Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) vlevi válasza Lupus70 (#6600) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem viszont "bejött" a fényes, és hát azzal is szerencsém volt, hogy SQ panellel kaptam.

(#6602) Davebowman


Davebowman
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy a c650-hez csak az az usb-s samsung wifi adapter jó, vagy jó hozzá másmilyen is? Ugyanis ez ~10.000Ft.

Vargalex 1.1.7

(#6603) holinorby


holinorby
tag

Üdv!

Az tudja valaki esetleg, hogy egy t3p-s tv-n akarom elindítani a samygo féle telnetolny-t, látja is az usb-ről, viszont indítás után azt írja ki, hogy "nem ál rendelkezésre"!
Nem titkolt célom visszaállítani az fw-t 2008-asról 2004-esre

Tudna ebben valaki segíteni?

(#6604) nightshadow válasza Carlo009 (#6599) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony-k nem tudnak mkv-ét lejátszani, mindenképp külön mediaplayer kell.

(#6605) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehetne a legjobb képet kihozni LE40C650 esetén? T-home beltéri egység van scart-al, ez van. És a kép jelenleg olyan, hogy a csatorna nevét is nehéz elolvasni néha olyan maszat az egész.

(#6606) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy itthon 2 samsung lcd tv optikai rálátásban van egymással, és ha az egyiket kapcsolom a saját távirányítójával, akkor előfordul, hogy a másik tv-t is átkapcsolja. C650-ben láttam olyan menüpontot, hogy "vezetéknélküli távirányító", elvileg itt lehet engedélyezni az egyes távokat, de hiába kapcsolom ki/be, semmi változás. Hogy lehetne összepárosítani a tv-t a saját távjával, hogy csak arról működjön? :F

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

(#6607) Reddevil84


Reddevil84
tag

Nekem is Samu LE40C650 tv-m van! Nekem SQ2 panel van benne,sőt ugye nekem ez már a második 40C650 mert ugye az első 2 nap után feladta a harcot és kinyírta a firmware frisstítés! Ezt is SQ2 panellal kaptam! :C

Ha valakinek be van kapcsolva a tv-n a szoftverfrissítés és a tv automatán felajánlja,hogy a 3003 firmware-t felfrissítené 0888-ra az utasítsa el!Legalábbis nekem ez nyírta ki a tv-t!

(#6608) Lefty


Lefty
addikt

Na a csatlakozókkal babrálva már nézhető lett a kép. Viszont van egy gondom most, scart-al rádugtam a beltéri mellett a dvd lejátszót is a tv-re, viszont az nem jön be jól amikor a források között ugye kiválasztom a másik scart-ot. De hogyan lehet ráhangolni??

(#6609) zebra60 válasza Lefty (#6605) üzenetére


zebra60
csendes tag

Üdv!

Javaslom csatlakoztasd őket HDMI kábellel. Én így nézem/használom az invitv-s adást.

(#6610) zebra60 válasza Reddevil84 (#6607) üzenetére


zebra60
csendes tag

Ez a 2. készüléked rendben van?

Én a múlt héten kaptam meg aTV-met 40C650, megelégedéssel használom, SQ paneles.

A Samsung weblapon lévő frissétést sem ajánlott feltenni? Én még semmilyen frissítéssel nem kínáltam meg a Tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#6611) Lefty válasza zebra60 (#6609) üzenetére


Lefty
addikt

Ha lenne hdmi kimenet bármin is, se a beltérin, se a dvd lejátszón nincs.

(#6612) zebra60 válasza Lefty (#6611) üzenetére


zebra60
csendes tag

OK! Értem, gondolhattam volna.
Az én invtv-s beltérimen van, ebből reméltem, hogy a többi szolgáltató sem "spórolja" el ezt a csatlakozási lehetőséget

(#6613) Lefty


Lefty
addikt

de az a jó, hogy nem tudok finomhangolni, csak a forrásnál lehet váltogatni, hogy melyiken legyen. most rca-kal szórakozom de sehogysem jó a kép.

(#6614) eric.cartman válasza zebra60 (#6610) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Természetesen érdemes feltenni, hiszen javítják a benne rejlő hibákat.
Jelenleg a v3005.1 a legfrissebb. (jómagam csak USB-n szoktam frissíteni, az OTA-ban nem bízom...)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6615) Davebowman


Davebowman
senior tag

NA! Beálltam a 32C650 esel táborába. AA paneles és semmi bajom vele! Szép képe van. Oldalról kékes a háttér, de kit érdekel oldalról? Routerről kapcsiból felkúszott a netre, frissítette a telepitett app-okat. Az lehet, hogy ~300 Mb belső memóriája van? Most csinálom a DLNA szervert hozzá, majd lesz kérdésem tuti :C

Vargalex 1.1.7

(#6616) Lefty


Lefty
addikt

Nos, végül scart-okkal megoldottam mindent. Egy kérdésem maradt a C650 tulajok számára, felvenni TV adást usb-re lehet?

(#6617) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok.

Akármilyen beállítással használom a Motion Plus-t(40C650), az info szerint a tv 60Hz-en megy. Mi lehet ennek az oka?

(#6618) eric.cartman válasza Lefty (#6616) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A "Hotel Mode"-os trükkel ha aktiválod a PVR-t, akkor igen, lehet felvenni USB-re. (v3003.0 vagy v3005.1-es firmware kell hozzá)

JA!
Csak a saját beépített (digitális) tuneréről tud felvenni).

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6619) eric.cartman válasza Jassz (#6617) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Az "info" az aktuális bemeneti jel frekijét mutatja!
Ha az 60Hz és a Motion Plus be van kapcsolva (és nem vagy Game módban), akkor 120Hz a frissítési frekije a képnek amit a TV-n látsz.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6620) Jassz válasza eric.cartman (#6619) üzenetére


Jassz
tag

Köszönöm! :R

(#6621) Lefty válasza eric.cartman (#6618) üzenetére


Lefty
addikt

Honnan tudom, hogy gyárilag milyen szoftver van rajta? Illetve, hogyan lehet frissíteni a szoftvert, rádugjam a tv-t a netre? Meg kicsit tartok tőle, nem fog rosszat tenni a frissítés?

Megtaláltam: 2010/11/03_003003

[ Szerkesztve ]

(#6622) villamos válasza Lefty (#6621) üzenetére


villamos
őstag

Mivel beltérivel nézed a tévét, így nem a saját tunerjén keresztül megy át a jel, hanem a képernyő a scarton videojelet kap. Így a tévé voltaképpen egy monitorrá, illetve egy egyszerű kijelzővé van degradálva.
Csak úgy tudsz felvenni, ha a digitális adást a saját tunerjével veszi. A szabadon fogható adókat tetőantennával tudod nézni, és tudod rögzíteni a TV -vel mondjuk egy pendrive -ra.
Ezen kívül, ha a szolgáltató nem annyira szigorú, akkor egy kártya modul segítségével, és a szolgáltató kártyájával lehet fogni a kábeles adásokat, de a legtöbb szolgáltató párosítja a kártyát, és a beltérit. Ráadásul többféle kártya modul van, mindegyik szolgáltató másikat használ.
A pendrive -ot a készülék leformázza használat előtt, egy speciális fájlrendszerrel, melyet csak egyes linux oprendszerek képesek kezelni. A készülék által készített felvételeknek egy speciális fájlformátuma van, a kiterjesztése srf. Ezen kívül valamiféle DRM -hez hasonló metódust is használ, emiatt csak a azzal egyetlen egy készülékkel tudod lejátszani a felvételt, amelyikkel készítetted.
Még mindig akarsz felvenni a tévével? :))

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6623) aicon válasza gyugyo79 (#6592) üzenetére


aicon
senior tag

Ez tényleg jó sokat tud, most tesztelgetem, eddig a legjobbnak tűnik.
mkv High@L5.1 sikerült lejátszatni a tv-vel -c650 (gondolom átkódolja menet közben)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6624) eric.cartman válasza Lefty (#6621) üzenetére


eric.cartman
senior tag

USB-ről frissíts, a samsung honlapján a készülékedhez tartozó firm-el.

amúgy a 3003.0 elég jó :)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6625) Carlo009 válasza eric.cartman (#6619) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

Honnan tudom, hogy az éppen nézett tv műsor hány Hz-en látható? pl. 50Hz vagy 60Hz vagy 100 Hz? Ha az info gombot megnyomom, nekem ezeket a Hz-eket nem írja ki?

Melyik menüben van ez? c650-esem van.

Üdv!

(#6626) Dadan01


Dadan01
senior tag

A C650-es 2002es firmmel is tud pvrt (legalábbis ha jól láttam valami szeptemberi cucc). Viszont tapasztalat érdekelne:
mekkora a timeshift puffer
ha éppen vesz fel, analóg csatornát lehet-e nézni
felvétel alatt usb/dlna videózás működik-e?

thx

[ Szerkesztve ]

(#6627) eric.cartman válasza Carlo009 (#6625) üzenetére


eric.cartman
senior tag

szia,

szerintem külső forrásból érkező jelről beszéltünk pl. HDMI bemenetnél amit a jel érkezésekor ír ki a TV.

üdv.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6628) Neophyte11


Neophyte11
csendes tag

Hali!

Ma kicserélték a T-Home-os beltérimet HDMI-sre. Hát ha őszinte akarok lenni, nem sokat javult a minősége. Jobb lett, az tény. De a sport adások még így is szinte élvezhetetlenek. Most már tényleg nem tudom mit lehet vele csinálni. Itt mindenki csak dícséri, hogy ilyen szép, meg olyan éles. Azt viszont szinte senkitől nem hallom, hogy a TV adás nem a legjobb minőségű. Csak én használok egyedül műholdas T-Home-ot LCD-vel? Szerintetek mit lehet még csinálni? Most már komolyan gondolkozom rajta, hogy visszaküldjem. Szerencsére még benne vagyok a 8 napban.

(#6629) RRomeo


RRomeo
csendes tag

Sziasztok,

Ti hogy oldjátok meg a PC-ről a TV-re (C650) a kép, konkrétan a HD videó átvitelét? Az 1680x1050-es monitor a TV-vel HDMI-n keresztül van összekapcsolva, az megy be a HDMI1-DVI csatlakozóba. Az ATI 5770-es kártyával ha mind2 monitort használni szeretném akkor vagy duplikálok ami nem működik mert akkor a TV-n is leveszi a felbontást 1680-asra, vagy kiterjesztek ami esetében meg kiderült, hogy a TV-n a kép szélességben azt hiszem 1920-as már, de magasságban kisebb (taskbar eltűnik)... vagy kössem rá úgy hogy a TV legyen az egyedüli display aztán kész?

(#6630) eric.cartman válasza Dadan01 (#6626) üzenetére


eric.cartman
senior tag

legalább 3003 kell az aktiváláshoz.

timeshift-et lehet állítani manuálisan is (vagy automatikus)

felvélt közben egyáltalán nem lehet csatornát váltani csak kikapcsolni a TV-t és a felvétel folytatódik a beállított időpontig.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6631) vlevi válasza RRomeo (#6629) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kiterjesztett mód lesz az, csak nyomkodd egy kicsit a tévé távirányítóján a P.SIZE gombot. Ennek hatására be fog állni pixelre pontosan az 1920x1080. Vagy akármilyen felbontás, amit szeretnél.

(#6632) azozo válasza eric.cartman (#6630) üzenetére


azozo
senior tag

Kikapcsolt állapotban is vesz !? :)) :F

(#6633) Lefty válasza Neophyte11 (#6628) üzenetére


Lefty
addikt

Pont ugyanez a helyzet itt is, beltéri T-home-os cucc van, scart-al, tányérral a tetőn. Sajnos nem nagyváros lévén nincs kábel, stb. Ma lett egy 102 centis C650, és így voltam vele én is. De ha kellő távolságból nézed (esetemben megvan a 4 méter majdnem), illetve ha beállításokat optimalizáltad szerintem nem olyan gáz, bár kicsit szokni kell. Azért akadnak HD adások is, de az 1080p filmek azok amik kárpótolnak. Ez van, az SD nem nagyon fog impozáns élményt nyújtani, majd egy pár év múlva már hátha több lesz a hd adás.

(#6634) Lefty válasza villamos (#6622) üzenetére


Lefty
addikt

Magyarán csak akkor tudok a tv-ből adást felvenni usb-re, ha nem a beltériről jön a kép, hanem a tv a saját tunerjét használja? Szóval dugok antennát a tv-be, aztán amit befog azt tudja felvenni?

(#6635) Neophyte11 válasza Lefty (#6633) üzenetére


Neophyte11
csendes tag

Hát nagyon szokni kell. :D Egyébként ha megér neked annyit, akkor cseréltesd ki a beltérit HDMI-sre. Egy keveset javul. Akkor talán már 3 méterről is nézheted. :) Az a baj, hogy ha HD az adás, ha nem, a minősége akkor is gyenge. Csak azt nem értem, akkor mindenki másnak tökéletes? Vagy csak nem panaszkodnak, mint én. A másik ami zavar, a panel. AA-s. És tényleg elég zavaró oldalról a kékség.

(#6636) Lefty válasza Neophyte11 (#6635) üzenetére


Lefty
addikt

3db T-home beltéri van itthon, lehet ilyet, hogy az egyiket lecseréltetem? Ha igen, mennyibe kerül? Azért meg ha az adás HD akkor szerintem egyáltalán nem vészes, meg nyilván nem fél méterről kell nézni ezeket a tv-ket egyébként, mondjuk gondolom te is tartod a tisztes távot, csak úgy mondom :)
Ez, hogy a panel AA ez pontosan mit takar, ebben a panelos dologban még nem vagyok képben.

(#6637) eric.cartman válasza azozo (#6632) üzenetére


eric.cartman
senior tag

igen

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6638) eric.cartman válasza Lefty (#6634) üzenetére


eric.cartman
senior tag

igen, de digitális adást kell hogy fogjon (DTV)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6639) azozo válasza eric.cartman (#6637) üzenetére


azozo
senior tag

:DD

(#6640) Lefty válasza eric.cartman (#6638) üzenetére


Lefty
addikt

Értem, köszi! És ha netán ezt összehozom, akkor hogyan történik ez az usb felvételes mizéria? :B Mi a menete?

Mondjuk nem sok esélyt látok digitális adás találatára...

[ Szerkesztve ]

(#6641) dani1812 válasza Davebowman (#6615) üzenetére


dani1812
csendes tag

kb. 300 MB rémlik nekem is.
Na végre valaki, aki szemből nézi a TV-t :D Ez kb. olyan dolog, hogy moziban se szeret az ember sor szélén ülni, akkor otthon miért tenné :)

(#6642) boldikem


boldikem
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy c5000 SQ04 paneles led-em van amit már frissítettem erre:T-MSX5DEUC_2007.4, ezen a tv-n elképzelhető hogy valamelyik frissítéssel majd elérhető lesz a "PVR" ha aktiválom a szervízmenübe vagy ezen a panelen hardveresen is hiányzik? Ezt az aktiválós módszert már próbáltam de újraindításnál nem volt pvr a media p.-be. Vagy egy módosított frissítést amibe benne van ez a plusz funkció? Valaki hallott már erről?

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#6643) azozo válasza boldikem (#6642) üzenetére


azozo
senior tag

Off:

Hali Nekem is ugyan ez a konfig van Asus m2n-e sli amd 6000+ :)+ati 5670 video kari 2GB ram :) +vinyok ... :DD

Csak nekem 40C650 LCD .

[ Szerkesztve ]

(#6644) eric.cartman válasza boldikem (#6642) üzenetére


eric.cartman
senior tag

még a C6000 sem tudja ezt a PVR-t hardveresen.
Ledesben csak a C6500 és nagyobbak :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6645) eric.cartman válasza Lefty (#6640) üzenetére


eric.cartman
senior tag

olvass vissza, vagy használd a keresőt (többször is le lett írva már)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6646) vlevi válasza Lefty (#6634) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Magyarán csak akkor tudok a tv-ből adást felvenni usb-re, ha nem a beltériről jön a kép, hanem a tv a saját tunerjét használja?"
Asszem igen. Mert ez nem úgy vesz fel, mint a felvevős DVD, ami MPEG2-be konvertálva menti az anyagot. Itt a felvétel nem jelent mást, mint a digitális adás streamjét nyomja ki azonnal USB-n. Ebből adódik az is, hogy csak digitális adást lehet felvenni. SCART-on, HDMI-n jövő kép viszont nem ilyen, azt nem lehet. Mint ahogy analóg TV adást sem.

(#6647) boldikem válasza azozo (#6643) üzenetére


boldikem
csendes tag

Jó cucc :K , már meg van egy pár éve a tv kb. 1 hónapos, nincs vele semmi bajom digi kábelen kristálytiszta kép csak ez a pvr hiányzik belőle. :)

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#6648) Lefty


Lefty
addikt

Értve, köszi!

(#6649) boldikem válasza eric.cartman (#6644) üzenetére


boldikem
csendes tag

Akkor ezen nem is agyalok többet :( , köszi az infot!

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#6650) Yame


Yame
csendes tag

Sziasztok!

C530-as TV-m van, de sajnos nem tudok mkv fájlt lejátszani.

Az eddigi hozzászólások között egyik helyen azt olvastam, hogy mindent visz ez a típus, míg máshol, hogy nem...

Frissítettem a samsung oldaláról a 2010. dec. 16-i szoftverre, de semmi eredménye :F

Amennyiben tud valaki valamilyen megoldást az mkv fájlok lejátszására, kérem írjon!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.