Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Flashget válasza devil-k (#62990) üzenetére


Flashget
félisten

82"-ost én sem de van 85"-os ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#63002) doc válasza Flashget (#63000) üzenetére


doc
nagyúr

Egy átlagos digitális adással nekem simán nézhető 55"-on az SD! (DigiTV)]

erre +1-eztel, amit en ugy ertelmeztem hogy egyetertesz azzal, hogy teljesen jo az 55" SD-re 2.5 m-rol (mivel az eredeti hsz errol szolt)

(#63003) Flashget válasza doc (#63002) üzenetére


Flashget
félisten

Szóval, igenis el kellene már felejteni ezt a "túl közel ülsz a tv-hez" dolgot! Az a crt tv-knél volt, ahol 1mm volt egy "színpálcika".
A jelenlegi FHD technológia simán élvezhető 1m-ről is!

erre.

lépjünk már ezen túl..

Realme GT Master Edition

(#63004) doc válasza Flashget (#63001) üzenetére


doc
nagyúr

jol latom, ez tiz milla? :Y

(#63005) devil-k válasza Flashget (#63001) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mint egy tábla a suliban, úgy néz ki. 10 millióból olyan vetítős mozit lehetne összedobni, hogy ez a kis "vacak" nem tudna még labdába sem rúgni. ;] Akár UHD vetítővel. ;)

doc
Jól látod, bár a Samsung oldalán kissé el vannak az árak túlozva. Máshol 100.000 Ft-tal kerül kevesebbe. "Csak". :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#63006) Flashget válasza devil-k (#63005) üzenetére


Flashget
félisten

panelba egy ilyet berakni és teniszt nézni rajta az lenne ám az igazi ütős tévézés! ott nem csak a szemed fáradna el. :DDD

Realme GT Master Edition

(#63007) devil-k válasza Flashget (#63006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy vinnéd fel egy olyan régi, 100 éves házba, ahol nincs lift és spirál lépcsők vannak. ;] Aztán lehetne nézni a teniszt is, a karod meg lenne izmosodva, mivel 121 kg a csomagsúlya. :DD

- mozi bolondéria -

(#63008) Flashget válasza devil-k (#63007) üzenetére


Flashget
félisten

Vágási Feriék megoldanák :)

nálunk hiába van lift nem férne be csak ha kivenném a csomagolásból és akkor már csak:
Tömeg talp nélkül: 58,6 kg
a talp külön 30 kg így már ellehet vele boldogulni. ;)

Realme GT Master Edition

(#63009) zeusz55 válasza N3gro (#62988) üzenetére


zeusz55
senior tag

Az 5300 az smartos! Elvileg ez nem ilyen egyszerű hogy beteszi a beltériből a kártyát és da bum tss... van szolgáltató amelyik ezt az opciót nem támogatja, még ha a tv tudná is... szóval feleslegesen bassza ki rá a pénzt, mig egy F5000ret kap már 72 000 ért is! Ha minden más paraméter megfelel! szóval ennek a DVB Snek járjatok jól utána nehogy menjen a tv fölött a fejvakarás mikor ki lett adva a sok pénz!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#63010) donjohnson


donjohnson
addikt

a kényszeres frissítőknek üzenném, hogy megérkezett a 2000.2-es verziójú firmware az E szériára ;]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#63011) vittorio7 válasza donjohnson (#63010) üzenetére


vittorio7
őstag

Hurrá. :DDD

(#63012) Tegla80 válasza donjohnson (#63010) üzenetére


Tegla80
addikt

érdekes,h lecserélték az 1es kezdetűt és 2 vel mennek tovább....
amúgy meg valaki majd úgyis beleszalad és értékeli nekünk,h az eddig jól vagy épp kevésbé jól működő szolgáltatása mely irányba változott a samu tv-n

Sony® & PlayStation®

(#63013) jukeboxx


jukeboxx
csendes tag

Üdv Fórumtársak.
A következő kérdéssel fordulok hozzátok .
Adott egy 2.0ás 2.5" merevlemez .Eddig gond nélkül le tudtam játszani az sd ,hd, fullhd tartalmakat róla az es7000 samsung tv-n.
1 hete van rákötve ugyan az a merevlemez ugyan azokkal a tartalmakkal Filmek Zenék koncertek stb..
Egy új hu8500 tv re és a hang akad .Nem minden tartalomnál hanem véletlenszerűen .
A hang optikai kábellel van szintén összekötve az erősítővel mint az előző tv.
Mitől lehet hogy akad a hang? Hiányzik valami kodek a tv-ről?Aki jártas az e féle tudományokban kérem írjon.
Előre is köszönöm.

(#63014) devil-k válasza jukeboxx (#63013) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez azért van, mert a belső "lejátszó" korlátozott képességekkel bír, egy gyenge marketing fogás.

Egy ilyen szép és új TV-hez ne sajnálj vásárolni egy tisztességes médialejátszót, hogy kiélvezd azt a maximális minőséget amit ez a TV tud. Megszűnik minden akadás, nem kell bűvészkedni a lejátszással, hangsávokkal ...stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#63015) jukeboxx válasza devil-k (#63014) üzenetére


jukeboxx
csendes tag

Köszi a választ
Létezik olyan lejátszó amire rátudom csatlakoztatni a merevlemezt?
Azt nem értem hogy az es7000 tv -vel akadás mentesen szaladtak ezek a videok

(#63016) devil-k válasza jukeboxx (#63015) üzenetére


devil-k
nagyúr

A két TV között 2 év telt el. A Samsungnak sem érdeke, hogy "all in one"-t vásárolj. A médialejátszókhoz hozzá tudsz csatlakoztatni külső HDD-t, vagy ha olyan, akkor belső HDD-t rakhatsz bele, pendrive, hálózatról való lejátszás stb. Már csak az a kérdés, hogy milyen formátumokat nézel, néznél. (BD, BD 3D, mkv, avi... stb) és mennyit szánnál rá.

Itt tudsz érdeklődni: Médialejátszó topik

A médialejátszó nem egyenlő a "klasszikus" BD lejátszóval. Egyikbe lemezeket pakolsz, a másikra pedig mondjuk rákötöd a HDD-t a rajta lévő filmekkel, vagyis digitális tartalommal.

Aki pedig azt mondja, hogy milyen jó a belső médialejátszó, az vagy hazudik vagy teljesen h*lye a témához. :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#63017) jukeboxx válasza devil-k (#63016) üzenetére


jukeboxx
csendes tag

avi és MKV file ritka a 3D .
rég óta fontolgatom már ezt úgy érzem elkerülhetetlen lesz...

(#63018) 206 cc válasza jukeboxx (#63017) üzenetére


206 cc
senior tag

Nem bántani akarlak,de itt sokszorosan is igaz...a legjobb rendszer is csak annyira képes mint a leggyengébb eleme...
Egy ilyen tv-hez már bizony dukál egy jobb Oppo-t de legalább is egy Popcorn A410 mediaplayert beszerezni...és megszűnnek ezek a problémák...már amennyire lehet :C :C :C ...mert persze ott is akadnak kisebb bugok.. :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#63019) Flashget válasza jukeboxx (#63013) üzenetére


Flashget
félisten

Egy új hu8500 tv re és a hang akad .Nem minden tartalomnál hanem véletlenszerűen .

akkor ilyen tv-t sem veszek az már biztos. ;]

Realme GT Master Edition

(#63020) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE32H6200 review [link]

input lag 30ms

[ Szerkesztve ]

(#63021) Flashget válasza nightshadow (#63020) üzenetére


Flashget
félisten

végre nincs kavar a számozással mert ez már valós 100Hz-es.

Realme GT Master Edition

(#63022) nightshadow válasza Flashget (#63021) üzenetére


nightshadow
veterán

Érdekes, hogy e helyett a tévé helyett inkább ajánlja az 50Hz-es 40W605-ös Sony tv-t, mert jobb a képminősége: [link]. Ráadásul 30k-val olcsóbb is, Sony 40W605 ár [link] 40H6200 ár [link]

"...when you consider that for pretty much the same money you can get the outstanding 40-inch Sony 40W605B instead. Good as the Samsung is, the Sony is in a different league where picture quality is concerned."

Nagyon úgy tűnik, hogy idén a Sony tv-k jobb vételnek tűnnek, s az áruk is idén nem olyan drágák, mint a korábbi években..

[ Szerkesztve ]

(#63023) Flashget válasza nightshadow (#63022) üzenetére


Flashget
félisten

vagy a sony többet fizetett :D

50Hz-es tévét én már nem vennék magamnak semmilyen márkából.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#63024) nightshadow válasza Flashget (#63023) üzenetére


nightshadow
veterán

A 100Hz-es Sony 42W828-al viszont egy árban van a Samsung 40H6200. Ebben az esetben egyértelműen a Sonyt venném.

(#63025) Flashget válasza nightshadow (#63024) üzenetére


Flashget
félisten

Ez viszont már más kérdés.
Lehet a következő tévével visszatérek a japánokhoz...egyszerüen vicc a csatornalista kezelése a koreaiknál több 100.000 ft-os készülékeknél is. minden más fontosabb nekik.

Realme GT Master Edition

(#63026) Tutu7030 válasza Flashget (#63025) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mióta rátaláltam a ChanSort-ra, nincs semmi bajom a lista szerkesztésével sem a samu d6500-on, sem pedig az lg ld320-on.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#63027) Gicz válasza Flashget (#63023) üzenetére


Gicz
addikt

milyen okból érzed kevésnek az 50hz-es tv-ket?

(#63028) tikira


tikira
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő dologban:
Van egy ue32f5000 tévém, vettem hozzá egy WD mybook külső vinyót. Nem tudja a tévé lejátszani sem az mkv, sem az avi filmeket, sokáig "betöltés" majd újraindul a tv és a vinyó is.
Teljesen kezdő vagyok a témában mindenféle segítséget szívesen veszek.

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. /Henry Ford/

(#63029) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok!

T-home-os optikai kábeles tv csomagom van. Jól érzem, hogy buktam és csak a t-s távirányítóval tudok csatornákat váltani, a tv távirányítóját el is felejthetem? :(

Köszi,

Bálint

(#63030) TraceR válasza Bálint306 (#63029) üzenetére


TraceR
tag

Ha digitális kábeltévéd van, akkor veszel párezerért egy conax modult a tévébe, abba átrakod a smart cardot és elfelejthed a szutyok T-s boxot.

(#63031) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan fórum tag aki LG42LA620S-ről váltott Samsungra? 40F6400 vásárolnék! Tudom, hogy a 3D az más, meg, hogy sokkal kontrasztosabb, a feketéje is szebb! Lehet, hogy valakinek hülyeség, de engem zavar az IPS kijelző, színekben nagyon szép, de a feketéje az nagyon gáz!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63032) T_Stark válasza Tamás34 (#63031) üzenetére


T_Stark
őstag

(#63033) Tamás34 válasza T_Stark (#63032) üzenetére


Tamás34
senior tag

Emlékszem, és köszönöm, csak kíváncsi voltam mások véleményére is! A felhősödés sötét jeleneteknél nagyon látszik?

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63034) bigdee888 válasza Tutu7030 (#63026) üzenetére


bigdee888
tag

Latod ez a baj: termeszetesnek vesszuk azt, hogy egy sz@ros csatornarendezeshez kulon program kell. Mas gyarto meg tudta oldani mndenfele fanok nelkul (gondolom nem a Samsung keszitette a ChanSort-ot) a csatornarendezest, de a Samsung nem... Tenyleg fontosabb szamukra minden, mint a felhasznalobarat televiziozas...

[ Szerkesztve ]

(#63035) syler123 válasza nightshadow (#63024) üzenetére


syler123
veterán

Lehet hülyeség, meg hogy ez nem jön le egy videóból, de nekem a bemutató videóból már az jön le hogy sötétebb a széleken a kép. Miért nem lehet hátsó ledes egy tv???? Nálam elférne és nem lenne össze vissza bevilágításokkal teli, mint a mostan 40f6670 is. Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#63036) Flashget válasza Tutu7030 (#63026) üzenetére


Flashget
félisten

igen megtudom én is oldani, de ez egy tv esetében alap funkciónak kellene lenni mint hogy az is volt pl. panasonic crt tévémnél. Egyszerű "kijelöl, odarak" módszerrel. Most ezt csinálhatom külön PC-n..fiataloknak jó megoldás, de mi van az idősekkel?
Egyébként a P2470HD monitorba nincs még ilyen csatorna mentési, feltöltési funkció, sőt memória sem ha DVB-C-ről, DVB-T-re váltok. Ez új hangolást igényel minden esetben...ezzel kb. el is dőlt, hogy csak DVB-C-re használom és nem pakolgatom a csatornákat van az a pár berakom a kedvencek közé. Hiába van rajta 1db USB csak arra való, hogy az fw-t töltsem rá. Nincs benne médialejátszó sem. Lányom vett 2 hete Samu T24C300EW monitort abban legalább ez meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#63037) Flashget válasza Gicz (#63027) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam fontos szempont volt a filmnézés, BD filmek és sportesemények nézése HD-ban. Majd vettem a Pio BD 3D lejátszót képileg nálam rendbe van a történet.
Megnéztem egymás mellé kirakott készülékeket anno az euronics-ba. Páromnak jó lett volna az olcsó LG is ami 50Hz-es volt..oda hívtam egy samsung D6500 elé és rögtön eldöntötte ha már pénzt kell kiadni és nem keveset, nem 1-2 évre akkor olyat vesz ami a szemének is jobb.
Nézz meg egymás mellett egy 50Hz és 100-es tévét ha korrektül van mindkettő beállítva. Látnod kell a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#63038) Gicz válasza Flashget (#63037) üzenetére


Gicz
addikt

Film nézéshez a mozgásjavítókat úgyis kikapcsolja az ember ha mozi feelinget akar, akkor viszont a 100hz tv is 50hz módban működik. Nálad a "mozgásjavítók" milyen beállításban vannak? mert én kifejezetten nem szeretem ha "folyamatos" a kép, és oda a mozis feeling.

(#63039) Flashget válasza Gicz (#63038) üzenetére


Flashget
félisten

Kezdjük ott nekem D6500 van a későbbi modellekben más beállítások vannak. És ez egy furcsa széria volt mert a D6000-től alap 100Hz a panel viszont a 7000/8000-be 50Hz-es panelt raktak.
Csak az éljavítás van bekapcsolva minden más off. A Motion plus 10/3 állásban van.
Azért HDMI-ről megkapja a 24p filmet BD lejátszóról, én nem hiszem, hogy 50Hz-ben menne.
[link]

Realme GT Master Edition

(#63040) Flashget


Flashget
félisten

input lag. a tojásos rész a legjobb.. :DDD

living with lag - an oculus rift experiment

Realme GT Master Edition

(#63041) Gicz válasza Flashget (#63039) üzenetére


Gicz
addikt

a linkeden is ez van: attól 100hz, h köztes képkockákat számol ki. ergo ha et kikapcsolod, akkor 50hz.

én mindig offolom, mert nekem a kadenciahelyes 24p fontosabb. amit a motion plusz agyoncsap.

(#63042) syler123 válasza Gicz (#63041) üzenetére


syler123
veterán

A 24P fontosabb, mint a mozgóképfelbontás? Amúgy ezek okos tv-k, pontos lesz a 24P megjelenítés, nem 100hz-re fog törekedni a tv 24hz-es anyagnál, hanem annak mondjuk 4*-esére, 96Hz-re. Nekem van egy régebbi d5500-as tv-m, 50hz-es, állóképnél látszik hogy jó képe van, de gyors oldalmozgásoknál már bajos, de én játékra vettem, arra több, mint tökéletes.

(#63043) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok! Ma fogok venni egy 40F6500! Van valami gáz ezzel a típussal esetleg? Olvasom a csatorna rendezésről, hogy gáz! Ezt hogy kell érteni? Bocsi, de ez lessz az első Samu TV-m! Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63044) Gicz válasza syler123 (#63042) üzenetére


Gicz
addikt

ha külső forrásból jön a 24p, akkor kadenciahelyes lesz akkor is ha 24, 48, 72, 96, 120 stb hz-en játsza le.

de ha bekapcsolod a mozgás javítót, akkor már fog közé képkockákat számolni, és az már nem a rendes, érintetlen 24p.

a 24p mozifilmeket amúgy is olyan zársebességgel lövik, hogy mosott lesz a kockán a mozgás, merevíts csak ki egyet amin fut valaki, látni fogod h tiszta mosott a képkocka, oda felesleges nagyobb mozgóképfelbontás.

filmet amúgy plazmán nézek, ott megvan az 1080 soros mozgóképfelbontás mogásjavítók nélkül is, és még a 24p-ről sem kell lemondanom

(#63045) Tutu7030 válasza Tamás34 (#63043) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nincs vele semmi gáz, ha nem a tv-n akarod csinálni.:)
ChanSort

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#63046) Tamás34 válasza Tutu7030 (#63045) üzenetére


Tamás34
senior tag

Bocsi, de mobilrolirok es sajna nem tudok angolul! Mit nem a TV-n?

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63047) Tutu7030 válasza Tamás34 (#63046) üzenetére


Tutu7030
veterán

A csatorna rendezést.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#63048) Tamás34 válasza Tutu7030 (#63047) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nem lehet a TV menüjében megvarialni a csatornakat ahogy nekem tetszene? Le kell tolteni ehez egy programot? Ez vicces! :)

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63049) superg


superg
senior tag

Mi is a baj a csatornarendezéssel?40F6500-am van 3 db is járt nálam pixelhiba miatt.Az első kettőnél: csatornát kijelölöd majd berakod egy másik helyre,de nem beszúrja oda hanem az ott levővel kicseréli,valóban nehézkes.
Ráadásul a multi kijelölés,csatornahordozás sem müködik.
De a harmadiknál nem így van teljesen oké a rendezés,olyan amilyennek lenni kell,kijelölsz 10 különböző csatornát és beszúrod az első helyre ott leszenk 1-10 helyeken.
Annyi a különbség a 3. tv-nél hogy bolti garival vettem 220v-nál és egy német területre szánt darabot kaptam

Még annyit hogy van kb 5 kedvencek lista ,úgyhogy nem olyan nagy probléma ez a Mo-i darabokon sem

[ Szerkesztve ]

(#63050) Tutu7030 válasza Tamás34 (#63048) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lehet, csak folyamatosan arról megy a problémázás, hogy nehézkes. Én ezzel a chansort programmal csinálom a rendezést (kényelmesebb és gyorsabb, mint a tv-n), ha végeztem, akkor elmentem külön referencia listaként is, így akkor is pár perc alatt vissza tudom állítani a megszokott listát, ha egy-két új adó miatt egy teljes újrakeresést csinálok (vagy esetleg ország régiót módosítok a tv-n, mert pl. a német régióra nem töltheted vissza a magyar régiós listát).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.