Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) bromi84 válasza Zigi (#138000) üzenetére


bromi84
tag

És az 55ru8002, mint a kettő közötti típus? Azt mondják van olyan jó mint a Q60?

(#138002) hjtz4t3wrseg válasza PuMbA (#137988) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"Másrészt 65 colos TV már szarul néz ki a legtöbb szobában" :F

Ezt nem egészen értem. mire gondolsz ?

Nem tudom, biztosan velem van a baj de nekem kifejezetten tetszik a szobában a zf9 ;]

(#138003) Zigi válasza bromi84 (#138001) üzenetére


Zigi
senior tag

Amennyiben azonos évjáraton belül olyan jó lenne az ru8000, mint a q60, akkor biztosan kirúgnának a Samsungtól egy pár embert ;) Nézd már az ru7402 is nézhető, amíg nem látsz egy jobbat és ez így megy egészen az oledig...igen nem a Qled-ig. Sőt éppen az előbb mondta itt valaki , hogy a 70xx is felhőmentes és teljesen jó. Mi az igazság? Mindig van egy jobb választás drágábban, ezért az adott keretből megveszed a legjobbat és ha tetszik a képe örülsz, ha nem akkor mélyebben a zsebedbe nyúlsz. Q70 ez a sláger tv most, ha van rá pénzed veszed, ha nem akkor az itt ajánlottakból ami belefér. Jó a ru8000? igen, van nála jobb? van.

(#138004) sir0cco válasza bromi84 (#138001) üzenetére


sir0cco
tag

Van olyan része ami jobb biztosan:
Rtings review:
The black uniformity is excellent. There is an almost imperceptible backlight bleed at the lower edge. This is a significantly better performance than the Q60R.

(#138005) bromi84 válasza sir0cco (#138004) üzenetére


bromi84
tag

Köszi.
Pont az rtings oldala miatt írtam, kérdeztem, hátha egy tulajdonosa megerősít...
Zigi: A kicsivel (néha a sokkal) drágább sem feltétlenül jobb is szerintem. :)

(#138006) bobby45


bobby45
tag

Média Markt-nál a QE75Q85R berendelve jelenleg náluk a legolcsóbb :Y

[link]

(#138007) Jany69


Jany69
csendes újonc

Sziasztok. Feltudnátok világosítani, hogy a samsung ru 7402, 7412, 7472, között mi a külömbség? :)

(#138008) Sza_Sa válasza bobby45 (#138006) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Annyira, hogy én egy 75q90-et rendeltem, remélem plazma után sem fogom majd a fejem.
Egyébként oledet vettem volna, de:
- ekkora méretben horror
- otthoni mindenesként szerintem beégne, nálam a plazma is szenvedett amikor a darts vb-t néztük, mást meg nem, arra már nem volt idő. Sokáig lehett látni a Sport1 logóját... A másik 2 sport az Nfl és az F1, mindkettőn durva statikus tartalmak, a zoomot meg meguntam, fontos tartalmakat veszítettem a képről.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#138009) vanboy


vanboy
csendes tag

Megjöttek a jó árak Még elérhetőek a múltévi prémium tv-k !,
Ettől olcsóbban, még márciusban kb 5-10% benne lehet, ha marad készleten!

MM 03.1-ig, Krisz jelzése szerint BB hitelkártyával további kedvezmény lehetséges.
75q70 RA 499eFT
75Q85 RA 699eFT
75Q90 RA 849eFt :C

65Q70 RA 349eFt
:C

(#138010) bobby45 válasza Sza_Sa (#138008) üzenetére


bobby45
tag

Az igen gratulálok :C

Szerintem a Q85R is megfelelő lesz bőven :R

(#138011) kokokka


kokokka
őstag

65''-os, 400x400-as felfogású tvnek milyen fali konzolt ajánlanátok ami nem fix? Tapasztalattal bírókat kérdezem. Nem lenne muszáj mozgathatót vennem mert connect boxom van, de egyszerűbb lesz a jövőre nézve ha mégis azt veszek. Stabil legyen és ne túl drága :) Köszi előre is!

(#138012) Sza_Sa válasza bobby45 (#138010) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Jó lesz, sokáig agyaltam rajta, hogy q85 vagy q90, nagyon jó tv lehet a q85, ezért az árért meg egyenesen perfekt.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#138013) Kriszbmx válasza vanboy (#138009) üzenetére


Kriszbmx
tag

Koszonom a lehetoseget es Sarkan koleganak is,hogy megnezhettem otthoni korulmenyek kozott a Q85 es Q90 es tvt. Most hazaterek es megnezem az otthoni 65E9 oleden is amiket eszrevettem a Qleden hogy milyen. Aztan leirom mit tapasztaltam :)

(#138014) Sza_Sa válasza Kriszbmx (#138013) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Erre kíváncsi leszek, márcsak azért, mert ezen én is pörögtem eleget.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#138015) Pug válasza bromi84 (#138005) üzenetére


Pug
veterán

Nalam egy 55-os RU8002-es teszi a dolgat, eddigi nagy megelegedesemre, a 4 sarokban van minimalis backlight bleeding, egeszen homogen feketet ad a panel, 200K-s arsavban az egyik best buy.

(#138016) Celtis válasza kokokka (#138011) üzenetére


Celtis
veterán

A Stell sho kétkaros jó masszív. A hasonló kinézetű hama valahogy nyaklik.

(#138017) busman válasza Jany69 (#138007) üzenetére


busman
addikt

Csak a keret színe más. 7452 antracit szürke ,fém távirányítós. 7412 fehér.7402 sötét szürke.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#138018) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek kérlek! Hogy tudom kideríteni, hogy pontosan milyen csavar kell a fali konzolhoz Samsung Le32a552p3r tv-be? Már túrtam a netet, de semmi hasznosat nem találok....

(#138019) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Nos a ma délutáni körutamról pár gondolat, bár annyira intenzív volt, hogy ketté áll a fejem :D
A családban van egy 55Q70.
Nézegettem már és sok "alap " smart tv-től szebb. De ha Oled után nézi az ember akkor csattogós lepke.
Nővéremnek meg párjának az előd tv-hez képest atomvillanás minőség.
Annyi pénzért bátran ajánlanám bárkinek. Szuper fényerő, szép színek, jó hangzás, tűrhető fekete. Bár ez viszonyítás kérdése de valami 250 ért vették a T-nél amennyiért szerintem kiváló!
Nekem most végre egy szinte hibátlan 65E9 oled van. Előtte volt 3db 65C8 és 1db 65C9 hosszú az ok miért kerültek vagy vissza a boltba vagy a szervízhez.
Ma délután egy 65Q85 amit megnézhettem. Fehér kép ahogy ma megláttam mind a 3 Q tévén azonos volt 70/85/90 . Szép fehér 4 saroknál egy lehelettel sötétebb. Ez tartalomnál egyáltalán nem látszik! A Q85 feketéje talán egy fokkal jobb a Q70 nél... talán. Egymás mellett lehet nem lenne túl nagy eltérés a két tv között.
Mind a kettőnél látni még, hogy nincs elég zóna ha az Oled felé próbáljuk hasonlítani.
Ha a cél egy szép kép és néhány tartalom leginkább youtube HDR vagy egy jobb minőségű 60-80 gb 4k film megnézése teljesen jók.
Pontosabb a Local Dimming mint a Q70 en. De ha egy fekete képen lévő tárgyat nézünk, nem csak a kis fehér kerület világít hanem azért szürke a fekete. Ez volt a mai célpont, mert végre jó Oledem van de a nappalit 70+ méretre terveztem és ha megfogott volna a Q85 akkor egy 75ös méret érkezik.
Viszont pont ugyan azt váltotta ki mint a Q70. Szép szép... hmm ok. Jó minőségi tv, de ha volt előtte Oled akkor itt meg is álltunk.
Így tovább mentem a 75Q90 et megnézni. Utközben mondtam páromnak , hogy a Q85 után a képe milyennek kellene lennie. Sokkal pontosabb local dimming és szinte már fekete fekete. Illetve ha a film széles vásznú már szinte nem is kellene látni az alsó felső sávot.
A tv valóban azt hozta amit vártunk! A Q70 és a Q85 között nem éreztem túl nagy eltérést. Jobb a Q85. A Q85 és a Q90 között egy szakadék van nem csak kis eltérés. Semmi közük egymáshoz kb annyival másabb a képe. Még intenzívebb színek, a local dimming már egészen pontos. Ha megy a film alul felül fel sem tűnik a fekete sáv.Szinte libabőrös lettem ahogy átjött a tartalom. Ha lent fent a sávhoz közelít egy ember nem világít fel a fekete sávba stb. A youtube HDR anyagok is prímák. Teljesen felpörögtem , hogy na ez a tv a méretével már akár kompenzálhatja is a 65 ös oled képét! Teljesen fellelkesültem :) A fényereje a Q90 nek ha fehér képet nézel homogenitásnak és kiemelt profilon van akkor ahhoz szinte hegesztő szemüveg kell!!!! Ez HDR tartalomnál gyönyörű képet eredményez! Színek egész teltek, de ha nagyon felhúzod már torzít.
Q70 nél nem próbáltam még teszt anyagot.
Q85 nél egy letöltött 4k 60gigás MKV file a Demóna film és egy rosszabb minőségű FHD film a Jexi volt nálam illetve egy teljesen animációs mese 4k ban szintén 60gb.
A menüje az ismert samus Tizen. Aki ismeri gyorsan belakja aki nem az is mivel rém egyszerű. DE mégis belehet fagyasztani vagy akasztani. Lejátszotta a fileokat, de ha elindítod a 60 gigás filmet majd kilépsz aztán youtube, majd vissza , vagy csak véletlen rányomsz egy rossz gombra és pl netflix vagy valami bejön akkor gondolkodás jön nála.
Q90 szintén ezek a filmek. Itt már feltűntek hibák. Lehet ez a Q85 nél is jelen volt, csak nem tűnt fel , illetve más részeket néztünk a filmeken. Amúgy lehet nem hiba de feltűnt, lehet csak a 75ös méret okozta.
A kevésbé jó minőségű film erősen látszott hogy nem 4k. Plusz volt jelenet ahol erősen szellemképes, vagy szétesett vagy nem tudom hogy fogalmazzam , de egy sétáló ember körül csúnya keret volt. A másik a teljesen animált 4k gyönyörű mese, ahol szintén voltak széteső jelenetek. Menüben alig van mit állítani ezzel kapcsolatban, bár ez mindre igaz. Gondolom minden benne ami kellhet az ilyenek kiszedésére, csak idő kellene és próbálkozni. Gondolom én, bár elsőre elég fura volt.
Q90 valóban egy csúcs termék, teljesen beleszerelmesedtem! Mérete 75 ben jó, 4 méter körüli távról kiváló jócskán látni hogy nagyobb mint a 65ös. Oldalról is teljesen vállalható a kép egészen meredek szögből is. A fekete már közel teljesen fekete, de azt éreztem nem is kel ennél több!!!
Viszont ahogy hazajöttem most megnéztem ezeket a "hibákat" az LG65E9 -en.
Youtube HDR anyagok amik a Q90 en már felpörgettek itthon szintén leesett az állam , hogy még mennyit ráfejel!
A film ami nem 4k hanem FHD olyan gyönyörűen jeleníti megy hogy ha nem mondom azt lehet hinni 4k. Ahol pedig az emberke körül sétálás közben ilyen szétesős keret volt, az LG-nél, csak egy halvány elmosódás szerűség, ami csak akkor tűnik fel ha direkt várod a jelenetben mert valahol láttad , hogy ott hiba volt. Mintha a proci teljesen másképp tisztítaná meg a képet. HA mindent kikapcsolok akkor is ilyen, ha benyomom a képjavítókat akkor szinte ha várod sem tűnik fel.
Az animációs mesében a Q90 en akadós részek, egy röccenést sem okoztak.
Tizen VS WebOS.
Ez nem fikázás és nem össze ugrasztás, de nem lehet egy lapon említeni őket!
Itthon a WebOS és a magic remot, ki be lépkedtem, 60 gigás film elindít, beleteker, részre ugrás, kilépés, youtube, vinyó, menüben lépkedés , minden gondolkodás nélkül ahogy nyomtam úgy történik.
A tizennél volt hogy ismerve a menüt már lezongoráztam a menübe lépést megállok és pár mp majd a menü feljön és végig lépked oda amit előzőleg benyomtam.
Vegyes érzelem ami bennem van mert végig hazáig arról beszéltünk, hogy mennyire jó és durva már a Q85 és Q90 közti szakadék, tuti nem lesz nagy eltérés az oleddel, még ha láttuk is hogy más. Hazaértünk és pofám leszakad mennyivel durvább minden téren az LG 65E9 mint pl egy Q90. Kérdés, hogy akarok e egy némileg lassabb, akár befagyós oprendszert és sima távot de egy egész parádés 75 ös Q90 et ami lehet nem tud megbírkózni minden formátummal gond nélkül, de nagy és azért elég b@szó méretű csúcs gép, vagy a 65 ös oled marad ami media lejátszóban , gyorsaságban és kép minőségben kezelhetőségben,is közel olyan szakadék a Q90 hez képest mint a Q85 vs Q90.
Most csak az bosszant, hogy az Oled képe letarolt ujra pedig már 1 éve megvannak ha az összeset nézem , 75 ös méretű tvt szeretnék amiben a Q90 most jó áron is lenne, de nem tudom nem e több zavaró dolog jönne a megszokott web os, kép és a felhasználói részek után ,mintsem csak örüljek hogy nagyon nagyon szép kép és 75 ös végre. 77 es Oled meg dupja áron van mint a 75Q90...
Erre aludni kell :)
Szerintem aki csak olcsó tv-t akar , majd győzködi magát és átlépi a 150 ezres határt már a 200 fölött nézelődik,annak a Q70 maximálisan jó.
Ha többet akarnék akkor már a Q85, de ma látva mekkora ugrás van benne és nem ekkora ár ugrással akkor kérdés nélkül Q90! Nyilván ezt nem sokan veszik meg, de ha már 5-600 ezret rászán valaki lehet nem bánja meg a kicsit többet, sokkal többért cserébe!
Samu terén, de ha teheti valaki akkor egy jó Oledet is nézzen meg, nem elcsábítás terén, csak hogy legyen rálátása az itt olvasott dolgokra.
Oled VS Qled vitát sem akarok indítani ez mind csak a saját véleményem :)

[link]

(#138020) Zigi válasza Kriszbmx (#138019) üzenetére


Zigi
senior tag

Az 55Q70 most akciós áron 290e, nem 200 felett van picit, hanem 3alatt. Aki 200 körül nézelődik, a 3 már lehet sok.
Oled et lcd-re cserélni nehéz ügy 😉

[ Szerkesztve ]

(#138021) Sza_Sa válasza Kriszbmx (#138019) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Köszi a beszámolót, számomra a konklúzió: marad a q90 egy már meglévő apple tv4k-val. Jobb az oled, de ezt tudjuk, csak ahogy írtad, bizonyos esetekben nem észrevehető ez. Na meg a méretkülönbség, nálunk 4m körül lesz a nézési táv, nem mondok le a 75"-ról.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#138022) Kriszbmx válasza Zigi (#138020) üzenetére


Kriszbmx
tag

Tmobilnal volt epp huseg lejaras es minden szirszarral akkor mikor vettek kozelebb volt a 200 hoz. Nyilvan rendes bolti ar tobb.
Nem is az Oled rol Qledre a nagyobb kerdes, hanem konkretan a 65E9 rol a 75Q90.
WebOS / magic remote tav / villamgyors minden / a rendszer hibatlanul ert magyarul ha beszelsz a tavhoz / egy szipokazo szep kep / eddig barmit amit neztem rajta minden akadas ,szellemkep,szeteses nelkul lejatszott.
A 75E90 nyilvan nincs sajat es nyilvan lehet hegyezni, de elsore ami SZAMOMRA lejott, hogy a Tizen oprendszer gyorsabb mint a tobb mint 2 eves Samsungomon de kanyarba nincs a WebOS hez. / Normal tav ami nem ad annyit a felhasznaloi reszhez / tobb esetben megszokasbol benyomod a tavon mit szeretnel es gondolkodas utan megcsinalja de a legijesztobb a megjelenites volt hogy szetesett reszlet, meg fura szellemkep szeru mozgas. Ezt nem tudom ki tudja e valami szedni belole.
Maga ha elvonatkoztatok mindentol es azt az elmenyt nezem hogy leulok a 65E9 ele es mar nem nyomkodok semmit csak nezem a filmet vagy szintugy a 75Q90 ele az nem olyan magy kerdes. Nagyon szep a Q90 sot van amin talan meg brutalisabb is a nagy meret es fenyero hdr tartalomnal. De ha a felhasznaloi oldalt nezem, a belso tudast a kepfeldolgozast valahogy az LG 65E9 szamomra sokkkkal kerekebb. Igy csak tovabbra is az maradt bennem meglepjem e a 75os meretet csak a merete miatt , de szamomra minosegbeli visszalepessel par dologban. Ha oprendszer olyan lenne mint WebOs , nem lenne sehol kep szeteses, csak a minosege miatt nem lenne kerdes a csere ha a meretet nezem. Nem oled de a merete es a szep kep tudna karpotolni.
Azt viszont tovabbra is tartom ,hogy a Q70 es Q85 kozott van ugras, de a 85 es 90kozott szinte szakadek van akkora a Q90 fele a minoseg ugras!
Szinekben, kontrasztban latvanyban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#138023) Celtis válasza Kriszbmx (#138019) üzenetére


Celtis
veterán

Az animációs mesében a Q90 en akadós részek, egy röccenést sem okoztak (szerk: az LG-n)

Na én ettől kaptam agyf@szt a samsungnál. Ha már egy rövid teszten is észreveszed, akkor később nem fogsz szabadulni tőle.

(#138024) james008bond


james008bond
őstag

Még mindig képernyő bevilágítás. Cseréltem 3 napon belül egy 43q60 készüléket, mert borzasztó volt nem csak a sarkokban hanem lényegében körben végig. A csere készülék egy fokkal jobb, de főleg a két felső sarokban konkrétan mintha lámpával világítanák meg a képet...gyalázatos. 3 hete megy levelezés a Samsung supporton ( szopatón ) keresztül, eddig csupa hülyeséget írtak, végül eljutottak odáig, hogy ez ilyen nézzem kivilágított szobában lehúzott fényerővel az amúgy is harmatos fényerejű tv-t és akkor talán kevésbé fog zavarni....Na itt végleg betelt a pohár. Valakinek ötlete, merre hogyan tovább hivatalos, jogi úton, fogyasztóvédelem, egyéb fórum?

"Szeretnénk tájékoztatni, hogy a beküldött képek alapján ismételten egyeztettünk az illetékes technikusainkkal, a korábban beküldött beépített képteszteket is ellenőrizték. Amennyiben a képteszteken nem látható egyértelműen elváltozás, illetve meghibásodás, nem indokolt a szervizes kivizsgálás. A sötétben felvett képeken látható jelenség a LED technológia velejárójaként mutatkozik. A pontos kivizsgálást a korábban is említett körülmények közt van lehetőség elvégezni világos szobában, emiatt kértük ezeket a képeket ismételten. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ilyen körülmények között szükséges használni a készüléket, azonban a kivizsgálást ezeknek a feltételeknek megfelelően tudják elvégezni.

Érdemes a menüben a környezeti fény észlelése funkciót bekapcsolni és manuálisan csökkentheti a háttérvilágítást is igény szerint."

Természetesen az intelligens funkció bekapcsolva, háttérfény gyári beleállított érteken van.

Szerintük ez így rendben van.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#138025) Lacus66


Lacus66
újonc

Sziasztok. Van egy Samsung 65Q60R tv.
Be dugom az antenna zsinórt de nem talál egyetlen adót sem. Se Tv se rádió...
Majd most azt írta nincs jel!
Kérdésem az lenne lehet az antenna lett rossz??

(#138026) sandró60 válasza Lacus66 (#138025) üzenetére


sandró60
addikt

A csatlakozókat nézd meg.Azt ami tévébe és azt ami a bejövő oldalon.
Csodákat fogsz tapasztalni :D

(#138027) PuMbA válasza james008bond (#138024) üzenetére


PuMbA
titán

"Természetesen az intelligens funkció bekapcsolva, háttérfény gyári beleállított érteken van."

Az intelligens funkciókat kapcsold ki, semmit sem ér, csak még jobban kiemeli a felhősödést. A háttérfényt pedig fele vagy az alatti értéken használd, mert amúgy kiveri a szemet a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#138028) junior11 válasza james008bond (#138024) üzenetére


junior11
veterán

Én a helyedben más gyártó termékeit is megpróbálnám, hátha szerencséd lesz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138029) Lacus66 válasza sandró60 (#138026) üzenetére


Lacus66
újonc

Köszönöm a választ. Vadonat új a tv, / 4 napos / Azt furcsálom, hogy se digitális, se analóg, se rádiót, nem talál.
Boxom nincs mert a falból jön 1 db kábel...
Arra gondoltam talán rossz helyre dugtam!
De akkor veszek egy másik antennát.

(#138030) james008bond válasza PuMbA (#138027) üzenetére


james008bond
őstag

A technikusaik ajánlották ilyen beállítás mellett nézzek tv-t. Fényerő, meg ahogy írtam elég harmatos szerintem, bár a gyári érteken hagytam ( nem.igazán látom a HDR hatást ). Ezt leszámítva, na meg a DTS hang hiányát, meg lennék elégedve a tv-vel, csak hát fő funkciója mégiscsak a kép lenne...

Junior11: kösz a tippet. Sajnos nem vagyok úgy eleresztve anyagilag, hogy havonta új tv-t vegyek és sajnos a méret is a szekrénysor miatt adott.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#138031) Pug válasza james008bond (#138030) üzenetére


Pug
veterán

Hát nem akarlak elkeseríteni, de ebben a méretben valóban normális TV-t nem fogsz tudni venni. Igazából 55-ös méret alatt már nem igen... :(

Legjobban elállással jártál volna...

[ Szerkesztve ]

(#138032) PuMbA válasza james008bond (#138030) üzenetére


PuMbA
titán

Hát a 43-as méretben ugye elég rossz IPS panelt használ a Samsung, ami teljesen alkalmatlan a HDR-re. 49-es Q60-tól raknak bele VA panelt, aminek háromszor sötétebb a feketéje, itt már jobban kijön a HDR és 55 coltól a Q60-ban pedig 120Hz-es is a panel. A szekrénysort majd át kell helyezni és TV állványt beszerezni, mert úgy sem lesz sokáig már 43-as méretben TV.

[ Szerkesztve ]

(#138033) Daffni2 válasza Lacus66 (#138025) üzenetére


Daffni2
addikt

Milyen antenna?

"Aki ad,az nyer"

(#138034) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Van egy Samsung UE65MU7002 -es TV -m.

Problémamentesen működött rajta az adás, míg a Telekomnál voltam. Nem régiben váltottam Digire, azóta kezdődtek a problémáim. Aki kijött a Digit bekötni, kábelen és Boxon is bekötötte, így elméletileg választhatok min szeretném az adást nézni.

Azonban elég hamar feltűnt, hogy bár változó időintervallumonként, de laggol az adás. 90% -ban focimeccset nézek rajta, néha percenként, van hogy ritkábban, de 4-5mp. -en keresztül egy enyhe de annál bosszantóbb akadás-szakadás jelenik meg. Az adás megy tovább, hang is rendben, de a labda és a játékosok mozgása darabossá válik teljesen. Mind boxon, mind kábelen megvan a hibajelenség.

Amit észrevettem, hogy amennyiben box -on átállítom a képet játék módra, akkor az akadás megszűnik teljesen (bár sajnos ez esetben rengeteget romlik a képminőség, így megintcsak élvezhetetlenné válik). Kábelen jövő adásnál nem engedi a tv a játékmódot, így azt nem tudtam letesztelni.

Digivel beszéltem telefonon, kiküldtek szerelőt, aki bár kicserélte a boxot, hibajelenséget futtatott le, de nem tudott többet tenni. A hibát ő is látta (szerinte nem zavaró, wtf). Javasolta, hogy a Tv -t is meg kellene nézni, hátha ott van a hiba. Ezt nem tartom túl valószínűnek, mert évekig hibátlan volt az adás a Telekomnál.

Esetleg van valakinek ötlete, merre induljak el? :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#138035) Celtis válasza james008bond (#138024) üzenetére


Celtis
veterán

Jó lett volna a második TV-t is visszavinni a rendelkezésre álló határidőn belül. Sőt, nagy hiba volt, hogy ezt nem tetted meg.

Igen nagy tapasztalatom van hibás TV-k reklamációs ügyintézésével kapcsolatban (talán a legnagyobb itt), különösen a samsunggal vívott harcom kapcsán.
Abból kell kiindulni, hogy fizettél egy termékért, ami nem teljesíti az alapvető funkcióját elvárható mértékben.

Javaslatom a következő.
Írj egy egyértelmű emailt az ügyfélszolgálatnak, hogy számodra a TV képe elfogadhatatlan, gondoljanak bármit is a szakértőik, mivel neked kell nézni nap mint nap, nem nekik. Ezért kéred, hogy a készüléket cseréljék ki egy lényegesen jobban működőre, és ha ez nem lehetséges, akkor tegyék lehetővé, hogy elállj a vásárlástól. Légy udvarias, de határozott.
Egyben jelezd, hogy kérésed elutasítása esetén a Békéltető testülethez fogsz a panaszoddal fordulni.

Elutasítás esetén felkeresed a lakóhelyedhez legközelebbi Békéltető testületet és kéred a segítségüket. Ha idáig eljutsz, írj és adok tippeket.

(#138036) Lacus66 válasza Daffni2 (#138033) üzenetére


Lacus66
újonc

Hát egy antenna zsinór ami jön a falba épített dobozból!
Hogy milyen szolgáltató azt nem tudom mert egy tömb házban élek s már a beköltözésnél is ez volt....

(#138037) Zigi válasza james008bond (#138024) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Nem tudom van e olyan 43"-os tv ami nem így néz ki max háttér világítással...kicsit még tudnád feljebb tekerni Will legközelebb Jacksont is játszhatna :) Élvezhető HDR valahol feljebb található, az viszont tényleg kifogásolható, hogy akkor minek írják rá. Mindenesetre egy beállítást érdemes lenne "lefutattni", itt a fórumban találsz hozzá linkeket, mert a fényképen úgy tűnik, mintha a panel gyenge kontrasztját fényerővel próbálná(d) kompenzálni. A tv saját youtube-ján hogy néz ki a 4k, mert ha androidos boxról megy a film ott is lehetnek minőségbeli gondok.

[ Szerkesztve ]

(#138038) gcs9058 válasza máyköl (#138034) üzenetére


gcs9058
csendes tag

Szia, én a szlovákiai tapasztalotomról tudok csak beszámolni : 3 éve vettem a Samsung UE60KS7002 tv-met. Kizárólag műholdas adásokat nézek. Mindjárt az elején foci nézés közben észrevettem, hogy egy félidő alatt kb 3-4 szer, bizonyos mozdulatoknál pár másodpercre "szaggatott" lesz a kép. Ha a modullal párosított Digi SK kártyát a TV-be szúrtam, valamivel tovább tartott az akadozás (3-4mp), mint a Dreambox 525 műholdvevőben (1-2mp). Ezt csinálta előtte a Dreambox 800 HD SE-n is. Ezt minden szolgáltatónál észrevettem, nem csak a Diginél.Az Auto motion plus bekapcsolása csak rontott a helyzeten. De 1,5 éve lecseréltem a vevőmet 4K-s Gigablue-ra,és a probléma megszűnt. Kb 2havonta 1szer, ha sokat kínzom a tv-t (Youtube,Netflix... ), utána néha észreveszek a focinál enyhe akadozást,de áramtalanítás után megint ok ( Processzor,RAM-túlterhelés?).
Nem tudom, hogy hol van a kutya elásva...

[ Szerkesztve ]

(#138039) Milka 78 válasza Lacus66 (#138036) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért ha fizeted a havi díjat (ugye fizeted és van érvényes szerződésed?) akkor csak tudod, hogy milyen szolgáltató? :D

[ Szerkesztve ]

(#138040) máyköl válasza gcs9058 (#138038) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm a választ.

Hasonló a jelenség, nekem viszont Telekommal minden rendben volt, és box -on is rendben van ha játék módba teszem. Youtube is hibátlan.

Van esetleg linked milyen Gigablue -t vásároltál?

[ Szerkesztve ]

(#138041) Celtis válasza gcs9058 (#138038) üzenetére


Celtis
veterán

Ilyen volt, nem? Pontosan 15 percenként csinálja a TV interlaced (50i) tartalmaknál. Az új beltérid maga deinterlacel, ezért nem látod a hibát, de a TV attól még fos. A következő évi széria is ilyen volt.

Az, hogy máskor is látsz néha akadozást, az csak a hab a tortán. Az egy másik ritkább hiba lesz.

(#138042) máyköl válasza Celtis (#138041) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, nálam pont ez a hibajelenség.

(#138043) Celtis válasza máyköl (#138040) üzenetére


Celtis
veterán

Simán lehet nálad is ez a gond. A digi kábelen natív interlaced jelet kap a TV, és a box is küldhet ilyet.
Nézd meg, hogy a boxon milyen a kimeneti videó formátum. Ha 1080i, akkor állítsd olyanra, ami p-s (1080p vagy 720p) és ellenőrizd, hogy megszűnik-e a szakadozás.

(#138044) máyköl válasza Celtis (#138043) üzenetére


máyköl
veterán

Rendben megnézem.
Kábelen nem tudom átállítani ugye?

(#138045) Celtis válasza máyköl (#138042) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor feltétlenül próbáld ki, amit a 138043-ban írtam és írd le, mit tapasztaltál.

(#138046) Celtis válasza máyköl (#138044) üzenetére


Celtis
veterán

Ott nem, ott egy stream jön.

(#138047) gcs9058


gcs9058
csendes tag

Innen rendeltem, kb 80 euróval olcsóbb volt, mint SK-ban:
https://www.ac-sat-corner.eu/index.php?k=368&lang=eng

1080p vagy 2160p kimenetet használok. Lehet, hogy tényleg csak "i" - nél csinálja.. Kipróbálom.

(#138048) Celtis válasza gcs9058 (#138047) üzenetére


Celtis
veterán

A KS7000-nél egészen biztos lehetsz, hogy 50i-nél 15 percenként akad. Toronyórát lehetne hozzá igazítani, annyira pontosan.
Amikor ezt a videót vettem fel, akkor sem videóztam a TV-t órákon át, hogy elkapjam az akadást. Tudtam, hogy mikor fog akadni, és előtte egy fél perccel elindítottam a felvételt.

(#138049) gcs9058 válasza Celtis (#138048) üzenetére


gcs9058
csendes tag

De ilyet miért nem tudnak szoftverfrissítéssel orvosolni?

(#138050) Celtis válasza gcs9058 (#138049) üzenetére


Celtis
veterán

1. Mert nagy ívben tesznek rá.

2. Mert rég nem fektetnek erőforrást egy ilyen régi termékbe.
De még a Q8 is szenved ettől a hibától.
...but we did have some slight issues with broadcast 50i material. Now and again we did notice some frame skipping which seemed to happen every few minutes and was only really noticeable in slow pans, but it was there at other times if we went looking for it.

Miért is foglalkoznának vele. Alig valakit zavar. Itt talán egy ember volt, aki megerősítette, amit leírtam. Többen letették a nagyesküt, hogy márpedig az ő TV-jükön nincs ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.