Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) vegyszer válasza psr220 (#2997) üzenetére


vegyszer
addikt

egy földelt konnektor csodákra képes.
de lehet, más zavarja be a dolgokat.
foldhurokleválasztás esetleg?

ui.: csak tippelgetek.
de az azért bizonyos, hogy nem csak azért termel a gyár, hogy legyen miből fedezni a cserekészülékszükségletet.

és igen a csatik agy kb max 15x15-ős panelen voltak nálam. (a 32B530-amat láttam belőről egy keretcsere alkalmával)
a másik oldalt meg a trafó és barátai...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3002) csemberlen válasza psr220 (#3000) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem volt kicsit drága?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3003) kutyman válasza psr220 (#3000) üzenetére


kutyman
aktív tag

Hívd fel a Samsung ügyfélszolgálat számát (06 80 7267864). Megadod az adataidat, pár perc múlva visszahívnak, hogy mikor mehet a helyszínre a szerelő. Nem neked kell a tv-t cipelned, házhoz jön a szervíz!

[ Szerkesztve ]

(#3004) Freestyle79 válasza psr220 (#2997) üzenetére


Freestyle79
tag

A leírásod alapján main lap cserés lesz a készülék. Nagy valószínűséggel a Scaler IC hidegforrasztásos, és néhány lába elengedte a panelt. Ezért is áll helyre a kép, mikor mozgatod a csatlakozóknál fogva, ugyanis a csatik magán a main lapon vannak.

(#3005) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Valaki tud olcsón fali tartót - ami jó minőségbe és megéri az árát? Fix kell, nem mozgatható.

LE32C450 - 10kg környékén van... Mindegyik tartóba venni kell + olyan kis lapot?

Hátul mennyi hely marad a kábeleknek? Jelenleg tele van így is - vga, xbox, jack , hdmi stb...

Köszönöm :C

(#3006) psr220 válasza Freestyle79 (#3004) üzenetére


psr220
csendes tag

Nah, felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot. Egy srác vette fel, nagyon készséges volt. Elmondtam mi a problémám. Próbáltuk ki-bekapcsolgatni a tévét, menüpontokat nézegetni, de semmi. Annyira csíkoz a kép, hogy már nem is látom a menüpontokat :-( Mondta, hogy ez komolyabb dolog lesz, úgyhogy leadja a szervízeseknek és ők visszahívnak időpontegyeztetésre, hogy mikor jöhetnek ki. Úgyhogy a szállítási probléma megoldva.

Ja igen, óvatosan megkérdeztem, hogy volt-e már hasonló bejelentés? És egy rövid tömör IGEN volt a válasz :-/ Egyébként a csatolók erőteljes melegedését normálisnak ítélte meg. Szerintem meg nem, olyan mint amikor valami zárlatos és melegszik.

Main lap cserés? Ajjjaj. Tudnál erről bővebben is írni? Könnyen cserélhető? És ezt meg tudják csinálni a helyszínen vajon? Gondolom az összes beállításom elvész. Egyébként ez komoly probléma? Sérülhet mondjuk a panel, vagy pixel emiatt? Lekopogom, eddig pixelhiba-mentes.

Nagyon remélem gyorsan és fájdalommentesen sikerül megjavítaniuk a készüléket. Egyébként én nagyon szeretem és meg vagyok vele elégedve.

Hát igen, egy picit drága volt, de nem is ő volt a kiszemelt áldozat hanem az egyel kisebb elődje 37b530, de zúgott, visszavittem, le kellett vásárolni, úgyhogy beleugrottam egy nagyobba, amit nem bántam meg, tényleg nem nagy még ez a 40" sem. :)

Ha érdekel benneteket, amint van valami fejlemény megírom ide.

psr220

(#3007) Freestyle79 válasza psr220 (#3006) üzenetére


Freestyle79
tag

Végül is nem egy nagy dolog a main lap csere. Pár csavar tartja csak. Meg néhány vezetéket kell csak kihúzni. LCD panel nem sérülhet miatta. De szerintem ezt a szervíz nem fogja helyben javítani.
A beállításaid azok ugranak, mivel a főpanelt cserélik. Ami hátulütője az ilyen cserének, hogy az új panel nem lesz a kijelzőhöz kalibrálva. Ugyanis a gyártósoron egy automata gép, 2 kamerával, tesztábrával a lap White-balance értékeit beállítja. Így ugyan azon beállítások mellett nincs különbség az egymás mellé tett TV-k színei között. (elméletileg)
Szervizben ilyenről ne is álmodjál... De ebből te úgysem veszel észre semmit se.

A melegedése a panelnak tényleg "normális".
Én a saját készülékemet hátlap nélkül használom :D

[ Szerkesztve ]

(#3008) psr220 válasza Freestyle79 (#3007) üzenetére


psr220
csendes tag

Hát most aztán megnyugtattál. Szóval ez a szín/fehéregyensúly kalibrálós dolog csak a gyárban müxik, a gép állítja be és azt a főpanelon "rögzíti". De akkor előfordulhat, hogy mivel más a főpanel beállítása, kicsit másabbak lesznek a színei? Vagy ez tényleg csak azért van hogy egyforma színűk legyen az egymás mellé rakott tévéknek? Tényleg nem fogok észrevenni semmit a régebbi kép/színvilág-hoz képest? Mekkora gáz, hogy egy ilyen értékű tévém van és már buherált, szerelt :(((

Még egy aprócska kérdés. Ha helyszínen nem javítják mondjuk és elviszik, szállítás közben a keret karcolódhat, mivel már levettem a védőfóliát róla. Amikor visszahozzák és esetleg karcosnak találom, reklamálhatok? Elég háklis vagyok az ilyesmire :/ Amúgy is nagyon látszik rajta minden apró kosz/sérülés.

Köszi a válaszokat előre is!

psr220

(#3009) jlaci63 válasza psr220 (#3008) üzenetére


jlaci63
tag

Az öcsém 40c530-ában volt 3 hét után main lap csere. Felhívott a szervíz, kértek időpontot, kérdezték, hozzanak-e addig valami pót TV-t, amin TV-t tudok nézni. Elvitték, 12 nap múlva (nem volt alakatrészük) hozták, plusz ajándék samu esernyő (nem gagyi).

Még megvolt az eredeti doboza, szerencsére a fólia is fenn volt, mert nálam volt tesztelésen, épp vissza akartam adni az öcsémnek, amikor besz@rt.

(#3010) Freestyle79 válasza psr220 (#3008) üzenetére


Freestyle79
tag

Majdnem tanácsoltam, hogy szerviz menü-be belépve jegyezd fel a kalibrációs értékeket, de a sima mezei távirányítóval belépve ez a menüpont nem hozzáférhető, csak szervizmenüs távról lehet belépni.
A soron való white-balance beállítás az LCD panelek szórását hivatott kiegyenlíteni.
De végülis a TV menüjében, a képbeállításnál is van rá mód, hogy állíts a white-balance-on.
De ilyen szempontból jobban járnál komplett TV cserével.

Amúgy le sem merem írni, hogy a legyártott main lapok mekkora százaléka esik át kisebb-nagyobb javításon, mielőtt egy TV-be bekerül.

(#3011) grabla válasza Freestyle79 (#3010) üzenetére


grabla
csendes tag

Ha jól értem azt mondod, hogy ha belépek a szerviz menübe a távirányítóval, akkor abban még nincs benne az összes beállítási lehetőség, hanem van még egy külön szerviz menüs távirányító?

[ Szerkesztve ]

(#3012) Freestyle79 válasza grabla (#3011) üzenetére


Freestyle79
tag

Igen, jól érted. Az info menü..... gombkombinációval belépve csak egy csökkentett szervizmenü van. Factory-s távirányítóról belépve (nem kell a TV-t kikapcsolni hozzá :) ) jön csak elő a fullos szervizmenü.

(#3013) psr220 válasza Freestyle79 (#3010) üzenetére


psr220
csendes tag

Na most már aztán teljesen kész a cucc. Ha bedugom a HDMI1-be a gépet, már jelet sem talál. Áhhh, egyre elkeseredettebb vagyok. És olyat nem lehetne kérni, hogy azok a lábak amik elengedtek visszaforrasszák, megerősítsék? Így megmaradna az eredeti panelja, a kalibrált értékekkel. Mondjuk a HDMI1 kicsit lötyög, lehet azon is kellene egy kis stabilititás forrasztást csinálni...

Komplett tv cseréről én nem is merek álmodni. Egy ilyen hiba szerintem nem cserés kategória, mivel meg tudják csinálni. Most vissza leragasztottam a keretet, ha szállítják ne csikaródjon meg. Igazából ha hoznának egy új panelt akkor azt beraknák és mehetne is tovább nem? Vagy biztos kell még állítgatni hozzá valamit...

Vissza még nem hívtak, gondolom szombat lévén csak hibafelvétel van, majd hétfőn. Azért borzasztóan dühít hogy pár napos tévén ilyen súlyos hiba jön elő, ami igazából bagatel, forrasztás chöööö. De gondolom itt a szobába nem állnak neki forrasztani meg csavarozni.

Ja tényleg, ha már szervízes távirányító: nem lehetne megkérni őket hogy nézzék meg mik a mostani panel kalibrációs értékei és azt állítsák be az újra, ha mégis cserélnék? Csak egy ötlet, lehet hülyeség.

Megyek megpróbálok lenyugodni és türelemmel kivárni a hétfőt. Remélem valami rendes szervízest fogok ki.

Jó hétvégét mindenkinek. Amint fejlemény van, írok.

[ Szerkesztve ]

(#3014) Freestyle79 válasza psr220 (#3013) üzenetére


Freestyle79
tag

Végül is új panel bele, és mehet is. Csak a vonalkódon szereplő BN kódnak kell, hogy egyezzen.
Ha nem említettem volna, az IC az BGA tokozású, és nem hiszem, hogy van a kocsijukban egy komplett több millás BGA forrasztó állomás. A hozzá való szaktudást ne is feszegessük.
A HDMI csatlakozó SMD, annak a visszaforrasztása se gyerekjáték.
Nem volt szerencsés lépés a Bizmutos ón bevezetése a Samsung-nak, mivel a mechanikai szilárdsága a normál ólommenteshez képest jó ha van a harmada. Ezért a csatik könnyen kimozgósodhatnak....

(#3015) Dr.Zoo válasza Freestyle79 (#3012) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

nekem ez az info+menü gombkomko sem műxik.. le40c650.
vagy itt mást kell nyomni?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3016) grabla válasza Dr.Zoo (#3015) üzenetére


grabla
csendes tag

1. TV készenléti állapotba
2. INFO, MENU, MUTE gomb megnyomása ebben a sorrendben.
3. TV bekapcsolása

Nekem így megy a dolog, aztán tudod, semmít ne állíts át ami nem tudod micsoda, gari ugrik, stb, stb, tényleg ésszel...

Hozzátenném még, hogy a service menünek csak a meglátogatása is visszarakja default-ra az értékeket, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#3017) bnorci71 válasza psr220 (#3006) üzenetére


bnorci71
addikt

kíváncsiságból megnéztem a csatikat szobamelegek

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3018) bnorci71 válasza Freestyle79 (#3014) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem úgy tűnik nagyon otthon vagy a Samu tv témába :D

C630-ba nem lehet belevarázsolni a Internet tv-t??

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3019) Freestyle79 válasza bnorci71 (#3018) üzenetére


Freestyle79
tag

A készülék megbontása nélkül sajnos nem.
Egyik megoldás, hogy a main-lapon lecserélni a Flash IC-t amiben a C650 program van.
Másik, hogy teljes main-lap csere.
Ha komolyan érdekel, privátban a többit

(#3020) bnorci71 válasza Freestyle79 (#3019) üzenetére


bnorci71
addikt

áh, ennyit nem ér az egész
igaz a tétel vettél volna olyat :)
végül is meg leszek nélküle, tv-n 99%-ba úgy is tv-t néztünk volna így ez 100% lesz

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3021) GazRic


GazRic
senior tag

Van egy érdekes problémám.
MKVtoolnix programmal azoktam a DTS hangot kivenni mkv-ból. Eddig minden jól is ment, de mióta a 4.1-es van meg a TVm nem ad le hangot ha mindent ugyan úgy csinalok.
(AC3 hang marad csak az mkv-ben, ez az alapértelmezett is, PC lejátsza)

TV: SAM B650

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3022) ORCA58 válasza GazRic (#3021) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezzel más is találkozott ebben a fórumban [link] Vissza kellett tennie a régit.

[ Szerkesztve ]

(#3023) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3019) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szia Freestyle79!

Lehet, hogy tudnál nekem segíteni:

Adott egy LE40C650, de ugye ezeken már nincs RCA analóg hangkimenet (ami ugye amúgy sem volt szabályzott a régebbiekben sem)

Ha jól sejtem a füles kimenet hátul viszont szabályzott, de ha jól gondolom, akkor ha oda be van vmi dugva, akkor leválasztódik a belső hangszóró (tehát az nem fog szólni)

Ismersz valami trükköt arra, hogy a belső hangszórók és a szabályzott füles kimenet is működjön egyszerre.

Azért lenne erre szükségen, mert van egy aktív szubom aminek jó lenne egy szabályzott jelkimenet...

Segítségedet előre is köszönöm!

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3024) ORCA58 válasza eric.cartman (#3023) üzenetére


ORCA58
addikt

Az AV2 kiadja a sztereó hangot USB lejátszás esetén is. Egy Scart-RCA vagy egyéb átalakító kell az erősítő bemenetétől függően A gond csak az, hogy egy picit elcsúszik a hang a beépített hangszórókhoz viszonyítva.Ha csak a külső hangszórón hallgatod nem lehet észrevenni, de ha kettő együtt szól akkor visszhangos lesz.

(#3025) eric.cartman válasza ORCA58 (#3024) üzenetére


eric.cartman
senior tag

köszi, ezt én is feltételeztem, de sajnos az a kimenet nem szabályozott szerintem... :O

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3026) Freestyle79 válasza eric.cartman (#3023) üzenetére


Freestyle79
tag

Igen, a füles szabályzott.
Trükk nincs rá, hogy egyszerre szóljon a TV hangszóró, és a fülhallgató kimenet is.
Ugyanis, amíg nincs rádugva füles, addig az erősítője nem kap audio jelet.
Viszont mikor rá van dugva, akkor meg a hangszóró végfok részt tiltja le.
Ezen rész pedig teljesen digitális, a vezérlés I2C buszon történik.
Szervizmenüben sem lehet tenni ellene semmit....

Egyetlen módja lenne, TV hátlap le, és az egyik hangszóró egyik ágát kivezetni. Azért csak az egyiket, mert a végfok ellenütemű hídban hajtja a hangszórókat.
Amúgy meg a TV hangszórói helyett normális hangfal használattal nagyon is jó hangminőséget produkálna. A kimeneti teljesítménye 4ohm-on 10W RMS a jelenlegi 12V-os tápfeszültségnél.

[ Szerkesztve ]

(#3027) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3026) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi a válaszod!

Egy dolgot még megerősíthetnél:

Nem ismerem a Samsung belvilágát, de sok más cuccban úgy van megoldva, hogy a jel mindig ott van a 3.5mm-es jack-en, csak ha az ember beledugja a dugót, akkor a csati "bedugásérzékelő" lába zár vagy nyit és ezzel némítja a belső hangszórókat.

Szerintem ezt a fenti módon a leglogikusabb megoldani a TV tervezői szempontjából, hiszen azt, hogy egy erősítőn van-e terhelés vagy nincs azt nehezebb detektálni.

Tudom, hogy te máshogyan írtad, de nem lehetséges, hogy mégis így van ahogyan én írom/gondolom?

:R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3028) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok!

Lenne egy pórias kérdésem.

Mivel tisztítható az LCD panel?

A cég ahol vettem külön felhívta a figyelmem, hogy a készülékhez adott kék színű kb. 10X10 cm-es kendővel, és kizárólag szárazon tisztítsam.
Na mármost ezzel nem lehet tisztítani...
Az egy dolog, hogy a mérete miatt kész büntetés, de a koszt sem hozza le...
Én vettem egy lcd monitor tisztító kendőcsomagot, és azzal próbáltam (ez ilyen tégelyből kihúzható 100 db-os nedves papírszerű anyag), de azzal kell hozzá kb 8-10 db mire végzek a 102 cm-es átlóval...

Tényleg nem szabad mással mint ezzel a gyári kék picsányi izével?

Köszönöm

(#3029) Freestyle79 válasza eric.cartman (#3027) üzenetére


Freestyle79
tag

Holnapi nap folyamán szkóppal megnézem, hogy van-e jel. De a kapcsirajz alapján nem nem lesz.

Audio
Fülhallgató kimenet

(#3030) gejala válasza Erzsébeti (#3028) üzenetére


gejala
őstag

Én már 7 éve egy sima pamutrongy enyhén nedves sarkával törlöm le a letörölnivalót az LCD-kről, utána meg a száraz részével szárazra. Mindig tiszta lett és nem maradt utána nyom.
Meg azon is jókat szoktam derülni, amikor azt mondják, hogy csak vízszintesen szabad törölni (nem körkörösen), mert különben csíkos lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#3031) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3029) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nagyon hálás lennék!!!

:R :R :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3032) Erzsébeti válasza gejala (#3030) üzenetére


Erzsébeti
tag

köszi

akkor egy sima üvegtisztítóval (tükör stb) mehet a puceválás?

Mondjuk ránézésre ez is egy sima üvegfelület.. Persze tévedhetek...

(#3033) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3029) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Még valami ha már tényleg egy igazi SAMU TV szaki lehetsz :D

Meg tudod nekem mondani, hogy a C650-esbe milyen chipset végzi a médialejátszást?

(tán csak nem egy Realtek 1283DD?)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3034) eric.cartman válasza Erzsébeti (#3032) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ez nem üveg - valami műanyag az tuti, tehát az alkoholt jobb kerülni...

Arra ügyelj a legjobban, hogy nehogy akár egy csepp folyadék is befolyjon a káva mellett - mert akkor good bye LCD panel - :C

Cseréltem már párat ilyen dologból kifolyólag (ill. befolyólag) - igaz laptopokban, nem TV-kben :D

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3035) BBéci válasza eric.cartman (#3023) üzenetére


BBéci
titán

Ezt az aktívszub dolgot több okból nem értem. Csodálkoznék, ha valami elfogadható sülne ki belőle.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3036) eric.cartman válasza BBéci (#3035) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Mi az amit nem értesz?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3037) #09634560 válasza eric.cartman (#3036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az aktiv szub csak a mélyhangokat erösiti fel,max 200Hz-ig,erősitője válogatja. Nem ide való.Rendes erősitőre is inkább az audio out kimenetet kellene használnod.

[ Szerkesztve ]

(#3038) eric.cartman válasza #09634560 (#3037) üzenetére


eric.cartman
senior tag

erre inkább nem is írok semmit... :W

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3039) #09634560 válasza eric.cartman (#3038) üzenetére


#09634560
törölt tag

Irhatsz nyugodtan,ez a lelkiállapotodtól függetlenül nem fog müködni. Pl.nagyon el kellene találnod a jelszintet ahhoz,hogy ne vezéreld túl.és halld egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#3040) eric.cartman válasza eric.cartman (#3038) üzenetére


eric.cartman
senior tag

jó, akkor íme egy GY.K. azaz gyengébbek kedvéért rovat!

Tudom miről beszélek, ugyanis hangtechnikával foglalkozó villamos/fejlesztőmérnökként tudom mi az az audió, hidd el.

Nem lesz ez HighEnd, sem audiofil, de még házimozi hang sem, jól tudom, de nem ez a cél most!
A cél, hogy az LCD TV alapvető beépített (amúgy kb. 150Hz alatt nagyjából zéró átvitelt produkáló) hangját egyszerűen kiegészítsem egy olcsó gyári aktív szubbal.

Ezen teória éveken át jól működött az előző TV-mel amin volt szintén fejhallgató kimenet, csak éppen meg tudtam oldani azt, hogy közben nem némítsa a saját belső hangszóróit.

(Az olcsó sony aktív szubomon van lehetőség a bemenet egyszerű szabályozására egy beépített poti segítségével és persze van egy alul-áteresztő szűrő is benne kb 250Hz-en)

Ezek után van még valami amit el kell magyaráznom? :F

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3041) Freestyle79 válasza eric.cartman (#3033) üzenetére


Freestyle79
tag

A C650-en Trident által fejlesztett chip van. Sokkal több infóm nincs róla.

[ Szerkesztve ]

(#3042) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3041) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Thx Uram :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3043) #09634560 válasza eric.cartman (#3040) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezzel a beépitett potival mindjárt más a helyzet.
És nem benned,hanem a (poti nélküli) müködőképességben kételkedtem.

(#3044) eric.cartman válasza #09634560 (#3043) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Rendben, de mivel én csak ezt az egy aktív szubot ismerem, feltételeztem, hogy mindegyiken megtalálható ez. :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3045) #09634560 válasza eric.cartman (#3044) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az enyém Pioneer. de csak vonali bemenete és hangszóróátvezetése(sztereó,csiptetős) van és láttam már pár házimozira és egy kis,számitógépre tervezett(Aiwa) szubot és nem volt rajtuk egyiken se bemeneti jelet szabályzó poti. :R

[ Szerkesztve ]

(#3046) eric.cartman válasza #09634560 (#3045) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Akkor most szerencsésnek érzem magam a Sonymmal :R

kép

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3047) eric.cartman válasza #09634560 (#3045) üzenetére


eric.cartman
senior tag

sőt az előző TV-vel még azt is megoldottam, hogy amikor a TV bekapcsoltam a távjával, akkor a szub is bekapcsolt (kikapcsolásnál pedig ki) :C

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3048) #09634560 válasza eric.cartman (#3047) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ilyen rengeteg mélynyomóban van,legtöbbön pl.háromállású bekapcsológomb auto állásában van ilyen. Hangerőszabályozó viszont mindegyiken van.

[ Szerkesztve ]

(#3049) eric.cartman válasza #09634560 (#3048) üzenetére


eric.cartman
senior tag

"Hangerőszabályozó viszont mindegyiken van."

ezt most akkor nem vágom... most akkor van mindegyiken, vagy nincs?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3050) BBéci válasza eric.cartman (#3049) üzenetére


BBéci
titán

Hangerő szabályzó szerintem is mindegyiken van, ami egyben bemeneti jelszint-szabályzó is lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.