Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Pancsermeste válasza sityupityu (#92973) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát ez remek!
Most már az én TV-m is elkapta a villogós kórt! :(
Eddig azt se tudtam, miről beszéltek!
Két képbeállítás 'profilt' használtam, egy estit meg egy nappalit. Ám gondoltam, megpróbálom belőni a fényszenzorral az esti fényerőt. Bár ne tettem volna! Mást nem piszkáltam, csak az eco 2 menüpontját állítgattam, de most már mindegy, innentől nincs visszaút, hiába kapcsoltam ki, továbbra is villog a kép. Igen, a YouTube trükkre nekem is megjavul.
Viszont, a film módban nem csinálja (vagy csak nem látom), de az összes többiben igen, még a stadionban is.

-= Pancsermeste® =-

(#93002) sityupityu válasza PHenis (#92999) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen jó az esély rá, hogy csak kamu az egész. Köszi, hogy megnézted.

Pancsermeste Hát sajnálom. :F Üdv a klubban. :N
Gondolod, hogy attól jött elő, hogy hozzányúltál az Eco módhoz? Érdekes. Amióta megvetted ez volt az első, hogy babráltál vele?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93003) Janesz1981 válasza sityupityu (#92982) üzenetére


Janesz1981
tag

Sokat ne várj tőle enyémen se rakott hozzá semmit ahogy próbálgattam testufo.com-on. Rtings.com-on is nézte srác a j6200 és 6300-nál ( alul második komment) is, semmi hozama nem volt ha bekapcsolta. Ellenben a ju7100-ban (alul első komment) ott látható és látványos a javulás persze ennek a hozadékával a villogással és sötétebb képernyővel. Szóval 6-os sorozatban csak elvileg van benne.

(#93004) Pancsermeste válasza sityupityu (#93002) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom, mitől jött elő, de most tuti csak az ECO-t piszkálgattam.
Tavaly nyáron vettem a TV-t, akkor talán csak be-ki kapcsoltam az energiagazdálkodást, és soha nem használtam, de most a min. fényerőbe is belepiszkáltam. Igaz, azóta alaplapcsere is történt, és ebben a lapban még soha nem piszkáltam ezt, csak most.
Amúgy Factory reset-et próbáltatok már? Vagy csak simán szerviz menübe be-ki, mert az is alapra állít dolgokat.

-= Pancsermeste® =-

(#93005) sityupityu válasza Pancsermeste (#93004) üzenetére


sityupityu
veterán

Factory reset-et én még nem próbáltam, viszont már jártam a szervizmenüben többször is. Attól nem múlt el. Mondjuk én annyira nem vagyok ki tőle.

Janesz1981 Köszi a forrást.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93006) Pancsermeste válasza sityupityu (#93005) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A nappali háttér-tévézéskor engem se zavarna szerintem, mert nem nyomogatom a menüt, és nem nézek feliratos filmeket, de az esti tévézéskor zavaró lehet(ne), de nem az, mert eddig is az esti profilom a film módba volt beállítva, ahol nem csinálja ezt a kis mocsok!

-= Pancsermeste® =-

(#93007) Flashget válasza ChrYsler (#92912) üzenetére


Flashget
félisten

ezért írtam, hogy ne kínlódjon vele pc-ről...

Realme GT Master Edition

(#93008) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#92955) üzenetére


Flashget
félisten

Jó értettem én elsőre is csak az ilyennel vigyázni kel, mert emberek így jegyzik meg és tévesen terjed el mint az 1.4-es HDMI kábel...

(#92987) ChrYsler semmi nem történt csak Te is rájöttél a D6500 kenterbe veri az utána kiadott közép és most már felső kategóriát is képileg. :)
A Mi tévénk majd az OLED-el jön el. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#93009) Flashget válasza Ezer1mester (#92950) üzenetére


Flashget
félisten

Pontos tipust írhattál volna.
Igen fejre álltak miután a D5300-ból szervizmenüben átállították D5800-ra a több tudás miatt megspórolva 30K-t. De magától még senki nem írt ilyet...
Szervizmenüben kell reset factoryt csinálni másképpen nem fog menni, hogy visszaálljon, de ha nem értesz hozzá vagy keressél rá youtubon vagy olyat kérj meg aki ért hozzá.

(#93000) HUNited magára a D szériára van okosság így a D6500-ra is. Megváltozott az ip cím az oldal nem volt frissítve 2012-augusztus-30 óta.
nédda
azt viszont már nem tudom nagyon régóta melyik az utolsó jó fw hozzá aminél működik ez és nem tíltotta le a samsung egy fw-vel. Erről a fórumon kell nézelődni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#93010) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#93008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hagyjál már! A francokat értetted!
Utána meg jössz nekem itt a refurbished csomagolás technikájával, ami kicseszettül nem az, mert a srácot úgy átb...ták, mint sz..rt a palánkon.

(#93011) ChrYsler válasza Zozi100 (#92998) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Jó reggelt!

Igazad van. Benéztem. :B
Pedig konkrétan emlékszek, hogy valamelyik oldal írta, hogy az. De nem, valóban. Ha jól látom, csak a JS-széria a nanokristályos. De hát az már nekem nagyon drága..

Flashget:
Igen, sajnos úgy tűnik. Legalábbis a 300.000-es kategóriában. Ez azért is fura, mert anno a 40D6500-at 200.000-ért árulták, annyiért is vettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#93012) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
tudtok videó lejátszásra egy jó alkalmazást, mert igaz, hogy pedrive-ról lejátszik mindent a tévé de kevés a beállítási lehetőség (felirat, képméret variálások stb.)? UE48H6400 a készülék.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#93013) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#93010) üzenetére


Flashget
félisten

Tehát nem vágod az újracsomagolt és átbaszás szavak jelentősége közti különbséget.
Téma zárva.

Realme GT Master Edition

(#93014) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#93013) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha valaki értetlen, az te vagy, nekem itt ne zárogass semmit, ha már bal...szul beléptél a saját hülyeségedbe.

Azt írod, hogy érted a szarkazmust, de mégis kioktatsz olyanról, amihez hülye lennék, holott tisztában vagyok vele, ezért volt szarkazmus a részemről, utána megint megváltoztatod a véleményed, aztán megint 180 fokos fordulat...Akkor min csodálkozol?

[ Szerkesztve ]

(#93015) dethroner válasza sityupityu (#93002) üzenetére


dethroner
veterán

Igaz hogy nálam nincs jelen a rettegett képsötétedés, de van egy ötletem. Ugye azt már megfejtettük hogy a "fényerő mozgáshoz" az csak normál képmódban aktív, én pedig film módban használom. Nem lehet esetleg hogy az említett fényerő csökkenés is csak normál, vagy valamelyik képmódban szopat, és a film módban nem? Nem tudom te és mflex melyik képmódot használjátok, de ha nem a film módot, akkor egy próbát talán megérne.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#93016) Redeckt válasza ChrYsler (#93011) üzenetére


Redeckt
tag

+ A JU6800 is! (Nem ajánlás!)

A korábban írt konklúziód pedig hibás.

A "64-szer annyi szín"-t sem tudom, hogy honnan kapartad. :)

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#93017) ChrYsler válasza Redeckt (#93016) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A JU6800-as képe megint csak világosabb volt a kelleténél, a feketét tekintve.
A konklúzióm valóban hibás a nanokristályt illetően (én kérek elnézést), de a tények tények. Hiába drágább a tévé, nem jobb a képe.
Innen "kapartam" (10 bites panel): [link]

[ Szerkesztve ]

(#93018) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#93015) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Minden módban működik, amíg rá nem nyomok a yt applikációra.

(#93019) Redeckt válasza ChrYsler (#93017) üzenetére


Redeckt
tag

A JU7000 esetében nem adott a 10 bites támogatás.

Ha pl. a bekezdés elején elolvasod a "SUHD képfeldolgozás" címet, akkor látod, hogy mely készülékekre vonatkozik.
A JU7000 csak UHD minősítést élvez. Tehát nem képes széles színterű és nagy dinamikájú kép előállítására.

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#93020) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#93018) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor nem jól okoskodtam. :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#93021) ChrYsler válasza Redeckt (#93019) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Valószínűleg igazad van.
Egyébként menjen a Samsung is a fenébe. :(( [link]
Bocsi, ez nem az lesz. 2009-es a fórumkérdés.

De akkor mitől világítanak be a JU7000-esek és mitől nem a JU6400?? Miért jobb/mivel tud többet egy 48JU7000, mint egy 48JU6400 a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#93022) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#93020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez egy ilyen okospanel :DDD

(#93023) ChrYsler


ChrYsler
aktív tag

Jó lenne, ha lenne egy hivatalos táblázat egy-egy év aktuális készülékeiről, amiben ki van részletezve minden. Ha jól rémlik, még 2011-ben volt ilyen.

(#93024) ΞΔGLΞ válasza ChrYsler (#93021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt senki nem tudja, csak a nagysamu.

(#93025) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#93024) üzenetére


dethroner
veterán

Uncle Samu avagy Samu bácsi? :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#93026) bluerain


bluerain
csendes tag

Két napja vettem egy JU7000 Samsungot. Hogy tudnám meg, hogy milyen gyártmányú panel van benne? A Serial Number (SN) helyén már csak egy kétjegyű szám van, semmi egyéb betű vagy karakter.

(#93027) sandró60 válasza dethroner (#93025) üzenetére


sandró60
addikt

Vagy,ha valamivel erőssen oda kell b.....ni.Úgy hivják-hozd a samut. ;]

(#93028) dethroner válasza sandró60 (#93027) üzenetére


dethroner
veterán

Vagy jó lesz a gyereket riogatni vele, esetleg átkozódni is. Vigyen el a samu ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#93029) jambiyya válasza dethroner (#93028) üzenetére


jambiyya
őstag

Samu nyilaitól ments meg... :D

(#93030) sandró60 válasza bluerain (#93026) üzenetére


sandró60
addikt

Szerviz menüben.Viszont fen áll a veszély,hogy valamit állitasz bene és akkor annyi ;]
A másik megoldás le szeded a tévé hátlapját-és ott nézed meg a panelen.

(#93031) sityupityu válasza sandró60 (#93030) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez az, nem ész nélkül kell nyomogatni. :K A jobbra-balra nyilakat el kell felejteni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93032) csenkis


csenkis
újonc

40" H6200 Full HD Smart TV-m van. Napközben dolgozom ezért az érdekes műsorokat felvettem külső tárolóra, majd este visszanéztem. Pár hónapja bármit felveszek, -legyen akár csak reklám- nem engedi megnézni. Mindenre kiírja, hogy DRM védett, ezért nem tudja lejátszani ugyanazon a tv-n.
Tudna valaki segíteni, hogy mi ennek az oka?

(#93033) bluerain válasza sityupityu (#93031) üzenetére


bluerain
csendes tag

Akkor inkább nem kíváncsiskodom! Amúgy tökéletesen szép a képe, nekem bejön, de még ismerkedem vele.

(#93034) csenkis


csenkis
újonc

SAMSUNG tv

(#93035) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az még senki nem próbálta, ez a (örökzöld kabaré) videó alapján kideríteni, hogy miért annyi, amennyi a Samsung tévéje? :DDD

(#93036) sandró60 válasza csenkis (#93032) üzenetére


sandró60
addikt

Egy próbát meg ér.Teljesen áramtalanitod a tévét-Az elektromos hálózatból kihúzod.Kb 1-percre.Előtte a winchestert is leválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#93037) csenkis


csenkis
újonc

Köszönöm a válasz, ezt kipróbálom.

(#93038) sandró60 válasza csenkis (#93037) üzenetére


sandró60
addikt

Ha úgy gondolod,hogy valakinek irsz a fórumban választ.Akkor ott van olyan lehetőség "válasz"gombra kattintasz.

(#93039) sityupityu válasza bluerain (#93033) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha nagyon kíváncsi vagy belenézhetsz, de csak a föl- le nyíl gombokat használd mert a másik kettővel már állítsz az adott dolgon amin épp vagy. Ja és minden egyes belépés után törlődnek a beállításaid.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93040) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#93039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem igazán lehet azt elcseszni, csak akkor, ha nem figyelsz, én minden opciót végignyomkodtam. Nyilván, aki nem biztos magában, az videózzon közben.

(#93041) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#93035) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a Márkus még élne, akkor tehetnénk egy próbát vele :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#93042) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#93041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah :) Abban az időben 7200Ft nagy pénz volt.

--------------------------------------------------

PH teszt UE55JU6400

(#93043) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#93040) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez az, ha nem figyelsz. Páran már már "sírtak" itt a fórumon emlékeim szerint. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93044) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#93043) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mobilt lerakod és felvétel, nyilván nem kell elé állni, mert akkor nem sok értelme van, de úgy már simán visszalehet bármit nézni. :)

Én, nem olyan rég kaptam szét a kollégámmal az egyik KORG szintimet, mondanom sem kell, hogy ahhoz képest egy tv gyerekjáték, mire kicseréltem a kijelzőjét, amihez ugye szinte ki kellett belezni, leírásom is volt hozzá, szinte minden és több, mint három óra alatt jutottunk el a kijelzőhöz.

Aztán vissza az egész, de az már másfélóra alatt megvolt. Viszont sokat megtakarítottam így, mert ezeket nem két forintért szerelgetik, konkrétan egy alaplap többe kerül ebbe, mint az én 200 ezres H6400-as tévém.
Na, a lényeg, az utolsó csavarig filmeztünk mindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#93045) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#93044) üzenetére


sityupityu
veterán

Régen, ifjú titán korunkban mi motorszerelésnél csináltuk ugyanezt. Csak akkor még nem volt fényképezős mobil, fejre szerelhető akciókamera stb, úgy hogy külön volt egy ember aki kezelte a nagy dög videokamerát. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93046) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

PS4-hez neznek valami tvt. Ez arban es meretben is jonak tunik. Velemeny? Samsung UE32J5100

Asszem mindenféleképpen!

(#93047) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

ugye nem lesz valami frissítéstől ilyen undorító a régebbi tévék menüje mint ennek a tesztben?

(#93048) toto222 válasza bluerain (#93026) üzenetére


toto222
tag

Az attól függ hány colos,

Samsung JU7000

50" - SMVA CMI 8 bites 100 hz-es

55" - A-MVA3 AUO 8 bites 100 hz-es

Általában minnél nagyobb a képátló annál jobb panelt raknak bele ugyan abba a típusba,valamint a VA-IPS is jelen lehet egyszerre ugyan annál a típusnál,más-más átmérő esetén.

[ Szerkesztve ]

(#93049) toto222 válasza Redeckt (#93016) üzenetére


toto222
tag

a Ju6800 pont úgy nanokristályos mint a felsőbb kategóriás SUHD-k,viszont nem 50-hanem 100 Hz-es panel van bennük,így a megjeleníthető színek terén egyformák vagyis jobb mint a JU 7000,viszont abban már 100Hz-es panel van így mozgóképeknél"talán"jobb,és van benne olyan képjavító áramkör ami viszont nincs benne a ju6800-ban.

[ Szerkesztve ]

(#93050) #94529552 válasza toto222 (#93048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket honnan vetted, vagy ezek a nálad lévő példányok? sandró60 most írta, hogy csak a szerviz menüből tudja meg pontosan a panel típusát, vagy ha leszedi a tévé hátlapját, és ott nézi meg a panelen.
Szóval nem árt tudni, hogy nincs kőbe vésve semmi a gyártás során, több szempont lehetséges, és leginkább a gazdasági érdekek szerint döntenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.