Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) pingvi válasza Sly189 (#59000) üzenetére


pingvi
csendes tag

Sziasztok !

Samsung UE40F6100AW tv-vel kapcsolatban érdeklődnék.

Tényleg tud 2d-ből3d-be konvertálni, tudja a 3d-t ?

Felhősödés jelentkezik-e ?

Mennyire megbízhatóan működik ?

(#59002) bandigno


bandigno
senior tag

kis segítséget szeretnék újfent kérni!
1117 (40f6670) szoftverrel nem kockáztattam, maradt a 1116 a samu oldaláról, frissítve a tv.
1,5 hónap után eljutottam odáig, hogy a tv látta a netbookot, mint hálózat és ennyi, csatlakozni nem tudtam a tvvel hozzá... :W
mindenki ajánlására leszedtem a serviio-t! gépre felraktam! Hogyan tovább? mit kell beállítani? futtatom és ennyi? tv nem lát semmit...
hálás lennék ha végre sikerülne belőni h vmit is át tudjak lőni a tvre! :( :(( :O

(#59003) NyuszyCaster válasza pingvi (#59001) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igen tudja

felhősödés szinte nincs a 1028 soft változtatott pár folgot finomtoot(szerintem) a kép minőségen is
igaz nekem 32 es van

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#59004) BBéci válasza pingvi (#59001) üzenetére


BBéci
titán

Ezt a 74 hozzászólást elolvastad már?
A 2D - 3D konvertálásnak semmi értelme, mókusvakítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59005) NyuszyCaster válasza BBéci (#59004) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

neki talán mégis van ha kérdezi :K

HTC desire 500

(#59006) sandró60 válasza bandigno (#59002) üzenetére


sandró60
addikt

Az első találatra Serviio Itt elmagyarázzák a működését :K

[ Szerkesztve ]

(#59007) bandigno válasza sandró60 (#59006) üzenetére


bandigno
senior tag

köszi, néztem már! :) épp ezért kértem segítséget, mert ez kínai :D sosem csináltam ilyet még. de most marad a youtube video, ha más nem segít, akkor az! amúgy a plex sem, all share sem, semmi sem megy! vmi tök alap dolog lehet a ludas, de nem tudom, mi, mivel nem vágom a témát! win7ben kell beállítani vmit?

(#59008) sandró60 válasza bandigno (#59007) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor jobb ha valakit meg kérsz,hogy személyesen előtted állitsa be.Amúgy egyszerű az egész ha tisztába vagy a szgép alap fogalmaival-Hálózat-Megosztás stb :K Szerintem az ajánlott oldalon elég világosan le irják,hogy mit-mivel. Sőt még ábrával is ilusztrálják.

(#59009) bandigno válasza sandró60 (#59008) üzenetére


bandigno
senior tag

az a baj, hogy nálam olyanok nem jelennek meg... :W értek én ennyire hozzá, csak hiába h a videókon is csak felteszik egy sima install és megy, hát itt nem! :W és egyik mediaserver sem! kérdeztem már itt többször az utóbbi másfél hónapban, hogy mi az amit még be kellene állítani alapból a tv-n és gépen, de nem jött válasz! videók alapján ugyanazok vannak nekem is belőve, de mégsem megy :/
thx a segítőkészséged! :R

marad a személyes segítség, ha sikerül találni vkit aki használ ilyet! sajnos pont ezért kérek itt segítséget, mert nem találok!

[ Szerkesztve ]

(#59010) doc válasza bandigno (#59009) üzenetére


doc
nagyúr

nincs valami tuzfal vagy egyeb marhasag a gepen?
en siman felraktam a Serviio-t, es a TV listajaban mar meg is jelent (ahhoz hogy a videokat is latni lehessen, konyvtarat is hozza kellett adni)
igaz, ez nem windows hanem OSX de gondolom windowson sem sokkal bonyolultabb

(#59012) Kerto


Kerto
tag

Üdv!

Lenne egy ilyen tv: [UE32F5300]. Az lenne a problémám,hogy routerre van rákötve és a pc-ről játsza le a filmeket,viszont az mkv file-okat nem ismeri fel,viszont ha átnevezem avi kiterjesztésre akkor lejátsza.
De viszont több filmnél előfordul,hogy csúszik a hang. Hogyán tudnám ezt orvosolni? A tv menüjében nem lehet a hangot csúsztatni. Ötleteket várok. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#59013) BBéci válasza NyuszyCaster (#59005) üzenetére


BBéci
titán

Honnan tudná, hogy milyen, amikor még nincs 3D tévéje? Másrészt miért jó olyat nézni, ami a valóságban nincs? Azok a filmek, amiket stúdióban alakítanak 2D-ről 3D-re (ilyen az összes 3D film legalább kétharmada), egy csapat szakember több hetes munkája. Ezt akarod elvégeztetni a TV fapados processzorával valós (real time) időben, úgymond röptében? :(

moderalva

[ Módosította: doc ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59014) Flashget válasza tibur5555 (#58980) üzenetére


Flashget
félisten

3D-s mkv-t WD HDTV Live-ról nézek, sime 1,8 méteres, 1800 HUF-os hdmi kábellel van rákötve a tv-re. Szerintem tökéletes a képe, a 3D is "átjön" - de akkor mi értelme a 3x ennyibe kerülő 3D-s hdmi kábelnek?

szerintem ahhoz az mkv-hoz még ilyen áron is drága a HDMI kábel :)
ne ronsd a szemed ilyenekkel...jó tanács.

Realme GT Master Edition

(#59015) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy ilyen F6500-ast milyen áron jó beszerezni újonnan, vagy használtan?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59016) BBéci válasza ledgeri (#59015) üzenetére


BBéci
titán

Múlt héten egy bontatlan 46 colost adtunk el 205000-ért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59017) Flashget válasza Kerto (#59012) üzenetére


Flashget
félisten

mkv fájlokat nézd meg H264 LevelEditorral, hogy L@4.1 vagy sem. Ha nem az, akkor a progival írd át 4.1-re.

ez a hang csúszás már több F szériás tipusnál jött elő. szerintem ez vastagon samsung hiba ezzel a szériával...elvileg egy fw frissítéssel orvosolhatnák.

Realme GT Master Edition

(#59018) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli mindenkinek,van e olyan allshare program amivel a samsung galaxy mini gt-s5570 telefonal tudok csatlakozni a Es6100tv hez köszönöm.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#59019) Kerto válasza Flashget (#59017) üzenetére


Kerto
tag

A "H264 LevelEditor" ez program lenne? Nem igazán találok ilyet,vagy nemtudom hirtelen mire célzol :W

(#59020) Flashget válasza Kerto (#59019) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#59021) Kerto válasza Flashget (#59020) üzenetére


Kerto
tag

Megnézem! Örök hálám :R

(#59022) NyuszyCaster válasza BBéci (#59013) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

más téma
irtad hogy rengeteg tv t teszteltél nyúztál

az egyik ismerősöm szeretne tohiba tvt venni konkrét modelt még nem nézet ki csak vélemény érdekelné őt a toshibákről
hogy miért éppen ez a márka nem tudom!!!!

fontos neki a 3D a SMART és kb 50 col ennyi a tuti meg a márka
ha segitenél a helyében is megköszönném

HTC desire 500

(#59023) robee19 válasza Kerto (#59021) üzenetére


robee19
tag

Én valamelyik este néztem meg a Pacific Rim-et, 40F6400-on és nekem is sietett a szinkron egy kicsit. Ha átváltottam eredeti nyelvre, azzal nem volt gond. Váltogatás közben egy nagyon picit beletekertem és megjavult a hang. Lehet, hogy puszta véletlen, de egy próbát megér.

(#59024) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

szerintetek van valahol videó a tv k müszeres kalibrálásáról? hiába keresem sehol nem találom :(

HTC desire 500

(#59025) BBéci válasza NyuszyCaster (#59022) üzenetére


BBéci
titán

Toshiba nem volt nálam, viszont német nyelvű teszteket találni a neten.

Mit szeretnél tudni a kalibrálásról?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59026) NyuszyCaster válasza BBéci (#59025) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igazából csak megszerettem volna nézni hogyan csinálják

HTC desire 500

(#59027) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

moat itt van skype n az ismi és ő ezt a tipust adta neki ez tetszik [link]

HTC desire 500

(#59028) BBéci válasza NyuszyCaster (#59026) üzenetére


BBéci
titán

A panelre illesztik a mérőműszert (spektrométer és/vagy koloriméter) ami USB-n csatlakozik egy laptophoz, amin fut egy szoftver, annak tesztábráit HDMI-n kapja meg a TV. Szépen sorban végig kell mérni az összeset és addig állítgatni a menüben a csúszkákat, míg a vonalak, grafikonok, négyzetek és karikák a helyükre kerülnek.
Itt látható, milyen volt és milyen lett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59029) Flashget válasza NyuszyCaster (#59022) üzenetére


Flashget
félisten

hogy miért éppen ez a márka nem tudom!!!!

Mert idén ez a cég a szponzoráción keresztűl, Indy500-at akar nyerni! :)
(Castroneves és autója van a képen)

Realme GT Master Edition

(#59030) bandigno válasza doc (#59010) üzenetére


bandigno
senior tag

Tűzfal elvben nem akadály, mikor egyszerre futott az all share és a serviio, akkor a tv-n megjelent a listában a gép! De kódot kért, nem tudtam csatlakozni! Oda melyik kódot kell beírni? Hátha sikerül ujra előidézni az anomáliát! :D a wifi v előre (hol??) megadott kód?

(#59031) NyuszyCaster válasza BBéci (#59028) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszönöm szépen a választ

HTC desire 500

(#59032) NyuszyCaster válasza Flashget (#59029) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ez ha jól látom hitachi vagy a két cég egy?? nem hiszem hogy az indy 500 miatt szeretne toshibát fene tudja miért én éllőben mégcsak nem is láttam toshiba tv t nekem ez a samu az első "lapos" tvm s crt korszakban volt egy samum és hát nagyon sokáig jó volt ezért lett ez is samu bár tetszet a sony is de valahogy szebb képe volt a samunak

HTC desire 500

(#59033) Flashget válasza NyuszyCaster (#59032) üzenetére


Flashget
félisten

upsz ezt benéztem..igazad van nem ilyet akar venni.

Toshibaval az euronics volt tele raklap számra a köki terminálban.

Realme GT Master Edition

(#59034) NyuszyCaster válasza Flashget (#59033) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

csak hát nem tudom van e ekkora és ez a tipus hiába próbálom lebeszélni rólla nem megy

HTC desire 500

(#59035) Flashget válasza NyuszyCaster (#59034) üzenetére


Flashget
félisten

mond neki azt, hogy LCD tévében Samsung vagy LG, plazma esetében Panasonic a menő :)

Realme GT Master Edition

(#59036) BBéci válasza Flashget (#59035) üzenetére


BBéci
titán

A Sonyt kihagyni súlyos hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59037) RudY válasza Adam19921253 (#58982) üzenetére


RudY
addikt

Szerintem hiába is ment néhány tipp (már ha ment), de nekem a fotó alapján úgy tűnik, hogy ez egy LG készülék. Valószínűleg ezért maradt el a komolyabb segítségnyújtás, gondolom itt azért a Samuval kapcsolatban van több tapasztalat. :K

(#59038) helenne


helenne
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy már kifejtettétek a témát, ezért előre is elnézést kérek, hogy felteszem a következőket.
Szemezek a UE46F8000SL típussal, mivel 2 x DVB-T / C / S2 DTV tunerrel rendelkezik.
Viszont annyi ellentmondást olvastam, hogy elbizonytalanodtam.
A kérdésem így szól:
Szeretném oly módon használni, hogy nézem az egyik csatornát, a másikról pedig felveszem a műsort, amit majd meg szeretnék nézni.
Működik a kép a képben funkció?
Valójában használható ennek a típusnak a dupla tunere?
Ami talán fontos, hogy digi kábelem van. (Ja, és voltam bent a diginél, hogy ezeket megkérdezzem, de nem tudtak információt adni minderről, mert nem dolgoztak még ilyen dupla tuneressel.)
Nagyon szépen leírták egy csomóan, hogy hogyan működik az egész, de sajnos nem igazán értem laikusként. Hálás lennék, ha felvilágosítanátok! Köszönöm szépen!

(#59039) Flashget válasza BBéci (#59036) üzenetére


Flashget
félisten

Én ezzel a márkával 2000-ben végleg szakítottam, mikor úgy döntöttek számukra a mennyiség vált fontossá a mínőség helyett és raklapszám álltak a meghibásodott sony termékek a szervizekben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#59040) Flashget válasza helenne (#59038) üzenetére


Flashget
félisten

Igen működik mivel dupla tuneres.
korábban valaki le is írta a mikéntjét F8000-en.
diginél alig tudnak bármire is válaszolni ;]

Realme GT Master Edition

(#59041) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Nah ma visszavittem a drágaszágot az euronicsba. Mutattam a srácnak a pixelhibát, igen, valóban ott van, látta ő is. Annyi küldönbséggel, hogy tegnap este lett rajta még1, kb. 10 centivel alatta de kicsit halványabb. Elméletileg cserés lesz, hétfőn rendelik meg az újat, szerdán mehetek érte. Vihetem vissza ezt megint, mert visszaadták használatra a hétvégére, meg hát úgy szerdáig

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#59042) krx21 válasza Flashget (#59039) üzenetére


krx21
nagyúr

Eltelt 14év! :K Itt az ideje az új vizsgálatnak...

(#59043) helenne válasza Flashget (#59040) üzenetére


helenne
tag

Köszi a gyors válaszod! Valószínűleg olvastam is, mert már egy hete ezt böngészem a témát, csak nem igazán értettem, mert magukkal a szakkifejezésekkel nem vagyok tisztában. :B

(#59044) helenne válasza Flashget (#59040) üzenetére


helenne
tag

áhhhhh, megtaláltam az infót, amire utaltál. köszi, köszi, köszi!!!
"- szóba került itt korábban, hogy a PIP funkció nem működik két dvb/C csatorna esetén: DEHOGYNEM! Profin lehet használni, a távirányítón a tools megnyomása után mindkét kiválasztott csatornát lehet távirányítóval léptetni." - Bunt írta, bár az f7000-ről, de abban is dupla tuner van. Még 1x köszi!!!! :C

(#59045) Flashget válasza helenne (#59044) üzenetére


Flashget
félisten

;)

Realme GT Master Edition

(#59046) Kkrisst


Kkrisst
csendes tag

ES7000-nél van megoldás telefon (s3) képét TV-re átvinni? Olvasgattam a screen mirroringról meg a miracastról, egyik helyen azt olvasni, hogy nem tudja ez a modell, máshol meg hogy D7000 fölött már igen. Mi az igazság? :D Illetve ezen 2-n kívül van más lehetőség? Nem szimpla videó vagy zene lejátszására gondolok, hanem mondjuk futó app képére, pl játék képét megosztani.
A teló képét -> TV-re irány mellett a TV képe -> telóra eset is érdekelne, bár gondolom az még nagyobb falat.

Köszönöm a segítséget!

(#59047) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Van itt valaki Nagykanizsa / Zala környékéről akinek van bd50 3d iso-t támogató médialejátszója?
Mielött vásárolnék egyet, szivesen megnézném, hogy kell-e nekem ez ennyiért, megéri-e, nincs-e botszemem hozzá. :DDD
Csak egy délután erejéig kellene kb, utána szivesen meghonorálnám 1-2sörrel / csokival / etc.

yo

(#59048) BBéci válasza kenny123 (#59047) üzenetére


BBéci
titán

Blu-ray lejátszóval is érdemes kísérletezned, (szinte) pontosan ugyanazt a minőséget adja az eredeti lemez, mint az ISO.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59049) kenny123 válasza BBéci (#59048) üzenetére


kenny123
addikt

Sajna az sincs a közelemben. :DDD

Amúgy, ez most felvetett egy kérdést. A régi bluray olvasók (amikor még nem volt 3d) kezelik a mostani, 3d-s bluray lemezeket is?

[ Szerkesztve ]

yo

(#59050) BBéci válasza kenny123 (#59049) üzenetére


BBéci
titán

3D filmekhez 3D-s lejátszó kell, tehát a válasz: nem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.