Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

UE40H6200-on használat előtt érdemes valamit beállítani? A képmód természetesre van állítva, ez jött be a legjobban. Esetleg bármi más? Köszi előre is. :R

(#74002) devil-k válasza Jhonny06 (#74001) üzenetére


devil-k
nagyúr

- Minden képjavító funkciót kikapcsolni
- Az élességet 0-ra lehúzni
- A képmód: film
- Háttérvilágítás: 7-10 között

Leginkább kalibráltatni kellene!

- mozi bolondéria -

(#74003) Flashget válasza #33101952 (#73992) üzenetére


Flashget
félisten

El kéne olvasni az nfo-t amit megadnak hozzá.

A 3D verzió tartalmaz olyan részeket, amelyeknek a mérete változik, hogy kitöltse a képernyőt. (IMAX)

Realme GT Master Edition

(#74004) szaszapi válasza Jhonny06 (#74001) üzenetére


szaszapi
őstag

Nézd meg feljebb a 6400-as tv-m kalibrált értékeit.Ha az alapján nagyjából belövöd közelebb leszel a valós színekhez mint a természetes móddal szerintem.Azért írtam be hogy nagyjából lássa mindenki nagyjából hogy ezt tényleg egyénileg minden tv-re meg kellene csináltatni.

(#74005) gyeniko válasza gabo01 (#74000) üzenetére


gyeniko
őstag

3D-vel egyáltalán nem próbáltam. A képét direkt módon nem hasonlítgattam a Dune-khez, mert minden rendszeremnek megvolt/van a saját média lejátszója, nem akartam cserélgetni csak ezért.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#74006) BBéci válasza szaszapi (#74004) üzenetére


BBéci
titán

Az a valószínű, hogy semennyivel nem lesz közelebb az optimálishoz. Jánossal mértünk teljesen azonos típusú tévéket és a kapott értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Például ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 15. Ezért a helyedben nem ajánlgatnám a tévéd beállított értékeit senkinek, mert többet árthat, mint használ!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74007) PuMbA válasza Jhonny06 (#74001) üzenetére


PuMbA
titán

Az Összefoglalóban lévő beállítás általánosan a legközelebb van a kalibrálthoz az összes Samsung TV-n :)

(#74008) szaszapi válasza PuMbA (#74007) üzenetére


szaszapi
őstag

Általánosan igaz az enyémre is szerintem.

Bbéci:

Ezt én sem úgy értettem,azért írtam hogy egyénileg kellene kalibrálni mindenkinél,de hozzávetőlegesen ahogy az összefoglalóban is szerepel,az alapbeállítások egyeznek a kalibrált értékeimmel.

(#74009) mattheus válasza PuMbA (#74007) üzenetére


mattheus
őstag

Ez igaz a régebbi készülékekhez? Pl. Nekem UE40C7000 van......

(#74010) PuMbA válasza szaszapi (#74008) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, mivel sok része ugyanaz :)

mattheus: Igen :) RTINGS.COM-ot nézve csak egy modell van, a legújabb H7000, ahol a Normál színmód közelebb van a kalibrálthoz: "This was a first to us for a Samsung TV, usually, Warm2 is closer to 6500K than Standard, except for this TV."

[ Szerkesztve ]

(#74011) gboszi válasza Vhaerun (#73993) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem mindigTV van kártyával, és ott automatikusan ugy van, hogy a kodoltak a végén. Nem tudom törölni őket, nem tudok sorrendet állitani, de legalább a végén vannak.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#74012) Vikesz69


Vikesz69
újonc

Sziasztok.
Először is BOLDOG ÚJÉVET!
A kérdésem a következő. Vettünk egy UE50H5303-as Samut, valaki tud-e valamit erről a típusról? A képe nagyon tetszik, sima akár egy nagy felbontású fénykép, nagyon szépek a színei. A fekete vmi hihetelen. Egy sima 72 cm slimfit síkképcsöves samu utódja. Lehet vmit tudni hogy vannak-e vmi gyermek betegségei, hardware-es hibái lévén hogy 5ös széria? Esetleg tapasztalat? Ajánlott beállítások? Mondjuk az ECO mód az már tetszik benne... :) Előre is köszi. Üdv Mindenkinek.

(#74013) Batib válasza Vikesz69 (#74012) üzenetére


Batib
őstag

Én azt javaslom, használd, élvezd, legyen sok örömöd benne! A hibáit ne keresd, ha lesz vmi garanciában megcsinálják. Beállítás: ami Neked tetszik, talán kicsit érdemes az értékekből visszább venni. (háttérvilágítás, szín, élesség stb.)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74014) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Hogyan lehet leszedni pendriveröl a tartalmát amit a samsung tv rögzített?

(#74015) szaszapi


szaszapi
őstag

Volt valaki olyan bátor hogy H6400-on frissített firmware-t? Beszámolhatna milyen változást vett észre. :)

(#74016) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
BUÉK
Az egyik szobámban egy Samsung lcd tv van, a másikban pedig egy régi képcsőves. Felfigyeltem arra hogy ha ugyan azt az adást nézem mindkettőn, vagy 3 másodperc csúszás van a kettő között. Meg tudná valaki mondani hogy miért van ez, miből adódik?

(#74017) Batib válasza Shamli86 (#74014) üzenetére


Batib
őstag

Levenni le lehet, de más készüléken lejátszani nem lehet, hacsak nem D sorozatú vagy régebbi a tv-d. Ujabbaknál root-olás szükséges asszem.

(#74016) kukinyo: Ugyanarról a forrásról nézed? Nálam a UPC sat és a Mindigtv között van eltérés, de ez természetes.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74018) kukinyo válasza Batib (#74017) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, ugyanaz a forrás.Ezért csodálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#74019) Batib válasza szaszapi (#74015) üzenetére


Batib
őstag

Nálam az MST14DEUC-2130, BT-S/G verzió van. Van ennél frissebb? Lehet fel kéne tennem mert van egy apró problémám.

(#74018) kukinyo Azt én sem értem, de nekem nincs már CRT tv-m, nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74020) kukinyo válasza Batib (#74019) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor már ketten nem értjük. :)
Köszönöm hogy próbáltál segíteni, akkor várunk, hátha idetéved valaki aki tudja erre a választ.

(#74021) HZoli87 válasza Batib (#74019) üzenetére


HZoli87
veterán

(#74022) sandró60 válasza kukinyo (#74020) üzenetére


sandró60
addikt

Azért késik,mert kódolást végez a dgitális jel.Az bizony eltart elég"sokáig"

(#74023) szaszapi válasza Batib (#74017) üzenetére


szaszapi
őstag

Leírnád mi a problémád?Mert nekem is akad pár. :)

(#74024) hodostamas válasza HZoli87 (#74021) üzenetére


hodostamas
addikt

[link]

itt érdemes nézegetni. Egyik fórumon azt írják Viruskereső is került bele :DDD

(#74025) kali válasza kukinyo (#74016) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor (is) tapasztalok ilyet - akár egy tv készüléken is -, ha azonos csatorna sd és hd adása között kapcsolgatok.

búék!

[ Szerkesztve ]

(#74026) pomk válasza dethroner (#69920) üzenetére


pomk
őstag

Jól értem, hogy a 6200-as típushoz sem szemüveg, sem adapter, sem magic remote nincs? Mert akkor ebben az estben ha mindegyikre szükségem lenne, akkor érdemesebb lenne 6400-at venni?
Tervezem, hogy lecserélném a jelenlegi LG LW4200 tvmet valami szebbre és nagyobbra. Az 50H6400 mennyire jó választás lenne HD filmek és sorozatok, 3D filmek és tv csatornák esetén? Játszani nem fogok rajta. Smart részében kb. a YouTubeot használnám. 😊

(#74027) kukinyo válasza sandró60 (#74022) üzenetére


kukinyo
addikt

Erre nem is gondoltam.
Köszönöm :R

(#74028) Batib válasza szaszapi (#74023) üzenetére


Batib
őstag

Valami parajelenség :) Amikor USB-ről játszok le filmet, akkor többször elsötétült a kép és valami egész más zenét kezdett el játszani. Vszeg valamilyen Smartos rádioadást. Mindenre reagált, hangerő stb. Nem tudom mire kapcsol át. Return gombbal visszatér a könyvtárba, forrás gombbal a forráslistába nem tudom mit csinál.

(#74021) HZoli87 Köszi, közben már fel is frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74029) Flashget válasza kukinyo (#74027) üzenetére


Flashget
félisten

digitálison tömörítve vannak a csatornák szemben az analóggal és a készüléknek eltart mire kikódolja. SD-t hamarabb mint egy HD adást. 1 db analóg csatorna helyére betudnak rakni akár 6 db digitálisat.
Ezért csak idő kérdése mikor szüntetik meg az analóg csatornákat a szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74030) szaszapi válasza Batib (#74028) üzenetére


szaszapi
őstag

Ilyen gondom nincs,nmem használom a belső médiaszart.Nekem a motion plus és led képtisztaság funkcióval van bajom.

(#74031) Flashget válasza Batib (#74028) üzenetére


Flashget
félisten

Azért bátor vagy, hogy más régióba szánt fw-t pakolsz fel. :)

Realme GT Master Edition

(#74032) Batib válasza Flashget (#74031) üzenetére


Batib
őstag

Ezt miből gondolod? Ok Értem. Nem a linkről vettem a szoftot, hanem a magyar oldalról. Egyébként szerintem ua.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74033) HZoli87 válasza Flashget (#74031) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem régióhoz kötött, angol és magyar honlapon is egy helyre mutat a link.

"http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_UK&CttFileID=5909391&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=UE40H6400AK&VPath=FM/201412/20141230111538443/T-MST14DEUC_2134.3.exe"

Batib

Jót telepítettél.

[ Szerkesztve ]

(#74034) szaszapi válasza Flashget (#74031) üzenetére


szaszapi
őstag

Csak nem a belinkeltet próbálja ki? :) Elérhető a mi területünkre is,ugyanaz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#74035) kukinyo


kukinyo
addikt

Flashget, kali és a többiek.
Közben kipróbáltam és az eredmény titeket igazol.
Köszönöm szépen mindenkinek. :R

(#74036) Batib válasza szaszapi (#74030) üzenetére


Batib
őstag

Egyenlőre semmit nem vettem észre az uj FW-vel. Az én problémámra a választ esetleg több nap után kapom meg.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74037) Flashget válasza HZoli87 (#74033) üzenetére


Flashget
félisten

Ha magyaron is van akkor ok.

Realme GT Master Edition

(#74038) szaszapi válasza Batib (#74036) üzenetére


szaszapi
őstag

Esetleg ránézhetnél a youtube-ra ,de gondolom továbbra sem megoldott a videók 1080p-ben való nézése.Böngészőből 720p-t enged,facebookről megnyitott youtube linknél meg 1080p.Ez elég vicces így,de ez érdekel a legkevésbé.A motion plus jobban érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#74039) Éva83


Éva83
csendes tag

Sziasztok!
Korábbi hozzászólásomban #73905 írtam a Samsung LED TV HDMi kép problémáról. Azóta a Telekom kicserélte a set top box-ot egy vadi újra, a jelenség meégis megmaradt. Ergo a TV a ludas. Írtam a Samsungnak, ők azt válaszolták idézem: "logikai hiba lépett fel a készülék firmware-ben, ezért javasoljuk, hogy legyen szíves a firmware-t frissíteni, mely az ilyen logikai hibákat hívatott kiküszöbölni..." utána leírták hogy honnan, mit és hogyan kell letölteni, telepíteni USB-ről. Ez a T-NT14MDEUC-1109.0 Firmware. (egyébként jelenleg is ez van a TV-n...na mindegy..) A lényeg nem tudom USB-ről újratelepíteni a Fw-t mert ezt írja a készülék.:"nem található érv. frissítőfájl.Ellenőrizze az USB-t, majd próbálja újra." Interneten nem talál frissebb szoftvert. Szóval akkor most mi baja? Mindent úgy csináltam ahogy a Samsung javasolta, USB Fat 32-re formázva, frissítőfájl mappája a gyökérbe másolva. Vagy az lehet a baja, hogy ugyanazt akarom feltenni ami már rajta van a TV-n? Hogy lehet Fw-t újratelepíteni. esetleg egy régebbit feltenni? Azt hol lehetne letölteni?
Segítsetek, mert nem akarom összetörni a TV-met. Köszi! :O

(#74040) Flashget válasza Éva83 (#74039) üzenetére


Flashget
félisten

Vagy az lehet a baja, hogy ugyanazt akarom feltenni ami már rajta van a TV-n? :K

Hogy lehet Fw-t újratelepíteni. esetleg egy régebbit feltenni? Azt hol lehetne letölteni?

ezt csak hackelt tévével lehet mint amilyen a D széria volt. Állítólag készül vagy már készült is H szériára is ilyen, lehet ezért az új fw amit dec. 30-án adtak ki és szépen letíltja ezt. ;)
Ha valahol erről írnak az a samygo fóruma. [link]

Realme GT Master Edition

(#74041) Shamli86 válasza Batib (#74017) üzenetére


Shamli86
tag

Ha gépbe dugom a pendrivet egyből formázni akarja

(#74042) Batib válasza Shamli86 (#74041) üzenetére


Batib
őstag

Létezik egy program a neve: UFS Explorer Professional Recovery. Ezzel le tudod szedni a gépre a fájlokat, de lejátszani nem tudod. Védelem van rajta. Ha mélyebben bele akarsz mászni, keresd fel a Samygo fórumot, de gondold meg alaposan.!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74043) Éva83 válasza Flashget (#74040) üzenetére


Éva83
csendes tag

Szóval akkor öngól? Most akkor ha igaza van a Samsungnak, és tényleg hibás valamiért a Fw rajta, mi lehet a következő lépés? Egyáltalán várható újabb Fw? (Egyébként ha jól láttam ami nálam fut az 2014.12.03-as dátumot viseli.) :F

(#74044) Batib válasza Éva83 (#74043) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem marad a gariztatatás. A szerelő kimegy és megoldja. (Az FW ha nem frissebb mint a rajta levő akkor nem megy fel)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74045) Éva83 válasza Batib (#74044) üzenetére


Éva83
csendes tag

Hát itt a baj! Mivel nem premium TV-m van, ezért a Samsungtól nem fognak kijönni házhoz! Vagy igen? Egyébként garanciás. Hozzám a legközelebbi Samsung szervíz 57 km-re van.. :(

(#74046) Flashget válasza Éva83 (#74045) üzenetére


Flashget
félisten

Gyári garis? Samsung viszonteladótól vetted vagy webshop?
Törvény rendelet van rá ha a készülék+talp súlya meghaladja a 10kg-ot vagy a csomagolási mérete tömegközlekedési eszközön meghaladja a kézipoggyász méretét az eladó köteles elszállítani javítás céljából.
Tehát vagy a webshop vagy a samsung....de ha egy alaplapcserével megoldják régebbi fw-t akkor ez lesz.

Realme GT Master Edition

(#74047) RudY válasza Éva83 (#74043) üzenetére


RudY
addikt

Névszerkesztés alatt a következő lehetőségek vannak: kábel vevőegység, műholdas STB, felvevős STB, játék, blu-ray, dvd, videomagnó, av vevő, videókamera, dvi pc, dvi eszközök, tv, IPTV, HD dvd, DMA. Nekünk t-home-os STB-k van amivel fel lehet venni a műsort. Elvileg IPTV. (Eddig T-Homenak volt beállítva + univerzális távirányító. Most kitöröltük de nem tudjuk melyik választás a jó?)

Itt még lehetne esetleg próbálkozni az IPTV, vagy egyéb STB eszközök variálásával.
Talán még az is fölmerülhet, hogy a box nem kap elég sávszélességet, a cserénél nem mértek esetleg?
Itt mostanában elég sokan panaszkodnak, hogy az IPTV szaggat.

(#74048) RudY válasza RudY (#74047) üzenetére


RudY
addikt

Azt csak most olvastam, hogy a SCART csatlakozással nem volt ilyen gond, ha esetleg ezen a tv-n is van SCART, úgyis ki kellene próbálni. HDMI csatlakozásnál, a router-ből minden kábel ki, semmilyen eszköz ne legyen csatlakoztatva, csak STB (Wi-Fi eszközök is legyenek leállítva), plusz STB másik ethernet kábellel, másik portba.

(#74049) Batib válasza Éva83 (#74045) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem 40-es tv-hez ki kell hogy menjenek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74050) Éva83 válasza RudY (#74048) üzenetére


Éva83
csendes tag

Van rajta Scart, azzal eddig nem volt észlelhető probléma. Próbáltuk másik portba csatlakoztatni,a stb-t. Sőt van egy másik box a másik szobában, azzal is ugyan ez a helyzet. Ami azt illeti nem csak az élő adásnál csinálja a jelenséget HDMi-n, hanem felvett műsorokkal is. Ma teszteltük és ha visszatekerjük, akkor nem biztos hogy az akadozás, vibrálás ugyanazon jelenetnél lesz, tehát össze vissza, ahol kedve tartja. De ismétlem, ez sosem folyamatos, van hogy percenként, van hogy tovább..

@Flashget: Euronicsban vettük a TV-t. Még nincs két hete. egyáltalán meddig kötelesek kicserélni, ha tényleg a TV a ludas?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.