Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) sandró60 válasza sityupityu (#94999) üzenetére


sandró60
addikt

Nagy hiba-a blokk-kidobása.Nálam évente van ellenőrzés a blokk-ok és a garancia levelek mappájában.Nálam igy működik.A mostanába vett Conrad-óraforgatóm blokkját 3-évig meg kell öriznem,mert addig adja a bolti garanciát. ;]

#bigdigit-szólj,ha jó lett :K

[ Szerkesztve ]

(#95002) PuMbA válasza sandró60 (#95001) üzenetére


PuMbA
titán

UE55KS9000 :)

[ Szerkesztve ]

(#95003) dethroner válasza Szikimaci (#94989) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos ebben a méretben ennyi pénzért gyakorlatilag mindegy mit veszel, nagyon gyengusz minőséget találsz. Inkább keress valami jó használt tévét ennyiért. Ami 3-4 éve erős középkategóriába tartozott, még most is minőségi képet ad.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#95004) zsokey2


zsokey2
csendes tag

Sziasztok! Van egy samsung UE55JS8500 4k ivelt tv-m, es a tegnapi nap folyaman uj frissites volt elerheto a tv-hez, es frissitettem. Voltam olyan szerencsetlen h rafekudtem a tv kapcsolora, es szerencsetlensegemre kikapcsolt a tv. Azota nem jeleniti meg ha a szamitogepet bekapcsolom, csak addig amig a windows tolt.ahogy betolt elsotetul a tv es nincs jel. Mindegy melyik hdmi port-ba dugom be. az asztal jelenleg 1080p re van allitva, eddig tokeletesen mukodott. leteszteltem a tv-nek nincs semmi baja futtatam le ondiagnosztikat minden ok, csak pont a lenyeg nem mukodik. probaltam leszedni egy korabbi firmware-t es usb-rol frissiteni, de nem engedi ugyanis a jelenlegi az ujabb! Kerem aki tud segitsen, ha mar ilyen szerencsetlenul jartam, napi rendszeressegel hasznalnam de igy nem tudom!!!

(#95005) Megane2000 válasza zsokey2 (#95004) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nem lehet hogy csak a windowson kell a tükrözést vagy kiterjesztést beállítanod?
Asztalon jobb klikk személyreszabás kijelzőknél látod a tv-t?

(#95006) zsokey2 válasza Megane2000 (#95005) üzenetére


zsokey2
csendes tag

Mindjart megnezem, de akkor annak se kellene latszani amig tolt a windows nem? Vagy nem feltetlen?

(#95007) Janesz1981 válasza zsokey2 (#95006) üzenetére


Janesz1981
tag

Látszik a windows töltés minden monitoron de ahogy az asztal bejön már csak az aktív képernyőn jelenik meg a tartalom. Simán lehet windows hülyült meg. Win+p majd lefelé nyíl és enter, addig ismételd amíg nincs kép :D Utána persze még 1x , megnézni jó opción legyen kiválasztva.

(#95008) Megane2000 válasza zsokey2 (#95006) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Szerintem nem leszgond a tv-ddel nyugalom :)

(#95009) Skyhigh válasza zsokey2 (#95004) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A Windows áttette a másik monitor kimenetre a képet (VGA, DVI), ha a többi fórumtárs tanácsát kipróbálva még mindig nem működik akkor köss egy monitort/tv-t a számítógép másik monitor kimenetére (VGA, DVI) is és azon fog megjelenni a kép. Ekkor majd be tudod állítani hogy a hdmi legyen az alapértelmezett kijelző

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95010) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Vettünk egy UE48H6400 TV-t és szeretnénk médiaszerverről hálózaton lejátszani rajta filmeket.

Az lenne a kérdésem, hogy ebben milyen wifi adapter van? Tud 5GHz-et, esetleg AC-t? Routert is most vennénk hozzá, és ha lehet olyat vennénk ami legjobban kihasználja a TV lehetőségeit, a cél FullHD mkv-k akadásmentes lejátszása lenne, gondolom a mai routerekkel ez már wifin keresztül sem probléma igaz? Tudnátok mondani erre valamit, hogy milyen specifikációjú routerek közt nézegessünk?

(Gondolom LAN-ból 100Mbites van csak rajta, de korábban azzal sem volt gondom másik TV-n, szóval ha a wifi nem válna be akkor marad a kábel.)

(#95011) 0xY


0xY
tag

próbálom a Smart Hub-ot először beállítani, bejön az öt lépés, a harmadik lépésnél betöltené a "Terms and Conditions, Privacy Policy"-t, de nem történik semmi, hiába várok fél órát, csak homokórázik.. van erre megoldás?

köszi!

(#95012) Clever0 válasza Kroni1 (#95010) üzenetére


Clever0
senior tag

Úgy emlékszem, hogy a 40H6400 tévé tudta az 5Ghz-es wifit, a 32H6400 nem. Ha a router és a tévé nem AC-s, akkor nagy eltérés nem lehet a különböző gyártók eszközeivel elérhető sebességben. Az FHD lejátszást ki kell próbálni, már nem emlékszem, hogy aki akadásra panaszkodott, annak 2.4 vagy 5 GHz-es wifije volt. Ha megoldható a kábel odavezetése, akkor az stabilabb kapcsolat.

(#95013) PHenis válasza Kroni1 (#95010) üzenetére


PHenis
senior tag

Az a "mondás" errefelé, hogy dlna-hoz lan kábellel legyen összekötve a tv és a számítógép a routerrel.

(#95014) PeterPH válasza Kroni1 (#95010) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az 55H6400-em tudja az 5GHz-et is, de nem volt benne köszönet. 2.4GHz-en egy nagyságrenddel gyorsabban működik.

(#95015) 0xY válasza 0xY (#95011) üzenetére


0xY
tag

TV teljes reset segített..

(#95016) st6969 válasza Clever0 (#95012) üzenetére


st6969
őstag

2,4GHz-el használom, wifin akadásmentesen megy a 720p, 1080p viszont időnként homokórázik (távolság kb. 6m, nem lát rá közvetlenül, UPC saját wifis modemje). Bár nekem az RJ45 aljzat is ki van építve, még nem kötöttem be, felesleges, 46F6400 tv-n 3m-ről bőven jó a 720p.

(#95017) Kroni1 válasza PeterPH (#95014) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, én is olvastam, hogy másnak is jobban ment 2.4GHz-en mint 5-ön..

És 2.4Ghz-en neked ment a folyamatos lejátszás dlna-n keresztül, vagy arra nem használtad?

PHenis: Értem én hogy a LAN kapcsolat az megbízhatóbb, de "elméletileg" a wifi sávszélessége is elegendő kell hogy legyen a TV-nek, ha nincs semmi zavar a jelben. Ha meg kell a kábel a géphez akkor meg már mindegy hogy LAN vagy HDMI, viszont HDMI-n egy külső lejátszó progival még a minőség is jobb lehet!

Amugy nekem UPC-től kapott 300-as 2.4GHz-es routerem teljesen jól streameli a filmeket a NAS-omról a telefonomra HD-ban, ezért ha a TV-k nem képesek ugyanerre, akkor nem tudom h miért..

[ Szerkesztve ]

(#95018) PeterPH válasza Kroni1 (#95017) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem sűrűn használom, de nem volt problémám vele. Legutóbb konkrétan egy 11Mbit/s bitrátájú HD TV felvételt néztem vissza vele gond nélkül.
Mondjuk nekem kb. nagyarasznyira van a TV sarkától a router-em (LINKSYS EA6900).

(#95019) Megane2000 válasza Kroni1 (#95017) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem a dualbandes asus routeremmel 2,4 es 5ghz-en is hibátlanul streamelem
Nas-ról a filmeket.

(#95020) Black Phone válasza smisa (#94957) üzenetére


Black Phone
senior tag

Szia! Bocsi,hogy csak most válaszolok nem voltam gép közelben.
Kiadtak Samsung és lg tv-re egy alkalmazást aminek a neve Gamefly.
Ezzel komptatbilis a játékvezérlők. Felhőből tudsz játszani nem kell hozzá semmi más.
15 percet tudsz kipróbálni minden egyes játékkal ,de elő is fizethetsz ami kb 2-3 ezerbe kerül csak ,szerintem megéri elég jó játékok vannak rajta és ahhoz képest szépen is futnak
Röviden ennyi :-)

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#95021) 77Kilroy válasza Megane2000 (#95019) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Az UHD-s filmek kivételével nekem is simán megy minden. (ASUS RT-AC68U routeren) Sajnos a 4K-nál már valahol szűk a keresztmetszet. (Synology DS214 NAS-ról) Kábellel összekötve is meg-megáll a kép bufferelni.
Még tesztelem, hogy hol a hiba.

(#95022) Megane2000 válasza 77Kilroy (#95021) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Plex-el játszod lena filmeket?

(#95023) 77Kilroy válasza Megane2000 (#95022) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Nem. A TV forrásai között megjelent a Synology szerverem (nem tudom milyen kapcsolatot jelent ez). A megjelenő (NAS-)mapparendszeréből kiválasztom a filmet, és az lejátssza. Eddig minden film elindult így és az 4K-s tartalmakon kívül nem is volt probléma semmivel.
Az még nem tudom, hogy a NAS médiaplayere futtatja a filmet, vagy a TV-é... de a kép és a hang kiváló... lenne, ha nem akadnának meg. (4-5 filmmel próbáltam a jelenség mindenhol ugyanaz... tehát nem fájl hiba)
A Plex szerinted megoldaná a problémát?

(#95024) jambiyya válasza 77Kilroy (#95021) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam az az érdekes helyzet, hogy van film, ami 40GB és akadásmentes, és van amelyik 12GB és folyton bufferel. Talán a video kódolástól is függ ez, nem tudom. Viszont fentiek alapján nem a wifi a szűk keresztmetszet.

(#95025) Megane2000 válasza 77Kilroy (#95023) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Én azt használom sokkal szenb felületről kezelheted a filmjeidet mint egy online téka, sok plusz funkcióval rendelkezik. Én csak fullhd-t futtattam rajta de azok hibátlanok. 4k-t nem tudom kipróbálni mert a tv-m nem tudja. De javaslom a kipróbálását.

(#95026) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Nekem n wifin simán mennek a fhd filmek, 50 mbites netből kb 40-et tud a tv. A régi router csak b,g wifit tudott az már kevés volt. Egy szoba távolság és majdnem közvetlen rálatás van a két eszköz között.

(#95027) Gaben06


Gaben06
tag

Kapható hivatalos forrásból, Magyar gyártói garanciával a j6200. Igaz csak 32"-os. Lehet jön a többi méretben is.

[Media-Markt Online Samsung 32j6200]

(#95028) belan válasza PuMbA (#95002) üzenetére


belan
addikt

jó kis tv ks9000 jó képe van kezd fel zárkózni a samu,de még mindig oled tv a király ,volt js8000 jó képe volt most 2k oledem van de sokall jobb oled tv képe

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#95029) #94529552 válasza Gaben06 (#95027) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mennyi? :N 140k egy 32"-os tévére, ezt egy kicsit sokallom. A 32 J6300 -as szintén MM Online 10k-val olcsóbb, pedig ezt még plusz munkával görbíteni is kellett.

(#95030) Gaben06 válasza #94529552 (#95029) üzenetére


Gaben06
tag

Igen Én is meglepődtem az árán. Meg azon, hogy most került be a kínálatba. Lassan kifut a j széria, érkezik a K.

(#95031) #94529552 válasza Gaben06 (#95030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát már lehetne a 32K6200-ast is árulni, meg a nagyobbakat is.

(#95032) Gaben06 válasza #94529552 (#95031) üzenetére


Gaben06
tag

Az MM Online már árulja a K szériát. Elég sokat, csak sokhoz még kép és specifikáció sincs.

(#95033) Flashget válasza #94529552 (#95029) üzenetére


Flashget
félisten

2012-ben 170K volt a 32"D6500...ahhoz képest az árak mentek lejjebb egész szépen....igaz a gyártói spórolás is.

Realme GT Master Edition

(#95034) _Bishop_


_Bishop_
tag

Sziasztok! Ma az egyik àruhàzban volt szerencsém a két kiszemelt tìpust megnyomkodnom, konkrétan az 55j6350 és az 55ju6450. Jòl tudom pont két olyan típus,amit nem ajánlotok, az egyik hajlított, a màsik UHD. A következő meglepőt tapasztaltam. Vittem a kis 1TB-os winyòt régi ès ùj filmekkel. Ràdugtam és csodàk csodàjára alig jàtszottak le belőle vmit!!! Hàt mondom ez baresz,gyorsan ràdugtam egy 7-es szériàra, ugyan az. Aztàn àtdugtam egy Philipsre, ami a legközelebb volt és minden gond nélkül futott!
Szerintetek ez mi lehet? Itthon az 5éves Samsung tv-m 99%-ban lejàtszk mindent.
Plusz még amiket tapasztaltam:
-6350-nek nem tűnt annyira folyékonynak a menüben valò navigàlàs, film pörgetés valamint pl ugyan azt a 720p filmet mérföldekkel rosszabbùl jelenítette meg,mint a 6450. De még egy 1080p film lejàtszàsakor sem igazàn voltam megelégedve a 6350-nel, nem esett le az àllam.

Az eladò még elindított a 6450-en egy Updatet,de iszonyat lassan ment, fél òra utàn még nem tartott 70%-nàl! Ez normàlis?

(#95035) PuMbA válasza _Bishop_ (#95034) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanazokkal a beállításokkal kell tesztelni mindkét TV-t, például ami fent a téma összefoglalóban van, úgy valós eredmény jön ki :) Egyébként valószínűleg a firmware frissítés hiánya miatt nem játszott le sok mindent, a legelső gyári firmware van rajtuk tele hibával :)

[ Szerkesztve ]

(#95036) _Bishop_ válasza PuMbA (#95035) üzenetére


_Bishop_
tag

Én is a fw-re gondoltam, de szàmomra elég elképzelhetetlen,h egy "friss" fw szarabb, mint egy 5éves?

(#95037) PuMbA válasza _Bishop_ (#95036) üzenetére


PuMbA
titán

A J szériás TV-k szoftverét, mint láttad teljesen újraírták és más a kinézete, ezért egyértelműen rosszabb a minősége, mint egy régóta javítgatott szoftvernek :)

[ Szerkesztve ]

(#95038) Flashget válasza _Bishop_ (#95036) üzenetére


Flashget
félisten

J széria kapta a Tizen rendszert teljesen más mint az 5 éves tévéden van. Tele van hibákkal amiket ugyan foltoznak, ezért ajánlott az fw frissítés, de nem az igazi.
Bár a legjobb módszer nem a pr dumákra hagyatkozni, hanem valamilyen külső lejátszót használ a tévét meg csak kijelzőnek, ha filmeket akarsz nézni.
A K széria talán már rendbe szedettebb Tizen rendszert kapott.

Realme GT Master Edition

(#95039) _Bishop_ válasza Flashget (#95038) üzenetére


_Bishop_
tag

Köszi az infót. Majd ma vissza megyek, megnézem a frissítés után mi a helyzet, teg ap már nem vártam meg

(#95040) energomatt


energomatt
senior tag

(#95041) Black Phone válasza energomatt (#95040) üzenetére


Black Phone
senior tag

Win 10 zel még nem nagyon hangolták össze azért én is vissza tettem win 7 tett azzal tökéletes

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#95042) energomatt válasza Black Phone (#95041) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. A program letőltésekor egyébként a Win 10 kompatibilitást is megadják. Működött is egy ideig vele.

(#95043) Black Phone válasza energomatt (#95042) üzenetére


Black Phone
senior tag

Igen,de van még mit csiszolni rajta ,nekem is ment utána állandóan leállt és meguntam....

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#95044) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Van egy H6500 as Tv itthon es most váltunk Digire, akkor tőlük nem kell hozza set top box csak a kábelt bedugjak a tv be es jo ugye? Vagy kell hozza kártya?
Köszönöm a segítséget!

(#95045) energomatt válasza Boost3er (#95044) üzenetére


energomatt
senior tag

Bizonyára Digi kábel tv-re gondolsz, nem csak magára a vállaltra? Területenként eltérő szolgáltatások lehetnek.

(#95046) BBéci válasza Boost3er (#95044) üzenetére


BBéci
titán

Kábeles Digihez nem kell sem box, sem kártya. Illetve akkor kell kártya, ha HBO-ra és/vagy Digifilmre előfizetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95047) Flashget válasza energomatt (#95040) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly írtam is, hogy nem engedi a win10-t telepíteni, de a neten kutatva mit kell ilyen esetben kikapcsolni a win10-ben simán települt egy 2.1.0.12013_8 verzió és azóta is működik hibátlan. Csak a szokásosra kell figyelni nem szabad engedni a Flash frissítést addig amíg ez nincs kikapcsolva, mert utána a program megbolondul, de ez már win7 alatt ismert jelenség volt.

Realme GT Master Edition

(#95048) Flashget válasza Boost3er (#95044) üzenetére


Flashget
félisten

a választ megkaptad BBécitől ha még van kérdésed a topicjában olvashatsz választ a téma összefoglalóban vagy kérdezel ha nem találsz választ.
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#95049) bigdigit


bigdigit
addikt

Az mennyire természetes kiszúrtam,hogy a JU7000 mind a négy sarkában valamivel sötétebb a kép?Vagy ez is valami technológiai adottság mint a felhősödés?Olyan mintha koszos lenne a sarkokban.Természetesen minél világosabb a kép annál feltűnőbb.

(#95050) PuMbA válasza bigdigit (#95049) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam is ilyen egy F6100, de 9-es háttérvilágításnál csak ritkán vehető észre és csak nagyon fehér háttérnél :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.