Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144001) syIex válasza peu407 (#144000) üzenetére


syIex
veterán

Kettő van neki. Talán a 3as és 4es HDMI, a 4 az biztos. :K

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#144002) hunfefe


hunfefe
tag

Sziasztok.
Sikerült a Black péntek.
Egy QE50Q60T formájában.
A jó öreg J5100 váltotta.
Nagyon szép és nagyon tetszik.
Az első okos tv-m.
Ismerkedünk.
Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy a ps4-et bármelyik hdmi be dughatom.?
Mert van egy amin arc felirat van.
A másik kérdés,hogy melyik gyári távirányitót vehetném meg mert amit adtak az elég fura. :)
Igaz a régi is jó hozzá de szeretnék egy olyat ami smart-os. :D
Köszönöm!

Samsung Galaxy

(#144003) Madoc válasza peu407 (#144000) üzenetére


Madoc
veterán

A 4-es.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#144004) Madoc válasza syIex (#144001) üzenetére


Madoc
veterán

Egydarab van csak minden samsung q szériás tv-n.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#144005) syIex válasza Madoc (#144004) üzenetére


syIex
veterán

my bad! :R
A 4-esben biztos voltam viszont úgy emlékeztem két darab van rajta. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#144006) kiki22


kiki22
senior tag

Hello ! Rendeltem 2 hete egy ilyen típusú készüléket QE55Q80TATXXH QLED . Az lenne a problémám mar most kijött rajta egy pixel híba . Vonatkozik erre valami garancia vagy ezt meg szívtam ?

(#144007) peu407


peu407
senior tag

Köszönöm!

(#144008) insight válasza kiki22 (#144006) üzenetére


insight
aktív tag

Ha még tudsz, állj el a vásárlástól!

Ha nem, akkor tudtommal 3 napon belül lehetne cserélni 1 pixelhiba miatt is, ha azon túl vagy, akkor 5 pixelhiba felett fogadják el. Mindenképp megkeresném a Samsungot ezügyben, a Q80T esetében azért erős egy pixelhiba.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144009) Daffni2 válasza insight (#144008) üzenetére


Daffni2
addikt

Rosszul tudod.
3 napos elállás 1 pixelhibára nem vonatkozik.
Ha neten rendelte a TV-t 14 nap az elállás, de akkor nem szabad semmilyen hibára utalni, csak eláll és kész.

"Aki ad,az nyer"

(#144010) insight válasza Daffni2 (#144009) üzenetére


insight
aktív tag

Így van, elálláshoz nem szabad kommentálni.

ami az 1 pixeles hibát illeti, júniusi screenshot, de a linket nem találom:

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144011) Celtis válasza kiki22 (#144006) üzenetére


Celtis
veterán

Beragadt (világító) vagy halott (sötét) pixel? Utóbbival nem foglalkoznék. Kizárt, hogy normál nézési távolságból látható.

(#144012) kiki22 válasza Celtis (#144011) üzenetére


kiki22
senior tag

Netflix közben vettem észre szépen világít fehéren sötét részeken . Kb 2,5 méterről nezem . Pedig első nap teszteltem és nem láttam semmi hasonlót

(#144013) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

megjött a múlt hét pénteken rendelt 55Q82T-m a MM-ból, viszont az albérletben, ahol vagyok, még nem volt TV-m, így kicsit bajban vagyok...

csak ez a kábel van átvezetve a szobámba (egy 3-as splitterből, Digi), ezt be merjen dugni a felső kettő valamelyikébe? kicsit bizonytalan vagyok, nem ilyen csatlakozókhoz szoktam eddig hozzá...

a TV bal felső sarkában volt egy kis kék színű címke (kb mint egy papírlap sarka letépve), amit lehúztam, viszont mintha lenne a kijelzőn ie gy fólia, azt kell/lehet húzni? plusz 2 matrica ott figyel a kijelzőn még, azokkal nem bajlódnék külön, ha van egy nagy, a képernyőt beterítő fólia, ami lehúzható :D

mit érdemes még pluszban, már az elején beállítani a TV-n, vannak must have dolgok?

előre is köszönöm a segítségeteket!

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144014) junior19 válasza pohár (#144013) üzenetére


junior19
senior tag

Az egy úgynevezett F csatlakozó. A műholdas vételi eszközöknél használatos.
Ha Digi műholdas előfizetésed van, akkor valamelyikre , de leginkább a MAIN jelölésűre csatlakoztathatod, de modul és kártya nélkül nem fogod tudni nézni.
Én inkább arra gondolok, hogy kábeles Digi van ott, s a csatlakozóról letekerték az Faljzat - koax dugó átalakítót. Egy olyat kellene beszerezned, ha tényleg Digi kábeles szolgáltatás van.
S akkor azt csatlakoztatni az AIR/Cable aljzathoz. S akkor egy digitális kábel keresés után használható is lesz.

codec project

(#144015) pohár válasza junior19 (#144014) üzenetére


pohár
félisten

igen, Digi kábelünk van, nem műhold :N

sajnos a splitter 3 helyén is ilyen F aljzat van "csupaszon", nincs rajta koax dugó, arról lecsavartam volna, de így akkor el kell másszak egy ilyen átalakítóért

azt majd csak simán rá kell csavarni erre, ami a fényképen van, ugye? (pontosabban belecsavarni)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144016) junior19 válasza pohár (#144015) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Ilyet kell venned. Értelemszerűen a menetes részre rátekered a kábelen lévő csatlakozót, a másik vége megy a tévébe. Arra figyelj, hogy az a réz szál, ami most látható középen, s túlér a csatlakozón, az úgy jó , egy résbe kell mennie az aljzatban. Ha elhajlítod, akkor nem lesz jel.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#144017) pohár válasza junior19 (#144016) üzenetére


pohár
félisten

kisebb kutakodás után találtunk egy kábelt, aminek egy egyik végére alapból koax dugó volt krimpelve (másik vége F csati), és volt egy hosszú kábel, aminek a végén volt egy ilyen F-F toldó, így a saját kábelemre rátoldottam a koax dugós végűt, szépen meg is talált minden adást :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144018) Bilux


Bilux
veterán

Samsung 55” Q7FN legutolsó frissítés óta a YouTube meghülyült. 500megás neten még bufferelni sem tud vagy elég hektikusan működik. 1080p átrakva manuálisan villan a kép 3x. Vagy automatán 360p vágja állandóan. Böngészőből megy a 4K folyamatosan minden más eszközön is. Nem tudom más tapasztalt e ilyet? Köszönöm

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#144019) Celtis válasza Bilux (#144018) üzenetére


Celtis
veterán

Próbáld meg újraindítani a TV-t vagy kihúzni a konnektorból 10 másodpercre.

(#144020) undercover válasza peu407 (#144000) üzenetére


undercover
senior tag

HDMI 4-es, de van rajta egy kontroller logó.

Mivel úgy veszem észre sok Q80T tulaj lett, ki milyen képbeállításra esküszik? Valaki talált már a netten valami különlegesen jót? :D Mert én akárhogy néztem nem sok tipp van. És most az rtingset hanyagoljuk.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144021) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Tv vásárlás közben felmerült egy kérdés:
Állítólag Samsung tv-k nem tudnak .avi fájlokat lejátszani, és nekem az összes filmem ilyen formátumban van, az egész vásárlás eredetileg abból indult ki, hogy tudjak a tv-vel hálózatról filmet nézni. Igaz ez?

Üdv,
Tibi

(#144022) Bilux válasza Celtis (#144019) üzenetére


Bilux
veterán

Megvolt meg factory reset is

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#144023) PuMbA válasza TeebyKay (#144021) üzenetére


PuMbA
titán

"Állítólag Samsung tv-k nem tudnak .avi fájlokat lejátszani, és nekem az összes filmem ilyen formátumban van"

Így van, hiszen már 10-13 éve az mkv vette át az uralmat :) Az avi 5-6 éve a teljesen elavult kategóriába tartozik, ráaádásul a képminősége pocsék. Az mkv fele akkora méretben hozza ugyanazt a képminpőséget, ugyanakkora méretben pedig sokkal jobbat. Át kellett volna állnod...hálózatról ha van elég erős géped, akkor lejátszhatóak, de a PC-dnek kell valós időben átkonvertálnia a TV-d felé a videót.

[ Szerkesztve ]

(#144024) TeebyKay válasza PuMbA (#144023) üzenetére


TeebyKay
őstag

Gigabites net híján a tavalyi évig még mindig a kisebb felbontású filmeket töltöttem le, amik meg mind avi formátumban vannak. Akkor ha már 4ks okostv-t szeretnék venni célszerű a kukába hajítani a teljes filmes könyvtáramat és elkezdeni normális hd felbontású mkv filmeket letölteni?

(#144025) DonDragonka válasza PuMbA (#144023) üzenetére


DonDragonka
őstag

Mondjuk a hivatalos álláspont szerint képes rá...
Az más kérdés, hogy jómagam se láttam már pár éve AVI fájlt...

What file types do my Samsung QLED TV play?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144026) Vanek25


Vanek25
tag

sziasztok!

Mit ajánlotok képbeállításnak egy 55Q80-ashoz?
Amit ajánl 'intelligens' megoldás nekem nem tetszik, egyelőre nem vagyok elájulva a tv-től...
A sima youtube videókat csúnyán jeleníti meg, sok videó csak 720p-ben van feltöltve és eléggé 'szétesik'. Főleg a sportvideóknál...

(#144027) junior19 válasza undercover (#144020) üzenetére


junior19
senior tag

Mi a baj az Rtings értékeivel?

codec project

(#144028) PuMbA válasza TeebyKay (#144024) üzenetére


PuMbA
titán

Így van. 720p minumum :)

(#144029) syIex válasza undercover (#144020) üzenetére


syIex
veterán

Hogy érted a képbeállítást?
Kalibrálás terén? :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#144030) Celtis válasza Bilux (#144022) üzenetére


Celtis
veterán

Ügyfélszolgálatot kell megkérdezni.

(#144031) pohár válasza syIex (#144029) üzenetére


pohár
félisten

szerintem az ilyen-olyan plusz képjavítókat ki kell-e kapcsolni, vagy lejjebb tekerni, bármi ilyesmi (én is erre lennék kíváncsi igazándiból, egyelőre rtings-ből kiindulva a jitter és motion dolgokat lenulláztam)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144032) Callme válasza Bilux (#144018) üzenetére


Callme
tag

Nekem Q6FN van, és nálam a 4k videókat képtelen lejátszani a Youtube alkalmazás. 1080p megy, de amint átváltom 4k-ra, megáll a tudomány. Tévé böngészőjéből megy csak a 4k, ott nincs pufferelési probléma. Most vagy lebutították a beépített alkalmazást a frissítéssel, vagy pedig visszavették a teljesítményt a koronavírus miatt. (remélem az utóbbi).
Azt nem tudom, hogy a legutóbbi frissítés csinálta-e ezt, mert vagy fél éve nem néztem 4k-t youtube-on. Mindenesetre elég érdekes a dolog.

PSN ID: CallmeEighty8

(#144033) PuMbA válasza Callme (#144032) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem egy régi UE43KU6000-rel megy a 4K :) Mondjuk régen nem frissítették...

[ Szerkesztve ]

(#144034) undercover válasza syIex (#144029) üzenetére


undercover
senior tag

A TV kép beállításait értem :D Fényerő, Kontraszt, melyik üzemmód ezek.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144035) Bilux válasza Callme (#144032) üzenetére


Bilux
veterán

Pontosan ugyanez :Y én elég gyakran nézek YouTube videókat... Kábel tv-n lévő műsorok katasztrófák és én az utolsó frissítés óta tapasztalom ezt.
Remélem nem a Samsung kényszerít újabb termék vásárlásra :(((
Minden más eszközön megy a 4K csak a tv saját YouTube alkalmazásával nem.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#144036) Callme válasza Bilux (#144035) üzenetére


Callme
tag

Remélem én is, hogy nem a frissítés az oka. Amúgy a Youtube-al kapcsolatos sebességkorlátozást a Samsung ügyfélszolgálaton mondták nekem, de akkor másnak egy régebbi típusú készüléken miért lenne jó a 4k? Szóval várom a következő frissítést, hátha az megoldja. Ha nem, akkor a régebbi Qledek tényleg szánt szándékkal butítva lettek, hogy újat vegyen az ember. Mind1, addig is, ha 4k-t akarok nézni akkor irány a böngésző :N

PSN ID: CallmeEighty8

(#144037) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! 115.000 ft környékéig melyik tv-t javasolnátok? Mondjuk ezek közül: [link] Ezek sem játszák le a kodekhiány miatt az egyes avi fájlokat?
Esetleg más javaslat eddig az értékhatárig 43 colos méretben?

[ Szerkesztve ]

(#144038) mpo válasza beach head (#144037) üzenetére


mpo
veterán

Talán ezt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144039) PuMbA válasza Callme (#144036) üzenetére


PuMbA
titán

Covid után biztosan visszaállítják :)

(#144040) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

sziasztok!

200 ezer ft ig milyen max 43 colos tévé ajánlott ami tud pvr-t is? rengeteg fajta van, de sehol nem találok összehasonlító oldalt :( 4k és minnél jobb panel szempont.
köszönöm

(#144041) beach head válasza mpo (#144038) üzenetére


beach head
senior tag

De ezt hiszem ennél is él a kodek mizéria, és nem játszik le bizonyos videófájlokat:S

"Nem játssza le a divx, xvid tömörített filmeket,"- írja az egyik értékelő a Samsung UE43TU8002 tvről az emagon

[ Szerkesztve ]

(#144042) rainman72 válasza Mustadjoci (#144040) üzenetére


rainman72
nagyúr

Itt nézz szét[link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144043) PuMbA válasza beach head (#144041) üzenetére


PuMbA
titán

Mit izgulsz ezen, amikor már 10 éve nem xvid meg divx van? Ezeket nem használjuk már.

[ Szerkesztve ]

(#144044) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok! biztos, hogy más is járt már így, de távsegítség kellene idős szülőknek... Vettek egy új ue32T5003 -at vagy vmi hasonlót.. szerintem bekapcsoláskor sikerült a shop módot vagy valami blokk funkciót aktiválni, mert bekapcsolás után
Prime Video "valamit" akar, regsiztrálj meg QR kód.. de a kikapcsoláson kívül sok mindenre nem reagál!
Van valakinek valami tipp,hogy miként lehetne életre kelteni... A Samsung ügyfélszolgálatot hagyjuk.. ezek ott tartanak még, hogy huzzuk ki, dugjuk vissza.. jó már? jah nem, akkor olvassuk el a használatit" lassan már fejből tudom :D :D
Megspórolnátok egy vasárnapi 100km -es utat! köszi!

(#144045) Callme válasza PuMbA (#144039) üzenetére


Callme
tag

A próféta szóljon belőled :K

PSN ID: CallmeEighty8

(#144046) Celtis válasza LacBp (#144044) üzenetére


Celtis
veterán

Ilyenkor (márkafüggetlenül) a marketingest, aki kitalálta, hogy ilyen szarokat tegyenek a TV-be, beültetném az autóba és őt küldeném, hogy hozza használható állapotba a TV-t.

(#144047) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert sajnos annyi a betű, technikai paraméter, hogy nehéz az optimálisat megtalálni.

49-50 colos kategóriában szeretnék venni egy tv-t, első sorban filmek nézésésre.

Samsung 50" QE50Q80T néztem, de tudom, hogy nem mindegy, hogy software-es vagy hardware-es a gyorsítás,...

Mi a különbség a QE50Q60T-hez képest?

Kösz, Feri

(#144048) gyeniko válasza LacBp (#144044) üzenetére


gyeniko
őstag

Én megpróbálnék segíteni, de ehhez kellene a pontos modell szám, mert az, amit írtál, nem létezik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144049) csigafej


csigafej
tag

szisztok,

van esetleg tapasztalatotok optikai/rca atalakitoval? esetleg tudtok ajanlani jo minosegut, amivel a tv-bol analogga alakitva erositore lehet atvinni a hangot (es meg hanerot is lehet szabalyozni a tv taviranyitoval)

koszi elore is,
Gyuri

(#144050) Celtis válasza csigafej (#144049) üzenetére


Celtis
veterán

Mivel az optikai kimenet hangereje nem szabályozható, ezért optikai-rca átalakítóval ez nem fog menni.
HDMI-ARC képes TV-n viszont mehet viszont HDMI-ARC* audio extractor használatával. Viszont ezek ha jól látom csak PCM 2.0 formátumot tudnak az analóg kimenetre kiküldeni, és alaposan utána kell nézni, hogy az adott típus hangerő szabályozást tud-e. Személyes tapasztalatom nincs ilyen eszközzel. Egyszer itt valaki vett, és emlékeim szerint az írta, hogy működött a hangerő szabályozás.
Megvan

*A termék nevében az "ARC" fontos!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.