Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) bghistvan válasza Travelos (#108987) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szintén Toshiba.

(#109002) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Hatalmas különbség a 3.5-ös merevlemezes külső tár építgetésnél, hogy megveszed a hdd-t, a külső házat és mindenképpen kell az usb csatlakozás mellett egy 220-as külön táp a meghajtáshoz, ami kényelmetlen a plug &play szempontjából mint a 2.5-ös, ráadásul mindig sokkal hangosabb lesz ez a megoldás. Kedvenc movied drámai jeleneteinél fog seekelni mint az állat, meg morogni állandóan és árban sem sokkal leszel beljebb. :D Ezt a megoldást 2017-ben elvetném. :) Egy 2tb-os 2.5-ös merevlemez és egy 2.5-ös külső ház már hibátlan megoldás, de a WD mypassportjait is meg lehet venni pont innen PH-ról megbízható eladóktól olcsőn, és garantáltan tökéletes megoldás. Én pl. 23.000-ért vettem bontatlan újan itt hivatalos garanciával a 2tb-ost. Gyors, csendes, tökéletes.

Márkában a Seagate-t nem javaslom, inkább kerülendőnek mondanám. Leginkább a WD-t tudom ajánlani. Mozizáshoz a Green széria már tökéletes. Nem kell gyorsaság, elég az 5400-as fordulat, viszont nagyon csendes és eco is a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#109003) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Új, MU-szériás TV-k: [link]

Hát.. van áruk..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#109004) PuMbA válasza Motion_Blur (#109003) üzenetére


PuMbA
titán

Október környékén érik el a végleges árukat az adott évjáratú Samsung TV-k :) Érdekes, hogy az MU5502 PQI-ja a Samsung hivatalos oldalán duplája a K5500-nak, azaz lehet, hogy lesz 100Hz-es FullHD sík TV kínálatban...

[ Szerkesztve ]

(#109005) MENDI


MENDI
csendes tag

Sziasztok

tv cserén gondolkodom, jelenleg samsung plazma tv-m van Itt utána nézve úgy látom mintha nem lenne érdemes a plazmát lecserélni, habár elég sokat fogyaszt.

(#109006) axxxl válasza Motion_Blur (#109003) üzenetére


axxxl
csendes tag

Sziasztok!
Én tegnap beruháztam egy 49MU8002-re az egyik hivatalos forgalmazónál. Szerintem az ajándék órát is figyelembe véve nem volt vészes a 8-as sorozatért 365e (az óra maga 100e lenne min. Gear S3) Tegnap este csak a helyére tettem, a beállítások hétvégére várnak. :)
Egy 37'-os, 2005-ös Panasonic plazmát vált.

[ Szerkesztve ]

(#109007) Donki Hóte válasza Motion_Blur (#109003) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem itt írta valaki korábban, hogy a 2-esre végződő típusszámú TV-k nem a magyar piacra készülnek :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#109008) PuMbA válasza Donki Hóte (#109007) üzenetére


PuMbA
titán

Most már a 2-es számúak lettek Magyarországra is bevezetve. Fent van az összes a hivatalos Samsung magyar honlapon. Csak az számít, hogy mi van ott :)

[ Szerkesztve ]

(#109009) axxxl válasza Donki Hóte (#109007) üzenetére


axxxl
csendes tag

A Média, az Euronics és az Edigitál-nál is minden idei Samsung (MU) 2-esre végződik. Tegnap mindháromba voltam megnézni is.

(#109010) Motion_Blur válasza PuMbA (#109004) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én meg azt néztem hogy a 6400-as széria továbbra is 50Hz-es. Ezért az árért elsőre biztos voltam benne hogy 100 kell legyen :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#109011) patow válasza Motion_Blur (#109010) üzenetére


patow
senior tag

Találtál valami lényeges változást?

[ Szerkesztve ]

(#109012) PuMbA válasza Motion_Blur (#109010) üzenetére


PuMbA
titán

A KU széria is ilyen drága volt amikor megjelent :) Ez a szokásos dolog, hogy egy termék jó drága a megjelenéskor, hiszen aki az újdonság miatt megveszi, attól extra profitot szednek.

(#109013) Motion_Blur válasza patow (#109011) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Semmit. Szarabbul néz ki maga a TV, ennyit :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#109014) patow válasza Motion_Blur (#109013) üzenetére


patow
senior tag

Akkor megnyugodtam, én 260e ért vettem az új meg 330e és semmi előre lépés :)

[ Szerkesztve ]

(#109015) PuMbA válasza patow (#109014) üzenetére


PuMbA
titán

Nagy változás nem nagyon szokott lenni, de a tesztek majd megmutatják, hogy miben lett jobb vagy esetleg rosszabb :)

(#109016) patow válasza PuMbA (#109015) üzenetére


patow
senior tag

Kíváncsian várom :)

(#109017) QuadRacer


QuadRacer
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 49" KU6400-as készülékem, aminek a HDMI1 portájra van csatlakoztatva a Telekomos set-top-box egy jó minőségű HDMI 2.0-ás kábellel.

01.
A probléma a következő: ha bekapcsolom a HDMI UHD Color képjavító opciót, elmegy a tv adás hangja, de kép az van. Mitől lehet ez? Mire való ez az opció pontosan?

02.
Esetleg valaki tud adni tanácsot a kép beállítással kapcsolatban, hogy mit kapcsoljak ki/be, milyen értékekre állítsak a legjobb képélmény szempontjából. Film és TV-nézésre használom, nincs hozzá konzol vagy számítógép csatlakoztatva.

Előre is köszönöm.

(#109018) PuMbA válasza QuadRacer (#109017) üzenetére


PuMbA
titán

Nem az 1-es portba kell dugni az STB-t és felesleges hozzá HDMI 2.0 kábel, hiszen az STB csak FullHD-t tud (és a Telekom FullHD adás minősége is messze van egy normális FullHD filmétől, körülbelül HD Ready-nek, azaz 720p-nek felel meg) és így felesleges az UHD HDMI Color-t is bekapcsolni :)

Itt vannak a kalibrálthoz legközelebbi beállítások, a háttérvilágítást nem muszáj 4-re raknod és a kis képeken lévő beállításokat meg ne csináld meg, mert azok TV-ről TV-re változnak.

[ Szerkesztve ]

(#109019) QuadRacer válasza PuMbA (#109018) üzenetére


QuadRacer
csendes tag

Egy egyes porton lévő matricaán szerepel, hogy STB. Szóval abba kell a set-top-box, úgy gondolom...

Oké, hogy nem kell bekapcoslni, de az normális, ha mégis bekapcsolom és nincs hang?

(#109020) PuMbA válasza QuadRacer (#109019) üzenetére


PuMbA
titán

Tavalyi évben változtatták meg a matricázást :) Azért van így, mert külföldön már megjelentek az UHD STB-k és azokat csak oda szabad kötni, hogy legyen UHD felbontás és HDR. Magyarországon UHD TV adás nincs, szóval nem muszáj oda kötni.

A neten írják, hogy előfordulhat, de szerencsére Neked tök mindegy, hogy be van-e kapcsolva vagy nem :) Okozhatja HDMI kábel, STB, TV is...mást nem tudsz tenni, ha a TV firmware-je a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#109021) Attila0 válasza PuMbA (#109018) üzenetére


Attila0
őstag

"és a Telekom FullHD adás minősége is messze van egy normális FullHD filmétől, körülbelül HD Ready-nek, azaz 720p-nek felel meg"

Telekomos vagyok és talán annyira nem értek hozzá mint te de, azért én nagy különbséget látok egy SD és egy HD film között. De ezek szerint ugyan azt a filmet meg kell nézzem blu-ray változatban is?

[ Szerkesztve ]

(#109022) PuMbA válasza Attila0 (#109021) üzenetére


PuMbA
titán

Telekom HD adás és egy 10-20GB közötti 1080p MKV film közötti különbségről beszélek :)

[ Szerkesztve ]

(#109023) Attila0 válasza PuMbA (#109022) üzenetére


Attila0
őstag

A blu-ray-t azért hoztam fel példának mert tudomásom szerint legálisan azon forgalmazzák a nagy felbontású filmeket. Vagy az inkább már UHD?

[ Szerkesztve ]

(#109024) KD6-3.7 válasza Attila0 (#109023) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hat, ha eddig nem neztel rendes 4K-s BluRay-t, akkor mihamarabb tedd meg, mert az az igazi minoseg!

(#109025) PSti


PSti
tag

Sziasztok,

Van egy samsung ue40h6200 40" full hd tv-m. Majdnem 2 éves, gariból 1 hónap van hátra. Teljesen elégedett vagyok vele azt leszámítva, hogy elkezdett beégni a firefox címsora, mivel monitorként van használva elsődlegesen. Még nem teljes a beégés, csak gáz, hogy mondjuk nézem a youtube videót és ott a címsor csíkja a fent. Elsőre videó kódolási hibának gondoltam, de minden videónál ott van.

Tuti a TV a gond, a régi 32"-es TV-m anyóséknál volt, visszakértem, avval teljesen jó minden. Azt használtam 5 évig, azzal semmi gond nem volt soha, ma is teljesen jó.

Találkozott valaki ilyennel, mit lehet vele csinálni, javítják-e gariba, vagy a samsung leszarja az ilyen problémát? Bármi egyéb ötlet?

(#109026) Attila0 válasza KD6-3.7 (#109024) üzenetére


Attila0
őstag

Azt hiszem ezzel meg is kaptam a választ a kérdésemre! :DD

[ Szerkesztve ]

(#109027) Gizmo94 válasza Attila0 (#109021) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hamar nézd meg, csak előtte támaszd fel az állad, mert nagyon fogsz örülni a tévédnek. :) De már egy UPC-s ismerősnél is nagyságrendileg jelentkező különbséget fogsz tapasztalni. A Telekom "HD minősége" igen nagy jóindulattal megy el 720p-s nek is. Nálam a Dune boxon egy 720p-s movie agyonveri bármelyik T-s HD adást. Az 1080p meg nyalóka a szemnek. :DDD Té= tré. Sajna ez a helyzet. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#109028) PuMbA válasza Attila0 (#109023) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-ray-en kívül ezer és egy más forrás van, ahol hasonlóan kíváló minőségű FullHD anyagok vannak. Például itt rákattintasz a Download gombra és kiválasztod a HD 1080p nevezetű sorban újra a Download-ot és máris 100x jobb képminőséget látsz, mint egy Telekom adás.

[ Szerkesztve ]

(#109029) Attila0 válasza Gizmo94 (#109027) üzenetére


Attila0
őstag

Az a helyzet hogy lett volna lehetőségem UPC-re is, de azért nem azt választottam mert akkor tévén kívül a telefon+internet szolgáltatást is át kellett volna vinnem hozzájuk, amikről viszont nem halottam jókat! :N

[ Szerkesztve ]

(#109030) Gizmo94 válasza Attila0 (#109029) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen, az a UPC-nál csoffadt. Viszont a tv adás minősége náluk jobb. Némi kompromisszum. :) De a T "HD" az erősen felejthető sajnos. Monnyuk a reklámok miatt amúgy sem igen nézek tv adást, így elvagyok vele. Három és fél órát nem áldozok egy másfél órás filmre. Meg ezerszer ismétlik a 20-30 éves mozikat. :D

(#109031) Attila0 válasza Gizmo94 (#109030) üzenetére


Attila0
őstag

Tudom hogy nem full hd-s tévén kell sd műsort bámulni de, én egész jól elvagyok vele!

(#109032) WP14 válasza Gizmo94 (#109030) üzenetére


WP14
őstag

Semmi baj a UPC telefonnal, internettel meg főleg. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#109033) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Szolgáltató váltás volt és az eddigi 60 csatorna helyett az új szolgáltató 130 csatornát tett be, minden hülyeség bent van. A probléma viszont az, hogy ahogy nézem az UE40F6100-as tv 100nál megáll és nem keres tovább. Ezt hogy lehetne kikerülni? Komolyan csak 100 csatornát tud kezelni? Egyenként állítsam be a csatornákat (ilyen opció nincs is...)

(#109034) Gizmo94 válasza WP14 (#109032) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem tudom, de szerintem nem mindegy, hogy merre. Nagybátyáméknál az van vidéken, all in one UPC, a net kb. többet rossz, mint jó. :D

(#109035) WP14 válasza Gizmo94 (#109034) üzenetére


WP14
őstag

Én Bp.-en, azon belül pesti oldalon használom és tökéletes a Fiber Power 120. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#109036) tobias88888 válasza tobias88888 (#109033) üzenetére


tobias88888
őstag

Még annyit, hogy a másik noname lcd tv-n ami nem is led, azon bejön mind a 135 adás...

(#109037) PuMbA válasza tobias88888 (#109033) üzenetére


PuMbA
titán

A net nem dob be ilyen hibát, szóval valami beállítás probléma lehet. Ország beállítás vagy pedig az analóg csatornákat kihagyja a Samsung vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#109038) dethroner válasza PuMbA (#109004) üzenetére


dethroner
veterán

De az a 800 PQI még így is bőven elmarad a legalapabb 6102 1300PQI-tól, ami meg szintén bőven elmarad a 7052 2000PQI-tól. Szerintem ne legyenek illúzióid, nem lesz az továbbra sem több, mint egy konyhába való főzés közben összetapicskolós "vacak". Már bocs :DDD
Ferde szemű barátaink megint trükköznek a számokkal, hogy jó nagy értéket lehessen kiírni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#109039) PuMbA válasza dethroner (#109038) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen a tavalyi FullHD modellhez képest mértem, mert a K5500 400 PQI, ez meg a duplája. Az UHD TV-knél a PQI csak 100-zal növekedett az előző évhez képest :)

[ Szerkesztve ]

(#109040) Madwe válasza PuMbA (#109039) üzenetére


Madwe
nagyúr

A pqi az nem egy szubjektív mérő amit a Samsung talált ki? Azt ír oda amit akar kb, nem?

(#109041) PuMbA válasza Madwe (#109040) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, azt ír amit akar, de kétszeresére növelni csak úgy eddig még nem tette, ezért gondoltam, hogy hátha ez a 100Hz-et jelenti, ami nem volt a K5500-ban :)

(#109042) dethroner válasza PuMbA (#109041) üzenetére


dethroner
veterán

Majd a tesztek után okosabbak leszünk, de nincsenek illúzióim.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#109043) blakey válasza Attila0 (#109029) üzenetére


blakey
titán

Biztos van olyan akinek gondja van a UPC-vel, én pont nem az vagyok, 17 éve van náluk a tv és 4 éve a net + telefon, hibátlan, semmi gondom, mindig maxon megy a 240-es net. T-ről váltottam, mert elegem volt belőlük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#109044) Attila0 válasza blakey (#109043) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor ez tényleg helyfüggő lehet mert én meg pont a T-s nettel vagyok elégedett! :K

(#109045) #94529552 válasza PuMbA (#109004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem hinném el a Samsungnak, ez inkább csak egy újabb játék a számokkal. Érdekes, hogy már 5-ös UHD széria is van, egyre alacsonyabb kategóriát ér el a 4k felbontás. A minőség, és a mozgásfelbontás gondolom nem lefelé haladva növekedik. :N

(#109046) bghistvan


bghistvan
senior tag

Visszaolvasva a topikot a konkrét típusoktól függetlenül ,volt pár panasz a tv-k hangzására és emiatt a soundbar vásárlással kapcsolatos témára reagálva(megjegyzem én 5.1 rendszeren hallgatok mindent) : kicsit tesztelgettem a hang menüben található opciókat.
A gyári beállításokkal valóban gyengébb a hangminőség,azok közül is a film mód a legjobb, de a normál beállításokon lehet állítani az equalizeren, és hát eléggé meglepődtem,annyira jól szól!!!
Elfogadható mélyek,szép magas,és nagyobb hangerőn sincs torzítás.
A múlt hétvégén mutatta haverom a soundbar-ját,valami philips volt 30akárhány ezerért, és azt kell mondjam,hogy a 60J6240 körberöhögi :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#109047) PuMbA válasza bghistvan (#109046) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sincs bajom a KU6000 hangzásával. Én Normál módban használom, semmi mást sem állítottam el. Ennél jobb hangú TV-t még nem hallottam :) Legalább ebben van fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#109048) Attila0


Attila0
őstag

Én arra lennék kíváncsi hogy a J 5100 hangjával ki van megelégedve mert, nem akarom elhinni hogy csak én vagyok ilyen "kényes" fülű! Ugyanis a laptopomon lévő 2.1-nek egész más hangja van. Sőt anyukám is megjegyezte, idézem: "Nem tudom mi bajod a tévé hangjával!"

[ Szerkesztve ]

(#109049) bghistvan válasza PuMbA (#109047) üzenetére


bghistvan
senior tag

Azért próbáld ki az equalizert,kicsi mély kicsi magas..... + hangeffektus virtual surround + dialog clarity be.
Tetszeni fog :)

(#109050) Boost3er válasza PuMbA (#109047) üzenetére


Boost3er
tag

Nem feltétlen erre a témára szeretnék reagálni, csak tőled szeretném kérdezni, hogy te is észre vetted (vagy neked is olyan), hogy filmeknél sötét jeleneteknél viszonylag nagy mértékű az elmosódás vagy olyan mintha szellem képes lenne vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg, ha viszont világos jelenetek vannak pl. kint vannak az utcán a filmben és jó a megvilágítás akkor semmi ilyesmi nem tapasztalható. Ilyennel találkoztál már te is?
Esetleg akinek van még KU6000 tv-je megoszthatná velem, hogy ő tapasztalt-e ilyet :)
Köszönöm szépen:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.