Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) daniel2121 válasza snefftamas (#7401) üzenetére


daniel2121
senior tag

Kérdeztem a kalocsai céget, hogy a 32c650 Samuban milyen panel van és azt válaszolták hogy általában AA. Létezik ebben a méretben más panellel is, mármint amelyik jobb?

(#7802) Ghandi válasza BBéci (#7799) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én is a csuszkákkal állitottam be de azután átállitotta a felbontást 1824x1026-ra.Bármikor vissza tudom állitani 1920x1080ra,de akkor lelógnak a széléröl a dolgok :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#7803) amargo válasza pisti35 (#7789) üzenetére


amargo
addikt

Igen lehet bennem félre értés, mert a cím alapján azt írják, hogy hack hotel mode stb. De ezek alapján a c550-nél van ennek valami értelme?

A másik kérdésem továbbra is áll, hogy youtube-ot lehet rá varázsolni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7804) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Samsung LE19R71B típusú LCD TV-m amit monitorként is lehet használni. Ma láttam a Media Markt-os újságban, hogy jövőhéttől akciós lesz a Samsung P2270HD típusú TV tuneres LCD monitor. Mi a véleményetek róla?

Szeretném lecserélni a jelenlegimet erre a típusra, ezen van HDMi és FULL HD-s. 54990 Ft lesz, szerintem ennyiért nem sok. Esetleg max. 60e Ft környékén tudtok ajánlani hasonló típusú készüléket? Samsung érdekel.
Mivel már laptop-om van monitorként nem használnám, de azért jó lenne ha rálehetne kötni HDMI-vel a laptop-ot, szimulátor játékoknál nem lenne rossz.

(#7805) eric.cartman válasza amargo (#7803) üzenetére


eric.cartman
senior tag

C550-nél semmi haszna számunkra a Hotel Mode-nak.

A YouTube csak az Internet@TV-s típusokra telepíthető, amit ugye a C550 nem tud.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7806) BBéci válasza Gabesz1019 (#7804) üzenetére


BBéci
titán

Rendes tévé nem jöhet számításba?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7807) odrif


odrif
MODERÁTOR

A YouTube alkalmazással C650-nél nektek sem sikerült még HD, vagy full HD YouTube videókat lejátszani? Miért lehet ez? Ennyire szar ez az app tényleg?
Lehet majd valaha HD tartalmat nézni ezzel?

20 éve a Prohardveren

(#7808) noxika72 válasza odrif (#7807) üzenetére


noxika72
tag

A youtube-nál tényleg nem megy a HD, de ott a másik két videó megosztó a dailymotion és a vimeo ott már menüből lehet HD videokat nézegetni.

(#7809) JaniACE válasza odrif (#7807) üzenetére


JaniACE
tag

Nem. Mert sz@r. Igen. Passz. :) A dailymotion/vimeo már tud hd tartalmat is megjeleníteni, viszont a keresésre adott találatok közül rengetegnél kiírja, hogy "tv-n nem lejátszható".
Áthidaló megoldás: youtuberól lemented vinyóra/megosztott pcre a nagyfelbontású videót (mp4 formátum!) valamilyen segédprogival, FF alá a downloadhelpert ajánlom, és azt már megeszi gond nélkül.

(#7702) Luissimo
Használj Éjszakai módot a tv hangerő beállításánál, az valamennyire kompresszálja a dinamikát.

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#7810) odrif válasza JaniACE (#7809) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát ezt igazán orvosolhatnák valami frissítéssel.

20 éve a Prohardveren

(#7811) Scoobyka válasza masterful87 (#7561) üzenetére


Scoobyka
addikt

Az SPVA oldalról nem kékesedik,tehát neked AUO (AMVA) paneles a tv-d. Ami szintén jó!

Akik állandóan a matricát nézik azok ezt felejtsék már el. Csak egyféleképpen tudod tutira,hogy milyen panel van benne az pedig a szervíz menüből. A matrica már nem mérvadó!
PONT.

(#7812) BBéci válasza Scoobyka (#7811) üzenetére


BBéci
titán

A C9000 is AUO paneles lenne???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7813) Scoobyka válasza BBéci (#7812) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mar miert ne lehetne? Hany colos meretrol van szo? Az Spva oldalrol nem kekesesik...ez tuti.

(#7814) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Berendeltem a 40C650-es tv-t, úgy néz ki találtam egy SQ02-est. Remélem minden rendben lesz vele és én is elégedetten írok majd róla néhány nap múlva. :R
2+1 év garanciával kaptátok vagy 2 évvel? Miért van egyik helyen 3 évvel, más helyen 2-vel?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7815) BBéci válasza Scoobyka (#7813) üzenetére


BBéci
titán

55 colos és 30 fokkal oldalról jelentősen csökken a kontrasztja, kékül és szürkül. Szemből eszméletlen jó, ha a bevilágítástól eltekintünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7816) BBéci válasza StoneBridge (#7814) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung Magyarország 2+1 évet ad, a többi vagy szürkeimportos és bolti garanciás, vagy hibásan írták a 2 évet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7817) StoneBridge válasza BBéci (#7816) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Értem, köszi. Állítólag az a +1 év eléggé kellemetlen abból a szempontból, hogy alkatrészcserét vállalnak ugyan, de a javítás költségéért igen szép összegű számlát állít ki a gyártó.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7818) Flexy90 válasza StoneBridge (#7817) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én úgy tudom 2év teljes körű, +1év panel csere.

Xiaomi Fan

(#7819) henesa válasza StoneBridge (#7817) üzenetére


henesa
aktív tag

+ ha beregeled a samsung oldalon még kapsz +két hónapot

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#7820) StoneBridge válasza henesa (#7819) üzenetére


StoneBridge
senior tag

A +1-en felül? Nem világos, hogy akkor most a kisebb viszonteladó boltoktól a gyári gari mellé kellene kapnom a +1 évet vagy sem? Regisztrálnom kell azért? Ma vásárláskor azért rákérdezek erre, nem éppen mindegy.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7821) BBéci válasza Flexy90 (#7818) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak panelre vonatkozik, hanem fődarabokra.

(#7820) StoneBridge
A Samsung Magyarország által forgalmazott tévékre jár 2+1 év garancia, amihez az említett módon még hozzátesznek 2 hónapot. Nem a +1-hez, az alap 2 évhez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7822) Flexy90 válasza BBéci (#7821) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nekünk régebben egy samsung szervízes mondta, hogy ez változott, mert jóformán csak "fődarabokból" áll a tv :D
Akkor egy alaplap csere volt, pedig lehet csak a tv tunerje ment tönkre, de egyben cserélik. (az a tv még 2éven belül volt)

Xiaomi Fan

(#7823) i.attila válasza dgabro (#7788) üzenetére


i.attila
tag

USB-s a külső vinyó? Akkor inkább dugd rá a TV-re közvetlenül, nem kell menjen a számítógép, és DLNA-val van pár funkció, ami nem elérhető míg direkt USB-n igen.

(#7824) Gabesz1019 válasza BBéci (#7806) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

De, az is jó sőt. 60e Ft-ért milyet, mekkorát lehet kapni?

(#7825) BBéci válasza Gabesz1019 (#7824) üzenetére


BBéci
titán

Bár a lapostévék ára elképesztő mértékben csökken, 60e forintért csak TN paneles monitort lehet kapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7826) BBéci válasza Flexy90 (#7822) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el egy Samsung garanciafüzetben, az a tuti!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7827) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Megvan az új Tv (UE40C6000) és a hifi rendszer (C445).
A tvnek álomszép képe van, főleg ha mkv-t játszok le. Nem is gondoltam volna, hogy ekkora a különbség. Az antennadigital a szolgáltatóm, ma kaptam tőlük CA modult is, így kiváltottam végre a stb-t is, talán mégszebb a tvadás ha ez lehetséges. A tv-n alapból a legfrissebb firm van, ezzel sem kell foglalkoznom. Vettem egy 1.5TB-s WD vinyót, eddig minden filmet lejátszott róla hiba nélkül. Optikával minden hang átmegy a hifire, minden cool.
Viszont két kérdésem lenne.
1 ha csatornákat váltok, a tv nem mutatja automatikusan a csatorna infót, csak ha rábökök az infó gombra. Eddig az stb ugye mutatta, hogy mi a csatorna neve, mi megy éppen rajta az mettől meddig tart, és mi lesz a következő adás a csatornán. De most csak a csatorna neve jelenik meg a bal felső sarokban, félek, hogy az infót nem is lehet odavarázsolni automatán, de azért hátha ti tudok valamit.
2 ha mkv-t játszok le az mkvban található hangot simán tudom változtatni, de a szintén benne található feliratot az istenért sem tudom elővarázsolni.

Szóval ha tudnátok nekem segíteni az szuper lenne.

Üdv!

http://totesz.myminicity.com/

(#7828) dgabro válasza i.attila (#7823) üzenetére


dgabro
tag

Igen igen USB-s a vinyó, de a 3,5" nagyobb fajta, táppal, szóval (persze nem lehetetlen) kicsit körülményes mozgatni minden egyes új film miatt amit éppen megszeretnénk nézni, ezért is elmélkedek a wifi stick-en.

Viszont ez érdekelne, hogy milyen funkciókat lehet elérni ha dierktben rádugom a TV-re, amik wifin keresztül nem érhetőek el?

(#7829) Scoobyka válasza BBéci (#7815) üzenetére


Scoobyka
addikt

Akkor az tuti AMVA(AUO) ez nem vitas...es gyart is olyan meretben az AUO panelt.
[link]
Pva nem kekul es oldalrol kevesbe fakul.

Sztem mind2 panel jo. Csak mas mas okbol.

[ Szerkesztve ]

(#7830) bzoley válasza Scoobyka (#7813) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor az enyém az egyetlen kivétel.

(#7831) Scoobyka válasza bzoley (#7830) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mert neked Spva es kekul oldalrol? Marmint szerviz menuben is megnezted? Matrica nem szempont.
Ha leirid mi van a szerviz menube szamok megmondom a panel tipust.

(#7832) Flexy90 válasza Scoobyka (#7829) üzenetére


Flexy90
senior tag

néztem a linked, nekem 32c650 van auo panellal, de az oldalon nem írja h ilyen méretben gyártana full hd-s ccfl-es lcd-t.

Xiaomi Fan

(#7833) Scoobyka válasza Flexy90 (#7832) üzenetére


Scoobyka
addikt

Mert ez mar az idei panel gyartasra vonatkozo adatok. A 40 est sem gyartjak tovabb.

Szerviz menu type ide beirod es megmondom milyen a panelod matrica ide vagy oda. ( szerviz menu elereset meg remelm mindenki tudja)

Tehát a lényeg itt van --> peldan keresztul.
Type 40A1UF0C?
40 - Inch
A - Vendor(A=Samsung, D=CMO, L=AUO, I=CPT)
1 - Panel frequence (6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz)
U - Panel(A=AntiGlare, T=TN U=Ultra Clear)
F - Resolution (F=FHD, H=HD, U=UD)
0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1…)
C - BLU(BackLight Unit) C=CCFL, L=LED, E=Edge LED

Ez szamit es nem a matrica...
Pva-nak nem szabad kekesednie. Nekem Auo( AMVA) es Spva is van tablazat szeribt stimmel is. Az spva nem kekesedik megneztem. Amvasom meg oldalrol fekete hatternel igen. Mind2t szivesen hasznalom nagy kulonbseg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7834) bzoley válasza Scoobyka (#7831) üzenetére


bzoley
veterán

Most nem tudom megnézni, otthon majd meglesem, de anno, amikor itt felbukkant egy táblázat, aszerint stimmelt(40B750). De ha nem lenne biztos, meg sem vettem volna, nálam ez feltétel volt. Se rosszabbat, se jobbat.
Nem pont oldalról, de kicsit feljebb, kb két-három óra között olyan 130-140 foktól(sacc), ahogy világosodik, úgy kékesedik is kicsit.

(#7835) masterful87 válasza Scoobyka (#7833) üzenetére


masterful87
senior tag

Stimmel a szám, nekem ilyen van, oldalsó matrica SQ02, belső matrica LTF400HF15, tehát SVPA a Samutól, szuper!

És oldalról kékül! :DDD

(#7836) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,
van egy samsung B620 tv-m és ahhoz kerestem firmware-t, de nem találtam. Tudnátok egy olyan oldalt linkelni, ahonnan letölthetném?
köszi előre is!

(#7837) Scoobyka válasza masterful87 (#7835) üzenetére


Scoobyka
addikt

ez a szervíz menüre vonatkozo számok azokat nézd meg légyszíves.

(#7838) amargo válasza eric.cartman (#7805) üzenetére


amargo
addikt

Akkor cserélhetem le a TV C650-re? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7839) BBéci válasza Kronk (#7827) üzenetére


BBéci
titán

Csak külső feliratot tud megjeleníteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7840) bzoley válasza Scoobyka (#7831) üzenetére


bzoley
veterán

A kedvedért: 40A2UF0C Ezek után már csak azzal vádolhatsz meg, hogy hazudok, vagy rosszul látok. Ettől függetlenül lehet, hogy ez a kék nem ugyanaz a kék.

(#7841) Scoobyka válasza bzoley (#7840) üzenetére


Scoobyka
addikt

Nem mondom,hogy hazudsz.

Ezek a számok viszont a Samu adatbázisában is így szerepelnek. Az SPVA-nak nem lenne szabad kékesednie. Sztem ha ilyen van akkor az inkább bevilágítás lesz.

A lényeg,hogy meg vagy vele elégedve ,ha igen akkor örülj neki. :)

Ez a kékesedés azonban most már fogalmam sincs mi lehet,mert ezért akart mindenki SPVA-t mert,hogy az nem kékesedik,de ha az is akkor meg AMVA vagy SPVA tök mindegy,mert színben olyan nagy különbség nincs a kettő között. Ezért is felesleges a matricát nézegetni és így válógatni.

Fentebb én le is írtam,hogy van mind2 és nagy különbséget nem vettem észre,csak az AMVA kékesedik nagyon oldalról. SPVA oldalról is fekete. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#7842) ORCA58 válasza Scoobyka (#7813) üzenetére


ORCA58
addikt

A korábbi kb 2 éves modellekben volt ami nem kékesedett.
Állítólag azok túl drágák voltak egy hazai SAMSUNG gyári alkalmazott szerint.
A jelenlegi SPVA tuti, hogy kékesedik oldalról, csak szemből nem! Egyébként a C650- esetén nem kell
szervízmenü, ha nem hiszel a SQ jelzésnek. A hátlap rácsán be lehet kukucskálni, ott a matrica a panel hátlapján típusjel, gyártó ország és ami a leglényegesebb a gyártó Cég neveivel.

(#7843) ORCA58 válasza Scoobyka (#7841) üzenetére


ORCA58
addikt

Te láttad már mind a kettőt, vagy csak másoktól származó info alapján vagy olyan biztos a dolgodban.
Mikor megjelent 2009 első félévben a 40B650 tényleg nem kékült oldalról (amit én láttam). Akkor nem volt rá elég pénz.. Mikorra lett, nem kaptam SPVA panelest. Év vége felé az üzletekbe kiállított SPVA paneles is mind kékült oldalról. Elhiheted rengeteget vadásztam, hogy SPVA paneles legyen, de nem lehetett fellelni, kivéve a multiknál, ahol horror árért adták, s az is több hónapos kiállított darab volt .Csak AUO és CMO paneleseket szállítottak. 3-at küldtem vissza, sajna sokat buktam, mivel a visszaszállítást nekem kellett állni.Az az AUO paneles amit kaptam szemből is kék volt, ha nem volt jel. Ha szélesvásznú filmet néztem vagy 4:3-ra volt állítva, alul felül ill. oldalt szürke volt. Ugyan ezt tapasztaltam egy üzletben , ahol kettőt is megnézhettem. Azóta számomra az AUO felejtős, bár lehet azóta sokat fejlődött..

Az nem jelent semmit, hogy a gyár honlapján nem található meg egy-egy méret. pl a CMO soha nem jelezte a 40"-os panelt, mégis gyártott pl a SAMUNAK.

(#7844) gyemipapa válasza Scoobyka (#7833) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor panel vonatkozásában az A=Samsung a legjobb?
Vagy ez milyen panelnek felel meg? Ezt így kokrétan sehol nem találtam a hozzászólásokban. (LE32C530)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7845) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

Megvettem az említett tv-t (40C650), majdnem minden klappol eddig, de nem volt időm foglalkozni vele bővebben az összeszerelésén és gyors beállításán túl.
Az automata csatornakeresés után az összes csatornát kódolt jel üzenet tiltja a megtekintéstől... ez mitől adódhat? Analóg kábel van bedugva, nincs box, hdmi.
Gyorsan belenéztem még egy full hd tartalomba, eszméletvesztés megvolt, tényleg hatalmas a különbség a hd ready tv-m után.
Ma kicsit állítgatom, foglalkozom vele még. :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7846) Scoobyka válasza ORCA58 (#7843) üzenetére


Scoobyka
addikt

Sajat szemem altal tapasztaltakat irtam le. Ha atnezel azvlcd-tv topicban lathatod hogy elsok kozott volt 40b650esem. Valamint rengeteg tv-t teszteltem sajat magam is.

En csak arra kaptam fel a fejem,h az auot szapuljatok. Sztem meg jo azis nagyon. Matrica ugy meg mar azert eleg nagy port kavar.

(#7847) Gabesz1019 válasza BBéci (#7825) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Értem, és mennyi jelenleg az az LCD amit már érdemes megvenni?

Azért nem akarok venni drágábbat mert ez az én szobámba lenne. Fater most fog venni egy 102cm-es LED Samsung-ot a nappaliba, tehát F1-et foci-t, stb. úgyis azon fogom nézni.
Nekem elég lenne egy sima LCD a szobámba.
Ilyen monitort amibe van TV tuner érdemes venni arra mire nekem kell? Egy nap kb. 2 órát nézem.

(#7848) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Szerintetek melyik a jobb választás ?

UE40C6000 vagy LE 40C650 ?
Nem értek hozzá de szeretném lecserélni a meglévő CRT TV-t
DVD illetve nem digitális adás...
A szoba nagyon kicsi 3*4 m-es.
A tévét 2.7 méterről nézném.

Mi a véleményetek ? 37 vagy 40 colos ?
Köszönöm a segitséget

Laca

(#7849) i.attila válasza dgabro (#7828) üzenetére


i.attila
tag

Itt olvastam csak én is, de ha jól tudom nem lehet hangsávot váltani DLNA használatakor.

(#7850) StoneBridge válasza laca71 (#7848) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nálam sincs nagy szobában a 40-es, kb. 12 nm-en, de 3 méterről nézve sem tűnik túl nagynak a tv. Pont jó. Talán azért sem, mert az előző 32-es tv-m a kávával volt akkora mint a mostani 40C650 Samsung kisebb kávával.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.