Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) bazsi0322 válasza Batib (#43000) üzenetére


bazsi0322
tag

Tudnál nekem linkelni egyet? :B

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#43002) Flashget válasza bazsi0322 (#43001) üzenetére


Flashget
félisten

letöltöd a samsung honlapról.

Realme GT Master Edition

(#43003) Batib válasza bazsi0322 (#43001) üzenetére


Batib
őstag

Keress rá - Samsung All Share
Vagy egy használhato alternatíva.
Van itt topikja is.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#43004) bazsi0322 válasza Batib (#43003) üzenetére


bazsi0322
tag

Már tettem fel egyet (samsung pc share manager)
de az all sharenál mikor rámegyek a pc-mre akkor azt írja h a kérés nem teljesíthető...

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#43005) BBéci válasza air (#42995) üzenetére


BBéci
titán

Csupán annyi, hogy az 1440x1080 felbontást 1080i-nek nevezik. Korábban linkeltem a Wikipedia oldalt, ahol ezt leírják. De elegendő a tévé Info gombját megnyomni, amikor MinDigTV-n M1 adást nézel.

(#42997) Mobil87
Mit kell nézni a képeken?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43006) Batib válasza bazsi0322 (#43004) üzenetére


Batib
őstag

Akkor valoszínüleg a hálózati beáll. van valami gond. Nézz bele a TV- menü- hálozat-ba. Az IPcímmel lehet valami hiba,de ehhez már nálam nagyobb hálózati guru segítsége kell.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#43007) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok.

UE32ES5500WXXH tv-n milyen usb kimenet van 2,0 vagy 3,0?És hány gb-os pendrive-ig tudja felismerni 8gb esetleg 16 gb?

(#43008) amator2 válasza Samsung SPS (#42962) üzenetére


amator2
tag

Szia igen tudom hogy a CMR egy megkettőzött kép, de én valós 200hz re gondoltam amit 400Hz CMR nek árulnak.

(#43009) Batib válasza becsitibi (#43007) üzenetére


Batib
őstag

USB 2.0 A 8GB biztos de szerintem nagyobb is jó lehet, hiszen akár 1TB HDD-t is kezel.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#43010) Inhouse válasza air (#42992) üzenetére


Inhouse
őstag

Van itt is minden nyújtás, sűrítés vágás, fekete csíkok...

Üdv Inhouse

(#43011) JannY83


JannY83
csendes tag

Sziasztok!
Van egy le46c530 tv-m, és már nagyon unom hogy az mkv-k 30-40%-ra vagy ismeretlen codec vagy nem támogatott formátumot kapok.
Nincs ötlet hogy hogy lehet ez megoldani?
Köszi mindenkinek a választ.Üdv Jani

Mielőtt a dealsprime.com-tól rendelsz olvasd el a warranty policy-t. :-) és imádkozz hogy ne legyen baja a telónak

(#43012) i.attila válasza Batib (#42990) üzenetére


i.attila
tag

Na pont ezt kellett nekem.
Jó lesz ez az EH6030 típus, ha a PVR aktiválható rajta. samygo alapján igen, de elég bizonytalan volt a leírás.
Van esetleg valaki itt, aki ténylegesen meg is csinálta, és működik?
Szerk: most nézem, hogy elvileg a TM1240 távirányító van hozzá, azon meg nincs frec gomb, így nem tudom, hogy aktiválva használható lesz-e. Tapasztalat?
Ha nem aktiválható, akkor marad az ES6100

[ Szerkesztve ]

(#43013) becsitibi válasza Batib (#43009) üzenetére


becsitibi
senior tag

USB 3,0-ás pendrive-val működne?

(#43014) BBéci válasza becsitibi (#43007) üzenetére


BBéci
titán

Ha merevlemezből 2 TB-ost is kezel, mi kifogása lehetne mondjuk a 32 gigás pendrive ellen? Mivel az USB 3.0 lefelé kompatibilis, kezelni fogja a TV.

(#43011) JannY83
Vegyél egy médialejátszót, vagy HTPC-t!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43015) Batib válasza i.attila (#43012) üzenetére


Batib
őstag

Samygo-val nincs tapasztalatom. Nekem ES6100 van alapből megy a PVR, de visszanézni csak a tv-n lehet.
Az E szérián még nem működik a Destroy vagy a DRM decrypt.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#43016) Inhouse


Inhouse
őstag

Ma esti...a Duna logója lapos, az M2 nem.

Üdv Inhouse

(#43017) becsitibi válasza BBéci (#43014) üzenetére


becsitibi
senior tag

Na ez egy jó kérdés,SSD ráköthető USB-n keresztül?

(#43018) i.attila válasza Batib (#43015) üzenetére


i.attila
tag

A kódolás nem kell még, simán videoként működne csak.
Köszönöm az eddigi válaszaidat, nagyon hasznosak voltak.

(#43019) eisento


eisento
addikt

sziasztok. tv-t szeretnek venni a kozeljovoben nem kell 3d legyen fullhd-s valodi 100hz-es 46-osnal kisebb nem lehet natur tv nezes lesz meg bd filmek :)

ezt neztem ki most perpill velemenyek? [link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#43020) BBéci válasza Inhouse (#43016) üzenetére


BBéci
titán

A Duna által sugárzott film 4:3-as, de a tévéd széthúzza. Állítsd 4:3-ra!

Amik egy perccel ezelőtt mentek ezen a két adón, azok 16:9 arányúak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43021) Inhouse válasza BBéci (#43020) üzenetére


Inhouse
őstag

Azért szerepel az infóban a 16:9 mint megtévesztés?

Üdv Inhouse

(#43022) air válasza BBéci (#43005) üzenetére


air
nagyúr

Nem csak 1440x1080-at lehet interlaced módban megjeleníteni. Tehát az 1080i nem jelenti 1440x1080-at.
A letterbox-ot pedig végképp nem.

Link1
Link2

(#43021) Inhouse

Az infó a csatornára vonatkozik, nem az éppen sugárzott műsorra.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43023) BBéci válasza Inhouse (#43021) üzenetére


BBéci
titán

A 16:9-ben lévő valós, hasznos képtartalom 4:3 arányú. Szerinted hogyan lehetne másképp adni a régi, "négyharmados" filmeket?

(#43022) air
Nem azt jelenti, de attól még az 1440x1080-at 1080i-nek is nevezik, Akár hiszed, akár nem.
Ez tisztán és világosan ott szerepel az első linkedben is.
Nem minden bogár rovar, de minden rovar bogár. :K

Az M1 kivétel nélkül, minden adását 1080i-ben sugározza. Stúdióban konvertálják a kisebb felbontású anyagokat, filmeket. De attól még a 4:3-ban forgatott filmek képaránya nem változik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43024) GLOCK34 válasza BBéci (#43005) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Az elsőn egy tuti szöszit, a másodikon pedig valami Nem. Szoc. ülést élen egy lelkes szónokkal. :D

(#43025) air válasza BBéci (#43023) üzenetére


air
nagyúr

Kapufa.
Pont fordítva van. Minden bogár (rend) rovar (osztály), de nem minden rovar bogár. Az osztály magasabb, mint a rend.
1080i nem jelent 1440x1080i-t, mert létezik 1920x1080i is. Ez nem hit kérdése, hanem tény.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43026) BBéci válasza air (#43022) üzenetére


BBéci
titán

Some cameras and broadcast systems that use 1080 vertical lines per frame do not actually use the full 1920 pixels of a nominal 1080i picture for image capture and encoding. Common subsampling ratios include 3/4 (resulting in 1440×1080i frame resolution) and 1/2 (resulting in 960×1080i frame resolution). Where used, the lower horizontal resolution is scaled to capture and/or display a full-sized picture.

Ezt írtam: 'az 1440x1080-at 1080i-nek is nevezik' Erre bizonyíték a MinDigTV M1 HD adása.
Tehát nem azt, hogy a 1080i = 1440x1080. :W

És nem kapufa, a bogaras mondás, csupán összekevertem, de a lényegét, a miértjét ismerem!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43027) JannY83 válasza BBéci (#43014) üzenetére


JannY83
csendes tag

Semmi software frissítési lehetőség?

Mielőtt a dealsprime.com-tól rendelsz olvasd el a warranty policy-t. :-) és imádkozz hogy ne legyen baja a telónak

(#43028) BBéci válasza JannY83 (#43027) üzenetére


BBéci
titán

Olyan, ami a támogatott formátumok körét bővítené, kizárt.
Nem győzöm elégszer leírni, hogy a beépített médialejátszó csak ideiglenes pótlék, egy faék egyszerűségű szerkezet. Nem szabad házimozi rendszer alapjaként tekinteni rá. Nem Teérted van, hanem fordítva. Ki kell szolgálnod az igényeit!
A TV egy képmegjelenítő és pont.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43029) air válasza BBéci (#43026) üzenetére


air
nagyúr

Akkor a legutolsó megjegyzésem.
Az 1080i egy formátum és egy képalkotási mód jelölésére szolgál. Nem elnevezés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43030) BBéci válasza air (#43029) üzenetére


BBéci
titán

OK!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43031) utánvétel válasza BBéci (#43026) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Nagyon dicséretes ez a külföldi nyelv, de nem mindenki beszél külföldiül és még a házirend is tiltja.
Háá teccikk érteni? dikkmá?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#43032) BBéci válasza utánvétel (#43031) üzenetére


BBéci
titán

Elolvastam az Alapelvek-et, de nem találtam benne olyat, hogy tilos angol nyelvű szöveget bemásolni.
Nem vitatkozni akarok, csak szeretném látni, melyik szabályt sértettem meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43033) leslieke válasza BBéci (#43032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre gondolhatott: I. Általános rendelkezések 8. A Felhasználói Tartalom nyelve a magyar, ettől eltérni csak indokolt esetben lehet.

Szerintem ez esetben az indokolt eset megállja a helyét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43034) BBéci válasza leslieke (#43033) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43035) Flevo válasza Tegla80 (#42950) üzenetére


Flevo
tag

Rádugtam egy 4gigás pendrive-ot, nyomtam a gombot, de azt írta, ez a funkció nem támogatott :F

(#43036) BBéci válasza Flevo (#43035) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem az a pendrive messze van a komolytól. Mindenkinek merevlemez használatát szoktam javasolni. A pendrive leginkább adatok szállítására, hordozására való, nem PVR funkcióhoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43037) Flashget válasza Flevo (#43035) üzenetére


Flashget
félisten

az írásnak tudnia kell gyári adatok alapján a 10mbit/sec sebességet! csak azt fogadja el a tv.
nekem a 8GB Kingston DT 400-ra simán vesz fel, ha néha használom, de erre a célra a HDD való inkább.

Realme GT Master Edition

(#43038) utánvétel válasza BBéci (#43032) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Valóban, szó szerint nincs benne megfogalmazva, de mert tán annyira egyértelmű.
Képzeld, ha Chiu Ling barátom kezdene saját anyanyelvén írogatni, jó páran csak kamilláznánk, pedig neki természetes.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#43039) Altbrucke válasza fesii (#42974) üzenetére


Altbrucke
tag

csatlakozom, nálam is ugyan így van megoldva TV optikával összekötve a házimozival, szerverről DLNA nyomja a TV-re.
tökéletesen szól

(#43040) forrest85 válasza eisento (#43019) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez nem 100Hz-es az tuti. 6030 és felette vannak a 100Hzes TV-k.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#43041) bazsi0322 válasza Batib (#43006) üzenetére


bazsi0322
tag

Sikerült működésre bírnom! Köszi. ;)

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#43042) tjnet válasza eisento (#43019) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szerintem a típust egy kicsit elnézted én a ES7000-et javaslom inkább, vagy az ES6800.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#43043) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv.

Kettő közül melyiket érdemes választanom :F

- UE40EH6030

vagy

UE40ES6100

Olvastam JoeYi írását a Samsung LED TV Tudástár - E szériáról, mégsem tudok dönteni :(

Sportot nem nézek, viszont tömény mennyiségű FullHD, és 720p-t akár 3D-ben, ill néha konzol játék, és a szokásos műholdas csatornák nézése lenne rajta. Mivel külföldön élek így nem lenne rossz a Smart funkció, pl haza videotelefonálni skypeon, de ha hazamegyek valószínűleg kilőve a Smart talán néha Youtube zenék.
Viszont lenne pár HDMI-s csatlakozású cuccaim de az EH6030-nak "csak" :W 2db HDMI-e van tehát azzal kellene gazdálkodnom. Az ES-nél meg ott van a Clouding ami zavaró de sokak szerint nem látni filmezés közben. Konzolt jól kezeli de az EH-s már nem mert nagy az input Lagja.... WHÁÁÁ :W komolyan nem tudom melyik lenne jó :F

Kérlek segítsetek, tapasztalatok vélemények, tesztek stb.... bármi érdekel :R

Előre is nagyon szépen köszönöm :R

(#43044) Inhouse válasza BBéci (#43023) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszönöm! Lassan megelégszem az infóval...hanyagolom, sok a változó.
Az technikailag lenne nehéz, vagy más logika szerint járnak el, hogyha nem 16:9-as adást adnak, ami ráadásul nem 1080i, akkor azt pl. 576i 4:3-ban adnák?
A 16:9-ben lévő valós, hasznos képtartalom 4:3 arányú. Szerinted hogyan lehetne másképp adni a régi, "négyharmados" filmeket?
Erről az jut eszembe, amikor régen még gyerekkoromban ment egy western a hagyományos 4:3 CRT tévénken. Természetesen mozis átirat volt, ami ugye jó szélesvásznú. Nem akartak a stúdióban fekete csíkot, ezért durván kivágták a kép közepét és azt adták. A film vége felé volt egy coltpárbaj, sejtelmes zene, a szél fújja a port, ördögszekerek karikáznak át a képen, a kamera egyhelyben áll, hatásfokozás. Csak éppen a 2 párbajhős a kép 2 szélén már nem látszott. Percekig egy üres utca volt látható, ezen kellett izgulni... :)

Üdv Inhouse

(#43045) Qadron válasza air (#43022) üzenetére


Qadron
tag

"Az infó a csatornára vonatkozik, nem az éppen sugárzott műsorra."

Ez az elmélet ott bukik meg, hogy amikor a tv2 hd csatornáját nézi az ember, akkor pl reklám, híradó, HD anyagú film (felkonvertált, vagy natív lényegtelen...) az 16:9, amikor meg pl egy régi 4:3 film, vagy sorozat megy, akkor az infó is átvált 4:3-ra. Ergó vannak normális HD csatornák, meg vannak olyanok amik még finomításra szorulnak. :)

A TVnél be lehet állítani, hogy mit csináljon a 4:3 és a 16:9 anyag esetén és akkor elvileg nem kellene csatornák kapcsolgatása után mindig állítgatni. Ez prímán működik addig, amíg normális adókról van szó. A dunát nem nézem, de pl a digi féle rtl klub tesztnél hasonló a helyzet.

(#43046) oz82 válasza Etzel (#43043) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Amiket leírtál(itt örök fórumtéma :) ), ennak fényében inkább 6100

+több HDMI
+Smart (bár erre inkább egy androidos sticket használok)
+Konzolozásnál az input lagja kisebb (Pc-t összeraktam a 6030-al, kis RBR elejéig nem volt vészes)

- a clouding, egyénfüggő, nem kell tőle félni, túl van misztifikálva. (Aki moziba vagy plazmaTV előtt nőtt fel azt biztos hogy zavarja, én 55 cm es CRT-n néztem a Star wars-t gyerekkoromban)

3-1 re nyert a 6100

Mondom ezt úgy hogy 6030 am van! Nekem 1 problémám van vele, a kevés HDMI és USB csati.

üdv.
P.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#43047) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok!Tud valaki megoldást arra,hogyan lehet eltávolítani a források közül a nem használt eszközöket(külső,videómagnó),hogy ne kelljen állandóan átlépkedni rajta?

(#43017)becsitibi
nálam a pvr funkció egy 64gb ssd-re megy, egy usb 3.0 külső házzal.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#43048) pr0bi válasza Mobil87 (#42997) üzenetére


pr0bi
senior tag

Jó TV mindkettő, mi is az EH6030-ért indultunk végül ES6100 lett belőle de nem a Smart miatt. Mivel Slim kivitelü sokkal esztétikusabban mutat a falon is ha oda szeretnéd rakni. Kicsivel de jobb képminősége is van mint az előbbinek, a többi feature csak ráadás amit használsz vagy nem.

+ több csatlakozási lehetőséget kínál ahogy előttem is írták!

[ Szerkesztve ]

(#43049) eisento válasza tjnet (#43042) üzenetére


eisento
addikt

de nekem nem kell szaros 3d meg ilyenek.... 46 coll 100hz durvan ennyi :)

vagy mindjart beragok es veszek egy bazi nagy plazmat oszt joccak :(((

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#43050) Lehiñito válasza eisento (#43049) üzenetére


Lehiñito
senior tag

"Azzal" járnál a legjobban.

3D nélkül nem kapsz valós 100Hz-et samuban.
A 6030-tól kezdődik a valós 100Hz.
Azt még köztudott, hogy amiben 3D-s panel van, annak jobb a képminősége 2D-ben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.