Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) keIdor válasza gippazoid (#104999) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ez nem csoda, gondolom sok ember nem nézegeti közelről, sokak azt se tudják mit kéne keresni, így a szar is eladható. A többi gyártó is ezt csinálja, kaptam már ki én is pl. 2db hallottpixeles LG-t.
A mostani Sony TV-mnél meg 10 készülékből 8-nál elég rossz a black uniformity, magyarul felhősödik.
A topik alapján kb. tényleg a készülékek 80%-a érintett és ugyanott van a probléma is, magyarul valahogy rosszul lehetnek összerakva.

A Samsungnál is szánalmas az, hogy elválik egy KS7000 hátulja.

WaterWawe: Csak mit vegyen az ember? Mindegyik gyártó ilyen. OLED? Kéne, csak ott meg megint más lenne.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105002) FollowTheORI válasza Flashget (#104997) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Világos persze... :)

Bár azért annyi különbség lehet, hogy akik nem ezektől veszik ott cirkulálhat közkézen pár ilyen visszatérő rossz példány, vagy ugye "kamionról leesett low quality példány"... mert a garancia bonyibb lehet (ha van egyáltalán), mint azoknál akik közvetlen a forgalmazótól szerzik be.

Stb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105003) FollowTheORI válasza keIdor (#105001) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát mivel itt a panel is készen jön, szvsz még csak nem is feltétlen az összerakás... mármint nem az itteni a baj feltétlen, hanem ahonnan a panel jön kínából (vagy korea).

De az hogy egy sima bekapcsolós QA teszten nem buknak ezek el, az gáz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105004) Rp526 válasza WaterWawe (#104998) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nekem ha rávakuztam akkor ilyen apró buborékok voltak láthatóak (először még fóliának is gondoltam).. Majd megpróbálok én is fotót készíteni. Olyan mint mikor autómosás után nem törölgeted le és a vízkő foltokban ottmarad, vagy mikor levegősen fóliáznak le vmit. De csak ha vakúval világítom meg, kikapcsolt állapotban.

(#105005) Rp526


Rp526
aktív tag

Jah.. tegnap megint csinálta ezt a "fekete képernyőzést" a TV. Gépet is újra kell ilyenkor indítani + TV-t is. Megcsináltam amit kért az ügyfélszolgálat (kezdő állapot visszaállítása).. de sejtettem, h nem lesz semmi változás. A us.community.samsung.com fórumon am rengeteg ilyen eset van típustól függetlenül Samsung TV-nél, ami viszont a brutális, h érdemi válasz nem érkezik tőlük sem. Megpróbálják figyelmen kívül hagyni... de egy szint után már nem lehet. Remélem kiadnak majd vmi update-et és megoldják ezt.

(#105006) Celtis válasza WaterWawe (#104998) üzenetére


Celtis
veterán

Ilyen fehér maszat nekem is volt a kijelzőn, amikor kicsomagoltam. Lásd még #104986

Meg is ijedtem, mert kicsit alaposabb törléssel jött csak le. Ahol kézzel hozzáértem a képernyőhöz, azt is nehéz letisztítani. Viszont a mellékelt kék kendőcske jó szolgálatot tesz.

(#105007) gippazoid válasza keIdor (#105001) üzenetére


gippazoid
senior tag

Tök jó, mert én meg SONY-ban gondolkodom mert szép a képe...

Minél többet olvasok TV-kről annál inkább körvonalazódik, hogy semmit sem érdemes venni, mert mind hulladék - legalábbis abban az ársávban amit én hajlandó lennék kifizetni egy akármilyen TV-ért.

Ja, a visszavitt, bevilágítós, fakó színű Samsung 24"-os monitor hivatalos Samsung import, a MM-ból jött és origin csomagolás volt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#105008) hackeeeee válasza keIdor (#105001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott is lehet baj, sajnos.. Igaz, nem ilyen.

Ilyenkor nincs más, le kell jelenteni, valszeg kap új kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#105009) keIdor válasza gippazoid (#105007) üzenetére


keIdor
titán

Elmenni és jól átvizsgálni vásárlás előtt, ezt tudod tenni. Sajnos mivel világos van, a cloudingra nem megoldás, de a pixeleket át lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105010) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Samsung KS7000-hez van új frissítés.

Verzió : 1160.6
2017.01.11

Ha esetleg talál valaki róla valami bővebb infot megoszthatná! :)

(#105011) Rp526 válasza RobexX10 (#105010) üzenetére


Rp526
aktív tag

Én ilyet találtam eddig:

"- Version : 1160.6
- Improved usability
1. Improved browser performance
2. Improved app performance
3. Improved stability
4. Improved usability of input devices"

(#105012) Rp526 válasza Rp526 (#105011) üzenetére


Rp526
aktív tag

Habár szerintem ez ilyen politikus duma :D:D Ezt bármikor mondhatnák..

(#105013) sandró60 válasza gippazoid (#105007) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem,ha monitornak is használnád kompromisszumot kell kötnöd,ha nem akkor vegyél tv-t meg monitort.Jó tudom a "piszkos"anyagiak vagy a hely hiánya ;]

[ Szerkesztve ]

(#105014) kornel1000 válasza Flashget (#104996) üzenetére


kornel1000
tag

Csereutalvány kérésemre ezt a választ kaptam a Samsung ügyfélszolgálattól:" Sajnálattal értesültünk arról, hogy készülékével nem elégedett.

Tájékoztatjuk, hogy a Samsung Electronics Magyar Zrt Központjában szerviz tevékenység nincs. A meghibásodott termékeink javítását szerződött szervizpartnereink végzik. Amennyiben Központunkba érkezik javításra vagy cserére vonatkozó kérelem, annak elbírálása szervizeink szakvéleménye alapján történik.
 
Szervizpartnerünk tájékoztatása szerint a készülék legutóbbi javítása óta nincs tudomásuk hibás működésről, a javítást követően a készülék a műszaki előírásoknak megfelelően működött."

Ekkor még ki sem jöttek megnézni a hibát ,nem még hogy javították:))
Itt nem is az ár a fontos tényező.Hanem, hogy az ember a pénzéért elvárna egy hibátlan készüléket legyen az 100 000Ft vagy 500 000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#105015) br0by


br0by
csendes tag

Már meg sem merem nézni az új TV-met közelről, nehogy találjak valami hibát, mert akkor folyton azt néném :)

(#105016) Flashget válasza kornel1000 (#105014) üzenetére


Flashget
félisten

Sablon válaszokat tolnak és ha Pesti vagy az oktogon szerviz lesz a szakértő szervizük...
akkor írd meg ami azóta történ hogy kicserélték egy másik rosszra és úgy dicsérd meg őket szép szavakkal, hogy milyen ragyogó közöttük az infó áramlás ....:D..húzzák az időt csak, hidd el....

az pedig hogy 100K vagy 500K nem mindegy, mert ők azok akik úton, útfélen hirdették felső kategóriás készüléknél 1 pixel hiba sem megengedett...

Realme GT Master Edition

(#105017) FollowTheORI válasza Rp526 (#105011) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csodás. :D

Remélem ez után nem kell factory resetet csinálni mint legutóbb, mert meghülyült. :DDD

Mondjuk nekem még nem hozta fel a TV szóval ráér még...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105018) lapi78 válasza FollowTheORI (#105017) üzenetére


lapi78
csendes tag

Pontosan ugyanígy érzek az update-el kapcsolatban. :DD Ha esetleg már valaki fel is tette,megköszönném ha megosztaná élményeit. :C Köszike.

Psn: Lapi_papi Xbox:lapi78

(#105019) Hmmm1 válasza FollowTheORI (#104993) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Azért ennyire ne védjük már őket. Durva amit leírt kornel1000. Nagyon gáz a helyzet.
És olyan nincs, vagy nem kéne hogy véletlenül át megy. Gyamnús különben, a végén kiderül hogy sutyerák szlovákok basszák el. Jóska a falubul lemeózza és mehet a dobozba. Mert hogy semmilyen prémium átvizsgálást nem kapnak a tv-k az is biztos. A legolcsóbb tv-jüknél jobban kéne ügyelni, mit adnak el, nem még ezeknél. Hajmeresztő. Kis túlzással, fél millás tv-ket majdhogy nem lehet vágni a ganajra :C

Szerintem egy petíciót vagy valamit össze kéne dobi, akár itt topik szinten és eljuttatni a Samsungnak, nem csak a magyarnak, mert azért ezt komolyabban kéne venni. Már vagy két tucat ember jött, csak ide a topikba jelezve ezt a problémát. Vagy pixel, vagy hátlap, esetleg mindkettő.

Lehetne egy felhívás, hogy akinek ezen modellekkel problémája volt, igazolt vásárló stb. az jelentkezzen, aztán hátha kicsit híre megy és talán Samsung elszégyenli magát koreai révén és felajánl cserét, vagy a jövőben sokkal kevesebb ilyen lenne. Próbát megér szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#105020) Hmmm1 válasza kornel1000 (#105014) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Az durva, szerintem ne hagyd. Akkor ha jól értem kicserélték a kijelzőt benne, visszaküldték, majd az is szar, csak kevesebb a rossz rajta. Ha lehet hívasd ki őket újra, vigyék el vagy akármi, de az elfogadhatatlan hogy nem tudnak egy hibátlan darabot adni.

(#105021) Gaben06 válasza kornel1000 (#105014) üzenetére


Gaben06
tag

Szánalmas amit a Samsung művel TV ügyben mostanában. Az Oktogon szervizben meg nem 100-as enberek dolgoznak. És még finoman fogalmaztam. Nekem 2,5 hónapomba került kiharcolni a csereutalványt. (46D6500).

Nem volt egyszerű, de sikerült. Azóta nem tudok a nappaliba nagyobb méretű TV-venni.
3db 55JU7000-es és 2db 55JS8000 után elment a kedvem az egésztől. Szóval nem most kezdődött a silány TV-k gyártása. A Szlovákiai gyárban valami nem stimmel. Én mondjuk jeleztem ezt többször is a Samsung-nak, hogy szerintem a körmükre kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

(#105022) Flashget válasza Gaben06 (#105021) üzenetére


Flashget
félisten

z Oktogon szervizben meg nem 100-as enberek dolgoznak. És még finoman fogalmaztam.

leragadtak a csöves tévéknél, mert a védelmük a csereutalvánnyal szemben kimerült abban, hogy én mint Digikábeles béreljek a kódolt csatornákhoz az UPC-től beltérit. :DDD

Realme GT Master Edition

(#105023) FollowTheORI válasza Gaben06 (#105021) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor a koreai bossnak kéne írni hogy jöjjön tartósan "gyárlátogatásra". :D
Hátha akkor mindenki összekapja magát. ;]

(#105019) Hmmm1

Dehogy védtem, csak azért el tudom képzelni a másik oldalon sem fenékig tejfel az élet... szóval mikor megnő az ünnepi kvóta pl a gyárban, mert "fel kell készülni a rohamra", és a rabszolgahajcsár ostorozza a sort. No akkor tuti, hogy nem kicsit eshet a színvonal a mennyiség oltárán. Mondjuk, ha eleve nem túl magas, akkor ez betehet neki. :)
Pedig amugy tényleg a koreaiak eddig jók voltak ebben, csak hát ugye a kínaiak miatt nagyobb lett a verseny már és a költségeket meg mindent meg kell fogni jobban. Már nem a hanyatló nyugattal versenyeznek.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105024) gippazoid válasza FollowTheORI (#105023) üzenetére


gippazoid
senior tag

A Samsung ügyfélszolgálata is egy nagy rakás sz.r.
Megígérik hogy visszaszólnak - na az soha nem történik meg. 3 ilyen esetem van, most megreklamáltam ezeket. Amit ott és akkor chat-en nem tud meg az ember azt nem fogja megtudni mert simán elfelejtődik az ígéret.
A TV-t amiről kérdeztem még májusban, már megvettük júliusban.
Amiről november végén kérdeztem, azt megrendeltem januárban és már vissza is vittem mert semmirevaló.
Decemberben reklamáltam hogy miért nem válaszolnak - erre jött bullshit válasz. Annak is pont 1 hónapja és még azóta sem jött meg az ígért válasz.

Jópofák.
Kiválósági díjas ügyfélszolgálat!

Gippazoid Novelties Inc.

(#105025) FollowTheORI válasza gippazoid (#105024) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha bírod az angolt, szvsz próbáld meg az amerikai vagy angol oldalon megtudni amit meg akarsz. ;)

Már ha nem garanciás ügyekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105026) Rp526 válasza lapi78 (#105018) üzenetére


Rp526
aktív tag

Engem is érdekelne!!
Én lehet am meg fogom csinálni pendriveról, hátha abbahagyja ezt a forrásváltogatást..
Nekem amúgy az 1154-est sem dobta a TV..

(#105027) geristar


geristar
tag

Egy samsung ku 6450 tv-m van amin a wi-fi-t szeretném használni, de sokszor nem csatlakozik, vagy 5-10 perc után megszakad a kapcsolat az internettel. Az wi-fi-t látja, de dns hibával nem akar csatlakozni. Angol fórumokon próbáltam beállítani fix dns-t, de nem sikerült megoldani a problémát.
Digi internetem van. Valaki tudja esetleg mi lehet a probléma?

(#105028) gippazoid válasza geristar (#105027) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mennyire jó a lefedettség?
Kollégám Samsung TV-je konkrétan kiírta, hogy 10 mbit/sec KELL neki.
Üzembe kellett állítania egy WiFi repeater-t.

Gippazoid Novelties Inc.

(#105029) Flashget válasza gippazoid (#105024) üzenetére


Flashget
félisten

a telefon romániában csörög...
az volt a legjobb, hogy többször is visszahívtak előtte mondták vegyem fel ha a szám rejtve lesz mert ők azok csak ez ilyen... a számot nem jelezte ki sosem...kívéve egyszer valami hiba miatt kijelezte 0040..így kezdődött :D

Realme GT Master Edition

(#105030) BuricsJ válasza gippazoid (#105028) üzenetére


BuricsJ
tag

Lefedettség hiánya nálunk is problémát jelentett........ TP-Link router az emelet egyik sarkában, a földszinten a TV, a telefonon is csak hol egy, hol kettő jel volt látható a TV mellett álva, azaz hol sikerült a kapcsolódás, hol nem.
Megoldásnak vettünk egy TP-Link jelerősítőt, ennek van Ethernet portja is, így kábellel csatlakoztatva megszűnt a wifi problémánk :) TV és telefonon is hasít a net :C

Józsi

(#105031) gippazoid válasza Flashget (#105029) üzenetére


gippazoid
senior tag

Tudom, hogy már pár éve kiszervezték Romániába az egész üfszolgálatot.
Én speciel chat-elni szoktam, aminek a teljes másolatát megküldi a web-es felület email-ben - ha kérem.
Szó elszáll... (tudom, van arra is megoldás, de ilyen "kaliberű" ügyintézéshez ez is megfelel).

:DD

Gippazoid Novelties Inc.

(#105032) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam vissza a forumot. Végülis akkor az igaz, hogy a 40" H6200 már ténylegesen 100hz?
Ugye elvileg a 32" csak 50.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#105033) Rp526 válasza func93 (#105032) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nekem volt és én is úgy tudom, hogy 100HZ.

(#105034) Flashget válasza func93 (#105032) üzenetére


Flashget
félisten

igen.
Az F6200 volt 50Hz még 40"ban is mert a belső az 50Hz volt a külső igényesebb, jobb anyagból készült mint az 5xxx kategória.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#105035) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Mi az általános vélemény a K5500-as szériáról? Nálam sorozatnézésre, filmnézésre lenne elsődlegesen használva. Ezt néztem ki pontosan UE40K5500AWXXH. Jóval drágább az UE40KU6400SXXH, viszont nekem totálisan fölösleges lenne az UHD, nem tudom, hogy egyéb tulajdonságaiban tud-e többet, sajnos mindkét termékről olvastam jót és rosszat, így inkább titeket kérdezlek.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#105036) PuMbA válasza Zolee11 (#105035) üzenetére


PuMbA
titán

Alap TV-ként jó a K5500, a KU6400 már közép kategóriás TV, tehát jobb a képe :) Boltban meg tudod nézni őket, ha viszel pendrive-on filmet.

[ Szerkesztve ]

(#105037) FollowTheORI válasza Zolee11 (#105035) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mivel a FHD tévékbe nagyon sok energiát nem feccölnek már, ezért tök átlagos, de amugy jó TV az 5500 is... szóval átlagos igényekre biztos hogy jó lesz és elég.

A 6400-ben biztos hogy jobb panel van (színek, stb)... persze hogy annyival jobb e amennyivel többe kerül az jó kérdés, elég szubjektív is. :)

Én személy szerint inkább a 6400-et venném, meg jól jöhet még az az UHD. ;)
Persze az 5500 is jó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#105038) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Samsung 55" H6400-as típusú készülékem van.
A problémám, hogy az automata frissítés nem talál update-et rá se wifi-n, se kábeles neten., holott van 2016 októberi szoftver hozzá.
Megpróbáltam manuálisan is letölteni, kitömörítettem pendrive-ra ahogy a leírás szól, de amikor kerestetnék a pendrive-on update file-t a tv-vel, ott sem talál semmit.
A tévén jelenleg 2860-as szoftver van, és 2860.2 amit letöltöttem hozzá.

Hogy lehetne rávenni arra, hogy pendrive-ról frissítsen?

(#105039) sandró60 válasza Cingáriusz (#105038) üzenetére


sandró60
addikt

Miért akarod frissíteni?
Nem működik valami jól?
Tök felesleges én is elvagyok a 2860 firmware-vel :K

(#105040) PuMbA válasza Cingáriusz (#105038) üzenetére


PuMbA
titán

Pendrive-nak FAT32 fájlrendszerrel kell rendelkeznie :)

(#105041) Rp526 válasza Cingáriusz (#105038) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nekem így ment:

#104087

én is FAT32-ben csináltam asszem.

[ Szerkesztve ]

(#105042) Cingáriusz válasza sandró60 (#105039) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A kezelőfelület sebességével nem vagyok teljesen megelégedve, abban reménykedem, hogy hátha az újabb szoftver ezen javít valamennyit. Másodlagos érv, hogy nem tudom, hogy ez a tv megkapta e az újabb grafikus kezelőfelületet.

Na, FAT32-re formáztam a pendrive-ot, rámásoltam a msd file-t. Most már egyáltalán fel sem ajánlja a tv, hogy USB eszközön is keressen e frissítést, próbál netről firrsülni, ott semmi és ennyi.
A FAT32-vel sikerült egyet visszalépni. Eddig legalább rákérdezett a pendrive-os frissítésre.

[ Szerkesztve ]

(#105043) sandró60 válasza Rp526 (#105041) üzenetére


sandró60
addikt

Ő a H6400-ról kérdezett. Az nem egészen ugyanaz,mint a tied ;]

(#105044) Rp526 válasza sandró60 (#105043) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ez teljesen igaz, én csak a metódusra akartam írni. Mert nekem is ugyan ez volt.. Nem ismerte fel, formázás, csak a fájl a pendrivera... blabla

[ Szerkesztve ]

(#105045) Zozi100 válasza Cingáriusz (#105038) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Mondjuk nekem az a tapasztalatom,hogy ami a pont után van szám,azt nem írja ki a TV,úgyhogy lehet benne is van az a verzió amit próbálsz belenyomni

(#105046) func93


func93
senior tag

Valaki megtudná nézni a samsung tv-je szerviz menujébe, hogy a wifi region: milyen betü van?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#105047) Flashget válasza Cingáriusz (#105042) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudom, hogy ez a tv megkapta e az újabb grafikus kezelőfelületet.
mire gondolsz? a Tizen félére ami J szériától van?

Realme GT Master Edition

(#105048) Kam1kaze válasza gippazoid (#105024) üzenetére


Kam1kaze
tag

Én is pont ezzel kapcsolatban idéztem egyik hozzászólásomban, a díjnyertes ügyfélszolgálatuk... Biztos ezt maguknak osztották ki.

Hétfő óta várom, hogy visszahívjanak, aznap még késő délután is felhívtam őket, jeleztem, hogy még mindig nem hívtak vissza, csaj meg mondta, felírja megint a telefonszámomat és odaírja, hogy sürgős. Ha egy kicsit több időm lesz, akkor lehet jobban belemerülök majd, akár a koreaiaknak is írok, ha úgy alakul.

(#105049) Celtis


Celtis
veterán

Érdekes, hogy amikor nekem problémám volt a második KS7000-rel és írtam nekik, még aznap, hétvégén(!) felhívtak és tényleg segítőkészek voltak.

(#105050) dethroner válasza FollowTheORI (#104993) üzenetére


dethroner
veterán

Flashget szokta mondani hogy a samu ahol tud, spórol. Lehet az üzemben kirúgták a takarítókat és elborítja a dzsuva a termelő csarnokot :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.