Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Tippmix46 válasza Tutu7030 (#47000) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

PS2 játék konzolt hogyan tudnék rákötni D sorozatú tv-re?

(#47002) Flashget válasza gigimano (#46996) üzenetére


Flashget
félisten

Mutasd meg neki ezt az oldalt..és vakarja a fejét hogy hülyeséget beszélt.
[link]

Key Specs
• Compatible with LED: D6300 and above PDP: D6450 and above

Realme GT Master Edition

(#47003) bakancs446


bakancs446
csendes tag

A rohadt életbe...egy rakás külföldi fórumot találtam ahol mindenki szó szerint anyázik hogy nem megy a youtube alkalmazás bill.-el, mert nincs beleépítve, szarul írták meg, ez a vita 1 éve megy kb. és a youtube azóta nem lépett??!?!?!??!!! Hihetetlen nem??!??!?!!! Mikorra kapják már össze magukat!

(#47004) Tutu7030 válasza Tippmix46 (#47001) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha kevésbé rossz képet szeretnél, akkor RGB (teljes bekötésű scart) az ajánlott.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#47005) krx21 válasza bakancs446 (#47003) üzenetére


krx21
nagyúr

Sőt, még vasalni sem lehet vele! ;] Ha nettezni akarsz maradj a PC-nél! Ez a smart igazából csak bohóckodás... Nem TV-be való... Tényleg csak a böngésző ér valamit, az is csak végszükséglet esetnén, időjárás, moziprogram stb...

(#47006) vacs válasza bakancs446 (#46995) üzenetére


vacs
veterán

Belépsz a Smart-ba, de a youtube-ba nem !!
Középen felül van egy keresés rész, itt működik a bill.
Oda írd be amit akarsz, és youtube-ba is keresni fog.
A böngészőn kívül nem sok másik app támogtja a billt.
Illetve a kurzor nyilak működnek youtube-ba is.

(^)(>.<)(^)

(#47007) Mankó


Mankó
veterán

Ajánljatok nekem egy max 42"-os full hd-s, 100 hz-et és 24p-t tudó tv-t, max 150k-ig. 3d, smart nem kell!
Köszi

(#47008) nightshadow válasza Mankó (#47007) üzenetére


nightshadow
veterán

[link] A tavalyiak közül mindegyik valós 100Hz-es 3D-és is egyben.

(#47009) w333


w333
félisten

Samsung UE40EH6030

Valaki ezt elmagyarázza nekem, mi a különbség ... illetve mi a megoltás ?

Minden ok, hangerő : 20 :K

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : 2000
Duration : 1h 39mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 457 MiB (31%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 500 ms

Nagyon halk ... és kell neki az 50-60 hangerő :U

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : 2000
Duration : 1h 41mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mo : Lossy
Stream size : 326 MiB (22%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 500 ms

Kérlek segítsetek és a válaszokat előre is köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47010) Mankó válasza nightshadow (#47008) üzenetére


Mankó
veterán

S melyik modell az ajánlott? 3D nem érdekel, gondolom a 24p-t meg mindegyik tudja.

(#47011) nightshadow válasza Mankó (#47010) üzenetére


nightshadow
veterán

S melyik modell az ajánlott?

Ott van a link, a 40ES6100 az ajánlott ebben az árkategóriában.

3D nem érdekel.

Az előbb azt is írtam, hogy ha lemondasz a 3D-ről, akkor lemondasz a valós 100Hz-ről is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47012) Mankó válasza Mankó (#47007) üzenetére


Mankó
veterán

Optikai kimenet legyen és dts-t is tudjon! Játszani is lehessen rajta. Ennyit még kihagytam a feltételek közül.

(#47013) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Na nekem elegem lett és a létező összes fórumra megírtam a magamét a billentyűzet nem működése miatt, a samsungnak is írtam, elég volt!!!

There are many forums complaining that it does not go to Smart TV in the youtube application of the keyboard! When you will have to correct the error on the youtube!
But no matter what type of TV, read this forum because so many of the problems that your TV is not going to own a smart youtube under control change mes-app does not work on the keyboard! The smart-go destinations, not only in the youtube applicatio! It would be nice if either the Samsung or the Youtube fix the error!

(#47014) nightshadow válasza bakancs446 (#47013) üzenetére


nightshadow
veterán

a samsungnak is írtam, elég volt

Komolyan érdekelne, hogy ettől mit vársz? Visszahívja szerinted a Samsung a tévéit?

[ Szerkesztve ]

(#47015) bakancs446 válasza nightshadow (#47014) üzenetére


bakancs446
csendes tag

Nem! Hanem hogy a youtube-val óhajtsák felvenni a kapcsolatot és csinálják meg!

(#47016) Jovanny2 válasza bakancs446 (#47015) üzenetére


Jovanny2
őstag

Te nem semmi egy muksó vagy, szerinted nem tesznek magasról a rossz angolsággal firkált leveledre (a translate egy sz@r :DDD)? Szerinted nem direkt hagytak ennyi fort a saját 15k-s billentyűzetüknek a 2000 forintossal szemben? Azt ki venné véleményed szerint, ha nem így lenne? Nem fogják a "youtube-val" felvenni a kapcsolatot, és nem óhajtják ezt megoldani, mert direkt van így. Azért annyira ne fájjon emiatt a fejed. :U

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#47017) bakancs446 válasza Jovanny2 (#47016) üzenetére


bakancs446
csendes tag

Hát még mindíg nem érted??? NEM a bill.-el vana hiba, mert a gyári saját Samsung bill.-ével se megy, maga a youtuba app nem kezeli a bill.-eket!! A sajás samsung bill.-ével sem megy.jajj..

(#47018) drmotto válasza drmotto (#46969) üzenetére


drmotto
őstag

Az idézettre esetleg valaki?

(#47019) nightshadow válasza drmotto (#47018) üzenetére


nightshadow
veterán

EH5300 tévéhez beszerezhető BT adapter?

Ilyen gyári tartozék biztos, hogy nincsen, s nem is olvastam ilyen megoldásról.

[ Szerkesztve ]

(#47020) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Még egy utolsó kérdést engedjetek meg ne haragudjatok, mondjátok meg nekem hogy a tévére hogy az istenbe kötök rá egy egeret billt és a wifit is ha 2 usb van összesen oldalt??! Idióta Samsung, a wifi stick az egyik, a másik a bill. és az egeret hova afrancba dugom??Agyatlan samsung! USB hubot (elosztót) ha veszek hozzá megy majd azzal ez a sok minden?! :Y

(#47021) Flashget válasza Mankó (#47007) üzenetére


Flashget
félisten

és 24p-t tudó tv-t

de itt mire gondolsz? a tv beépített média lejátszója viszi vagy sem? nem viszi..külső lejátszó kell hozzá (PC,médialejátszó,asztali BD lejátszó)

Realme GT Master Edition

(#47022) Flashget válasza bakancs446 (#47020) üzenetére


Flashget
félisten

a tévére hogy az istenbe kötök rá egy egeret billt és a wifit is ha 2 usb van összesen oldalt??! Idióta Samsung, a wifi stick az egyik, a másik a bill. és az egeret hova afrancba dugom??Agyatlan samsung!

jelen esetben azt hiszem nem a samsung az idióta.....

Realme GT Master Edition

(#47023) bakancs446 válasza Flashget (#47022) üzenetére


bakancs446
csendes tag

De a samsung az idióta, mert 2 usb port semmire nem elég, egyik a wifi, a másik ha mondjuk rádiós lenne az egér és bill. is, akkor is ha egy pendrive-ot akarok bedugni hogy a filmet ami rajta van megnézzem, NEm tudom bedugni már a tévébe!!!!! Tehát, USB HUB megoldaná a problémát?

(#47024) Mankó válasza Flashget (#47021) üzenetére


Mankó
veterán

A beépített semmiképp nem tudja, külön média palyer lesz egy WD TV Live Streaming személyében. Maga a tv tudja a 24p-t, a 100 hz-et, full hd-t, dts-t, s lehessen játszani rajta. Na ilyen modellt ajánljatok nekem nagyon max . 160-ig max 42-es méretben!

(#47025) krx21


krx21
nagyúr

Ezt a TV-t vizsgálta már valaki? 55F6650 CMR600Hz és Micro Dimming is van...
Egész jó kompromisszum lehet, ha túl drága az F7000...

(#47026) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Kérlek szépen segítsetek ha valakinek már van tapasztalata ez ügyben, egy olcsóbb usb hub-ot ha veszek a tévéhez, és rákötöm az eszközöket működni fognak? Mert a 2 usb nagyon kevés..! :O

(#47027) Krike válasza bakancs446 (#47023) üzenetére


Krike
aktív tag

Mi konkrétan ma vettünk egy ilyen tv-t, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Lan kábelen szépen megy, Wi-Fi-re levből nem kötök hálózati eszközt, majd egy Wi-Fi-s bill, egér kombót kipróbálok hozzá, ott egy port lekezeli az egészet :) HDD-m alsőre működött rajta, pedig Aldiban vásárolt 750 GB-os Toshi. Egy szavam nem lehet, filmeket meg rátolom a számítógépemről ha muszáj, gyönyörűen viszi a hálózati gépekről mindet. Tehát minek a mobil adathordozó, ott a pc a hálón, vagy egy SAN, és Full HD-nak a 10Mbit simán elég már.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#47028) Krike válasza bakancs446 (#47026) üzenetére


Krike
aktív tag

Ha véletlen veszel is, csak aktív HUB-ot, hogy ne a TV tápot gyilkold, de szerintem nem ez a megoldás, hanem az előző levelemben foglalt.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#47029) bakancs446 válasza Krike (#47028) üzenetére


bakancs446
csendes tag

Sajnos a wifi sticket már megvettük, és tökéletesen megy innen a szobámból a nagyszobába a wifi a tévére, nincs ezzel gond, a gond ott van, hogy marad 1 usb port, és ha rádiós egér bill.t is vennék, akkor ez lefoglalná ugye a másodikat is, és ha filmet akarnék nézni mondjuk nem dvd-ről hanem pendrive-ról, akkor kikéne húznom valamit......grrrr....aktiv usb hubot kéne venni ja..csak az nagyon drága... :(((

(#47030) nightshadow válasza bakancs446 (#47029) üzenetére


nightshadow
veterán

Esetleg touchpad billentyűzet nem megoldás?

[ Módosította: mukibuci ]

(#47031) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

No hát meg lett véve az F6500-as 46"-os méretben. Mellétettem a 40-es D6500-nak, és szegény D eltörpül mellette. A távirányító viszi mind2tőt, alig bírtam kontrollálni a kattintgatásokat :D

Ami elsőre szembetűnik: Az F nem tükröz, digitális tv adásnál simán pariban van a D-vel, fényesség és képtisztaság tekintetében is. A D-t alap beállításon, Film-en használtam, és teljesen elégedett voltam vele. Az F egyelőre Kiemelten megy, 1-2 értéket visszábbvettem. Avi lejátszásnál a D veri az F-et, mégpedig a méretéből adódóan. Ugyanakkora felbontásra kisebb képen élesebbnek tűnik, és a képe is természetesebbnek tűnik, az F homályosabb, színtelenebbnek látszik. De majd játszom a csúszkákkal. Blu-ray-t csak holnap fogok rajta nézni, de a HD tv adásból kiindulva oltári jó lesz szerintem :)

Az új smart-al még csak ismerkedem, a csatorna-rendezést sem kezdtem el, de szerintem egyszerűbb lesz, mint a D-nél.

Elsőre ennyi, bocsi akit nem érdekelt, de legalább ketten kértek első benyomást. Szép estét!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47032) bakancs446 válasza nightshadow (#47030) üzenetére


bakancs446
csendes tag

húúú nagyon kösz...ez hatalmas ötlet.....köszönöm....megdumáljuk itthon mert kicsit drágák ezek, de megérné...amúgy megnéztem egy ilyen usb port kb., 500 miliampert szolgál ki, na már most a billenytűzet hátoldalán 50 miliamper van írva, az egér nem tudom mennyi miliampert fogyasztana még, de szerintem egy usb hub-ból ha nem aktívat veszek és csak elosztja az usb portokat a tévéből, akkor sincs leterhelve az 500 miliamper 2 eszköznél, ugye?

(#47033) krx21 válasza Tsebacsi (#47031) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi...
De azonos beállításokkal hasonlítsd össze, mert a film és a kiemelt között hatalmas különbség van...
Nem is értem mért a kiemelten nézed...

(#47034) nightshadow válasza bakancs446 (#47029) üzenetére


nightshadow
veterán

szerintem egy usb hub-ból ha nem aktívat veszek és csak elosztja az usb portokat a tévéből, akkor sincs leterhelve az 500 miliamper 2 eszköznél, ugye?

Hát ezt nem tudom, szerintem csak a gyakorlatban derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#47035) Tsebacsi válasza krx21 (#47033) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyanazon beállításokon néztem először. Tv adásnál nincs nagy difi, mind2 tv fantasztikus. Avi lejátszásnál szerez előnyt a D mint írtam a kisebb mérete és az ultra clear panel miatt, ami szerintem egy Bluray filmnél el fog tűnni a FullHD felbontásból kifolyólg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47036) krx21 válasza Tsebacsi (#47035) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen, sajnos a méretbeli különbség nagyon megnehezíti az összehasonlítást...

(#47037) Krike válasza bakancs446 (#47032) üzenetére


Krike
aktív tag

Aktív USB HUB-ok: [link]
Szerintem nem drágák.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#47038) Tsebacsi válasza krx21 (#47036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én azt mondom, akinek D6500 van most, és azon vacilál, vegyen-e helyette F6500-at, azt mondanám, nem éri meg, a kép nagyságrendileg ugyanolyan szép mindkettőn. Az F tudásban jobb, bár idegesít, hogy a gombnyomásoknál lejátszik kattanó hangot, valahol tuti ki lehet kapcsolni, kifogom :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47039) Tegla80 válasza Tsebacsi (#47038) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
nálam:"menü, rendszer , általános ,hangvisszajelzés , ki"
(gondolom nálad is valami hasonló lehet,bár annak nem ismerem a menüszerkezetét.)

USB téma:
1A es usb kimeneten a nem aktív hub, ezen "Y" kábelen egy 2.5" os hdd és a maradék 2őn egér és bill.
ez így műxik nálam. és még van 1 üres gyári usb kimenet ugyi a tv-n pl penre :DD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#47040) Tsebacsi válasza Tegla80 (#47039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Közben nekem is meglett, de köszönöm a segítséget :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47041) w333


w333
félisten

Erre valaki : Link :F , vagy frissítsem a 1014 -re ? (jelenleg 1012) :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47042) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!
46ES6100 valós 100Hz-éhez képest a 46ES6540 valós 200Hz-e + a benne levő micro dimming látványos különbség? Illetve megér ez átlagban +30.000 Ft-ot? Vagy van esetleg vmi érdemi különbség még a két TV között?
Köszönöm!

(#47043) BBéci válasza Sparrow88 (#47042) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem megér a tudásbeli különbség 30000 forintot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47044) crue válasza w333 (#47009) üzenetére


crue
őstag

A második egyszerűen szarul van megcsinálva és sajnos sok ilyen van.

(#47045) bakancs446 válasza Tegla80 (#47039) üzenetére


bakancs446
csendes tag

500 miliamper az usb kimenete, nem 1 amper, a tévé oldalán az usb-nél is ez van írva, 500 miliamper, de mindegy is, mit értesz az alatt, hogy y kábel...a lényeget írd inkább, hogy akkor magyarul ha jól értem van egy nem aktív usb hubod és ezen kiszolgálsz mégis több eszközt és tök jól megy?

[ Szerkesztve ]

(#47046) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Az F6500 ugye támogatja a DLNA-t (Allshare vagy mifene a samsung neve) és lehetne valós időben tükrözni a telefon vagy a tablet képét. Az LG telefonomon ez miracast néven fut, de sajnos annak ellenére, hogy a 2 készülék megtalálja egymást, nem ment át kép, csak a töltés szó "villogott" a kép sarkában. A normál képátvitel működött (a korábbi HTC-n is ment wifin keresztül).

Elképzelhető, hogy a tv nem támogat egyelőre mást, csak a samsung eszközöket?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47047) Tegla80 válasza bakancs446 (#47045) üzenetére


Tegla80
addikt

röviden a kérdésedre:igen megy,de 1A es usb-ről

mert: nekem a 2ből van egy ami 1A, direkt külső vinyónak. ;]
ezen van a nem aktív usb hub,amin "Y kábel"-el megy a a HDD,meg a másik2őn a bill és egér. Plusz van még a gyári 500mA es a tv-n,ami hosszabbítón állt pent kap.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#47048) FireFoxer


FireFoxer
tag

Sziasztok!

Van lehetőség all-share vagy egyéb programmal megosztani tablet/telefon kameráját TV-n ?

bakfitty...

(#47049) Tsebacsi válasza FireFoxer (#47048) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Samsung telefonnal állítólag igen, LG Optimus G-vel nem megy :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47050) FireFoxer válasza Tsebacsi (#47049) üzenetére


FireFoxer
tag

Nem igazán találok róla semmi infót, több programban is csak a szokásos képek/videók/hangok dolog osztható meg. Hol lehet erről megtudni valamit ? :D Bár én tablettel próbálkozom, viszont ha már van egy alap , az is segít.

bakfitty...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.