Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Yame


Yame
csendes tag

Ja és még valami!!!

Miután felraktam az új frissítést már az avi-t sem játszik... Valami fantasztikus :o :o

Kérlek segítsetek!

(#6652) nicu71 válasza Neophyte11 (#6635) üzenetére


nicu71
addikt

nos a t-home-s sd csatik képe általában tényleg gyalázatos,de a többi szolgáltatónál sem jobb.Én minden kiprobáltam,igaz nem az ő szutyok beltérijükkel,hanem az én műholdvevőmmel,/azbox premium hd/.Viszont a hd-nek tökéletesnek kéne lennie,nem hiszem el hogy azt el lehet rontani :U A history HD,Natgeo HD...ezeknek gyönyörűnek kellene lennie!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#6653) anor1977 válasza Yame (#6651) üzenetére


anor1977
csendes tag

Két samsung tvm is van az egyik 32"c550 semmi ördöngösség torrent ,mkv fájl letölt, pediaplayer és mindegyiket viszi ami nem x264! Ha nem viszi biztos valami baj van a tv-del!

(#6654) BBéci válasza eric.cartman (#6619) üzenetére


BBéci
titán

Honnan vetted a 120 hertzet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6655) eric.cartman válasza BBéci (#6654) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ugyan, csak következtetés, de ha 60Hz-es bemenő jelet kap a masina pl. HDMI forrásból, és működik a Motion Plus (tehát minden képkocka közé illeszti a számítottat, tehát duplázza őket, akkor az szerintem 120Hz). /60Hz-es jelből sokkal nehezebb lenne 100Hz-et csinálnia, mint 120Hz-et/
A US siteokon szerintem azért van 120Hz-esnek specifikálva a C650, mert odaát sokkal többször fut bele a TV 30fps/60Hz-es jelbe, ami ugye túlnyomóan nálunk 25fps/50Hz.
Úgy gondolom mivel a számítógép alap 60Hz-es képe ugyanaz minden kontinensen, így a miénk ezen jellel pontosan ugyanúgy viselkedik mint a US modellek.

(Nyilván valóan nem a hálózati feszültség 50Hz vs. 60Hz miatt van ez a különbség ez tuti - hiszen a TV minden egyes része belül egyenfeszültséggel működik - nyilván a tápegység után)

Ha nagyon messze járok az igazságtól, kérlek világosíts fel :R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6656) eric.cartman válasza BBéci (#6654) üzenetére


eric.cartman
senior tag

persze értem, hogy a frissítés frekvencia és a képkockák száma között nem feltétlenül van egész számú többszörös, tehát lehetséges mondjuk 30fps@100Hz, de szerintem akkor a legszebb a kép ha ezek azonos fázisban vannak, tehát mondjuk 25fps@50Hz vagy 30fps@60Hz

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6657) aicon válasza anor1977 (#6653) üzenetére


aicon
senior tag

Nekem a c650-es lejátszotta az x264-t a Wild Media Serverrel.
Dobtam egy hátast az tuti, mert csak próbálgattam.
Gondolom menet közben átkódolja...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6658) twon


twon
tag

Az X264-ből nekem valamit lejátszik valamit nem! (ue c6000)

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6659) eric.cartman válasza aicon (#6657) üzenetére


eric.cartman
senior tag

milyen erős a pc-d?
milyen felbontású és méretű file volt?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6660) digo00


digo00
tag

Sziasztok!
Erre valaki (#6564) ?

(#6661) eric.cartman válasza digo00 (#6564) üzenetére


eric.cartman
senior tag

csak routeren keresztül fog menni

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6662) Davebowman


Davebowman
senior tag

A 3003.0 miben jobb az elődjénél? Lehet tudni?

Vargalex 1.1.7

(#6663) digo00 válasza eric.cartman (#6661) üzenetére


digo00
tag

Köszi!Éa szt véletlenül nem tudod hogyha a PC-rá van kötve akkor miért halványabb a kép mint a monitoron?Játékoknál elég zavaró így!

(#6664) Anonymus23 válasza Neophyte11 (#6628) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem teljesen értem mi a gondod magával a TV-vel, amikor arról van szó, hogy gyakorlatilag szar az adás minősége. Azt azért ne várd el egy TV-től, hogy a tized akkorra felbontásból a TV felskálázza neked a hiányzó képpontokat, illetve kitalálja, hogy mi is lehet ott.
Lehet a CIA-nek van ilyen videóelemző szuperszámítógépe, de egy TV az nem ilyen, gyakorlatilag egyetlen TV sem ilyen.
Nekünk DigiTV van, ami hírhedten a leggyengébb bitrátával sugároz műholdon, de megfelelő távolságból (és ezen van a hangsúly) teljesen korrekt a képe.

Gyakorlatilag megértem a vacak érzést ami benned van, én is így jártam régebben, 4 éve volt egy noname plazma 107 centis TV-m (800x480), akkor én is majdnem besírtam rajta, amikor megláttam, hogy az üzlet HD demója után, milyen förmedvény volt a digi szellemképes, felhős és után húzásos adása. Az volt a szerencsém, hogy 3 napon belül legalább 5-6 pixelhiba jelent meg rajta, és ez volt az utolsó darab, választhattam volna másikat, de inkább visszaadták a pénzt. :D
De amikor pár hete megvettem a TV-t, akkor ezt a részét tudtam, mivel a monitor is egy Monitor/TV kombó (P2770HD) és erre is rá van kötve a digi, és megfelelő távolságról nézve teljesen korrekt a kép, persze a focimeccseknél még mindig pacák rohangálnak, de remélem, hoyg előbb-utóbb lesz műholdon is HD-s digi.

Én azt tudnám javasolni, hogy messzebbről nézd a TV-t, mert távolabbról homogénabb lesz a képe, vagy nézz rajta HD filmet, ezek azért erre vannak kitalálva, és barátkozz meg azzal, hogy ma Magyarországon nincs normális TV sugárzás, csak elenyésző a HD adások mértéke. Ha van digitális földi antennád, akkor ha valamikor HD-ban sugároz az M1, akkor nézd meg, tök mindegy, hogy mi az a sportműsor, le fog esni az állad. Amikor megjött a monitorom, épp az úszó VB volt HD-ban az M1-en, leesett az állam, amikor csobbantak a magasugró csajok, gyönyörű volt a kép HD-ban :R

;) - The Power of the Light Side

(#6665) eric.cartman válasza Davebowman (#6662) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ha visszaolvasol megtalálod a change logot

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6666) eric.cartman válasza digo00 (#6663) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Miről beszélünk D-SUB vagy HDMI bemenet?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6667) twon válasza aicon (#6657) üzenetére


twon
tag

Nekem nem viszi azt az x264-es filmet a wild server sem amit a samsungos PC share manager sem!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6668) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

C650 PVR infó:

nem csak az EPG-vel lehet időzíteni a felvételt, hanem:

Menü -> Antenna -> Csatornakezelő -> Eszközök (TOOLS gomb) -> Időzített felvétel

Így mint egy "hagyományos" videomagnót lehet programozni akármilyen időpontra :C

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6669) gyugyo79 válasza Neophyte11 (#6628) üzenetére


gyugyo79
addikt

Semmit nem tudsz tenni.Ez leginkább nem a T-home vagy a TV-d hibája hanem magáé a sport adóé.Nekem igaz UPC sat van saját beltérivel de magyar csatornáról nem nézek sporot( UPC-nél 2 élvezhető van az a ESPN AMERICA HD és a NOVA Sport HD... Ha látnál egyszer egy sky -t stb. akkor mindjárt rájönnél, hogy a TV-vel semmi baj nincs és még a külföldi SD-k is tökéletesek mert azok 720*576-ban 2-3 szor akkora bitrateval adják mint a magyarok.Az egyetlen normális magyar sport adó az a DIGI sport HD (Ezért van Kábel előfizetésem is) meg a Hello HD -nél a 2 ESP HD (ha ezek magyarnak nevezhetők egyáltalán) DE még néha ők is adnak olyan SD-ről felkonvertált HD-t hogy a távoli kamera nézetnél csak pacák a játékosok a képernyőn (szerencsére ritkán)...
Ha a forrás rossz azzal se a beltéri se a tv nem fog tudni mit kezdeni.

(#6670) gyugyo79 válasza twon (#6667) üzenetére


gyugyo79
addikt

A WMS-ben 2 lehetőség van egyik, hogy módosítás nélkül küldi mint ahogy a samsungos PC share manager is. Ilyenkor ugyan úgy csak külső felirat használható és az első hangsáv. Viszont ha a géped bírja és beállítod jól akkor ugyan azt a filmet el lehet a Transcoding -ból is indítani ahonnan választható a felirat a hangsáv stb ...
Ha bemész a transcoding mappába akkor látod mennyi lehetőség van.Neked kell kitapasztalni mik azok a beállítások amiket a géped még elbír és a kép is élvezhető.

(#6671) aicon válasza twon (#6667) üzenetére


aicon
senior tag

A fórumukon találsz beállítási segédletet, én is szórakoztam vele egy darabig amíg összejött.
Ne kérdezd milyen beállításokkal, mert én is kezdő vagyok ezzel a progival, csak tapogatózok.
Egyébként nem veszi nagyon igénybe a gépemet, (sima dual proci) nem egy erőgép.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6672) aicon válasza eric.cartman (#6659) üzenetére


aicon
senior tag

közepes dual core gép, mint írtam nem egy erőgép
felbontás 1080, méret ~12Gb

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6673) Neophyte11


Neophyte11
csendes tag

Köszi a válaszokat nicu71, Anonymus23 és gyugyo79! Most egy kicsit megnyugodtam. Na jó, nem, csak el kell fogadnom, hogy ez van. :) Azért köszi mégegyszer!

(#6674) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Szeretnek venni majd egy 32"-as Samsung C650-et, mert ugylatom elegge a legjobb vetel manapsag es eleg sok uj dologot is tamogat. De lenne par kerdesem.

- Ezzel lehet "fogni" a koaxon jovo digitalis csatornakat amit a Digi ingyen ad az analog mellett?
- A beepitett media lejatszoja siman viszi az ismertebb fajl tipusokat? (jpeg, mkv, avi, mp3 stb..)
- Szamitogep monitorkent is hogyan funkcionalna, jatek teren is? Hasznalhato lenne?
- Ezzel a set top box-al gond nelkul mukodne?!

Koszi elore is a segitseget.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6675) eric.cartman válasza janos1988 (#6674) üzenetére


eric.cartman
senior tag

igen,
igen,
igen (game módban ajánlott)
igen (HDMI-n ajánlott - de DVB-T/C hez jobb ha a TV saját tunerjét használod ha megoldható)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6676) RexpecT


RexpecT
addikt

Mennyire használható egy Samsung - LE-32C530 -as TV monitorként?
Az 50Hz miatt érdekelne.

(#6677) Def26


Def26
félisten

Az mitől lehet, hogy a TV -m (le40c550) nem látja a számítógépen megosztott avi fájlokat? mkv -val nincs ilyen gond.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6678) eric.cartman válasza Def26 (#6677) üzenetére


eric.cartman
senior tag

PC Share Mgr-el van megosztva?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6679) Def26 válasza eric.cartman (#6678) üzenetére


Def26
félisten

Igen.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6680) BBéci válasza eric.cartman (#6655) üzenetére


BBéci
titán

Messze jársz az igazságtól, egy 100 hertzes tévé soha a büdös életben nem fog 120-on menni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6681) BBéci válasza Anonymus23 (#6664) üzenetére


BBéci
titán

"csobbantak a magasugró csajok"
Érdekes lehetett. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6682) Zotmund


Zotmund
csendes tag

Sziasztok!

Egy LE32C550-es LCD tv-ém van. Elérhető-e (és hol) egy olyan firmware, amivel meg tudom nyitni az mkv kiterjesztésű full hd filmeket? Mert, amit a hivatalos honlapon találtam, azzal nem működik.
A segítséget előre is köszönöm.

(#6683) theartofdota


theartofdota
tag

hali 82~+- cm nagyságú lcd tévét szeretnék venni melyiket ajánlanátok ár 130 k-ig segítsetek plz melyik legyen?

(#6684) dono18


dono18
csendes tag

sziasztok!

Nekem van egy SAMSUNG C5000 (UE40C5000QWXXH) tv-m és ebbe a tv-be van mediaplayer...és én azt szeretném elérni,hogy 5.1be tudjam nézni a filmeket (.mkv) külsö vinyoról! és a házimozim ösze van kötve a tévével az adások (rtl tv2 stb.) szolnak 5.1-be tehát a házimoziról! de ahogy mediaplayerre váltok nem szolnak csak a tv hangszoroin! következő modon köttötem ösze a házimozin van audio bemenet(piros fehér) a tv-n is csak audio bement van tehát azt csináltam,hogy scarthoz csatlakoztattam átalakitot és azon van audio kimenet öszedugtam és az adások szolnak de a mediaplayer nem!! Segítsetek!!!

üdv: dono

(#6685) Gaben1987 válasza dono18 (#6684) üzenetére


Gaben1987
tag

Media playeren csak akkor lesz 5.1, ha optikai kábellel kötöd össze a tv-t és az erősítőt. Milyen erősítőd van?

(#6686) dono18 válasza Gaben1987 (#6685) üzenetére


dono18
csendes tag

nincs erősitöm csak házimozim azon meg nincsen optikai bemenet

ha veszek olyan házimozit amin van optikai bement akko tom 5.1-en nézni a filmeket mediplayeren?! ja és ez a media player a tv-be van benne tehát külsö vinyóra rárakom a filmet és akko lejátsza... de A tv adás miért jön 5.1 en csak a medi player nem...

Ilyet Samsung Ht-C453 szeretnék venni vagy hasnlót akkor ezzel igy menni fog ha optikaival kötöm össze?!

[ Szerkesztve ]

(#6687) Anonymus23 válasza BBéci (#6681) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, utólag vettem én is észre, hogy toronyugrók helyett magasugrókat írtam, és hát én is elképzeltem a helyzetet, az is érdekes volt, csak kicsit poénosabb :D

;) - The Power of the Light Side

(#6688) Gaben1987 válasza dono18 (#6686) üzenetére


Gaben1987
tag

Kb 99.9%, hogy a tv adás nem valós 5.1, mivel csak optikain keresztül tudja "kitolni"
Én is vettem egy optikai bemenetes házimozit hozzá. Csak az fog 5.1 szólni, amit az usb-n keresztül játszol. Az adathordozó lehet bármi(pendrive, külső HDD)
Tv adások közül nekem a National Geographic HD szól DD5.1be. A többi sima stereo.
A Samsung Ht-C453 jó lesz hozzá.

(#6689) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

A szuper csapat bámulása közben észrevettem egy érdekes dolgot: közeli képeknél, elmosódott, hullámzott az emberek feje. mi okozhatja ezt az idegesítő dolgot ?

Samsung c4000-es sorozat 32" Led háttérvilágítás, és a film forrása a tv oldalába biggyesztett pendrive (720p mkv)

A dinamikus kontraszt miatt lehet? vagy csak simán szar a belső médialejátszó ?

Előre is köszönöm a választ, és békés boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#6690) daniel2121 válasza ronson88 (#6590) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ronson nekem is van egy dvico tvix médialejátszóm. Az volna a kérdésem hogy hálózatba hogy kell kötni hogy routeren keresztül több tv-én is nézni tudjam? Nem wifin akarom hanem bekábelezném. Nem tudom érhető voltam-e?
Laikusan úgy gondolnám hogy a tvix-et és a tvket összekötöm a routerral meg plusz némi állítgatás.

(#6691) kutyman válasza Zotmund (#6682) üzenetére


kutyman
aktív tag

A c550 alapból lejátssza az mkv file-okat, de csak 4.1 szintig.

[ Szerkesztve ]

(#6692) Davebowman


Davebowman
senior tag

Kis figyelmet kérek! A 100Hz a legfontosabb az LE32C650-es tévénél. Bakjál a panelmizériára! Bakjál a sok firmware mütyizésre. VEDD MEG ÉS HASZNÁLD!!!! Kinyalja a segged is ez a tévé és a családod is örülni fog ennyi. Ha meg rohadt gazdag vagy és nagyobb, drágább kell akkor nem fogsz TV-t találni ami neked megfelel jelenleg, mert mindbe van hiba :N

1 napja látok 100Hz-ben filmet....ugyaz az a film amit már 100szor láttam (I, Robot) aszittem más felvétel, vagy más kamerával vették fel. Hihetetlen! Gyerekek nem térek napirendre. Aszonták sokakat zavarja és inkább kikapcsolja....deminek amikor bepisálok a képminőségétől. "AA panel meg felejtős..." aki ezt mondja az idióta! Olyan ez mint az Ászpóker, visz mindent. Csak a terás winyóm lesz kevéske mostantól :)

Na szép karácsonyt mindenkinek!

Vargalex 1.1.7

(#6693) Davebowman


Davebowman
senior tag

Utóirat: Nagyon köszönöm a Prohardware-nek és a forumozóknak a segítséget, nagy jót tettek vele nekem és hálás vagyok a sok válaszért és információért amit itt kaptam.

KÖSZÖNÖM!

Vargalex 1.1.7

(#6694) digo00 válasza eric.cartman (#6666) üzenetére


digo00
tag

Szia!Természetessen DVI-HDMI

(#6695) dono18 válasza Gaben1987 (#6688) üzenetére


dono18
csendes tag

értem köszönöm szépen!

csak az volt fura h a msotani állapotba megse nyikkan!
de akko optikaival menni fog köszönöm még egyszer és boldog karácsonyt mindenkinek!

(#6696) sziloo


sziloo
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném a tanácsotokat:

Van egy linuxos nasom amin futtatok egy ushare nevű DLNA szervert. A TV-m - 40c650 - látja az eszközt, tallózni is tudja a tartalmát, de a videók (avi, mkv...), illetve mp3-k lejátszásakor azt írja, hogy nem támogatott fájl formátum. Utánaolvasva az találtam, hoy a Samsung legjobban a saját PC Share Manager programjával szeret együttműködni.
Kérdések:

1: Tudja, e valaki, hogy miért van ez így?
2: Lehet e orvosolni ezt a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget:

Sz.

(#6697) AlBundy1000


AlBundy1000
csendes tag

Sziasztok.

Karácsonyra én is megleptem magam és a kiscsaládom egy LE32C530-al.
A TV szuper, nem is ezért írok.
Átolvastam szinte az egész fórumot, de erre a "problémára", vagy inkább hiányosságra nem találtam semmiféle választ.
Tehát.
A Média Player által megjelenített feliratoknál nem jól jelennek meg a hosszú magánhangzók (ő,ű,á, stb). Hiába próbáltam ki az összes betűtípust (Kelet, Nyugat-Európai, stb).
Tudtok-e erre esetleg valamilyen orvosságot, vagy ezt is le kell nyelni ?
Esetleg várni, hogy majd újabb FW javítja ?

(#6698) Bossboy


Bossboy
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem: Van egy samsung 40c650 tv-m és azt veszem észre rajta hogy a kép mintha el lenne húzva, vagy elmosódva egy kicsit. Ezen hogy lehet javítani? Egy új firmware segítene és ha igen akkor melyik lenne a legjobb szerintetek?
Kérlek segítsetek

(#6699) gyugyo79 válasza sziloo (#6696) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az Ushare nem jó Samsung TV-hez . Használj minidlna -t.Az jobb mint a samsung sajátja mert ha az inotify -t bekapcsolod akkor magától frissíti az adatbázist ha egy új fájlt másolsz a figyelésre kijelölt könyvtárak valamelyikébe.

(#6700) gyugyo79 válasza dono18 (#6695) üzenetére


gyugyo79
addikt

Dolby Surround/Pro Logic addig is használható.A scart 2 -ön kijön a stereo hang bármelyik bemeneti forrást, saját tunert vagy media playert használod. Amíg nem lesz opticai bemenetes erősítőd addig is megéri használni mert a TV saját hangszóróinál bármi jobb.
Hülyén van megfogalmazva de a hangbeállításoknál a SPDIF audiuformátum : PCM -et válassz (ha a film alatt 5.1 ac3 hang van akkor alapból az optican adja ki de ha ezt átállítod kijön a hang a scart 2 -ön).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.