Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) baluka26 válasza jegenye77 (#6150) üzenetére


baluka26
veterán

Anno nCore-on volt siker torrent :)
Én is ma akartam letölteni, de nem találtam.
szerk: Küldök privátot :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6152) jegenye77 válasza baluka26 (#6151) üzenetére


jegenye77
addikt

:R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6153) horvathd válasza feco88 (#6146) üzenetére


horvathd
aktív tag

És ha a másik SCART-ba kötöd?

"The Kid just rages for a while."

(#6154) Gaben1987 válasza Latissimus Dorsi (#6147) üzenetére


Gaben1987
tag

Szia. Nekem ugyanezt csinálja az LE40C530. Szerintem a DIGI miatt. Ugyanez van a National Geographic HD-n is.

(#6155) Elektrojoe7


Elektrojoe7
csendes tag

ÜDV... Bocs hogy közbeszolok ,talán töled tanulhatok.A pvr funcio a bajom a tv
LE32C679 a szerviz menü megy a hotel mod is láthato csak az nem hogy on vagy off (IMG:/dl/upc/2010-12/300898 _2.jpg)(/IMG)

Estleg a 1015 firm-et kellene lecserélni az új 3003.0-ra?
Előre is köszi!!!

(#6156) gyugyo79 válasza feco88 (#6146) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hangbeállítás -> spdif audioformátum -> PCM ( Dolby Digitalnal megy ki optikai kimeneten)
A Scart2 -ön még a hdmi -n stb. bejövő hangot is kiadja.

(#6157) Freestyle79 válasza Elektrojoe7 (#6155) üzenetére


Freestyle79
tag

Csak egy kérdésem lenne a TV-vel kapcsolatban. A hálózati rész neked működik rendesen?
Ugyanis a szervízmenüről készült képeden látom, hogy a MAC adress nem lett a készülékbe beírva. MAC FAIL.

(#6158) odrif válasza Freestyle79 (#6157) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A hálózati rész nekem sem működik.
Hova és hogyan lehet a mac adresst beírni?

20 éve a Prohardveren

(#6159) odrif válasza odrif (#6158) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnos az USB-t (" a forrás nincs csatlakoztatva") és a Hálózatot sem ismeri fel (érvénytelen mac címet ír a tv).
Akkor vihetem is vissza a kalocsai cégnek igaz? :(

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#6160) Freestyle79 válasza odrif (#6159) üzenetére


Freestyle79
tag

Igen, vitetheted vissza a készüléket. Sajnos main-lap hiba :(

(#6161) odrif válasza Freestyle79 (#6160) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!
Holnap viszem is vissza sajnos :(

20 éve a Prohardveren

(#6162) medvezsolt válasza #09634560 (#6128) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hát ne haragudj, hogyha annyira nem értek hozzá mint te. (Egyébként is ott volt mögötte a mosoly jel). Épp ezért kértem tőletek segítséget.

5 év teljeskörű gari miatt egy LG 32LE3300-t vettem és hát én megvagyok elégedve vele bőven. A TV adások kicsit szemcsésebbek, a 720p-s cuccok Pendrive-ról marha jól néznek ki, tudja azokat a funkciókat amiket elvárok tőle.

Lehet én vagyok kevésbé igényes, de nekem megfelelő vétel volt. Ajánlani tudom.

Amúgy sajna 32esnél nagyobb TV eleve el se fér a szekrényen:(

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6163) #09634560 válasza medvezsolt (#6162) üzenetére


#09634560
törölt tag

1:nem haragszom,okom sincs rá.:)
2:emlékezetem szerintSamu 32C400 lett volna a választásod. arról beszéltelek le.Azt az LG-t még nem emlékszem hogy látttam volna,így arról nem beszéltelek volna le.Az LG menüje felhasználóbarátabb és jól beállitható,igy szép képet lehet vele előcsalogatni.
3.ha boldog vagy vele akkor gratulálok!(Komolyan,minden irónia nélkül.)Az a lényeg ugyanis hogy neked jó legyen. :)

(#6164) medvezsolt válasza #09634560 (#6163) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Így van. Nekem most ez az LG teccik.

Egyébként én se sértődtem meg, csak kevés kifejezőeszköz van írásban és könnyebben félreértik egymást az emberek.

Amúgy a boltban megkértem az eladót, hogy rakja már áram alá a 2 készüléket (LG és Samu 4000) és nekem jobban tetszett az LG képe. Bár ez rengetek mindentől függ. Beraktak valami vásárlócsalogató jó minőségű demó felvételt:) Bár ha mindkettőn ugyanaz a demó megy, akkor azért összelehet vetni. A Samu képe sokkal erősebb élesebb volt. Már már idegesítően erős. Ezért lett a LG.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6165) Anonymus23 válasza medvezsolt (#6164) üzenetére


Anonymus23
veterán

Így van, gyakorlatilag ízlések és pofonok, pl kollegám most vesz egy LG-t, de nekem annak a képe "mosottnak" tűnik, mígnem pont azért választottam a Samsungot, mivel annak a képe meg ahogy írtad, erősebb, élesebb, vagy az én megfogalmazásomban: kontúrosabb és kontrasztosabb, illetve homogénabbak a színek rajta.

;) - The Power of the Light Side

(#6166) feco88 válasza gyugyo79 (#6156) üzenetére


feco88
tag

Köszi a válaszod, időközben én is rájöttem, hogy a 2-be kell dugni és jóó minden. Bár érdekes kíváncsi lennék miért így csinálja de a lényeg hogy müxik. :R

(#6167) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Ha minden igaz a héten én is boldog tulajdonosa leszek egy 32C650nek :) Nekem csak át kell sétálnom ide szembe a PC-Dreamhez :)

Akinek ilyen TV-je van, az megosztaná velem a képi beállításokat[ kontraszt meg stb]? T-s Tányéros TV lenne rákötve első körben [HDMI] :) Meg Xbox, meg gép stb. de SATTV lenne most első körben.

Köszi

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6168) BBéci válasza Anonymus23 (#6165) üzenetére


BBéci
titán

Te látod jól, bár igazán korrekt összehasonlítást csak optimálisra kalibrált tévékkel lehet, szabad végezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6169) BBéci válasza vlevi (#6144) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem még nem láttál tévén, jó minőségű 3D filmet. A Panasonic VT20 3D-je olyat üt, hogy döbbenet. Utána Samsungot kaptam, most Sharpot nézek, meg sem közelítik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6170) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Nos, aktiváltam én is a PVR-t a C650-ben és nagyon fullos...

Már csak az érdekelne, hogy a TV által formázott meghajtó spéci fájlrendszeréből hogyan nyerhető ki a felvétel egy halandó windows user számára.

Valaki? :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6171) BBéci válasza eric.cartman (#6170) üzenetére


BBéci
titán

Elméletileg sehogy, még másik azonos típusú tévével sem játszható le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6172) eric.cartman válasza BBéci (#6171) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6173) kutyman válasza gyugyo79 (#6156) üzenetére


kutyman
aktív tag

Az SPDIF az maga a digitális kimenet. Két beállítása van: PCM (ennél sztereóban hallod az adást, ill. a filmet) és Dolby Digital ( valós 5.1). A Dolby Digital menűpont csak akkor aktív, ha az adás, vagy a film 5.1-es. Ennek tehát csak akkor van jelentősége, ha 5.1-es hangszóró szettet csatlakoztatsz optikai kábellel a tv-hez.

(#6174) BBéci válasza kutyman (#6173) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőt ne hagy ki a sorból, anélkül a tévé nem képes megszólaltatni az 5.1 szettet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6175) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Délben meghozták a 40C650-et, összerakta a srác és kérte, hogy lehetőleg ne kapcsoljam már be 2-3 óráig, a pára miatt. Mondom nem para, pár hete füstöltük el sietségből egy dokkoló tápegységét, mivel hidegből behozva nem vártuk meg, hogy felmelegedjen, így most pihen a technika.
SQ01-es panel van benne elvileg, legalábbis a hátsó címke alapján ez az.
A szállítás és a szerelés korrekt volt, nálam gondolom visszahozta azt az időt, amit másoknál elvesztegetett, annyira nem sürgős a dolog, hoyg most a pára miatt menjen tönkre benne valami, majd később még reflektálok, így külsőre tetszik, jól mutat, és a korábbi tévéhez képest bazi nagy.
Őszintén szólva eléggé becsapós, amikor az MM-ben nézi az ember, és eza 40 colos konkrétan kicsinek tűnik a halom 46-50 meg nagyobb tévék között, és fel sem tűnik, hogy ez azért nem kicsi. De kb. 3-4 méterről fogjuk nézni, így remélem azért megfelelő élményt nyújt.
Esztétikailag kiváló :D a többiről később.

;) - The Power of the Light Side

(#6176) kutyman válasza BBéci (#6174) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, igazad van, nekem aktív a szettem ezért nem írtam bele külön az erősítőt.

(#6177) BBéci válasza Anonymus23 (#6175) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg 3,8 méterről nézek 60 colost és nem találom nagynak, szóval nyugi, egy hét múlva már kicsinek fogod érezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6178) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Voltam a PC-Dreamnél. Ügyintéző hölgy elég jól néz ki :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6179) Hexetra


Hexetra
tag

hali megintcsak! , esetleg erre tudna valaki mondani valamit?:) előre is köszi
katt...#6109

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#6180) gyugyo79 válasza kutyman (#6173) üzenetére


gyugyo79
addikt

A TV media playerében az általam leírt módon jön ki a hang a TV-ből ha valaki a scart2 -re dugott kábelen szeretné hallgatni mert nincs az erősítőjén optikai hang bemenet, nem azzal dugta össze a 2 készüléket de a film alatt ac3, dts hang van...
De a valós 5.1 -el is butaságot írsz mert nem csak 5.1 hangsáv megléte esetén elérhető a Dolby Digital menüpont ...
Addig pld. még nagyon sokat kell aludni amíg DVB-T -n az m1 -nek 5.1 -es ac3 hangja lesz .

(#6181) kutyman válasza gyugyo79 (#6180) üzenetére


kutyman
aktív tag

Abban igazad van hogy van dolby digital 2.0 is, de én az egészet arra értettem, hogy igazi 5.1-es hangzást ( 6db hangszóróval), csak az optikai kimeneten kapsz, optikai kábellel összekötve egy erősítővel, vagy aktív hangfalszettel. Mostanság az HBO, és a National Geographic HD sugároz 5.1-ben

(#6182) Neophyte11


Neophyte11
csendes tag

Hali!

Szerintetek mit lehet tenni akkor, ha a webáruházból, ahonnan rendelni szeretnék, azt a választ kapom a paneles kérdésre, hogy úgy tudják, SQ2-es panellel vannak szerelve a TV-k. Ezt az információt korábbi vásárlóiktól tudják, mivel ők bontatlan állapotban küldik tovább a készüléket. Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni? Egyébként a Digitalko az említett áruház. Köszi, ha tudtok valami jó tanácsot!

(#6183) baluka26 válasza Anonymus23 (#6175) üzenetére


baluka26
veterán

A kalocsai cégtől rendelted?
Nálunk 11:30kor voltak itt összerakni, de egyből össze is pakoltuk, karácsonyra lesz meglepetés :D
eric.cartman:Mi az a PVR?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6184) BBéci válasza baluka26 (#6183) üzenetére


BBéci
titán

PVR

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6185) Carlo009 válasza mcroberto (#6178) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

Fotóját elküldenéd? Vagy ha a nevét tudod az is jó, megkeresem az iwiwen.

(#6186) baluka26 válasza BBéci (#6184) üzenetére


baluka26
veterán

Áh, köszönöm szépen :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6187) JaniACE válasza eric.cartman (#6170) üzenetére


JaniACE
tag

Bizony fullos, a menük is máshogy animálnak ebben az üzemmódban :C Végre Magdi anyus már nem csak 'ottfekszikholtan!!!??'... :DD
Bár vannak furcsaságok, pl kikapcsolt állapotbeli adásrögzítéshez a kiválasztott csatornánál kell kikapcsolni a készüléket, mert csak azt rögzíti az epg szerint beállított időpontban. Sajna egyedi időpontra előre programozott kezdést+befejezést sem tud, csak kézi elindítás esetén. A timeshift+felvétel funkciók (vsz az egy db tuner miatt) kikapcsolnak csatornaváltáskor - de egyéb forrásra átváltva is (pl reklám idejére hdmire átváltasz, mert az oda csatolt pcn látod, hogy történt -e újabb bejegyzés ezen a fórumon :DDD )... De ajándék lónak ne nézd a fogát :N

Hogy kérdésedre válaszoljak: Windóz alól sehogy (max virtuális gépet feltelepítve alá). Ubuntu linux alatt már olvasható a meghajtón lévő filerendszer és a könyvtárszerkezet, a fileok is megnyithatók. Néhány felvételhez készít a tv miniatűrképet (jpg) - de a felvételek formátumára és eloszlására (ki tudja melyik fileban mi van?) még nem találtam leírást.

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6188) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy tvt venni le32c530 at néztem ki. Elsődlegesen monitornak használnám, a tv üzemód csak plusz. Ha játszom akkor főleg fps-ekkel szóval az imput lag az jó ha minél alacsonyabb. Visszaolvasva az SQ01 panelt kéne favorizálni ha jól gondolom.

Megfelelne ez erre vagy felejtsem el.

belinkelné valaki a kaposváriak nevét.? Vagy linket küldjön valaki legyenszíves privátban

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6189) Gaben1987


Gaben1987
tag

Sziasztok!

Ha veszek egy házimozi szettet amin van optikai bemenet, akkor a mediplayeren lejátszott 5.1-es AC3-as filmek 5.1be fognak szólni?
C530-ról van szó.

(#6190) #09634560 válasza Gaben1987 (#6189) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az USB-n csatlakoztatott médiafájlok igen,5.1-ben fognak megszólalni.

(#6191) Gaben1987 válasza #09634560 (#6190) üzenetére


Gaben1987
tag

Köszönöm a választ.
HDMI-n keresztül ugyanez a helyzet?(számítógép-TV)

(#6192) BBéci válasza Gaben1987 (#6191) üzenetére


BBéci
titán

NEM! Csak USB esetében 5.1!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6193) Anonymus23 válasza baluka26 (#6183) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen tőlük, bár szerintem elírtad a időpontot, mert tőlem 11.40 körül ment el a srác.
Most délután 4 körül tudtam csak beüzemelni a cuccost, gyakorlatilag meg vagyok vele elégedve.
Egyelőre a képernyő nagyságát kell még szokni, mert a 70 centis CRT-hez képest ez baromi nagy. A feleségem már keni vágja a témát, néha hallom a másik szobából, hogy "de jó, ilyet is tud" :D
Csak a digitális földiadást kerestettem meg vele, a kép nagyon szép, a M1 híradója ment, bár nem volt kiírva, hogy HD, de az asszem az lehetett, mert nagyon szép volt.
Beraktam egy HD filmet (USB), nagyon szép, semmi kivetnivaló nincs benne, egyedül annyi, hogy a jobb felső sarka egy kissé világosabb a többi résztől, de úgy tűnik, hogy egy kis játék a fényerő szabályozással megoldja ezt a kérdést is.
Egyelőre minden ment, szépen dolgozik a TV, mondjuk a műholdas DigiTV-től nem vagyok hasra esve, de ez nem a TV hibája :D

;) - The Power of the Light Side

(#6194) kutyman válasza Gaben1987 (#6191) üzenetére


kutyman
aktív tag

Ha hdmi-n viszed be a hangot, akkor a digitális kimeneten csak sztereó hang fog kijönni.

(#6195) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nos a tv amit rendeltem a kalocsai cégtől sajnos valóban nem működött rajta az usb és az internet tv.
Felhívtam őket mondtam a tulajdonosnak hogy mi a szitu és hogy pont járok arra és beviszem hogy meggyőződjön a hibáról.
Kicserélte a tv-t, mert valóban nem volt jó.
Most már minden tökéletesen működik, nagy respect a cégnek. :C

20 éve a Prohardveren

(#6196) #09634560 válasza Gaben1987 (#6191) üzenetére


#09634560
törölt tag

Direkt irtam USB-t. Más forrásról sztereó lesz.

(#6197) Gaben1987


Gaben1987
tag

Köszönöm a válaszokat.
Nagyrészt úgyis usb-s HDD-ről fogom használni, kivéve amiket nem visz.(szerencsére eddig kevés ilyennel találkoztam)
Már meg is "rendeltem" egy használt Samsung HT-DM550 szettet.
Még egy ostobának tűnő kérdés. A fent említett "erősítőben" van Pro Logic II. A sima stereo tv adás ezzel 5.1 lesz? :U

(#6198) Gaben1987 válasza #09634560 (#6196) üzenetére


Gaben1987
tag

Sejtettem, hogy ezért emelted ki, de nem akartam bizonytalanságban élni :DDD

(#6199) BBéci válasza Anonymus23 (#6193) üzenetére


BBéci
titán

Az M1 Híradója nem HD. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6200) Anonymus23 válasza odrif (#6195) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha tegnap vetted, gyakorlatilag erre a cserére törvény kötelezi őket, mivel 3 (munka)napon belül köteles kicserélni a hibás készüléket, utána él a javítási procedúra. Más dolog az, hogy sok cég próbálja ezt elsinkófálni.

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.