Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) dokee78 válasza Angel2014 (#87999) üzenetére


dokee78
félisten

Miért ott Digi Budapestnek kellene lennie?

Vhiktor Az lenne a felhősödés nem?
Nekem is felhős enyhén ilyenkor.
De nem zavaróan,sőt alig látom ilyen állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#88002) Angel2014 válasza dokee78 (#88001) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88003) Angel2014 válasza dokee78 (#88001) üzenetére


Angel2014
addikt

Itt is kérdeztem már [link]....de lehet kivették belőle? :F Mert nagyon eltűnt

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88004) Sárpac válasza Vhiktor (#88000) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Film mód ha jól tudom a 24p miatt kell vagy van ezen adások minőségét javítja, tehát biztos, hogy manipulál az anyaggal.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88005) Flowtation válasza Flowtation (#87920) üzenetére


Flowtation
őstag

Üdv!
Ugyan nem volt konkrét válasz a kérdésemre, de látom, hogy a h6400 egy jó és ajánlott készülék (legalábbis nekem mint mezeinek). Még annyit szeretnék kérdezni, hogy karácsony előtt lesz még olcsóbb vagy esetleg januárig érdemes várni? Most a 48 colos 189k, kicsit sok nekem, de a méretet nem adom alább :)

Esetleg nincs más ilyen minőségű készülék, de mondjuk 3d meg smart nélkül? A méret fix. Ha nincs akkor várok. (félve kérdem, esetleg másik márka? :B )

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#88006) Sárpac válasza Flowtation (#88005) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha már tvre költesz és fullhd akkor the best ez!
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88007) touchscreen válasza dethroner (#87986) üzenetére


touchscreen
tag

Erre azért még alszom párat! :Y :)

(#88008) thomeef válasza Flowtation (#88005) üzenetére


thomeef
őstag

"Esetleg nincs más ilyen minőségű készülék, de mondjuk 3d meg smart nélkül?"

Van, csak az nem Samsung :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#88009) Flowtation válasza Sárpac (#88006) üzenetére


Flowtation
őstag

hmm,azt hittem jóval drágább, hogy idei. De ahogy látom kb 15eFt plusz van közöttük csak. :Y Megfontolandó...Mekkora különbségig érné meg egyébként? Tehát ha pl a 6400at akciózzák?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#88010) Sárpac válasza Flowtation (#88009) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én tuti ezt venném mivel volt mind2 igaz kisebb méretben, de a j6250-nek sokkal szebb képe van mint a h6400-nak. arról nem beszélve, hogy modernebb 120Hz-es panel van benne ami a később megjelenő 30p 60p-s adásoknál kifejezetten jól fog jönni!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88011) Imi1981 válasza Flowtation (#88009) üzenetére


Imi1981
veterán

A 6400-at most akciózták nem rég, én le is csaptam rá mert már később nem biztos hogy lesz. De azt mondom így 189ezerért is olcsóbb mint más 48colos ilyen tudású és kepminőségű tévé(mert ugye 2014-es model). Most még fekete pénteket várd meg lehet megint olcsóbb lesz.

Sárpac de arra van Magyarországi hivatalos garancia? A j6200-ra csak bolti van ha jól tudom és nem is forgalmazzák a nagyobb üzletek.

[ Szerkesztve ]

(#88012) sandró60 válasza Flowtation (#88009) üzenetére


sandró60
addikt

Valaki már irta a fórumon,hogy a mostani fekete péntekre-már "le-fel szabályozták"az árakat. :D
Inkább várd meg a karácsony elötti leárazásokat.Ami kb 2.hét ;]

[ Szerkesztve ]

(#88013) PuMbA válasza Sárpac (#88010) üzenetére


PuMbA
titán

"arról nem beszélve, hogy modernebb 120Hz-es panel van benne ami a később megjelenő 30p 60p-s adásoknál kifejezetten jól fog jönni!"

:F A J6200 is Európába készült TV, tehát 100Hz-es, csak valamivel nagyobb a mosódása :)

Imi1981: eMag-nál van rendes garancia a 40 colosra :)

[ Szerkesztve ]

(#88014) Imi1981 válasza PuMbA (#88013) üzenetére


Imi1981
veterán

Megnéztem és csak 55colost találtam és az is újracsomagolt .

(#88015) Sárpac válasza Imi1981 (#88011) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Magyarországi hivatalos garancia van rá, mert magyar cégtől veszed 2 év garival!
+ jár 2 hét elállás netes rendelés esetén amikor is ez idő alatt az összes nyűgje 98%-ban kijön egy tvnek, visszaviszed és visszakéred árát, ilyen garanciát egyetlen egy hivatalos samsung viszonteladó sem ad sehol!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88016) Vhiktor válasza dokee78 (#88001) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem felhősödés, mert aa teljes képernyő konstansan olyan. Ha filmról átteszem normálra, akkor teljesen fekete.
Nem arra a film módra gondoltam, hanem a képbeállításoknál a film módra (kiemelt, normál, természetes, film)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#88017) Sárpac válasza PuMbA (#88013) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

120Hz-es! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88018) emre33 válasza Sárpac (#88017) üzenetére


emre33
addikt

Kérdés: JU7000 is 120HZ panel van?

Tehát van 60HZ 3D film közben?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#88019) PuMbA válasza Sárpac (#88017) üzenetére


PuMbA
titán

Az Amerikai verzió igen, a H6400 is 120Hz-es volt Amerikában, keress rá és meglátod: UN40H6400 :) Amerika 120Hz = Európa 100Hz, de ezt csak szoftveresen korlátozzák, ha korlátozzák egyáltalán, mert HDTVTest-en 120Hz-et mértek például az Európai JU7000-re is :)

emre33: Amerikában igen, de azok UN jelöléssel kezdődnek, N = North America, de ez az összefoglalóban is benne van :) Ezt csak szoftveresen korlátozzák, ha korlátozzák egyáltalán, mert HDTVTest-en 120Hz-et mértek az Európai UE48JU7000-re is :)

[ Szerkesztve ]

(#88020) laci.k


laci.k
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Használ valaki UPC-s Mediacardot F5000-es tévével?
Szerintetek a Samsung UE40F5000AW típusú tévé, 1021 verziójú firmware-rel kompatibilis a UPC Mediacard-jával? A UPC felsorolásából ugyan hiányzik, de a tévé papíron képes fogadni a CI+ 1.3 kártyákat, rendelkezik DVB-T és DVB-C tunerrel. A UPC kompatibilitási listájukon a legközelebbi Samsung készülék az UE40EH5000WXXH, ami a Samsung egy évvel korábbi 5000-es szériája, így bízok benne, hogy a készülékemmel működik a cucc.
Köszönöm előre is! :)

(#88021) Skyhigh válasza Angel2014 (#87988) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az itt korábban felsorolt megoldások csak 1-2 napig működnek, jelentsz be a Samsungnak az online chat-en.
Minél többen jelzik annál valószínűbb hogy megoldják

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#88022) Skyhigh válasza Angel2014 (#88003) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az neked kell visszaállítani, amikor belövöd a digitális csatornákat a digit kell választani.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#88023) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság szeretném lecserélni a tvmet. Kb. 150-160 ezer a keret rá. Ki is néztem 2 tipust, szerintetek melyik lenne jobb választás? 70%-ban csak T-home adás menne rajta, néha 1-2 fullHD film.

UE40H6400

UE40J6300

Mennyire érdemes ívelt tv-t venni?

(#88024) zsozsofigter


zsozsofigter
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy samsung ue40h6200 tv készülék,ami össze van kötve a számitógéppel.Számitógépen kersztül néznék filmeket.Az AVI-s és DIVX-es filmeket gond nélkül lejátsze,de az MKV-seket nem.Külső vinyóról szépem játsza ezeket a formátumokat is,de számitógépen keresztül nem.Mi az oka?

(#88025) PuMbA válasza zsozsofigter (#88024) üzenetére


PuMbA
titán

Valami 8 éves videó lejátszó programot használhatsz. mert már 7 éve minden program tud mkv-t lejátszani :) Az összefoglaló általános beállítások részében van egy link a HD filmek lejátszása topikra mutatva, ott le van írva, hogy mit hogy kell beállítani :)

tom2085 UE40J6200 az eMag-tól, ami ugyanaz, mint a J6300 csak nem ívelt vagy UE40H6400 Media-ból :)

[ Szerkesztve ]

(#88026) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

A H6400 tulajok közül van, aki feltette az új firmware-t? Tegnap jelzett a tévé, hogy van új frissítés, de egyelőre nem foglalkoztam vele.
Van benne lényeges valtozás? Az könnyen meglehet, hogy a következő bekapcsoláskor már az lesz rajta. :)
Meg is nézem.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#88027) zsozsofigter


zsozsofigter
csendes tag

A 4K-s tv-nél ez a 4K felskálázás hogy müködik?Automatikus vagy valamit be kell kapcsolni?

(#88028) PuMbA válasza zsozsofigter (#88027) üzenetére


PuMbA
titán

Automatikus, hiszen felskálázás nélkül középen látnál egy FullHD-nyi képet kicsiben és körülötte meg feketeséget :) De a felskálázástól még csúnya marad.

[ Szerkesztve ]

(#88029) LanyUs


LanyUs
senior tag

Olvasva a fórumot kinéztem egy Samsung UE55H6400-et, mert eddig is meg voltam elégedve a márkával, de a 40-es kicsi lett. Viszont a másik topicot olvasva mintha ennél jobb lenne az LG 55LF652V.

Ráadásul árban jobb is. [link]

Lehetetlen eldönteni :F :F

(#88030) belashx válasza belashx (#88026) üzenetére


belashx
senior tag

Naná, hogy frissült. :) 2790
Egyelőre nem foglalkozok vele, bár nem hinném, hogy eget rengető változások lennének. Talán a kikapcsolás késleltetésének a hibáját javították, de erről nem tudok nyilatkozni, mert nekem eddig se volt baj vele.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#88031) donjohnson válasza PuMbA (#88028) üzenetére


donjohnson
addikt

lehet egy képet nagyítani is teljes képernyőre (homályos lesz) meg felskálázni is. a kettő nem egyenlő egymással szerintem.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#88032) kali válasza Flashget (#87992) üzenetére


kali
legenda

ehhez képest azt is írták néhányan - itt is van olyan -, hogy megoldást jelentett és azóta is okés, szóval nem mindenkinek tér vissza utána a probléma.

(#88033) PuMbA válasza LanyUs (#88029) üzenetére


PuMbA
titán

Az LG TV-i sose verték minőségben a Samsungot, hiszen nem VA, hanem IPS paneljük van, minden évben ugyanazok a teszt konklúziók vannak, hogy nagyobb az elmosódásuk, rosszabbak a feketék, úgyhogy nehezen hinném, hogy az LG jobb lenne :) Úgyhogy egyértelmű a döntés, hogy Samsung.

donjohnson: A nagyítás is felskálázásnak számít, tehát bármi, amikor műveletet végzünk a küldött képpel, hiszen ki kell számolni egyszerű matekkal, hogy mi esik a plusz képpontokra :) A felskálázás minősége a kérdéses, a nagyítás a legegyszerűbb, de még a legjobb felskálázás se valami nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#88034) #94529552 válasza PuMbA (#88033) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez már nem is annyira egyértelmű, mert VA paneles LG tévéket, közte LF652V-t is lehet kapni(mint ahogy IPS Samsung is létezik), és ezek tudják a valós 100Hz-et is. Utána nézhetsz a panel azonosításnak az LG topikban.

(#88035) LanyUs válasza PuMbA (#88033) üzenetére


LanyUs
senior tag

A nyomtatóm, telefonom és az eddigi tv-im is mind samsungok :D Ez lett volna az első próbálkozásom az LG irányba. Specifikusan ezt a 652-est olvastam best buy ár/érték arányban.

(#88036) PuMbA válasza LanyUs (#88035) üzenetére


PuMbA
titán

Én sehol se találok róla egy tesztet sem :)

Pumma: Ezt nem tudtam :)

[ Szerkesztve ]

(#88037) Angel2014 válasza Skyhigh (#88022) üzenetére


Angel2014
addikt

Már nem engedi mint régen....régebben amikor végzett a digitális beállítással volt lehetőség , helyiség , irányítószám, illetve szolgáltató választása lehetőségre, lehet ezt is az új frissítés vágta haza?

Nálad melyik frimware van most?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88038) M0RGI válasza PuMbA (#88036) üzenetére


M0RGI
őstag

LG topicban nyomják a 652-t, először én is azt akartam venni, de végül maradt a Samu H6400.
Én egymás mellett láttam a kettőt Mediában, próbálgattam a beállításokat és egyértelműen a Samsung volt a legjobb.

(#88039) digikábeles válasza Vhiktor (#88000) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Jobban jártál volna, ha akkor amikor megvetted a készüléket, 1-2 órát rászánsz a beállításokra, és később már nem állítgatod. A szemed megszokja, és ha mégis állítgatnád, az már csak rosszabb lenne.

(#88040) FNZ válasza FNZ (#87933) üzenetére


FNZ
őstag

úgy néz ki, hogy döntöttem: ha jóáras lesz, akkor egy 48ju7000-be beruházok kontra lg49uf85x ellenében.

(#88041) nicu71


nicu71
addikt

tegnap vettem észre hogy megváltozott a smart hub az F szériás tv-nek!ha belépek akkor alul kis kártyák jelennek meg a "legutóbbi" ajánlott" stb stb menüpontokkal.Ez meglepett ,olyasmi mint az LG smart tvk-nél.

szerkesztés:látom már másnak is feltünt... ;)

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#88042) Sárpac válasza PuMbA (#88033) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"Az LG TV-i sose verték minőségben a Samsungot, hiszen nem VA, hanem IPS paneljük van,"

Ehh ips képe bizony sokkal szebb mint a VA samsung, nappaliba tuti azt vennék és nem samut, hálóba viszont a mélyebb fekete miatt samu egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#88043) PuMbA válasza Sárpac (#88042) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom kalibrálás után a Samsung képének is ugyanazt kéne nyújtania a feketéken kívül :F Az mondjuk mindig is igaz volt, hogy a dobozból kivéve az IPS színei sokkal pontosabbak :)

[ Szerkesztve ]

(#88044) rambustibi válasza Flashget (#87968) üzenetére


rambustibi
őstag

Karácsonykor beírom, hogy mennyiért vettem és akkor mennyibe kerül. Kíváncsi vagyok igazad lesz-e...

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#88045) TaylorXIII válasza TaylorXIII (#87991) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Valóban segített a Film mód és már nem csinálja. Kösz a Micro dimming tippet Pumma! :R

[ Szerkesztve ]

(#88046) Flashget


Flashget
félisten

Ma beszéltem samsung üfsz-el, hogy egyre többen panaszkodnak a hibás fw miatt, hogy a tv 3-5-10mp elteltével kapcsol ki. Hiába a factory reset semmit sem ér 2-3 nap múlva (nyílván a kikapcsolások számától függ)ugyanott tart a dolog mint előtte.
Nem kértem semmi távjavítást csak annyit jelezzék már a gyártónak, hogy ezen nem segít semmi csak egy másik kiadott fw.
Azt a választ kaptam már többen jelezték feléjük ezt a hibát ők pedig továbbították a koreaiak felé. (hogy ebből mi igaz nem tudom) csak reménykedni lehet, hogy kiadnak egy javítűst.
De addig is csináljak egy smarthub resetet hátha.... :D (válaszul mondom feleslegesnek érzem ha a factory reset nem segített) ;)

25-én lesz egy smarthub javítása a samsungnak (képet beraktam) kiváncsi vagyok azzal mi a céljuk.

Realme GT Master Edition

(#88047) Flashget válasza nicu71 (#88041) üzenetére


Flashget
félisten

október 28-án változott meg, kiadtak egy fw-t azóta szív mindenki vele. :)

Realme GT Master Edition

(#88048) Skyhigh válasza Flashget (#88047) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igazából nem a 2112-miat szív mindenki, mert nekem már a 2111-nél is ez volt a gond, ami után elkezdtek jönni a notifikációk, hogy majd Okt 28-al megszűnik az OnTV.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#88049) Flashget válasza rambustibi (#88044) üzenetére


Flashget
félisten

Ja úgy biztos korrektebb mintha most írnád be. ;)

Realme GT Master Edition

(#88050) rambustibi válasza Flashget (#88049) üzenetére


rambustibi
őstag

Tegnapelőtt ráharaptam, mint gyöngytyúk a t@konyra 288e-ért (Euronics webshopban). ;) Úgy gondolom ez nagyon baráti ár.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.