGER progi nem látja a tv-t.
Probáltam a SERVIIO-t is az sem ok.

EZ a hotel mod láthato a szerviz menűben de hogy lehet bekapcsolni már a 2001 firm-et is lecseréltem 3003-ra de ua.

Köszi mégegyszer........... :(( :(( :(( :((

(#6210) vlevi válasza BBéci (#6207) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az adapteres Scart teljesértékű, "
Nemtudom, nekem szimpatikusabb a rendes scart csatlakozó, mint a lelógó madzag. Főleg, hogy kettő is van belőle.
De én sem emiatt választottam a C5000 helyett C650-t, hanem azért, mert valamivel olcsóbban egy nagyobb tudású tévét kaptam, igaz, valamivel nagyobb fogyasztással. A fogyasztás viszont annyira nem zavar. Szerintem forintban kifejezve nem jelentős a megtakarítás.

(#6211) vlevi válasza Elektrojoe7 (#6209) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Viszont a PC SHARE MANEGER progi nem látja a tv-t."
Asszem a Windows tűzfal nem engedi be, vagy valami ilyesmi. 1-2 hete volt erről szó. Vagy itt, vagy a DLNA topicban.

(#6212) powerwade válasza Neophyte11 (#6182) üzenetére


powerwade
senior tag

kollegam alig 1 hete vette toluk, o is megerositette nekem azt hogy SQ paneles.

(#6213) twon válasza vlevi (#6211) üzenetére


twon
tag

Inkább az Eszközházirendbe engedélyezni kell a TV-d!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6214) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Hosszas mérlegelés után TX-PF42S20-re esett a választás. Mivel a helyi "média" áruházakban (Pécs: MM, EW, Euronics) ~220 ezer körül van a készülék, gondoltam megrendelem webáruházból. Az alábbiakat találtam, Q panelest szeretnék, javaslattal tudnátok szolgálni?
-Digitalko
-Pcdream
-220volt
Árban szinte egyformák...
köszi!

(#6215) Carlo009


Carlo009
tag

Sziasztok!
C650-em van.
Létezik ez? 50Hz-en nézem a tv-t, ha a motion plus "ki"-re van kapcsolva.
De hisz 100Hz-es a tv. A motion plus annyira zavaró, lelassítja a képet..stb, hogy így nézem.
Így megnyugtató a képe, ha ki van kapcsolva a motion plus. Létezik ez 50Hz-en nézem a tv-t már 3 hónapja? Nem alapból van 100Hz-en a tv?

(#6216) Carlo009 válasza zzola (#6214) üzenetére


Carlo009
tag

Helló!!
Legyen egy jó napod!
[link]

142.620 FT boltban a tv-d!!! Nem 220 ezer. :))

[ Szerkesztve ]

(#6217) BBéci válasza Carlo009 (#6215) üzenetére


BBéci
titán

Bizony létezik.:K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6218) BBéci válasza Carlo009 (#6216) üzenetére


BBéci
titán

Valami nagyon nem stimmel azzal a weblappal, vagy üzlettel, ugyanis a 42X20 150-155000 forint, pedig csak HD ready, az U20 149000 Ft, valamint az S20 4 különböző árért található, többek között 199-ért is. A 46 colos S20 301000 Ft, a 37 colos X20 186000.
Kamuszaga van, kár volt belinkelni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6219) zzola válasza Carlo009 (#6216) üzenetére


zzola
félisten

Köszi,de megbízható boltot keresek, ezért írtam le a három lehetséges partnert...

(#6220) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Nemrég lettem tulajdonosa egy le32c530f1w-nek és ugye ez a tv tudja a digitális asást is, a kérédsem az lenne, hogy megoldható e az, hogy az analóg (kábeles) és a digitális csatornákat is tudja egyszerre fogni? Beállítási lehetőség van ilyen, de természetesen nem találja meg a digitális csatornákat.

(#6221) horvathd válasza Kommy (#6220) üzenetére


horvathd
aktív tag

Működnie kellene. Az én C530-asom megtalálja mind az analóg, mind a digitális csatornákat. Igaz, hogy a digitálisakat nem tudom nézni, mert nincs hozzá előfizetésem.

"The Kid just rages for a while."

(#6222) Rusher válasza vlevi (#6210) üzenetére


Rusher
őstag

Kifejtenéd miben nagyobb tudású a C650? 2db scart? Fullhd tvnél? Ha már ilyen tv-d van akkor mit nézel rajta scarton vhs-t? :N
Ahogy mondja BBéci teljes értékű, rgb bekötésű scart amúgy és teljesen rendben van, a 100HZ meg elhanyagolható különbség, mert sokkal rosszabb lesz tőle a kép(lásd lejjebb pár hsz-el a kolléga véleményét...)....tehát mivel jobb? A C5000-nek szép képe van csak be kell jól állítani, amit egy üzletben kiállított tv-n nem fogsz tudni otthon viszont igen. Nekem is ilyen van egyetelen negatívum, hogy bizonyos szögből nézve kékesszürke árnyalatú lesz a kép, de Én olyan szögből nézem nyilván ahol ez nem jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#6223) gejala válasza Rusher (#6222) üzenetére


gejala
őstag

Ne a specifikációk alapján hasonlítsuk össze a tévéket, mert a lényeg sosincs bennük!
A 6-os szériában látványosan jobb minőségű panel és elektronika van, mint az 5-ösben. Ugyanígy, azonos szérián belül is például egy 40" sokkal jobb képet ad, mint egy 32".

A 100 hz meg drasztikusan javítja a képminőséget. Akinek nem, az user error lesz. Nem mindegy, hogy milyen forrásnál milyen beállítással használja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#6224) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Ha használ valaki HD Ready tévét HDMI csatlakozóval akkor kérem írjon egy privátot legyen olyan kedves.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6225) Joecole10


Joecole10
csendes tag

Üdv!
Kis segítséget kérnék tőletek. Tegnap érkezett meg a Kalocsáról rendelt C650. Ma szerettem volna kipróbálni az internettv funkciót. Upc net, modemből közvetlenül a TV-be,hálózati beállítások rendben.
Ami nincs rendben, az a köv. üzenet: Hálózati interferencia hiba, később próbálja újra
Van valami ötletetek?
Előre is köszönöm.

(#6226) Carlo009 válasza Joecole10 (#6225) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

A modemtől a routrbe kell vezetni, a routerből pedig a tv-be. Router nélkül ne is próbáld.

Üdv!BBéci Nincs itt semmiféle humbug. Csak figyelmeztetem a kollegát, hogy még a digitalkonál is 162.600 FT az a tv.
[link]

Tehát semmiképp nem 220 ezer FT. A digitalko megbízhatósága: 100%.
Hozzáteszem én nem venném meg azt a tv-t, kifutott típus, már több éves.
Ha van valakinek 220 ezer FT-ja, akkor vegyen új típusú plazmát, annyiért már kap.

[ Szerkesztve ]

(#6227) BBéci válasza Carlo009 (#6226) üzenetére


BBéci
titán

Melyik tévé kifutott típus? Az S20??? Az bizony idei modell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6228) Boatesz


Boatesz
tag

[T-VALDEUC-3005.1]
2010.Dec.15 :D

1. Title
2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Description
T-VALDEUC-3005.1

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)

[ Szerkesztve ]

(#6229) Carlo009 válasza BBéci (#6227) üzenetére


Carlo009
tag

Igazad van, ez idei. Egy másik típussal kevertem, valaki itt bekavart valamelyik hd readyvel.
De ez tényleg jó tv. Akkor helyesbítek, megvenném a tv-t boltból 142ezer FT-ért abból a webáruházból, amit először linkeltem be. Ha minden kötél szakad, akkor a digitalkotól.

Üdv!

(#6230) BBéci válasza Carlo009 (#6229) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted miért adnak ugyanarra tévére 5 különböző árat, 10-20 %-os szórással?
Miért angol nyelvű a készülékek leírása?
Szerintem orosz rulett náluk vásárolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6231) powerwade


powerwade
senior tag

Megjött a 40C650 Kalocsáról, SQ2 panellel kaptam. Minden jó és szép, még DNLAt használva is működik a beletekerés, megállítás stb (NASon fut egy minidlna nevű szerver progi, direkt samsung tévékhez való patcchel patchelve - több infó a minidlna oldalán). Egyelőre az internet@TV -t nem birom beüzemelni, nem tudok a "Settings" menüre menni, se az alkalmazások közül válogatni, de ez tuti az én hülyeségem, még próbálkozom (net van, mert a dnla szuperül működik)

(#6232) Rusher válasza gejala (#6223) üzenetére


Rusher
őstag

Nekem nem ez a tapasztalatom.....van 37C5000 meg egy 40C6000 és hidd el, ha a motion plus-t a legkisebb fokozatra állítod( Tiszta beállítás) már látszik, hogy olyan lassab, hullámzó szellemképes lesz ez még talán elmegy, de mindenféleképpen jobb kikapcsolva. Ez a panelmizéria meg sztem túl van misztifikálva kicsit....a 6000 élességben jobb egy picit meg az tetszik, hogy a színközt manuálisan lehet állítani a C5000-ben nem lehet, de nekem nem tűnik annyival jobbnak, hogy megérje a +40-50K-s felárat, de ez persze szubjektív.... :K

(#6233) #09634560 válasza Gaben1987 (#6197) üzenetére


#09634560
törölt tag

Olyan látens 5.1 lesz. Nme éri el az igazi 5.1-et.

(#6234) Kommy válasza horvathd (#6221) üzenetére


Kommy
veterán

EGy 3,5dBi-s antennával megtalálja a digitális csatornákat is. De ha a kábeltévé van bedugva (analóg) akkor nem találja meg sajnos a digitális csatornákat. (amúgy nem kell előfizetés hozzá 7 csatorna szabadon fogható a digitális földfelszíni sugárzásban (mindigtv))

(#6235) BBéci válasza Rusher (#6232) üzenetére


BBéci
titán

Mások meg arra panaszkodnak, hogy gyorsul a 100 hertztől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6236) horvathd válasza Kommy (#6234) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mármint egyszerre akarod fogni az analóg kábeltv-t és a digitális földfelszíni adást?

"The Kid just rages for a while."

(#6237) Anonymus23 válasza BBéci (#6230) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért adnak 4-5 árat, mert ha megnézted volna, különböző kiegészítőket is ajánlanak hozzá, attól emelkedik az ára.
Más kérdés, hogy megbízható-e, meg garancia meg ilyenek, de az árazás az ebből a szempontból más webshopokhoz hasonlóan végül is korrekt.

;) - The Power of the Light Side

(#6238) Anonymus23


Anonymus23
veterán

A saját 40c650-re visszatérve egy kicsit:
A jobb felső sarkában bizony van egy világosabb folt, ami HD filmeknél, illetve csatorna váltásoknál látható.
Igazából az zavar az egészben, hogy zavar :D
Azaz azt értem ez alatt, hogy pl a 27 colos monitoron ettől sokkal több, és a monitor méretéhez képest nagyobb területen van foltosodás, de az nem zavar, mert azt többnyire mindig a natív felbontásban használom, és ritka, amikor azon filmet nézek, így nem tűnik fel :D
Amúgy nagyon állat a TV, nagyon szép kép van rajta, viszont a képbeállításokkal játszani kell, egyelőre még nem találtam meg a igazán kellemes beállítást, mert ha lejjebb veszem a háttérvilágítást, akkor pl ez a fehér folt is nagymértékben eltűnik.
Nagyon szép a feketéje.
Ha valaki tud jó beállításokat örömmel veszek minden ötletet, kipróbálom, max ha nem tetszik, akkor visszaállítom arra, ami nekem még jó volt.

Előre is köszi!

;) - The Power of the Light Side

(#6239) Kommy válasza horvathd (#6236) üzenetére


Kommy
veterán

Hát nem lenne rossz ha lehetne.

(#6240) gejala válasza Rusher (#6232) üzenetére


gejala
őstag

A gyári módok nem érnek semmit. Egyénin használd.
De-blur mehet 10-re filmnél, de-judder maradjon 0.
Videónál, sportnál, természetfilmnél mehet a de-judder is nagyobbra, akár 10-re is, bár az kicsit artifactol már.

A 6-os széria előnye akkor jön ki igazán, ha műszerrel be van kalibrálva. De anélkül is jobbnak kell lennie. :K

[ Szerkesztve ]

(#6241) horvathd válasza Kommy (#6239) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem tudok róla, hogy lenne egyszerű módja a két jel összeadásának, így csak a kábel cserélgetésével oldható meg.

"The Kid just rages for a while."

(#6242) Kommy válasza horvathd (#6241) üzenetére


Kommy
veterán

akkor marad az átdugogatás

(#6243) fer válasza gejala (#6223) üzenetére


fer
őstag

"A 6-os szériában látványosan jobb minőségű panel és elektronika van, mint az 5-ösben. Ugyanígy, azonos szérián belül is például egy 40" sokkal jobb képet ad, mint egy 32".

Ez így baromság ahogy leírtad!! :(

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6244) Carlo009 válasza gejala (#6240) üzenetére


Carlo009
tag

Vajon mi lehet a: De-blur? De-judder? Artifactol? :F Ezek melyik menüpontok, hol lehetnek?
c650-em van.

[ Szerkesztve ]

(#6245) vlevi válasza Anonymus23 (#6238) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mert ha lejjebb veszem a háttérvilágítást, akkor pl ez a fehér folt is nagymértékben eltűnik.
Nagyon szép a feketéje."

Naigen. Én is próbáltam lejjebb venni a háttérvilágítást, de én azt tapasztaltam, hogy a fehérek azonnal kezdenek eltűnni. Minden szürke lesz, és tompul a kép. A fekete viszont nagyon szép, mármint fekete. Csak az alapbeállításban nem sok árnyalat van benne :(
Játszani kell vele, kontraszt, fényerő, mittudoménmi, hogy mindenki megtalálja a saját magának tetszőt. Sajnos úgy nem lehet állítgatni, mint ahogy egy monitort, hogy kinnt van a kép, és közben állítod a fényerőt, kontrasztot, mert be kell menni a menübe, olyankor pedig nincs kint a teszt jpeg kép. Nálam most pl. a fekete sötétítése (vagy hogy híjják) ki van kapcsolva, dinamikus kontraszt közepesen. Legutóbbi filmnél ez vált be. Persze lehet, hogy ha valami totálfekete horrort fogok nézni, akkor nem lesz jó a dinamikus kontraszt, de legutóbb jól nézett ki tőle a kép. Pl. a Serengeti nemzeti parkról szóló természetfilmben.

(#6246) Benhill válasza Kommy (#6242) üzenetére


Benhill
senior tag

nem muszaj atdugdosnod, hanem egy ilyet kell venned: (hasznalom en is, es minden gond nelkul megy egyutt a 2)
http://www.betacomszerviz.hu/eshop/product_info.php?cPath=23_39&products_id=557

[ Szerkesztve ]

(#6247) Elektrojoe7 válasza vlevi (#6211) üzenetére


Elektrojoe7
csendes tag

A hozzászolásokat olvastam a tűzfalat is letiltottam de semmi.
Jó lenne ha valaki leirná részletesen a beállitást
AZÉRT KÖSZI..................

(#6248) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Nos, ott tartok, hogy UBUNTU cd-ről boot-olva látszanak a SAMU C650 PVR által készített fájlok (azaz az XFS fájlrendszer).

át is másoltam Ubuntu alatt a samu XFS fájlrendszeréből NTFS-re, de a .SRF file-t kellene valamivel megnyitni, vagy konvertálni, hogy nézető legyen PC-n is.

Ötlet?

512MB-os egy 15 perces anyag

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6249) Kommy válasza Benhill (#6246) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm a tippet, be fogok egyet szerezni.

(#6250) Joecole10


Joecole10
csendes tag

Hali!
A problémám még mindig fennáll. Routerrel is kipróbáltam a Tv-t. Hálózati beállításoknál megy minden rendben, tesztnél minden ok. Viszont elindítva az InternetTv-t,gyakorlatilag semmit sem tudok csinálni.
Ha valakinek van ötlete, kérem jelezze!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.