Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) BBéci válasza snefftamas (#7097) üzenetére


BBéci
titán

Samsungot 3 napon belül, egy pixelhiba miatt is cserélnek.

"Tisztelt XY!
Köszönettel vettük érdeklődését.
A Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalmazott televízió készülékekre 2 év
teljeskörű jótállást biztosítunk és 1 év korlátozott Samsung garanciát.
A vásárlástól számított 72 órán belül akár 1 pixel, vagy alpixel hiba esetén is, annak
elhelyezkedésétől függetlenül, a vásárlás helyén cserélik a készüléket.
72 óra elteltével szerződött szerviz partnerünk állapítja meg a nemzetközi ISO
szabvány alapján, hogy az adott pixelhiba vagy hibák alapján cserélhető-e a készülék kijelzője.
További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.
Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat"

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7102) Jassz válasza Pferi (#7100) üzenetére


Jassz
tag

A konzolhoz nem értek, de a Fallout 4 720p-ben HDMI-n keresztül nagyon szépen ment a tv-n. Ráadásul csak core2 gépem van nem valami erőművem.

(#7103) henesa


henesa
aktív tag

Urak egy c650-es samun merjek szofvert frisííteni ? nem gáz ??mit lehet elrontani ?

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#7104) snefftamas válasza Flexy90 (#7099) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Majd írd meg a tapasztalataid

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7105) snefftamas válasza BBéci (#7101) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A Sony pixel garanciarol tudsz valami álláspontot?
Üdv

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7106) snefftamas


snefftamas
aktív tag

Nemrég olvastam hogy a Sony is elkezdi a panel csere programját úgy látszik tanultak a samsungtol:) A 2011es modellek 50% a külső beszállító AUO-mva olcsobb mint a sharp , es sharpot talan hanyagoljak is vélhetően így lassan nem marad megbízható tv gyártó :( Az Lg is mar használ egy ideje ips mellett mva-t. Sajnos itt csak a pénz számít a vevő a legkevésbé. Persze ez a trend csak az alsó közép kategóriára érvényes a felső kat. marad spva ami persze megfizethetetlen legalábbis nekem

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7107) snefftamas válasza camalot (#7090) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sony a Samsung edge ledes amit én nem vennék egy gyártótól sem plusz a Samsung panel lottos. Ha csak játékra kell akkor 37" samsung vagy Sony abba a panel mva jobb játékra.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7108) snefftamas válasza Pferi (#7100) üzenetére


snefftamas
aktív tag

7107 válaszom ha a játék a fő szempont. Plusz Gejala válasza fentebb.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7109) adamssss válasza adamssss (#7096) üzenetére


adamssss
veterán

valaki?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7110) camalot válasza snefftamas (#7107) üzenetére


camalot
tag

:K

(#7111) nightshadow


nightshadow
veterán

Itt vannak képek az új Samsung tévékről. [link] Olvasva ezt, meg a többi tudósítást a CES-ről, nekem az jön le, hogy idén már nem lesz CCFL-es Samsung LCD. Esetleg talált valaki bővebb infót ezzel kapcsolatban.

(#7112) snefftamas válasza nightshadow (#7111) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Hat a 2011es év nem túl biztató nagyon erőltetnik az edge ledet. A Samsung talán csak azt fog kiadni meg a felső kategóriába is. CCfl meg talán lesz a legalsó kategóriába

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7113) Flexy90 válasza snefftamas (#7104) üzenetére


Flexy90
senior tag

Okés.
Ma de. rendeltem, és du 4körül kaptam egy smst(vasárnap! :Y), hogy holnap 11körül hozzák is.
úgy h.. :C

Xiaomi Fan

(#7114) snefftamas válasza Flexy90 (#7113) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Majd nézd meg a matricát az oldalán mi van ráírva a tv oldalán. Pixel hibára az eizo tesztje egész jó kis program ingyenesen letölthető a netről.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7115) Flexy90 válasza snefftamas (#7114) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszi a tesztet, vmi ilyesmire gondoltam amikor kérdeztem, amúgy samu panelest kértem, meglátjuk milyen lesz.. de hát zsákbamacska, mert nem látnak bele a dobozba ők sem..

Xiaomi Fan

(#7116) Ton1


Ton1
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, alacsony input lag-os LCD TV-vel kapcsolatban, mivel biztos, nagyon zavarna engem például. Játékra használnám leginkább konzollal, néha filmet nézni. Márka nem számít. Full HD, 32"-os vagy nagyobb (inkább 40 vagy 46") érdekelne, és lehetőségekhez képest ne legyen túl drága.
Érdekelne, kinek mi vált be.
Páran óva intettek a Samsungt-tól, képjavítást kikapcsolva is rossz a lag?
Kinéztem a Samsung LE46C530-at, max 190e -ért, látom van olyan, akinek c530 van, leírná légyszíves a tapasztalatokat róla? Főleg input lag érdekelne, hogy mennyire lehet lecsökkenteni, és a video lejátszó képességek, bar az csak mellékes. :)

Egyébként ebben a kategóriában, amiben én keresek van még vmi más alternatíva, a Samsung C530 mellett? :)

Visszaolvastam elég sokat, ettől függetlenül szeretnék segítséget kérni. :)

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#7117) camalot válasza nightshadow (#7111) üzenetére


camalot
tag

A 6400-as a megfizethető 3D kategória lesz. Állítólag.

(#7118) lexuska


lexuska
csendes tag

Helló!
Nagyon sok film van mostanában ami AVC kódolású MKV. Ezeket hogyan tudjátok lejátszani? Nekem a C5000-es nem viszi. Átkódolni meg elég hosszadalmas.

[ Szerkesztve ]

(#7119) dancska1


dancska1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40C6600 as tv-m.
Hétvégén rácsatlakoztattam a vinyómat, és a régi canon fényképezőmmel készített videókat ami MOV_000.AVI lejátsza, a mostani Fuji gépemmel készített dscf000.AVI formátumot viszont nem. Ha valaki tudja mi a baj kérem segítsen. Köszi dancska

(#7120) lexuska válasza dancska1 (#7119) üzenetére


lexuska
csendes tag

Szerintem ez a baja: "Digital camera's use Apple's MOV format for video"
Probáld meg ezt használni.
http://fuji1.software.informer.com/download-fuji-avi-convert-mpeg/

(#7121) crosscut


crosscut
csendes tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki rendelkezik LE40C530as modellel? Ha igen akkor kérem jelezzen :)

Köszönöm!

Üdv. Tamás

(#7122) dancska1 válasza lexuska (#7120) üzenetére


dancska1
csendes tag

Köszi!

Tehát akkor mindenképpen konvertálni kell ha jól értem.
Tudsz valami gyors konvertálót mert 35 Gb az anyag.

(#7123) lexuska válasza dancska1 (#7122) üzenetére


lexuska
csendes tag

Próbáld meg esetleg ezt. Nem tudom milyen gyors.
http://www.freemov2avi.com/
A fényképezőhöz nem adtak valami progit?

[ Szerkesztve ]

(#7124) Flexy90 válasza snefftamas (#7114) üzenetére


Flexy90
senior tag

Na megjött a tv.
Matrica nincs az oldalán, de a szervízmenüből(vagy miből..) megtudtam h AOU paneles :/
pixel hibája nincs, nem felhős, oldalról viszont tényleg kékes a feketéje.
Röviden ennyi.

Xiaomi Fan

(#7125) crosscut válasza Flexy90 (#7124) üzenetére


crosscut
csendes tag

Milyet vettél?

(#7126) nightshadow válasza camalot (#7117) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, de az is edge-LED-es, nem hagyományos CCFL.

(#7127) xbdream


xbdream
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek!

Samsung LE32C530-as Tv az alábbi hibajelenséget produkálja:

Nincs a Tv hangszóróján hang mindig a fülhallgatós ikont mutatja még akkor is, ha nincs bedugva füles. Egyszerűen csak a füllhallgatón keresztül ad ki hangot. A menüjében a hang beállítások is szürkék (inaktívak, tiszta hang, stb).

Plusz, ha optikai kábelen keresztül viszem ki a tv hangját házimozira, akkor szól de nagyon sokszor akad, lehalkul majd felhangosodik. A kábel jó, mivel ha az Xbox-al használom semmi gond nincs.

Valami kontakt vagy szoftveres gond lehet?

Fél éve vettem így visszaküldöm garanciális javításban. Hogy működik a garancia, csere készüléket biztosítanak ilyenkor illetve mennyi idő a javítás? Valakinek van ez ügyben tapasztalata?

Szívem szerint lecserélném egy másik típusra vagy maradna ugyanez nagyobb méretben. Erre van lehetőség szerintetek?

Köszönöm a segítségeket előre is.

Üdv: Karesz (xb_dream)

(#7128) Flexy90 válasza crosscut (#7125) üzenetére


Flexy90
senior tag

32c650

Xiaomi Fan

(#7129) crosscut válasza xbdream (#7127) üzenetére


crosscut
csendes tag

Mintha most olvastam volna a samsung oldalán hogy hiba esetén otthon helyben kicserélik a készüléket.
Hívd fel őket.

(#7130) snefftamas válasza Flexy90 (#7124) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia! Jó lesz az csak ne nézd oldalról :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7131) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok, ide is bedobom, mégiscsak ez a szülői ház :)

"Bővítést tervezünk a TV állományba, ebből kifolyólag keresek TV-t. 32"-es kellene, viszont abból full HD-t szeretnék. Igazából én úgy vagyok vele, hogy ha LCD akkor Samsung/Sony, ha pedig plazma, akkor Panasonic. Javítsatok ki, ha tévedek, esetleg van jobb alternatíva. No de mindegy, ez csak a bevezetés. A következő lenne a kérdésem. Őt találtam a legjobbnak: egy 32-es C530, tökéletes arra a célra, amire kell. Árban 122 volt a teteje, amit láttam, viszont találtam 95-ért is(és 100-ért is), ami igen csak kellemes. Erre érdemes lenne beruházni? Vagy van jobb választás?"

Nos, a kérdés adott :B A keret az 100-ban van maximalizálva, azt hiszem, hogy ennél sok jobb nem nagyon lesz ezen az áron. Ha mégis, ne tartsátok vissza :)

És még annyi, hogy mi a különség LCD-knél az 50-100-200Hz között? Mert ugye ez nem a crt technológia, mi hátrányt fogok én abból érezni, hogy csak 50hz-es?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7132) Flexy90


Flexy90
senior tag

Mennyire normális dolog az, hogy lefagy a tv? Vagy a kép, vagy a hang vagy egyszerre mind2 vmikor beakad, ilyenkor áll pár másodpercig(szaggat a hang) aztán újraindul a tv.
Mind mediaplayerben, mind tv nézéskor.
Szoftvert frissítettem. Főleg mediaplayerben fordul elő..
(32c650)

Xiaomi Fan

(#7133) Ton1 válasza Flexy90 (#7132) üzenetére


Ton1
tag

Hallottam már ilyenről, de azt hittem csak elvétve fordul elő :/
Szerintem keresd meg a szervizt. :(

(#7134) daniel2121


daniel2121
senior tag

sokan panaszkodnak a samu tévékre,akkor most ezek egy foscsomók?

(#7135) Carlo009 válasza Flexy90 (#7132) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

Tv műsor nézése közben az már baj, ha lefagy. Nem, mintha a mediaplayernél nem lenne baj.
Nekem 40c650-esem van, de még nem fagyott. Melyik firmware van rajta? 3005.1?
Ha nem ez frissíts erre. De itt más probléma is lehet. Ha mindig lefagy hívd ki a szakszervízet. Vagyis telefonálj nekik, mondd el, hogy milyen problémád van.

Üdv!

(#7136) BBéci válasza hoffman_ (#7131) üzenetére


BBéci
titán

Rengetegszer kitárgyaltuk a hertz témát, lényege, hogy az 50-esek mozgóképfelbontása mindössze 300-350 sor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7137) hoffman_ válasza BBéci (#7136) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Rákeresek ezesetben, ez előbb is eszembe juthatott volna :B Viszont még mindig nem tudom, hogy mi a vélemény a kérdésemről - vajon találok 100k alatt C530-nál jobb TV-t?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7138) camalot válasza hoffman_ (#7131) üzenetére


camalot
tag

Én Sony 32ex500-ra szavaznék egyelőre.

(#7139) crosscut


crosscut
csendes tag

Basszus a samsung supportja nem igazán akar előrébb juttatni a problémámmal.
Mediaplayer alatt nagyon erős ez az effekt,de erősködnek hogy firmware meg reseteljem a tvt. Nem jó egyik megoldás sem.

Senkinek nem volt ilyen gondja le40c530al?

(Lassabban mozog a kép bizonyos része) (Csávó szeme ide oda asszinkronban mozog a fejtől, valamint a formák deformálódnak időnként)

(#7140) Flexy90 válasza Carlo009 (#7135) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszi, már szóltam nekik, mivel tegnap vettem, így cserélik elvileg.
A srác azt mondta a héten jönnek erre akkor elviszik, a 3napos cseregarancia a bejelentésre érvényes, ugye? Nem pedig arra h mikor viszik el..
Amúgy szoftvert frissítettem rajta a legújabbra.

Xiaomi Fan

(#7141) vecsa74


vecsa74
csendes tag

K. Fórumozók!
Egy kérdésem lenne.
Samu 40c650 TV-m van és Samu s2 500GB 2,5" vinyóm.
Miért dobja le mostanában a vinyót és rakja vissza magától szinte rögtön.
Ezt néhány napja csinálja. Formáztam, visszaraktam nem változott.
Ötletek? Tapasztalatok?

(#7142) eric.cartman válasza vecsa74 (#7141) üzenetére


eric.cartman
senior tag

rövidebb (nagyobb keresztmetszetű) azaz kisebb ellenállású USB kábel a megoldás. (valamit állíthattak a fw-ben is, mert a legújabb fw-el válogatósabb lett. Valószínűsítem visszavették kicsit a port áramlimitjét)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7143) gejala válasza crosscut (#7139) üzenetére


gejala
őstag

Kábel szokott ilyen anomáliákat okozni. Tévéadás/HDMI jó?

[B(]#7134) daniel2121:
Ugyanannyi a meghibásodási esélyük, mint a többi jobb gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#7144) crosscut válasza gejala (#7143) üzenetére


crosscut
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál! :)

USB van rádugva a készülékre (magára a tvre) mivel támogatja az mkv, avi, wmv stb. lejátszását szóval ott "nincs kábel". (jó persze ott is van adattovábbító rész)
HDMIvel van összekötve a ps3 és az x360 is.

De hdmi inputnál ki tudom kapcsolni a digital noise filtert és úgy nagyon minimális lesz ez a probléma. Viszont a media playernél nem kapcsolja ezt ki. (mivel úgy nézem hogy ez ilyen globális beállítás akar lenni talán)

Sima tv featuret nem tudom kiprobálni mert nincs antennakábelem :D

Üdv. Tamás

(#7145) gejala válasza crosscut (#7144) üzenetére


gejala
őstag

A C650-em megjegyezte a Film mód tévéadás közbeni beállításait az USB-re is, mediaplay-ben csak azt a pát alapdolgot kellett beállítani, ami ott külön is van. Ezek szerint, ha csak egy HDMI bemenetnél variálsz a beállításokkal, azt nem használja USB-n? :F
Azért ha teheted, próbálj ki egy másik USB kábelt, hátha.

(#7146) hoffman_ válasza camalot (#7138) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát szép-szép nagyon, Sony is, csak nem 95k, hanem 130nál kezdődik, ami azért nem mindegy :/

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7147) crosscut válasza gejala (#7145) üzenetére


crosscut
csendes tag

USB kábel nélkül van rádugva a pendrive, mondhatni direktbe.

film közben tudom állítani a fényerőt stbt....a film mód presetet is állítgathatom de ez a zajszűrés egy másik menüben van, amit ha előhívok egyből "bezárja" a media playert...azaz kilép belőle (ez a megfelelő szó, nem bezárja)

:S

Igazából nem tudom, mikor legyártották azt gondolták, hogy ezt nem veszi észre senki? vagy ha észreveszik akkor majd aztmondják hogy "óóó hát ez elhanyagolható". (mármint az "effekt")
Vagy csak a tvm hibás?

Samsung support meg annyira béna hogy csak egyhelyben toporgok.
Legalább valaki jönne ki és megnézné hogy most akkor mi van.
Értek a dolgokhoz, de LCD tvm ezelött nem volt még, és azért más a gyakorlat mint az elmélet.
20 perces nézegetés meg a boltban mégsem számítható mindennapi használathoz.

Köszönöm a válaszod ismét! :)

(#7148) crosscut


crosscut
csendes tag

gejala:

http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv/Samsung-LE40C650/picture-options.jpg

egész pontosan ott a ludas...ugyanez a menü a c530ban is. És ha az a digital noise be van kapcsolva jön az "effekt" ha kikapcsolom akkor minimális.
Úgy néz ki c650 is kb ugyanaz mint a c530 csak gondolom 100hz meg tud "netelni".

Neked a c650 nem csinált ilyen érdekességet?
Hány colos volt?

Köszönöm!!!!

[ Szerkesztve ]

(#7149) crosscut


crosscut
csendes tag

ja és mintha a barna színekre lenne allergiás, vagyis akkor jön elő ez az effekt.

(#7150) gejala válasza crosscut (#7148) üzenetére


gejala
őstag

Én sose láttam semmi furcsát a 40C650-emen. Ezek a zajszűrő dolgok meg szerintem alapból ki voltak kapcsolva Film módban (legalábbis nem emlékszem, hogy én kapcsoltam volna ki).
Én annyit tudok a médiaplay-ről, hogy ha tévéadás alatt beállítok bármit Film módban a Speciális beállítások menüben, az USB-n is ugyanúgy működik. Nem számít, hogy ott nincs olyan beállítás.

A pendrive a neki való helyre van dugva (nem a HDD-be)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.