Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) dethroner


dethroner
veterán

Kaptatok ti is a samutól valami adatkezeléssel kapcsolatos emailt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99002) Top cat válasza dethroner (#99001) üzenetére


Top cat
őstag

Én igen, most jött.

(#99003) jamesbond86


jamesbond86
csendes tag

Sziasztok!

A másfél éves Samsung LED TV-men most vettem észre, hogy legalul, középen egy kis sötétebb, két centis halvány folt jelent meg.
Mit érdemes vele kezdeni?

(#99004) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem egy androidos tv box-ot amit támogatja a CEC-t, de minden egyes hdmi-s kapcsolgatás után be kell kapcsolni az anynet-et, hogy tudjam használni a tv távirányítóját.
Nem lehet ezt valahogy beállítani, hogy megjegyezze és automatikusan csatlakozzon hozzá ha ráváltok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#99005) Dealer95 válasza Flashget (#98996) üzenetére


Dealer95
őstag

Még lenne egy gyors kérdésem az F8000/8500-zal kapcsolatban:
-tudja a hangvezérlést magyarul?

(#99006) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Biztos csak nekem új de J5000-es tv-nél ha Magyarországot választjuk régiónak akkor a Samsung és a szolgáltatók megállapodása(!) szerint a behangolt csatornákat nem lehet törölni!

Ha Romániát vagy Belgiumot választjuk akkor megjelenik a Törlés opció a Csatornaszerkesztés menüben.

6 éve nem vettem TV-t, meglepődtem: a pofátlanságnak nincs határa!
Ez azért mégsem egy szolgáltató által értékesített mobil hogy a kamatmentes részletfizetés fejében esetleg eltűrjem a korlátozásokat!

Gippazoid Novelties Inc.

(#99007) ph2012


ph2012
senior tag

Extreme Digitalban UE40J6200-at vettem. Ha regisztrálom akkor melyik számot kell beírni? Hol van ez a szám?

Köszi.

(#99008) BBéci válasza Dealer95 (#99005) üzenetére


BBéci
titán

Nem tud magyarul.

(#99006) gippazoid
Csatornakeresés (hangolás) előtt nem szabad megadni szolgáltatót, helyette az egyéb-re kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99009) Pancsermeste válasza gippazoid (#99006) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, sajnos ez így van, de nem a szolgáltatók, főleg nem samuék tehetnek róla. (van egy csodás kormányunk, még csodásabb médiatörvénnyel)
Hangolásnál, ha egyébre állítod, akkor se lesz törlési opció. Csak a régió átírás segít (bármelyik országra).

(#99010) blakey: OK, ez is igaz... Talán Samsung Magyarország erősebb lobbinak volt/van kitéve, mint a többi gyártó. A gyökér ok akkor sem a samunál keresendő.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#99010) blakey válasza Pancsermeste (#99009) üzenetére


blakey
titán

Ez akkor lenne igaz ha más gyártónál sem működne, de ott megoldható egyébre állítva. Szóval a Samu is benne van.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99011) KBL001 válasza Cyber_Bird (#99000) üzenetére


KBL001
tag

köszi.
nem para,mert látom,hogy akciós amit alapból akarok :)

(#99012) Flashget válasza Dealer95 (#99005) üzenetére


Flashget
félisten

miért ha tudna akkor megvennéd? :)
1. egyik sem tud magyarul
2. óriási gyártói pr. maszlag...

jobb is, hogy nem tud, mert mikor akaratom ellenére frissítette magát jól elküldtem a retkes koreai anyjába,,ha megértette volna mert ugyebár ő smart, még le is tiltotta volna minden funkcióját és kidobom a francba. :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99013) KBL001


KBL001
tag

mi van ezzel a csatorna törléssel? mi ez az egyéb?
ha azt adod meg,akkor is megkeresi a upc csatornáit nekem mondjuk?

bár mondjuk én simán csak kedvenceket állítottam :D

(#99014) Flashget válasza KBL001 (#99013) üzenetére


Flashget
félisten

J szériánál ha Digis az ember és a Digit választja csak az analógot hangolja be.
J szériánál, ha Magyarországot adja meg neki akkor az van amit írtak.
Ergo egy fos a J széria vegyél H-t
:D

Realme GT Master Edition

(#99015) KBL001 válasza Flashget (#99014) üzenetére


KBL001
tag

mi is? havernak j5100-e van és simán van a digijén hd adás pl.
de igazából tényleg mindegy,mert a kedvencek bőven jó :)

(#99016) Astery válasza Pancsermeste (#99009) üzenetére


Astery
senior tag

Én meg bármire állítom ... lementem a listát, PC-n sorba rendezem, kidobom ami nem kell és visszatöltöm. Így bekaphatják.

(#99017) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az mitől lehet, hogy UE32F6400-as tv-n pár napja hiába rendezem pc-n a csatornalistát és töltöm vissza a tv-re akkor kb 1 napig tartja meg a szerkesztett csatornasorrendet, utána visszakeveri az alap sorrendre, pedig be van kapcsolva az, hogy készenlétben ne frissítse a csatornalistát?

(#99018) .OM.


.OM.
aktív tag

beírom ide is:

Tegnap Tesco-ban láttamegy UE40JU6000 tévét.

Vittem magammal pendrive-ot, és engedték kipróbálni.

A TV tudja a 4K-s filmeket kb az összes formátumból játszani saját erőből., de csak 30 fps-ig, illetve 8bit-ig. A FHD-t 60 FPS-en is.

A képe szemből egész jó, de 45"'-nál nagyobb betekintési szögben eléggé kivilágosodik a fekete árnyalat. A gyors mozgások közben pedig tényleg jelentősen utánahúz.

Itt tenném hozzá, hogy képi beállításokat nem volt módom változtatni és ott ugye minden max-ra volt húzva, illetve a csíkozást egy fekete alapon fehér pálcika teszttel végeztem, ahol csak a leggyorsabb húzott látványosan. A közepes sebességű már hatáseset volt, a lassú pedig jó. Na ezt jól leírtam. A neten megtaláljátok: FPS_test_1080p60_L4.2.mkv

Szóval ez a TV határeset, meg kell néznem a KU verziót és a 6400-ast is, hátha.

ex .Oldman.

(#99019) adp


adp
őstag

mit lehet tenni hogy a youtube app ne a leggyatrább beállításon játssza le a vidit amit nézni akarok?
Samsung smart külön wifi stickkel, elvileg a wifi jól jön

(#99020) Tegla80 válasza adp (#99019) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Lecserelni a wifi-t kabelre.....
Amugy a yt app-on belul a beallitasokban megtalalod a video megjelenites adatai lehetoseget,ha ezt bepipalod akkor a nezett akarmi alatt kirak mindent egy szep tablazatban.....

Sony® & PlayStation®

(#99021) TheProb válasza TheProb (#99004) üzenetére


TheProb
veterán

Erre valaki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#99022) ph2012


ph2012
senior tag

Vettem egy UE40J6200 tv-t, de nem jövök rá, hogy kell a csatornák sorrendjét megváltoztatni.
Ha bemegyek a CH LIST -> TOOLS menübe akkor itt ezt látom: [link]. Nem itt kellene módosítani a csatornák sorrendjét?

Ha bemegyek a csatornalisták szerkesztésébe akkor ezt látom: [link]. Nem itt kellene módosítani a csatornák sorrendjét?

A Csatorna Szerkesztése menüben a Szám módosítása nem aktív: [link]. Nem itt kellene módosítani a csatornák sorrendjét?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#99023) .OM. válasza ph2012 (#99022) üzenetére


.OM.
aktív tag

Választottál magyar régiót vagy kábelszolgáltatót a beüzemeléskor? Arra panaszkodtak korábban itt, h itthon letiltódik a sorrendezés, mert a M1-2-3-4-5-Duna kell legyen az elején..

Nekem is lenne egy kérdésem hozzád:
Van esetleg Logitech egered és/vagy billentyűzeted ami Unify-os? (USB-s rádiós kapcsolattal).. Működik a TV-vel?

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#99024) dethroner válasza ph2012 (#99022) üzenetére


dethroner
veterán

Ezzel tudod a csatorna sorrendet buzergálni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99025) ph2012 válasza .OM. (#99023) üzenetére


ph2012
senior tag

Semmilyen magyar régiót nem választottam.

Kérdésre nem tudok válaszolni, nincsenek ilyen dolgaim.

(#99026) #45185024 válasza ph2012 (#99025) üzenetére


#45185024
törölt tag

Eször a csatornaszám szerkesztés engedélyezése.
Utána kijelölöd a csatornaszám szerkesztésben a megadott csatornán a pipát és csak utána tudod módosítani.
Akkor már él a módosító menü!

(#99027) ph2012 válasza #45185024 (#99026) üzenetére


ph2012
senior tag

Hol kell engedélyezni a csatorna szám szerkesztést?

Román vagy Holland beállítással működik a csatorna szám szerkesztés csak magyarral nem. Ha románul keresem a csatornákat akkor meg van olyan csatorna ami román felirattal megy. Ha angolul keresem a csatornákat akkor meg vannak csatornák amik angol nyelven mennek.

Eddig itt tartok. Elképesztő mi van Magyarországon.

(#99028) blakey válasza ph2012 (#99027) üzenetére


blakey
titán

Leginkább a Samsungot okold, más tv-ken van szerkesztés Mo.-t választva.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99029) ph2012 válasza blakey (#99028) üzenetére


ph2012
senior tag

Ilyen miatt visszacserélik a tv-t?

(#99030) dethroner válasza ph2012 (#99029) üzenetére


dethroner
veterán

Te most komolyan direkt szivatod magad? Már megmutattam a legtökéletesebb megoldást [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#99031) sityupityu válasza ph2012 (#99029) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99032) Flashget válasza .OM. (#99018) üzenetére


Flashget
félisten

ne kísérletezz 6xxx UHD-vel mind 300 soros mozgásfelbontású csak idő pazarlás..gagyi.
7xxx vagy 8xxx UHD-t nézzél.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#99033) Flashget válasza .OM. (#99018) üzenetére


Flashget
félisten

feleslegesen kisérletezel 6-os széria UHD-ben mert mind 300 soros mozgóképfelbontása miatt, pont olyan mint az 50Hz.es 5xxx
ha kísérletezni akarsz nézzél 7xxx vagy 8xxx UHD-t.

Realme GT Master Edition

(#99034) ph2012 válasza dethroner (#99030) üzenetére


ph2012
senior tag

Sikerült megoldani a 40" J6200 csatornabeállítását. Bulgár beállítással kerestem rá a csatornákra és így már engedélyezte a csatornák sorrendbe rakását.
Voltak olyan csatornák amik külföldi nyelven szóltak, de az ADÁS menüben volt egy hangbeállítás amivel be lehetett állítani, hogy a magyar hangsáv szóljon.
Most már oké minden.

(#99035) sityupityu válasza Flashget (#99033) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak a nyomaték kedvéért írtad le kb ugyanazt kétszer? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99036) hyb


hyb
csendes tag

sziasztok,

telekomtol uj Samu ue48h6400

https://www.dropbox.com/s/39up881pljgfvfa/IMG_7750.JPG?dl=0

fog ezzel a samsung/tkom foglalkozni vagy felejtsem el? pirosnal es zoldnel latszik elegge.

koszi!

(#99037) Flashget válasza sityupityu (#99035) üzenetére


Flashget
félisten

Csak neked csak most. Azonos idovel kulldte el a rendszer 2db hszt.Probaltam az egyiket szerkeszteni erre múndkettot atirta, vegul leirtam ujra es igy jelenrt meg. Szoval toltal egy felesleges hszt. ;)

Realme GT Master Edition

(#99038) KBL001


KBL001
tag

üdv

ide is beírom,hátha valaki gondolkodna ilyenen :)

tegnap boldog tulaja lettem egy 49KS7000-nek.nagyon tetszik,de két apróbb hibát találtam benne,ami - az első tuti,a második valszeg- a 8000es nagy tesóban nincs :
- 4k-ban csak 30hz-et tud
- hangyányit felhősödik feketénél (ha full fekete képet raksz rá,akkor nem látszik!!!),de egyáltalán nem zavaró

ajánlott tv sztem :)

(#99039) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Sziasztok!
Egy napos a tv-m.
Bármilyen beállításon,de mindegyiken látszanak a foltok,nem csak sötét képernyőn.
Ez mennyire természetes jelenség?
Samsung49KS9000
Fényerő:7 /de levettem 1-re is,ott is látszanak a foltok,bár halványabban/
Háttérfény:45
Mindenféle "képjavító" kikapcsolva.
Nem csak világosabbak ezek a részek,de néha más színűek is.
Pl a bordó felső a csajon néha lilás-kékes.

/megpróbálok képeket feltenni/

[ Szerkesztve ]

(#99040) blakey válasza Tipli41 (#99039) üzenetére


blakey
titán

Cseréltesd amint tudod, ne is elmélkedj ezen, nagyon felhős.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99041) Tipli41 válasza blakey (#99040) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Köszönöm a választ,holnap visszaviszem.
A jelenlegi samu es8000-ret cserélném erre,de egy kicsit elbizonytalanodtam.
Az nem lehetséges hogy ilyen rossz a háttérvilágítása mindegyiknek?
Vagy csak én voltam ilyen peches?

Vajon a mediamarkt-ba visszaadják a tv árát ha a második is hasonló képet produkál?
Ha jól tudom 3 napon belül csak cserélni kötelesek ha hibás.

[ Szerkesztve ]

(#99042) liszi70 válasza Tipli41 (#99039) üzenetére


liszi70
nagyúr

Atyaúristen.......... :Y

(#99043) superg válasza Tipli41 (#99039) üzenetére


superg
senior tag

Ez tényleg elég tré.Az a kékes elszineződés a nő ruháján biztos nem bevilágítás komolyabb bajok is vannak itt.

(#99044) Lauda válasza Tipli41 (#99041) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez csak azon mulik, hogy hogy allnak hozzad. Nem kotelesek visszaadni ez szinte biztos. Ennyiert mar oled tv-t adnak.

[ Szerkesztve ]

(#99045) PuMbA válasza Tipli41 (#99041) üzenetére


PuMbA
titán

Itt jó a háttérvilágítás, szóval cseréltesd vissza :)

(#99046) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Köszönöm a válaszokat,holnap visszaviszem!
Egyébként nagyon tetszik a tv,pár 4k-s demóval,youtube videóval tesztelve sokkal szebb képe volt mint az es8000-nek,de hát ez gondolom természetes.
Remélem a következővel minden rendben lesz,a tv-t szeretném,nem az árát.

(#99047) ΞΔGLΞ válasza Tipli41 (#99039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem ezt a szart, ki tudja hányadik vevőként fogod visszavinni és próbálják eladni újra gyáriként becsomagolva, amíg találnak egy olyat, akinél ez fel sem tűnik, vagy leszarja...etc
Elképesztő selejteket hoznak be ebbe az országba!

(#99048) Joltee


Joltee
aktív tag

40" méretben szeretnék készüléket, per pillanat a Samsungok felé hajlok. 40"-ban a 6200 és 6400 széria között (40H6200 és 40H6400, ill. 40J6200) mik a legfőbb eltérések? Pl. olvastam, hogy a 6400 valódi 100 Hz-es. A 6200-as az? Az x264-es kódolású filmeket (mkv-ban) gondolom mindegyik lejátssza. (Alapvetően fontos lenne, hogy minél több formátumot megegyen a beépített lejátszó.)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#99049) K Norbi válasza Tipli41 (#99039) üzenetére


K Norbi
addikt

Vajon a mediamarkt-ba visszaadják a tv árát ha a második is hasonló képet produkál?
Ha jól tudom 3 napon belül csak cserélni kötelesek ha hibás.

A tv bontatlan volt? De gondolom a Media markt nem ad el visszacsomagolt darabokat.
Ha következő is rossz lesz, vegyél egy Sony-t ;]

Ahogy látom van itt minddel gond, mi pénzeket elkérnek ezért a hulladék lcd kért.

[ Szerkesztve ]

(#99050) K Norbi válasza K Norbi (#99049) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem nézem egyébként egyik márkát sem semmibe.
Mert maga az lcd technológia fos.

Elmegy az ember venni egy 500 ezres tv-t és mintha lottó lenne a vásárlás. ;]
Vajon jó lesz? pixel hiba lesz e benne?? banding?? Dse?? felhő?? Hányadékok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.