Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) eric.cartman válasza Dictator^ (#7738) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ugyanúgy van kalibrálva minden:
amikor a UE40C6500 73 Watt, LE40C650 81W-ot evett. Egy LE40B650 103W-ot fogyasztott míg egy LE40A551 139W-ot (mi mértük, ugyanazzal a műszerrel, ugyanazzal a képpel)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7752) pisti35 válasza Warek (#7750) üzenetére


pisti35
csendes tag

Megkérdezhetem miért is fontos ez?

(#7753) Dictator^ válasza eric.cartman (#7751) üzenetére


Dictator^
veterán

az UE40C6500 nem "ledes"? Nem kéne annak kevesebbet ennie ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7754) eric.cartman válasza Dictator^ (#7753) üzenetére


eric.cartman
senior tag

az UE40C6500 egde led megvilágítású LCD TV és igen, a 4 közül ő éri be a legkevesebbel, de ahogy látod elég kicsi a különbség

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7755) Dictator^ válasza eric.cartman (#7754) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát, az A551 és UE között, azért több :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7756) eric.cartman válasza Dictator^ (#7755) üzenetére


eric.cartman
senior tag

jaja, én a két C-s re gondoltam

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7757) vizo74


vizo74
csendes tag

A kalocsai cég ma cserélte a 46c650-em.
És szerencsém volt: SQ02-es panel érkezett.
Ha valakit érdekel a samsung és az aou panel közötti különbség kérdezzen privátban.
A cégről annyit, hogy nem találkoztam még ennyire nyugat európai hozzáállással kis hazánkban.
Abszolút merem ajánlani mindenkinek. Máshol nem veszek többet tévét csak náluk!!!

(#7758) vlevi válasza eric.cartman (#7756) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, igen, az a 8W különbség semmi. Hirtelen ki sem tudom számolni, hány év (tized) alatt térülne meg a LED-es tévé ára, 8-10W fogyasztáskülönbséggel, és kb 30eFt felárral számolva.

Ebből a "nem kéne kevesebbet fogyasztania" kérdésből is látszik, hogy tényleg sokat fejlődtek fogyasztás terén a tévék az évek alatt. 3-4 évvel ezelőtt még bőven 200W feletti számok repkedtek. Mostanság már egy ilyen fogyasztáshoz igencsak nagy tévé kell, 50" felett. Halkan jegyzem meg, hogy manapság már a plazmákhoz sem kell a paksi 1-es blokk, ha bekapcsolod :)

[ Szerkesztve ]

(#7759) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem is lenne egy kérdésem. Mi az a játékos mód egész pontosan? És mikor működik?
Sejtem, hogy kikapcsol egy csomó bizbaszt, amitől csökken az input lag. Arra természetesen van egy tippem, hogy SCART-on és TV adáson jövő jel esetén gondolom nincs szó játékos módról, de milyen bemenetek esetén működik? Vagy azt bemenetenként kell bekapcsolni, hogy ez a bemenet játékos módú-e, a másik (pl. a DVD játékos HDMI-je) viszont nem?

(#7760) vlevi


vlevi
nagyúr

Közben eszembe jutott, hogy akár ki is próbálhatnám, ha venném a fáradtságot, és bekapcsolnám a DVD játékosomat :DDD
Szóval igen, minden bemenethez külön jegyzi meg. A HDMI2-höz (ezen van a DVD) nincs bekapcsolva a játék mód. Viszont amikor átváltottam a HDMI1-re (itt van rákötve az ámítógép), rögtön kirajzolt a bal felső sarokba egy xbox kontrollert, és ki is írta, hogy játék mód.
Egyébként játék módot kikapcsolva legalább fél mp az input lag. Normálisan egerészni sem lehet a képernőn.

(#7761) Dictator^ válasza vlevi (#7758) üzenetére


Dictator^
veterán

De nekem A551 van, ami 70-130 közt már azért van különbség nem?
Ráadásul nem mai modell.

Azon gondolkozom, hogy az UE széria, képmérettől függöen is hasonló fogyasztású?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7762) daniel2121 válasza vizo74 (#7757) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem nyugodtan leírhatod itt a tapasztalataidat a különbségről, ezért van ez a fórum többek között.

(#7763) vlevi


vlevi
nagyúr

Input lag teszt.
Asszem itt írta valaki ezt az oldalt : flatpanelshd.com

Itt van egy exe, amit ha "klón" módba kapcsolod a videókártyát, akkor mindkét kijelzőn egyszerre fut a kép. Ezt lefotóztam, 1:1000-s záridővel, és igencsak érdekeset tapasztaltam.
Kisebb az input lag, mint a monitoromon!!!! (moncsi : Samsung 2243BW, TV:LE40C650)

(#7764) vlevi válasza Dictator^ (#7761) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát persze, az már majdnem dupla fogyasztás. Én magamra értettem a különbséget, gondolkodtam egy ideig azon, hogy vegyek-e LED-eset azért, mert kevesebbet fogyaszt, vagy vegyek 30 ezerrel olcsóbban tévét? Az utóbbi mellett döntöttem, ezek szerint jól...

(#7765) horvathd válasza vlevi (#7763) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mindkettő játék módban készült? Ha igen tudnál normál módban is csinálni?

"The Kid just rages for a while."

(#7766) vlevi válasza horvathd (#7765) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, mindkettő játék módban, egymás után pár mp-el.

Mindjárt lövök nem játékmódos képet is.

(#7767) vlevi


vlevi
nagyúr

Várjál, valami nem jó, mert most néztem, hogy a játék mód ki volt kapcsolva, és be sem engedi kapcsolni valami miatt. :F :F :F
Próbáltam más felbontást (pl. 1366x768), de akkor sem.
Mivel a monitoron nem fullhd, hanem 1680x1050, sajna nem tudom kipróbálni, hogy 1920-ban klónozva milyen.
Mostakkor nem értem. :F

(#7768) nightshadow válasza vlevi (#7758) üzenetére


nightshadow
veterán

Halkan jegyzem meg, hogy manapság már a plazmákhoz sem kell a paksi 1-es blokk, ha bekapcsolod.

Ha a paksi 1-es blokkot nem is kell bekapcsolni, de egy plazma azért még mindig jóval többet fogyaszt, a 40C650 81W-ot, míg a 42G20-as plazma 226 W körül.

Idézet a Panasonic 42G20-as tesztjéből:
„Az optimális beállításokkal 107 és 298 watt közötti fogyasztást mértünk, átlagos energiaigény pedig 226 watt körüli – ez a G10-es szériához képes gyakorlatilag semmilyen előrelépést nem jelent.”

(#7769) vlevi válasza nightshadow (#7768) üzenetére


vlevi
nagyúr

Plazmán horrort kell nézni, és nem óriás műlesiklást, akkor olcsóbb :D :D :D :D

(#7770) Dictator^ válasza vlevi (#7764) üzenetére


Dictator^
veterán

Vajon az LE32A551-et mennyiért lehetne eladni? Vagy egyáltalán megérné-e cserélni , sztem elég sokat kéne rádobni és azért már a 40"-es nem lenne rossz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7771) masterful87


masterful87
senior tag

Utána olvastam, hogyan lehet a C650-re PVR-t varázsolni, az Mpeg4 fórumon meg is találtam a módját! Azóta viszont dugdosom a tévébe a peneket, de egyiket se szereti, egyiket se akarja használni PVR-re! :(

Kerestem a Netsurfről is, hogy hogyan működik, de ha jól értem módosítottak a firmwaren, és már nem lehet a böngészőt felaplikálni a tévére?! Aki használja, az kérem mondja el, hogyan kell telepíteni!

Találtam olyat is, hogy PVR tud Sambán keresztül is felvenni a PC-re, erről nincs valahol egy kis info? :)

És még egy kérdés: a PIP hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#7772) Ton1


Ton1
tag

A Samsung C530-nak "csavaros" vagy "sima felületű" antenna csatlakozója van? :)

Köszi!

(#7773) horvathd válasza Ton1 (#7772) üzenetére


horvathd
aktív tag

Sima csatlakozós. Olyan ami a régebbi TV-ken is van.

"The Kid just rages for a while."

(#7774) vizo74 válasza daniel2121 (#7762) üzenetére


vizo74
csendes tag

Igen tudom, csak nem kívánom elrontani senki kedvét aki aou paneles tévét kapott.

(#7775) pisti35 válasza vizo74 (#7774) üzenetére


pisti35
csendes tag

:O

(#7776) Fefe62


Fefe62
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem hátha valaki találkozott már ilyen hibával.Van egy samsung 40C5000 tv-m eddig semi bajom nem volt vele most viszont lehetőségem nyílt rá hogy digitálisan nézzem a kábel tv-t kaptam is a szolgáltatótól kártyát és CA modult amit a tv be helyezve a kép elkezd kockásodni néha teljesen élvezhetetlenné téve a tv zést.Ha kiveszem a modult,minden tökéletesen működik az összes szabadon vehető adó kockásodás nélkül jön.Először azt hittem hogy rossz a modul de a szomszédban is van egy ilyen tv abban tökéletesen működik.Szerintetek ki tudna ebben segíteni?

Ha valaki tudna valami okosságot azt megköszönném

(#7777) eric.cartman válasza Fefe62 (#7776) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Használsz WiFi USB-s sticket?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7778) Imifej


Imifej
senior tag

Sziasztok! Felraktam a legfrissebb frissítést a C650 re, és onnantól kezdve ha belépek az internet alkalmazásba, akkor mindig újratelepíti az egészet. Marha bosszantó!
Másnál csinál e hasonlót?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7779) Imifej válasza futika3 (#7736) üzenetére


Imifej
senior tag

Igen én feltettem, onnantól kezdve amikor bekapcsolom a TV-t, és elindítom az internetet, mindig újratelepíti az alkalmazást!!! Hogyan lehet visszatenni a régebbi verziót? A gépemen le van az is mentve, de azt már nem fogadja el.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7780) lexuska válasza Imifej (#7779) üzenetére


lexuska
csendes tag

Szerintem meg kell várni az újabb frissétést. Hamar ki fog jönni szerintem.

(#7781) kishoris válasza Imifej (#7778) üzenetére


kishoris
tag

Ezzel én is megszívtam. Az internet TV elindul ugyan, de bizonyos alkalmazásokra kattintva (youtube, picasa) kiírja, hogy frissítést igényel, telepít is, mégsem történik semmi. Ha el akarom indítani valamelyiket akkor újra kezdi az egészet. Talán hamarosan adnak ki javítást.

(#7782) Fefe62 válasza eric.cartman (#7777) üzenetére


Fefe62
csendes tag

nem használok egyszer raktam fel hálózatra kábellel

(#7783) eric.cartman válasza Fefe62 (#7782) üzenetére


eric.cartman
senior tag

egyéb rádiós (mikrohullámú) cucc (pl. WiFi) van a TV közelében?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7784) vlevi válasza lexuska (#7780) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem 2002-es fw van a tévén (LE40C650), és mivel nem tudok problémáról, nem is variálok azzal, hogy frissítsem.

(#7785) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Elkezdtem keresgélni, de konkrétan a c550- esetén nem találtam meg a 100%-os választ.
- PVR bekapcsolható rajta? - amennyire elnéztem Hotel Mode-ot kell bekapcsolni
- youtube rávarázsolható?

CI modult használok hozzá, azaz fontos lenne, hogy megmaradjon ennek a lehetősége.
Tudtok mutatni linkeket, ahol ezek le vannak írva?

Köszönet!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7786) eric.cartman válasza amargo (#7785) üzenetére


eric.cartman
senior tag

a PVR nem aktiválható rajta sajnos :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7787) amargo válasza eric.cartman (#7786) üzenetére


amargo
addikt

ez a hotel mode, akkor ebben az esetben mire jó?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7788) dgabro


dgabro
tag

Sziasztok!

Szeretnék a C650-es TV-hez venni egy USB wifi stick-et, és a számítógéphez csatlakoztatott külső winchester-en megosztani a filmek mappát.

A kérdésem az lenne, hogy olvastam valahol, hogy ez nem feltétlenül sikerült valakinek (sajnos nem emlékszem, hogy ezen a fórumon vagy egy másikon olvastam ezt és most nem is találom már).
Megtudja ezt erősíteni esetleg valaki, aki használja így a TV-t, hogy mégis simán megy ez, vagy pedig tényleg bajos, és nem akarja látni az így megosztott mappát a TV?

Azért lenne ez fontos, mert ha nem működik, nem vennék ilyen usb stick-et, mert csak így lenne nálam értelme.

(#7789) pisti35 válasza amargo (#7787) üzenetére


pisti35
csendes tag

Azt hiszem félreértettél valamit...

A Hotel mode nem azért van egy TV-ben, hogy hack-elni lehessen!
Ez egy rejtett menü alapvetően szerviz céllal, vagy ha valamelyik cég szűkített szolgáltatásokkal akarja használni (pl. HOTEL TV-nek) akkor a gyár itt aktiválhat dolgokat.

Az, hogy pl. a C650 Hotel Mode-ban éppen rávehető a PVR-re, az csak azért van, mert a samsung sw fejlesztői nem voltak teljesen körültekintőek és hagytak egy "kiskaput"

a timeshift és a PVR csak a legnagyobb árkategóriák szolgáltatása a C szériában.

(#7790) Fefe62 válasza eric.cartman (#7783) üzenetére


Fefe62
csendes tag

igen van három méterre a routerem,lehet hogy az a bűnös?

(#7791) eric.cartman válasza Fefe62 (#7790) üzenetére


eric.cartman
senior tag

hát 3 méterre már nem hiszem, hogy ő lehet a bűnös, de könnyen kipróbálhatod.

A jelminőség mekkora nálad általában - és épp mikor kockásodik? Bithibaarány?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7792) Fefe62 válasza eric.cartman (#7791) üzenetére


Fefe62
csendes tag

hát ez az a jelerősség 80százalék felett van a bithibaarány is 1-2

(#7793) eric.cartman válasza Fefe62 (#7792) üzenetére


eric.cartman
senior tag

akkor is ennyi amikor éppen kockásodik?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7794) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Igencsak meglepödtem a héten.
Még 2éve vettem egy 82centis Samsung HD Ready LCD TV-t.Akkor igazában nem is volt lényeg a Full HD nekem,hisz egy mezei DVD lejátszüó volt csak rákötve.Aztán idövel fejlödtem kicsit,egy HTPC-t kötöttem rá D-Sub kábellel.Mivel ez egy csak egy HD Ready TV igy nem lepödtem meg azon sem hogy PCnél a max felbontás 1024x768 volt,az 1360x768-as felbontás is max az aztalnál meg csak 2D-s programoknál müködött,de játékoknál nem,akkor rögtön jött a"nem támogatott felbontás" üzenet és a fekete képernyö :(
Nemrég bővitettem a HTPC-n és belekerült egy HDMI csatlakozóval rendelkező GTS 250.Rögtön meg is örültem neki,hisz ha HDMI kábellal kötöm össze a PC-vel akkor rögtön egyben lesz hang is a TVn,na meg nem kell a forrásválasztó gombot 4szer megnyomni,elég csak a HDMI gombot egyszer megnyomni a távirányítón.
Össze kötés és elindítás után furcsán néztem hogy a kép széle nem látszódik rendesen,az ikonok képernyön kivül vannak :( Hát akkor képernyő felbontás állitás és ekkor jött a meglepetés hogy 1280x720-as felbontással ment a rendszer és ezt még lehet is feljebb nyomni.Kiprobáltam szépen felfelényomva a felbontást,még mindig birja,még mindig,na mostmár nem lehet többre állitani,de megvolt a Full HD! 1920x1080!!! Persze most is lelógtak az ikonok,de az Nvidia progiban lehetett ezt orvosolni,igy csak 1824x1026-os felbontással békültem ki :)
A PIP menüjében is lett egyel több lehetöség,mostmár HDMI eszköz csatlakoztatásánál lehet állitani a PIP méretét is :)

Lényeg a lényeg,nem gondoltam volna hogy két éves akkoriban 120ezer forintos HD Ready LCD TV tudja a Full HD felbontást is :) Juhéééé! :)

Ne kérdezzétek a pontos tipusát a TVnek,nem látom a hátán a matricát mert rajta van egy PC :D A logoutomban látszik az egész

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#7795) vlevi válasza Ghandi (#7794) üzenetére


vlevi
nagyúr

HD Ready tévének el kell boldogulnia a FullHD tartalommal is. Az, hogy nem tudja pixelpontosan megjeleníteni, csak részletkérdés.

(#7796) Fefe62 válasza eric.cartman (#7793) üzenetére


Fefe62
csendes tag

az a bosszantó,hogy igen

(#7797) Ghandi válasza vlevi (#7795) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jó csak az volt a furcsa hogy D-Sub azaz VGA csatin max 1024x768-as felbontást lehetett normálisan használni :(
Én már le is mondtam arról hogy ennél többet használjak,akkor volt csak ckci amikor egy-egy játék alapból 1280x1024-es felbontásban indult.Akkor mindig elövettem a VGA kábel hoszabbítót és köthettem rá a rendes PC monitort hogy visszabb tudjam állitani a felbontást :(
Na ennek végre vége! :)

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#7798) eric.cartman válasza Fefe62 (#7796) üzenetére


eric.cartman
senior tag

sajna nincs tippem :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7799) BBéci válasza Ghandi (#7794) üzenetére


BBéci
titán

"igy csak 1824x1026-os felbontással békültem ki "
Ezt nem értem. :F
Én nem a felbontást csökkentettem, hanem csúszkákkal a képméretet igazítottam a tévéhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7800) Fefe62 válasza eric.cartman (#7798) üzenetére


Fefe62
csendes tag

azért köszi megpróbálom a samsungot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.