Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) zeee válasza metal01 (#49000) üzenetére


zeee
senior tag

Helló

Az intek' tipusú t-home-os beltérimet koax kábellal összekdugtam a xxxx6100-as tv-mel. Elindítottam az automata hangolást, aztán nem talált egy csatornát sem. Tök érdekes, mert onnanstól kezdve hogy bekötöttem a coax kábelt, a hdmi kábelen menő jelet teljesen blokkolta. Tehát semmilyen csatorna nincs most. Ok, hdmi-t kihúztam. Marad csak a koax! Beltéri bekapcsolva. A tv-n kiválasztom a tv-t és automata digitális és analóg hangolás. És továbbra se semmi. Régen azt mondták, hogy béna műszaki érzekkel rendelkező az a férfi, aki még a saját tv-jét sem képes behangolni. Mosolyogtam mindig ezen. Hát most ez nem vicces. Van valakinek valami ötlete? Próbaljam scart-al?

(#49002) sandró60 válasza zeee (#49001) üzenetére


sandró60
addikt

Azóta sikerűlt a scart-al behangolnod?

(#49003) zeee válasza sandró60 (#49002) üzenetére


zeee
senior tag

Nem is néztem... Egy ismerősöm elmagyarázta h valami conax kártya kell a tv-be. Holnap bemegyek a t-home-hoz, és rákérdezek mi ez az egész, mert a tv-t is tőlük vettem. Kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#49004) raulicio válasza metal01 (#48981) üzenetére


raulicio
senior tag

neked legalább működik az allshare. nekem sajnos egyáltalán nem hajlandó semmit sem lejátszani :(

(#49005) gregozniho


gregozniho
csendes tag

srácok, UE40F6400-al van esetleg valakinek tapasztalata?

(#49006) donjohnson válasza gregozniho (#49005) üzenetére


donjohnson
addikt

feljebb és még feljebb...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49007) gregozniho válasza donjohnson (#49006) üzenetére


gregozniho
csendes tag

köszönömm,, úgy érzem ez lesz a megfelelő vétel :)

(#49008) BBéci válasza InfiniteReality (#48997) üzenetére


BBéci
titán

A tévékbe épített lejátszók a 24 fps-es filmeket 60 hertzen játsszák le, ez olyan biztos, mint a halál, kár szót vesztegetni rá. Ha ezt nem fogadod el, nem hiszed el, akkor nincs miről beszélni.
A legjobb képmegjelenítők a 24p-t 96 vagy 120, esetleg 144 hertzen játsszák le, ez is tény. Bármilyen interpolálás hazavágja a képminőséget és a moziélményt.
Nem létezik olyan, ami valóban 24 képkockát jelenít meg másodpercenként. Nézhetetlen vibrálás, remegés halmaz lenne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49009) Teodor52 válasza BBéci (#48994) üzenetére


Teodor52
senior tag

Azt nem tudom milyen felbontásúak az rtl klub, tv2 meg társai :(

Azt nem értem hogy ha a tv-ém progresszív megjelenítést tud akkor az 1080i hogy jöhet szóba?

metal0149000: Még egy ötlet de lehet próbáltad már: Főmenü>Kép>képernyő beállítás? :F

(#49010) Teodor52 válasza zeee (#49001) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hali!

Nem tudom hogy milyen 6100-asod van de ha dvb-t dekoderes és a t-home előfizetésed sat tv-re (dvb-s) szól akkor az azért nem jön össze.

(#49011) becsitibi válasza Danesz94 (#48965) üzenetére


becsitibi
senior tag

Üdv Skacok!

ES5500W-hez milyen Wifi-s billentyűzetet ajánlotok a Samsungon kívül?Vagy csak az jó hozzá?

(#49012) BBéci válasza Teodor52 (#49009) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő létezik HD-ban is.

Leírtam az előbb, úgy jöhet szóba, hogy van benne deinterlacer, amit Film Mode-nak neveznek a menüben. A full HD tévéadások is 1080i-k. A bejövő jel lehet szinte bármi, a megjelenítés attól még progresszív.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49013) Teodor52 válasza BBéci (#49012) üzenetére


Teodor52
senior tag

Bocsi a figyelmetlenségemért és köszönöm a segítséget.

(#49014) Fandango válasza InfiniteReality (#48997) üzenetére


Fandango
veterán

"ellenben még mindig csak 24 képkockát látsz percenként."

Na ez biztos nem folyamatos ;]

(#49015) sandró60 válasza becsitibi (#49011) üzenetére


sandró60
addikt

Sok embernek van Logitech K400 itt a fórumon köztük nekem is és jól teszi a dolgát.A Logitech gyakorlatilag minden tipusa kompatibilis a Samsungal

(#49016) crue


crue
őstag

Az edigitalban most egész kellemes áron lehet K400-at venni. 10.400 Ft, amiből kuponnal le lehet faragni 20%-ot. Az árgépen sincs ennél olcsóbban.

(#49017) Tippmix46 válasza crue (#49016) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Samsung D szériás tv-m van...szerintetek kezeli a 2 TB-os külső vinyót is? Most 1 TB-osom van, azzal tökéletes, de vennem kellene egy másikat is és gondoltam mivel árban nem nagy különbség, veszek 2 TB-osat.

Vajon a filmeket le tudom majd játszani róla (1080p,720p), illetve tudom használni a PVR funkciót?

Köszönöm válaszotokat!
Üdv. K.

(#49018) lada5566


lada5566
csendes tag

heló 4 hete vetem egy lg led tv-t de nem régen megtudtam hogy a tv a t-home-től van előfizetős és már nem fizetik most mit tudok csinálni ? le tudja tiltani a t-home a tv-t ???? valaki tudna segiteni

(#49019) p2pp válasza lada5566 (#49018) üzenetére


p2pp
őstag

1 TV-n mit tudnak letiltani?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#49020) Jovanny2 válasza lada5566 (#49018) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ránéztem egy szép lányra. Ettől lehet terhes? :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49021) Speccy válasza lada5566 (#49018) üzenetére


Speccy
senior tag

Egy heted van kifizetni a tartozást, mert különben ki fog mászni az a lány a TV-dből amelyik a Kör c. filmben is szerepelt..

There is hope!

(#49022) Game78 válasza Jovanny2 (#49020) üzenetére


Game78
tag

Jaj,hát még ezt se tudod...attól csak te leszel terhes :DD

(#49023) InfiniteReality válasza BBéci (#49008) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A TV-m ha a saját lejátszóját használom, fullhd filmnél átvált 1920x1080 24p módba. Nincs megmegbotlás, folyamatos a film, de csak 24 képkockával másodpercenként. Ha számítógépen nézem ugyanazt a filmet tökmindegy milyen lejátszóval, akkor a film nem olyan folyamatos, vannak ilyen megmegakadások, mert ugye 24 képkockás a film, de a kijelző 60nal "frissül" (tudom az LCD-nek nincs hagyományos értelemben vett képfrissítése). A TV ilyenkor marad 1920x1080 60p-ben.
Ha előtte elindítom ezt az SVP programot és úgy játszom ugyanazt a filmet, a mozgás cseppet sem darabos, folyik (igaz más élmény, de szubjektív megítélésem alapján jobb). A mozgás teljesen folyamatos, a kép élesebbnek és jobbnak tűnik, az apró részletek jobban megfigyelhetőek (több képkocka jut egységnyi idő alatt a szemünkbe és az agyba). Még így is jobb hogy igen, vannak kisebb nagyobb képhibák. De például egy svenkelésnél (camera panning), amikor csak oldalirányba mozog az egész képtartalom, sokkal finomabban teszi ezt és olyankor képhibák sincsenek. Képhibák csak gyorsan mozgó jeleneteknél vannak olyan objektumok körül, amik az álló háttér előtt elmozdulnak.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#49024) BBéci válasza InfiniteReality (#49023) üzenetére


BBéci
titán

"A TV-m ha a saját lejátszóját használom, fullhd filmnél átvált 1920x1080 24p módba. "
"de csak 24 képkockával másodpercenként. "

Mindkettő teljességgel kizárt! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49025) pakriksz


pakriksz
őstag

hello kinéztem egy 40"-es UE40EH5300-as TV-t, ám idő közben elkezdtek jönni a a 2013-as F-es modellek, és a 2012-t egyre kevesebb helyen kapni.
A probléma az az 2013-as modellekkel, hogy steve jobs idiótasága még mindig kísért, így mindegyik új modell edge led-es hogy jó vékony legyen... én pedig teszek rá milyen vékony, ha már a talp is 4x akkora mint egy vastagabb TV, és inkább normális képminőséget szeretnék felhősödés nélkül, helyi led világítással.
Állítólag létezik a 2013-as modellekből is normál hátsó ledes, de ilyenről csak beszélnek páran, még senki sem látott ilyet.

Szóval a kérdésem hogy vegyem meg az UE40EH5300 amíg még van, vagy várjak hogy talán felbukkan a 2013mas modellekből is normális világítású?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49026) BBéci válasza pakriksz (#49025) üzenetére


BBéci
titán

Túl sokat vársz a "helyi" LED háttérvilágítástól. Nem véletlenül csak az alsóbb kategóriában alkalmazzák.

Amit Full LED háttérvilágításnak neveznek, az csak a legdrágább modellekben található.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49027) Danesz94 válasza pakriksz (#49025) üzenetére


Danesz94
senior tag

Nekem ilyen van. Sztem nyugodtan vedd meg. Semmi baj nincs vele.

(#49028) Jovanny2 válasza pakriksz (#49025) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az F szériából az 5xxx és a 6xxx elvileg mind backlit paneles, ha erre gondolsz. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49029) pakriksz válasza BBéci (#49026) üzenetére


pakriksz
őstag

nem véletlenül ,mert a rendes háttérvilágítás olcsóbb és egyszerűbb és jobb... de hülyeség nagy úr így a "nekem vékonyabb" e-penis versenyt tolják a hulladék edge-ledekkel.

Tudod az ultrabook is jó drága, még is egy hulladék sok olcsóbbhoz képest, egy hülye divat kiszolgálására jó, és a divatot követő emberek pénztárcáját jó megfejni, mert nem gondolkodnak, csak veszik azt amiről azt hiszik hogy menő.

A csúcsmodellekben is edge led-van, mert az a menő hogy ráírják hogy "5 mm 10 helyett a legleglegleglegvékonyabb twiceasamazing és már húst is lehet vele szeletelni olyan éles" :D

"Az F szériából az 5xxx és a 6xxx elvileg mind backlit paneles, ha erre gondolsz."

És ezt hol lehetne megnézni? Mert persze a hivatalos weboldalon csak a marketingbullshit van fenn.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49030) Batib válasza pakriksz (#49029) üzenetére


Batib
őstag

Ezt rosszul tudod mert az F modellek az 5xxx 6xxx szeriaban mind hátsó megvilágításuak. Az oldalso (edge)
csak a 7-es 8-asban lép be. Az viszont igaz hogy joval vékonyabbak mint a tavalyi EH-sak.
Bemész a boltba és hátulról bekukucskálsz egy működő tv-be.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49031) csokxi


csokxi
csendes tag

Sziasztok! Szeretnek venni egy Samsung ue32f6400aw smart tv-t. A kerdesem a kovetkezo lenne:
1. Tudom e csatlakoztatni Sony xperia Z telefonnal(kepernyotukrozni)?
2.Milyen kulso vincsesztert ajanlanatok hozza? Nem kell nagy, max 320gbos!
3. Ha tudom vezerelni is xperia Z telefonnal, milyen programokat kellene letoltenem a google playbol?
4.Milyen billentyuzetet ajanlanatok hozza, ami rendesen mukodik?
Elore is koszonom a valaszokat! :)

(#49032) Flashget válasza becsitibi (#49011) üzenetére


Flashget
félisten

gyakorlatilag bármelyik wifis bill jó. van akinek tescos 2-3K-s bill is műkődik ES tipuson..sajna a D szériában még nem volt ez meg ott csak a jó drága samsung bill és csak D6300-tól volt.

Realme GT Master Edition

(#49033) Batib válasza csokxi (#49031) üzenetére


Batib
őstag

2. Szinte bármilyen külső HDD-t felismer, akár több partíciora osztva is. A 2.5 hüvelykeset ellátja árammal is a HDD feliratú USB aljzatból.
4.A Logitech wireless setjei jók akár a K400 is. Nekem Hama Uzzano van meg vagyok elégedve vele.
Arról tudj nem minden app támogatja teljeskörűen a billentyúzetet.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49034) csokxi


csokxi
csendes tag

Igen, de olvastam olyat is, hogy nem mukodik megfeleloen minden funkcio ha nem sajat gyartmanyu billentyuzetet kap. Remelem ez mar csak szobeszed :D

(#49035) Flashget válasza Jovanny2 (#49028) üzenetére


Flashget
félisten

Már megint beszaladtál az erdőbe, pedig tisztáztuk már. :)
F6400 már edge ledes

Realme GT Master Edition

(#49036) Batib válasza Flashget (#49035) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem ez téves.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49037) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Az UE42F5000 típus mennyire megbízható? Főleg HD filmek nézésére lenne használva gépről, TV esetén kevés sport nézéssel. Az 50Hz-es frissítés nem jelenthet gondot?

Köszi a segítséget!

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49038) nightshadow válasza Batib (#49036) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ez téves.

F6400 review: [link]

Screen uniformity Very good for edge LED; very mild “dirty screen” effect

[ Szerkesztve ]

(#49039) krx21 válasza nightshadow (#49038) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem itt megy éppen egy 32F6400-es és szerintem is hátsó ledes... Az oldala nem melegszik, mint az edge led-eseknek... Sőt a szellőzőn látszódnak a fények és a hátulja melegszik... Nem edge ledes!

(#49040) nightshadow válasza krx21 (#49039) üzenetére


nightshadow
veterán

Én is ahol olvastam róla, mindenhol edge-Ledes-nek írják. Mindenhol elírták volna? A prohardver az F6800-at tesztelte, arra is edge-Led-et írnak.

[ Szerkesztve ]

(#49041) Batib válasza nightshadow (#49038) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem térjünk vissza a kérdére később. Talán az 47-50mm vastagság a megtévesztő, bár az f7000 csak 30 mm. Pl 6510 már volt a kezemben szétszedve is tuti hátsó ledes. A többiről általam megbízhatónak vélt forrásból tudom hogy hátsó. Ha tévedek megkövetlek bennetek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49042) krx21 válasza nightshadow (#49040) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez csak 32"-es, nem tudom, hogy van különbség a méreteknél... Nagyon hátsó ledesnek néz ki! De ahhoz képest elég vékony...

(#49043) nightshadow válasza Batib (#49041) üzenetére


nightshadow
veterán

+krx21

Ja, érdemes még tesztekre várni, mert az 5-6-os sorozatról, alig, vagy egyáltalán nincsen. Egyébként meg a Samsungtól elvárható volna, hogy ilyen alapvető infók fent legyenek a samsung.hu-n.

[ Szerkesztve ]

(#49044) Flashget válasza Batib (#49036) üzenetére


Flashget
félisten

akkor 2 teszter oldal is téved. vagy nem is volt náluk a tévé és egymásról másoltak csak :)

Realme GT Master Edition

(#49045) megema


megema
őstag

Billentyűzet témához: Adott egy F5300 és egy Logitech MX3200 vezetéknélküli billentyűzet-egér szett. Akármelyik USB portra is dugom, nem működik. Párosítás után sem. A menüben sem látszik a megfelelő helyen. Mi lehet a gond? "Túl régi" a billentyűzet, vagy csak a TV válogatós? Mi lenne használható hozzá?

Amúgy az F5300-nál is kiszűrődik fény a szellőzőnyílásokon.

[ Szerkesztve ]

(#49046) Batib válasza Flashget (#49044) üzenetére


Batib
őstag

Oké. Téged is megkövetlek ha én tévedtem. Ráállok az ügyre.Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49047) krx21 válasza Flashget (#49044) üzenetére


krx21
nagyúr

Őszintén szólva én is azt hittem, hogy edge ledes, pontosabban eszembe nem jutott, hogy hátsó ledes, egészen addig, míg direkt nem vizsgáltam meg egy fórumtársunk infója alapján. "És tényleg nem az!" :Y állapítottam meg...

(#49048) Jovanny2 válasza Flashget (#49035) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem múltkor épp az ellenkezőjét tisztáztuk, és a kollégák is megerősítik, ahogy látom. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49049) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Az letezik h a tv olyan inteligens h erzi ha nem nezem akkor kikapcsol magatol? Idozito nem volt beallitva! Vki jart mar igy?

Battletag: hojszi#2983

(#49050) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Lenne egy 40B550-es lcd-m, amit szeretnék falra szerelni, de úgy, hogy ott oldalra és függőlegesen is tudjam fordítani.
Tudnátok ajánlani egy nem túl drága fali konzolt erre a célra?
Köszi :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.