Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) eax1650


eax1650
aktív tag

A korábbi 40"-ban egyszerűen tudtam a földi digitális csatikat rendezni. Itt (55F6800) a Csatorna szerkesztés menüben a Szám módosítása gomb nem aktív. Hogy lehet, hogy nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#52002) -secret- válasza gyuszaa (#51957) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

hány szemüveget kaptál hozzá?

(#52003) Bathalsar válasza -secret- (#51997) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Igen, lehet. A PC-re kell egy DLNA szerver, pl. a PS3 Media Server. Nagyon egyszerű beállítani, ha csak néhány alap dolgot akarsz meghatározni (pl. melyik könyvtárakat ossza meg, mi legyen az alap eszköz, amire opcionálisan kódolja az anyagot, etc.)

Wi-Fi-vel kapcsolatban rengeteget szívtam, mert először 150 Mbps-es hálózattal próbálkoztam. Ez gyakorlatilag a 720p-hez volt elegendő. Később már 300 Mbps-en, itt már szépen futottak a 1080-as filmek, de volt néhány nagyon magas bitrátájú, aminél előfordult, hogy bufferelnie kellett a lejátszónak. Mióta viszont 5 GHz-en, 300 Mbps-en csatlakozik a tévé, azóta egyáltalán nem volt gond

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#52004) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Euronics-ba akciósak a tv-k, bár lehet még így is drágábbak, mint néhány netes hely.

(#52005) Flashget válasza ciceroo (#51990) üzenetére


Flashget
félisten

fogod bedugod a tv usb csatlakozójába és elindítod a felvételt. erre a tv feliált állj ne tovább formáznom kell elöbb :)
megformázza, sebesség teszteli és ha neki jó megkérdi indítsa a felvételt...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#52006) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

hdmi kábelnél az 1.2 meg az 1.4 micsoda?

(#52007) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan problémával fordulok hozzátok ami idegesít. Adott egy Samsung LED TV és egyéb falánkságok. Vettem ma egy DVd lejátszót amit HDMI-vel csatlakoztatok. Eddig a Pc- és erősítő között digitálisan ment a hang,de most mivel be van iktatva egy DVD,analógként kell csatlakoztatni a PC-n Jack és erősítőre RCA-val mivel médialejátszó is digitálisan van az erősítőn optikai kábellel.De most jön az érdekesség. tök szépen szól a PC amikor rá állítom a megfelelő erősítő bemenetére (DVD-HDMI csatlakoztatás nélkül), de ahogy rádugom a tv-re a Hdmi-t valamint dvdn a digitális hang csatlakoztatást. Búg a PC hangforrás, pedig 2 külön hangforrás. Az egyik CD/DVD( ez a digitális) és a PC meg AUX-ra van. Persze próbáltam át tenni az RCA-t Video1-re, DVD-re,

Mielött kérdeznétek azért akarom HDMI-n összekötni a TV-vel,hogy a kép szebb legyen, analógon meg nem fog menni a DD 5.1 sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#52008) lorcsi válasza sandró60 (#51996) üzenetére


lorcsi
veterán

erre jutottam én is, bár kissé költségesebb megoldás, de kényelmesebb is
nincs túl messze a tv a géptől, de nem nézne ki jól egy viszonylag feltűnő lan kábel elvezetve
no majd ha megjön a tv tesztelem, mit hogy bír

(#52009) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

f6400-hoz nincs valami használható magyar teszt?

(#52010) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Hibámra visszatérve olvastam olyat,hogy coax kábel is okozhatja, Kihúztam a Tv-ből és igen megszűnt a hiba. Ilyenkor mit érdemes csinálni?

(#52011) Burt1793


Burt1793
veterán

ITT azt írják, hogy a motion plus legyen kikapcsolva :D

Ti is tapasztaltátok, hogy az ac3 hangot hamarabb adja ki a tv, mint kéne, így el van csúszva az egész? Szerencsére dts-nél okés.

(#52012) donjohnson válasza -secret- (#52009) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52013) -secret- válasza donjohnson (#52012) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

kösz! :D az f6400hoz a szürke, a 2színű vagy a fekete smart kapcsolót dobálják?

(#52014) Burt1793 válasza -secret- (#52013) üzenetére


Burt1793
veterán

én feketét kaptam.

(#52015) Gomba válasza -secret- (#52013) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem is fekete van.

Ép hardverben ép szoftver

(#52016) eax1650 válasza Csabi1984 (#52010) üzenetére


eax1650
aktív tag

Itt vannak (és más antenna boltokban is) leválasztó szűrők: [link]

Ez élég szokott lenni, Galvanikus leválasztó isolator: [link]

Olvasd el a leírásokat, de ott is tudnak javasolni. Hol/milyen a fejállomás, vagy házi osztó stb.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#52017) R3nts válasza Kal-El (#51983) üzenetére


R3nts
senior tag

Én nyár közepén vettem egy UE40EH6030-ast, hosszas utánnolvasgatás után....maximálisan meg vagyok vele elégedve! A MM webáruházból vettem júliusban 138k-ért....Pont a napokban néztem,hogy most újra 150k körül van több helyen....sikerült a Samsung weboldalon felregisztrálni,plusz 1 év gariért....nálam felhősödés nuku....bárki bármit mond....bár lehet,hogy csak szerencsém volt....van már hozzá új fiirmware,de szerintem felejtős,mert a .mov-tól, .mkv-n , wmv-n át, még az .flv-t is pirítja mezei Kingston pendrive-ról... :DD A képe (nekem legalábbis) gyönyörű, nagyon szép 3D-ben is...PC-ről tolom rajta 1.4 HDMI-vel PDVD13U-val a BD50/25-öket,és röccenésmentesen ,szépen játssza a PC...pedig nem mai darab, Core2Duo E7600(2X3,06GHz, 4 GB DDR2 dualkit RAM, és egy XFX GT240 DDR3 1 GB VGA ) ... a színeit tényleg be kell kalibrálni,mert hajlamos a kicsike fehérnek mutatni,ami nem egészen fehér... :)) De ha belőtted,gyönyörű....! Biztosan van nála szebb,jpobb készülék,meg tudom hogy a plazma szebb, etc....de az én pénztárcámhoz anno 140k-ért brutál jó vétel volt szerintem....újra megvenném,ha oda jutnék...én nyugodt szívvel ajánlom!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#52018) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok és információ gyűjtés fázisában vagyok,hogy kicsit képbe kerüljek.Ezért lenne egy pár kérdésem a profikhoz. :)
Ő lenne amúgy kiszemeltem:
Samsung UE32F6400

A kérdéseim:
A PIP funkciónál honnan lehet azt tudni,hogy az 1 vagy 2 tuneres?
A DVB-T,C,S mire jó konkrétan?
Illetve miből derül ki az,hogy a tv wifis-e?A DLNA támogatás jelzi ezt?Vagy a Wifi direct jelölés?
WIFI direct mit takar pontosan?
Köszi a segítséget!

(#52019) lacko6 válasza milanfan (#52018) üzenetére


lacko6
senior tag

Irány a MM :K

Csak vicc ;]

[ Szerkesztve ]

(#52020) Atomantiii válasza milanfan (#52018) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most néztem Debrecenben a Media Marktban 140, pcdream-nél 125. Ugyanebből az 5300-as MM-nél 125, pcdreamnél 90 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#52021) Batib válasza milanfan (#52018) üzenetére


Batib
őstag

DVB név a Digital Video Broadcasting (Digitális Videó Műsorszórás)
DVB-T : terrestial (digitális földi)
DVB-T: cable (digitális kábel)
DVB-S: satelite (digitális műholdas)
wi-fi direct: közvetítő eszköz (pl router) nélkül is képes wifin kapcsolodni két arra képes eszköz (pl tv és telefon)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#52022) -secret- válasza Atomantiii (#52020) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

mediamarktba most ütősek a cuccok, 10.000 forintonként 1000 forint visszajár mediamarkt kártyán :R

(#52023) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, Samu F6400-as TV-nél megéri fw-t frissíteni? A legújabb a TV szerint a 1111.1-es. Nincs probléma, csak kiírja hogy elérhető újabb frissítés. Esetleg valaki frissítette? Érdemes?

Oneplus 8T 8/256

(#52024) Batib válasza ruszi_tomi (#52023) üzenetére


Batib
őstag

Valoszínüleg nem fogsz semmi ujdonságot tapasztalni. viszont ha szándékodban áll vmi nem hivatalos okossággal (samygo) novelni a tv-d képességeit akkor inkább ne frissíts.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#52025) Flashget válasza -secret- (#52022) üzenetére


Flashget
félisten

mennyit is emeltek 1-én? ;)

Realme GT Master Edition

(#52026) Flashget válasza ruszi_tomi (#52023) üzenetére


Flashget
félisten

arany szabály, ha nincs gondod a tévével ne frissíts.
samsung 5 kiadott frissítésből 4 valamit letilt csak...de mivel sosem adnak ki change logot (talán pont ezért) így nem is tudjuk meg mi a nyavaját frissítenek...

Realme GT Master Edition

(#52027) solarix45


solarix45
senior tag

A milyen tévét vegyek témában már érdeklődtem párszor, de választ nem nagyon kaptam.

Van már végre olyan tévé, ami a saját hangszóróján, meg a fejhallgató kimeneten le tud játszani USB-ről / hálózatról DTS-es MKV fájlt? Olyan 40"-es tévét keresek, ami erre képes, sok gari van hozzá, jó a hangja (vagy rá lehet kötni sztereó hangszórót). Nem kell okos tévé és nem kell 3D sem. Szüleimnek kellene, hogy nagy kijelzőn tudjanak tévézni, meg minél egyszerűbben filmeket nézni (vagy USB-ről, vagy vezetékes hálózaton megosztott meghajtóról). És lehetőleg ne nagyon menjen 150 fölé az ár.

Csak a Samsungnak van vagy 10 fajta 40"-es tévéje, többé-kevésbé lehet tudni, mi a különbség, legalábbis az aktuális legújabb modellek közt, de ezt a DTS dolog nagyon ködösen szerepel mindenhol.

(#52028) ruszi_tomi válasza Batib (#52024) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Esetleg te próbáltad? Azt látom hogy lehet root jogot szerezni, de minek? Mit tudok a TV-re tenni?

Oneplus 8T 8/256

(#52029) Batib válasza ruszi_tomi (#52028) üzenetére


Batib
őstag

Nem, nekem nincs semmi alt. fw a tv-jeimen. Pl. Ilyenek PWR funkcio amin nincs, felvétel archiválási lehetőség és szét kell nézni a forumon mi van még.
Én nem használok semmit mert nincs rá szükségem, csupán jeleztem Neked hogy tudjál mérlegelni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#52030) Flashget válasza ruszi_tomi (#52028) üzenetére


Flashget
félisten

olvasd el a D széria mélyvíz részét, hogy megérsd.

Realme GT Master Edition

(#52031) ruszi_tomi válasza Flashget (#52030) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszi, így már világos, egyenlőre nem merek lépni, felesleges is, de sztem 1-2 év múlva jó lehet. Jó tudni hogy ilyen is van már. Egyedül a Serviio keltette fel a figyelmemet, de annyit nem ér. :R

Oneplus 8T 8/256

(#52032) Batib válasza ruszi_tomi (#52031) üzenetére


Batib
őstag

A Serviio-hoz nem kell semmi hack.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#52033) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv!
Találkozott már valaki olyannal, hogy a tv (esetemben f6400-as) az ac3-as hangot (mindegy miről, pendrive vagy LAN) hamarabb játssza, mint a képet, így el van csúszva. DTS-nél nincs ilyen probléma.
Valami elállítódott? A tv lejátszóján próbáltam csúsztatni a hangot, de a végén már az sem segített, mert már annál a 2,5 s-nál is több volt a csúszás, amit el lehet tolni.

(#52034) ruszi_tomi válasza Batib (#52032) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszönöm szépen, holnap neki is állok a dolognak. :R :R

Oneplus 8T 8/256

(#52035) gyuszaa válasza lorcsi (#51995) üzenetére


gyuszaa
őstag

Én is 1043-at használok vargalex féle openwrt build-el (ugye így minden adott, csak a hw kevés), esélytelen megbirkózna a streameléssel (talán még 720p), nem érdemes ezzel foglalkozni ilyen kategóriában, külső hdd a legoptimálisabb megoldás.

(#52002) -secret-

2DB-ot adtak hozzá, de az elem valami nagyon ratyi, olyan 2-3 órát ment és már narancssárga töltöttséget jelez (1/3)
Viszont ez az imax-es under the sea valami gyönyörű, színek és a térhatás is tökéletes.

Konzollal is megfelelő, játék üzemmódban nem nagy a bemeneti késleltetés.

[ Szerkesztve ]

(#52036) Ferko75HUN válasza Burt1793 (#52033) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Hali,
nekem is volt ilyen a verdák 2-nél 2-3 alkalommal, de ez nem rossz arány a kb. 100 megnézéshez képest. :D
Viszont én nem is gondoltam arra, hogy ez csak az ac3-nál van jelen. Megnézem majd, ha még egyszer jelentkezik az angol hangsávval is.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#52037) Burt1793 válasza Ferko75HUN (#52036) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, nekem se minden ac3... az angol meg mindig okés.

(#52038) Ferko75HUN válasza Burt1793 (#52037) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Rám hoztad a gyanakvást, megnézem majd pár filmnél, hogy jelentkezik-e. :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#52039) Atomantiii válasza Burt1793 (#52037) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az nem lehet, hogy tényleg el van csúszva a hang? Próbáltad mással is lejátszani? Illetve több filmnén is előjött a probléma? Találkoztam már olyan filmmel, ahol tényleg rossz volt az időzítés. Mert attól még az angol hangsáv lehetett jó.

[ Szerkesztve ]

(#52040) Csabi1984 válasza eax1650 (#52016) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm a segítséget :)

(#52041) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

sd kártyát is bevesz az f6400?

(#52042) Burt1793 válasza Atomantiii (#52039) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem, gépen nézve jó volt, bár 3d-s volt a film... és gépen az angol hang is jó volt.
És persze nem minden ac3-nál van csúszás, tehát még nem fejtettem meg, hogy mi a hiba oka.
Az iron man 2-nél volt az hogy a hang tényleg csúszott gépen is, amúgy itt nem.

(#52038) Frz: Oké :) Ha kell, megmondom a konkrét filmcímet is.

[ Szerkesztve ]

(#52043) ruszi_tomi válasza Burt1793 (#52042) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Valamikor nekem is csinál ilyet, kilépek a filmből, majd azonnal újra elindítom, és jó lesz. Néha meg úgy belassul a TV, hogy el is gondolkodom hogy milyen lenne nem dual procival? :D Nem értem mitől függ a dolog.

Oneplus 8T 8/256

(#52044) Burt1793 válasza ruszi_tomi (#52043) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, én amikor elindítom a tv-t és gyorsan lépkedek, állítgatok mindent, akkor tud belassulni :D Mint a windows anno, az elején kell egy kis idő, hogy bemelegedjen. :P Bár ez pont azért furcsa, mert a tv-ben nem hdd van (mint ahogy most már a gépekben se). De gondolom betölti azt a sok hülye programot, amiket nem lehet letörölni, meg felmegy a netre, frissítést kereseni stb-stb. Akkor ezt az újraindítást kipróbálom. Én csak lepause-zni szoktam, majd elindítani, lélekben segít, amúgy nem :D

(#52045) sandró60 válasza ruszi_tomi (#52043) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy erre lenne jó a "frissités" ;]

(#52046) solarix45 válasza solarix45 (#52027) üzenetére


solarix45
senior tag

Erre valaki valamit? :(

(#52047) Burt1793 válasza sandró60 (#52045) üzenetére


Burt1793
veterán

Én mindig frissítem. Most bekalibráltam a tv-t egy leírás szerint, sokkal jobb lett, teljesen élethű minden.
Azt javasolták a tesztelők, hogy a motion plus legyen kilőve, ki is lőttem, a bd filmek most gyönyörűek.
Nem lehet, hogy ha a motion plust kikapcsolom, akkor lesz 100HZ (valódi), ha meg bekapcsolom, akkor lesz látszólagos 200? Mindegy, ha jó minőségű filmet nézek, akkor a film opción nézem (itt állítottam be a dolgokat), ha meg szar sd tv adás megy, átrakom normálra. Engem az is zavar, ha a motion plus 1-2-esen van, szappanopera lesz az egész. Ha ki van kapcsolva, akkor kb olyan, mint a moziban, persze ez csak a jó kváliti esetén igaz.

(#52046) szucsati: A 6xxx-es széria gondolom mind lejátssza, az enyém: 55f6400 jobban is szereti. Serviio-val megy, nálam minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#52048) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy kis segítséget szeretnék kérni: Digisport 1-2 hogy tudnám online hd-be nézni, esetleg van valami megoldás? [link]

ezen az oldalon van online stream de valahogy össze lehetne hozni hogy a tv-n keresztül nézzem online.. ne kelljen rákötnöm a tv-t a pc-re?
Üdv Zsolt
TV: Samsung 46" F6400

Lumia 950XL

(#52049) Flashget válasza Burt1793 (#52047) üzenetére


Flashget
félisten

ha a Motion plust kikapcsolod akkor 50Hz-es tévéd lesz...feltételezve hogy abban a részben van egyedi 8ezt kell használni és a csúszkákat a megfelelő állásba rakni), tiszta,szemkímélő, normál (gyári használhatatlan beállítások)és bemutató opció (50/100Hz-t mutatja be osztott képen)

Realme GT Master Edition

(#52050) Flashget válasza ZsoltG60 (#52048) üzenetére


Flashget
félisten

pedig a legjobb megoldás összekötni a kettőt.
vagy serviio + megfelelő plugin (ami valszeg nincs) és link a serviionak.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.