Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) nightshadow válasza Tegla80 (#44999) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem nem ahhoz van, mert annak hagyományos csatlakozói vannak:

Input Signal:
Component
Audio L/R

Output Signal:
Component
Audio L/R

(#45002) nightshadow válasza Ze4lOtx (#45000) üzenetére


nightshadow
veterán

Filmhez, sporthoz az EH6030 a jobb vétel, játékhoz viszont az ES5500.

Input lag:
Samsung UE-40ES5500 16ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES5500 27-30 ms (avforums.com)
Samsung UE-40EH6030 70-100ms, jellemzően 80ms (hdtelevizija.com)

[ Szerkesztve ]

(#45003) Silent77 válasza Ze4lOtx (#45000) üzenetére


Silent77
veterán

A 6030-nak magas az input lagja, a másik jobb választás lehet játékok esetén.
megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45004) maglew


maglew
aktív tag

Hogy tudom a smart menüben megváltoztatni a felső 5 kis ikont ill az alatta lévő 5 nagyobb ikont?
itt:
http://www.wikitech.hu/uploads/2012/04/image0011.png

Eddig az 5 nagy ikon nem is volt kinn a lapon, nem is telepítettem és mégis kirakta. Miért, le se tudom szedni :(

(#45005) Ze4lOtx válasza nightshadow (#45002) üzenetére


Ze4lOtx
csendes tag

köszi az infót :) és a 6os szériából melyik lenne az aminek már elfogadható szint alatt van az input lagja?

(#45006) nightshadow válasza Ze4lOtx (#45005) üzenetére


nightshadow
veterán

ES6100 van árban legközelebb az általad kinézetekhez:

Samsung UE-40ES6100 36ms (hdportal.hr)
Samsung UE40ES6300 42ms (avforums.com)
Samsung UE40ES6300 31ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE46ES6300 picivel 40ms alatt (trustedreviews.com)
Samsung UE46ES6540 67ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-46ES6800 33ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES6800 34ms (trustedreviews.com)

(#45007) Tegla80 válasza nightshadow (#45001) üzenetére


Tegla80
addikt

szó szerint lehet ez nem jó hozzá,de spec nekem most ez ugrott be,h tud valami "IR" funkciót.
(amúgy ez is így működik,ha megnézed a vidiben a műholdvevőt vezérli "felvételkor". Az enyém majdnem uez,csak az "IR"-t és felvétel programozást nem tudja, de felvételben 1080i -t tud mind2 eszköz. komponensen)
Valami hasonló dolgot talált ki a samu az eszközeihez házon belül esetleg. (bár infóm nincs arról milyen más eszközükben van meg még az "IR" támogatás.)

maglew
a felső 5 és a többi 5 "gyári" és törölhetetlen.
Így teljes a smart , nekem is ma frissült,lehet ezért nem láttad még így .De ilyen amikor jó amúgy.
az alsó 2 sor amit szabadon kezelhetsz. (ide rakja amit telepítesz) :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45008) flash-


flash-
veterán

sziasztok

samsung lcd tv-hez szeretnék venni külső winchestert?
melyik márkát vegyem?mire figyeljek?
2.5 colosat is vehetek?ilyenkor nem kell külső táp ugye?
vagy 2.5 colos nem menne csak 3.5 colos,amit lehet külső táprol üzemeltetni?
egyéb tippek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45009) Tegla80 válasza flash- (#45008) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
itt vannak a válaszok, egyéb kérdéseidre is esetleg ezzel kapcsolatban.
Pont a minap volt téma a dolog,kicsit összetettebben
[link]
[link]
[link]
márka mindegy, mindenre vesz fel ami eléri a kb 5mb et írás/olvasás tekintetében
(microSD, pendrive, 2.5"hdd,ssd,stb amid van :K . 3.5" HDD csak külső tápról megy!)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45010) Zsolaf válasza flash- (#45008) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem egy Samsung 1 TB van konkrétan ez tökéletesen megy vele pedig eléggé régi vinyó már. Ja és megy kikapcsolt állapotba is a felvétel, a vinyót meg ha nem történik semmi felvétel leállítja ha nézed a tv-t, tehát akkor sem megy állandóan ha nézed csak a tv-t, ez nagyon jó így.

[ Szerkesztve ]

(#45011) maglew válasza Tegla80 (#45009) üzenetére


maglew
aktív tag

Ez a felvevős dolog engem is érdekel. Tegnap vettem meg a TV-t, nagyon tetszik a smart funkció ( a kép élessége és színe kevésbé, de gondolom UPC analóg kábeltévétő ennyi tellik)

Kérdésem az, hogy UE37ES5500W típusnál hogyan lehet megoldani hogy egy 8 gigás Pendrivera fevegyek műsort akkor amikor nem vagyok otthon, vagy ha másik csatornát nézek. A samsungnál össze vissza beszélt a nő (nem is értette mit kérdeztem)

Másik kérdés hogy a hangosító gomb csippanását hogyan lehet kilőni?

:)

[ Szerkesztve ]

(#45012) maglew válasza maglew (#45011) üzenetére


maglew
aktív tag

Ja és 8 gigás pendrivera kb hány percnyi felvétel fér rá?

(#45013) Batib válasza maglew (#45012) üzenetére


Batib
őstag

Analog adást nem tudsz felvenni. Csak digitális forrásból van PVR. PL.: mindig tv

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45014) AttyVin válasza Zsolaf (#45010) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ez melyik típus?

Más készüléknél nem tudom hogyan van, de a D5500-nál a TV bekapcsolásától a kikapcsolásáig (amíg az USB áramot ad), folyamatosan teker a meghajtó, mintha bármilyen más eszközhöz lenne csatlakoztatva (NB, PC).

Viszont, ha így működik, akkor nagyon gondosak lettek a Samsung mérnökei, hogy odafigyelnek a külső eszközökre is és csak akkor indul a meghajtó, ha "szükséges" (pl. lejátszás, PVR).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#45015) Zsolaf válasza maglew (#45011) üzenetére


Zsolaf
addikt

Szia, felvételt csak a mediacard-al tud felvenni ez a digitális adás, nálam a UPC adott kártyát, a minőséged azért rossz mert az analóg ilyen ezeken a tv-en. Én most már a HD-t is megrendeltem fél éve brutálisan tiszta a kép és éles, és gond sem volt vele csak 1x de akkor a kártya halt meg cserélték. A 8 gb pendrive-ra attól függ milyen adást veszel fel majd (de nem biztos hogy jó hozzá a pendrive mert teszteli nekem nem volt jó) Hd adás kb 1,5-2 óra 9 Gb lesz. Sd kb 4 Gb.

[ Szerkesztve ]

(#45016) Zsolaf válasza AttyVin (#45014) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem UE37D5500 (régi 2011) van, de szerintem a vinyó is kell hogy tudja a dolgot, mert pc-n is leáll a vinyó.

(#45017) maglew nekem a konyhában van egy gagyi, de digitális tuneres tv-m, az sima antennával fog 7 digitális csatornát nem kell kártya a 7 adáshoz csak a fizetősökhöz kell a mindigtv-hez. (Budapest)

[ Szerkesztve ]

(#45017) maglew válasza Zsolaf (#45015) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi.

Ha mindig TV-t rendelek akkor is kapok hozzá kártyát?
Melyik csatornák jönnek be HD-ba? Főleg a magyarokat nézem Rtl, TV2 M1

(#45018) Zsolaf válasza maglew (#45017) üzenetére


Zsolaf
addikt

De ha csak az ingyeneseket akarod nézni digitálisan, arról is fel vesz természetesen. Akkor nem kell a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#45019) maglew


maglew
aktív tag

Mindig TV-nél mondja a csaj hogy valami CA modult kell venni ami 8 ezerbe kerül mert abba megy bele a kártya. Ez a tévé nem tudja fogadni közvetlen a kátyát, mert a Samsungban azt mondták hogy benne van a tévében.

(#45020) maglew válasza Zsolaf (#45016) üzenetére


maglew
aktív tag

A szabadon fogható digitális hogy jött be?
Simán rákötötted a régi analóg tetőantennára és rányomtál a keresésre?
Vagy hogy jön be a digitális adás?
Melyik ez a 7 csatorna?

(#45021) Zsolaf válasza maglew (#45019) üzenetére


Zsolaf
addikt

Így van, de ami nincs kódolva azt tudod minden nélkül fogni, be dugsz egy hosszú réz kábelt és ki tudod próbálni, M1,M2, RTLKlub, TV2, Duna, Duna World ezek jönnek gyönyörű minőségbe, attól függ hol laksz, mindenféle kártya nélkül hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#45022) maglew válasza Zsolaf (#45018) üzenetére


maglew
aktív tag

Ja és még egy kérdés..
össze tudom-e hozni valahogy úgy az antennát hogy a tetőantennáról jövő digitális csatorna + a UPC analóg csatornáit valamilyen csatlakozóval dugom rá a tévére? Elvileg egy antenna bemenet van rajta, hogy tudok rádugni két antennát?

(#45023) maglew válasza Zsolaf (#45021) üzenetére


maglew
aktív tag

Nem is kell a tetőre kivezetni csak bedugok egy sima 5 méter Coaxot és kész? :)

(#45024) maglew válasza Zsolaf (#45021) üzenetére


maglew
aktív tag

Csalogány utcában lakom ( mögöttem a budai vár, előttem a rózsadomb, én meg lenn a völgy legmélyén :( De gyerek koromban tetőantennával tökéletesen jött az analóg adás gondolom a digitális is bejön akkor)

(#45025) Zsolaf válasza maglew (#45023) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem koaxot, mert az árnyékolt, én egy sima drótot dugtam bele a konyhába a hannspree tv-be és megy hibátlanul.

A Csalogányba biztos, hogy jó lesz!! de a két dolgot nem hiszem hogy egyszerre összetudod kötni már a UPC-t és a mindig-et. Én a XIII.ker a duna közelében lakom itt megy rendesen, modjuk ha borús az idő akkor gyengébb szokott lenni, de nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#45026) AttyVin válasza Zsolaf (#45016) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hát, a tapasztalatom szerint meg nem (ráadásul gyakorlatilag ugyanaz a rendszerünk!).
Ha a TV be van kapcsolva a meghajtó visszajelző LED-je folyamatosan mutatja a működést...

Nekem több külső meghajtóm is van, amiket felváltva használok több PC-vel, NB-vel (részben a TV-vel), de bizony, az mind "pörög" a teljes áramtalanításig (kihúzásig). Sőt, ha a gép mondjuk készenléti állapotban van és az USB közben áramot ad (ez részben rendszerbeállítás kérdése), működik az tovább.

Például most is itt "zümmög" mellettem egy Toshiba 2,5"-ös külső meghajó a gépem mellett, pedig amúgy nincs használatban, csak a gépre dugva...

Ezért kérdeztem rá. Egyébként nem lenne rossz, mégis csak kíméletesebb volna így az eszközhasználat.

Üdv, Vino

(#45027) sandró60 válasza maglew (#45024) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést he bele szólok a fórumozásotokba,de ez a Samsung Lcd-Led fóruma amiről ti itt beszéltek annak van külön fóruma-használjátok a keresőt :R

(#45028) Zsolaf válasza AttyVin (#45026) üzenetére


Zsolaf
addikt

A vinyó világit, de nem megy ezt már többször megnéztem 100% akkor indul el amikor bekapcsolom a tv-t akkor megy egy darabig aztán leáll, nem lehet hogy neked a timeshift miatt megy?? de mondtam ez a Samsung vinyó ez gépen is leáll vagy 5 perc múlva úgy hogy a windows-ba nincs beállítva ilyen.

(#45027) sandró60: én nem gondolnám, hogy itt nincs helye Te azt írtad lcd és led csak a tv-t elfelejtetted odaírni innentől nincs igazad TV az TV nem is értem miről beszélsz? :F

[ Szerkesztve ]

(#45029) AttyVin válasza Zsolaf (#45028) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Érdekes...

Na, majd utánanézek még egy kicsit.

Valóban emlékszem valami ilyesmit olvastam valahol, csak nem tudom pontosan hol.
A meghajtók egy részénél van ilyen funkció, csak előfordul, hogy akkor sem "ébred fel", ha kell...

Nekem hasonló tapasztalatom az SSD meghajtóm hibernálásával volt, de egy BIOS-beállítással sikerült kikerülni a problémát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#45030) maglew válasza sandró60 (#45027) üzenetére


maglew
aktív tag

Bocsánat picit elkanyarodtunk, átnézek a másikra. Bár részben hozzátartozik a Samsung TV-hez, mert nem tudom mi az a CA modul, és ez benne van-e a tévében vagy nincs? :(

(#45031) sandró60 válasza Zsolaf (#45028) üzenetére


sandró60
addikt

Ha te nem érted,hogy elkanyarodtatok egy kicsit az Lcd-Led témától arról nem tehetek.Az antenna problémákról,hogy mi-hol-merre található az nem ennek a fórumnak a témája.Sajnálom,hogy ilyen "szájbarágosan" kell nekem megmagyarázni,hogy mi a bi-bi. :R

[ Szerkesztve ]

(#45032) maglew válasza sandró60 (#45031) üzenetére


maglew
aktív tag

Oké elnézést, átmentem a másikra.
Akkor ezeket töröld ki kérlek.

(#45033) sandró60 válasza maglew (#45032) üzenetére


sandró60
addikt

Nem én vagyok a moderátor.Csak az zavar,hogy amikor kapok visszajelzést,hogy van 15-hozzászólás és látom a beirásokat aminek csak kis része szól a Samsung támához.
UI-A jó szándék vezérelt amikor beirtam.A másik fórumokban talán több hasznos tanácsot kapsz :R

[ Szerkesztve ]

(#45034) Zsolaf válasza sandró60 (#45031) üzenetére


Zsolaf
addikt

Légy boldog. :C csak a rangod alapján nem hinném hogy ehhez jogod lenne... :F vagy te ilyen önkéntes moderátor vagy??

[ Szerkesztve ]

(#45035) Tegla80 válasza maglew (#45022) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
így "coax-T", így mind2-t be tudod dugni,
majd a tv-n "kábel és Légi "keresést végzel,amit talál beadja mindkét tartományból sztem. Majd "kedvencek" csatornalistában sorbarakod a neked tetsző módon vegyítve .
Sztem működnie kellene,de nem teszteltem ezért jelenleg csak "elmélet".

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45036) stefi68 válasza Tegla80 (#45035) üzenetére


stefi68
addikt

Szerintem meg koax közösítő kell neki, pl. ilyenek

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#45037) sandró60 válasza Zsolaf (#45034) üzenetére


sandró60
addikt

"Rangkorságban"tudtommal nem szenvedek.Ha visszaolvasol a különböző fórumokba ott is egy bizonyos ideig lehet a fórum témájától el térni.

(#45038) Zsolaf válasza sandró60 (#45037) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ha az első témaindító HSZ-t elolvasod,(én most megtettem), ott láthatod hogy multimédiáról és még sok minden másról van szó, tehát nincs igazad, mert nem csak a kijelző a témája a topiknak, innentől kezdve kérlek ne moderálj engem, mert sem jogod sem közöd nincs hozzá, mert nem tértem(tünk) el a témától!! :C

[ Szerkesztve ]

(#45039) Tegla80 válasza stefi68 (#45036) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Minek is kellene?
1szerre bemehet a két jel,a TV kezeli sztem.
(nekem van analóg adásom és ugyan az digiben is, látom mindkét kiosztást,igaz egy bemeneten,de sztem lényegtelen mennyin kapja)
Arra meg elég kb 200 forintért a sima "T" is.
(a plusz táv meg a váltogatás a "jelek" között felesleges,ha 1szerre is megeszi a tv :U . )
de ,mint mondtam "elmélet" de kb 200ft ráfordításból kiderítheti :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45040) sandró60 válasza Zsolaf (#45038) üzenetére


sandró60
addikt

Ok legyen a te beirásod a végszó részemről lezárva.Tényleg átmegyünk más nem ideillő témába
Csak azt nem értem minek örűlsz ezzel a "kéz csapkodó"figurával,ha megnézem én még a te számodra sértőnek vélt megjegyzésem után is ezt teszem ki :R

[ Szerkesztve ]

(#45041) Zsolaf válasza sandró60 (#45040) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem én kezdtem :N

(#45042) sandró60: nem csak dühít hogy olyan embereket zavartál el akik jogosan voltak itt!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#45042) sandró60 válasza Zsolaf (#45041) üzenetére


sandró60
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#45043) sandró60 válasza Zsolaf (#45041) üzenetére


sandró60
addikt

A végtelenségig akarod folytatni :F Tudom az utolsó szóért csinálod,de én már lemondtam ezelőtt

(#45044) Tegla80


Tegla80
addikt

"Front hatás" van a légkörben.
tessék kimenni rágyújtani,vagy csak friss levegőt szívni.
esetleg csokoládé,ami emeli a "boldogság érzetett"
;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45045) maglew válasza sandró60 (#45043) üzenetére


maglew
aktív tag

hagyjad, nem megyek el, csak az antennás fórumben kérdezgetek, de este lesz még bőven itt is kérdésem tévébeállításkor.

Egyik pl az, hogy hogyan tudom a hangerő szabályozóról a csippanást lepucolni, mert idegesítő :(

(#45046) Inhouse válasza Tegla80 (#45035) üzenetére


Inhouse
őstag

KábelTV és antenna simán nem közösíthető. Az antennán keresztül sugárzásra kerülhet a kábelTV adása, valamint zavarokat kelthet az antenna jele a kábelTV hálózaton, ezért ez szigorúan tilos. Ha megteszed és kiderül jön a büntetés...
Egyel lejjebb a direkt erre való közösítők a korrekt megoldás.

Üdv Inhouse

(#45047) Batib válasza maglew (#45045) üzenetére


Batib
őstag

(I)hogyan tudom a hangerő szabályozóról a csippanást lepucolni(/I)
menü - rendszer - általános - hangvisszajelzés

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#45048) Tegla80 válasza Inhouse (#45046) üzenetére


Tegla80
addikt

Hogy mik vannak.
Ezt nem tudtam,gondoltam volna h ilyenek is benne vannak a "nagyok" szerződéseiben.(gondolom onnan tudod :U )
itt nálunk (vidéken ;) ), 3 tv-re-30/2netre-2telóra van előfizum(egyéni kábel szolg, adja analógban és digiben is a jelet felár nélkül!!)
Ezt 2 házra osztottam le 5 tv-re(külön erősítőm van sajátban átlőni a jelet magamnak), 2 routerrel 2 telefonnal. Töbször volt kint szerelő nálam,ezért azért,de senkit sem érdekelt a dolog. A napokban épp a netem szarakodott,így átnézték az egész rendszert a bejövő házban majd átmentünk hozzám és ott is tovább egészet a modem ig(az nálam van).Ezt cserélték,elköszöntek, azt léptek.
Folyamat aláírva a hűségem a full-full csomagra náluk(kb 10 éve) és tojnak bele , csak fizessem ;] .

Sony® & PlayStation®

(#45049) c805


c805
tag

Sziasztok,az All share-t hogy tudom beállítani(6100)? :F

(#45050) leslieke válasza c805 (#45049) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.