Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) snefftamas válasza daniel2121 (#7400) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Mindegyik jó mva ill. Spva attól függ mire használod ha sima tv es HD filmek akkor spva ha játékok akkor inkább mva (AUO). Sztem

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7402) BBéci válasza Scoobyka (#7394) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz! A 63 colos Samsung C7790 3 hónapig volt nálam, végig fekete oldalpanellel néztem, mert nincs sötétszürkéje, mint a Panáknak. Semmi baja nem lett, nem égett be! A letterboxost teljes méretűre, vagy 14:9-re nagyítottam és elég sok szélesvásznú filmet néztem rajta.
Ennyi pont elegendő az egyenletes koptatáshoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7403) BBéci válasza daniel2121 (#7395) üzenetére


BBéci
titán

6500-ast hasonlítottam Dune Smart H1-hez, elég volt 2 oda-vissza kapcsolás. Kezelhetőségben és szolgáltatásokban is jobb az izraeli versenyző. A kijelző viszont nagyon hiányzik róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7404) Scoobyka válasza BBéci (#7402) üzenetére


Scoobyka
addikt

és a fenti feltételekkel használtad-e azaz ment 24órát 4:3as adásba anélkül,hogy képarányt váltottál volna?

az alapgondolat meg az volt,hogy az lcd-tvk azért sokkal nehezebben égnek be statikus képnél akár 50-60óra képváltás nélkül és még akkor sem. Plazmánál azért az már csunyán ott marad....

Ez elég extrém példa,de igaz.

Én nem vitattom,hogy a plazma színei élethűbek,tv adás szebb rajta valamivel....de lcd-pc-re kötve és konzolhoz ez nem vitás....valamint sokkal kevesebbet kell ügyelni arra,hogy bánsz vele...ergó elalszol a tvnél véletlenül és 4:3-ba marad....reggelre már gond lesz. LCD-nél nem lesz gond....

(#7405) BBéci válasza Scoobyka (#7404) üzenetére


BBéci
titán

Valóban nehezen égnek be az LCD-k, de az általad felhozott példa egyáltalán nem életszerű.
A Panasonic plazmáknak zseniális szolgáltatása az automatikus kikapcsolás, ami a beállított időtartam után, ha ezalatt nem nyomsz meg a távirányítón egy gombot sem, egy visszaszámlálós figyelmeztetés után aktiválódik. Ezzel az elalvás miatti beégés kizárva.
Már sokszor leírtam, de a kedvedért megismétlem: nálam az elmúlt 7,5 évben rengeteg tévé volt tesztelés céljából, 3 és 18 hét közötti időtartamig. Néhányszor, egy időben két különböző, tehát össze tudtam hasonlítani őket, valamint a kollégáim által végzett csoportteszteken is résztvettem, mint segítő szemlélő.
Előfordult, hogy jobbnak ítéltem egy LCD tévét, mint a mellé tett plazmát. A Pioneer Kuro tévékkel szemben semmi másnak nem volt esélye, ez a nemzetközi szaksajtóban is hasonlóan tálalva jelent meg. A Panasonic 2 éve átvette a Kuro technológiát, aminek következtében ma Ők gyártják a (szerintem) legjobb képminőségű tévéket.
Inkább odafigyelek kicsit a panel épségére, de a képminőséghez mérten ez nem nagy áldozat.
Viszont a Samsung C9000 tényleg egy eszméletlen jó tévé, pedig nem kicsit szenved bevilágítástól és felhősödéstől. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7406) nightshadow válasza BBéci (#7405) üzenetére


nightshadow
veterán

Viszont a Samsung C9000 tényleg egy eszméletlen jó tévé, pedig nem kicsit szenved bevilágítástól és felhősödéstől.

Ezt ki tudnád egy kicsit fejteni, mert nekem a kettő kizárja egymást, mert vagy van egy eszméletlen jó tévé, ami azért jó, mert fantasztikus a képminősége, vagy pedig erőteljes bevilágítástól és felhősödéstől szenved. Ha meg az árát is figyelembe vesszük (800-900k), akkor nem nagyon tűnik valami jó vételnek.

(#7407) BBéci válasza nightshadow (#7406) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, elméletileg kizárják egymást, mégis az a véleményem, amit leírtam. Filmnézés közben szinte észrevehetetlenek az említett hibák, üres, sötét képernyőnél láthatók leginkább. Kíváncsi vagyok, milyen lehet egy olyan példány képe, amin nincs bevilágítás.
55 colosról beszélek, azt másfél millcsiért adják.
Mindent figyelembevéve, az általam látott legjobb LCD tévé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7408) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Holnap érkezik a 40C650 Kalocsáról. Ha nem SQ-sat hoznak nem fogom átvenni, remélem hoznak többet is, bár igérték hogy azt hoznak. Hideg miatt megvárják míg beüzemelhető lesz a TV? Mire kell még odafigyelni? Eizo-pixelteszt alapból lefuttatható a TV-n az exe indításával? Ha nem a legújabb firmware van, érdemes kapásból frissíteni a hivatalossal?

[ Szerkesztve ]

(#7409) snefftamas válasza paavoo (#7408) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Hat csodálkoznék ha exe filet olvasná a tv média playere kosd rá számítógépre. Én kapásból nem frissitenek ha jól működik inkább nem zargatnam.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7410) BBéci válasza snefftamas (#7409) üzenetére


BBéci
titán

Baromira nem értem ezt a frissítési mániát. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7411) henesa válasza paavoo (#7408) üzenetére


henesa
aktív tag

Pendrive-ra tegyél egy teljesen fehér megy egy fekete képet és azzal teszteld le az én ugyanilyen kéthetes tévém mér egy hete gariban van mert későn vettem észre egy nagy halványbarna foltot a kép felső harmadán :W legalább ezt ki tudod szűrni .Ha a három napnál hamarabb észrevettem volna akkor egyből csere így meg fenetudja mi lesz

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#7412) vidra1221


vidra1221
tag

Két tv közt őrlődöm, hogy melyiket válasszam. Nem tudok dönteni mind két oldalon van pro és kontra. A két típus Philips 32pfl5605 a másik pedig sokak nagy kedvence a Samsung 32c650-es.
A hozzászólásokat természetesen visszaolvastam elég rendesen, teszteket stb. de nem tudok dönteni! Szívesen veszek javaslatokat!

(#7413) daniel2121 válasza vidra1221 (#7412) üzenetére


daniel2121
senior tag

Remélhetőleg az előtted eggyel szóló hozzászólás alapján meg tudod hozni a döntésedet.

(#7414) vidra1221 válasza daniel2121 (#7413) üzenetére


vidra1221
tag

A c650 pixel problémára gondolsz?

(#7415) zsoltika29


zsoltika29
tag

Mondja már meg valaki, hogy hogy a c650 -nél mi az SQ , OUV kijelző meg ilyenek, meg honnan tudom meg melyik melyik? Meg mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#7416) daniel2121 válasza vidra1221 (#7414) üzenetére


daniel2121
senior tag

arra biz

(#7417) snefftamas válasza vidra1221 (#7412) üzenetére


snefftamas
aktív tag

hát a válaszokat nem olvastad vissza rendesen mar ezen az oldalon kitárgyaltuk a kérdést ennél többet nem tehetünk érted :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7418) snefftamas válasza zsoltika29 (#7415) üzenetére


snefftamas
aktív tag

46" méretben 90%ban csak AUO van szóval nem túl érdekes számodra mi a kül a kettő közt... :) Jó az a lényeg. másik kicsit jobb de nem észveszejtő különbség.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7419) zsoltika29 válasza snefftamas (#7418) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi. Itt írogattak a többiek még a pixelhibáról is az gyakran előfordul ennél a típusnál?

(#7420) snefftamas válasza zsoltika29 (#7419) üzenetére


snefftamas
aktív tag

nem annyira jellemző, de az nem nagy gáz mert 3 napon belül cserélik ha mégis van. A kalocsai cég elég megbízható ez ügyben nem szórakoznak vele, de sztem elég sok vevőt köszönhetnek ennek a fórumnak :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7421) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, tud e valaki választ rá, hogy mi a különbség a samsungnál UE és az UN sorozat között. Mindegyik LED/LCD tv. Magyarországon és Európában UE , Európán kívül inkább UN sorozatot nyomják. A kérdés az lenne hogy használható e teljes körűen a az UN sorozatú tv itthon. TV eladója szerint igen, de kiványcsi vagyok a ti véleményetkre is...

(#7422) nightshadow válasza southernsun (#7421) üzenetére


nightshadow
veterán

Az UE az az Európába szánt LED-es LCD (E=Europe), míg az UN az az Észak-Amerikába szánt modell (N=North America). Észak-Amerikában az NTSC rendszer terjedt el, ami 60Hz-es, míg Európában a PAL rendszer, ami 50Hz-es. Nem véletlenül van kétfajta tévé a két régióhoz, szerintem nem működik itthon az UN típus.

Bővebben:
PAL [link]
NTSC [link]

[ Szerkesztve ]

(#7423) ORCA58


ORCA58
addikt

Üdv a régi és új tagoknak.

Pár hónap szünet után kicsit szemlélődtem.

A C650-em csatornáit a legutolsó frissítés után újra kellet hangolni. Érdekes módon minden digitális csatornát kétszer tett a listába. Nem aggódtam mivel a Channel List PCEditor -ral gyerekjáték és gyors ( főleg a TV-hez képest) a csatorna szerkesztés.

Annak aki nem ismeri: [link] innen lehet letölteni (Régen foglalkoztunk vele itt a fórumban.)
A csatorna listát exportálni kell az USB eszközre. A PC-n szerkeszteni, majd vissza tenni a TV-re
Remélem sokaknak fog segíteni

(#7424) davidreg


davidreg
csendes tag

Vettem egy Belkin F5D8053 v3004uk adaptert és tökéletesen megy vele a legújabb firmware-rel (3005.1) ellátott LE40C650-es TV-m.
Akinek kell ilyen/hasonló adapter az írjon nekem egy üzenetet privátba.

(#7425) piroe válasza ORCA58 (#7423) üzenetére


piroe
csendes tag

a linket még egyszer ha lehet, mert nem múxik. köszi

(#7426) pisti35 válasza davidreg (#7424) üzenetére


pisti35
csendes tag

Azért az vegyétek figyelembe, hogy simán előfordulhat, hogy a következő fw verzió már nem fog vele menni... (ne így legyen)

(#7427) southernsun válasza nightshadow (#7422) üzenetére


southernsun
tag

Ez ok hogy oda szánják, de lg és samsung tévéi már úgy készülnek hogy üzemelnek 100-240 Volt betáppal, 50-60 herz frekvencián, szal gyakorlatilag mindegy hova dugod be. Ez alapján viszont már feltételezhető az is PAL és NTSC kezelésére is képes, persze ez nem törvényszerű, sajna semilyen infót nem találok róla hogy melyik norma kezelésére alkalmas...amúgy egy Samsung UN55C9000 ről van szó.
Ha valaki belinkelné hol tudok ennek utánanézni, azt megköszönném:

(#7428) BBéci válasza southernsun (#7427) üzenetére


BBéci
titán

Olyanról még nem hallottam, hogy az itthon kapható Samsungok 60 hertzen üzemelnének.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7429) paavoo


paavoo
aktív tag

2002-es firmwaret érdemes frissíteni 3005-re? Gari ugye nem ugrik?
Am eddig faja minden SQ02-es panel, minden ahogy kértem Kalocsáról.

[ Szerkesztve ]

(#7430) pisti35 válasza paavoo (#7429) üzenetére


pisti35
csendes tag

:DD

(#7431) snefftamas válasza paavoo (#7429) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ha minden jó ne rontsd el hagyd békén es nézd

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7432) southernsun válasza BBéci (#7428) üzenetére


southernsun
tag

Bocsnánat, nem a készülék frekvenciájára gondoltam hanem a betápfeszültségére :)

(#7433) paavoo válasza snefftamas (#7431) üzenetére


paavoo
aktív tag

De gondolom ez PVR dolog is csak akkor menne, meg +appok
Am futár kicsit berágott mer nem kapott borravalót xD

(#7434) eric.cartman válasza paavoo (#7433) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én sem adtam neki, de nem volt gondja...

Én frissítenék a helyedben, mivel a 3xxx verziók sokkal jobbak, internet TV és PVR / Timeshift-ben mindenképp.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7435) ORCA58 válasza piroe (#7425) üzenetére


ORCA58
addikt

Bocs elszúrtam.
A Channel List PCEditor innen tölthető le: link [link]

(#7436) zsoltika29


zsoltika29
tag

A c650 frissítéssel tudja a pvr-t? Milyen plusz lehet még előhozni vele?

(#7437) LacBp válasza zsoltika29 (#7436) üzenetére


LacBp
tag

a pvr-t tuti....
mert nálam már megy!
van egy csomó beállítás még, de szerintem halandó nem meri piszkálgatni :)

(#7438) aicon válasza ORCA58 (#7435) üzenetére


aicon
senior tag

fel tudnád tenni valami más helyre, innen képtelenség letölteni

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7439) paavoo válasza eric.cartman (#7434) üzenetére


paavoo
aktív tag

Frissítettem, viszont PVR csak akkor jelenik meg ha lenne modulom v stb-m?

(#7440) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!! a c650-nél usb-s lejátszásnál a kihangosítás működik? Már mint ugy értem, hogy erősítőre rátudom kötni a tv-t?

[ Szerkesztve ]

(#7441) snefftamas válasza zsoltika29 (#7440) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Persze rá tudod kötni erősitore a tvt asszem optikai kimenete van.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7442) zsoltika29 válasza snefftamas (#7441) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi! Egy ismerősöm azt mondta, hogy usb-lejátszásnál nem tudta kihangosítani. Mondjuk nem c650-ről van szó.

(#7443) daniel2121 válasza snefftamas (#7401) üzenetére


daniel2121
senior tag

és hol van kijelezve hogy milyen panel van benne? Néztem ma a hátulján lévő cimkét de nem találtam rajta semmit ami arra utalna.

(#7444) daniel2121 válasza vidra1221 (#7412) üzenetére


daniel2121
senior tag

az egyik ccfl c650 a másik led-es 5605, szerintem először azt döntsd el hogy melyik legyen.Én valszeg ccfl mellet döntök.

(#7445) zoy008


zoy008
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség a samsungc6000rw és a c6000r között?

(#7446) Flexy90 válasza aicon (#7438) üzenetére


Flexy90
senior tag

Megtaláltam máshol.

Channel List Pc Editor

Xiaomi Fan

(#7447) snefftamas válasza daniel2121 (#7443) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A tv oldalán van, a hátulján lévő adatokból nem derül ki, egy matrica és ha oda az van írva hogy AA01, 02, stb akkor AUO panel ha SQ01,02,... akkor spva.

Legutoljára a pólusban láttam SQ paneles 32"-es C650et kiállítva ott volt matrica az oldalán.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7448) snefftamas válasza daniel2121 (#7443) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Van amikor nincs matrica leveszik vagy akármi, akkor onnét lehet látni, hogy átrakod 4:3 képmódra hogy fekete két csík legyen két oldalt és felülről közelről nézed a fekete csíkot és kékülni-lilulni fog az AA, az spva az fekete marad nem tudom elég érthető voltam

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7449) Flexy90 válasza snefftamas (#7448) üzenetére


Flexy90
senior tag

Egyik fórumtársunk már leírta régebben, hogy hogy lehet kideríteni a panel tipusát ha nincs rajta matrica.
Link

Xiaomi Fan

(#7450) Flexy90


Flexy90
senior tag

Srácok, a Yahoo app-ot h lehet használni?
Leírásában azt írja h nyomjuk meg a widget gombot és így tv nézés közben megnézhetjük pl az időjárást.. stb..
De nincs a távirányítón WIDGET gomb :(
Így használhatatlan az app, ami azért fura mert előre volt telepítve.

Xiaomi Fan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.