Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) siemensfun válasza twon (#6749) üzenetére


siemensfun
tag

Csak áramtalanitsd a boxot.

(#6752) baluka26


baluka26
veterán

Ilyen kábellel tudomk összekötni a rútert a C650-es Samsunggal, igaz?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6753) BBéci válasza RexpecT (#6750) üzenetére


BBéci
titán

Filmnézéshez ugyanannyira hasznos a 100 Hz, mint a tévéműsorokhoz.

(#6752) baluka26
Ha lenne a tévén Firewire bemenet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6754) Dadan01 válasza BBéci (#6753) üzenetére


Dadan01
senior tag

Amit linkelt az RJ45 utp kábel, a termékhez rendelték még a firewiret, legalábbis én így látom.

A sarki pcboltban sztem olcsóbb egy utp kábel.

[ Szerkesztve ]

(#6755) baluka26 válasza Dadan01 (#6754) üzenetére


baluka26
veterán

Így van! Ez UTP kábel.
10 méter kell, 2.000 forintot áldozok rá. Akkor ez jó nekem, ugye?:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6756) aicon válasza baluka26 (#6755) üzenetére


aicon
senior tag

Amit belinkeltél az cross kábel, sima patch kell

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6757) Camelus


Camelus
csendes tag

Sziasztok!

C650 tv-n már többszöri próbálkozásra sem tudok belépni Facebook-ra. A beállítások menüben az "Internet@TV bej. az." menüpont alatt létrehoztam a Facebook app. fiókomat (igen a felhasználó nevet és jelszót jól adtam meg és a Face-re is regisztrálva vagyok:)) de mégis azt írja ki, hogy:

"Csak regisztrált felhasználók számára elérhető. Hozzon létre felhasználói fiókot a beállítások menüben, és belépés előtt regisztráljon a szolgáltatási webhelyen."

Mi lehet az oka, hogy nem enged belépni? Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszi.

Nincs más hátra, mint előre!

(#6758) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

a c650 szerviz menüjében van valaki aki járatos?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6759) mcroberto válasza Camelus (#6757) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Beis kell jelentkezni, amikor az internet tvnél vagy, látod az appokat, nyomd meg a piros gombot, üsd be a pin-t amit megadtál, és mehet a fészezés :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6760) Davebowman válasza Davebowman (#6746) üzenetére


Davebowman
senior tag

Már nem téma!

Viszont új kérdéskör: Ti milyen külső HDD-t használtok filmnézésre, aminek nem kell külön táp (ubs-ről kapja) nem hangos és nem melegszik nagyon? Melyikre esküsztök? 250-500Gb-os kellene, ehhez a tévéhez, kizárólag filmeknek.

Vargalex 1.1.7

(#6761) Gaben1987 válasza Davebowman (#6760) üzenetére


Gaben1987
tag

Szia. Kb 5napja van egy LG 250Gb Usb-s hdd-m. Nem kell neki külön táp. A hangját nem is hallani. 100Gb másolás után is langyos. A márkától ne ilyedj meg, mert az everest már Western Digital-t ír ki. Másolási sebessége átlagba nekem 30-32Mb/s(másnak mennyi?)

(#6762) blpp


blpp
csendes tag

Hy! A samu c6000-el használható a 2,5" -os külső winyó, vagy csak a 3,5"-os külön táposal megy?

(#6763) vlevi válasza blpp (#6762) üzenetére


vlevi
nagyúr

C6000-t nem tudom, de a C650 használható 2.5"-s vinyóval. Egészen pontosan 160G-s Samsung S2 portable-val próbáltam. De csak akkor emésztette meg, ha a vinyóhoz adott 20 centis kábellel dugtam rá. Amikor hosszabbíton keresztül próbáltam rádugni, akkor nem akarta. De az is lehet, hogy a hosszabbító szar, mert mintha pendrivenál is lett volna vele problémám, és csak mozgatásra javult volna meg.
De ezt a megoldást mostanában nem "preferrálom", jobb nekem a DLNA-n keresztüli lejátszás. Ha pedig helyhiányom lenne (lehet, hogy nemsokára az lesz :) ), akkor úgyis 2Terás 3.5"-s külső vinyót vennék.

(#6764) RexpecT válasza vlevi (#6763) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez a DLNA pontosan milyen TV-kben érhető el?Csak rj45-ön keresztül működik?
Illetve az lenne e kérdésem,hogy mennyire tesz jót a TV táprészének, ha egy túlfeszvédős elosztóra kötöm rá amit naponta ki-be kapcsolgatok?

(#6765) BBéci válasza RexpecT (#6764) üzenetére


BBéci
titán

A nem ajánlott műveletek közé tartozik a rendszeres áramtalanítás. Szerintem semmi értelme.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6766) Anonymus23 válasza RexpecT (#6764) üzenetére


Anonymus23
veterán

A DLNA-ra nem tudom a választ, de felesleges ki be kapcsolgatni, ha csak a fogyasztás miatt akarnád kikapcsolni.
Éppen ma raktam rá a fogyasztásmérőt, mert kíváncsi voltam, és eléggé meglepődtem, hogy 160-170W-t írt ki, aztán elkezdtem játszani a beállításokkal, és levittem 70-90W közzé, így még élvezhető a kép, viszont kikapcsolt állapotban gyakorlatilag szinte nulla a fogyasztása, legalábbis a fogyasztásmérő nem jelzi ki, elvileg tizedwatig jelez ki, és nem jelez fogyasztást-

;) - The Power of the Light Side

(#6767) RexpecT válasza Anonymus23 (#6766) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen csak nem akarok úgy járni mint most Debrecenben, hogy az E-On elbaszott valamit és egy csomó cucc tönkrement a hálózaton + sok kicsi sokra megy elven, de akkor állandóan be lesz kapcsolva.
Ahogy néztem akár 55-60W ra is lelehet vinni a fogyasztást ami már elég jó :).
Elvileg kikapcsolt állapotban 0,2W-ot eszik a fentebb említett Samsung 32"-es TV.
HDMI kábelt már megvettem, a futár holnap hozza a TV-t :D.

(#6768) Davebowman válasza Gaben1987 (#6761) üzenetére


Davebowman
senior tag

Szuper, de 10 perce hozott haver egy kis eepc-khez való külső kis HDD-t, 30Giga csak és 15Mb/s-el ír (12perc kb 1 HD film) és 3 film elfér rjata. Viszont csak 4.000-be kerül :DD Ennyit megér. Amúgy köszi a javaslatot, még lesz rá szükségem tuti.

Vargalex 1.1.7

(#6769) RexpecT válasza Davebowman (#6768) üzenetére


RexpecT
addikt

Hol vetted ha szabad megkérdezni?

(#6770) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Van egy le32c530f1w tv-m eddig vga kábellel volt összekötve a géppel (gtx260-sa vga-val ) nem volt semmi gond , gyönyörű kép, minden rendesen megjelent. Most vettem hozzá HDMI kábelt (3 méterest). Itt valahogy nem tökéletes a gép, és nem is fér bele a számítógép képe. Ha megnyomom az info gombot akkor 1920x1080 @60Hz-t ír ki. Meg tudjátok nekem mondeni, hogy ez miért van? A HDMI és a VGA is DVI-ről van átalakítva, a VGA-hoz járó átalakítókkal.

(#6771) Anonymus23 válasza RexpecT (#6767) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az enyém 40c650-es, az alapból többet eszik mint egy 32-es, nekem anno a 70 centis CRT TV-m evett 70W-t, szal ezzel a 70-90W-al meg vagyok teljesen elégedve, a 170W volt egy kicsit túl sok.
Hallottam hírét az EON-os dolognak, de nekem is egy túlfeszvédős elosztó van előtte, így remélhetőleg nem nyeli be a magasabb feszültséget.

;) - The Power of the Light Side

(#6772) RexpecT válasza Kommy (#6770) üzenetére


RexpecT
addikt

"- a képarány jó beállítása itt fontos, ugyanis az 1:1 pixel mapping csak úgy érhető el 24 és 50 Hz-en, ha egyrészt a CCC-ben "Scaling Options"-nél a csúszka a 0% Overscan-en áll, másrészt a TV-n a kép méretezési beállításainál a "Screen Fit" van beállítva, azaz a "Képernyőhöz igazítva" opció az aktív"

Anonymus23:
Igen 40-esnél már más a helyzet.
Lehet akkor én is megcserélem a két elosztómat, előre berakom a túlfeszültségvédőt, hátra meg egy sima billenőkapcsolós elosztót teszek be.

[ Szerkesztve ]

(#6773) RexpecT válasza Kommy (#6770) üzenetére


RexpecT
addikt

Illetve most jut eszembe, hogy nem mindegy melyik HDMI portba dugod a kábelt, emellett fel kell címkézni a HDMI portot PC-re.
DE ezt fusd át és világos lesz minden: [link].

(#6774) Kommy válasza RexpecT (#6773) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült megoldani most már tökéletes. Köszönöm a cikket is így már világos minden.

[ Szerkesztve ]

(#6775) RexpecT válasza Kommy (#6774) üzenetére


RexpecT
addikt

Nincs mit.
A filmek milyenek 60Hz-en?Mert a linkelt cikkben még a Hzekkel is trükköznek a jobb filmélmény érdekében.

(#6776) vlevi válasza RexpecT (#6764) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tippem szerint a 6-os sorozatú tévéken.
Samsung.com-ot néztem, direkt nem a C650-t, mert azon tudom, hogy van. De a C630 is tudja, az 530 viszont nem.

Ja, és nem csak rj45-n működik, hanem wifin keresztül is. Már persze, ha a gyári samsung wifi adaptert használod (ami jó drága), vagy sikerül szerezned egy olcsóbbat, amit a samu tévé hajlandó felismerni. Természetesen ennek a dolognak (mármint a DLNA) akkor van igazán értelme, ha egynél több tévé van a házban, mert akkor tényleg sokkal egyszerűbb, mint a másolgatás. Főleg, ha számítógép helyett van az embernek egy DLNA-t támogató média centere. Mert akkor a számítógépnek sem kell menni. Asszem a Western Digitalnak van ilyen cucca.

(#6777) vlevi válasza Anonymus23 (#6771) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az azért igencsak jelentős megtakarítás. Szabad tudni, hogy milyen beállításokkal ment le 90W alá? Gondolom a fényerő 14-nél jóval kevesebb, de van-e még más?

Egyébként túlfeszvédős elosztót én is használok. Valamikor volt a Lidl-ben akciósan, 2-3 ezer ft-ért adták. Ebbe dugtam bele még egy másik elosztót is, úgyhogy most van vagy 15 túlfesz védett konnektorom. Ebbe van dugva tévé, ámítógép, dvd, nyomtató, szóval minden szirszar.

(#6778) vlevi válasza Kommy (#6770) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem csak annyit, hogy nyomogasd a távirányítón a nagyítás (P.SIZE) gombot. Valamelyik beállításra be fog állni pixelre pontosan a kép. Még jó, hogy ez a samu tévé minden egyes bemenetre külön jegyez meg mindent. Így nem gond, ha az egyik DVI nagyításra, a másik fix 16:9-re van állítva.

(#6779) RexpecT válasza vlevi (#6777) üzenetére


RexpecT
addikt

Arra viszont vigyázz, hogy nem nagyon érdemes a túlfeszvédőbe sok elosztót dugni.

(#6780) vlevi válasza RexpecT (#6773) üzenetére


vlevi
nagyúr

Beleolvastam ebbe a cikkbe, és itt is említik a 100Hz előnyeit. Biztos van, de szerintem túl van lihegve a dolog. Belenéztem egy 1080p-s filmbe, és direkt megállítottam a képet egy gyors jelenetnél. Hacsak nem extrém gyors záridővel készítették a filmet, vagy esetleg kizárólag digitális effektet tartalmaz, akkor már a felvett filmen is ott a bemozdulásos életlenség. Bár, itt úgylátom, a digitális effektet is direkt bemozdulásosra csinálták, hogy ne üssön el nagyon a filmtől. Szóval, akármit kínlódik vele az elektronika, túl sokat nem tud vele tenni.

(#6781) BBéci válasza vlevi (#6780) üzenetére


BBéci
titán

Állóképpel nem lehet a 100 Hz hatását látni, tesztelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6782) gejala válasza vlevi (#6777) üzenetére


gejala
őstag

A 40" szerintem 6-os háttérvilágítás alatt 90W alatt van.
LCD-k fogyasztását csak a háttérvilágítás befolyásolja, minden más fixen fogyaszt.

#6780:
Láttál már 100 hz-es tévét? :F
Az előtérben mozgó dolgok látványosan kevésbé mosódnak el 100 hz-el. Az alap 300 soros mozgásfelbontás nagyon kevés, az túl sok blurt rak a 24p-re is.

(#6783) JaniACE válasza vlevi (#6780) üzenetére


JaniACE
tag

Kapcsold be a "Bemutató" üzemmódot a motion plus beállításnál, és meglátod a különbséget. Alul a reklámszövegen (ami lehetne kamu is :P ) egyértelmű, de amikor egy film végén mondjuk elérsz a stáblistához (vagy a Star Wars jól ismert indító képsoraihoz ;) ), 32C650-esen még 2+ méterről is szépen kivehető az eltérés (pl a T, vagy az E betűk vízszintes részein).

A 100Hz nem a bemenő oldali 'motion blur'-t hivatott megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6784) vlevi válasza JaniACE (#6783) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bekapcsoltam, ott valóban látványos az eltérés. De a filmet nézve, odavissza tekergettem többször, többféle motion plus beállítással, és nagyonsok különbséget nem láttam. De nem kapcsoltam ki, hagytam normálon...

(#6785) JustRick93


JustRick93
csendes tag

Sziasztok!
Légyszí segítsetek, hogy melyik tv-t érdemesebb megvenni! Két lcd tv-t néztem ki, csak nem tudom, hogy melyik lenne a jobb választás. Ez a Samsung LE-40C630 K1W, ami egy CCFL háttérvilágítású lcd, a másik, pedig a Samsung UE-40C5000 QW, ami EdgeLED háttérvilágítású. A C630-as típus, igaz, hogy csak CCFL-es háttérvilágítással rendelkezik, de tudja a 100HZ Motion Plus-t, ami fontos BluRay filmeknél, viszont a CCFL-től tartok, mert kevesebb a fénycsövek élettartama, mint a ledek-é, illetve nem nyújt elegendő feketét a tv, ha esetleg egy sötét jelenet van a filmben és a színek sem az igaziak vagy akár nem elég élénkek. A C5000-es típusnak, ami EdgeLed háttérvilágítású, elméletileg gyönyörű a képe és tökéletesek a színek, a feketék is jól jelennek meg a panelon, de ez csak 60HZ-es tv. Így hát mind a két tv-nek van negatívuma és pozitívuma, ezért nem tudom, hogy melyiket érdemesebb megvenni.
Az LCD valamennyivel olcsóbb is, mint a LED-es, de ez nem nagyon nyugtat, mellesleg nem akarok rosszul sem dönteni. :))
A tv SD adásokra lenne használva és BluRay filmek futnának rajta.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Itt a két tv linkje:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6786) RobiGMKIV


RobiGMKIV
csendes tag

Monitor kábellel a HD filmek milyen minőségűek lesznek a full hd tv-n? Jobb lesz mint egy dvd?

(#6787) BBéci válasza JustRick93 (#6785) üzenetére


BBéci
titán

Hozzászólásodat olvasva a Samsung marketingesei elolvadnának a gyönyörtől, olyan mértékben sikerült megetetniük Veled a maszlagot. :O
Mit tapasztaltál, láttál, amikor egymás mellett, ugyanazzal a műsorral összehasonlítottad a két tévét???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6788) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LE37A656 tv-m és nem tudok firmware-t frissíteni rajta.
Pendrive ntfs, és külső winyó ntfs-ről próbáltam.
Elkezdi keresni a firmware-t de nemtalálja meg.
Mi lehet a hiba?

Más:

Dune Base 3.0 lejátsző anynet kikapcsolva, néha eldobja a képet a tv, elsötétedik, majd visszajön, kiírja hogy milyen bemenetre van kötve meg minden, mintha forrást váltana egy pillanatra. Mi az oka?

(#6789) Davebowman válasza RexpecT (#6769) üzenetére


Davebowman
senior tag

Haver haverjának haverja... de nem is érdekel. 15Mb/s 3k-ért 30Giga. Mivel kizárólag a tv-hez vettem fölösleges a 250Gb vagy nagyobb winyó.

Vargalex 1.1.7

(#6790) Kommy válasza vlevi (#6778) üzenetére


Kommy
veterán

Ezt te kipróbáltad, mert így olvashatatlanok a betűk, de amint megadom a HDMI1/DVI-nek a DVI-PC nevet máris tökéletes a kép.

(#6791) Davebowman


Davebowman
senior tag

Nincs valami technika arra, hogy 3D tv nélkül is lehessen egy picit élvezni a 3D-s filmeket?(mozi mi?) Az anaglyph egy létező technológia ugyan, de ahhoz is szemüveg kell és rontja a szemet, de nagyon! Én megelégszek egy szimpla NEM-el is, csak akkor nem guglizok melóidőben emiatt :)

Vargalex 1.1.7

(#6792) joe-ker


joe-ker
senior tag

Üdv mindenkinek!
Hozzám került egy LE32B350 típusú TV de sajna az LCD-je törött,nincs véletlenül valakinek egy ilyen alkatrésznek, amiben LTF320AP06 kijelző van?
Thx a segítséget.

(#6793) gejala válasza Davebowman (#6791) üzenetére


gejala
őstag

Megfelelő hardver nélkül nem megy a 3D.
Egyébként a Samsung Ultra Clear Panelje annyira közel van a 3D-hez, amennyire egy 2D tévé csak lehet. Minden filmnek csodás mélységérzetet ad, a 3D-sek meg nagyon durván néznek ki. Nemrég néztem Legend of the Guardianst és mindenhol tökéletesen átjött a 3D. Persze moziban sokkal ütősebb. :D

[ Szerkesztve ]

(#6794) JustRick93 válasza BBéci (#6787) üzenetére


JustRick93
csendes tag

Bevallom, olyan sok különbséget nem láttam a tv-k között, de olvasgattam még itt a fórumot és elég sokat megtudtam a C5000-es tv-ről is, hogy mekkora átverés és az 5-ös szériát led-esítették csak. :Y
A képe pedig sokkal rosszabb, mint a másiknak és régebbi a panel is, illetve szoftveresen is sokkal kevesebbet tud. Elég sokan a C650-es tv-t ajánlották itt a fórumon is, úgyhogy szerintem akkor inkább az lesz, biztos jobban járok én is vele és még olcsóbb is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6795) gejala válasza JustRick93 (#6794) üzenetére


gejala
őstag

"sokat megtudtam a C5000-es tv-ről is, hogy mekkora átverés és az 5-ös szériát led-esítették csak."
Pedig ez szerintem a neve alapján is egyértelmű. :B

(#6796) JustRick93 válasza gejala (#6795) üzenetére


JustRick93
csendes tag

Azért reménykedtem, hogy csak új széria és semmi köze sincs az 5-ös lcd szériához, de akkor inkább a 40"-os C650-es tv-t ajánljátok ti is, ugye?

(#6797) rajzol02 válasza JustRick93 (#6796) üzenetére


rajzol02
csendes tag

Abszolút laikusként : pár hete van meg a 40"C650 SG2 paneleles tv-m from Kalocsa, a képe álomszép, kezeli a feliratokat, s bár nem az elsődleges szempont : távkapcsolója is szuper. Az egyedüli ami picit zavar a fekete háttereknél látható fehér foltok a sarkokban, főleg a jobb felsőben, illetve a kép meg-megdöccenése avi/mkv lejátszás esetén, de ez lehet nem a tv hibája...

(#6798) rajzol02


rajzol02
csendes tag

HELP!
a számítógépünkhöz elcsórtuk a papa Samsung LE19R71BX tvjét, hogy majd monitornak milyen klassz lesz ;] , de sajnos a kép nagyon zavaróan remeg. 75 Hz-nél nem lehet feljebb tenni. Analog monitorkábellel van összekötbe egy Nvidia Geforce4 MX 440-el , más csati nincs is a kártyán.
Valakinek valami ötlete? Köszi.

(#6799) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

többször feltettem már a kérdést, de sajna eddig nem jött válasz, így ismét megpróbálkozom vele:
a c650-ben hogyan lehet előhívni az üzemidőt a serviz menüben?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6800) vidra1221


vidra1221
tag

Hello! Átolvastam a hsz-okat amennyire csak lehetett nagyjából képben vagyok. De! Egy végső szót szeretnék a hozzáértőktől! Adott egy Samsung LE32C550 és a C650. A 650-es kb. 30-35 e ft.-al drágább, de 100Hz-es és több egyébb szolgáltatást nyújt. na-mármost én digitális tv adást néznék rajta (UPC később Digi) + média playeren .mkv stb. filmeket néznék semmi több. Nem akarok TV-n netezni sem az ilyen olyan hálózati dolgokat használni. A kérdésem az hogy ér-e plusz 35e ft-ot a 100Hz és jobb e annyival a C650 képe vagyis melyiket válasszam? Várok több véleményt is amit előre is köszönök!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.