Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) BBéci válasza crue (#61999) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nem lennének eléggé laposak és nagyobb lenne a teljesítményfelvétel (több LED kellene) valamint a melegedés is.

(#62000) devil-k
Legnagyobb parasztvakítás a LED TV elnevezés. Gusztustalanul megtévesztő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62002) Csocsy válasza Tippmix46 (#61975) üzenetére


Csocsy
tag

Az Extreme digitalban fent vannak a kedvezményes árak, a holnapi akcióra!

Az a vicc, h egy ft-t kedvezmény sincs azokhoz az árakhoz képest, amit először belinkeltél :)

Hogy is van ez akkor? Hol van az akció?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62003) Tippmix46 válasza Csocsy (#62002) üzenetére


Tippmix46
senior tag

akkor ennyit az akcióról, túl szép lett volna :(

(#62004) Botos Marci

Samsung 46F8000 Tv szeretnék venni a jövőhéten ,viszont ami kicsit aggasztó az az input lag konzol használata miatt.Van rá mód hogy csökkenjen kb.45ms PC módban .
A kérdésem az hogy a képminőség romlik PC módban?

Üdv Marci

(#62005) Gicz válasza Botos Marci (#62004) üzenetére


Gicz
addikt

pc módban az összes "képjavító" (-nak hívott szarság) kikapcsol, és azt mutatja amit a bemeneten kap, módosítás nélkül. Emiatt csökken az inputlag, mert egy csomó utófeldolgozást kikapcsol.

Nem romlik a képminősége. ( amennyiben a forráshű megjelenítés a célod, mint pl egy bluray filmmel)

(#62006) Botos Marci válasza Gicz (#62005) üzenetére

Én PS4 mellé használnám.
Egyébként ez a 45ms észrevehető,zavarni fog engem?

Üdv Marci

(#62007) Gicz válasza Botos Marci (#62006) üzenetére


Gicz
addikt

ps4-el kizártnak tartom. PC-vel biztos észrevenném.

(#62008) Tippmix46 válasza Botos Marci (#62006) üzenetére


Tippmix46
senior tag

mondjuk ez az egyik számomra nehezen érthető adat a 8000esnél...45ms igen gyenge érték egy fél millás tv-től.

(#62009) BBéci válasza Tippmix46 (#62008) üzenetére


BBéci
titán

Tévéműsorok és külső forrásról nézett filmek esetén az ég adta világon semmi jelentősége nincs az input lagnak. Ugyebár ezek a tévék fő felhasználási területei, nem játékokhoz gyártják őket, még az egymillióst sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62010) Flashget válasza Botos Marci (#62004) üzenetére


Flashget
félisten

edge lednek kb. ennyi az inputlag általában 45ms körül game modban.
30 ms-ig jó pc játékhoz

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#62011) Gicz válasza Flashget (#62010) üzenetére


Gicz
addikt

mégis mi köze a háttérvilágítás típusának a képfeldolgozó poci sebességéhez? :D

kb: hát igen igen, a piros autóknak általában jobb a gyorsulása! ;]

[ Szerkesztve ]

(#62012) nightshadow válasza Flashget (#62010) üzenetére


nightshadow
veterán

Kivételt képeznek a Sonyk többsége, melyek 30ms alatt vannak.

(#62013) Botos Marci válasza Flashget (#62010) üzenetére

Én nem PC szeretnék játszani hanem PS4-en

Üdv Marci

(#62014) Botos Marci válasza Tippmix46 (#62008) üzenetére

Ez az érték nekem sem a szívem csücske,viszont ettől eltekintve számomra ez a TV az ami összességében a legjobb LCD kategóriában. Számomra fontos a képminőség, külső megjelenés,Smart képességek,Evolution Kit,billentyűzet használat+ a támogatottság is mivel Galaxy S4 telóm van :DD

Üdv Marci

(#62015) devil-k válasza Botos Marci (#62014) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is S4-em van .... és? ;] Smart, evolution kit... stb. Majd ha meglesz a TV-d akkor megkérdezlek 2-3 hét múlva ezekről ismét. ;)

- mozi bolondéria -

(#62016) Botos Marci válasza devil-k (#62015) üzenetére

Nem igazán értem mire akarsz kilyukadni.

Üdv Marci

(#62017) Disque válasza Botos Marci (#62016) üzenetére


Disque
aktív tag

Gondolom arra, hogy a smart nem ér semmit sem, és aki még az Evolution kittre is pénzt áldoz ezek után az meg is érdemli :) Egy androidos tv okosítóval sokkal jobb felhasználói élményt lehet elérni, a kit árának a töredékéért. Nem kell felülni a marketing dumának :) És bár ez LCD tévé topic de ha a képminőség fontos akkor inkább plazma.

[ Szerkesztve ]

(#62018) devil-k válasza Disque (#62017) üzenetére


devil-k
nagyúr

SZVSZ:

SMART- Azt gondoltam amíg hozzám nem került a TV-m, hogy milyen jó lesz ez a SMART dolog és mennyi mindent ki fog majd váltani. Kényelmesebb lesz pl. internetezni. Nem hazudok, kb. 3 percet töltöttem a TV előtt ilyen céllal, megnéztem 2 db weboldalt és aztán soha többet. Nem erre való.

JÁTÉK- Játszottam az Angry Birds-el kb. 20 percet, azóta soha.

Kipróbáltam kb. 5-8 alkalmazást 3-4 napon át, azóta soha. Amit használok, az alkalmazás, a Skype. A többit azóta nem. Nem kurjongatok a TV-nek, nem integetek neki, nem mutogatok neki. Értelmetlen. A barátok előtt jó villogni vele egy kicsit, de ennyi, semmi más funkciója nincs.

Evolution KIT- Nem hiszem, hogy fogok bele venni ilyen "kártyát". Az AVO-n olvasott cikk alapján (is) értelmetlen, számomra. Nem hiszem, hogy annyira fognak fejleszteni e téren, hogy érdemes lenne megvásárolni.

devil222

Semmire igazából. Amikor vártam a TV-t azon gondolkoztam, hogy mennyi mindenre fogom majd bevetni az S4-met ilyen téren. Hát... Csak kipróbáltam dolgokat. :D

A PS4-ről nem tudok nyilatkozni, milyen lehet TV-n, de biztos nem rossz. :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#62019) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, 40f6100 samsung tv van tervben, a már említett media markt-os akcióval, 0%thm vagy 4évre hoszabított media markt garancia

elösször is szerintetek jó valamire ez a 4 éves garancia?

másik kérdésem, hogy ugye ez 3d de nem smart tv, ennek ellenére, a rádugott pendrive-ról lehet fullhd filmet nézni? wifin keresztül lehet rá kijelző képet küldeni pcről? vagy rámásolni filmet wifin?

Ugy általánosan jó vételnek számít a tv? ha jol emlékszem 120 az ára de lehet 130 :) Szüleim használnál főleg, idősebbek, főleg csak tvzni fognak, de azért néha töltenék le nekik valami filmet, meg ha már van, lehet rádugom a pc-m egykis 3d bf3-ra :P

minden véleményt, választ nagyon köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#62020) 206 cc válasza devil-k (#62018) üzenetére


206 cc
senior tag

Ezen gondolatokkal teljes mértékig egyet tudok érteni...sőt még hozzátenném,hogy ha lehetne mind odaadnám pár plusz colért képernyőméretben..persze a panel minősége maradjon meg...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#62021) Csekusz


Csekusz
tag

Beszaladtam megkérdeztem, a holnapi -15% -os akciós (???) árból már nem engedik levenni a Cetelem kártyás ujabb 10%-ot is. Fizetni lehet vele, de csak a normál 15%-al csökkentett árat, legalábbis az eDigital-ban. (Ja és a fehérvári kinyitott, csak nehogy dezinformációval vádoljon meg valaki...:-) )
Egyébként rém inkorrektnek tartanám ha a "tegnapi" árakon nem csökkentenének, a vállalt, hirdetett akció keretében sem. Tehát ami 3 napja 200 rugó, 04.04-én a Samu akcióban, -15% -al, lehet, hogy holnap is 200 ezer lesz ???!!! Aztakuuuuu...... :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#62022) Flashget válasza Gicz (#62011) üzenetére


Flashget
félisten

az összes samsung edge led mind ilyen.

Realme GT Master Edition

(#62023) villles


villles
csendes tag

Sziasztok.

Samu TV-n csak Samu telóval lehet képet WIFI-n kirakni vagy minden telóval?
A fordítottjáról is hallottam: TV kép--> telóra. EZ is működik minden telóval vagy csak Samsunggal?

Mert valahol mintha olvastam volna, hogy csak samsung telóval lehet!
Valaki aki használta már, kérem segítsen!

Köszi!

(#62024) Bobbacsi válasza villles (#62023) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Képet a TV-re küldeni lehet iPhon-nal is(különbözö programokkal (iMediashare,iPlayTo...stb)
Forditva csak akkor müködött nálam amikor AV-n keresztül csatlakozott a media box a TV-re.(Smart View)
Mióta HDMI-n csatlakozik azóta csak Samsung telóval müködik iPhon-nal nem :(

[ Szerkesztve ]

(#62025) villles válasza Bobbacsi (#62024) üzenetére


villles
csendes tag

Köszi, ez melyik típus pontossan?

(#62026) kali válasza Peddy789 (#62019) üzenetére


kali
legenda

szia,

- jó, hiszen sokáig használni, és esetlegesen eladni is okésabb, ha bőven van még rá jótállás
- igen
- passz, nem próbáltam, de minimum mókolni kell a wifi kapcsolathoz
- "csak" 2 év gyártói garival vettem 130 e ft ellenében, és még így is jó vételnek tartom

(#62027) TOZ


TOZ
addikt

Tenyleg levittek azt arakat.
Kellett nekem kapkodni a hétvégén....

(#62028) Csocsy


Csocsy
tag

Igen, az extreme digitalon már a csökkentett árak vannak, így már jobb a helyzet :)

(#62029) Peddy789


Peddy789
őstag

ue40f6100-at hoygan kössem össze PC-vel? mi a legolcsobb jó módja? hdmi? dvi? esetleg displayport?

(#62030) Gicz válasza Peddy789 (#62029) üzenetére


Gicz
addikt

Képminőséget tekintve ugyanaz mind3. HDMI-n illetve displayport HDMI átalakítón átmegy a hang is, DVI-on csak kép. Szerintem ha van a gépeden HDMI csatlakozó, akkor azzal a legolcsóbb/legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#62031) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli nálunk (Románia) megjelentek H szériás tv egy pár üzletbe.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#62032) Flashget válasza Gicz (#62030) üzenetére


Flashget
félisten

DVI-on csak kép.

ezen jó lenne már túl lépni mert nem igaz.
nekem volt Asus 6870 vga-m amin nincs HDMI kimenet van viszont 2db DVI is. Adtak DVI-HDMI átalakítót és szépen ment ki a hang a kép mellett a tévére.
ez a kártya 2010 vagy 2011-ben dobták piacra és 2011 őszén vettem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#62033) Flashget válasza torzsa3 (#62031) üzenetére


Flashget
félisten

Mo-n is.
40H6400

Realme GT Master Edition

(#62034) Gicz válasza Flashget (#62032) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem 5850-em van, és hdmi átalakítóval sem ment át rajt hang, maga a DVI szabvány sem tartalmazza a hangot.

(#62035) Flashget válasza Gicz (#62034) üzenetére


Flashget
félisten

nem ezt írtam mi a szabvány.
azt mi a valóság..ki tud menni DVI-n a hang a gyárilag hozzáadott átalakítóval a tv-re. Csak értelem szerűen PC-n, lejátszóeszköznél meg kellett adni kimenetnek az AMD - Digital Display Audio-t
ügyesek az Asus mérnökei ;)

Realme GT Master Edition

(#62036) Tippmix46 válasza Csocsy (#62028) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Az árukereső alapján az Extreme digitalnál egy kanyi Ft különbséget nem látok tegnaphoz képest :F
Ez lenne a 15%-os akció?
Vagy rosszul nézem?

(#62037) Peddy789 válasza Tippmix46 (#62036) üzenetére


Peddy789
őstag

rosszul nézed, ott lineklte valaki, van akció, mi megyünk is venni, media marktban is van, +van nálunk éárgarancia extremel szemben, ami tegnap 130 volt ma 112

ez most az uj széria megjelenése miatt van? érdemes annyira ara várni? miben lesz jobb a h széria?

(#62038) Gicz válasza Flashget (#62035) üzenetére


Gicz
addikt

asus 5850-em van, és nem ment ki vele, ki volt szürkülve az amd audio kimenet. hdmi-vel ment azonnal.

egyébként a legolcsóbb megoldás akkor is ha átalakító nélkül csak simán hdmi kábelt vesz, kisebb is, hajlékonyabb is, olcsóbb is.

(#62039) Flashget válasza Tippmix46 (#62036) üzenetére


Flashget
félisten

Nem lenne egyszerűbb telefonon felhívni őket mennyi az annyi?

MM féle mai 15%-os reklám fb oldalukon is kinn van.
Az akció nem vonatkozik 32F6400, 40F6400, 40F6600 tipusokra és csak a készlet elejéig.

No ezek az akciók azt is jelenthetik, hogy talán hétfőtől a viszonteladóknál a H széria.

Realme GT Master Edition

(#62040) Peddy789 válasza Flashget (#62039) üzenetére


Peddy789
őstag

de szar.. pont arra nemvonatkozik ?! ez a h széria miben lesz hatalmas ujítás?

(#62041) Tippmix46 válasza Peddy789 (#62037) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Huh baszki, tényleg rosszul nézem....ha az Extreme digital honlapjára megyek, akkor tényleg át vannak húzva az árak.

Így azt kell mondjam korrektek az árak...a EUR/HUF nem a legerősebb most, szóval ez az akció ilyen gyenge Ft-nál kimondottan meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#62042) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#62041) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Na közben 55F6500as már nincs is, kiírták 04.04el nem forgalmazzák...alakul a buli:)

(#62043) Flashget válasza Gicz (#62038) üzenetére


Flashget
félisten

ezt már 1x leírtad..az enyém újabb tiupus volt és azokon a DVI-n kijött a hang. HD audio drivert kellett telepíteni.
nem tudok mást erről mondani ott van a link abből kiderül nem referencia kártyám volt.
HDMI átalakító nélkül eleve HDMI kábelt használni sem tudtam volna, displayport volt 2db is rajta meg 2db DVI.
Az asus mérnökei meg ügyes emberek voltak. Ennyi.

egyébként nem új keletű a dolog ATI 4xxx már tudta ezt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#62044) Flashget válasza Peddy789 (#62040) üzenetére


Flashget
félisten

nyílván abból vitték a legtöbbet, vagy már nincs nekik.

rakják ki samsung oldalra a leírást, meg tesztek legyenek róluk és utána lehet csak tudni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#62045) Tippmix46 válasza Flashget (#62044) üzenetére


Tippmix46
senior tag

emlékszem, én a 46D5500ast 2012, júniusában vettem szinte utolsó darabot az országban kis túlzással extra akcióban 195 ezer Ft-ért...most egy ilyen tudású és méretű tv 150 ezer Ft körül van a mai akcióval...szépen leestek az árak.

40F6100as az Extreme Digitalban 110 ezer FT :R ....2012 nyarán arra is emlékszem, hogy ennyiért 32 colosak mentek..fateréknak 32D5500ast vettünk ugyancsak akcióban akkor 105 ezer Ft-ért, most ilyen méret és tudás 85 ezer Ft :Y

Szép árzuhanások...

[ Szerkesztve ]

(#62046) Flashget válasza Tippmix46 (#62045) üzenetére


Flashget
félisten

amennyiért vettem anno akcióban a 32D6500-at edigitalnal (153K), azért most 40F6500-t vehetnék ami most sem férne be a szekrénysorba ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#62047) McLaca válasza sandró60 (#61942) üzenetére


McLaca
őstag

Bemutatóteremből van a TV-nk, magyarországi Samsung garipapírral. Simán tudtam regisztrálni a Samsungnál a +1 év garanciát (alapesetben csak 1 év jár rá, alap 3D TV SMART nélkül), sőt, azóta ajánlatot is küldött a Samsung további 1, vagy 2 év garihosszabbításra. Most akciósan 15 rongyért adna még két évet, és 9-ért 1-et. Gondolkodom rajta erősen, mert még mindig olcsóbb, mint 3 év múlva újat venni, vagy kifizetni egy alaplapcserét (bár a gyakori kiszáradó kondiproblémát még talán magam is meg tudom oldani...), és őszintén szólva nem hiszek benne, hogy ez a tv fog élni akár 5-6 évet is (képcsöves elődjét 8 évesen nyugdíjaztuk, egy hirtelen megjelenő, aztán néhány hét után ugyanilyen hirtelen eltűnő függőleges eltérítési hibától eltekintve hibátlan még mindig).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#62048) nightshadow válasza Flashget (#62039) üzenetére


nightshadow
veterán

Az akció nem vonatkozik 32F6400, 40F6400

Az e-digitalnal ezek is akciósak:
32F6400 [link]
40F6400 [link]

[ Szerkesztve ]

(#62049) Tippmix46 válasza Flashget (#62046) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sőt, vehetnél egy 46F6200ast, nem semmi :W

Hát nagyon fiszket a tenyerem, nem akartam még tv-t venni, de ilyen árak amelyek ma vannak nagyon csábítóak...

[ Szerkesztve ]

(#62050) Gicz válasza Tippmix46 (#62049) üzenetére


Gicz
addikt

csak vigyázz h a 6200 az nem 100hz-es :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.