Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) pantomimes válasza PeterPH (#97990) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Bocs, igazad van, valamiért azt gondoltam egyedi eset aztán rögtön írtam hátha kiderül valami gyorsan mielőtt hívják a szervízt.

@(#97993) Astery: azt azért nem, egy Samsung TV-nek bírnia kell ilyen szélsőséges eseteket is :)

(#98002) shouryuken válasza blakey (#97997) üzenetére


shouryuken
senior tag

Nem bántani akarlak, de ha már ennyire adsz a helyesírásra: birtokomban.

[ Szerkesztve ]

(#98003) Flashget válasza lowzor (#97996) üzenetére


Flashget
félisten

100-as háttérvilágítás?? atyagatya :)
samsungnak is addig volt szép a képe középkategóriában amíg edge ledes panelt használt...
panasonic esetében szintén edge led van VA panel, ebben a kategóriában a legjobb párositás a FHD terén.
Samsung F szériátzól csak felső kategóriába rakta az edge ledet..de te tudod.
nálam nem lenne a kérdés mit vennék samsung helyett.

Realme GT Master Edition

(#98004) sityupityu válasza shouryuken (#98002) üzenetére


sityupityu
veterán

:DDD Az is hibázhat akinek fontos ez. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98005) blakey válasza shouryuken (#98002) üzenetére


blakey
titán

Nem adok a helyesírásra, nagy ívbe lesz@rom, főleg amikor a billentyűzet kihagy, olyanok zavarnak amik általánosságban rosszul használnak.
Amúgy köszi, kihagyot a bill., ez van.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98006) blakey válasza Flashget (#98003) üzenetére


blakey
titán

Háttér ledes a Panasonic, legalábbis az AS640, CS630 az volt.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98007) belan válasza Flashget (#98003) üzenetére


belan
addikt

nekem ku6450 be VA Edge LED Color Active Crystal panel van

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#98008) sityupityu válasza Flashget (#98003) üzenetére


sityupityu
veterán

"samsungnak is addig volt szép a képe középkategóriában amíg edge ledes panelt használt..."

Én ezt azért nem osztom.
A mostani H6400-el elégedett vagyok, nincs semmi felhősödés, korrekt képe van. A régi C650-es tévémre meg azt mondom, hogy baromi jó képe van a mai napig (se felhősödés sem pedig bevilágítás). A H-nál egyedül az ultra clear panelt hiányolom ami a C-nél még volt, de tudok élni nélküle.
Nekem nem volt D szériám mint neked, de azért láttam edge ledes tévét. A haverom E szériás edge ledes tévéje kb nézhetetlen a számomra.

Egyébként ha az emlékezetem nem csal, akkor a D széria idejében raktak fel ide igen durva képeket ráadásul nem is keveset az edge ledes tévékről (bevilágítás, felhősödés, foltok stb), és jó párat vissza is küldtek, hogy a sötét jeleneteknél nézhetetlen képük volt.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98009) Flashget válasza blakey (#98006) üzenetére


Flashget
félisten

Panel VA LCD panel
Háttérvilágítás Edge-LED
DS630

Realme GT Master Edition

(#98010) blakey válasza Flashget (#98009) üzenetére


blakey
titán

Köszi, de AS640 és CS630-ra írtam. DS630-at már nem vennék.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98011) Flashget válasza sityupityu (#98008) üzenetére


Flashget
félisten

tudtommal a C is edge led egyik változata volt és a sláger a C650..
D széria edge led+ultra clear panel
E széria csak edge led
EH 6030 féle backlight lett tovább fejlesztve. Az volt az a fajta aminél nem volt felhősödés szinte cserébe szar képe volt..tompa.
F szériánál már ez a tovább fejlesztett backlight volt, edge led csak felső kategóriába járt már.
H6500-al volt nem kevés tapasztalatom..kiábrándító volt a képe D6500 után..igaz nem felhős cserébe rosszabb lett a képe.,aki viszont először találkozik vele nyílván tetszeni fog neki.
de ezt csak azok veszik észre akinek volt D szériás tévéje főleg 6500-as és itt rajtam kívűl páran le is írták csalódás az F vagy H széria azután képileg.

Realme GT Master Edition

(#98012) belan válasza Flashget (#98011) üzenetére


belan
addikt

nekem volt d6500 is, meg f6500 is színbe jobb volt f6500 meg talán élesebb volt a képe ,de ultra c panel viszont jobb d6500 be meg külsőre jobb minőség a d6500

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#98013) sityupityu válasza Flashget (#98011) üzenetére


sityupityu
veterán

A C650 biztos, hogy nem edge ledes. :N
Lehet, hogy sokaknak nem tetszik a H sorozat, de mint írtam, sokaknak okozott anno nagy csalódást a D6500 foltos feketéje is. Szerintem érdemes visszanézni itt a fórumon, hogy milyen képeket rakosgattak fel.

ui: Tudom, hogy miről beszélsz, de a haveromnak nem EH, hanem ES van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98014) belan válasza sityupityu (#98013) üzenetére


belan
addikt

nekem is foltos volt kicsit d6500 meg ju6510 is

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#98015) dethroner válasza blakey (#98005) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem amire shouryuken kolléga utal, az nem kihagyó billentyűzet gond, hanem helyesírás. :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98016) Pancsermeste válasza sityupityu (#98008) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Milyen az az Ultra Clear panel? Mennyivel jobb, mint a Semi-matte?
Engem kicsit zavar a mostani kijelzőknél, a tükröződés, és sajnos egyre inkább ez a trend. A semi-matte kijelzőben is simán látom magam. Régebben AUO-nak volt olyan polarizátora, ami alig tükröződött. Most is egy ilyen TV előtt ülök, és kikapcsolva csak felismerhetetlen foltokat látok tükröződésként. Pl. ha odateszek egy távszabit, vagy telefont, nem lehet felismerni a "tükörképét".

-= Pancsermeste® =-

(#98017) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hozott a upc egy új settop boxot azóta csak a hang megy a tv saját távirányítójával. Miért? (Nem csak a box bemeneten nem megy hanem a sima tv bemeneten sem)
(Box távirányitót a szerelő beprogramozta az viszi a csatornaléptetést is de hát nekem kéne minden funkció)
:F

(#98018) blakey válasza bigdady (#98017) üzenetére


blakey
titán

[link]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98019) mfranky


mfranky
őstag

Sajnos továbbra se javult meg a TV, egy idő után mintha túlmelegedne a hátsó panel egy része és elkezdi a bootloopot. Internet kábel ki van húzva, vezeték nélküli hálózatot próbáltam vele kerestetni, de nem talál semmit...pedig ott van a router mellette kb.50cm-re. Factory reset sem oldotta meg a problémát, most már a csatornahangolásnál is előjön a bootloop... wifit nem tudom letiltani a service menüben? Nem az melegíti túl a panelt?
Minden megoldásra vevő lennék...szervízbe még nem küldeném...de a gari is tavaly szeptemberig volt... :(

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#98020) mfranky válasza mfranky (#98019) üzenetére


mfranky
őstag

Azt néztem meg, ahol az usb és hdmi csatlakozók vannak, az vagy közvetlen amellett a terület mellett forrósodik nagyon...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#98021) mfranky válasza mfranky (#98020) üzenetére


mfranky
őstag

...és ami a legszebb az egészben, h ez a tipikus olyan random hiba, amikor beviszed a szervízbe és megnézik, ott nem fog előjönni mert addig nem "nyúzzák"....és 1-2 hónapig ide-oda vándorol majd a tv, mert a szervízbe nem jön elő a bootloop... de tényleg random, factory reset után kikapcsoltam 30 percre, utána szépen behangoltam minden csatornát, sorba raktam, rádugtam a ps4-et, és vagy 2 órát játszottam...idáig...mindenféle hiba nélkül...a tv hátulja forró, de nem bootloopolt most...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#98022) taxi


taxi
aktív tag


Sajnos kifutottam a garanciából (F6400), úgy hogy másképp kell közelítenem a kérdéshez. Tudtok ajánlani valakit (Bpest.) aki meg tudná javítani a háttérvilágítást?

Hakuna matata

(#98023) takacsbotond válasza takacsbotond (#97978) üzenetére


takacsbotond
őstag

Esetleg erre valaki? :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#98024) sandró60 válasza taxi (#98022) üzenetére


sandró60
addikt

Itt próbáld feltenni a kérdésed Tv hiba Türelmesnek kell lenni,mert nem egyből kapsz választ :K

(#98025) Skyhigh válasza bigdady (#98017) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A Samsung TV távirányítója nem ismeri az Új UPC jövőbox-ot.
TV-től függ, de pl egy F vagy H szériára ne is várd, hogy ilyen frissítés érkezzen.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#98026) nesquikkkk


nesquikkkk
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tv vásárlás előtt állok és nem igazán tudok dönteni kettő között.
Úgy 1 hét múlva lenne megrendelve/megvéve.
Az egyik az UE40H6400 és a másik pedig az UE40J6200.
A kettő között van durván 10-20ezer forint különbség. A H6400 ugye 3D képes. Még ha nem is nagyon használnám azért nem baj ha tudja ezt a funkciót.
Most igazából azt nem tudom eldönteni hogy a J6200nak esetleg jobb a képe, vagy másban nyújt többet, mivel 2015ös, vagy semmivel sem jobb mint a 2014es H6400.

Mit gondoltok? :))

(#98027) mobal válasza nesquikkkk (#98026) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

H6400 egy nagyon jó tv! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#98028) lowzor


lowzor
veterán

Most a nappaliba vennék TV-t, 55KS7000-ret akartam, de félek, hogy ez is gatya lesz (pixelhiba, hibás illesztés, vagy más). Ennél jobban odafigyelnek a minőségre? Mondjuk 99%, hogy ezzel is megszívnám és itt kicsit nagyobb tét forog kockán. Lehet,hogy megvárom, míg lemegy az OLED ára.

(#98029) Clever0 válasza lowzor (#98028) üzenetére


Clever0
senior tag

Mindenki a szuper OLED-re vár, de azt olvastam, hogy a mozgásmegjelenítése annak sem jobb, mint az LCD-nek.

(#98030) PuMbA válasza lowzor (#98028) üzenetére


PuMbA
titán

K sorozattal még érdemes várni. A KU7000-res teszteken azt írják, hogy észrevehetően rosszabb, mint a JU7000, tehát lehet, hogy olcsóbban tudsz venni jobbat :)

[ Szerkesztve ]

(#98031) Pól2


Pól2
csendes tag

Üdv !

Valaki meg tudná mondani,hogy a http://www.220volt.hu üzlet /Samsung+UE40J6200 /gyártói garanciát tud-e adni vagy csak boltit ?

(#98032) sandró60 válasza Pól2 (#98031) üzenetére


sandró60
addikt

[link]Ezen a linken egyértelmű a garancia feltétel.Olvasd végig!

[ Szerkesztve ]

(#98033) belan válasza lowzor (#98028) üzenetére


belan
addikt

van most 3 hónapos oled tv gyári garival jó áron jófogáson 400 ért lg eg910v nagyon szép tv,amúgy ,meg médiába 55KS7000-re 5év gyári garit adnak szóval be lennél biztosítva

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#98034) mobal válasza Pól2 (#98031) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Bolti, mikor vásároltam én is sok helyet felhívtam. Ami akkor biztos gyártói volt az az MM, Edigital és az Ebolt.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#98035) Kriccs


Kriccs
tag

Sziasztok!

TV vásárlás elé kerültem. Mivel lejár a hűségszerződésem, így van lehetőségem a ténél részletre készüléket venni. Nem vagyok nagy TV-s, így személyesen nem ismerem az új technológiákat, csak az elméletüket, ezért fordulok hozzátok. A jelenlegi TV egy Samsung UE40B7000WW. 5-6 éve vettük, ha jól emlékszem, azóta meg vagyunk vele elégedve. Úgy alakult, hogy az analóg megszüntetése és a lehetőség miatt elgondolkodtunk a cseréjén (van egy másik, CRT TV, ennek a helyére menne a mostani). Mivel a nappaliban van, kb. 4 méterről nézzük, így viszonylag nagynak kéne lennie és szeretném, ha jobb képet adna, mint a mostani. A smart funkciónak is örülnénk. Mivel van idősebb tag a családban, nem ártana, ha van rendes irányító is hozzá, mivel ha jól látom, akkor most az a trend, hogy valami kis bizgentyűt adnak csak a cucchoz. Nézünk sportot, így jó lenne, ha nem mosódna. A 3D esetleges szükséges rossz, a gyerekek lehet, hogy élveznék, de egyáltalán nem szempont. A fórumokon való keresgélés után ezek maradtak:

Samsung UE48H6400
Samsung UE50KU6000
Sony KDL43W755
Sony KDL48WD650
Panasonic TX-50DS630E

Max. össz 200k és max. havi 10k. Ezt egyedül egy UHD TV-ért vagyok hajlandó felborítani, de csak egy picit. Ha tudok más helyet, ahol hasonló feltételekkel akár olcsóbban/jobb TV-t lehet venni ezeknél, akkor ne tartsátok magatokban!

A Samsung UHD-járól egész jókat olvastam, nem láttam, hogy a válaszidőre panaszkodnának, valamint az input lag a gyártónál rendkívül kicsi.

Ui.: sokat használunk USB lejátszást, szóval a .mkv lejátszás a életbevágó!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#98036) sandró60 válasza Kriccs (#98035) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem vedd meg az elsőt.48H6400. Az egyik legnépszerűbb és jobb tévé.Nekem is ebből a sorozatból már 1-éve megvan.Semmi probléma nem volt vele.Az usb-n mindent lejátszik.A gyerek,hogy ne nyaggassanak legyen a 3D-is :D

[ Szerkesztve ]

(#98037) Achiles


Achiles
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung UE40ES6100 tv-m. Az utóbbi időben azt csinálja, hogy magától kikapcsol és vissza, van amikor többször egymás után. Mi lehet a baj? A szoftver frissítést próbáltam, de nincs friss szovtver. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!

(#98038) GuruZone


GuruZone
őstag

Sziasztok, UE48JU6000-ra megérné lecserélni az UE48H6400-at?

3D nem fontos és nem is volt kihasználva.
Illetve nem is a 4K miatt venném.

Amit még tavaly észrevettem ezekben a JU-s tv-kben , hogy szörnyen lassú a menürendszerük, persze alap szoftverrel.

Köszi

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#98039) PuMbA válasza GuruZone (#98038) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelműen nem, már a számozása is kisebb :)

(#98040) Flashget válasza Pól2 (#98031) üzenetére


Flashget
félisten

Biztos lehetsz benne, hogy bolti.
De ha nekünk nem hiszel, kérdezzél rá, hogy ilyen garipapírt adnak vagy sem. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#98041) Flashget válasza GuruZone (#98038) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak azt vennéd észre a JU6xxx-nél. ;]

Realme GT Master Edition

(#98042) dethroner válasza nesquikkkk (#98026) üzenetére


dethroner
veterán

40 colban a 3D egérmozi, nem hiszem hogy sok örömet találsz majd benne. Esetleg ha 1 méterre ülsz tőle, akkor még talán. Legegyszerűbb az lenne, ha egymás mellett néznéd még a két tévét, bár ez is szinte kivitelezhetetlen, mert az agyon világított boltokban nem tudsz olyan körülményeket teremteni, amilyen a saját lakásodban lenne. Meg ugye a két tévéből kihozni a legjobb beállítást is igencsak időigényes és macerás lenne. Én az olcsóbbat venném a helyedben és a megmaradó pénzből megcsináltatnám a kalibrálást, meg talán egy jó falikar is kijön belőle.

(#98038) GuruZone Ha nem a 4K miatt cserélnéd le a H6400-at, akkor mi az oka? Méretben nincs változás, szóval tényleg kíváncsi lennék arra, mi a váltás motivációja ha nem a 4k :U

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98043) GuruZone válasza dethroner (#98042) üzenetére


GuruZone
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

A csere oka az lenne, hogy 140 ezerért tudnék venni egyet.

Játékok :
1080p-re megfelelő videokártyám van a gépben, de a 4k miatt nem vennék új vga-t 100-150 ezerért

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#98044) Kriccs válasza sandró60 (#98036) üzenetére


Kriccs
tag

Köszi!

(#98045) tjnet válasza GuruZone (#98038) üzenetére


tjnet
aktív tag

Esetleg JU7000-re. Igaz az árban sokkal több.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#98046) #94529552 válasza Clever0 (#98029) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt olvastad?

(#98047) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok! Egy régebbi Samu D7000-em van és DLNA-n szeretnék mkv-kat streamelni PC-ről. Na már most semmit nem játszik le, pedig közvetlenül külső vinyóról csatlakoztatva mennek ugyanazok a videok. Tudtok bármi megoldást arra, hogy lehessen LAN-on streamelni mkv-kat?

(#98048) dethroner válasza GuruZone (#98043) üzenetére


dethroner
veterán

És mit csinálsz a H6400-el? Eladod? Mert ha igen, akkor rosszul jössz ki az üzletből.
És ha a jelenlegi kártyád csak 1080p-re elég, akkor miért agyalsz a 4K kijelzőn, amikor azt írod nem vennél ezért másik vga-t? Hatalmas rejtély a terved, de ha valaki érti, kérem segítsen megérteni :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98049) GuruZone válasza dethroner (#98048) üzenetére


GuruZone
őstag

Nem cserélek, eszemben sincs. Csak kérdeztétek, hogy miért tenném :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#98050) mfranky válasza Achiles (#98037) üzenetére


mfranky
őstag

Szia!

Nekem is ugyanezt csinálja, UE40ES7000-es TV, ma besétálok az oktogoni samsung szervízbe, rákérdezek mit lehet tenni... Majd megírom mit mondtak....gari gondolom már a tiéden sincs...
Egyébként szerintem túlmelegszik az alaplap a tv hátuljába, és elkezd ki-be kapcsolgatni. Biztos van benne valami védelem a hevülés ellen...
Nézd meg, neked is égeti a kezed a csatlakozók környékén? Mert akkor alaplapon valami nem klappol...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.